Fuu Jin

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Fuu Jin

Příspěvek od k.winky »

Každý je individum a každému vyhovuje něco jiného, ale myslím, že je to hlavně o tom, že mu vyhovuje to, v co věří, hodně věcí je záležitostí hlavy...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: Fuu Jin

Příspěvek od nancycka »

Ahoj fuujin, tak ta oneskorene vitam, som si pozorne precitala tvoj dennicek. Ten odkaz, co si tam hodil, je fakt zaujimavy, hned som sa vrhla do jeho prezerania. Mas pravdu, je tam par ludi, co s tym stravovanim mali rozne problemy, ale ten clovek tam pise, ze nemohol napriklad zohnat dost ovozelu a tak bol tusim iba na pomarancoch, nasledne schudol a bolo mu zle. No dieta vyzaduje urcitu pestrost, ale tiez sa pripajam k tomu, ze kazdy je individualne telo. Ked som prvykrat vyskusala raw, tiez mi nebolo dobre a niekolkokrat som s tym musela prestat. Teraz mam pocit, ze to zacina moje telo akceptovat. Je to ako s tym pokusom na mackach na tej stranke - vraj jeden vedec pozoroval, ako prospievaju macky na prirodzenej strave a na varenej. Vraj macka, ktora ma umelu stravu velakrat ani nepochopi, ze mys je jej potrava, pretoze za svoju stravu berie konzervu. Mozno keby to vyskusala, zistila by, ze mysi jej viac sadnu.
Tiez tam rozoberaju varenie, do akej miery sa nicia mineralne latky. Vraj varenim sa vela mineralnych latok stava anorganickych, ale nie vsetky, co by znamenalo podla nich, ze varenie nemusi byt az take skodlive. No ale sa ani nezmienili o tom, ze ako potom tuto prevahu anorganickych latok z varenin telo znasa, aku dobu. Tiez sa tam spomina obilie. Vraj v pre-agri kulturach tak mozno clovek narazil na travy obilnin a prilezitostne ich zjedol, ale urcite netvorili vyznamnejsi zaklad jeho potravy, kedze sa clovek zacal seriozne krmit obilim az poslednych desattisic rokov. Tiez je tam postreh na jeho skodlivost, ale uvedene aj to, ze prilezitostne travy obilnin alebo mlade obilniny mozu byt konzumovane. Maso a mlieko spominali spolu s hladom, ktory nastal zimou, clovek sa vtedy zachranoval tou stravou, ale prirodzene by si vybral plody. Strukoviny boli tiez spomenute len v ramci pojedania ich zelenych rastliniek, kde vlastne podobne substancie mozeme ziskat z podobnych zelenych rastliniek, takze strukoviny zamietnute, nepodstatne. Tiez pisali o veku, ako sa postupne nas zivot predlzoval a spominaju, ze to vobec nemusi byt stravou, ako sa domnievame, ale tym, ze nas uz nelovia ine zvierata, mame dobry ukryt, teply vohoz a teplo v baraku, sme viac chraneni - co moze znamenat, ze clovek sa nedozil tridsat, lebo bol chory, ale sa mu vacsinou nieco prihodilo. Na tej stranke su same zaujimave veci, ale nemala som z toho pocit, ze by chceli spochybnovat vitarianstvo, pretoze viac menej prichadzaju vyskumom na tie iste veci. Skor by som povedala, ze sa snazia poskytnut vsetky uhly pohladu.
Ja sa len zmienim, ze kazdy musi podla seba. Ako som spominala, predtym mi na ovozeli bolo zle, neviem, ci to bol detox, ale jednoznacne to bol pre telo sok. Ja som dost mlada a od malicka dost chorlava, tak mam problem si aj zhanat pracu a vykonavat oblubene cinnosti, proste mam niekolko zaujimavych diagnoz, ale co je podstatne, nedokazem existovat normalne, lebo na to nemam silu - som velmi vycerpana a tak ani nemam chut nieco zacinat, lebo vsetko ma velmi vycerpa. Vsimla som si, ze cim viac ovozelu zaradujem, vyradila som maso, obcas zjem akurat tak varene zemiaky alebo celozrnny chlieb, tym viac som fit. Skusim na raw, ked by mi malo byt zle, zasa sa troska vratim spat. Musis otestovat, co ti robi dobre, sam na sebe. Ostatne faktory, ci je nieco detox alebo v akej miere varene skodi, su diskutabilne a vzdy budu nazory pre a proti. Ale ty budes vediet, co prospieva tebe, tvoje zdravie bude najdolezitejsie. Prepac za dlzku, chcela som to nejako rozumne zhrnut. A drzim ti palce v testovani. :D
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: Fuu Jin

