Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Jindra

Příspěvek od Sitar »

Parada, to zni dobre.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jindra

Příspěvek od RadkaS »

Super, zvladl jsi to perfektne. Alespon jsi se presvedcil, ze spousta nazoru jsou jen vzite predsudky m:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jo jo, dopadlo to skvěle. Pracovní den na raw naplnil má očekávání :)
I právě uplynulou sobotu jsme byli zase na brigádě v terénu a dopadl jsem obdobně dobře, dokonce jsem vystačil s jen cca dvoutřetinovým příjmem jak před týdnem. Tuto sobotu jsem snědl míň - jeden a půl kila hroznů, pět banánů a šest jablek. Upil jsem jen malý doušek vody. Cítil jsem se fajn. Jó, ona ta energie na ovoci a zelenině funguje.
Myslel jsem, že hrozny obsahují kvanta cukru a že by po nich tedy neměl být hlad, ale zkušenost mám jinou - po banánu vydržím mnohem déle. Navíc hrozny jsou tak sladký, že už to hraničí s lepidlem, he he.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Teď v sobotu byly opět práce v lese, do třetice testuji, jak budu zvládat těžší práci na raw stravě. Nebylo to špatné, ale ani to nebylo nejlepší. Měl jsem už z týdne spánkový deficit a vím, že to u mne není dobré - jak jsem ospalý, jsem takový malátný, unavený, není extra síla, už se zkrátka vidím v posteli. Takže už od základu to bylo špatně. No a druhá chyba asi byla, že jsem se před prací přecpal hroznama. Byly totiž ohromně dobré, slaďoučké, nemohl jsem se od nich odtrhnout. Snědl jsem jich hodně a ještě jsem se uklidňoval, kolik pak budu mít síly, když je v nich tolik cukru. Jenže trávení té hromady hroznů zřejmě bylo pro tělo příliš zatěžující a prostě mi to pak netáhlo. Ale jo, dělal jsem vcelku dobře, ale "nemělo to šťávu", nebyl jsem tak živej, jako jindy. Takže spokojenej jsem nebyl.
V neděli jsem pak štípal hromadu dříví a po uvedené zkušenosti jsem se vyhnul hroznům; dával jsem jablka, ale to jsem musel vždycky po půlhodině jedno sníst, abych měl sílu. Takže jsem pak po nějakých třech hodinách dal 3 banány a to už bylo jinčí, po těch už jsem cítil energii mnohem déle. Aha... podobnou zkušenost jsem udělal už před týdnem... takže příští sobotu budu testovat vynechání hroznů (nebo jich dám jen hrst ráno) a přes den pojedu na jabka a na banány. Taky by mne zajímalo, jak by se tohle ovoce snášelo se sezamovým semínkem, které mi moc chutná a které taky docela zasytí, jen nevím, nakolik je vhodné jej jíst při zátěži. Ale kdyby to nevadilo, rád bych jej nějaké menší množství pokřoupal, je to dobrotka.
Je škoda, že při práci není vhodné sušené ovoce, protože takový fíky, to je mňamko. Nevím, ale asi by nepomohlo, ani kdybych je předtím večír namočil, pořád by k práci nebyly to nejlepší?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindro a neosvědčuje se Ti ta ovoce ve vhodném poměru kombinovat (třeba ne jako salát ale jen si je dát po sobě)? Mně připadá, že hrozny mají příliš cukru, hodně vody, ale málo vlákniny, naopak banán má zas příliš vlákniny, zasycující, ale je takový suchý, jablko zas málo syté. Zkušenější vitariáni s tím asi nebudou souhlasit, ale mně osobně by asi více vyhovovalo jíst tato ovoce spolu (resp. hned po sobě) aby se vytvořila nejoptimálnější kombinace. A sušené ovoce - je sice dehydrující a není většinou moc raw, ale kdybys ho namočil a vyhovovalo by Ti to tak třeba by to nemuselo být také špatné, ne? Jen raději nejdříve zkusit třeba předešlý den, zda Ti to tělo ještě snáší, abys pak při práci neměl bolesti břicha. A kombinace se lněným semínkem - asi bude nejlépe to vyzkoušet. Tělo si určitě řekne co mu zrovna vyhovuje a možná že Ti to sedne. Zkoušel jsem kombinace ovoce s olejem (na zvýšení pocitu nasycení), ale to mi nesedlo (příliš tučné), pak dokonce se zeleninou, ale to mi také k sobě nešlo (jedině tak trochu rajče s ovocem), asi je nejlepší moc nehledět na předpisy a zkusit si sám svoji kombinaci, experimentovat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

zrovna ulitavam na ovo salatech - mango, jabka a banan. velmi chutny a energie na pul dne.
semena a ovoce to je nabeh na nemoci, michat cukry s tuky. spis si smichej hlavkovej salat s bananem a jabkem.
hrozny radsi nejim, jsou pro me mooc tezky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Jindro a neosvědčuje se Ti ta ovoce ve vhodném poměru kombinovat (třeba ne jako salát ale jen si je dát po sobě)? Mně připadá, že hrozny mají příliš cukru, hodně vody, ale málo vlákniny, naopak banán má zas příliš vlákniny, zasycující, ale je takový suchý, jablko zas málo syté
Takhle nějak jsem teď po zkušenostech začal uvažovat taky, Pando. Nejrychlejší proces bude s hrozny - asi jsou pro mne příliš těžké, tak si jich dám ráno jen hrst na chuť, protože jsou dobroučké. Do lesa pak s sebou vezmu jen jablka a banány (a dvě deci vody, víc netřeba, není žízeň). Mívám chuť na sladké, tak si možná namočím pět fíků a nějaké deko rozinek, ale tohohle sušenýho (byť namočenýho) si můžu vzít jen trošku, fakt na chuť, protože je to zas těžší. Jo a včera jsem doma na chuť dal nepražené kakaové boby (Lifefood) s medem a to je taky mňamko, když je chuť na sladké.
Vlastně do lesa nejen jabka s banány, ale i s hlávkovým salátem, ten já taky rád - díky za tip, Sweetie. A kombinace jabko+banán+čínské zelí by nešla? To já taky rád... radíš hlávkový salát z nějakého specifického důvodu?
Díky předem za názor :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Už teď třetí den šíleně ujíždím na sezamovým neloupaným semínku. Je to pro mne takový malý objev. Moc mi chutná a snědl jsem teď tak 200 g/den, furt na to mám chuť. Snad se toho nedá škodlivě přejíst :lol:
No aspoň ho střídám s trochou lněného semínka, abych nejed pořád jen to samé (lněného jen cca 30 g denně, to by mělo z pohledu omega3 stačit).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

