Panda

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Žádné "normální" vložky do raw už proboha nechci! :-)
No proto! Už jsem se o Tebe začal obávat, zvlášť když jsem výše četl o Tvém svolení přidat občas něco "normálního", ač jsi současně psal o "nenormálním" (sekaná s rohlíkem). Brrrr, sekaná s rohlíkem (z bílý mouky :? ?) Tos jen měl nějaký úlet v zamilovanosti :) Proč dělat ústupky přítelkyni či rodičům, kteří mají nadváhu a s tím související zdravotní problémy (a to mluvím nejen o Tobě, ale zcela stejně o svých rodičích a tchánech), vždyť ve Tvým těle žiješ Ty a ne oni. Žádné ústupky :) ! Připomnělo mi to zážitek z prodejny Zdravěnka, kam v době mého nákupu dorazila jakási dealerka nějakých zdravých potravinových doplňků, o těch výrobcích mluvila velmi učeně a vychvalovala je, tak jsem si jen v duchu říkal, proč teda ta ženská váží půldruha metráku?

K Tvé otázce "Chtěl bych se zeptat zkušenějších vitariánů na radu se zdravotními problémy", kdy míváš po sklouznutí k rybičkám, pečivu apod. průjmy... My dva fakt "jedeme" synchronně (bodejť ne, já mám taky 186 cm/72 kg i stejný věk), protože tutéž otázku jsem si teď asi tři dny kladl také. Přiznám ale, že jsem uklouzl pro změnu na pečivo a sýr. Řídkou stolici ale přikládám psychice a možná by to mohlo být podobné u Tebe - také jsi zmiňoval, že jsi v jídle utápěl pracovní stres. Duševní (ne)pohoda má určitě na trávení vliv a u mne hrály negativní roli výčitky svědomí právě proto, že jsem jedl ne-raw a ještě se u toho přejedl (nenažranec jeden) a ještě ke všemu večer, před spaním, blééé; cpal jsem se, protože chléb máslo sýr já tuze ráth. Pak z toho ale mám výčitky svědomí a takové stresování není pranic zdravého, vím.

Chtěl jsem se Tě zeptat - jak se Ti daří dodržovat zásady po "velkém resetu", zmiňovaném o dvě stránky dříve? Ten článeček jsi totiž napsal v pro mne pravý okamžik, přesně to jsem totiž potřeboval, bylo to pro mne inspirující a "chytl" jsem se toho, snažím se dodržovat. Půsty teda držím pořád pravidelně každý týden (což Ty teď asi nikoli), ale jinak z Tvých zásad považuju u sebe momentálně za prioritu nejíst už po večeři a připravovat množství jídla předem (už nepřidávat, jak jsem měl v oblibě a což vedlo k přejídání). Daří se Ti předsevzetím dostát??
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Fuujin píše:Mojí mamce je 37 a taky si stěžuje no a říká že to je "přeci normální v tomhle věku a na každého dojde"
Bingo! Právě v tom to je! Tohle dneska říká každej a nikdo se nezamyslí, jestli to tak opravdu musí být.
A právě proto, že to říká každej, tak každej tomu taky bezmyšlenkovitě věří. A jsme u jádra věci. Páč málokdo si řekne "a nešlo by to jinak?" A ti šťastnější, co si to řekli, se sešli tady na fóru... aspoň já sem právě takhle dorazil a jsem tomu moc ráth.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jindra:
No jo podlehl jsem neustálému psychickému tlaku od přítelkyně. :-) Ale už jsem to zas napravil a tím se ještě více zatvrdil v tom směru který chci ... jak bys řekl "správně se nas..l" :-D (což teď jsem celkem dost), takže pokračuji dál svou cestou kterou chci já a naopak teď chci zas na okolí spíše působit já než oni na mne.

Průjmy mě také napadly svést na psychiku, ale určitě to tak není, protože takové silné reakce nemohou být z psychiky (alespoň u mne ne a ne tak "zaručeně" a i v případech kdy jsem to nečekal). Takže věřím už že tělo reaguje správně tak jak má a jen odmítá věci které mu fakt nesedí.