Příspěvek od nancycka »

Jaj a neuviedla som tie macky, aj tam vidiet tu diskutabilnost - tie na raw neboli skoro vobec chore, ale ked zili vonku, umierali skor ako tie domace, skor ale na zlomeniny alebo kusnutia inych zvierat a tak. Tie na domacej strave a chranene sa dozivali o dost viac, ale vacsinu zivota trpeli nejakou civilizacnou chorobou, ktora sa postupne zhorsovala, pripadne sa pridavali choroby. Treba naozaj zvazit vsetky faktory. :D
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Ano ten text byl fajn, dík..
Každopádně osobně začínám uvažovat že a nejlepší změna nebylo vitariánství jako takové ale vysazení rafinovaného cukru a hodně processed věcí a toho pečiva. mlíko sem nepil, jen občas sýr. Uvažuju zařadit tofu občas, a možná zaexperimentuju s nějakým masem, uvidíme. Podle toho jak moc mi bude to vitariánství vyhovovat..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Tak se zase objektivně vyjádřila matka. Že prej mám sníst něco "tuhýho" aka pečivo. K tomu že sem na to nejspíš alergickej, že mi to zlepšilo bez toho asthma a nemám vůbec ekzém začala solit hromadu hovadin že "nějakýho kluka co tak taky blbnul museli odvíst do nemocnice" a že za měsíc nebo tak mě taky odvezou, atd.. A že až se prej budu chtít "pořádně najíst" tak to nevezmu a vyzvracím to nebo co. A na konečnou větu "Běž se zeptat doktorů co ti na tvou stravu řeknou" už sem fakt neměl co říct.
Začínám toho mít dost, možná bude lepší chcípnout o pár desítek let dřív.
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

Fuujin píše:Tak se zase objektivně vyjádřila matka. Že prej mám sníst něco "tuhýho" aka pečivo. K tomu že sem na to nejspíš alergickej, že mi to zlepšilo bez toho asthma a nemám vůbec ekzém začala solit hromadu hovadin že "nějakýho kluka co tak taky blbnul museli odvíst do nemocnice" a že za měsíc nebo tak mě taky odvezou, atd.. A že až se prej budu chtít "pořádně najíst" tak to nevezmu a vyzvracím to nebo co. A na konečnou větu "Běž se zeptat doktorů co ti na tvou stravu řeknou" už sem fakt neměl co říct.
Začínám toho mít dost, možná bude lepší chcípnout o pár desítek let dřív.
Tvoje mamka ti může předat jen to, co sama má...tedy i jen svůj styl uvažování a přístup k věcem, nic víc, nic míň. Nech ji ať si žije svůj život, její řeči ber bez s velkou dávkou pochopení a nadhledu.
Ty ale nejdřív musíš chápat sám sebe a vědět, co doopravdy chceš a potřebuješ. Na to se člověk potřebuje zklidnit a podívat do svého nitra, pak teprve dostane správnou odpověď a podle té se zařídit a žít. Hlavně je důležitý zůstat věrný sám sobě, svému vnímání, ne představám druhého, ten tvůj život za tebe žít nebude.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Jenže já nemůžu nic dělat, nedostanu jinak peníze na jídlo a budu muset jíst co koupí ona.. Nemám možnost žádný brigády a krást nechci
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fiona »

Moje maminka ma (spis mela) taky na stravu svuj nazor, a presto s ni bracha vybabral uz coby batole. Proste se sprajcnul, a odmital jist cokoliv krome piskotu s teplym mlikem. Vydrzelo mu to dost dlouho. Dospeli se nejdriv pokouseli bojovat, ale kdyz pochopili ze do broucka nic jineho nenarvou ani nasilim, radsi ho poslusne krmili piskotama s mlickem, nez by ho nechali umrit hlady. Mozna se vzdavas moc lehko, a to ti pak vadi mnohem vic nez to co mama rika ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Radši bych důvěru než donucení
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

Fuujin píše:Jenže já nemůžu nic dělat, nedostanu jinak peníze na jídlo a budu muset jíst co koupí ona.. Nemám možnost žádný brigády a krást nechci
Co to povídáš za hlouposti? Tvůj problém je v tvém stylu myšlení. Můžeš dělat spousty věcí, jen pro ten " pocit já nic nemůžu..." ty možnosti nevidíš.
Co určitě můžeš dělat z mého pohledu hned, je že budeš vidět sám sebe, jak objevíš způsob, kdy své potřeby uspokojíš. A on se objeví! Dokonce je možné, že to řešení máš před očima, jen ho prostě teď nevidíš. Pak se můžeš snažit v možnostech, které máš v tuto chvíli a které určitě jsou dočasné, jíst nejlépe jak je to možné, a bý si jistý, že se to změní k lepšímu. Pak si vyčíhnout chvíli, kdy je mamka v dobré náladě a poprosit, aby až bude nakupovat si vzpomněla a udělala ti radost, že ti koupí třeba místo Milky kilo banánů. Že by ti to udělalo móoc radost. Ale chce to jít na ní pokaždé hezky a zkoušet to víckrát, i kdyby něco blábolila o anorexii a tak..Tak si zase počkej na dobrý okamžik a nedej se....
Ale teď mluvím jen z mého úhlu pohledu, ty sám se podívej do sebe a budeš koukat, jak se daj věci zařídit...
Ještě dodávám...i u jídla, které není optimální, ale je vařeno a hlavně jedeno s láskou a pocitem, že tělo si to dobré vezme a to špatné odstraní, tak uvidíš, že i to tě zharmonizuje. Sice už teď víš, že bys chtěl jíst lépe, ale to přijde....ber svou situaci jako dočasnou.
Naposledy upravil(a) awa dne čtv úno 05, 2009 21:26, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fiona »

Radši bych důvěru než donucení
No jo, ja bych taky radsi kridla nez ridicak, co uz :)

Duvera stoji na jinych vecech. Dokud se nechas valcovat a pak si na to stezovat, neziskas si ani jeji respekt, natoz duveru. Porad v tobe bude videt nesvepravne decko, co vymysli blbosti. Respekt si ziskas jedine tak, ze budes stat za svym, a bude na tobe jasne videt ze vis co delas. Teprve potom muze prijit duvera, a ta muze prijit az tehdy, kdyz mamka vyciti ze nejenze mas svuj zivot pevne v rukach, ale i navzdory rozdilnym nazorum ji mas rad.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Fuu Jin

Příspěvek od veri »

Souhlas s awou a fionou, chyba je v přístupu. Stůj si za svým, získáš si respekt a později, až ti doktoři potvrdí, že se ti astma zlepšilo, mamce třeba spadne hřebínek a začne v ní něco hlodat. Chce to čas a věřit sama sobě, to ostatní na tobě poznají.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

Fiona píše:
Radši bych důvěru než donucení
No jo, ja bych taky radsi kridla nez ridicak, co uz :)

Duvera stoji na jinych vecech. Dokud se nechas valcovat a pak si na to stezovat, neziskas si ani jeji respekt, natoz duveru. Porad v tobe bude videt nesvepravne decko, co vymysli blbosti. Respekt si ziskas jedine tak, ze budes stat za svym, a bude na tobe jasne videt ze vis co delas. Teprve potom muze prijit duvera, a ta muze prijit az tehdy, kdyz mamka vyciti ze nejenze mas svuj zivot pevne v rukach, ale i navzdory rozdilnym nazorum ji mas rad.
No, osobně mám osvědčené jinou taktiku....a zatím mi lidi jdou na ruku. Jsem věrná svému přesvědčení a názorům to ano, ale v rámci nich mám určené mantinely odkud kam a v těch se pohybuju. Pokud vidím, že někdo má rozdílný názor a jsem s ním v úzkém kontaktu a ještě nějakou dobu budu, tak ho zlomím laskavostí a láskyplným přístupem a sdělením, proč je to pro mě důležité, proč si to zasluhuju. Pravidelně předkládám své požadavky, ale opakuji, že s laskavostí, pochopením a pohodou. Nic, proti, ale skoro všichni mi většinou vyhověli, dřív nebo později. A to i při zvýšení mzdy! Někdy třeba řekli na mou žádost v prvním momentu ne, ale během několika dní své stanovisko přehodnotili. Takže tohle osobně beru za nejlepší způsob jak něčeho dosáhnout.
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Awo, to je ale zenska metoda. :) Chlapskemu reseni je blize metoda Fionina.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:Awo, to je ale zenska metoda. :) Chlapskemu reseni je blize metoda Fionina.
Ale ve vztahu syna a matky by to mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fuu Jin

