Fuu Jin

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Fuujin, ten chleba kupujes nebo si sam peces?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Fajn cesta, určitě piš i reakce těla :) Držím palce.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Koupil sem, 33 Kč bochník, poměrně rozumná cena.. pekařství dorotík, Kubis se jmenuje
Jinak reakce zatím ok, nějak mě to zevnitř "zahřálo" (zajímavý) a odpoledne si dám asi jen ovoce.. zátra to vidím na oběd petrželku s něčím pěkně zeleným
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Fuujin píše:Koupil sem, 33 Kč bochník, poměrně rozumná cena.. pekařství dorotík, Kubis se jmenuje
Jinak reakce zatím ok, nějak mě to zevnitř "zahřálo" (zajímavý) a odpoledne si dám asi jen ovoce.. zátra to vidím na oběd petrželku s něčím pěkně zeleným
Znam, ten prodavaji i u nas na Toulcaku. Je to ten kulatej psenicnozitnej nebo takovej ten hranol ciste ze zita? Tady to snad stoji pres 40 korun.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

hranol ze žitnýho šrotu.. nejlepší je ASON, ten je bio, ale je dražší, tušim 60...
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

četla jsem si u tebe dneska v blogu - já b12 nějak neřeším, ale někde na fóru jsem četla názor, že lepší než brát tabletky je jednou za čas si dát syrové mléko nebo vejce, samozřejmě že ne ze supermarketu (to dělal i walker). upřímně, taky to považuju za lepší volbu než tabletky, to ale jen tak, k zamyšlení, nerýpu :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

jelikož z trochy mléka ze zahlenim jak prase a je mi z toho blbě ještě 4 dny tak ne dík.. radši si budu brát tu tabletku
Ale někdy v budoucnu budu jíst možná i hmyz a nebudu muset mít asi ani tabletky..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fiona »

Pozrit dostatecne mnozstvi hmyzu je snazsi nez se zda. Staci jit si kveceru zabehat nekam k rece nebo jezeru a chvilku dychat pusou ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Jo, Fi, to znam ... A ještě u toho mít dobrou náladu :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Já to napsala jen tak k zamyšlení, květa taky moc asi b12 neřeší a za dvacet let jejího frutariánství by se určitě deficit projevil, nevím no.. Ale taky bych řekla, že když konzumuješ dost nemyté přírodní zeleně, b12 do sebe nasoukáš, ani nevíš jak. Kolik b12 může mít jedna muška? :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Tak on deficit B12 je zajímavý celkově.. On se projevuje jen asi u 80% veganů a projevuje se i u pojídačů masa, kteří ho jedí třeba denně.. hraje tam roli více faktorů a možná některé ani neznáme. Nevím.. rozhodl jsem se zatím pro suplementaci
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Však jasně, každý sám za sebe. Asi jeden z těch nejdůležitějších je čisté střevo a asi s jistotou se dá říct, že to většina masožravců postrádá. Každé léto se nacpi třešněmi a nezkoumej, jestli jsou červivé. Tak máš vystaráno zas do dalšího léta.. :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Fuujin píše: Teď snídám kváskový chleba s trochou tofu a hodně listy špenátu, během dne bude ovoce a další zelenina. Chci postupně zase vyřadit moc těch sušených věcí, takže se vracím zpátky k téhle fázi ktero usem možná přejel moc rychle a postupně se vrátím zase na raw food. Myslím si že sem devastoval tělo víc ořechama a sušeným ovocem denně (i 400g datlí někdy) než pár plátky kvásku, s kterým navíc dokážu pojíst velké množství zeleniny. Asi tak. Nechci totiž nikde lhát jak moc vita se mi daří.
Zakladas si na plisne, kandidu a nasledne nemoce se zaneseneho streva. Jist chleba na snidani, v dobe cistici faze .... a pak nasledne ovoce, ktere na chlebu bude kvasit ..... Delej jak chces, ale driv nebo pozdeji to sam pocitis, jeden z projevu, ktere jsme schopni celkem snadno zaregistrovat je bily povlak na jazyku, boleni hlavy, bolesti v krku, alergie. Pokud chces byt veganem, doporucila bych rano jen ovoce, popripade ovocne stavy, k obedu salat ci jen zeleninu a varene jidlo az pote. Dobre pochopitelne je to v knihach od manzelu Daimantovych - FIT PRO ZIVOT. Zkus si v nich pocist.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Primainfo »

