Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Jindra

Příspěvek od Ozeki »

S sebou řízek v trojobalu :delicacy:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:jó, tu asibku uz jsem odhalil, když jsem dnes do mrazáku hodil očko a jo jo, PETka se pomalinku nafukuje
Jeste jedna vec - zamrazuju i jablecny most (ne na zkvaseni, ale k piti, nejsem zadny norek:D) a musis nechat nahore nejaky misto se vzduchem, jinak se Ti nafoukne vsecko nabytim objemu ledu, tak jestli jsi treba i nepreplnil:)).
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

cepheus píše:
Jindra píše:jó, tu asibku uz jsem odhalil, když jsem dnes do mrazáku hodil očko a jo jo, PETka se pomalinku nafukuje
Jeste jedna vec - zamrazuju i jablecny most (ne na zkvaseni, ale k piti, nejsem zadny norek:D) a musis nechat nahore nejaky misto se vzduchem, jinak se Ti nafoukne vsecko nabytim objemu ledu, tak jestli jsi treba i nepreplnil:)).
Tak mně se burčák v mrazničce nenafukuje - jak to zmrzne na beton, tak to drží, dokud to pak nestrčím do lednice, aby to pomalu roztálo. Určitě dám letos zamrazit z burčákových pochodů taky, loni jsem měl zamraženo celkem 6 litrů a dopil nějak letos v lednu. Chuťově se to ale mírně pozmění oproti originálu před zamražením. A místo se vzduchem v PETce je určitě potřeba nechat.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Ozeki píše:S sebou řízek v trojobalu :delicacy:
jo jo, bejvávalo
upřímně - mletej řízek se sýrem jsem míííloval
dneska bych nedal do pusy
i to listí z břízy je lepčí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

PETku v mrazáku nepostavím, mám ji tedy položenou a jelikož už lehce startovala tlakovat, prořízl jsem ji v horní části nožem takovým jen kratičkým tahem, takže už odpšukuje
moc skladovat nemíním, to s ženou co nevidět vypijem

včera byl les, jak jsem psal, zas jsem dovez na vozejku za autem fůůůru jak hovado
už dle zatížení nápravy poznám, a byla toho opět tuna
to už i za tím naším autíkem se 120 koňama byla ta váha trochu znát
pro mne bylo jako palivo 5 banánů s kakaem a kouskem másla (pro změnu, ať pořád nedávám kokosák), což snězeno ještě před lesem; dělalo se mi ok, žádnej hlad, energie taky fůra

dneska asi zas po čase dám jardovu patlaninu, je to mňááámko

vyskytnuvší se drobné problémy: dochází mi pomalu lněné semínko a mák; co jsem na rok koupil obojího 2x 25 kg, už mám jen na dně pytle
naštěstí se blíží nová ouroda
teďko ještě povalím hodně švestky a jabka, když už jsme od Přírody na to ovoce :-))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Hugo z Hor píše:..loni jsem měl zamraženo celkem 6 litrů a dopil nějak letos v lednu. Chuťově se to ale mírně pozmění oproti originálu před zamražením.
Ono prave kdyz zamrazim jenom syrovou stavu a zaockuju kvasinkama az po rozmrazeni, tak se to chutove moc nezmeni, nebo mozna nejsem takovy fajnsmekr, abych poznal rozdil:)).
Me to dodatecne zburceny prislo stejny, nebo velice podobny jako cerstvy burcak:).
Jindrichu dobry napad s tou skvirou, odpsoukavat to musi, jinak je zle (mam stavy to taky nalezato, ale nezburceny nepsoukaji:D).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindrichu dobry napad s tou skvirou, odpsoukavat to musi, jinak je zle (mam stavy to taky nalezato, ale nezburceny nepsoukaji:D).
už jsem ten dvoulitr včera stejně vyndal a odpoledne jsme ho s ženou "kontrolovali", až zbylo na dnešek jen asi dvě decky

navečír jsem zas lupl do mixéru medvědí česnek (když už jsem byl v tom mrazáku :-))) kešu voříšek, česnek a cibule, lněnýho oleje, solanka a něco vody, protočil jsem to a mňamkový, lehce ostrý pesto, mlask
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

A nesmrdi ti pak z toho mixer jeste mesic? Jinak to zni chutne... ovsem pokud bych do sveho odstavnovace soupla jeden cesnek, budou pak bez ohledu na pocet umyti jeste mesic vsecky stavy smrdet cesnekem :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

vidíš, to je určitě dobrá připomínka a v tuhle chvíli si díky Tobě uvědomuju i pro mne překvapující zjištění, že ne ne, nádoba mixéru česnekem nijak nesmrdí (nevoní)

no jo, a přitom z téhož důvodu by mne ani nenapadlo lisovat česnek odščavovačem - tam by se asi díky tlakům ta vůně česneku poněkud "zažrala" a cítit by to bylo. nevím, nebudu zkoušet
ale s mixérem pohoda, pohoda
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Jindra