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:Awo, to je ale zenska metoda. :) Chlapskemu reseni je blize metoda Fionina.
To souhlasím, ale přesto je třeba si uvědomit, kdo v jakém postavení v tom vztahu je. Ženy laskavost a pěkný přístup ocení, věř mi, tam se dají dobře zlomit...tomu se těžko odolává. :lol:
I když i muži vlastně taky...ne vždy totiž muž považuje ženu za rovnocenného argumentačního partnera, ovšem jejich ego má svá slabá místa, že ano... :D Uznávám, už jsem v tomto trochu protřelá...Nelichotim, pokud to tak sama necítím, ale dávám každému možnost ocenit svou hodnotu a navíc s dobrými způsoby - to je někdy neodolatelný kokteil. Opravdu doporučuju si to několikrát vyzkoušet....
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše:Moje maminka ma (spis mela) taky na stravu svuj nazor, a presto s ni bracha vybabral uz coby batole. Proste se sprajcnul, a odmital jist cokoliv krome piskotu s teplym mlikem. Vydrzelo mu to dost dlouho. Dospeli se nejdriv pokouseli bojovat, ale kdyz pochopili ze do broucka nic jineho nenarvou ani nasilim, radsi ho poslusne krmili piskotama s mlickem, nez by ho nechali umrit hlady. Mozna se vzdavas moc lehko, a to ti pak vadi mnohem vic nez to co mama rika ;)
dobre :) ted si taky vzpominam na svy detstvi, jediny jidlo co jsem odjakziva nenavidela a nenavidim jsou (h)rozinky! a do urcity doby mi babicka a dalsi tety pekly vanocky nebo mazance zvlast pro sweetie bez hrozinek :D a ja to ani nevyzadovala :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:a budu muset jíst co koupí ona.. Nemám možnost žádný brigády a krást nechci
clovek v zivote musi akorat umrit.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:
Fuujin píše:a budu muset jíst co koupí ona.. Nemám možnost žádný brigády a krást nechci
clovek v zivote musi akorat umrit.
Sweetie? Hazis tady hrach...?? >:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

jako na zed? :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Fuu Jin

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:jako na zed? :)
m:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Sweetie »

m:-)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Nejsem sice člověk který často skloní hlavu ale občas to udělám, třeba teď..
Každopádně včera sem měl na oběd maso s bramborama. během dne ok, dneska ráno sem se vzbudil že mě všechno bolelo, nic se mi nechtělo a asi bych neuzvedl ani 5kilo čehokoliv, a taky mi vyrašila lupénka. Ale v pátek sem měl žitný chleba ASON, na který žádná zlá reakce nebyla, takže ten asi jíst budu dokud neseženu něco v čem rozdrtím svůj len atp.
Takže dneska to zase ukecám na soju a během týdne bude asi 80% raw nebo tak.. raw + žitný chleba
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Fuu Jin

Příspěvek od midsummer »

Len a jiná semínka jdou perfektně rozkouskovat umletím v klasickém mlýnku na mák. Zjisti zda ho doma máte a vyzkoušej.

m:-)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

S tim semínkem to dneska zkusim v tom v čem dělá máti strouhanku.