radim z duvodu, ze nema skroby, ty se s jednod. cukry z ovoce moc nemusej a min. tuku. cinsky zeli snad taky obsahuje minimum skrobu, to by slo. vyzkousej, asi lepsi kombinace nez ovoce se semeny nebo orechy...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:radim z duvodu, ze nema skroby, ty se s jednod. cukry z ovoce moc nemusej a min. tuku. cinsky zeli snad taky obsahuje minimum skrobu, to by slo. vyzkousej, asi lepsi kombinace nez ovoce se semeny nebo orechy...
Aha aha, jasně. Děkuju, že jsi se ozvala. Budu zkoušet už takhle v týdnu, kdy jen jezdím dvacet kilometrů na kole, ať si kombinaci otestuju ještě před těžší prací, která přijde potom v lese. Děkuju!
Jé to mám radost, že se dobírám k nějakým výsledkům, které mi sednou "na tělo" :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Probíral jsem doma zásoby ze zdravěnky a narazil na neloupanou pohanku. Pokud sem zabrousí náhodou někdo, kdož tuší, co s neloupanou pohankou, prosím poraďte. Vařit to prý nemá smysl, neloupaná se snad dá použít jen na setí. Nevím, kdo a proč ji koupil, no - už ji mám. Prosím vás, co s ní :?: S loupanou si rady vím, ta je chutná, ale jak využít neloupanou...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Jindra

Příspěvek od k.winky »

Jindro, znáš vitakuchařku ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

k.winky píše:Jindro, znáš vitakuchařku ?
http://vitakucharka.blog.cz? http://www.zapisnik.vitarian.cz/recepty.htm? Ano, znám. Ahááá! Děkuju Ti za nakopnutí správným směrem :D

No ale teď jsem obojí pro připomenutí prolezl a pokud tomu dobře rozumím, veškeré zmínky o pohance se týkají pohanky loupané. Pořád ještě nevím, jak zužitkovat tuhle neloupanou, co ji tu mám. Copak s ní :?:
Díky!
Naposledy upravil(a) Jindra dne stř dub 22, 2009 11:45, celkem upraveno 2 x.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Jindra

Příspěvek od Sitar »

Jindra píše:
k.winky píše:Jindro, znáš vitakuchařku ?
Vitakucharka.blog.cz? Ano, znám. Ahááá! Děkuju Ti za nakopnutí správným směrem :D

No ale teď jsem vitakuchařku pro připomenutí prolezl a pokud tomu dobře rozumím, veškeré zmínky o pohance se týkají pohanky loupané. Pořád ještě nevím, jak zužitkovat tuhle neloupanou, co ji tu mám. Copak s ní :?:
Díky!
Naklicit? Nebo rozemlit a udelat nejake kulicky s necim?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:Naklicit? Nebo rozemlit a udelat nejake kulicky s necim?
Toť moje otázka. Prostě postup, kdy slupka nevadí. Po namočení prý zůstane tvrdá, četl jsem někde, tak jsem ani nezkoušel. Leda rozdrtit, to by v mlýnku šlo. Pokud nevadí konzumace tak tvrdé slupky, do drcení by se dalo jít...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
sevgili
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 23:09

Re: Jindra

Příspěvek od sevgili »

Myslím, že by se neloupaná pohanka dala použít k vypěstování výhonků: Přes noc namočit, pak dát do misky s trochou hlíny (2-3 cm), několik dnů nechat v temnu, později pěstovat normálně na světle, občas zalít. Až budou mít tak 10-15 cm, tak utrhnout..Buď je můžeš jíst normálně tak jak jsou, třeba v salátu, nebo odšťavnit..
Pohanku jsem takhle pěstovat nezkoušela, ale slunečnici párkrát jo..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Fuujin »

A ta slupka/obal je nejedlá ? že by sis to namlel na takový šrot a z toho udělal nějaké placky nebo něco
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

Pohankové slupky se používají k přípravě čajů - obsahují rutin, kterýžto zlepšuje pružnost cév, snižuje LDL cholesterol (což se vitariánů netýká), atd atd.

Taky se přímo prodávají pohankové slupky, kteréžto se můžou použít jako náplň do polštářů.

Ale pokud chceš konzumovat jen něco, co obsahuje rutin, klidně si dej banán, nebo chřest. Úplně nejvíc je ale rutinu v květu pohanky a pak listech, pokud máš příležitost, doporučuju, já si pohanku na chalupě v truhlíku pěstuju a květy ujídám pravidelně :wink:
Uvádí se taky alergie na rutin, projevující se až astmatickým záchvatem ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Vstawej, seminko, olala, bude z tebe snidanja, aaa...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Fuujin píše:A ta slupka/obal je nejedlá ? že by sis to namlel na takový šrot a z toho udělal nějaké placky nebo něco
To právě nevím, ale hádal bych, že škodlivý to nebude. Jíst by se dala, tipuju. Dělávám jiné placky, tak zkusím trochu neloupané pohanky pomlet mlýnkem na mák, namočit a zkusím to.
Původně jsem se chtěl na testy se slupkou vydlábnout - poté, co jsem četl, že ani po hodinovém vaření neloupané pohanky tato nezměkne.
sevgili píše:Myslím, že by se neloupaná pohanka dala použít k vypěstování výhonků: Přes noc namočit, pak dát do misky s trochou hlíny (2-3 cm), několik dnů nechat v temnu, později pěstovat normálně na světle, občas zalít. Až budou mít tak 10-15 cm, tak utrhnout.
A tohle mne láká :!: Jo. Hodím pár zrnek do truhlíku a vypěstuju to. Jako zahrádkář jsem naprostý laik, takže mne udivuje to počáteční pěstování v temnu, ale udělám to tak, no problem. A nakonec bude salátek :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
sevgili
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 23:09

