Fuu Jin

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

nebojovat rovná se vzdát se - a proč opičí samci mezi sebou bojují ? To jsou nějak vadní ?
Každopádně box už mi nestačí, mám příliš mnoho energie a příliš omlácené ruce (i když mám rukavice a můj provizorní boxovací pytel je měkký)
asi se budu muset dát na to taekwondo nebo něco
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Fuujin píše:nebojovat rovná se vzdát se - a proč opičí samci mezi sebou bojují ? To jsou nějak vadní ?
Každopádně box už mi nestačí, mám příliš mnoho energie a příliš omlácené ruce (i když mám rukavice a můj provizorní boxovací pytel je měkký)
asi se budu muset dát na to taekwondo nebo něco
bojovat nutne neznamena mlatit se a uz vubec ne vzdat se :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fuu Jin

Příspěvek od kveta »

fuu jin, rada te tu zas po tve odmlce vidim. a i tvoje obrazky. v nekterych se hodne vidim. coz je pro me moc zajimavy.

na ten ekzem, coz uz urcite taky vis, je nejlepsi vita strava a to prevazne ovocna, navic by urcite prospela cestva aloe vera a nebo moc s hackem.

jinak vypadas hodne mlade coz znamena i zdrave tak i to je pro tebe velky plus.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Dík Květo,
že se v mojich pracích vidíš mě těší a s tou ovocnou stravou souhlasim.. Nemám v poslední době ani moc na zeleninu pomyšlení, nejradši bych jed jen banány, jablka a pomeranče...

Chtěl jsem napsat, že jsem byl v sobotu s metalovými kamarády posedět v hospodě, hráli jsme karty a tak a rozpovídal jsem se s přítelkyní jednoho dobrého kamaráda a ukázala se znalá v alternativních směrecvh stravování, naznačil sem živou stravu a sama začla mluvit o vitariánech.. Po chvíli mi řekla, že na to sama nikdy neměla protože neznala žádného vitariána a pověděla mi, že když vidí jak se mi spravil ten ekzém a jak ze mě jde dobrá energie a optimizmus (bavili jsme se taky o frekvencích atp), že to možná zkusí - A to prosím, ani nejsem 100% vitarián, to by byla energie a optimizmus..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

veri píše:
Sweetie píše:slava, vedela jsem ze jsi bojovnik..
jako bojovnik by daleko nedosel. kdo s necim nebo nekym bojuje, nevede se mu nejlip a nedela veci srdickem, protoze srdce bojovat neumi :wink:
osobne denne bojuju s lenivosti se ucit, sportovat, vyrizovat ruzny neprijemnosti, primerene jist a pit; byla by to parada delat veci jen srdcem, ale to by muselo asi probihat kontinualne od detstvi aby se to dalo realizovat i v dospelosti.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Fuu Jin

Příspěvek od midsummer »

Fuujin píše:Dík Květo,
že se v mojich pracích vidíš mě těší a s tou ovocnou stravou souhlasim.. Nemám v poslední době ani moc na zeleninu pomyšlení, nejradši bych jed jen banány, jablka a pomeranče...

Chtěl jsem napsat, že jsem byl v sobotu s metalovými kamarády posedět v hospodě, hráli jsme karty a tak a rozpovídal jsem se s přítelkyní jednoho dobrého kamaráda a ukázala se znalá v alternativních směrecvh stravování, naznačil sem živou stravu a sama začla mluvit o vitariánech.. Po chvíli mi řekla, že na to sama nikdy neměla protože neznala žádného vitariána a pověděla mi, že když vidí jak se mi spravil ten ekzém a jak ze mě jde dobrá energie a optimizmus (bavili jsme se taky o frekvencích atp), že to možná zkusí - A to prosím, ani nejsem 100% vitarián, to by byla energie a optimizmus..
To muselo být ohromně fajnové - narazit na spřízněnou dušičku a tak skvěle si popovídat. Sama to znám, jak mi občas chybí komunikace na toto téma s lidma, se kterýma se různě setkám - pokud vůbec náhodou něco k tématu stravování řeknu, jsem spíše odsuzována coby blázen. Však to zde všichni znají. Jenže to u těch lidí je většinou způsobeno neinformovaností, klasická česká vlastnost: o čem vůbec nic nevím, to nejvíc odsuzuji. Ale už jsem se dávno naučila, že je pro mě mnohem lepší, než nesmyslná diskuze, raději žádná, než trávit čas s lidmi se kterými si nemám co říct, raději jsem sama. A žije se mi tak mnohem líp.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Sim Tebe, jak si onehdá chtěl přeložit ten článek s názvem "Are Humans "Omnivores"?, pokročilo to nějak? A co ty Tvoje stránky? Nic tam není. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Nepokročilo, nemám motivaci na to, abych v tom pokračoval
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Fuujin píše:Nepokročilo, nemám motivaci na to, abych v tom pokračoval
Co se stalo? Rezignoval si na zabedněnost okolí?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Nějak nemám důvod to překládat pro malou skupinu lidí, kde navíc většina umí anglicky a zbytek lidí to jen zkritizuje
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Fuujin píše:Nějak nemám důvod to překládat pro malou skupinu lidí, kde navíc většina umí anglicky a zbytek lidí to jen zkritizuje
Je s tím dost práce, co?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Fuu Jin