Mé pravidla po "velkém resetu" pro mne znamenají zásady kterých se chci držet a i když se odkloním tak se k nim vrátit. Občas jsem sklouzával, ale pak jsem už i celkem byl schopný dodržovat správný způsob jídla, takže jsem si pak i povolil zkusit 1-denní půst. Následkem bylo porušení stravy a přejídání, viděl jsem že správnou vitariánskou stravu nemám stále ještě zažitou. Proto se teď zas spíš učím navyknout si na vita stravu, abych byl v ní jistější. "Úlet" ve stravě kvůli přítelkyni neberu jako porušení svých zásad, protože mým cílem bylo učit se sebeovládání a tento úlet byl vědomý z rozhodnutí. Ale způsobil mi "zdravé nas...ní", takže teď jsem zas naorientovaný na 100% vita.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

hm,tedˇmě něco napadlo.ono to vita může skutečně být dobré až když se tělo plně aklimatizuje.do té doby se možná lehce oslabuje.jako když se řešiklo očkování a nějakej vitouš popisoval,jak mu byloblbě po tetanovce.jako teploty,hlava a co já vim....já komonice zaneřáděná po předlonškým přeočkování ani tˇuk.vůbec jsem to nepoznala.asi protože ten jed moje jedovatý tělo ani nepoznalo (:-) :mrgreen:
já vim,smích mě přejde! (:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Fuujin »

Já sem cítil slabost a měl sem teplotu na tetanovce i když sem byl na "normální" stravě, asi to je celkově o IS
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Panda

Příspěvek od Sweetie »

je to tak. stacilo mi po abstinenci vypit tri noci po sobe tri salky slabyho kafe a tejden sem to napravovala. vzbuzeni se na curani, sucha plet. a driv kafe denne a nic. a tak je to se vsema stimulantama a vareninama. a prujem je podle me ciste o tom jak se ma nase strevo.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

to mě mrzí.já jsem si to původně představovala tak,že když teda začnu pít ty štˇávičky a cítit se hnedka výborně,tak že i zvládnu to ostatní.že moje tělo bude silnější.a ono to tak neni.mam pocit že to je strašně nekompromisní.jako nějaké náboženství.pochybuješ?scházíš z cesty?tak budeš krutě ztrestán!
čili já to nechci prudit,jsem ráda že vůbec takhle vylezu z postele ráno.a to jenom kvůli dětem,jinak.....doprčic tedˇmě napadlo.já jsem totiž sova.a tenhle svět přeje skřivanům.zajímalo by mě jak jsou na tom ostatní.co je přirozenější?vstát ráno a lítat jak čamrda a jít spát se slepicema?nebo co? :| :?:
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
dvdmchl

Re: Panda

Příspěvek od dvdmchl »

Já jsem býval dřív sova, ale to byl značně neefektivní režim. Myslím, že přirozené je spát když je tma a bejt vzhůru když je světlo.
Důležité je se naučit chodit pravidelně spát. Já díky tomu už několik let nepoužívám budík a budím se tak krásně odpočatej.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Panda

Příspěvek od Sweetie »

tak zrovna dneska se mi povedlo driv vstat (i kdyz jsem nesla driv spat, to pride) a hned je mi lip. davam ti za pravdu.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Panda

Příspěvek od Hugo z Hor »

Můžu potvrdit, že ranní vstávání je lepší. Proto už jdu dnes spát, ať můžu dřív vstát.

Jinak já přeočkování (nejen) proti tetanu ignoruju, a to se celkem často rýpu v hlíně a žiju (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

Hugo z Hor:smozřejmě že žiješ i když se rýpeš s rukama v hlíně.Asi nedošlo k té kombinaci,kdy máš živou ranku a setkáš se s virem tetanu :mrgreen:
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Ukončil jsem 13-denní půst, teď mám 4. den návratovky. Myslel jsem, že se více rozepíšu, ale je tu na fóru tolik daleko zkušenějších půstařů až se musím stydět, takže zkusím být stručný.

Uvažoval jsem o 21, skončil na 13, ale bylo to z vědomého důvodu, ne psychické selhání jako dříve. Celkově jsem proto s půstem i návratovkou spokojený jako s vydařeným a se splněným předsevzetím. Hlavním důvodem ukončení půstu byl velký pokles váhy, dostal jsem se na minimální povolenou hranici pod kterou bych neměl jít. Psychickou sílu bych ještě měl, ale obavy z přetažení hmotnostní hranice a stále rostoucí slabost mě přesvědčily k ukončení. Jednalo se o slabost z vyčerpání - protože slabosti vzniklé acetonem a intoxikací jsem se už naučil odstraňovat (dýchání, procházky a klystýry).

Půst byl trochu zrychlený - první 4 dny byly suché, další dny jen s minimem vody. Takže díky nedostatku vody a tuků se rychleji spalovaly tkáně (možná měl vliv i ubývající měsíc, nevím), tak i průběh půstu byl rychlejší než např. u přítelkyně s nadváhou. Došlo mi, že vlastně není ani tak důležité to "číslo", ale jak to člověku sedne, co zvládne, co je přiměřené k jeho situaci. Poslední 3 dny půstu jsem měl velký hlad (nebylo to psychicky, ale opravdový), jazyk se mi ke konci skoro úplně vyčistil a i během návratovky už jsem cítil chutě celkem normálně bez potažení jazyku (ne jako minulé půsty, kdy jsem měl ještě týden potažený jazyk). Takže si stále myslím že mé obavy z "úplného konce" půstu mohly být oprávněné.

Na rozdíl od předešlých půstů jsem ho začal psychicky v mnohem připravenějším stavu, během půstu ani po něm mě už netrápily žádné nezvladatelné chutě jako dříve. Sice byl těžký, ale myslím že to byl zas krok vpřed. Uvidím zda budu mít nějaké pozitivní výsledky, zatím nepozoruji nějaká zlepšení, možná až po návratovce.

Při půstu mi hodně pomohlo, že jsem si před půstem sepsal důvody, proč půst chci držet (zdravotní drobnosti - neefektivní trávení, pobolívání kloubů a zad, parodontóza, ale také psychické posílení) - během půstu ve slabých chvílích jsem si tyto důvody přečetl a to mě hodně posílilo, protože člověk při půstu na důvody zapomíná. Proto tohle hodně doporučuju ostatním začínajícím půstařům. No a také hodně pomohlo to správné "naštvání" se na sebe před půstem. Ale pro příště si z důvodů vyškrtnu větu "Ostatní to dokázali, proč ne já!", protože to je už soutěživost a ne půstování kvůli sobě, kvůli svému zdraví - proto je úplně jedno jakého "čísla" člověk dosáhne. Každý reaguje jinak, má jiný průběh a hlavně každý potřebuje něco jiného (proč mi vždy tak trvá než k nějakému zjištění dospěju!)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Panda

Příspěvek od north108 »

Panda píše: (proč mi vždy tak trvá než k nějakému zjištění dospěju!)
tým sa netráp, mám to podobne. Niet nad vlastnú skúsenosť.

Gratulujem, úžasný výkon.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Panda

Příspěvek od Sitar »

Styd se, jenom 13. dni! Ja dal vloni jednu dvojku a par jednicek. Letos asi dve jednicky a i to je vzdycky boj, tak na to ted kaslu. Zadny problemy nemam a zhubnout uz nechci.

Samozrejme velka gratulace.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Panda

Příspěvek od Hugo z Hor »

Gratulace k půstu :!:

asi bych už taky mohl aspoň tu jedničku zařadit ... :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Panda

Příspěvek od mira »

Já se postim v noci,když spim :D
Když jsem vzhůru,chodim se pořád přicpávat ovocem,
na nějž mám chuť stále.
Všeho s mírou.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Primainfo »

To koukám Pando, supervýkon.
Podle čeho jsi stanovoval hranici minimální váhy??
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Panda

Příspěvek od Xion »

Ja sa pridavam a gratulujem Ti! Dobry vykon, a prajem Ti, nech zistis, ze Ti po navratovke zmizlo co najviac problemov.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Primainfo píše:To koukám Pando, supervýkon.
Podle čeho jsi stanovoval hranici minimální váhy??
Za bezpečnou hranici se považuje ztráta hmotnosti o 20 až 25% oproti běžné hmotnosti (ne hmotnosti před půstem, ale z normální hmotosti vypočtené např. z výšky podle BMI). Pod tuto hranici by člověk při půstu neměl jít, jinak už může hrozit nebezpečí nevratných změn.

U mne při výšce 186 cm a doporučeném středním BMI 22 vychází doporučená hmotnost 76 kg (= 1,86*1,86*22). Takže má minimální hmotnost by měla být 57 kg (=76*0,75) až 60 kg (=76*0,80). Dosáhl jsem 61 kg a stále se mi pokles hmotnosti nezpomaloval jak by měl (a na začátku návratovky ještě pokles chvíli pokračuje), takže už jsem raději nepokračoval.

Zjednodušený vzorec výpočtu hranice:

Minimální_hmotnost_v_kg = výška_v_metrech * výška_v_metrech * 17
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Primainfo »

Panda píše:
Zjednodušený vzorec výpočtu hranice:

Minimální_hmotnost_v_kg = výška_v_metrech * výška_v_metrech * 17
Koukal jsem na ten vzorec, přijde mi to celkem dost nízko - ta minimální hranice.

U mě 196cm by to vycházelo cca na 65kg. A to by mi už asi ani nedržely kosti pohromadě. :D :roll:
Osobně mám něco kolem 96kg (listopad 08, začátek mého polovita 112kg, to bylo už fakt moc) a myslím, že těch 90 bude optimum.

U BMI je důležitý věk, ten je 45.

Ale dík za pomůcku, alespoň vím, kam zhruba bych se neměl dostat.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Primainfo píše:
Panda píše:
Zjednodušený vzorec výpočtu hranice:

Minimální_hmotnost_v_kg = výška_v_metrech * výška_v_metrech * 17
Koukal jsem na ten vzorec, přijde mi to celkem dost nízko - ta minimální hranice.

U mě 196cm by to vycházelo cca na 65kg. A to by mi už asi ani nedržely kosti pohromadě. :D :roll:
Osobně mám něco kolem 96kg (listopad 08, začátek mého polovita 112kg, to bylo už fakt moc) a myslím, že těch 90 bude optimum.

U BMI je důležitý věk, ten je 45.

Ale dík za pomůcku, alespoň vím, kam zhruba bych se neměl dostat.
To se Ti jen zdá že je to hrozně málo. Má běžná váha bývala dřív roky 96 kg, jeden čas jsem měl i 106 kg. Před přechodem na vita (před 1/2 rokem) jsem míval 86 a teď bylo běžně 76 (nevím proč mívám skoky zrovna po 10 kg). Ten rozdíl ale ani necítím tak moc jak by se mohlo zdát - časem zjistíš že své optimum máš úplně jinde než si teď myslíš.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Primainfo »

JJ, asi to tak bude, uvidime, co přinesou dnové příští. Díky. m:-)
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Panda

Příspěvek od kveta »

pando, gratuluju k nejezeni. s tou vahou to je zajimavy, ja jsem sice nic takovyho nestudovala ani se tim moc nezabyvala, ale pravda je ze po nekolika pustech (necastych) jsem uz pustovat nechtela a to hlavne proto ze jsem nechtela schodit kila, a tak ja ted misto pustu az na male jivymky delam mesicne na 7-10 dni jen stavy z ovoce a moc se to od pustu u me nelisi, ale ma to svy plus, pochutnavam si na ovocnych vybornych stavach a zhubnu jen trochu. navic nemam to pustove obcasne motani hlavy kdyz se rychle zvednu atd. to, ale neznamena ze pust podcenuji, naopak verim v jeho blahodarne ucinky.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Panda

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem si to podle vzorce vypočítala na sebe a vyšlo mi 43,5kg ... Před pár měsíci jsem měla ještě o kilo míň a žila jsem ... I když sezení na dřevěné židli nebylo nic moc :? :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Tak jsem si to podle vzorce vypočítala na sebe a vyšlo mi 43,5kg ... Před pár měsíci jsem měla ještě o kilo míň a žila jsem ... I když sezení na dřevěné židli nebylo nic moc :? :lol:
Jasně že to je jen přibližné doporučení, protože se neví kolik přesně je "normální váha" pro daného člověka, výpočet BMI je asi tak nejpřesnější co je k dispozici. Ta hranice se označuje ještě za "bezpečnou", čili při malém překročení by se nemělo ještě nic stát (jen se už může/ale nemusí objevit nebezpečí trvalého poškození), smrtelná by měla být až ztráta kolem 45%. A bylo to myslím vypozorováno na myších nebo tak něco. Ale - raději bych překračování moc neriskoval.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

kveta píše:pando, gratuluju k nejezeni. s tou vahou to je zajimavy, ja jsem sice nic takovyho nestudovala ani se tim moc nezabyvala, ale pravda je ze po nekolika pustech (necastych) jsem uz pustovat nechtela a to hlavne proto ze jsem nechtela schodit kila, a tak ja ted misto pustu az na male jivymky delam mesicne na 7-10 dni jen stavy z ovoce a moc se to od pustu u me nelisi, ale ma to svy plus, pochutnavam si na ovocnych vybornych stavach a zhubnu jen trochu. navic nemam to pustove obcasne motani hlavy kdyz se rychle zvednu atd. to, ale neznamena ze pust podcenuji, naopak verim v jeho blahodarne ucinky.
Květo dobrý nápad se šťávami, možná bych se mohl zaměřit zas tímto směrem když mi nízká váha brání dělat delší půsty.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Panda

Příspěvek od Xion »

Panda píše:
Zjednodušený vzorec výpočtu hranice:

Minimální_hmotnost_v_kg = výška_v_metrech * výška_v_metrech * 17
Hmm, tak pozeram, ze ja som vacsinu casu na strednej prezil pod touto hranicou. :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Zjednodušený vzorec výpočtu hranice: minimální_hmotnost [kg] = výška [m] * výška[m] * 17
Jé to snad ne, néni to málo? Mně se líbí bejt štíhlej, ale takhle bych musil mít 59 kilo (měříjó mi 186 cm), zatímco na svejch jednasedmdesáti kilíčkách se cítím dost dobře...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:
Panda píše:Zjednodušený vzorec výpočtu hranice: minimální_hmotnost [kg] = výška [m] * výška[m] * 17
Jé to snad ne, néni to málo? Mně se líbí bejt štíhlej, ale takhle bych musil mít 59 kilo (měříjó mi 186 cm), zatímco na svejch jednasedmdesáti kilíčkách se cítím dost dobře...
Asi sis to špatně přečetl, tohle není doporučená váha, ale minimální váha pod kterou už by mohlo být nebezpečné jít. :-) Vzhledem ke stejné výšce pro Tebe platí stejně jako pro mne - pro střední BMI doporučená váha 76 kg a minimální 59 kg (což při půstu není problém dosáhnout). Samozřejmě s VELKÝMI tolerancemi, ale je lepší mít alešpoň nějaké měřítko než nemít nic. Ale myslím že po pár půstech už člověk pozná z jakého důvodu je u něj slabost - zda otravou z acetonu nebo intoxikací ze střeva nebo vyčerpáním energie - ale stejně by měl ve všech případech raději skončit a ne se znásilňovat a raději to příště zkusit znovu.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Asi sis to špatně přečetl, tohle není doporučená váha, ale minimální váha pod kterou už by mohlo být nebezpečné jít
A jó. Uff, ano, špatně jsem četl. Nachytals mě :? Dík za vyjasnění!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Včera jsme byli u nás v Mostě na koncertu Václava Neckáře (se svou skupinou Bacily). Je mu teď skoro 67 let. Před pár lety měl těžkou mrtvici (na pódiu), musel se zas všechno učit - mluvit, zpívat. Je to na něm poznat v tom, že mluví dost těžce a pomalu - ale zpívat umí stále naprosto perfektně, jako dříve, na zpěvu není nic poznat. Má můj velký obdiv, že přesto co má za sebou je stále na tom tak dobře. Dokázal dost dobře rozpumpovat publikum. Hostovala tam i Marta Kubišová. Docela takový příjemný "domácky" laděný koncert.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Panda

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Včera jsme byli u nás v Mostě na koncertu Václava Neckáře se svou skupinou Bacily. Je mu teď skoro 67 let
Speciálně Neckáře když vidím (kolipá on váží??), tak si říkám, ten by měl zapadnout sem, mezi nás. Vždyť šíleně přibral. Ale vlastně přibral úplně stejně jako takřka všichni ostatní vařáci v jeho věku. Když se rozhlédnu po svých vrstevnících, jak přibírají a čím dál víc a víc nemocní, ufff, dal jsem se na zlatou dráhu.
Jsem rád, Pando, že píšeš, že Vašek zpívá pořád perfektně, protože hlas má opravdu příjemný a písničky hezké. No a samozřejmě, pohádky, v nichž hrál, mne vrací do krásného, bezstarostného dětství. Dík za vzpomínku :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:
Panda píše:Včera jsme byli u nás v Mostě na koncertu Václava Neckáře se svou skupinou Bacily. Je mu teď skoro 67 let
Speciálně Neckáře když vidím (kolipá on váží??), tak si říkám, ten by měl zapadnout sem, mezi nás. Vždyť šíleně přibral. Ale vlastně přibral úplně stejně jako takřka všichni ostatní vařáci v jeho věku. Když se rozhlédnu po svých vrstevnících, jak přibírají a čím dál víc a víc nemocní, ufff, dal jsem se na zlatou dráhu.
Jsem rád, Pando, že píšeš, že Vašek zpívá pořád perfektně, protože hlas má opravdu příjemný a písničky hezké. No a samozřejmě, pohádky, v nichž hrál, mne vrací do krásného, bezstarostného dětství. Dík za vzpomínku :)
Dříve sice docela přibral, teď po infarktu má už méně - asi tak přiměřeně k jeho věku. Ale u zpěváků se ani moc nedivím - myslím že ti jsou stále tak rozlítaní a mají všechno rozhozené, že těm se o zdravém způsobu života může jenom zdát - takže dožít se alespoň takového stavu je velký úspěch.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

mě se líbjej mužský pořádný!žádnej hubenˇour by u mě neobstál (:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Panda

Příspěvek od awa »

komonice píše:mě se líbjej mužský pořádný!žádnej hubenˇour by u mě neobstál (:-)
Hodnotím muže jako celek, forma není prioritní. Ale je fakt, že náš vypasený Dieter co se furt svléká a ukazuje své nadměrečné pupstvo mě nebere...
Ale zase vyžilé padesátilé sušené švestky s kilem make-upu taky nejsou to pravé ořechové. Trochu oplácanější žena kolem padesátky vypadá rozhodně lépě než ultraštíhlá sušená švestka. Ale to je jen obal, důležitější je to uvnitř. Taky bych nemohla konkurovat vylepšených kráskám z titulních stránek, ale trauma z toho nemám žádné. :lol:
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Panda

Příspěvek od komonice »

taky hodnotím muže jako celek,ale hubenˇour na mě vlízt nesmí :lol:
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Tak jsem začal dnes zas běhat, po asi měsíci pauzy (kvůli půstu), a přestože mám ještě lehkou podváhu - no teda fůůůj, to je žok sádla! Jak se na mně všechno třáslo! :D A hned unavený. Tak s tím musím rychle něco dělat. Zřejmě musím příště začít po půstu s pohybem mnohem dříve, šetřil jsem se asi až moc.
dvdmchl

Re: Panda

Příspěvek od dvdmchl »

A nebo s pohybem při půstu vůbec nepřestat.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:A nebo s pohybem při půstu vůbec nepřestat.
Tohle jsem fakt nezvládal i když jsem se snažil. Ještě asi 3. den půstu jsem byl celkem schopný běhat normálně, ale pak to bylo se slabostí čím dál horší - raději jsem zvolil pomalejší průběh půstu, abych raději déle vydržel, ne se snažit udržovat i při půstu svaly. Pak jsem na začátku návratovky zkusil běh, překvapilo mě jak to šlo snadno, jakobych ani moc svaly neztratil (v té době jsem byl dost dole s váhou a proto možná to šlo tak snadno), ale pak jsem se "šetřil", při návratovce přibral, ale asi hlavně tuky, a to byla ta hlavní chyba, ne ztráta svalů při půstu ale nenabytí svalů při návratovce.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

Konečně jsem se dnes opět vrátil k plným 100% vita (po půstech obvykle sklouzávám k mixu), fyzička se také rychle zlepšuje - a opět se dostavuje až pocit euforie - zlaté vitariánství, tyhle stavy mi fakt už hodně chyběly! (:-) Konečně se zas cítím duševně i fyzicky velmi dobře - je to jako droga, kdy člověka láká hlavně ten koncový stav při tom.

Byl jsem se proběhnout svou obvyklou trasu Luka -> Tesco Stodůlky (Praha). Hypermarket Tesco Stodůlky se bude 7.6. zavírat (neprosperující lokalita), tak to tam všechno stěhují - je to takové deprimující když to znám jako velký komplex kde se dobře nakupovalo a teď to tam všichni prodejci zavírají. V Tescu jsou už 3/4 regálů prázdné a většína prostorů zalepená páskou, všude se odváží na vozíkách zboží pryč - a mezi tím poslední zákazníci hledající zda nebude nějaká sleva (a nebude).

Takže budu chodit do sousedního Kauflandu - ale ono to nakonec také není špatné. Dnes tam měli večerní slevu - banány za 9,90 !!! :-D Takže jsem si nakoupil hromady, musí ještě trochu dozrát, k tomu 3 manga po 9,90. Cestou od Kauflandu (s 2 plnými Tesco igelitkami) mě potkali nějací ukrajinci (mají poblíž ubytovnu) a chlap jak mě viděl tak říká ženské: "Oh, banany sljeva!!!" :-D

Tak a teď už žádné půsty, žádné urinoterapie ani jiné podivnosti, teď už zas budu dloooho na vita stravě a sportu, abych se dostal konečně do zdravé formy. S půsty už mám pocit že jsem udělal maximum a teď bych si rád už nastřádal nějakou tu životní energii. A navíc - teď při letním zásobování ovozelem by bylo přece škoda půstovat, na to je čas zase na podzim nebo v zimě! :-D
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Panda

Příspěvek od balada »

pando, rad bych te poprosil o radu. koupil sem si asi před mesicem odstredivy odstavnovac L´Equip 110,5 Mini Pulp Ejector (černý) = 3.980,- Kč. Myslel sem ze ho vyuziju na navratovku a potom sem tam nekdy, ale ted vidim ze bych potreboval nejaky kvalitnejsi. Beru si stavu do práce a podle walkera to asi není idealni. Zkusil bych tento nejak prodat a koupit si novy. Nechtel bych za nej davat velkou sumu a mit stavu která chvili vydrzi. Muzes mi dat nejaky tip?
Zajima me i susicka na placky – levna pokud možno, diky
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

S tímhle bohužel neporadím, odšťavňovače ani sušičky nepoužívám. Ale je tu někde na to samostatné vlákno.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Panda

Příspěvek od balada »

omlouvam se mel sem pocit ze sem nekde zahledl jak ti nekdo dekuje za radu ohledne odst. tak sem to zkusil
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

balada píše:omlouvam se mel sem pocit ze sem nekde zahledl jak ti nekdo dekuje za radu ohledne odst. tak sem to zkusil
Tak to asi byl někdo jiný. :-) K odšťavňovačům jsem zatím necítil potřebu a připadají mi jako zbytečnost, za mnohem lepší považuji jíst ovozel v přirozeném stavu - a i tak mám tekutin spíš nadbytek, nevím proč do sebe cpát ještě více tekuté formy.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Panda

Příspěvek od balada »

tak sem v te navratovce este asi dost tupej, vlakno nevidim - zkusim oslovit jindru ten minimalne susicku ma
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

balada píše:tak sem v te navratovce este asi dost tupej, vlakno nevidim - zkusim oslovit jindru ten minimalne susicku ma
Vlákno je tady: viewtopic.php?f=3&t=149&start=600
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Panda

Příspěvek od balada »

Panda píše:K odšťavňovačům jsem zatím necítil potřebu a připadají mi jako zbytečnost, za mnohem lepší považuji jíst ovozel v přirozeném stavu
me to co pise walker, malachov celkem sedi a mam pocit, ze po pustu mnohem lepe vnimam hlas tela a ty stavy mi delaj moc dobre
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Panda

Příspěvek od balada »

Panda píše:
balada píše:tak sem v te navratovce este asi dost tupej, vlakno nevidim - zkusim oslovit jindru ten minimalne susicku ma
Vlákno je tady: viewtopic.php?f=3&t=149&start=600
DIKY!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Panda

Příspěvek od veri »

neodmítej tak zarytě šťávy :) neříkám, že jsou přirozené, ale nějaký příznivý efekt tam určitě je. myslím, že kdo nezkusil např. šťávové dny, tak neuvěří, jaké šťávy mají účinky..to je podobné s vita, kdo nezkusil, neuvěří :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Panda

Příspěvek od Panda »

veri píše:neodmítej tak zarytě šťávy :) neříkám, že jsou přirozené, ale nějaký příznivý efekt tam určitě je. myslím, že kdo nezkusil např. šťávové dny, tak neuvěří, jaké šťávy mají účinky..to je podobné s vita, kdo nezkusil, neuvěří :D
Jo jak říkáš - kdo nezkusil - zatím jsem je nezkusil, protože se mi kvůli tomu nechce kupovat odšťavňovač a zdá se mi to i finančně mnohem nákladnější, takže zatím - neodmítám, ale nejsem pro ně přesvědčený že by mi to za to stálo zkoušet.
Odpovědět