Re: Jindra

Příspěvek od sevgili »

sevgili píše:Myslím, že by se neloupaná pohanka dala použít k vypěstování výhonků: Přes noc namočit, pak dát do misky s trochou hlíny (2-3 cm), několik dnů nechat v temnu, později pěstovat normálně na světle, občas zalít. Až budou mít tak 10-15 cm, tak utrhnout.
A tohle mne láká :!: Jo. Hodím pár zrnek do truhlíku a vypěstuju to. Jako zahrádkář jsem naprostý laik, takže mne udivuje to počáteční pěstování v temnu, ale udělám to tak, no problem. A nakonec bude salátek :)[/quote]

Tenhle postup jsem vyčetla v nějaké "chytré knížce", ale řekla bych, že Ti to vyroste i normálně na světle:)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Byl jsem dnes ráno ve zdravěnce a prodávají drcenou slupku z pohanky. Na obale píší, že slupka z pohanky není určena k jídlu, ale jen k louhování (čajíky) nebo jako náplň do polštářů. Ahááá :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

:D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jako kdybych hrách na stěnu házel ... Nevděčníci >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

Hugo z Hor píše:Jako kdybych hrách na stěnu házel ... Nevděčníci >:-)
:D asi potrebujes fosforeskujici avatar
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

Aháá ... ta žlutá banánová hlava je asi málo výrazná (:-)
Zatím jsem žádný lepší co by odpovídal rozpoložení a byl tam banán nebo jeho část nenašel.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Za námi je větrný víkend, silně pofukovalo, ale teploty byly solidní. Ve čtvrtek jsme byli na Vojtíkově (syn, 9 let) koncertě v ZUŠce, zahrál bezva (kytara). V sobotu práce v lese, v neděli (juj to byl silný vítr) jsem pořezal dovezené dřevo, odpoledne jsem byl navzdory nechutnému vichru na kole 30 km; jen jsem cestou dal 1 pivko, ale už mi teď na vita moc nechutnalo (těším se teď na pátek, známý mi doveze živé pivo Kvasar ze Sentic, nepasterované nefiltrované; to mi snad ještě chutnat bude).
K jídlu: v sobotu jsem před náročnou prací po zkušenostech již úplně vynechal hrozny, přijdou mi těžké. Snídaně byla na prd (1 oplatka, 2 sušenky), ale zbytek dne vita - přes den jabka dohromady s banány (Pando dík), cuc vody. Dopoledne to nebylo s výkonem ono, holt špatná snídaně. K obědu ale jabka s banány a natrhal jsem dvě velké hrsti (cca 100) pampelišek, snědl jsem je (chutnaly i samotné, ale pocucával jsem k nim pohankový med). Na to jsem dal tak 30 raw kakových bobů (Lifefood) opět s tímhle medem. Po takovém obědě jsem úžasně ožil, cítil jsem se perfektně svěže a bezva se mi dělalo. Jen nevím, co pomohlo víc - zda jabka s banány nebo pampelišky s medem nebo kakao s medem nebo hlavně konzumace sladkého medu (je jedno, s čím). Každopádně jsem byl celé odpoledne bezva čerstvý a silný. To bylo moc fajn :!:
Večer a druhý den jsem cítil drobné dráždění v krku, podobné počínající viróze nebo angíně. Asi jsem během práce v sobotu nárazově vylohnil hodně studenou vodu. Dřív bych si dal prcka slivovice a do krku našplíchal stopangin (nebo jodisol, jestli si to dobře pamatuju), ale teď jsem si uvědomil, že kdyby to měla být například ta angína, ani bych nevěděl, jak ji léčit, pokud do sebe nechci cpát chemii (léky). Naštěstí to během následujícího dne samo vyšumělo a už se cítím zcela OK.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jindra

Příspěvek od veri »

Já bych řekla, že tě nabudilo ty čokoboby :)
Angínu, když přijde, netřeba "léčit", tělo se jí zbaví samo, jestli mu pomůžeš nejlíp půstem a nebo správnou stravou :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Veri dík za názor. Čokoboby si dám příště moc rád znovu, je to pochoutka (ovšem s medem; samotné hooodně hořké). Akorát je musím honem objednat, tenhle balíček už mi bude končit.
Angína (nebo viroza) vyšuměla sama, jak jsem psal, ale i kdyby ne, dneska už bych asi problém stejně neměl, protože - jak píšeš o půstu - od neděle večer stejně držím (jako každý týden) půst a díky němu by se to asi stejně spravilo. Už mám hotovou 36hodinovku a ještě jedu dál, minimálně dvoudenní bych teď mohl udělat. To brnění v levé ruce (hlavně mne to budilo v noci, ale přes den i při desetikilometrové jízdě na kole do/z práce) je nepříjemné. O brnění jsem už kdesi cosi četl, nevzpomínám si ale, co s tím. Od tohohle půstu si slibuju dvě věci - možná svůj rekord (dosáhnu-li dvou dnů) a za druhé zkrocení chutí a rozežranosti, protože můj stav se začíná blížit Pandovi, než provedl svůj velký reset (viz jeho deník); dopoledne mívám bez vita prohřešků (ovozel šťávy, kolem poledne jabka banány), ale odpoledne a hlavně na večer kvůli chutím tuhle kousek oplatky, tamhle ždibec chleba s máslem a sýrem. Nejsou ty vita začátky snadné :? ale nemám sílu to vzdát, přeci jen vidina skvělého zdraví se mi tuze zamlouvá :) a už ty dosavadní změny v pocitech a zdraví mne jen a jen ženou dál kupředu, jsem spokojený.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jindra

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše: Večer a druhý den jsem cítil drobné dráždění v krku, podobné počínající viróze nebo angíně. Asi jsem během práce v sobotu nárazově vylohnil hodně studenou vodu. Dřív bych si dal prcka slivovice a do krku našplíchal stopangin (nebo jodisol, jestli si to dobře pamatuju), ale teď jsem si uvědomil, že kdyby to měla být například ta angína, ani bych nevěděl, jak ji léčit, pokud do sebe nechci cpát chemii (léky). Naštěstí to během následujícího dne samo vyšumělo a už se cítím zcela OK.
Drobne drazdeni v krku zpusobila Tvoje spatna strava. Telo to zacalo cistit a timto zpusobem to citis. Kdyby jsi byl jen na ovoci, druhy den by se zadne skrabani v krku neobjevilo.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Fuujin »

a kdyby si druhej den jedl třeba 10 rohlíků jako já, tak z toh odostaneš prasečí chřipku jako já (no dobře, jen rýmu a svalovou slabost)
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:a kdyby si druhej den jedl třeba 10 rohlíků jako já, tak z toh odostaneš prasečí chřipku jako já (no dobře, jen rýmu a svalovou slabost)
:) aspon ze vis z ceho to mas
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

RadkaS píše:Drobne drazdeni v krku zpusobila Tvoje spatna strava. Telo to zacalo cistit a timto zpusobem to citis. Kdyby jsi byl jen na ovoci, druhy den by se zadne skrabani v krku neobjevilo.
Radko já Ti to věřím, bude to tak. Sleduju na sobě totiž to, co tady zkušenější občas zmiňují - když uletí na něčem nevita, jak je jim pak těžko nebo přiskočí i nějaké drobné nachlazení apod. Sleduju na sobě, že když dám nějakou "klasiku" (chléb máslo sýr, rybičky v konzervě, oplatla sušenka apod.), tělo se do hodiny "unaví", povadne a necítím se. Konečně se mi začíná dařit vyhrávat nad tím dilema, než si něco nevita vezmu: stojí to za to? Mám na to fakt tak obrovskou chuť? Navíc chuť pomine, zátěž v těle zůstane, to tu ale nepíši nic nového, to každý ví.
S těma chutěma je to vcelku snadný... pokud jsem najezenej, pohoda. Jakmile ale víc vyhládnu, mívám chutě na cokoli a když pak vidím např. oplatky, sladké pokušení "dej si, dej!" mne hned začne hlodat. Takže stačí trocha vůle a dát si prvně jabko banán nebo zelný salát. Jakmile má žaludek co dělat, přejdou ho "roupy" a přestane člověka trápit chutěma.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Přesně tohle mne také provázelo - chutě na vařené které při hladu velmi vzrostly. Ale už jsem zjistil, že není důvod se tím stresovat, protože i při celkem středním procentu raw si tělo neustále převyká a přechází samo na větší potřebu vita stravy a chutě na vařené samy a nenásilně mizí. Po masité stravě jsem se také cítil jako nemocný a otrávený, točila se mi hlava a polévalo mě horko (kromě jiných nevolností). Teď už bych maso nejedl, je mi už odporné, takže už mě na ně chutě netrápí. Ještě mívám chutě na vařená rostlinná jídla (trochu i pečivo), takže občas sem tam doplním a spíš čekám jak se organismus uzpůsobí - buď zjistí že to fakt potřebuje a pojede na něco mezi vitariánstvím a veganstvím nebo i tyto potřeby odbourá.

Velmi hezky to popsala awa: viewtopic.php?f=3&t=84&p=74921&e=74921 .
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

no konecne jindro, uz vidis ty nasledky, to te zabrzdi vid.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jindra

Příspěvek od kveta »

ahoj jindro, mas zajimavy denicek, jsem rada ze ti vita strava svedci, a ze delas pokroky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

RadkoS dík za názor, hlavně jsem rád, že škrábání v krku bylo relativně chvilkové. Máš pravdu v tom, že se tělo začalo čistit, protože poslední týdny mnohem častěji smrkám, než kdy dříve. Vysvětluju si to tím, že probíhá detox a uvolňují se hleny z dutin. Kdyby ta "rýma" měla být příznakem nemoci, musel bych to na sobě přece nějak cítit, já se ale cítím zcela OK, takže to uvolňování hlenů připisuju detoxu.

Pando ano, awa to napsala hezky a připomněla mi tím, že některé fáze oprabdu přeskočit nejde. Já chtěl být vita ze dne na den, ale na to nemám. No, ono by to šlo, ale za cenu stresování a to není nejlepší cesta, stres je hooodně škodlivej, však víme. No, s masem jsme na tom stejně, na něj mne přešly chutě překvapivě rychle a psával jsem tu, že jediné maso, které ještě "musím", jsou rybičky. Registruji ale, že i na ně mi chutě ustupují - pomalu, ale ustupují.

Sweetie právěže ne, nezabrzdí :? Jak na něco mám chuť (nejčastěji oplatka, sušenka), musím to řešit jinak (buď zahřeším a kousek si dám, nebo honem do pusy něco obdobného, ale vita), ale řešením není pocit na následky... v tu chvíli ne. V tu chvíli mne ženou chutě a je až s podivem, že tělo si tak žádostivě říká o něco, co mu pak nic dobrého nedá. To není instinkt, nýbrž zlozvyk po letech na koncentrované stravě. Tělo už je fakt oblblý. Ale pravdu máš v tom, že by mne ty následky brzdit měly... a odhadem tak ve třetině případů mne předem brzdí, ale to je jen malé procento (zatím; časem bude líp).

Kveto děkuji. Ano, svědčí, a to je - upřímně řečeno - hlavní důvod, proč to dělám. Ještě jsem se nedostal do fáze, že bych byl na vita opravdu spontánně. To ještě ne. Hlavně jsem na vita proto, že vím, že to dělám pro svý zdravý... ale že by mne to šíleně bavilo, to ne. Baví mne to, ano, ale ne šíleně :) Jsem moc rád, že jsem se na tuto dráhu dal a věřím, že to je dráha správná.

No jinak mám za sebou další sobotu v lese a už se "nebojím", už jsem se otestoval celkem dost a tak už aj trochu experimentuju. Anžto banány nejsou moje "nej" jídlo (nevadí mi, ale že bych je miloval...), tak jsem si na sobotu udělal specialitku - banány (12 kusů, he he) jsem si namačkal vidličkou na kašičku (namačkal, protože rychlootáčkový mixování mi připadá nepřirozené, násilné, rozbíjí se vazby) a šoupnul to v misce do mrazáku. V sobotu ráno jsem "zmrzlinu" šoupnul do termotašky, nabalil pár jablek, trochu vody (protože na vita stravě fakt nemívám žízeň, pití stačí brát s sebou troška) a taky čokoboby s medem, kdyby mne honily chutě na sladký (já se znám). Termotaška mne až mírně překvapila, držela to v chladu nad očekávání dobře (samozřejmě jsem to dal pod strom do stínu). Jó, příště si k téhle banánové pochoutce vezmu už jen šlehačku a bude žůžo :lol: Dal jsem ochutnat kolegovi, který o mne má obzvláště obavy, abych nebyl na vita stravě nemocný, a on na to povídá - no tak na takovýhle stravě bych teda vydržel taky, prej dobrota. Když jsem mu pak dal ještě pár Lifefood čokobobů v medu, úplně se rozplýval (a hlavně mi dal pokoj s doporučením navštívit jakési doktory dietology, prej sou v Brně na Pekařský, už mi nabízel kontakty - má o mne obavy, aby mi na této stravě něco nechybělo, tak proto... on mi povídá, víš Jindro, ty seš takovej hodnej kluk a já mám o tebe fakt obavy, když ty nejíš to maso... a tak ho uklidňuju, protože on je to taky moc hodnej chlap - jen asi o pět let starší než já-, tak mu vysvětluju, jak se věci mají a že se o mne obávat nemusí, páč bych měl bejt v poho).
Tento týden už nemám problémy s vcelku významným brněním v rukou - zejména mi to vadilo v noci (budilo mne to) a pak při jízdě na kole. Nevím, proč se mi ruce poslední dobou hůře prokrvovaly, ale už je to podstatně lepší.
Moc se těším na nadcházející víkend, jedu se svými syny (4 + 9 let) na pánskou jízdu do kempu na Náchodsko, to se zas vyblbnem. Manželka je spokojená, páč si od nás doma odpočne, to ona uvítá, přeci jen jí poleví starost o rodinu. Pánský jízdy s dětma já miluju a bude jich zas letos přes léto víc, doufám.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Jindra

Příspěvek od k.winky »

Moc hezky se mi u tebe čte Jindro :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

K.winky dík. Aspoň, že se to dá číst. Zábava "na živo" je se mnou podstatně menší :? , fakt.

Včera jsem si odpoledne říkal... kdyby mne tak někdo viděl, veme do ruky kameru a vyhraje v soutěži "Neváhej a toč", jestli teda ta soutěž v telce ještě běží. Zase jsem v sobotu navez z lesa dřevo a včera jsem to na dvoře řezal motorovkou. Motorovka obnáší taky dolít sem tam olej, že jo. Tak jsem vzal flašu s olejem, prvně jsem si dal "malýho frťana" já, pak jsem toho nalil čtvrt litru do pily a nakonec jsem flašu olíznul. No někdo na mne koukat, řekne si "cvok, von pije volej". Kouzlo však bylo v tom, že jsem pilu mazal bio olivovým olejem - vidíte, jak mám tu pilku ráth (:-) Takže co bych si nedal olejíček taky, že.

Klid, nejsem pracháč, kterej maže cirkulu bio olejem. Ten olej byl náš první pokus, koupený před roky, nalezený vzadu ve spíži, nepříjemné chuti, tak starý už raději nejíst.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

Zivot je komedie :) jeste ten porad bezi? libil se mi.
a co s tolika drevem delate? topite jen bioodpadem?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:Zivot je komedie :) jeste ten porad bezi? libil se mi.
a co s tolika drevem delate? topite jen bioodpadem?
Moc televizi neholduju, tak o pořadu nevím, ale odhaduji, že už skončil...
Dřevo? No, hlavním zdrojem tepla jsou u nás doma krbová kamna, takže když chceme pohodičku, koukáme do plamínků, je to příjemný. Dá se říct, že máme topení gratis, protože dřevo dostávám (kolik jen si řeknu) od kamaráda za výpomoc v lese a protože mne práce v lese baví, neberu to jako povinnost, ale fakt jako relax. Pobyt v lese člověka nabíjí energií.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

