Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

Ten, komu staci malo, je tezko manipulovatelny :-)
Proc pripravovat na 4 dny. Driv jsem se smal, ze si nekdo sel do kramu pro 2 rohliky a dnes uz to chapu, male nakupy, kdyz to doma nemas, tak to nesezeres, genialne jednoduche :-).

Kdyz toho zacnes prohanet pajslem vic, tak za chvili uvidis, co to udela...

Ad naramek: gumicky jsou asi na 2 veci (na zabiti casu a na zabavu), paragan lanko je lepsi, popis funkci tamtez:

http://www.dx.com/cs/p/outdoor-sports-n ... ack-244190
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od mira »

Jindra píše:
hele zmínil jsem, že se něco děje - a taky že jo,
mám permanentně (no fakt, ve dne v noci) mravenčení na levý ruce ve třech prstech počínaje palcem (palec ukazovák prostředník)
docela to otravuje - v těch prstech kůli tomu nemám takovou sílu, v noci to občas přechází až mírně do bolesti
tož ta moja hloupá hlavinka přemejšlí, čím by to mohlo býti
Obávám se příteli Jindřichu, že by to mohl být SKT
Kolega Lemrich s tím už marodí 3/4 ročníku, byl operován, avšak nyní se již chystá zpět do pracovního procesu, kde jej přívětivě přivítáme. :br
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

mira píše:
Jindra píše:
hele zmínil jsem, že se něco děje - a taky že jo,
mám permanentně (no fakt, ve dne v noci) mravenčení na levý ruce ve třech prstech počínaje palcem (palec ukazovák prostředník)
docela to otravuje - v těch prstech kůli tomu nemám takovou sílu, v noci to občas přechází až mírně do bolesti
tož ta moja hloupá hlavinka přemejšlí, čím by to mohlo býti
Obávám se příteli Jindřichu, že by to mohl být SKT
Kolega Lemrich s tím už marodí 3/4 ročníku, byl operován, avšak nyní se již chystá zpět do pracovního procesu, kde jej přívětivě přivítáme. :br
přikláním se k SKT. Známé jsem poradila speciální cviky, a rozehnala to. Už jí hrozila operace. Dodnes preventivně cvičí, já také.
cviky se dají dohledat na gůglu, je třeba cvičit několikrát denně, aby to zabralo. pak už jen udržovat. Fakt to funguje, ač jsou cviky primitivní.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

Power Ball rulez...


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Lenko, Míro, díííky za připomenutí. O existenci SKT vím, ale vůůůbec jsem si na něj nevzpomněl, chyba. Když čtu ty příznaky, je to přesně ono a zatím jsem fakt jen v lehký fázi, ruku mám dost dobře pod kontrolou, ale časem kdo ví, nemíním čekat. Ááách jo, že jsem na SKT nevzpomněl. No nic, neva, rozhodně není pozdě, začalo to nedávno, před pár týdny.

Hned jsem valil na kafe za strejdou, pokecali jsme a tady mám rady, které mi dal, on je fakt tak šikovný a chytrýýý :-)))

Lenko, Míro, ešte raz díííky za připomenutí, paráda. Díky díky.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

NDS Powerball nevoní ? :-)

To bude tím nadbytkem másla :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindrichu vidis, vidis .. to je porad same "me se rymicka nechyta uz tisic let" a on to rovnou tunel jako krava a jeste k tomu kapralni :D.
Tak to rozcvic a dej vedet, co kdyby ? Kudla je az posledni zoufalstvi:) .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

treba je to spisovatel a travi 10 hodin u klavesnice, se mu hnedle nevysmivej frantoo, proti fyzicke devastaci (nebo jednostrannemu zatizeni) vita kombinovana s nevita asi teda moc nepomuze
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: přikláním se k SKT. Známé jsem poradila speciální cviky, a rozehnala to. Už jí hrozila operace. Dodnes preventivně cvičí, já také.
cviky se dají dohledat na gůglu, je třeba cvičit několikrát denně, aby to zabralo. pak už jen udržovat. Fakt to funguje, ač jsou cviky primitivní.
kamoska si vygooglila taky neco takoveho, protoze se ji v zahranici nechtelo k doktoru. Nejvic pomohlo opustit namahavou praci (vice nez 12 hodinovou denne; taky jsem mela tu cest) a pak cvicit... mela jit na operaci, ale pak se obesla nakonec bez ni a uz zas fyzicky pracuje (ne tak narocne) a je v pohode.

Drzim pesti :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Jindrichu vidis, vidis .. to je porad same "me se rymicka nechyta uz tisic let" a on to rovnou tunel jako krava a jeste k tomu kapralni :D.
Tak to rozcvic a dej vedet, co kdyby ? Kudla je az posledni zoufalstvi:) .
ale no tak! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Sranda, neee :) ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
dodělali jsme se synem poslední (jo, asi už poslední... dřevník nám tenhle rok fakt přetéká - asi bude tuhá zima) trochu dřeva, tak už jsem pak očistil a zazimoval pily
a trochu úklid v garáži (rozuměj přerovnal krámy z jednoho koutu do protějšího)

když jsem ráno viděl, jak je venku krásně slunečno teplo, vyrobil jsem si na tu práci rychle speciál kalhoty, jé já su šikulka
v životě bych do sebe neřek, že dokážu udělat pracovní kalhoty
no dobře no, si dělám srandu - akorát sem ustřih nohavice starejm riflím a mám špica pracovní kraťasy
možná jsem i dokonce trochu sexy, nevim

před chvílí k obědu Vitamixl rajčata okurky semínka, mňam,

valim ven na slunko dát nějakých 40, 50 (90?) cyklokilásků a je možný, že někde zahřeším jednou točenou Plzní
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

100 podzimnich (km, piv...)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindrichu, kdo vam nakukal o tuhe zime, prodejci dreva ? To by mi trochu potom davalo smysl, kamos taky blbne na kvadrat a obeskladava barak drevem.
Nepamatuju kdy jsem si naposledy v zari rochnil v bazenu pri 26°C venkovni teplote, hehehe:).
"Koho jste potkali, co vam to nalhali ?" :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

Nadchazejici zima bude chladnejsi, nez ta minula. Ale poradne ochlazovani prijde imho az po 2020 ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

To da rozum ze bude, loni nebyla zadna, ale neni to (pmn) stejne jisty:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

Jista je pouze smrt. Vse ostatni je o pravdepodobnosti ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindrichu, kdo vam nakukal o tuhe zime, prodejci dreva ? To by mi trochu potom davalo smysl, kamos taky blbne na kvadrat a obeskladava barak drevem
v našem případě je důvod jeden jediný: dělat dřevo na topení je mi drogou, moooc mne to baví. Dřevo nekupuju, dělám si ho od těžby v kamarádově lese přes řezání štípání až po rovnání na sušení sám.
(dřevo mi kamarád dává odměnou za to, že mu pomáhám s údržbou jeho rozsáhlých lesů;
on je nadšenej mojí pomocí, já jsem nadšenej dřevem gratis - život je krásnej)
To, že bude tuhá zima, dycinky srandovně poudá můj táta, když vidí, jaký hory dřeva zase dělám.
Jaká bude zima neřeším - cílem je naplnit dřevník a vo to de.

Život je krásnej, fakt jo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
pro velkej úspěch můžu zkopírovat včerejší oběd:
před chvílí k obědu Vitamixl rajčata okurky semínka, mňam,
akorát česneku 3x tolik co včéra a už trochu popaluje jazyk, mňam,

dycky dyž do Vitamixu loupu česnek, řikám si, že to je naposled a příště že loupat nebudu,
Vitamix udělá kašičku z čehokoliv, neloupanej česnek by nijak nevadil,
ale zatím porád otravně loupu, loupu

jako zákusek trocha máčeného máku s kokosákem (bez jakéhokoli slazení Šárko)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Juuu, tak to mas dobry takovato symbioza zn. ideal, tak at vam to vydrzi, fakt dobry :-).
Ono kdyz mas misto a takovyto zdroj drivi, tak zasoby urcite nezaskodi, suchy drevo je parada, o tom zadna:).
Taky me bavi delat drivi, a bavi me pak platit i to srandovni inkaso (bez nejvetsi polozky "plyn"), njn, tatikove stengrujou, normalka :D.
A jeste mas(me) zdravy pohyb, parada:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne ned zář 07, 2014 13:01, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