jj, Diamonds are forever. (:-)
Jedu podle nich a je to fajn, ale je nutno vědet, co v knížkách nepíší, že na sebe byli podstatně ostřejší. Což do těch knížek dát nemohli, bo by je nikdo nekupoval - nebo alespoň ne tolik lidí, málokdo by to dokázal žít.

I když mě ta pro Amíky přijatelná varianta maximálně vyhovuje a taky ji s radostí praktikuji. m:-)
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

No bylo to poprvé a na posledy co sem ho jedl ráno, protože byly zrovna prázdniny a já si ho šel koupit ráno.. a možná už si ho ani nekoupim
Každopádně dělám to tak teď vždy, ráno ovoce, zeleninu když přijdu ze školy s ovocem a k večeru různě, buď ovoce nebo sušené ovoce nebo ořechy se zeleninou nebo samotný ořechy
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Fuu Jin

Příspěvek od kveta »

veri píše:Já to napsala jen tak k zamyšlení, květa taky moc asi b12 neřeší a za dvacet let jejího frutariánství by se určitě deficit projevil, nevím no.. Ale taky bych řekla, že když konzumuješ dost nemyté přírodní zeleně, b12 do sebe nasoukáš, ani nevíš jak. Kolik b12 může mít jedna muška? :lol:
ano, je to tak k.winky, b 12 neresim, nikdy neresila, a ani nebudu. deficity zadny nemam. mango taky neresi a taky deficity kde nic tu nic.

ja ted uz jen za sebe: pravdou ale je ze jsem pred lety zjistila ze aloe vera obsahuje be dvanactku, a obcas se ji napiju, ale ne kvuli tomu vitaminu, jen kdyz mi treba bylo na zvraceni po avakadu, a to nekolik hodin, napila jsem se cestvy aloe a bylo mi hej.

navic verim, ze zdrave telo si vyrobi be dvanact samo. a vubec vse co potrebuje.

ano, ja jsem to mela jednoduche, nehledala jsem zadnou zdravou dietu, ani zdravi, zdravi me vubec neprislo na mysl, kdyz jsem se rozhodla jist jen ovoce. verila jsem ze je to jidlo, jidlo ktere mi chutna ze vseho nejvic, a chtela jsem ho jist hlavne proto abych zachovala zivot. pro me to byla ciste duchovni zalezitost, moje prirozenost. do dnes si zive pamatuju, jakou jsem byla naplnena radosti kdyz jsem se tak rozhodla. moc se mi ta myslenka libila a libi se mi dodnes, dokonce i vic, samozrejme po tom vsem co mi ovoce dalo. ano, je to tak, prava laska neumira, ale zije a roste.

umim si ale predstavit, ze zmenit jidelnicek pro lidi, kteri chteji jist zdrave, muze byt docela nelehka zalezitost, a to z prispevku na techto i jinych e vita diskusich.

vsimla jsem si ze nejvic lidi zapoli s navykovosti, a s hledanim, co je opravdu spravne jist, a co a jak. a jak nejist.

preju vsem na vita ceste, hodne zdaru a uspechu. obdivuji vas a moc vam fandim.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Koukám Květuško, že na mě asi myslíš :D to o té b12 psala Veri, ne já :-) ale to nevadí ... A mě b12 taky nějak nezajímá, je to pro mě jen pojem ... Věřím, že moje tělo má všeho dost a kdyby ne, tak si řekne ... Ani nevím, jak bych měla poznat, že mi b12 chybí..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

jasne b12 si telo vyrobi samo ve streve. kvetu obdivuju taky i kvuli tomu ze si nasla fruitarianstvi uplne sama. je vlastne takovy cesky cimrman, pred ni si to nechal patentovat graham :)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

ale graham není frutarián, ne? walker si to taky našel sám :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