Každopádně nezvládám na týhle stravě neustálej hlad, včera sem snědl půlku chleba protože mě to vita prostě nezasytí, pořád bych něco jedl, co s tim ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

Jestli nejíš toho vita málo - protože ze začátku kdy tělo není ještě adaptované na vita stravu tak ji nedokáže ještě zpracovat dostatečně efektivně a tak člověk toho potřebuje mnohem více. Já zatím také ještě mám ovoce a zeleniny na objem několikanásobně větší množství než když jsem měl vařáckou stravu.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

No ono se to docela prodraží a to sem tu už psal.. by převažovalo stovku denně a to si fakt dovolit zatim nemůžu
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

Takže asi zbývá jedině pozvolný přechod, i nadále pomalu přidávat k vařené stravě více raw aby si tělo více zvykalo a léčilo se a postupně pomalu působit na maminku a snad časem pochopí že tohle je ten zdravý směr do kterého se vyplatí investovat. Já myslím, že přidání jakéhokoliv množství ovoce a zeleniny udělá pro organismus hodně - protože běžný způsob stravování spousty lidí je vypouštět ovoce a zeleninu z jídelníčku úplně.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dgm »

Ahoj :D
Planujes pusty? To se potom naklady sesti dnu rozlozi na sedm, pokud planujes pust jeden den v tydnu a nebudes utracet ani za destilku v pripade sucheho ... nebo az pojedes dlouhe pusty, to potom usetris i mesic, dva, za jidlo jednim tahem :lol: :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Panda »

No jo ale po půstu má tělo velkou žravost aby dohnalo to o co přišlo, takže to mu pak vyjde na stejno. ;-)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dgm »

Jeste ti dodam trochu optimismu tim, ze ted v zime a brzo na jare jsou ty ceny opravdu nejvyssi z celeho roku. Pockej zacatkem leta nebo uplne v sezone, to budes jist nekdy uplne zadarmo , podzim je taky raj, pokud se tyka dostupnosti, staci se projit nekde prirodou, na vesnici sadem... takze pokud si to potom propocitas na cely rok, tak v zime jis draze, v lete hodne levne nebo zdarma, vita tak potom vychazi opravdu snesitelne.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dgm »

Panda píše:No jo ale po půstu má tělo velkou žravost aby dohnalo to o co přišlo, takže to mu pak vyjde na stejno. ;-)
:)
No, tak v zacatcich pustovani samo , ze ano, potom uz taky to dostava urcity rad. :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Seraf »

loni sem byl asi 2 týdny skoro jenom na třešních:) btw to sezóní ovoce je pak skoro všude.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Bych nedokázal být delší dobu jen na ovoci.. po tom co vim co se stává s frutariánama.. m:-)
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Seraf »

Fuujin píše:Bych nedokázal být delší dobu jen na ovoci.. po tom co vim co se stává s frutariánama.. m:-)
2 týdny nerovná se být frutariánem. Navíc to bylo i s červíkama:-( ale kdybys viděl naše rudý ultra šťavnatý, sluníčkem nadupaný třešňáky, jedl bys jen to:)

Škoda jen že musíme odhánět škůdce (ptáky, malý děti, velký děti, malý dospěláky, velký dospěláky, důchodce!!! - bacha na ně, maj vostrý lokty)........ jo a včelky (ale tech tam je míň). Btw. abys chápal .........máme třešeň před domem a třešeň není oplocená. (což by bylo včelám stejnak šumák)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Fuu Jin

Příspěvek od midsummer »

Fuujin píše:Bych nedokázal být delší dobu jen na ovoci.. po tom co vim co se stává s frutariánama.. m:-)

Co se stává s frutariánama?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Presne toto ma napadlo.
A namiesto fruktarianov sa tam daju doplnit tiez vitariani, vegani, vegetariani ci masozravci a tiez akakolvek ina skupina, netykajuca sa len jedla.

Fuu Jin, vytvor si akykolvek vlastny styl a takym tempom, ake Ti vyhovuje. A kedze ziadna situacia na svete asi nie je 100% priazniva ani 100% nepriazniva, vyuzi to priaznive a let k vysinam, vsetci Ti tu fandime. m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Dík, každoádně ještě sem neslyšel o frutariánovi co by na tom byl dobře dýl než rok
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Ak do toho mozu byt aj orechy, pretoze ponimanie fruktarianstva je rozne, tak hned ja napriklad.
A ak nie, tak napriklad Kveta, a ta na tom fici poriadne vela rokov.
Ved si vyhladaj nejake fruktarianske stranky, ked Ta to tak zaujima.
Ja to neriesim, vitarianstvo aj fruktarianstvo mi dalo prehlbenie pocitov spojenia tela a duse, snazim sa nimi riadit a tymto stylom by to zle skoncit nemalo. Aj ked samozrejme jeden nikdy nevie, ha, ale to sa da predsa povedat o comkolvek. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Jj a především každá dieta je pouhou součástí životního stylu. Upínat se jenom na jídlo jako na nějaký zázračný prostředek, to nefunguje. Už je to tu psáno na hodně místech. Pohyb, slunce, jídlo.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Na těch stránkách beyondveg je zkušeností lidí až dost.. jedna z mála stránek která neukazuje jen černě nebo jen bíle, odkaz sem dával někde zpátky
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Ono zkušenosti těch lidí je určitě přínosné si přečíst. Problém je, že se nezmiňují o dalších aspektech jejich života. Jenom jídlo zdraví nedělá.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Každopádně.. Když mám neskutečnej hlad a chuť na chleba atp, tak co organismus chce, karbohydráty ? Nějak to přestávám zvládat, už třetí den sem takový věci jed a nějak nevim co jinak s tim hladem dělat, já sním všechno co tu je až zbyde tohle a nezbývá než to sníst taky..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

dej sem jidelnicek za par poslednich dni, bez toho se da tezko poradit...
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Si to skoro vůbec nepamatuju..
pondělí :
Žitnej bio chleba ason, ze žitnýho šrotu, mrkve, asi 2-3 jablka, pomeranč
úterý :
Zbytek toho asonu, mrkve, 2-3 banány, pár listů salátu
středa :
žitný chleba ale klasickej z obchodu, různý oříšky (asi 150g), rozinky, jabko
čtvrtek dneska :
Tři banány, nějakej pseudo-celozrnej rohlík, slunečnicovo-žitnej chleba (kde je ale i přweničná mouka..), jablko
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

Každopádně mi to odstartoval asi ten ason.. přitom při něm mi je ok, necítím astma ani nic.. za to ten žitnej chleba druhý den mi to vrátil tak způlky a dneska už to mám zase jako dřív
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Katarína »

Este je fajn vediet rozoznat hlad a chute.
A rozlisit chute zavislacke a nezavislacke.
Plus prilis sa nimi nezatazovat, pretoze postupom casu sa mozu uplne zmenit. :D

Vysledky sa Ti dostavuju celkom rychlo a na vyvodenie zaveru Tebou samym stacia, takze do toho Ti plkat nejdem. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

Podle mně jíš dost málo a chybí ti zelenina, s ovocem to také nepřeháníš...

Zkus si dát něco takového:
Snídaně - 4 jabka
Svačina - 2-3 hrušky
Oběd - 4 až 5 banánů
Svačina - pytlík oříšků
Večeře - zeleninový salát, nekombinuj více jak cca 4 druhy zeleniny

Jídlo si samořejmě obměňuj, ale drž se principu ovoce cca 80%, přes den jenom ovoce. Večer pořádnej talíř zeleniny. Teď přes zimu já osobně nedoporučuju jíst exotické ovoce.

A nezapomeň se hodně hejbat, běhat, plavat, chodit a bejt hodně venku.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fuu Jin

Příspěvek od Fuujin »

je to pěknej plán ale počítal sis kolik to vyjde v KČ ? to nemám šanci denně dát, to fakt ne.. půlku toho už možná jo
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Fuu Jin

Příspěvek od dvdmchl »

No jo ale víc jídla do by jsi jíst měl. Nehledě na některé zdejší elemtáry, kteří skoro nejedí, jíst malá množství znamená pro většinu lidí hladovění.
Pokud jsi nucen jíst vařená jídla, tak jimi tolik neopovrhuj. Akorát si vybírej ta méně tučná a přidávej si k tomu kopec syrové zeleniny.
Ještě si obejdi krámy okolo, spousta jich vyhazuje ovoce které je ještě jedlé, ale už neprodatelné. Tak by jsi mohl mít něco zadarmo.
Odpovědět