Jindra píše:: dělat dřevo na topení je mi drogou, moooc mne to baví. Dřevo nekupuju, dělám si ho od těžby v kamarádově lese přes řezání štípání až po rovnání na sušení sám.
(dřevo mi kamarád dává odměnou za to, že mu pomáhám s údržbou jeho rozsáhlých lesů;
on je nadšenej mojí pomocí, já jsem nadšenej dřevem gratis - život je krásnej)
Kdyby to 'takhle krasné´ fungovalo u 20 % poplatníků, stát krachne :-) nebude co danit, neboť to je přesně to, co kamarad a i ty ušetříte a spravedlivé se rozdelite.

Taky stepkujete?

Ps: Když jsem videl par samodomo stepkovacu za traktor, třeba Z25, napadlo ne cosi o "levnosti" takového topeni a to je pak fakt jen o tom pocitu ´dobře odvedené prace', nez o ekonomice (levny teplo), při soucasné cene nafty (pokud ji nekradu, ale kupuju za 36 plus náklady na dopravu, 4litry za hodinu...

Tip: dříví dělej v zime, to se zahrejes a nemusíš při tom topit :-)



Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:A jeste mas(me) zdravy pohyb, parada
no právěže ten pobyt v lese, to jsou doslova ozdravné lázně, miluju
(rychle odbýt kravál motorové pily a pak už jen ty poklidné práce bez hluku)

Tak a valim na zahradu, od rána dělám něco, co moc neumím - zpevněnej betonovej chodník, jak si rodiče přáli s tím pomoci,
a co já vlastně umim... ehh
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jj, za mlada jsem delaval v lese (na Bílovickem polesi) to je primo napor O2 (nemyslim operatora) :D.
Celkem narocna prace, ale unaveni jsme kupodivu nijak zvlast druhej den nebyvali:).

Tak val, val, taky valim(e) na vinobrani do zahrady:), ale letos nic moc, s bidou burcas tak pro vlastni spotrebu (a pry celkove spatny u vinaru).
Pekny zbytek nedele, u nas pekne, Slunko 22°C :-).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

Tu je videjko, jak si delaji drevo (tata a deda makaji, syn filmuje:-), barva z25 sice krasna, no mu tece olej a ta spotreba, tohle jsem stipal tucne s poradnou sekerou a jaky jsem mel svaly :-)

http://youtu.be/dwpp3LbB9yI

Tohle kdovijaka produktivita take neni
http://youtu.be/a3Jg7e3uB6I

Tady, kdyby prisun byl systematictejsi... A porizovaci cena stepkovace nebyla tak obrovska, ze:-) tady tohle je diesel
http://youtu.be/m_IMiOy8N0E

Tenhle je taky vtipnej :-) aneb stepkuje cela rodina :-)
http://youtu.be/mfkr3R269oE
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Mně je z toho vždy smutno, když lidé přijedou do lesa s motorovými pilami, lesy tím ničí, nestačí se obnovovat, pak nemají bohatství plodů.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

Tak kdyz je to jejich les, ze... Navic i majitel ma povinnost vysadit novy les...

Takhle se dela drivi: http://youtu.be/TVMq-f_XeUg (takove domaci stipani :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

ajla píše:Mně je z toho vždy smutno, když lidé přijedou do lesa s motorovými pilami, lesy tím ničí, nestačí se obnovovat, pak nemají bohatství plodů.
to asi míníš státní lesy
soukromník by si tohle nedovolil, soukromník (vlastník) se o les stará
já vím, že les by přežil i bez této péče, jasnačka
ale když to neudělám já, udělá to druhej
já aspoň s pilou vrčím co nejkratší dobu a do pily leju olej, na kterým žena v kuchyni vaří a ne vyjetej motorovej jak ostatní
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Janku ale k věci, ať nejsi pořád off topic

nakolik Ty jsi vitarián?
jak zhruba vypadá Tvůj obvyklej denní jídelníček?
dík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Jindříšku, ty máš k přírodě vztah, tak jistě se o les staráš šetrně. Mluvím o zkušenostech u nás v okolí. Důležité je stromy vysazovat, je to sice pro další generace, ale ty budou chtít mít taky lesy. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

A on nekdo vykaci les a nevysadi novy? Kde prosimte je ta holina, katastr a cislo pozemku? Vzdyt ti dojde hned listek od organu, az nejaky les budes mit, a s tim spojene starosti, tak uvidis :-)

Jindro, ted jim od rana do vecera ze stromu. Maso nejim a mlecne vyjimecne. Maslo vubec. Klicim klicky v zavarovackach. Vem sekeru a rucni pilu, to bude vic cool, jak motorovka, ve stodole mam 2-3 asi drevorubecke listove pily, takovy asi 1,3metrovy pro 2 lidi :-) tohle:

Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

so vzdy stromy rubal a pilil rucne bez motora bez benzinu bez smradu a bez hluku
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Janku nepsal jsem to podrobně, ale s motorovkou dělám co nejmíň, v lese se snažím naopak co nejvíc používat právě tu sekeru a ruční pilu
navzdory poznámkám mladýho, že s motorem by to bylo rychlejší
jasně, že by bylo, ale právěže hluk a smrad...

s kaprovkou jsem se něco nadělal, jo jo, solidní posilovačka
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

s kaprem jsem jako holka připravovala s tátou dřevo pro babičku na vaření a topení, takže znám ten pocit mrtvého ramene (:-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

Jo, na fotce jsou take dedove...
Jindro. Tak rekni mladymu, ze holky berou jednickare a svalovce :-) anebo ho posli pesky na pumpu pro benzin z jeho kapesnyho ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Náš tatínek dělal dříví takovou pilou
http://www.bmshop.eu/pila-na-drevo-610- ... AvpO8P8HAQ
a my děti jsme rádi řezali polínka na špalky a sekerou štípali dříví, ach to byly časy, ještě teď si vybavuji tu vůni a atmosféru a řezání v zimě, všude bílo a nádhera. :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
jasně, s takovou řežu dodnes,
ano, ta vůně dřeva - Tobě nemusím popisovat, proč práci se dřevem mám tak rááád
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

S modrou, to je klasika, take ji mam. A asi deset az dvacet dalsich, jednou je koncentruji a vyfotim ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

To je řezivo. Tahle estonska zena take podlehla kniham Anastasie
Obrázek

rada7.ee/artikkel/33243/Eva-Mitreikina-Eva-Mitreikina

Jestli na pilu hraje smyccem anebo pilou reze stromy, mi neni znamo, ale presne tuhle (pilu) mam.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

najvacsia sranda bola s pilou nazyvanou:

dvojsomarka

lebu je z kazdeho konca tahal 1 somar teda dokopy 2 somari
haha

ked sa nevedeli zladit a nevedeli kedy tahat a kedy povolit alebo ked 1 somar dokonca v nadseni chcel aj pilu tlacit

bolo to tiez zaujimave skusat pilit s dvojsomarkou s roznymi dievkami

hned bolo vidiet ktora by vedela dobre tancovat a nechala sa viest a ktora by bola dirigentkou

myslim ze ten stary zvyk ze pri pytackach museli mladi spolu dojsomarkou strom popilit aby bolo vidiet ze sa vedia zladit v tempe
mal nieco do seba
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
tak jsme se konečně po dvou hodinách zkoušení různých hesel prolomili na Jindřichův účet sem do fóra
kdo by byl býval řekl, že bude mít heslo "díradořiti", sme si mysleli, že je kluk slušnej, ale nebyl,

jen jsme tu chtěli napsat, že ho včera náhodný kolemjdoucí takhle našel v parku, prej toho blbec sežral docela hromadu
no tak už to má za sebou, hoch, tak už o něm prosím jenom v dobrým, na zlé zapomeňte
viz přiložené foto

zarmoucená rodina
Přílohy
180920142888.jpg
(327.5 KiB) Staženo 21 x
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jindra

Příspěvek od Janek »

R.I.P.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od mira »

Je ho škoda, totok toho Jindřicha. Byl takový pozitivní a vůbec nic, kromě jedovatých hub, jej neotrávilo. Avšak ten Jeho konec zdá se mi poněkud příznačný, neboť tito lidé, co se snaží, prostřednictvím živého zájmu o zdravé stravování, o nesmrtelnost, nebo alespoň věkusprostost, paradoxně odcházejí na trvalý odpočinek již v relativním mládí, z důvodu různých, dříve, či později, konečně v tomto případě nyní, když měl tolik plánů se zavíráním, ale snad ještě stihl naštípat dřevo do na zimy, abychom ale nenávratně neodbočovali, bývá to na vrub laickým experimentům v oblasti výživy, totiž, lehkovážným ochutnávkám prakticky čehokoliv, co půda, nebo stromokeř, zplodí. Tyto zplodiny pak způsobují bolestivé ztráty takto postižených jednotlivců, ale i celých skupin, jedná-li se o davový konzum, ale také to občas zasáhne pozůstalé, pokud se na tuto tragickou událost předem netěšili, nebo hostinu poslední sami obětavě nenachystali, jak už to někdy bývá, když zesinalý, totiž zesnulý, není, pro hlubší nepochopení příbuzných, v rodinném kolektivu oblíben, nebo pokud výdobytky jeho celoživotního úsilí na poli stojí za čin mrzký, či se mu pouze, a to je chvályhodné, snaží efektivně zkrátit utrpení, které svým způsobem života sobě a zejména pak jim, způsoboval, více však již nebude a k tomu si dopomozme všemi dostupnými prostředky a výpěstky.
Tu mne ještě napadá, jak bláhové mohou být naše snahy o správnou diagnózu, bez patřičného lekařského vzdělání. Onehdy jsme přičítali Jeho brnění v prstech počátečním projevům syndromu karpálního tunelu a ona to intoxikace. Kdepak karpály, vždyť o síle Jeho zdraví nebylo a nemohlo být pochyb.
Tak jen ještě z úcty k tomu, na něhož tu dnes s láskou vzpomínáme a který nám tak nějak přirostl k srdci, jako třeba bypass, bych prosil nálezce ctěného korpusu, aby mu ohleduplným způsobem zatlačili oči a vyhřezlý jazyk, nechť nám zůstane v paměti důstojným a vkusným, jak jsme jej znali. Sbohem příteli, náš zármutek nad Tvou ztrátou a nálezem v trávě je značný. :|
Všeho s mírou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

mira píše:. Avšak ten Jeho konec zdá se mi poněkud příznačný, neboť tito lidé, co se snaží, prostřednictvím živého zájmu o zdravé stravování, o nesmrtelnost, nebo alespoň věkusprostost, paradoxně odcházejí na trvalý odpočinek již v relativním mládí, z důvodu různých, dříve
To je fakt, vcera jsem si udelal podle jiste kucharky 2 RAW recepty a normalne mi je blbe a blee a boli me hlava, to uz dlouho nestalo, nevim zda to opravdu nejak souvisi a nektere RAW suroviny jsou otravene ci jak vubec to mam zjistit, ktera z nich to he. A ted si pr..nedelam...

Vzal jsem si to 2x a zda se ze se mi po tom pritizi, nevim zda to mam testnout i po treti. Jako chutna to ale, nasledky teda nic moc, hernajs, ono se musi zvykat na raw smakulady? O tomhle jsem mluvil, kdyz se kupuje neco vyrabeneho v malem a nesledovanem mnozstvi, ze to klidne muze byt necim chycene a nikdo na to nemusi prijit...

Je mi jasny jak konci lidi co "deset let nemuseli k lekari", hernajs :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

todleto je celej nejakej cernej humor
moc nevydarenej, ze jo?

tak uz neblnete

Jindra preci nehral ledni hokej za Slovensko?
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Jindříšek si užívá nádherných podzimních dní v přírodě a po neděli nám o tom bude psát. Takhle "milující rodina" nepíše :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
pravda, ajlo, je ale také fakt, že dřevník nám letos před zimou velice přetéká a praská ve švech, míro, nadělal a naštípal jsem dřeva hóóódně (vlastně jsem letos pracoval bez míry), takže i kdybych se z toho muchomůrkovýho oběda neprobral, doma by si všimli až za hodně dlouho, protože topit teda rozhodně můžou jak přes zimu, tak eště potom dlouho do léta

víkend supr, s ženou cyklovýlet na hrnčířský jarmark, nádherná rozsáhlá každoroční akce, moře vystavovatelů, blú efekt s Radim Hladíkem mi pohladili srdce, červený burčák zase moje trávení,
jen cesta zpět stála za kulový, posledních 25 km v hustým dešti, což zábava nebyla, ale pořád lepší než civět doma do telky nebo ležet pod drnem po neodborný konzumačce muchomůrky

včera jsem, mírně (vlastně toliko "na oko") truchlíc, vykopl letitý keř červeného rybízu, jenž se jako jediný těšil zanedbatelnému zájmu, neb osamocen trčel v řadě rybízů černých, o které naopak zájem máme značný,
na jaře vsadím rybíz černý, neb jest chuťově výrazně úspěšnější než zlikvidovaný červený
žel, dětem je to jedno, ty nejeví zájem o nic takového a tatranka ani řízek jim na naší zahradě nerostou, takže tam příliš mnoho času potomstvo netráví
mňam mňam, bude víííc černého rybízu, hééč
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Ten červený rybíz klidně někam zasaď, kde ti nebude překážet, on je kyselý jenom když se trhá brzy, my ho necháváme na keřích dlouho /div neoschne/a pak je sladký a osvěžující, podobný granátovým korálkům.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
jo jo jo, letos jsem červenej rybíz nechal poměrně dost "přejít" a dal se v pohodě, chutnal mi,
jenže jsem jedinej, kdo na něj chodí a i tak musím uznat, že černej je holt černej

žena nám teď dělává úúúplně jednoduchoučkej zele talíř, ale óhromně dobrej-
do misky natrhá ledový salát, nahoru strouhne mrkev a zakape olivovým olejem; trochu odležet
rychle hotové a tááák dobrééé
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, Jindra, minule som si na Teba spomenula, lebo si tu raz pisal, ze ak kavu, tak iba neprazenu.
Mala som zelenu drvenu.
Iba som si ju dala do sitka na caj (aby mi v salke kade-tade neplavala, alebo som ju nemusela nasledne cedit), zaliala som ju teplou vodou a nechala vyluhovat.
Nie, ze by to bola zrovna nejaka mnamka :wink:, ale ani klasicku prazenu nezvyknem pit.
Tato mala aspon kombinaciu nejakych pozitivnych zivin, ktora je vzdy v kazdom plode jedinecna - co je pre mna osobne ovela dolezitejsie, nez nejaky suchoparny chemicky rozbor, ktory podla mna aj tak nedokaze zachytit podstatu.

Navyse si atmosferu ochutnavok vzdy naplno uzivam.

Pekny jesenny den vsetkym!
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

Kdyz tomu odvyknes, tak kazde, i stopove mnozstvi ma jedinecnou a intenzivni chut.. No ni?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět