Fuu Jin

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

No mluveně to moc nejde, neni dost dobře s kým tady... max s učitelkou angličtiny m:-)

Jinak ani vita mi nějak nepomáhá na raní smrkání a škrábání v krku během rána ve škole, to vždycky zapíjím půl hodiny a pak to naštěstí usedne .. Každopádně tu lupénku v dlaních nemám fakt už skoro vůbec, dýchám OK... a celkově je to fajn
A jdu si dát jabko
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Fuujin píše:Každopádně tu lupénku v dlaních nemám fakt už skoro vůbec, dýchám OK... a celkově je to fajn
Paráda! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Super, len tak dalej! m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Super. A co na to mamka? Uznala už trošku, že na tom něco bude?
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Jo asi začíná uznávat že na tom něco bude, když vidí jak sem se takhle opravil.. ale chtěla moje mrazem popraskaný ruce svést an pomeranče k, ale nějak jí to nevyšlo, když sem řekl že pomeranče už nejim nějakou tu dobu.

Každopádně se mi dneska nějak začíná dařit dýchat víc, ale u konce to divně bolí, hádámže se to nějak teprv pročišťuje.. no uvidim
A popraskaly mi koutky.
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

jed jsi ananas?
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Nejed, ananas je na moje poměry drahej a nikdy mi moc nechutnal
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

dneska ráno sem si dal asi tak 6 banánů a nějaký mandle, po tom mi bylo jak mi vždcky bývá když se oříšků přejim (asi moc tuků nevim) teďka sem měl k obědu brambory s kuřecim, k čemuž sem si přidal mungo klíčky, kukuřici a listy salátu.. a je mi blbě. doufámže to co nejdřív vyjede ve formě stolice.
Jenže jak tak čtu na netu tak fakt nevim kde to B12 brát.. bílek/žloutek, jedno z těch dvou, co tady občas konzumuje pár lidí bych fakt nikdy nejed.. tak nevim
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

Fuujin píše:dneska ráno sem si dal asi tak 6 banánů a nějaký mandle, po tom mi bylo jak mi vždcky bývá když se oříšků přejim (asi moc tuků nevim) teďka sem měl k obědu brambory s kuřecim, k čemuž sem si přidal mungo klíčky, kukuřici a listy salátu.. a je mi blbě. doufámže to co nejdřív vyjede ve formě stolice.
Jenže jak tak čtu na netu tak fakt nevim kde to B12 brát.. bílek/žloutek, jedno z těch dvou, co tady občas konzumuje pár lidí bych fakt nikdy nejed.. tak nevim
Mně teorie tuků nebere, málokdy se přejím, ale domácí majonézu ze žloutků a panenského oleje z bodláku apod. ( olivový není úplně optimum, je trochu nahořklý v té kombinaci ) ulizuju i samotnou, ale výborná je samo v salátech, třeba zelném.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

O vita majonéze ze žloutků psal i walker. A nebo můžeš zkusit najít farmáře, který ti dá/prodá něco nepasterizovaného (mléko, sýr, smetanu..) a nebo právě ta vajíčka. Mně to bylo navrženo rodiči a moc se tomu v létě nebudu bránit..občas.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:dneska ráno sem si dal asi tak 6 banánů a nějaký mandle, po tom mi bylo jak mi vždcky bývá když se oříšků přejim (asi moc tuků nevim) teďka sem měl k obědu brambory s kuřecim, k čemuž sem si přidal mungo klíčky, kukuřici a listy salátu.. a je mi blbě. doufámže to co nejdřív vyjede ve formě stolice.
Jenže jak tak čtu na netu tak fakt nevim kde to B12 brát.. bílek/žloutek, jedno z těch dvou, co tady občas konzumuje pár lidí bych fakt nikdy nejed.. tak nevim
k bananum jen rapik celer nebo hlavkac, dalsi kombinace delal tezkosti, zvlast cukr s tukem.
porad opakuju po nekom, raw je o vypousteni, ne o nahrazovani. bud jsi to kure mel vypustit, nebo uz to nezaplacavat pridanim klicku a kukurici a .. jenom jsi telu k tomu kureti pritizil.
trpis nedostatkem B12? jak se to projevuje, konkretne u tebe? ja se docetla, ze b12 se stejne vytvari v cistem streve, a je obsazen v kazde ovozel. ale pro dobrej pocit si to vejce klidne dej.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Mně teorie tuků nebere, málokdy se přejím, ale domácí majonézu ze žloutků a panenského oleje z bodláku apod. ( olivový není úplně optimum, je trochu nahořklý v té kombinaci ) ulizuju i samotnou, ale výborná je samo v salátech, třeba zelném.
Tak u tebe mě to Awi hodně překvapilo ... Ale domácí majonéza je mňamka, když je z kvalitních domácích vajíček a dobrého oleje ... A kde kupuješ ten bodlákový ? Už jsem se po něm dost poohlížela ,ale nikde jsem ho zatím neobjevila ... Co se ale týká těch žloutků, sice je to živočišného původu, ale vlastně to není ze zvířete, ale pouze živiny, pro jeho vývin, takže by to pro tělo nemělo být nic špatného...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

:D Bodlákový si vozím z Bavorska z reformních domů, pro mně je to cca 40 km z ČR, takže rozhodně blíž než shánět něco po Práglu. Někdy dokonce poprosím i známé ( většinou Češi emigranti ), aby mi nějaký za studena lisovaný přivezli + ještě nějaké pochutiny pro mou polovičku. Taky jsem zkoušela i z vlašských ořechů, ale ten je takový "tuhý" a má šmak po sádle, avokádový raw je zase takový mírně kyselý a zvláštně aromatický, tak se taky nedal použít. Samozřejmě je vždy lepší vše celé - jak ořechy, tak avo, mně to tedy chutná víc se vším všudy, ale na tu majolku to olej chce. Do desíti let jsem hodně pobývala u babičky na vsi, tak jsem na domácí majolce odkojená, koupenou jsem nejedla ani během vařácké éry, protože je prostě úplně jiná. Osobně se nebráním ani příležitostnému hltu kozího ev.kravího syrového mléčka ( zdroje by byly ), ale alergie na mléčné to jaksi nedovoluje. Jedině, pokud bych se chtěla rychle vyprázdnit, účinněji než při šance, tak mi stačí si dát hrneček mléka a běžim tam do těch končin...takže pro mě mléčko jedině jako prvotřídní projímadlo. :lol:
Nemám nijak morální problém si dvakrát do měsíce tu majolku dát, do zelí to teda nedávam, pač ja brukvovité nesnáším, to budu radši hladovět než jíst květák apod. Určitě jsem to tu psala, ale já na vita skočila z občasné konzumace flákoty, pač většina věcí veggan-vegetarian byla pro mně nepoživatelná. To, co mi chutnalo, mělo v sobě lepek a to bezlepkové vzhledem k tomu, že jsem to jedla i doma jsem nemohla ani cejtit. Vždycky se usmívám, když někdo říká jak je bezlepková dieta drahá...ale to je problém v jeho hlavě a představách. Dotyčný se totiž snaží, aby jeho jídelníček byl podobný tomu klasickému vařáckému a neuvědomí si, že ten hlavní problém.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Ano, asi není vegetarián, vegan nebo vitarián jeden jako druhý, záleží, co jak komu vyhovuje a jak člověk ten styl pojme...

Olej z vlašských ořechů jsem ochutnala jen jednou a to z pražených, moc mi nechutnal, byla tam cítit ta praženost, ale nevím jaký by byl za studena lisovaný ... Ten myslím mají v biosféře ... A avokádový jsem také neměla tu příležitost ochutnat ... Spíš se snažím o vynechání olejů z jídelníčku, ale tu majo bych chtěla občas zkusit, docela mi něco takového na vita chybí, ale zase to také není nic, bez čeho bych vyloženě nemohla žít ... Myslíš, že by byl někdy problém, až budeš mít do Bavorska cestu vzít jeden navíc ? Byla bych moc ráda, kdyby jsi mi ho mohla poslat, jestli to není samozřejmě nějaký problém...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

Problém v tom nevidím, ale nevím, kdy tam pojedu, využívala jsem pracovních cest do Mnichova.
Ten panenský vlašákový i avokádový chutná paradoxně trochu jinak než samotné plody, řekla bych hůř. Vlašákový se podobal jemnému sádlu a avokádový je velmi aromatický s nakyslým ocasem, víc než olivový, takže ani jedno hitparáda. Tím vlašákovým se pro jeho tuhost nedá ani mazat ( konzistence podobná jako u ricinového ), ale avokádový je fantastický na suchou, špatně se opalující pokožku, až na tu specifickou vůni.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

To nevadí, vůbec to nespěchá, jen kdyby jsi měla cestu a vzpomněla si na mě, tak by byla ráda :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Dneska asi 300g datlí, 5 banánů, během školy mrkev a dvě jabka, pak ještě 2 jabka doma a pár listů salátu, trocha mandlí
Každopádně na popraskaný ruce od mrazu sem tu mčo zkusil, nepomohlo to nijak..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

zkus pridat lneny seminka. je u vas salat hlavkovy, kapusta nebo celer rapik draha zalezitost? jestli ne, prejidala bych se tim a ruce se ti budou lesknout.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

lněný semínko tu mám ale neni ho v čem umlít, ten náš kuchyňský robot je na větší věci než tohle, a ty saláty nejsou až tak drahý.. hlavně s příchodem jara a léta sou snad nejlevnější co se dá koupit z ovozelu - dneska sem měl bánovo-salátový smoothie, asi ho dám denně, dobrej nápad jak do sebe dostat zelený
Jinak sem si dělal datlovo-mandlovo-kokosový kuličky a teďka pojídám mandle a datle co zbyly... a ve škole sem dal asi 3 jabka
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

pusa je dobrý mlýnek :D len stačí dobe pokousat :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Přežral sem se banánů.
Když dejchám tak mám hruď nějakou sevřenou.
Ale nos mám tak prázdnej a čistej, že ten dech cítím ještě v ústech, zajímavý pocit..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

taky se posledni dobou cpu bananama,ale aspon uzralyma. citim ze jsou tezky, ale co naplat :) veri poznamenala vtipne o tom lnu. taky jsem je v zivote nemlela. pekne namocit do vody, nebo jen tak na sucho do salatu nebo na lzicku. ale priklanim se k zelenolisty zelenine. tam je to vyvazeny. jo smoothies jsou fajn, banan salat, banan celer, jabka kapusta. taky si kup hlavku zeli a udelej salat.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

juuu, já taky banánuju. :) Ale u nich skutečně cítím, že míru to chce. Včera jsem měla snad půl kila najednou. 8) :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

driv jsem delila trs na tri dily. ted vim ze bude na posezeni. :) jenze vim ze po nem uz to s cukrama je presprilis, asi mi hladina pak moc klesa, citim bolehlav a stav na omdleni, uz to nebudu pokouset, to radsi pust.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

Někdy tak před 2 lety jsem slyšel zprávu že nějaký boxer zemřel na otravu z banánů, držel banánovou dietu a přehnal to s množstvím, že je tam něco co ve velkém množství je až nebezpečné.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Banány sou moje denní složka potravy kterou zatim moc neumim nahradit.. ale to časem nějak vykoumám, dneska sem snídal 3 a odpoledne si je jen dám do smoothies, nejspíš banán+salát+brokolice/něco dalšího zelenýho
možná si udělám mrkvovo-citrusovou smoothie, uvidim
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Někdy tak před 2 lety jsem slyšel zprávu že nějaký boxer zemřel na otravu z banánů, držel banánovou dietu a přehnal to s množstvím, že je tam něco co ve velkém množství je až nebezpečné.
Myslim, ze to bude tim, ze banany jsou chemicky nekolikrat napichavany nez uzrajou. K nam je vlastne jeste k tomu vozi nezraly a nechavaji je dojit v nejakem plynu.... . Nic moc. Je to plny chemie a jeste to uzrava v plynu >:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Tohle že jsem jako nečetla :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

tak četla no ... A to i bio ? nedávno jsem si koupila bio v Bille a byli fuj :? Miluju Chiquita...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Někdy tak před 2 lety jsem slyšel zprávu že nějaký boxer zemřel na otravu z banánů, držel banánovou dietu a přehnal to s množstvím, že je tam něco co ve velkém množství je až nebezpečné.
treba je nejed zraly
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Banány sou moje denní složka potravy kterou zatim moc neumim nahradit.. ale to časem nějak vykoumám, dneska sem snídal 3 a odpoledne si je jen dám do smoothies, nejspíš banán+salát+brokolice/něco dalšího zelenýho
možná si udělám mrkvovo-citrusovou smoothie, uvidim
teda ty jedes, bezva
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

sem si teda udělal mrkvo-banánovo-jablkovou smoothie a pak zelenou smoothie kde byl banán, listy salátu, kousek okurku, co dům zelenýho dal.. sem trochu pozřel a před chvílí sem si lízl na chut nějaký pálivý koření a mám křeče jak prase...
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Jinak o tom, co s banánama dělaj trochu vim, nic pěknýho.. lidi tam pracujou max pár let, pak musej pryč.. a všechny banány sou v podstatě identický, nejspíš naklonovaný (takže možná i GMO ?) a jeden banán tam něco chytne, má to celá plantáž.. Ale bio sem ti v životě neviděl
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Bio jsou někdy ve zdravých výživách, ale asi jen větší města a nebo některé řetězce je mívají, tuším Billa atd.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Jinak křeče můžeš mít možná i po kombinaci okurky a banánu, ale co já vím.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

banány jsou hybridy, je to bezpohlavní rostlina, bio jsou sice bez chemie ale ten "pravý" banán se semínky (jako znají rodiče z minulého režimu) to taky není, kdo ví, jestli takové ještě existují..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

wikipedia říká: Many species of wild bananas still exist in New Guinea, Malaysia, Indonesia, and the Philippines.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Pavluška píše:Bio jsou někdy ve zdravých výživách, ale asi jen větší města a nebo některé řetězce je mívají, tuším Billa atd.
No právě, ty jsou pěkně fuj :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

no jo dvd, jenže ty se mi na stůl jen tak nedostanou, ale když nejdou banány za člověkem... :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

ale když nejdou banány za člověkem... :lol:
Přesně tak. :) Kdy vodlítáš?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluška »

Ty veri nevídáš semínka??? :) Takové tmavé.
k.winky: mě taky nechutnají, ale jako tip na bio jsem to napsat chtěla.
Banány co se pěstují třeba v Turecku apod mi dávala kdysi jedna Němka jako zdravou delikatesu (bavily jsme se o alternativní medicíně u piva...), a to mi jelo, ale byly trochu přezrálý (jedla jsem je vlastně ještě před pivem).

jj, veri leť! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

RadkaS píše:...vozi nezraly a nechavaji je dojit v nejakem plynu....
Často vidím banány v krámě (Tesco, Lidl) prodávat zelené a následující den už jsou mnohem žlutější - nechci raději hádat v JAKÉM plynu dozrávají vzhledem k tomu že kolem regálů procházejí zákazníci.... (:-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše: Přesně tak. :) Kdy vodlítáš?
Po maturitě si dám voraz a jelikož se obávám, že se mi tam zalíbí, už se asi nevrátím.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Takstřeva už mám po kořeněném kolotoči ok
Každopádně jak dlouho mi smoothie v ledničce vydrží ? můžu si ji dát i během zítřka někdy ráno-dopoledne ? ve škole žejo
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Po maturitě si dám voraz a jelikož se obávám, že se mi tam zalíbí, už se asi nevrátím.
Jůůůů...to udělej to je super plán...
můžu si ji dát i během zítřka někdy ráno-dopoledne ?
Můžeš, bude to ten správný čas na další atrakci...
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

atrakci ? jakože díky tomu obejmu wc ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Jo jo, civilizace není nic pro mě, zato teplo a palma nad hlavou..ať už tam jsem.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

můžu si ji dát i během zítřka někdy ráno-dopoledne ? ve škole žejo
Já si udělám šťávu vždycky večer, ráno to už nestíhám a mám jí do školy na druhý den ... Nevím,jak je to s vitamíny a tak, ale dobrá je :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Po kořeněném kolotoči, šli děti na smothie horskou dráhu, vozíky ještě nedojely a děcka uz pošilhávala po vlašském domě hrůzy. Tolik atrakcí, v tak krátké době. Dítka z toho byla zcela u vytržení.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Beru to jako nějak tak ;D
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Odpovědět