Příspěvek od Ozeki »

Jindra píše:
Ozeki píše:S sebou řízek v trojobalu :delicacy:
jo jo, bejvávalo
upřímně - mletej řízek se sýrem jsem míííloval
dneska bych nedal do pusy
i to listí z břízy je lepčí
A přitom je to JEN o zvyku :-))
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Háně je docela inspirativní holka. často si tam u sebe píše, z čeho má radost...
no jasně, že jo, člověk se má radovat. správně

a tak já se raduju třeba z toho, že jsem zas dal po době půstíka. směšnou jedničku, ale lepší než nic.
vono taky se půstuje bblě, když tu mám ohromňoučký jabka ze zahrádky, mňamózní lněnej olej anebo pytel máku - já, makovej Jindra, kterej ho jí denně :-)

namočím (aspoň na den) půllitr máku, půllitr dýňovýho semínka, sjedu to Angelem a to mléko je tááák dobré, že se o něj s ženou přetahujem :-)
no a pak půstujte...

jak já zavidím vám, kdož dokážete Angelem projet "trávu" a chutná vám to
je mi jasný, že chlorofylem nabitý komodity jsou zdravější, jenže sladký je sladký :roll:
takovej mákomed (viď Šárko... hmno já vím, žes už s tím přestala)
ale jo - občas odlisuju aj kopřivy a pampelišky a to je tak úžasně hořký, až je to dobrý, fakt jo

život je krásnej!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

včera ples
a že jsem byl celý den poctivě na raw (jabka, pak ořechové mléko s mákem, mňam), tak jsem za odměnu v tombole vyhrál...
ale ne, nic na jídlo
porádem - myslete občas taky na něco jinýho
tak jsem za odměnu v tombole vyhrál...
no, poukázku na slevu do autoškoly v hodnotě 2k
a protože mladýmu se to blíží, přišlo to jak na zavolanou. ušetříme
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já ještě od Vánoc půstík nezařadil. Ale bude bude, brzo. Na ty mlíka zase moc nejsem (krom zgéesovanýho kokosovýho, to si vzácně přidávám do Yogi tea, osladim medem a pak chrochtám blahem). O to radši mám zelenou divočinu, teď v zimě mi to mooc chybí. A z prášku to není ono (:-)

A taky jsem koukal, už půl roku mi neplatí pas. Měl bych s tím něco dělat, ještě že do Polska se dostanu na občanku (:-)

A koukám, je tu problém s grafickým zobrazením smajlíků m:-) (:-) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

no jo, nový web nějak smajlíky nechce, ale my jim naštěstí rozumíme aj po staru, že ;)

toho pasu škoda - mám dojem, že teďko po Novým roce podražily - tos měl vyřídit ještě v listopadu
ááále co, hlavně bejt raw :-))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od hugo »

Jindra píše:no jo, nový web nějak smajlíky nechce, ale my jim naštěstí rozumíme aj po staru, že ;)
Smajlíci už by měly fungovat :D :br m:-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

týýýjo, koukám už sem moc "nepáchnu"
pomalu zapadám mezi ty, co se rozkoukali, naštudovali, šli za hlasem svýho těla a už se osamostatnili
kde je ta stará (v dobrýýým) garda, co tu bejvala před pěti, deseti roky :-)
no běhá někde v přírodě a nesedí u počítačů
taky už se snažím to tak co nejvíc dělat

raw u mne jede a nepočítám, že bych už to měnil, protože tělo funguje, jak má, když dostane svý správný palivo,
akorát bych rád víc a víc zařazoval zelený trávy z divoký přírody, ať můžu ubrat na sladkostech typu jablko nebo škrobový mrkve
jo a eště chci ubrat na oříškách semíncích, těch stačí fakt jen troška a dokonce ani ne denně, jenže jsou mňamózní

kdoví, co bude dál - myslím to tak, že se za pár dní setkám s jednou pránistkou; je to věc, která mne taky vzrušuje (prána, né pránistka) :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Jindra

Příspěvek od Háně »

Ty jsi Jindro fakt dobrej. Kdybych měla říct, kdo je můj "raw vzor", tak by to nebyl nějaký guru maník, co napsal spoustu knih, vyléčil se z nevyléčitelné nemoci a teď je ve všech směrech dokonalý. Ale ty, protože jsem tě viděla na živo a viděla jsem, že jsi prostě obyčejný smrtelník, před pár lety možná s kily navíc a s drobnými obtížemi, musel jsi překonávat úplně běžné překážky a teď jsi zdravý jedinec, ze kterýho se ale nestal žádný superhrdina. Ne že bych chtěla jíst jako ty, rozhodně nemám v plánu omezovat ovoce a jíst všelijaká semínka a česnek, to mně nechutná, a už vůbec bych nechtěla být jen na práně, možná bych ani nechtěla být zcela na raw, to zatím nevím. Ale občas si na tebe vzpomenu a říkám si, že když Jindra zvládl překonat různý chutě na nezdravý věci apod., tak to zvládnu i já :wink: jenom na to musím jít svým vlastním způsobem, to je jasný.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

jasne ze nad prirodu a pohyb neni :) Ja kdyz to dnes sectu, tak jsem byla v ruznorodym pohybu (chuze, kolo, plavani...) v prirode cca 5 hodin, coz jde. A klidne bych byla mnohem vic, ale vis jak to byva... neni kazdy den posviceni.
Taky by me zajimalo jak jsou na tom s jidlem ostatni, bez cenzury. Ja uplne raw ne, ale snazim se drzet aspon smer. Pomerne snadno poznam, kdyz prestrelim a co mi sedi. Ale jak moc to mam vychytany, to poznam stejne zase asi az za par let....a taky treba po nejakym tom tehotenstvi apod.

Vsak i pranistka Te muze vzrusovat. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Háně píše:občas si na tebe vzpomenu a říkám si, že když Jindra zvládl překonat různý chutě na nezdravý věci apod., tak to zvládnu i já
když si vzpomenu na ty týdny strávené u doktorů nebo v nemocnicích (přece jen je mi pade, už jsem něco zažil), tak je pro mne raw strava naprosto akceptovatelným a do značné míry radostným řešením, protože mi to naštěstí chutná
na rovinu: jíst podle chutí, hnedkej si dám svíčkovou nebo vepřo-knedlo-zelo. když ale vím, kam to vede, je to jasné: děkuji, nechci :-)

prána asi bude daleko... nevím... je to o energiích a mám pocit, že nějakej pokrok už jsem i v tomto směru dal, takže by to mohlo jít... jídlo mne celkem vůbec nebaví, takže prána by se mi líbila
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:jak moc to mam vychytany, to poznam stejne zase asi az za par let
jo jo, na tohle jsem u sebe byl taky zvědavej, protože tělo dokáže jen v případě nějakýho deficitu relativně dlouho na dluh nebo ze zásob, ale pak se nějaký nedostatek projeví, jasně. U mne je to i po letech na raw podobný problém, jako u obrovského počtu dalších vitariánů - zuby. Jasně - jde o to, s jakými zuby do vitariánství vstupujeme, jak tu psal Buc, tedy v jakém stavu je sklovina. No tak u mne to asi byla bída, ostatně zuby jsem měl odmalička hojně vycpávaný amalgámem. Kudla vědět před léty, co vím dnes (já vím, klišé). Zrovna ty zuby by bejvaly mohly bejt v mnohem lepším stavu. Už kvůli nim bych dneska rád pránu, abych je vůbec nemusel řešit. :-) Vlastně je ani neřeším. Nic mne nebolí, takže jsem ani u zubaře už tři čtyři roky nebyl. Možná už mne vyřadil. :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Jindro ja ti nevim, ale jak to tak pozoruju, clovek ma vetsi tendenci si vycistit zuby po cesneku nez kdyz neji nic. Ona prana je fajn, ale svadi k flakani. Kdyz si srovnas jak poctive clovek drhne zuby po parbe, a jak je mu blaze pri pustu v lese aniz by se obtezoval tri dny opustit nirvanu za ucelem otevreni pusy a vycisteni zubu kdyz stejne nic nesnedl a s nikym se zrovna dneska libat taky nebude...

Jinak jsem rada ze jses porad tady. At zijou zuby. Tak ty si ted libujes v nahaneni pranistek a pani ti porad pomaha vencit Buc nebo i ty ji obcas provetras?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:Jindro ja ti nevim, ale jak to tak pozoruju, clovek ma vetsi tendenci si vycistit zuby po cesneku nez kdyz neji nic. Ona prana je fajn, ale svadi k flakani. Kdyz si srovnas jak poctive clovek drhne zuby po parbe, a jak je mu blaze pri pustu v lese aniz by se obtezoval tri dny opustit nirvanu za ucelem otevreni pusy a vycisteni zubu kdyz stejne nic nesnedl a s nikym se zrovna dneska libat taky nebude...
co máš s tím čištěním zubů :-)
však vitariáni si je snad ani nečistěj, jen po jídle požvejkaj něco zelenýho. mám dojem celer je na to dobrej, ne? mi onehdá říkal Buc.
ale vidíš, to by mne zajímalo, jak to pránisti maj - čistěj si zuby každičkej den?? uvidím, snad se optám, v úterý mám to "rande"
Fiona píše:Jinak jsem rada ze jses porad tady. At zijou zuby. Tak ty si ted libujes v nahaneni pranistek a pani ti porad pomaha vencit Buc nebo i ty ji obcas provetras?
rejpalko :-)
ale co říct na Buce jinýho, než že máš pravdu, čas nikdo nevrátí. co bylo, bylo
pránistky nenaháním (!), ne ne (ostatně, to bych s sebou přece nezval manaželku - vypadá to, že jede se mnou, taky ji to zajímá). mimochodem je jí tak 60 a nelíbí se mi. ovšem vnitřní krásu - jo, tu má
jsem moc zvědavej, protože konečně půjdu objímat stromy s někým, kdo taky umí nasávat jejich energii
(dneska jsem se objímal s ohromně mohutnou lípou, to bylo úžasný)
vztah s Bucem je minulostí. když jsem si ho před pár roky přivolával do života, netušil jsem, co všechno to přinese. jo, bolelo to, bolelo to vlastně nás všechny tři, to období bylo hodně, fakt hodně naprd, ale dneska nelituju – vztah mezi mnou a ženou se velmi utužil a eskaloval o pár levelů výš. oběma nám to moc dalo. jo, máme dneska výtečný vztah a obávám se, že bez Buce bysme se k takovému vztahu nepropracovali. bylo to ohromně "zajímavý" období, když jsme žili v trojúhelníku. možná se to těžko chápe, ale po období mého odporu k Bucovi jsem mu dnes naopak vděčný, fakt jo. A mrzí mne, že se mnou odmítá jakkoli komunikovat, vlastně skončil aj tady na fóru a na fejsbuku už jsem ho taky měsíce neviděl. když jsem za ním zašel domů, jen na mne hodil pohledem a odešel pryč. přišel jsem se mu fakt omluvit za to, že jsem si ho vtáhnul do života... to on neví.
Život je krásnej!!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Jindra

Příspěvek od Háně »

Máš pravdu Jindro, já jsem v životě (díky Bohu) nebyla v nemocnici, ani k doktorům jsem moc nechodila, takže ještě nemám tu negativní motivaci. Spousta lidí si říká, proč nezačali žít zdravě mnohem dřív, ale ono je úplně jasný proč. Když je člověku prostě dobře, tak se mu těžko myslí na budoucnost a že věčně se prasit nedá.

Když už se tu bavíte o těch zubech...v červnu jsem byla u zubařky, mám 3 kazy, ale dala jsem si půl roku na to, aby se mi vyléčily, než si je případně nechám vyvrtat. Dělám pro to všechno možný, čistím furt, a zatím to vypadá, že pomalu ale jistě mizí!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:.. to by mne zajímalo, jak to pránisti maj - čistěj si zuby každičkej den??
Jindro, zeptej se jestli taky prdí :D))) .. (teda "vaše starosti na naše vysílačky") :lol: ..

Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

Ahoj Jindro, zdravim i ostatni, vidim, ze se mate docela fajn, to je super. U nas nic moc noveho, vsechno v poho, zustali jsme u trech deti a par zviratek, zahradnicime, mlsame rybiz a maliny a bylinky a domaci vejce, ovsem doma jime jako prasata :) ne, to zas ne.
Trochu bojujeme s uloznym prostorem, vytridila jsem knihovnu a v Soukrome inzerci zde mate nejakych 20-30 titulu o stravovani za pakatel...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Jeee, sorry, to jsem nevedela ze to bylo az tak. To bych byvala asi nerejpala :oops: No co uz. Taky jsem s Bucem potrajdala mestem kdyz jednou prijel do Londyna, skoncili jsme v knajpe a bylo veselo. Asi mam tendence si veci idealizovat. Je fajn jak to beres.

Ohledne zubu mam takovy pocit (nevedecky) ze je za tim nejake strasne jednoduche tajemstvi, akorat zatim nevim o nikom kdo by vedel v cem spociva. Strava asi jen odsud podsud. Treba takovi Africani nevedi co je kaz (dokud nenajedou na standard zapadni dietu, a i pak z toho jeste vyjdou bez vetsi ujmy), naopak v Amazonii u domorodcu starsich 30 let moc zubu neuvidis. Taky je zvlastni ze zuby se kazi jen za zivota, po smrti uz ne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

no taky ted koukam co mi uniklo/neuniklo. Ale situaci chapu... taky jsem tam byla... a nakonec to vztah posililo (ani nevim zda si to zaslouzim, ale asi jo ") ).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:
Ohledne zubu mam takovy pocit (nevedecky) ze je za tim nejake strasne jednoduche tajemstvi, akorat zatim nevim o nikom kdo by vedel v cem spociva. Strava asi jen odsud podsud. Treba takovi Africani nevedi co je kaz (dokud nenajedou na standard zapadni dietu, a i pak z toho jeste vyjdou bez vetsi ujmy), naopak v Amazonii u domorodcu starsich 30 let moc zubu neuvidis. Taky je zvlastni ze zuby se kazi jen za zivota, po smrti uz ne.
ha, taky me to zajima. Zatim co tak laicky sleduju a i moje zubarka posledne potvrdila, tak trochu i plati cim silnejsi, vetsi celist, tim i silnejsi sklovina a vyhody z toho vyplyvajici (ja to mam teda docela blby). Samozrejme slusna strava a pece o zuby je benefit.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj Sari, uzivejte leto. Taky se docela cpu domacimi vajicky... no cpu, obcas zadny a pak dostanu chut a jedu, nesyrove - nejradsi rozplacle na panvi. :) 8) Syrove tak mozna vyslehany bilek.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:Taky se docela cpu domacimi vajicky... no cpu, obcas zadny a pak dostanu chut a jedu, nesyrove - nejradsi rozplacle na panvi. Syrove tak mozna vyslehany bilek.
téééda, na vitariánským serveru smažit :-) :-)
ale jo, v poho. Máme domácí vajíčka, tak si občas rozťuknu a zasyrova vysaju, ale jen žloutek, mňam
anebo dva tři žloutky rozmíchám na zele (typu šopský) salát
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

smazeni je samozrejme nezdravy :) Nekdy mam na to ale fakt chut, na neco hutnejsiho a orechy a seminka ve velkym nejim, skroboviny uz vubec ne, takze si radsi rozprsknu domaci vejce. :) Pekne se soli, ta to pomaha travit... mam ji v rozumne mire v ucte od doby co mi vylecila morskou nemoc. No ale denne tohle fakt nejim.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:smazeni je samozrejme nezdravy :) Nekdy mam na to ale fakt chut, na neco hutnejsiho a orechy a seminka ve velkym nejim, skroboviny uz vubec ne, takze si radsi rozprsknu domaci vejce. :) Pekne se soli, ta to pomaha travit... mam ji v rozumne mire v ucte od doby co mi vylecila morskou nemoc. No ale denne tohle fakt nejim.
mám to s chutěma podobný, takže občas taky zobnu. když si třeba děcka vajíčka nasmažej, trošku ochutnám, ona stačí troška (a hlavně ochutnám jen to vajíčko, zatímco ostatní to polejvaj kečupééém)
mi právě vadí, že když jsem na raw, tak mne občas chutě nutkavě ženou za něčím fakt hutným. nejčastějš to řeším oříškama (a ke všemu kešu, ach jo), z čehož nadšenej nejsem, ne vždy je mám předem máčený (i když často jo, abych měl na zeleninový salát nebo do mrkvový lisovaný ščávy). jo, ty blbý chutě, jo, ten druhej mozek ve střevě :-)
na tyhle "hutný" chutě si chci znovu nadělat lněný placky, jen si na to konečně vzpomenout
no, ještě pár dní vydržet na ovozelu a pak budu umět pránu :-)))))
po neděli mám scuka s tou důchodovou pránistkou (škoda, že bez manželky, taky ju to bere, ale potřebuje bejt v práci), tak se těším na popovídání o nasávání energií. jsem zvědavej, co na to synek (bude to v rámci pánský jízdy karavanem, kterou spolu teďko dáváme)
fááájn den!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Jindra

Příspěvek od Karambola »

Ahoj,
jak řešíš/ neřešíš, když děti jí něco špatného? Já si je držím zkrátka. Muž mě v tom podporuje a kromě pečiva před nimi nic jiného špatného nejí. Ještě vlastně maso, ale to mu vařím jednou týdně a postupně chci ubrat. A to starší ani moc nechce. A tak když muž jí pečivo a děti ho chtějí, dá jim kousek suchého. Já mlčím, děti jsou i jeho. On má stejné rozhodovací právo, ale mrzí mě to. Přijde mi to zbytečné.

O práně nic nevím, ale jak dopadlo setkání? Když jsem četla o energiích, tak jsem zbystřila. Něco si o tom přečtu a rozšířím si obzory.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Jindra

Příspěvek od Karambola »

Začetla jsem se do tvého deníčku. Hezky se čte. Četla jsem o tvém boji s tím, co jí vaši kluci. Tak už to kvůli mně nemusíš rozebírat. Chápu jak ses cítil a tak to nechci přivolávat zpět.
Asi na stránce 10 si se zmínil o synovi tvého přítele. Jak to s ním dopadlo? Vyhrál boj?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: mám to s chutěma podobný, takže občas taky zobnu. když si třeba děcka vajíčka nasmažej, trošku ochutnám, ona stačí troška
no me tohle udela min nez napr. premira ovoce, takze vim, ze si to muzu dovolit. A kdyz telo neco tak hodne vyzaduje, nebudu mu nasilim branit. Ono je pomerne chytre, nechce to kazdy den. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Karambola píše:Ahoj, jak řešíš/ neřešíš, když děti jí něco špatného?
O práně nic nevím, ale jak dopadlo setkání? Když jsem četla o energiích, tak jsem zbystřila. Něco si o tom přečtu a rozšířím si obzory.
Ahoj,
neřeším. Už vím, že nemám právo rozhodovat, co je pro druhého dobré/špatné. Na to si každý musí přijít sám.
Jako rodič sice podotknu, že "hele, jak dneska hodně smrkáš... copak jsi včera jedl?", aby si potomek uvědomil, že některá jídla tělo zahleňují a některá ne, ale dál ať naloží dle svého. (funguje to takhle mnohem líp, než když jsem to dřív nesprávně řešil zákazama/příkazama)
setkání s pránistkou? paráááda. trvalo skoro 5 hodin a synek byl se mnou, taky se zajímal. mám zas sebou tunu kurzů, knížek, seminářů, workshopů a přednášek a už si myslím hodně vím, ale ona ví ještě 2x víc :-) takže jo, bylo to skvělé, nabral jsem hodně inspirace a informací
Karambola píše:Začetla jsem se do tvého deníčku. Hezky se čte. Četla jsem o tvém boji s tím, co jí vaši kluci. Tak už to kvůli mně nemusíš rozebírat. Chápu jak ses cítil a tak to nechci přivolávat zpět.
Asi na stránce 10 si se zmínil o synovi tvého přítele. Jak to s ním dopadlo? Vyhrál boj?
přivolávat zpět... je to minulost, z níž jsem se poučil. nic proti té minulosti nemám, je to součást mýho života, klidně to vytáhněme na světlo. v pohodě. No, snad jsem zmoudřel - už jim (doufám) do života nekecám, vím, že to není správné kecat. ať si každý žije dle svého přesvědčení
Syn přítele bohužel bojoval (tedy - on ne. jeho rodiče). víme, že nemoc je třeba brat jako spojence, jako signál, že něco dělám špatně. kdo bojuje, nečiní dobře. oni bojovali, proto dnes nosíme kloučkovi kytičky na hrob

A co nového u Jindry... byl jsem teď karavanem se synem na pánské 5denní jízdě po rozhlednách, zámcích a hradech a Sečské přehradě. móóóc fajné, užili jsme si to
ještě pořád chodím na třešně, mňam, už to ale nebude na dlouho, a už nám na zahradě krásně valí kanadská borůvka, dneska jsem z těžce obsypané krásně a bohatě poobědval
jinak skvělý okurky a rajčata ze skleníku
no a sem tam mákomed, ach jo, ale dle fajné kůže (nic seschlého napjatého) a nelepivé stolice to se sladkým nepřeháním, takže OK
sice jsou hice, ale na slunko žádné ohledy neberu (tehdá za masožravce už bych beztak byl spálenej), s ženou docela pěkně bicyklujem
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

tak jsem náhodou (náhoda není, já vím... zákon přitažlivosti) narazil na tohle video, které krásně popisuje, proč a jak jsem se rozhodl změnit (a taky změnil) svoji povahu
a život se mi otočil naruby, život je teďko fakt nádhernej
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Jindra

Příspěvek od Karambola »

Pustila jsem si kousek videa a těším se na zbytek. Taková přesně potřebuji. Určitě si přečtu i knihu.
Chtěla bych mít tvůj nadhled a pozitivní přístup ke všem. Věřím, že i já toho jednou dosáhnu, jen to bude ještě dlouhá cesta.
Výlet musel být super. Moc se těším, až mláďata trochu povyrostou a budeme také tak jezdit a výletovat na několik dní.
Což se tak někdy kouknout i k nám? Na Jindřichohradecku a Třeboňsku je také krásně. :-)

Jindro, doporučil bys mi prosím nějaké knihy ohledně vita, půstu a klidně i osobního růstu? Často se tu zmiňuje Fit pro život - kde si má ale každý vybrat jen nějaký názor. Budu ale vědět který? Co když se budu řídit nějakým špatným doporučením? Dále jsem zde zahlédla zmíňku o Partyšové a včera i Konec prokastinace. Je ještě jiná fajn kniha?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Tak hlavne uz se nam Jindro moc nemen, at te pozname.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Karambola píše:Pustila jsem si kousek videa a těším se na zbytek. Taková přesně potřebuji. Určitě si přečtu i knihu.
Chtěla bych mít tvůj nadhled a pozitivní přístup ke všem. Věřím, že i já toho jednou dosáhnu, jen to bude ještě dlouhá cesta.
před pár dny jsem objevil přijde mi že dost rozumnýho chlápka a prokousávám se chvílemi jeho 215 videi, beru je za bezva inspiraci (vím, že si to můžu přebrat a vzít si to, co se mnou rezonuje)

Karambola píše:Výlet musel být super. Moc se těším, až mláďata trochu povyrostou a budeme také tak jezdit a výletovat na několik dní.
Což se tak někdy kouknout i k nám? Na Jindřichohradecku a Třeboňsku je také krásně. :-)
výletili jsme teď ve dvou s karavanem 12 dní. Bylo to moc fajn a mladej byl z těch zámků, ale hlavně hradů nadšenej

Jindřichohradecko, Třeboňsko! Jo! Tak to nepochybuj, že se uvidíme. Už jsme to plánovali s ženou letos, no nevím ale, zda to do konce prázdnin stihneme a pak zas začne ta debilní stádoidní škola, která rodiče váže bejt doma
Karambola píše:Jindro, doporučil bys mi prosím nějaké knihy ohledně vita, půstu a klidně i osobního růstu? Často se tu zmiňuje Fit pro život - kde si má ale každý vybrat jen nějaký názor. Budu ale vědět který? Co když se budu řídit nějakým špatným doporučením? Dále jsem zde zahlédla zmíňku o Partykové a včera i Konec prokastinace. Je ještě jiná fajn kniha?
knih mám 2,68 tuny :-) tak že bych něco poslal přes úschovnu…

jakej názor si vybrat - to poznáš. nijak nad tím nepřemýšlej, to přijde samo. po prvních dvou knížkách o raw jsem „měl jasno“, protože jsem „věděl vše“. Po padesáti knížkách jsem byl v totálním guláši a pochopil, že něco se mnou rezonuje a jiný fakta zas ne. takže dneska už jsem zase konečně zpátky v klidu, nic neberu vážně (hlavně klííídek a nohy v teple) a tak nějak lážo plážo si nad tím vším občas přemejšlím, především ale žiju = snažím se poletovat venku, na vzduchu. Sice mám dalších 1,37 tuny knih, ale už je beru do ruky jen sem tam, protože to hlavní člověku stejně přijde samo (přitáhneš si to) a navzdory tomu „vím, že nic nevím“ mám neskromný pocit, že už prostě vím jakš takš dost na to, abych byl schopnej samostatnýho života a prostě ležet pořád v knížkách (resp. zdrojích informací) už je zas taky časem kontraproduktivní. nic se nemá přehánět
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

dal jsem vědomý půst s Petrem Starcem (3 roky pránista)
http://ladirna.cz/akce/vedomy-pust-oplocany
vynikající akce
jednak jsem dal delší půst (u mne jsou 3 dny už "delší") :)
jednak konečně viděl a osahal pránistu
nebudu reportovat, páč informací bylo mnoho mnoho,
ovšem nejvíc asi myslím na jednu věc: jíst tak, abych měl energii
(čili nejíst, abych nasytil/nacpal břich sebelepším rawfoodem, ale jíst tehdy, když cítím úbytek energie... a to se toho sní fakt jen tuze málo)
a taky jsme se každý ráno koupali vedle v zatopený pískovně. já, kterej nevleze do rybníka skoro ani v létě, tak v týhle kose jsem se tam po krk plácal. fajné to bylo, fajné
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

jako ted jste plavali? tak to smekam!! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

jinak jak se da u prispevku, ze se mi libi? driv mi to nejak slo, ted to nemuzu najit.... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:jako ted jste plavali? tak to smekam!! :)
přesně tak. hm, aj já před sebou smekám
voda tááák studená, až to fakt bolelo
kolega si to dal na FB... nezobrazí se Ti to?
https://www.facebook.com/ladislav.sima. ... nref=story
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

ja letos plavala naposledy asi cca pred pul mesicem... ani nevim. Ted uz bych to asi nedala :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Hodím si tady poznámečku, protože vedle raw je mým hobby aj alterna a zdravej životní styl celkově...

dosud jsem nečetl snad nic jiného, než že překyselený organismus je prostě nezdravý, neudržitelný. Mám to z mnoha knih (nejcennější určitě je Tepperwein), mám to od Jardy (Zdravi-AZ), mám to z přednášky kamaráda Petra Slabého (organický chemik, raw food konzultant)

A teď tahle rána :-) před pár dny mi pod nohy skočí tyhle dva zdroje. Nevím, co ti o tom myslet…:

https://www.youtube.com/watch?v=_np_BipGt9g
http://www.medicelo.cz/news/acidobazick ... le-kraceno

Oba zdroje mají značnou informační hodnotu. Nejsou to kecy siláků od piva v hospodě, to ne. Dr. Berg ani Jim Humble nejsou žádní tuctoví amatéři.
Tyhle dva zdroje tvrdí, že naše těla nejsou překyselená. Naopak, jsou nadměrně zásaditá. Alkalizace ke zdraví nevede.
Hm, děkuju pěkně. :-) Kde jsou tedy nyní moje doposud nastudované jistoty.

Kdyby si náhodný návštěvník tadyhle v deníčku troufl mi to byť jen částečně objasnit, to asi povyskočím radostí... Zatím tedy zůstávám na "staré" straně, tedy že překyselený organismus má dneska kde kdo a dobré že to není. Jenže to je třeba taky jinak...

A když nic jinýho, aspoň básnička od Míry by tu mohla přistát, ale on už tu sem snad ani nechodí... Tak jako tak uvažuju zas se za ním a Šárkou stavit, už jsme se dlouho neviděli
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Jindra

Příspěvek od minsc »

Tady rozebírají jak vzniklo přesvědčení, že živočišné proteiny "zakyselují":
https://nutritionfacts.org/video/alkali ... cium-loss/
Vápník kterého při takové dietě tělo vylučovalo více, pocházel ze stravy, nebylo to tak že by byl uvolňován z kostí a zubů. Byla to nesprávná inerpretace výzkumu...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:
ned dub 09, 2017 1:12
Kdyby si náhodný návštěvník tadyhle v deníčku troufl mi to byť jen částečně objasnit, to asi povyskočím radostí... Zatím tedy zůstávám na "staré" straně, tedy že překyselený organismus má dneska kde kdo a dobré že to není. Jenže to je třeba taky jinak...
Ahoj, Jindro, náhodně jsem zavítala po delší době...a koukám v pravý čas. / nic není náhoda/
Nemohu Ti objasnit, co je lepší, zda zásaditost organizmu, nebo překyselenost. Mohu Ti jen napsat, že já se na to všechno vyflákla. Pěstuju vlastní ovozel, mám slepičky, rýpu se v zemi, sbírám a odšťavňuju plevely, jezdím na kole a cvičím jógu, a to vše /zkráceno/ mne naplňuje štěstím. Moje zdraví se vyšvihlo do výšin dříve nepoznaných, a pocit ze života taky.
Láska, pár dobrých přátel, zušlechťování svého korce půdy, péče o zvířata vlastní i venkovní - to je nejdůležitější. Alespoň pro mne. Jím téměř vše syrové, kromě vaječných bílků. Ale myslím si, že kdybych přidala trochu vařeného, nevadilo by to. V zimě na to asi dojde, protože budu rozmrazovat vlastní zamraženou biozeleninu, a to syrové není nic moc. Lehce podusím a bude fajn.

Abych to nějak shrnula - nejdůležitější je dělat něco smysluplného, co neškodí nikomu a ničemu, mít dobré vztahy, a necpat se prasárnama. Tak žiju a tak to cítím.

Pokračuj ve své životní jízdě, která nabrala dobrý směr, a neplň hlavu starostí co platí a co ne. Víš toho už hodně, aby ses mohl rozhodnout, co je pro TEBE dobré a co platí pro TEBE. Poslouchej tělo, ono to ví nejlíp... Ahoj
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Milá Lenko, ahoooj,

u mne totéž. Mohl bych Tvé řádky zkopírovat. Taky jsem tu po delší době (ne)náhodou :-)

Ty časy, kdy jsem se informacema dost zatěžoval (hlavně protichůdnýma, kdy jsem se pak snažil vše si ujasnit), ty jsou celkem pryč. Jo, baví mne číst si o „zdravém“ (do uvozovek, protože správně píšeš, každému sedí něco jiného) životním stylu, ale už mám načteno dost na to, abych si vše porovnal a hlavně nic nebral smrtelně vážně. Žiju silně podobně (a především pohodově) jako Ty, jedu si po svým a zdravý tělo je přece odrazem toho, jestli to dělám dobře. Naprosto převážná většina stravy je raw (letos jsem začal kokeotvat s pránou... aha, ta je vlastně taky raw), psychická pohoda, sportování, čerstvej vzduch, žádný zbytečný zatěžování mysli, krásný vejlety po Česku... to vše miluju a mám. Láska? No, to je poslední roky v mým životě pořád slabina (kdo zkoukl můj deníček, ví...), ale i v tomto ohledu by mohlo být hůř, takže jsem rád za to, co mám, a počítám s tím, že bude líp. A zase - na nic si nestěžuju, protože a) nic není náhoda, b) vše je jak má být, c) stejně jsem si všechno do svýho života přitáhl já sám, takže opravdu! mám, co jsem chtěl. A že jsem kolikrát chtěl blbosti - to mi už konečně došlo.

Jo! Život je krásnej, život je fajn. Akorát ty děcka nám rychle rostou, už se pomalu nemám s kým pomazlit :-)))

Zajímavej "problém" mám s jídlem. Na jednu stranu je mi drogou (bodejť ne, když jsou to takový raw dobroty), na druhou stranu mne jídlo nijak extra nebaví. A tak jsem se začal vážnějc zabejvat pránou, tož kdoví, jak bude dál, třeba se mi to zadaří. Člověk se má něčím zabavit. :-)

Moc moc krásnej den přeju
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jejda Jindro pránou? No skvělé, já zrovna začínám svůj další pokus o přechod. :-) (už bych se moc rád zbavil té jídlové závislosti)
Odpovědět