:) to zalezi, graham ji listy, ja taky, a ja listy jeste do fruitarianstvi zarazuju, pac dorostou :) walker si cestu nasel sam a je znamej. kveta taky, jen treba nevydala knihu,ale vseho docasu
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Chlape, mas muj obdiv. Na svuj vek ses dost cinorodej. Sem zvedavej na ten clanek o cloveku "vsezravci", tak koukam na Tvoje nove stranky a mam s dovolenim par pripominek:

- bile pismo na svetle modrem podkladu je pro moji osobu dost neprijemnou kombinaci
- na uvodni strance je dost gramatickych chyb (rostline misto rostlinne, zklada misto sklada...), chybi carky a vubec, je to cele tak nejak kostrbate
- ted jsem se zacetl do toho prelozeneho clanku, ale nejde to, promin. Asi tusim, co tim chtel autor rici, ovsem pro cloveka neznaleho to bude dost obtizne na pochopeni. Videl jsem takove video, kde to bylo zabavnym zpusobem znazorneno, na youtube by to mozna slo vydolovat.

Kazdopadne pokracuj, je to prvotina, takze je co zlepsovat.
Drzim palce.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

O tom vzhledu jako jo, není to finální verze, barvy budu měnit..
Gramatický chyby opravim zítra ráno, dneska už ne
A ten text.. četl sem si ho po sobě dvakrát, jedna pasáž je taková na nic protože dost dobře ani přeložit nešla, ale jinak je to snad stejný jako originál tzn. možná ani originál není až tak příliš srozumitelný.. no ještě to zkouknu
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Každopádně teda dík za konstruktivní kritiku, ta je potřeba
A možná bude článek srozumitelnější když změním výrazy jako perzistentní, akcidentální, konceptuální atp v srozumitelnější alternativy, pak to bude snad i srozumitelný
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

gramatika to jsou detaily. souhlasim, cim jednodussi jazyk tim pristupnejsi sirsi verejnosti.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

no, gramatika nejsou detaily, gramatická správnost tomu dodá na věrohodnosti, myslím..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Fuujin píše:Každopádně teda dík za konstruktivní kritiku, ta je potřeba
A možná bude článek srozumitelnější když změním výrazy jako perzistentní, akcidentální, konceptuální atp v srozumitelnější alternativy, pak to bude snad i srozumitelný
Jo, tato cizi slova zkus vyhodit. Taky zkus zjednodusit slozene vety, nektery sou tak slozity, ze se v nich ztracim. Treba tato:

Pokud člověk "je" přírodní omnivor, tak bychom měli mít VŠECHNO fyzické i biochemické vybavení, které je nutné pro doběhnutí kořisti, zabití ji holýma rukama,roztrhnutí ji ve dví, sníst a správně strávit, SYROVOU zvířecí kořist, stejně jako to VŠICHNI zvířecí všežravci, nebo masožravci, dělají.

Ta je dost komplikovana, nemyslis? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

veri píše:no, gramatika nejsou detaily, gramatická správnost tomu dodá na věrohodnosti, myslím..
na verohodnosti tomu spis dodaj dobre uvedeny zdroje, odkud autor cerpal, pripadne kdo je autor sam. to me zajima vic.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

to taky, všechno jde ruku v ruce, řekla bych..
je někde k dispozici odkaz na ten článek v eng? nebo ho tajíš, fuujine? :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

... v čem komplikovaná ? uvozovky se týkají toho jak je výše že "je" nerovná se "být" a ještě mě napadá úprava teda, výsledek by byl

Pokud člověk "je" přírodní všežravec, tak bychom měli mít VŠECHNO fyzické i biochemické
vybavení, které je nutné pro doběhnutí kořisti, zabití ji holýma rukama,roztrhnutí ji
ve dví, také sníst a správně strávit tuto SYROVOU zvířecí kořist, stejně jako to VŠICHNI zvířecí
všežravci, nebo masožravci, dělají.

Hele to prostě jednodušeji nejde, to bych si mohl napsat vlastní článek.. já překladám, nepíšu svoje vlastní

zdroj originálu http://ecologos.org/omni.htm
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Co nějak takhle?
Pokud člověk "je" přírodní všežravec, tak by měl mít VŠECHNO fyzické i biochemické vybavení, které je nutné pro doběhnutí, zabití holýma rukama, roztrhnutí, snězení a také správné strávení kořisti, stejně jako to všichni zvířecí všežravci nebo masožravci dělají.

Fuujine, všichni oceňujeme tvou min.šestihodinovou práci, ten překlad je dost dobrý, jsou to jen dobře míněné rady, aby tvůj článek sklidil ještě větší ovace u meatariánů (moc pěkný výraz :) )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Už sem to podobně upravil, dám to na net až se mi rozjede FTP... Musím se krotit v používání čárek

Každopádně Lauri má na té ecologos stránce i svoje bio.. A mě jde hlavně o to že nic neprodává, ani nemá na stránce reklamy.. pro mě je třeba Wolfe jen businessman, stejně jako Matt a ,i když je to smutný, v poslední době i Angela. Ale Wolfe je asi nejvíc komerční, koukal sem třeba entry ceny na jeho semináře. Si na tom vydělává peněz a peněz..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Fuujine, můžu se zeptat, ty maturuješ letos nebo příští rok?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Příští rok.. Naneštěstí
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

:) Já jen, jestli tě stihne ta státní maturita no..ale alespoň jsme oba v těch dvou zkušebních letech :wink: , i když to máš horší, než já..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Údajně nás nestihne, protože prý ani není připravená.. nikdo nic neví a je to už příští rok, skvělá organizace
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Já vím, nad tou organizací se taky nestačím divit, ale nám natvrdo řekli, že je a všechny stránky, i ministerstva i té maturity, se tváří, že by to mělo být už příští rok. Naši učitelé jezdí na školení, u ředitelky byl kdosi z té firmy, která bude dělat ty písemky..otázka je, jestli budou peníze, těch na vzdělání totiž u nás moc není..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

OK, moje strava je v nynějších dnech ubohá, ráno-dopoledne ovoce , odpoledne pečivo+ většinou i sladkost nějaká, už asi dva týdny.
Každopádně až dnes, poprvé v životě, sem se často koukal na hlávku salátu co mi tu sedí na stole a najednou sem začal mít představy jak jím v přírodě listy ze stromů, taky sem měl fakt chuť na nějaký zelený listy, craving, začaly mi hrozně vonět a sliním při pohledu nebo pomyšlením na ně. Tak sem si pár listů umyl a začal konzumovat, už mi nepřipadají vůbec nahořklé, části dokonce někdy sladké (:D !)
Jdu si jich umýt víc, možná skonzumuju celou hlávku.. Tělo si řeklo o minerály a aminokyseliny, zdá se - nedivim se, bílej cukr mi to všechno bere
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

to je porad nazoru a prispevku a skutek utek? aspon ze ten salat.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Fuu Jin

Příspěvek od fllowiee »

čekla som tvoj deviantart... je tam krásne vidieť pokrok v kreslení :) len tak ďalej
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Fuu Jin

Příspěvek od fllowiee »

a skús kresliť, čo vidíš ty a nie objektív, lebo ten má iné videnie a kreslenie.. rada, ktorú mi dal učiteľ výtvarky a sa mi osvedčila... :)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Dík :D
Já bych kreslil, kdybych takový model někde sehnal ale jelikož se nedá sehnat tak nic
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sitar »

Chlapiku, co je s Tebou?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Žiju,
po delší době co sem tu nebyl se tak nějak vracím..
Před nějakou dobou, měsícema řekněmě, jsem zas začal jíst tak všelijak. Před měsícem a půl se mi začal rozšiřovat ekzém, už nejen dlaně, ale loketní klouby, pak krk, obočí, kolem očí, skoro celý obličej..
Teď to mám tak že se do zrcadla skoro radiš nedívám protože mi to kazí náladu a demotivuje. Suchá kůže, občas doškrábaný do krve jelikož čím víc pšeničností a mléčností snim, tím víc to pak svědí. Dřív sem se i budil v noci svěděním, teď už moc ne jelikož sem začal jíst dost ovoce, ale ne dost na to aby se to začlo léčit..
A pomalu se blížím k tomu, že ten můj momentální vzhled a fyzická kondice mě zdržují snad ve všech cílech, které mám, takže takhle to prostě dál nejde. Já se svých cilů nevzdám a ať mi klidně nějaký chytrák zakazuje i cvičit, "abych se nepotil a neškrábal".
Takže, sme se rozhodl, že prostě odteď minimálně týden čistě raw, žádný questionable food (ořechy atp) a pokud možno i déle.

Já se toho ekzém uprostě zbavim. To neni přání, otázka, prostě to tak bude.
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

Fuujin super předsevzetí, blahopřeji a přeji ať vyjde. :-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

slava, vedela jsem ze jsi bojovnik. ted uz te nikdo zavistivy nezastavi, mas to v hlave. a pamatuj si, ze vareny nebo zpracovany jidlo je prosta droga. tak bych se ji radsi vyhybala.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Pavluska »

Fuujin píše:jelikož čím víc pšeničností a mléčností snim, tím víc to pak svědí.
Tak tuhle větu si pro případné příští "ujetí" pamatuj. A jak dlouho bude trvat než to opustí tvá střeva, tvé tělo. U mě mléčnopšenično taky rozhodí celé tělo. Víc než cokoli jiného.
Jinak Ti samozřejmě přeju 100% raw.
m:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Tak,
Jím asi 90% raw, někdy i 100%, asi týden a na kůži značné zlepšení i zlepšení celkově, na tváři tak o 40%. Hádám, že tímhle postupem během několilka týdnů možná zmizí ekzém úplně.
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Fuu Jin

Příspěvek od bstrd »

-drzim palce, viem co popisujes, po recidive k zrnu, mlieku a prekroceni isteho pomeru varenosti a surovosti sa mi ekzemy tiez zvyknu navratit a s nimi aj zahlienie a asmaticke problemy...je to ako droga, viem co mi to sposobuje a aj napriek tomu do toho idem...bolo by treba si naprogramovat podmienene reflexy, aby sa pri pohlade na chleba alebo spagety rozsvietil v mozgu napis HLIEN alebo EKZÉM :mrgreen: navraty k hrncu su navyse podporovane varenym okolim, take ulahcenie ze "konecne dostal rozum" :roll:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

bstrd píše:...navraty k hrncu su navyse podporovane varenym okolim, take ulahcenie ze "konecne dostal rozum" :roll:
Teda tohle je mi tak moc dobře známé, např. máma mi každou chvíli volá "jestli už jím normálně" (zvláštní že si nevšimla že už jsem několik desítek let dospělým).

Reflexy se časem vypěstují - čím víc se člověk navrací ke škodlivinám a doplácí na to, tím víc se v něm pěstuje reflex odporu. Podle mne je lepší podléhat ujetím, nesnažit se moc přemáhat, a tím si pěstovat přirozený odpor - raději než se držet a stále se trýznit chutěmi. Ze začátku přechodu na raw jsem hodně strádal chutěmi a neuměl si představit že se toho všeho chci vzdát - ale časem chutě stále více mizí a to nejvíc díky tomu že jsem se už 100x přesvědčil jak mi vita svědčí a jak mám po úletu následky. Teď už toho zbývá málo co by mne ještě lákalo.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Sweetie píše:slava, vedela jsem ze jsi bojovnik..
jako bojovnik by daleko nedosel. kdo s necim nebo nekym bojuje, nevede se mu nejlip a nedela veci srdickem, protoze srdce bojovat neumi :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Odpovědět