Příspěvek od araila »

Z toho si nic nedělej, že lidé kritizují. Respektive naši lidé (v Čechách) jsou v tom "odborníci".... :wink: Každý se tu zdá rozumět všemu a ničemu....a vše kritizuje.
Také mne to zpočátku dost vytáčelo, ale pak jsem se rozhodla, že budu tyhle lidi prostě ignorovat. Sama se snažím dělat věci co nejlépe dovedu a takové, které podle mne mají smysl Kritiku, pokud je rozumná, vyslechnu a eventuelně se podle ní zařídím, nebo nechám být. Pochvalu nebo uznání od našich lidí už dávno nečekám.... :(
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Fuu Jin

Příspěvek od mira »

araila píše: Pochvalu nebo uznání od našich lidí už dávno nečekám.... :(
To je velice rozumné, tím lze předejít zklamání.
O chválu a uznalý pokyv příliš nestojím, nevím jak to přijmout,
jsem z toho náhle zaskočen, růžolící a mimo pražce. Asi nezvyk.
Naštěstí mi nebývá zač pochlebovat a tak se té nepříjemnosti
vyhnu. Vyhynula vděčnost, ale nahradil jí nevděk a tak se nemusíme
cítit trapně. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Moc práce, no.. Hele takhle, v těchto dnech překládám titulky pro anime seriály z AJ do ČJ, které si lidi fakt stahujou a koukaj na to a taky překládám a píšu články o online hrách, novinky a tak ze zahraničních trhů a různě a to lidi taky čtou.. Kdežto o tyhle články moc zájem nebude
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Tak jsem třetí den zhrubaraw, už několik týdnů pravidelně cvičim a boxuju do svého provizorního pytle ve formě spacáku v takovém tom obalu kulatém
Dneska ten třetí den sem měl tolik energie, že sem vydržel do toho mlátit asi 3x krát tolik co před týdnem, je to sice už i tím zvykem na tréning ale to raw fakt k něčemu bude
Akorát sem si díky tomu tempu natáhl svaly na zádech, osud outfighterů
Asi ty svaly nebyly zvyklé na tolik výdrže
V raw plánuju pokračovat, jestli chci brát box nebo kick box (uvidíme) vážně, tak se bez téhle stravy neobejdu
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fuu Jin

Příspěvek od buc11 »

to je ono, ten základní nápřah stále nápreduje pozitivním směrem
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

buc11 píše:to je ono, ten základní nápřah stále nápreduje pozitivním směrem
Ano, přesně tak

Lidi, co mám jíst ?
Jezdím albertem, kauflandem, tescem občas ovocentrum a jednota a tohle mi jediný přijde k vitajílu : různý jabka, pomeranče, mandarinky, sušený datle nebo fíky, nějaká zelenina a nevitaořechy - banány sou hrozně suché a nechutnaj mi už a kiwi nemusim... Co mám jíst ? Není výběr
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

kaki :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Hrušky a mandarinky.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Fuu Jin

Příspěvek od mira »

Poslední dobou jsou kaki tlamodřevné.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

A zkoušel jsi zlaté kiwi ? To je jiný kafčo panečku :) Já si nestěžuju ... Pomeranče mám parádní, banány krémové, ultraripe, přesladké, mandarinky šťavnaté a voňavé a taky mě doma čeká durian :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

kaki sem měl, hnusný... zlaté kiwi taky nic moc, na durian nemám a mandarinky jim.. ten výběr je prostě malý
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Tak si dej tohle: http://www.cuketka.cz/?p=462

Dnes budu dělat veganskou variantu. Rýžové mléko a bez másla, to není potřeba. Buď si dám samotnou kaši, nebo k tomu přihodím nějaké tofu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Bu bu

Koukám že tu mám ještě ten deníček starej.. Co sem psal dřív radši už nečtu

m:-)

Řekl bych že jsem zpátky, jelikož mě asi před týdnem chytlo nachlazení, které vrcholilo v kašel, který by nejspíš pokračováním starého režimu vyvržil v astmatický záchvat, sem se rozhod že začnu jíst rawfoodisticky, jelikož ty benefity z doby kdy sem na tom byl byť jenom 2 týdny v kuse byly super, hlavně ten pocit být asthma-free...

Jedl sem teď asi 3 nebo 4 dny 100% syrově, vesměs ovoce a stala se mi zajímavá kombinace - nadechl sem se sice neuvěřitelně zhluboka ale bylo to doprovázeno hvízdáním orchestu v průduškách.. Ale nedusil sem se. Dneska přišel detox tak silně že sem se to rozhodl trochu zpomalit, tak sem sněd kousek čokolády, pak 2, 3 a pak celou tabulku.