dekuju za vysvetleni jindro. krb je krasna vec, taky mame peknej v dome. to je pak spotreba. a jeste te to stoji jen aktivni relax, dobre sis to zaridil.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Včera dorazil balíček Lifefood. Něco už znám, těšil jsem se hlavně na nepražené kakaové boby, to je pochoutka, ale šel jsem i do nových věcí, takže už jsem se poprvé po holení máznul kokosovým olejem (to je vůně, ááách; manželka mi řekla, že mi na ten olej bude chodit :) což vítám, protože ta její "normální" kosmetika mi nevoní) a malinko jsem líznul sezamových krémů Kakaový sen a Jakonella. Jejej to je mňamko. Ještě jsem neotevřel černé olivy, na ty jsem moc zvědavej, zkouším "obyč" a také s bylinkami. No ale ty sezamové krémy, to je fakt něco. Sezamu jsem poslední dobou propadl, jím ho denně snad 100 g, je to moc dobrý, jak samotný, tak třeba s jabkem. Jak se jen ten krém dělá... asi zkusím sezam pomlít v mlýnku na mák, osladit medíkem a přidat raw kakao. Jéj to jsou dobrotky.
Jo pozor, nezapomenout; v sobotu jdem do lesa na dřevo, takže dneska namačkat banány, namíchat s kokosem (dorazil teď taky z LF) a šópnót do mrazáku, to je pak na svačinku skvělý.
Byl jsem teď o prodlouženém víkendu na pánské jízdě v kempu se svými syny (to bylo tááák fajn) a manželka byla doma; po návratu říkala, že byla denně na kole na kopcích naší Vysočiny (ona když vyjede, tak vždycky nejméně 60 km, zpravidla kolem stovky a to prosím zvládne za odpoledne!) a že s sebou brala banány a zjistila, že po nich má fakt skvělou výdrž a že na energii ty banány stačí. Mám radost, že manželka vita fandí taky a velmi úspěšně mne následuje. Moje manželka je skvělá - možná to nevíte, tak teď už víte :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Na pár dní jsem se odmlčel (půstoval jsem a Pandova metoda během půstu o něm - o půstu, ne o Pandovi - nemluvit je fakt dobrá, protože myslit na půst znamená ztěžovat si jej, mám dojem) a už jsem tu se svým malým, ale radostným rekordem (ale kvůli němu jsem nepůstoval, to ne).
Právě začínám návratovku z pětidenního půstu, pro mne (ve dne v noci myslícího na žvanec) skvělého výkonu. Japá to probíhalo - nahlédnu si do poznámek, hned to bude...:

0. den, 19. května 2009, úterý večer, poslední jídlo = večeře

1. den, středa, přes den 4 litry vody (zmiňuji-li vodu, vždy se jedná o vodu z vodovodu, filtrováno filtrem Diona, takže doufám bez škodlivého chloru a dalších příměsí), 20 km na kole do zaměstnání

2. den, čtvrtek, přes den 3,5 l vody, 20 km na kole do zaměstnání

3. den, pátek, ráno 70 kg, klystýr s čerstvou urinou, 20 km na kole do zaměstnání. Žádné potíže, půst je v pohodě, jde to dobře. Třetí den už určitě vydržím a tím stanovím svůj nový rekord (ale ne, proto to nedělám)

4. den, sobota, ráno 68,4 kg, klystýr s čerstvou urinou. Dopoledne jsem si zašel do supermarketu pro kutily - tyhle obchody já "nemusím", nebaví mne to, ale chtěl jsem vypadnout z bytu ven, abych nemusel koukat, jak rodina spokojeně obědvá (já vím, les by byl lepší), úžasně jsem se tam kochal tou spoustou šroubováků, hasáků, vrtaček, pantů, elektrozboží atd. atd. Koupil jsem si několik nástrojů do dílny a světlo manželce do kuchyně pod kuchyňskou linku (namontováno hned po příjezdu domů, nádhera). Odpoledne pročítám Partykovou (Hladovění pro zdraví), večer procházka ven. Večerní váha 68,1 kg.
Problémy: po ranním klystýru (cca 250 ml čerstvé uriny a 1,25 litru vody) šlo zpátky ven jen cca půl litru a tlačit ven jsem to dál nechtěl, protože se chci hemoroidů zbavit a ne si dělat další. Však taky přes den cítím škrundání vody ve střevu, i večer, když ulehám spát. Druhý problém - kolem 14. hodiny nepříjemný pocit na zvracení. Říkám si - co bych asi tak mohl zvracet s prázdným žaludkem, je přeci jen čtvrtý den půstu. Nehrkla mi až do žaludku voda z klystýru? Ne, to těžko, mezi tlustým střevem a žaludkem jsou zpětné záklopky (pokud laicky vím, jsou minimálně dvě). Naštěstí nepříjemné nutkání zvracet trvalo jen chvíli, cca 10 minut. Třetí problém - večer jsem šel 20.40 až 22.00 na svižnou procházku ven do lesa, ale druhá půlka už byla celkem hodně ve slabosti, už jsem šel výrazně pomaleji. Když jsem přišel domů (procházku odhaduji na 4 km), byl jsem dost slabý a přepadl mne velký hlad a těžko ovladatelné chutě na jídlo. No, řekl jsem si, na noc jíst nebudu, to ne, ale mám obavy, že zítra půst ukončím... Další problém, ale s tím jsem počítal, to znám z literatury - nastupuje pocit chladu. Už je tu, takže 4. den půstu oblékám zateplenou mikinu. Přes den vypil ke čtyřem litrům vody.

5. den, neděle, ráno 67,5 kg (ale skutečná váha bude o něco nižší, protože mi v břiše furt škrundá voda ze včerejšího "nepovedeného" klystýru), klystýr s čerstvou urinou. Uvědomuji si, že jsem předchozí klystýry dělal vlažnou vodou přímo z vodovodu, což není dobré, chlór neměl čas z vody vyprchat. Dnes jsem tedy vodu ráno převařil a nechal zchladnout na vlažno. Jinak ráno chviličku pocit nevolnosti, dopoledne mírný třes těla (slabost). Půst byl prvé čtyři dny celkem dobrý, ale od včerejšího večera (tedy od večera 4. dne půstu) je mi už půst velmi nemilý a dost mne přestává bavit. Jinak řečeno, musím se do půstování víc a víc nutit (už fakt hooodně). No, rád bych vydržel dál, uvidíme.
Během dopoledne jsem šíleně "shnilej", nic se mi nechce, nejradš bych jen ležel. Jsem slabý, je mi zima, hodně se mi motá hlava. Normálně jsem totiž nízkotlaký (což mi běžně nijak nevadí a neomezuje mne to) a tlak mi teď ještě znatelně poklesl, takže při vstávání ze židle se mi vždy značně motá hlava a musím zastavit (a současně se obvykle o něco opřít), abych neomdlel. Tak to ne, takové žití je mi odporné, jsem zvyklý být aktivní a ne "shnilý". Potřebuju pořezat a naštípat menší fůru dřeva a mám rozdělanej nákladní vozík za auto (dělám přípravu na antikorozní nátěry), s takovouhle ale nic neudělám. Asi půst ukončím dnes večer. Nedovedu si totiž představit jít takto malátný do práce (ještě, že je neděle, mohu si tedy dovolit být jak zdrogovanej). Pocity na zvracení se opakují. Přepadá mne velmi citelný hlad. S postupujícím časem 5. dne začínám být pěkně "otrávený" (s uvozovkami i bez :-)), takhle do práce opravdu nemohu. Zřejmě to večír ukončím mrkvovou ščávou (dle Partykové) a pak možná zkousnu kousek zelí s biomrkví, nevím.
Pití - jako obvykle přes tři litry vody, dnes už si ji ohřívám na vlažno, aby mne taky trochu zahřála.
Večer procházka 3 km, ale jsem velmi slabý, unavený jak 80tiletý děda. Kde jsou ty časy, kdy jsem se cítil na osmnáct (odpověď - ty časy jsou před týdnem :-)). Tohle nesnáším - jsem zvyklý cítit se mladě a teď je mi fakt osmdesát. Ne ne :-( Taky mne překvapuje mírná bolest nahoře na patře, vzadu... jak při angíně.
V 18 hodin pátého dne půstu hladovku končím 250 ml čerstvě lisované (Omega) mrkvové šťávy. Ha, zapomněl jsem předtím desinfikovat ústní dutinu (Partyková radí nejprve potřít krajíc chleba česnekem, požvýkat to v puse a vyplivnout), škoda. Nějak půlhodinku po ščávě jsem dal něco přes půl kila zelesalátu (dle Partykové - strouhaná biomrkev plus zelí, ochuceno ščávou z pomeranče). Dalším problémkem byla narůstající bolest lýtek a také krčních svalů (při jízdě na kole držím hlavu v záklonu, tak od toho, to už od páteční jízdy na kole do práce). Váha večer před spaním 68,1 kg. Usnul jsem až krátce po půlnoci, nechtělo se mi spát, cítil jsem energii - spát ale musím, ráno se jde do práce.

První den po půstu (dnes) jsem se probudil 4.44 s pocitem vyspání. Váha 67,5 kg.
5.30 jsem dal dvě malé lžičky jablečného nepasterovaného bio octu + čtvrt litru vody + lžička medu. Pak ještě na chuť dvě lžičky medu (nebyly ty lžičky tři?). Stále mne znepokojuje ta malinká bolest vzadu na patře ústní dutiny a mírná bolest v kříži, která přišla s půstem a neustupuje (no, je jen mírná).
7.00 příjezd (na kole) do práce, slabost pokračuje, jel jsem těch 10 km o pět minut déle, než obvykle. Stále ještě dost smrkám - aha, očista těla pokračuje, to je fajn. Od sedmi do půl osmé popíjím (s bohatým prosliněním) neředěnou domácí ščávu mrkev+jabko (ale do budoucna to už asi začnu separovat na čistě ovoščávu a zeleščávu, ať nemíchám ovoce se zeleninou - podle některé literatury to vadí, podle jiné ne...)
8.00 konečně cítím první známky vlévající se energie. Fajn! Ještě, že jsem půst ukončil, už i tak jsem byl až doteď dost "shnilej". To by v práci bejvalo nešlo. Poprvé po pár dnech vstávám ze židle bez závratí, motání hlavy a strachu, že omdlím. Tak teď momentálně se cítím na svých skutečných třiačtyřicet, ale do večera jistě o těch deset, snad i dvacet let stihnu omládnout :-)
9.00 Stále ještě pociťuji mírně acetonový dech.
9.30 Popíjím další šťávu (doma lisovanou) a po trávicí pauze se pomalu zakousnu do nějakého jablka... odhaduju tak kolem jedenácté hodiny.
Naposledy upravil(a) Jindra dne pon kvě 25, 2009 13:15, celkem upraveno 1 x.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jak píše Panda 13/5 v 10.53 hod. na tomhle fóru (vlákno "Půst"), hodně procházek a pohybu může být u začátečníka (což jsem) na škodu. Jeho slova patrně mohu jen potvrdit, viz ta moje zmíněná sobotně-večerní svižná chůze do terénu...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindro super výkon, gratuluji! :-)

Ke klystýru: nejsem sice ještě moc zkušený takže možná to bude špatně - Walker sice používá čistou vodu (příp. trochu okyselenou), ale možná je dobré Malachovovo doporučení vodu osolit, tím se díky osmóze zabrání vstřebání vody ze střeva do těla a naopak střevo nabírá vodu z těla a tím by mělo dojít k rychlejšímu odlupování nánosů ze střevních stěn (voda proudí opačně než obvykle). A když urinu tak doporučuje spíše odpařenou, aby byla koncentrovanější. A to že voda nešla ven si myslím že by mohlo být proto, že jí tam chtělo ještě naopak přidat více, aby se tím zaplněním vyvolala peristaltika střeva a střevo to vypudilo. Ale to je jen laický názor. :-)

Pocit chladu - dobře že s delšími půsty začínáš teď v létě. V zimě to bylo fakt utrpení ten pocit chladu, kdy člověk neví jak se více zabalit aby mu nebylo zima (a stejně to nepomáhalo). To jsem už poznal ty pocity o kterých jsem zatím jen slyšel - že se mi nechtělo do sprchy nebo vany ani ne z pocitu chladu (voda se dá pustit teplá), ale proto že "ta voda je mokrá!" Na půsty by se mi líbilo kdyby někdy vymyslel suchou vodu. :-)

Otrávený - jo to by mohlo být acetonem, jak už jsi psal to by vyřešilo vydýchávání. Proto pohyb a procházky jsou při půstu důležité - ale musí se jednat spíše o delší a snazší pohyb, jako např. delší procházka. Ne krátkodobé větší zátěže, jako posilovna nebo běh.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindro ještě jsi někde psal, že spíš děláš vše podle doporučení co kdo řekne a zdá se Ti, že ještě neumíš rozpoznávat hlas těla. Při vita stravě člověk poměrně brzy pozná co jeho tělo opravdu chce. Ale myslím si, že u Tebe je problém jinde, v psychice - moc se podřizuješ jiným (ostatní považuješ za "autority"), protože máš málo sebevědomí. Lidé si myslí, že se vidí takový jací jsou - ale ono je to obráceně, lidé jsou takoví jací sami sebe vidí že jsou. Pohled na sebe je nejsilnějším modifikátorem osobnosti. Doporučoval bych Ti denně chvíli nahlas opakovat "Jsem sebevědomý a mám silnou osobnost!" Uvidíš že začneš i více vnímat potřeby svého těla, protože zkušeností máš už mnohem více než si myslíš.

Jo a mimochodem - mezi tlustým střevem a žaludkem jsou nejen záklopky, ale ještě i tenké střevo. ;-) (do tenkého střeva se obvykle klystýr nedostává, proto se pročišťuje šank prakšalanou)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Jindro ještě jsi někde psal, že spíš děláš vše podle doporučení co kdo řekne a zdá se Ti, že ještě neumíš rozpoznávat hlas těla. Při vita stravě člověk poměrně brzy pozná co jeho tělo opravdu chce. Ale myslím si, že u Tebe je problém jinde, v psychice - moc se podřizuješ jiným (ostatní považuješ za "autority"), protože máš málo sebevědomí
Pando tohle jsi vyjádřil velmi trefně. Je to tak. Ano, mám málo seběvědomí, už řadu let (od puberty) trpím komplexem méněcennosti. Já to vím. Chybou asi je, že s tím nic moc nedělám... V současnosti se ale soustředím na svoji lásku největší (synové a manželka) a na sebe nedbám. Mně osobně by to až tak nevadilo, ale moc dobře vidím, že řadu mých negativních vlastností kopíruje starší (10 let) syn a to mi teda vadí - vím, že v některých ohledech jsem špatným "vzorem".
Mimochodem zrovna včera jsem měl chvíli pocit, že trochu začínám rozumět potřebám svýho těla... ten pětidenní půst mi trochu změnil chutě (správně, směrem k vita, což je radostné), takže doufám, že ty signály vlastního těla začnu správně vnímat. Takový mírně delší půst je inspirující a hlavně neocenitelná zkušenost před půsty dalšími.
Pando děkuju za tuhle Tvoji poznámku, nad tím ještě budu hodně přemýšlet.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Úterý 26/5, druhý den návratovky. Ráno 68 kg. Spát jsem šel včera večer ve 23 hod., později než obvykle, ale probudil jsem se ráno v pět, ačkoli se normálně probouzím o půl hodiny později. Ha, tělo nepotřebuje po včerejším dni na ovozelu tolik odpočinku, protože včerejšek byl můj ukázkový vita den (ovozel šťáva, jablka, k obědu bílé zelí s pár lžičkama neloupaného bio sezamu - sezamsemínko mi ale nechutnalo tak jak obvykle, což mne poněkud překvapilo; minulý týden jsem jedl sezam ve velkém, nemoh jsem se ho nabažit a teď mi stačí jen troška). Vlastně úplně ukázkový vita den to nebyl - navečer mezi pátou a šestou jsme s manželkou poseděli v baru (děti hlídal dědeček, honem toho využít), dal jsem mátový čaj (aspoň že zalévaný vodou jen 80 °C). K večeři jsem včera namačkal 6 banánů, přidal bio strouhaný kokos a ždibet skořice (mňamko!). Později stolice (první po týdnu, protože během půstu nic) a dva ty malinký čtverečky nepražené čokolády Lifefood.
5.30 vypil čtvrtlitr směsi voda + lžička medu + dvě lžičky bio nepaster jableč ocet
6.40 cyklopříjezd do práce
Od sedmi popíjím ovozel ščávu (mrkev+jabko), za půlhodinku se mi dělá hodně těžko od žaludku. Honem piju čistou vodu, bych to naředil a dnešním dnem končím s mixováním ovoce a zeleniny. Ode dnes sčávu buďto ovocnou (nejspíš jablečnou) nebo zeleninovou (např. mrkev+červená řepa), ale nemíchat. Už jsem to tu před časem poptával, nakonec s nejasným výsledkem, ale teď už jasno mám :)
10.00 snědl 5 jablek z domácí zahrádky (takže bio)
Plán pro zbytek dne: oběd zelí s trochou česneku, večeře jako včera (mňamko). Odpoledne nařezat naštípat zbytek dřeva z lesa. Večer koupit cca 5 hlávek zelí, kilo bio mrkve, kilo cibule a naložit, za pár dní bude kysané zelí.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jindra píše:Plán pro zbytek dne: oběd zelí s trochou česneku, večeře jako včera (mňamko). Odpoledne nařezat naštípat zbytek dřeva z lesa. Večer koupit cca 5 hlávek zelí, kilo bio mrkve, kilo cibule a naložit, za pár dní bude kysané zelí.
Plán splněn. K obědu bylo česneku víc, příjemně to pálilo (mámo vlastní , celkem silnej), ještě jsem k tomu předem namočil slunečnici dýni (vše bio). Dřevo zpracováno (k čemuž popíjeno půl litru živého piva - nepaster nefiltr Kvasar Sentice), zelí večer tři minuty před zavíračkou nakoupeno, dnes bude nakládáno na kvašení.
Večer dorazil od včelaře objednaný pyl perga 200 g, hned jsou kousínek ochutnal a zbytek namíchal do pastovaného medu.
Dnes "špatný" den - prší, po dlouhé době do práce busem místo na kole. Zítra bude líp :wink:
Otevírám webshop, jdu objednávat Lifefood. Teď prosím nerušit :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět