Fuu Jin

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Fuujin píše:je to pěknej plán ale počítal sis kolik to vyjde v KČ ? to nemám šanci denně dát, to fakt ne.. půlku toho už možná jo
Presne to som si v suvislosti s Tebou pomyslela, ale povedala som si, ze pockam, kym to napises sam. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše: Nehledě na některé zdejší elemtáry, kteří skoro nejedí, jíst malá množství znamená pro většinu lidí hladovění.
Co je to takový elemtár jako slovo? :)

Fuu Jin: moc moc chápu, ale počínaje jarem, se budou ceny zase snižovat a půjde i sehnat učo něco někde zdarma v podobě přebytků ze zahrad atd. Zatím asi kompromis a hlavně vynechej co ti dělá největší zdravotní problémy.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Co je to takový elemtár jako slovo? :)
Jaj. :)
Tam mělo být "elementály"
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

dvdmchl píše: Jaj. :)Tam mělo být "elementály"
:lol: to by měli zařadit do SSČ
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Dík moc za nápady.

Největší problémy mi dělá to pečivo, musim se ho zbavit kompletně.. Asi nahradit ty karbohydráty nějakýma zdravýma, prý sou skoro všude v zelenině tak uvidíme
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše:
Co je to takový elemtár jako slovo? :)
Jaj. :)
Tam mělo být "elementály"
:) já se radovala, že poznám nové slovo
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Fuu Jin: asi bych neměla navádět, ale levná je marketová mrkev. Pytlík za pár korun, ale samozřejmě je to kvalitově někde jinde než bio...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Ono zkušenosti těch lidí je určitě přínosné si přečíst. Problém je, že se nezmiňují o dalších aspektech jejich života. Jenom jídlo zdraví nedělá.
spravne. je to vytrzeny z kontextu. jak uz pravil panda, kdyz se metoda pouziva spatne, funguje to spatne. aneb kdo s cim zachazi..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Dík moc za nápady.

Největší problémy mi dělá to pečivo, musim se ho zbavit kompletně.. Asi nahradit ty karbohydráty nějakýma zdravýma, prý sou skoro všude v zelenině tak uvidíme
i ty jabka jsou tak drahy? vdyt jsem videla prodavat i za 12kc za kilo nekde v tescu. kilem jablek se zaplacas. a kup si hlavkovou kapustu a chroupej. pul z kapesnyho a k druhy pulce premluv mamu at to koupi.spis nez na nahrazovani se soustred na vyrazovani, jako ze uz nebudes chleba denne, maso denne. a klicis? spuste lidem se klicky pomohly zbavit zavislosti na pecivu. pridavaj si je do salatu. a nestoji to nic.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Seraf »

Mno jako do peněz to může jít, ale říkám si, co zaplatím ted, pak ušetřím stokrát na doktorech a lécích.

Počítal sem kolik vyjde jídlo kdy jím vitariánsky a třeba rodina která jí nevitariánsky.

Třeba chleba, rohlíky a podobné jsou skutečně levná záležitost která zasytí, ale oni také tak nejí pořád. Jí maso, uzeniny, párky, spoustu koření....... sýry, cukrovinky, alkohol a jiné ochucené vody + tabletky, léky a pod.... + něco na hubnutí, atd....

Když to tak nějak pomyslně sečtu, nemyslím si že vitariánská strava je drahá a z dlouhodobého hlediska už vůbec ne.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Fuu Jin, ještě jsem zapnula počítač, protože jsem si vzpomněla, že levňoučké je nyní pekinské zelí (někdy označ. za čínské) a dá se z něho dělat salát na mnoho způsobů. Svým způsobem i zasytí. :wink:
A někde dělají výprodeje starších scvrklejších jablek, kterým ale jinak nic moc nebývá.

Jaro přijde... :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

sleduj akční letáky v obchodech a obcházej slevy, já to tak taky dělám, někdy narazíš na ananas za 15kč, někdy a jablka za 12kč, někdy na mrkev za 5kč atd atd..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:
Fuujin píše:klicis? spuste lidem se klicky pomohly zbavit zavislosti na pecivu
Tahle rada mi přichází jak na zavolanou, právě klíčím svůj první pokus (mungo) a co nejdřív zkusím klíčit všechno možné, abych okusil, jak co chutná. Trápěj mne chutě na pečivo, takže ta zmínka o zbavení se závislosti mne naplňuje optimismem, to by se hodilo. Ale taky zkusím nepečený chléb, na ten se těším. Nepečené sušenky už dělám, je to mňamko.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Fuu Jin

Příspěvek od midsummer »

Jindra píše:
Sweetie píše:
Fuujin píše:klicis? spuste lidem se klicky pomohly zbavit zavislosti na pecivu
Tahle rada mi přichází jak na zavolanou, právě klíčím svůj první pokus (mungo) a co nejdřív zkusím klíčit všechno možné, abych okusil, jak co chutná. Trápěj mne chutě na pečivo, takže ta zmínka o zbavení se závislosti mne naplňuje optimismem, to by se hodilo. Ale taky zkusím nepečený chléb, na ten se těším. Nepečené sušenky už dělám, je to mňamko.
Já mungo klíčím průběžně furt a furt :) a dávám ho skoro do všeho: do salátů všech typů, jím ho i samotné, do pomazánek nasypu. Konzumuju ho tak od 3 - 4 dne, kdy má ještě prťavoučké klíčky, pak dál několik dnů, kdy už klíčky mají i 2 cm. Větší ne, větší mi ještě nestihly narůst - ale ani by už asi větší být neměly.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Fuujin píše:Dík moc za nápady.Největší problémy mi dělá to pečivo, musim se ho zbavit kompletně.. Asi nahradit ty karbohydráty nějakýma zdravýma, prý sou skoro všude v zelenině tak uvidíme
Suhlas taktiky vyberu lacneho ovozelu podla moznosti. Ohladom zbavenia sa peciva niekomu vyhovuje viac kompletne seknutie, niekomu zasa postupne zmensovanie mnozstva a kvantity a dalsim postupne nahradzanie niecim aspon o trochu zdravsim.

Vela ludi tu vidi makrobiotiku ako protiklad vitarianstva len preto, ze sa na to pozera z hladiska teploty. Ale ked sa na to pozries cez celistvost a prirodzenost potravin, pecivo je vlastne obycajny fast food. To uz radsej vlocky alebo varene cele zrna, alebo macane, alebo naklicene. Cim stavnatejsie a kompletnejsie, tym lepsie.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Tiez mozes skusit pohanku, ci Ti sadne. Ona v podstate teoreticky ani medzi obilniny nepatri, ale prakticky sa na ne podoba velmi. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

12 kč za kilo, to by bylo suepr.. tady nejlevnějc 25 teďka co sem viděl..
Každopádně zatim neklíčím, nevim ještě co, to prokoumam..
Ajo, čínský zelí doma máme odvčerejška.. a zkoušel sem syrovej květák, ten mám usmlouvanej na víkend vařenej, a nic moc :D
Večer mám v plánu mrkvovej salát s tim čínským zelím a trochou papriky.. sem zvědavej jak to bude chutnat
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Syrovej květák mám moc rád, tady ho prodávají i s lístím a to jím taky :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Fuujin píše:Dík, každoádně ještě sem neslyšel o frutariánovi co by na tom byl dobře dýl než rok
Napr. Kveta .... uz hooodne let
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše:Mno jako do peněz to může jít, ale říkám si, co zaplatím ted, pak ušetřím stokrát na doktorech a lécích.

Počítal sem kolik vyjde jídlo kdy jím vitariánsky a třeba rodina která jí nevitariánsky.

Třeba chleba, rohlíky a podobné jsou skutečně levná záležitost která zasytí, ale oni také tak nejí pořád. Jí maso, uzeniny, párky, spoustu koření....... sýry, cukrovinky, alkohol a jiné ochucené vody + tabletky, léky a pod.... + něco na hubnutí, atd....

Když to tak nějak pomyslně sečtu, nemyslím si že vitariánská strava je drahá a z dlouhodobého hlediska už vůbec ne.
Jasne ze jo. Vitarianstvi je drahe na prvni pohled, ale kdyz se vsechno secte, tak je to daleko levnejsi. A to si jeste pripocti energii na vareni, vodu a jar na myti nadobi (nekdo v drezu, nekdo v mycce)... a ze toho nadobi je. A ze nadobi se opotrebovava a obcas kupuje novy. Ta moje jedna miska a vidlicka, kterou oplachnu trochou vody... :wink: .
Jen to piti. Ja piju max. vodu (kdyz nepocitam dzusy, ty beru jako jidlo a pocitam to do ovoce). Co vsechno vypijou ostatni a kolik za to zaplati, jen, kdyz si jdou jednou za cas nekam sednout nebo zaparit. Nebo kdyz si jen dva vyskoci na veceri.... Tech cukrovinek co si k tomu jidlu pridavaj a dalsich pamlsku... a ze kazdej bonbon a cokolada stoji celkem dost... a zakusky, kdyz si jen tak vyskoci do cukrarny....
Fakt bych Ti Fuu Jine doporucila vsechno poradne spocitat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

taky nejaka energie se spotrebuje varenim, pecenim, smazenim, dusenim...taky me nekdy stve ze doplacim na moje spolubydly varaky.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

No aspoň vidim že až někdy v budoucnu budu bydlet sám, tak docela ušetřim ;D
Jinak včera sem si dělal mrkvovej salát s tim čínským zelím, nebylo to špatný.. A na oběd sou dneska brambory, květák (bez obalu, máti to obaluje do strouhanky z rohlíků, fuj..) a k tomu ještě čínské zelí a kousky papriky asi.. lepší než maso
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Seraf »

RadkaS: A nemusíš kupovat ani tu mičku na nádobí, ani drahej sporák a troubu už vůbec ne:) (btw. nesmíme zapomínat že používaj mikrovlnky a různé šlehače a domácí pekárny a dalších tisíc "vynálezů" na kdovíco, co má usnadnit práci v kuchyni.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Seraf píše:RadkaS: A nemusíš kupovat ani tu mičku na nádobí, ani drahej sporák a troubu už vůbec ne:) (btw. nesmíme zapomínat že používaj mikrovlnky a různé šlehače a domácí pekárny a dalších tisíc "vynálezů" na kdovíco, co má usnadnit práci v kuchyni.
hezka muzika, az ted jsem si to proklikla :) budu pokracovat, diky :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše:RadkaS: A nemusíš kupovat ani tu mičku na nádobí, ani drahej sporák a troubu už vůbec ne:) (btw. nesmíme zapomínat že používaj mikrovlnky a různé šlehače a domácí pekárny a dalších tisíc "vynálezů" na kdovíco, co má usnadnit práci v kuchyni.
No, naslo by se toho hafo.... i prasky u doktora jsou dusledek vareni a tablety na hubnuti taky >:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

no, o tom uz seraf vyse psal. a nakonec my vitousi budem tvrde makat a platit na varaky a starat se o ne. :)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Dneska ve škole 4 banány, po příchodu domů další 4 banány, dva listy nějakýho salátu, pár koleček cucumber (nemůžu si vzpomenout jak to je česky teď) a rozinky.. asi si později půjdu koupit mandle.. Jinak od pondělí raw
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Úspěch.. jelikož se s máti šlo zalévat známému kytky, a po cestě stojíc albert, navštívili jsme ho. Kupodivu mi nic nenutila, naopak sem mohl vzít co potřebuju.. takže zásoba oříšků a 2kg jablek, banány a datličky.. Sama dokonce říká že teďka jí tu zeleninu, jak sem to začal kupovat a jíst já.. docela spěje k lepšímu ;D

Každopádně sem v albertě viděl bio celozrnou mouku, co si o ní myslíte ? dalo by se s ní dělat něco raw ? nečetl sem ten obal, metodu zpracování a tak
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

No vidíš, gratuluju k posunu maminky.
A k té mouce - je to zlo, škrob, lepek, obilí moc nezařazuj. Výběr na vita stravě je veliký a pestrý, ale mouka do něj pmn nepatří.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fiona »

Jestli ti chybi zrni, ta si sezen cela seminka, aspon trosku naklic a chroupej :) Mouka neni o nicem.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

To jako ani šrot ? žitnej ? no nevim no, v tomhle s váma asi souhlasit nebudu, je to taky semínko v podstatě
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Jirka N »

Jenže je plný toho škrobu a dalších věcí co nejsou dobrý obrat nastane tím klíčením, probudí se enzymy atd.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Jo jinak - jeden spolužák, s kterým si rozumíme s názorem na politiku, lékaře atp (Tvrdí, že dokud nepoznal mě tak naivně věřil že to s ním myslej dobře), se začal o tohle zajímat a když sem si ve škole četl jedno PDF tak říkal ať mu to pošlu taky. A dneska jakože napsal, že to jde taky zkusit, že ho zajímá jaký to je a tak. Tenhle člověk je vařák, co má rád maso, mlíko, rohlíky a sušenky, co tvrdí že by se jich envzdal prostě přišel a řekl mi tohle. Žasnu.. Sice vím že je na mě v poslední době hodně poznat změna (sem hodně pozitivní, často se směju no skoro furt, mám obrovskou výdrž oproti tomu co bylo(tělocvik mi dokonce přestááv stačit, dvě hodiny sou málo) a tak), ale nemyslim si že jen tohle by ho přimělo až tak.. Asi ta literatura..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Moje spolužačka, co se mnou sedí si každý den (já sní dřív taky) kupovala v bufetu koblihy a bagety a teď k svačině nosí jen ovoce :) Včera jsme se náhodně obě shodli na hroznu a dnes na pomelu :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Inspirovat lidi je fajn.
Hrozno sem si koupil teď někdy, nějak mi to nejde.. To radši borůvky nebo jahody nebo maliny, když takovýhle malinký ovoce
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Tak to se taky přidám, moje kamarádka vegetariánka mi moc fandí, sama řekla, že by to chtěla zkusit, je pro zdravý životní styl, i když zatím pro vitariána nepochopitelně "zdravý"..Pokud má dojít někde tam, jako my, ráda jí pomůžu.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Fuujin píše:Inspirovat lidi je fajn.
Hrozno sem si koupil teď někdy, nějak mi to nejde.. To radši borůvky nebo jahody nebo maliny, když takovýhle malinký ovoce
Teď už tolik ne, ale na začátku vita jsem nejedla skoro nic jinýho ... Když byli slevy, měla jsem ho doma v zásobě třeba i 8kg :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Jóó, když jsou slevy.. :lol: :lol:
Už se moc těším, léto je za pár! A počkejte na melouny za 12kč/kg, slint :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Já už jen přežívám tohle období a nemůžu se dočkat, až tohle přijde ... A co teprve jaro, až budeme s babi sázet, pěsti a v létě se jen těšit z toho co nám vyrostlo :) To bude teprve nízkorozpočtové žití :) A ani nemluvím o kvalitě teď a v létě ... Jéé, broskve od babi, slint :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:pár koleček cucumber (nemůžu si vzpomenout jak to je česky teď)
si porid blbenku
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Se mi stává často že vím něco anglicky ale česky si nevzpomenu.. Ale už vim že to je ta okurka
A na léto se těšim taky, melouny.. no jo
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Úspěch.. jelikož se s máti šlo zalévat známému kytky, a po cestě stojíc albert, navštívili jsme ho. Kupodivu mi nic nenutila, naopak sem mohl vzít co potřebuju.. takže zásoba oříšků a 2kg jablek, banány a datličky.. Sama dokonce říká že teďka jí tu zeleninu, jak sem to začal kupovat a jíst já.. docela spěje k lepšímu ;D

Každopádně sem v albertě viděl bio celozrnou mouku, co si o ní myslíte ? dalo by se s ní dělat něco raw ? nečetl sem ten obal, metodu zpracování a tak
uz jsem psala ze mamka potrebuje cas :) ta mouka, cim slozitejsi cukr tim s tim telo ma vetsi problem. skrob neni rozpustny ve vode. je potreba si pamatovat ze nejlip cloveku ulehcime kdyz budem konzumovat co nejstavnatejsi potravu,plnou vody a jednoduchych cukru, protoze telo vsechno prevadi do tekutyho stavu aby to mohlo dodat bunkam. takze ovoce se blizi idealu. jinak cet jsi aspon vynatky z walkera? jsou dost ctivy. spis bych si stahla pdf. http://sk2.goo.cz/download/index.htm
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Jo jinak - jeden spolužák, s kterým si rozumíme s názorem na politiku, lékaře atp (Tvrdí, že dokud nepoznal mě tak naivně věřil že to s ním myslej dobře), se začal o tohle zajímat a když sem si ve škole četl jedno PDF tak říkal ať mu to pošlu taky. A dneska jakože napsal, že to jde taky zkusit, že ho zajímá jaký to je a tak. Tenhle člověk je vařák, co má rád maso, mlíko, rohlíky a sušenky, co tvrdí že by se jich envzdal prostě přišel a řekl mi tohle. Žasnu.. Sice vím že je na mě v poslední době hodně poznat změna (sem hodně pozitivní, často se směju no skoro furt, mám obrovskou výdrž oproti tomu co bylo(tělocvik mi dokonce přestááv stačit, dvě hodiny sou málo) a tak), ale nemyslim si že jen tohle by ho přimělo až tak.. Asi ta literatura..
kdepak, priklady tahnou. teda deti vy delate radost, z vas to zdravi asi fakt zari :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Se mi stává často že vím něco anglicky ale česky si nevzpomenu.. Ale už vim že to je ta okurka
A na léto se těšim taky, melouny.. no jo
ja jen premejslela, jestli treba vyrustas v dvojjazycny rodine nebo tak. mne se to taky stava, ale jenom v oboru kterej celej novej studuju v anglictine. a to proto, ze treba ani cesky slovo neznam, ucila jsem se jen anglicky nazev. a pak to treba ceskym kamaradum s potizi vysvetluju protoze neumim najit ceskej ekvivalent. prave proto mi obycejny slovo okurka (i kdyz jak pro koho) prislo divny ze nevis.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Alebo mozno cital motivacnu vitaliteraturu v anglictine. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Nejenom vitaliteraturu :D Prostě se mi to občas stává že vím něco říct anglicky a nějak si za boha nemůžu vzpomenout jak je to česky, sebemenší blbosti..
Walkera sem jednu nebo dvě knihy četl celý.. mám dojem že Shining health
A dneska sem si dal po dvou banánech směs mandlí a lískových oříšků a je mi ještě teďka nějak divně.. asi byly mrtvý a kdovíjak vyloupaný, sem je dal včera do testovacího sáčku, jestli vydržej bez plísně.. jedny mandle už vydržely asi 3-4 týdny, jiný mandle vydrželi 4 dny a už byly způlky bílý
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Fuujin píše:Nejenom vitaliteraturu :D Prostě se mi to občas stává že vím něco říct anglicky a nějak si za boha nemůžu vzpomenout jak je to česky, sebemenší blbosti..
To já kolikrát v žádném jazyce...mám odjakživa záseky. :) "Takovou tu... no tu... však víš, co myslím..." Ale s věkem se to paradoxně možná lepší.
Jinak to, co popisuješ, jsem měla jen v dobách, kdy jsem Aj intenzivně používala (brigáda, vztah). Teď krním (pasivně ok-něco studovat, číst, ale aktivně to zase klesá).

sakryš, Veri, s melouny... :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Jo, já používám angličtinu denně.. čtu v angličtině naturalnews, pdfka, googlím zásadně první anglicky a až pak česky.. a tak
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Já ji musím používat také skoro denně, ale prostě pasivně... a když aktivně, tak písemná forma. Měla bych se zase někdy rozmluvit. Snad to přijde.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Jo, já používám angličtinu denně.. čtu v angličtině naturalnews, pdfka, googlím zásadně první anglicky a až pak česky.. a tak
well done :)
Odpovědět