Teď je mi sice těsno na hrudi, ale nedusim se úplně takže tak týden a budu OK snad.

Nebudu sem moc psát co jim a tak, jen občas třeba... Rozhodl sem se nejenom z důvodu toho asthmatu, ale taky bych chtěl začít cvičit a nasbírat nějaký svaly a když už tak pořádně, tzn. "syrový svaly". A když člověk sotva dodechne tak se blbě cvičí
Taky sem četl jeden článek jednoho umělce, co popisuje jak raw food mělo vliv na jeho umění, je to psané celkem detajlně a ne-umělec by to nenapsal, takže celkem věřím v autentičnost článku.. Uvidím sám co to udělá s mojim uměním

Jak se vůbec všichni máte ? A poradíte mi někdo recept na nějaký zeleninový salát co se dá jíst ? Já ty listy moc nesnim...A rajče už nikdy nepozřu, to prosím vynechat.. Dík
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od epony »

ahoj, vitaj spat :)
ak nemas rad salaty, bude pre teba idealne green smoothies- napriklad zmixujes- banan,jablko,spenat,trochu vody,
alebo wild greens, v kombinacii s inym ovocim
smoothies su podla V.Boutenko idealne, lebo zaludok ma o problem menej :)
skus sa dostat aj k jej knizke Green for life, je skvela, coskoro prelozena aj do cz..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Green smoothies znám, občas dělám... banány a mix greens

Knížku zkusím najít, radši v angličtině, lépe se mi to čte než česky, dík
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Fuujin - Po delší odmlce

Příspěvek od Fuujin »

Ahoj,
Někteří z vás si mě možná ještě pamatují 8) někteří asi ne.. Ve zkratce začal se s objevováním raw food lifestylu někdy v 17 (mám dojem..) a od té doby různě kolísavě, z různými úspěchy a něúspěchy. Někdy před 19. narozeninama sem začal jíst zas "normálně", zdravotní problémy se vrátily ale šly přežít.. Ale myšlenka že raw je správně zůstala
Celkem nedávno se mi v nocích, špatně se mi dýchalo (bronch asthma), pár nocí sem přežil, ale jedno ráno sem si říkal proč to vlastně dělám, proč jim nesmysly co mi nedávaj prakticky nic.. Pak sem šel do obchodu a prostě si koupil pomeranče, jablka a 2 manga, přišlo mi to přirozený a správný jako bych to dělal každý den roky. Takový pocit "Děláš správně", který nejde dost dobře popsat...
Už je to asi dva týdny, nemám rád procenta ale jim tak 80% ? raw, včera sem začal zeleninový šťávy s jabkem (mňam a ta energie z toho...)

Překvapily mě dosavadní výsledky, sou to jenom dva týdny ale nemám sennou rýmu skoro vůbec, nepálí mě oči z pylu ani ničeho jiného, nemám kámen při dýchání - všechno sem měl do té doby. Když jdu s kamarády alergiky tak nechápou jaktože nekýchám, nesmrkám ani neslzím když oni jo.. A taky chodím teď tak rychle, že i kamarád co už cvičí několik let kungfu a má dobrou fyzičku mi nestačí, nohy chodí samy poháněny raw power asi

Neřeším co budu jíst dnes ani zítra, nebudu tu psát co sem kdy jedl, ani tu asi nebudu denně chodit a přispívat, jen občas.. Zhruba plán je pít co nejvíc zeleninových šťáv, jíst jinak ovoce co mi chutná a co se dá sehnat z dobrou cenu, občas něco exotic na změnu a ulítávat na něčem jako jsou ořechy, nebo něco nesyrového veganského nepšeničného, jelikož mléko a gluten je to nejhorší na moje plíce, kůži, tělo celkově co sem kdy konzumoval..

Takže každej kdo to tu teď čte a má potíže s athmatem, alergiemi, ekzémy, nebo něčým autoimunním tak u mě to je z největší části mléko a pšenice a vše z toho vyrobeného.. Bílý cukr je hodně agresivní na ekzém.

Zatim stačí, sem vás chtěl pozdravit, ahoj
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuujin - Po delší odmlce

Příspěvek od Panda »

Už máš deníček, si měl pokračovat viewtopic.php?f=9&t=1469&start=350
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od hugo »

Vítej zpět.

Jak píše Panda, už tu jeden deníček máš, takže jsem obě vlákna spojil.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Chtěl sem fresh start, ale tak jo... Díky
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fuu Jin

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:to je ono, ten základní nápřah stále nápreduje pozitivním směrem
žádnej frešstart, jdeš furt správně, akorát průměr spirály je 2 roky
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Zdar zpátky, mladej. ;-) Taky sem se tu poslední rok moc nevyskytoval.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět