Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Jsem ti tu součástku dnes poslala, tak ať dlouho vydrží, až jí budeš potřebovat :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

ajla píše:Jsem ti tu součástku dnes poslala, tak ať dlouho vydrží, až jí budeš potřebovat :D
Děkuji, děkuji. Opravdu je to velká pomoc, protože bez téhle malé "blbinky" je zbytek na nic.

Sám sice často a zdarma rozdávám, ale na braní zdarma "naprogramovaný" nejsem. Rád bych se nějak revanšoval...

Děkuji, děkuji!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Hehe Jindrichu, me vzdycky rikaval deda, kdyz mi bylo blby vzit si kapesny : "Ber dokud davam, blby kdo dava, blbejsi kdo nebere":).
Neee, jen sranda, spravne je "Kdo rychle dava, dvakrat dava" :D.
Se preprogramuj, jses programator, IT mann:).
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Kam to zmizelo? Půl hodiny něco trapně smolím, nebo nevím, jak mám napsat, že jsem ti to normálka nabídla a poslala a nic ani v nejmenším za to neočekávám a ještě o bucovi a tvé čokoládě, že mě byla sypká a nedržela pohromadě jak tobě, odešlu :D a koukám, že je tam správa od cepha.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Tos byl, cephe, hodné dítě, když se ti nechtělo brát kapesné. Naše děti ani "nevěděly, co to je", peníze si musely vždycky vydělat. (Stejně jako my, když jsme byli malí.) A tak je to správné.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Jseš moc hodný, Jindříšku. Tak to, když těch součástek máš víc, asi ani nevyužiješ. Např. nám odešel motor, a součástka nám zůstala. A možná je taky budeš rád někomu posílat, komu se budou hodit.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

Ajlo, bylas to ty, kdo tady psal pochvalně o tzv. základním příjmu? Možná si tě s někým pletu... Na základní příjem pro všechny občany nemám názor.

Jen u dětí mám s financemi nejspíše zrovna takovou filosofii, kapesné dostávají automaticky, bezpodmínečně, protože chci, aby měli jistou malou míru svobody si koupit cokoliv chtějí (třeba i šunku, zmrzku nebo jiný shit, což od maminky nevidí nikdy). Učí se tím počítat, hospodařit, příp. spořit dle vlastní touhy. Pokud provedou významný průser, nemyslím rozbití hrníčku omylem, musí se ze svého kapesného přiměřeně podílet na nápravě (už se stalo). Konkrétně moje prvňačka dostává každé pondělí, tedy jednou týdně, 35 korun. Batolata samozřejmě zatím nic, až budou umět do deseti napočítat... :)

Nesouhlasím s tím, aby děti dostávaly peníze za dobré známky (proč je to špatně, osvětluje lépe kniha Respektovat a být respektován), učit se mají pro svůj vlastní růst, dobrý pocit, ne pro odměnu.
Také nedávám dětem peníze za práci, protože nějak žádnou práci nemáme, na zahradě se hrabeme v hlíně dobrovolně a pro radost a doma uklízíme (bohužel s menší radostí) proto, že tady spolu žijeme a nechceme tu mít špínu a chaos, jaképak peníze.

Až budou starší, klidně ať si někde seženou brigádu a pak je ok brát peníze za umytí nádobí nebo vysávání. Ale doma ne, doma je to samozřejmost.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:Tos byl, cephe, hodné dítě, když se ti nechtělo brát kapesné. Naše děti ani "nevěděly, co to je", peníze si musely vždycky vydělat. (Stejně jako my, když jsme byli malí.) A tak je to správné.
I prd ajli :D, to bylo tak jednou, dvakrat do roka, o prazdninach, deda s babickou z tatovy strany bydleli dal od nas, tak nas jen tak lehce "rozmazlovali" pri navstevach:).
Je mi jasny co myslis a je to tak naprosto ok, deti maji znat hodnotu penez (vlozeneho vlastniho "sadlicka") nesypat do nich korunky jak do nasypky, samoze souhlas:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

ajla píše:Jseš moc hodný, Jindříšku. Tak to, když těch součástek máš víc, asi ani nevyužiješ. Např. nám odešel motor, a součástka nám zůstala. A možná je taky budeš rád někomu posílat, komu se budou hodit.
Součástku od Tebe (dnes dorazila, opravdu MOC děkuju) potřebovat budu, jsem si jist, je to plast a docela rád se ošoupává o motorovou jednotku.
A pak, jednou za čas, kvůli zeslabení praskne.
Tak mám teď tři, hurá. Ne, fakt, moc mi to pomohlo!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Ajlo! Tebe mi seslali andělé!
spojku jsi mi poslala v origininál balení s kontaktem na dodavatele.
Poptal jsem a mají na skladě obrovskou hromadu těch spojek.
Bezvááá!
Jakmile by mi totiž ty spojky došly (a mám spotřebu cca tři kusy za rok), měl bych se stařičkou a fakt dobrou ETA-etou utrum.
Děkuji děkuji děkuji!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

ETA má kvalitní výrobky. Já se ale teď rozhlížím po obyčejném mlýnku na mák, ten, co máme, už pomalu dosluhuje.
Šari, s npz souhlasím z humánních důvodů, mám na to stejný názor, jak ti, co jej navrhují. Kapesné s tím nesouvisí. V rodině je každé dítě zabezpečené a každé má možnost vydělat si peníze, navíc, způsobem, který je pro něj zajímavý. Je to vlastně škola hrou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Pokud máte dojem, že se Vám něčeho nedostává, okamžitě to poskytněte prvnímu, koho potkáte.
Eckhart Tolle, autor knihy Moc přítomného okamžiku

Proč jen mne takové silné, inspirativní myšlenky potkávají až nyní, kdy je mi 50 a kdy jsem toho už v životě tolik pokazil.
Aha... já vím: protože dřív bych na to neslyšel.
Současně si ale uvědomuju, že nikdo není dokonalý a nikdy není pozdě pořádně začít milovat život a všechny, které v něm potkám.

Vše je jak má být, jj.

Život je krásnej!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
opět bezva víkend... děti půjčujeme "nadrženým" babičkám a sami pak s ženou trajdáme výběhem nebo na kole desítky kilásků po okolí
objevil jsem dvě nové pěkné sochy našeho místního umělce

sedmikrásky, pampelišky a podobnou "flóří havěť" si v terénu natrhám sám, ovšem v případě kopřiv vítám vydatnou pomoc ženy,
která si je též bere na svůj čaj; kopřivy mne pálí a na vhodné rukavice ne a ne si včas (v teple domova) vzpomenout
manželka je však na výlet poněkud praktičtější než rukavice, s nimiž bych si nepopovídal :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
skákl na louku, natrhal pampelišek sedmikrásek
vhodil s vodou do Vitamixu a za minutku hotovo
přidal hrubě nastrouhanou kedlubnu
toť můj oběd, už jsem v půlce, mňááám

loni jsem pampelišky honil skrze Angela, kdežto takhle s mixem je to ihned. luxus :-)

venku pere slunko, valím na kolo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Nooo .. Slunko sice pralo, sice v aute hic, ale venku funel studeny vichr, teplo vypada jinak Jindrichu :D ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
no je fakt, že slunko pralo, ale vítr byl zatraceně chladnej, to jo. solidně jsem se na kolo oblíkl, abych nemrz, přiznávám.

a cestou se mi na kole najednou spustila krev z nosu. tož to se mi nestává. další potvrzení, že lněné semínko (které si denně dávám snad do každého jídla, moc mi chutná) holt ředí krev. musím ubrat
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Veskery ovozel redi krev (je to kontraindikace leciv jako Varfarin, nebo podobny hovna na redeni krve /od mudru/).
Se mi stava taky obcas, ale jeste nemam vypozorovanou souvislost ze kteryho primo jidla:).
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Katarína »

ajla píše:ETA má kvalitní výrobky. Já se ale teď rozhlížím po obyčejném mlýnku na mák, ten, co máme, už pomalu dosluhuje.
Ajla, ak chces, mohla by som Ti dat svoj. Aspon sa vyuzije, ja som na nom od kupy mlela mozno 3x.
A ak by si chcela, aj rucny kovovy odstavovac na ribezle a podobne plody. Ten som pouzila tusim iba raz.
V pripade zaujmu posli SZ, aby mi prislo oznamenie na e-mail, lebo na vitariana chodim len velmi sporadicky.

Inac ak niekomu lezi len tak v skrini mlyncek na kavu, ten by som prijala zasa ja. Sarkin a Jindrov príspevok ma nan dost navnadil. :)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Katarína »

cepheus píše:Veskery ovozel redi krev (je to kontraindikace leciv jako Varfarin, nebo podobny hovna na redeni krve /od mudru/).
Se mi stava taky obcas, ale jeste nemam vypozorovanou souvislost ze kteryho primo jidla:).
No neviem, mne osobne to dobre nepripada. Krv z nosa mi netiekla nikdy v zivote - ani na klasickej strave, ani na "alternativnejsej", ani pocas takmer 100% fruktarianskeho obdobia. Ale obcas sa to stalo nejakemu spoluziakovi na zakladnej skole a este jednemu dospelemu kamosovi. Nemam rada ten pohlad, jaj. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jsem to asi trochu domotal:) - ne ze by se mi spustily potoky krve, to neeee, jan treba pri smrkani, kdyz vyfrknu jakoby silou kapalinu pri neti (napriklad):).
Jen takovy drobny krvaceni a fakt obcas, asi nejaky drobny cevky nebo zilky v nose to neustoji, ne prubezne celorocne, nestoji za rec :D.
--------------------------------------------------------
Spis bych to videl opacne, ovozel drzi stabilni hustotu/ridkost a v kombinaci s lekama (redidlama krve, kdyz je riziko trombozy) uz to asi je prilis, proste vim, ze se to spolu nesnasi:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
byla to výjimka, tak se tím extra nezatěžuju, ale běda, jestli se to bude opakovat :-)))
příčin může být...
třeba u Jardy teďko čtu příspěvek: "A mám odpověď, která tu ještě nezazněla. V knize o vitamínu C (z badatele sk) se píše, že při vysokých dávkch C je krvácení z nosu běžné a dá se vyřešit suplementací vápníku, asi gram denně. To jen jako informace, vápník samozřejmě nedoplňuji, raději se zaměřuji na hořčík."
což mi připomnělo, ráno předtím jsem si dal do šípkového čaje (raw, macerovaný za studena) vrchovatou kávovou lžičku vitaminu C, na to už jsem pak zcela zapomněl, aha, to může být taky ono
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Si mi pripomnel Marecku, kdyz Sovaka ukecali k absolvovani vecerni skoly prace : "Ale jestli me to nepujde, tak beda Vam !!" :lol: .. (vitariani s lnenym seminkem)
Lnenym olejem jsme natirali zavity s technickym konopim, kdyz se jeste voda (topeni) tahala v ocelovych trubkach.
U topeni to byly po letech obzvlaste ztuha rozebiratelne spoje (kdyz to zatuhlo) aspon se tak snadno nerozbijes, kdybys spadl z bicyklu :D.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
dneska odpoledne nebylo kolo jak u Lenušky, nýbrž pěší výlet do divokých lesů, natrhali jsme s ženou letošní várku medvědího česneku
byla to tuzexová sklizeň, nádherně nám zase narostl
tak a teď část usušit, část zamrazit
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindro a ten suseny medv. cesnek ma jeste pak pozdeji nejakou silu/ostrost? ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Pavluska píše:Jindro a ten suseny medv. cesnek ma jeste pak pozdeji nejakou silu/ostrost? ")
Někde jsem četla, že sušit medvědí česnek nemá ze zdravotního hlediska žádný význam.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:Jindro a ten suseny medv. cesnek ma jeste pak pozdeji nejakou silu/ostrost? ")
je to samozřejmě slabší, ale lepší než nic (pak v zimních měsících)
a hlavně ty sušený stopky, to je úúúžasný mňamko - hotový česnekový tyčinky, mlask
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:.
byla to výjimka, tak se tím extra nezatěžuju, ale běda, jestli se to bude opakovat :-)))
příčin může být...
třeba u Jardy teďko čtu příspěvek: "A mám odpověď, která tu ještě nezazněla. V knize o vitamínu C (z badatele sk) se píše, že při vysokých dávkch C je krvácení z nosu běžné a dá se vyřešit suplementací vápníku, asi gram denně. To jen jako informace, vápník samozřejmě nedoplňuji, raději se zaměřuji na hořčík."
což mi připomnělo, ráno předtím jsem si dal do šípkového čaje (raw, macerovaný za studena) vrchovatou kávovou lžičku vitaminu C, na to už jsem pak zcela zapomněl, aha, to může být taky ono
heh, k tomu bych chtěla poznamenat, že já zas vit. C občas řeším právě krvácení - když zapomenu před menzes omezit kafe (kafe je u mě silný podporovatel ms) a přijde to zhurta, tak si dám vit. C a je to zas ok, slabší. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Bych rekl co clovek to (jina) pricina (a nasledek) :D.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

asi jo :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
jé, musím se podívat po baráku a zahradě, jestli tu ta moja eště pořád straší, anebo jestli včera na čarodějnice fakt odletěla, jak před večerem říkala

:D ... :D ... :D

ten život je tak krááásnej
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
ufff, tak snad už to trochu polevuje,
co jsem před týdnem vzal další kaňak lněného oleje z agro-el :delicacy:
a hned jsem si namíchal můj mňamóóózní mix lněný olej + mleté lněné semínko,
což ohromně miluju, joj to je pochoutka,
denně na tom ujíždím, ale už to leze asi o půl kila do váhy :-)

ufff, tak snad už to trochu polevuje - už to žeru konečně trochu míííň,
asi to byl jen mírnej absťák, že jsem lněnej olej nedávno zanedbával a teď ho naopak valim ve velkým,
to je ale dóbrota, joj
to je aspoň luxusní nízkosacharid, joj

valim na kolo pálit na čerstvej vzdoušek kilodžauly
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
v pátek raw fest s Terkou v Praze, fantastická akce
doufám bude každoročně
radost: já se tam těch dobrot nenacpal, jedl jsem krásně střídmě
(dopol nic, po poledni koprawka a banánová palačinka od SecretOfRaw, pak samozřejmě drobné ochutnávky produktů LF)
asi NEJ objev: olivová tapenáda, mňááám

včera s ženou cyklo 75 km po Vysočině, krááásné

denně oba dáváme hafo smoothie z kopřiv, mňááám
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
nakoukl jsem k Šárce a trapný opisovat, vím, ale dyž ona tak hezky napsala, tak si taky písnu, ať za 50 roků (to už budu breath) vím, jak jsem tehdá na raw jedl,

vždy ráno posilovačky, pak macerovaný čaj a voda, pivovarské kvasnice s Schindeleho minerály. Bez jídla, ale v případě nálady hřešit dám jabko, pomeranč, melón
obídky ščavím - mrkev, zelí, kopřiva, pampelišky, sedmikrásky, červeřepa anebo vitamixuju kopřivu a pampelišky, přisladím banáncem nebo švestkama (ještě jich cca tři kila v mrazáku mám)
přes den občas na chuť vlastní ledový salát ze skleníku
sem tam Terčiny olivy, lněný olej+mleté lněné semínko (mňááááááááám)
jasně že rajčata, okurky, ředkvičky, borůvky
oříšky - kešu, mandle, vlašáky, pekany, para, lískové, semínka slunečnice, sezam, len, mák
občas mix kokos+kakao+skořice+med
občas chutě na maso, tak sem tam konzerva tresčí játra
ke každýmu jídlu, pokud se to jen trochu hodí, beru lněný semínko, moc mi chutná
ke každýmu tomuhle jídlu bych mohl napsat dlouhé mňááááááám

pomalu budou třešně, ne? jahody už ze záhonu zobem

dobrý pařáky, že? tak jsme zalezli do lesa a s bolavým srdcem řezali na sušení a zimní topení
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

To je super, že taky napíšeš co jíš, třeba se přidají i ostatní, aby to tu bylo i trochu o jídle no ne? :)

Zahradní jahody zatím zelené, ale divoké už sbíráme.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

Jindro, kolik hodin/denne, v prumeru za treba mesic, ti zabere reseni jidla? Odnakupu po zpracovani po pozreni?
Ja jsem uz liny a zacina me to Bre cim dal vic lakat, rekneme ze bazeni jsem uz odstranil... Ty jsi ho zkousel?

---
Ps; Napadlo Vas, ze puvodni vitariani co sem psali, uz tu nejsou? Bud umreli nebo nejsou uz vita nebo... I v souvislosti s nedavnym podotekem Zdenina o Wernerovi, ten uz davno neni Bre...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:To je super, že taky napíšeš co jíš, třeba se přidají i ostatní, aby to tu bylo i trochu o jídle no ne? :)

Zahradní jahody zatím zelené, ale divoké už sbíráme.
zrovna jsem si do deníku taky napsala něco o jídle
taky je to skoro pořád stejné :D

Jindro, z tresčích jater si dávám ten olej, kupujeme ve vlastním oleji. Přítel zbouchá jatýrka, já olej. Dobře zařízené... :lol:
Třešně jsem už v sobotu zobala, krásně tmavorudé... :delicacy: ...i jahůdky...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Ps; Napadlo Vas, ze puvodni vitariani co sem psali, uz tu nejsou? Bud umreli nebo nejsou uz vita nebo... I v souvislosti s nedavnym podotekem Zdenina o Wernerovi, ten uz davno neni Bre...
mě to nemusí napadat. Jsem s některými v kontaktu. Úplní vitariáni, pokud vím, už nejsou. ")
Jindra bude ale určitě vědět o těch, kteří vita (většinu dní) stále jsou.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Jindro, z tresčích jater si dávám ten olej, kupujeme ve vlastním oleji. Přítel zbouchá jatýrka, já olej. Dobře zařízené... :lol:
tak už to z nich postupně leze. :D
Taky rybičky (byť třeba i jen olej z nich). To (ryby) já občas taky fakt můžu. Mňam.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Pavluska píše:
Lenuška píše: Jindro, z tresčích jater si dávám ten olej, kupujeme ve vlastním oleji. Přítel zbouchá jatýrka, já olej. Dobře zařízené... :lol:
tak už to z nich postupně leze. :D
Taky rybičky (byť třeba i jen olej z nich). To (ryby) já občas taky fakt můžu. Mňam.
:D Pavli, tresčí játra jsme měli tuhle zimu 2x, předtím několik let ne. Všechen olej ani nedám, to by mi bylo špatně, že ani kojzl by nestačil (:-) ale je dobrej....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Jindro, kolik hodin/denne, v prumeru za treba mesic, ti zabere reseni jidla? Odnakupu po zpracovani po pozreni?
jééé nechtěj po mně odpověď, ta by mi zabrala víc času než to samotný řešení jídla
spíš to srovnám s tehdejším časem za vařana, tak teď je to tak... nevím... pětina?
no je to dneska rychlovka, dyk jenom čapneš jabko a je uvařeno,
jasně, občas odščavování nebo smoothie v mixéru, to do času krapet leze
ale takhle to neberu, páč i kdyby to trvalo čtvrtinu dne, dělal bych to, jelikož na raw netrávím ani minutu u doktora nebo v nemocnici
a tam jsem zabil pěknej kus života, když jsem tehdá tlačil chleba a řízky a pak byl nemocnej. ne, to už nechci
navíc dneska se spojí pobyt na vzduchu s jídlem (když jdu za město a na lukách trhám pampelišky, kopřivy, listí z břízy, sedmikrásky a šup do pusy)

absolutně nejmíň času tratím s nákupem, páč regály s ovozelem zabíraj kolik... 2 % kapacity suprmarketu? takže je to "obejítý" hned :-)
teď v létě už jsem nenakupoval pár dní - smoothie z kopřiv a pampelišek (sladím švestkama ze zahrádky, nyní samože z mrazáku) je zadara, bez fronty a stačí skoro na celej den
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:
Janek píše: Ps; Napadlo Vas, ze puvodni vitariani co sem psali, uz tu nejsou? Bud umreli nebo nejsou uz vita nebo... I v souvislosti s nedavnym podotekem Zdenina o Wernerovi, ten uz davno neni Bre...
mě to nemusí napadat. Jsem s některými v kontaktu. Úplní vitariáni, pokud vím, už nejsou. ")
Jindra bude ale určitě vědět o těch, kteří vita (většinu dní) stále jsou.
jj, píši s mnohými mailem, též s mnohými párkrát za rok osobně
řada jich "jen" přešla do raw vlákna na fejsbuku
no a jasně, někteří odpadli zpět ke slanejm chipsům
tak jako tak: bez obav, v globále nás přibývá a to je hlavní

P.S. některé, co už tu nejsou, vidno v této reportáži z letošního skvělého rawfestu 24/5
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Už taky, po zkušenostech, neusiluji o 100% vita. V tropech, kde je bohatý výběr zralého ovoce za přiměřené ceny to jde snadno. Tady, v letních vedrech stačí melouny, třešně a různé šťávy. Většinou ale kvalitní zralé ovoce neseženeš a kupovat bio od různých firem se každému nedá. Tak žijeme, jak to jde :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jindra píše:P.S. některé, co už tu nejsou, vidno v této reportáži z letošního skvělého rawfestu 24/5
Příští rok asi taky zařadím do akcí >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Hugo určitě jo, bylo to dost dobrý, to teda jo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
skvělej víkend byl
včera uzavřená společnost u Anny Hýžové (autorka raw kuchařek), sešla se tam vitariánská smetánka týhle republiky, snad už jen Terka z LF a Karel Nesvadba chyběli :-)
úžasná atmosféra, úžasný raw dobroty, skvělý přednášky účastníků

dneska solidní výšlap po kopcích Vysočiny do míst, kde jsme spolu s ženou ještě nebyli

život je krásnej, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
dneska jsme stavěli skautský tábor, od zítra už bude obsazen prvním letošním turnusem,
maj to krásně v lese, fajné místo.
moc se mi líbilo to jejich tee pee, to jsem stavěl poprvé, postavim si menší na zahradě :-)
v životě jsem neviděl to co dnes a a už ani neuvidím - hejno dvaceti čápů kroužilo nad táborem. sme teda fakt zírali
navečer jsem ještě zajel do lesa a odvětvil cca 40 stromů na topení. už to budu moct svážet domů sušit
a žvanec? dopoledne na melounovo-mrkvové ščávě, odpoledne okurky salátovky a hrst oříšků
teď večer zákusek - raw čokoládka (made by me)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jindra

Příspěvek od Janek »

To si stavis meloun v angelu? Ja myslel ze jen tvrdou zeleninu...
Oni jeste frci tabory? U Sece?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

Jindra píše:.

v životě jsem neviděl to co dnes a a už ani neuvidím - hejno dvaceti čápů kroužilo nad táborem. )
vesmir Ta varuje :mrgreen:

uz ten stary prepouzivany prezervativ prestat prat a zasivat a kup si novy

:P
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:To si stavis meloun v angelu? Ja myslel ze jen tvrdou zeleninu...
Oni jeste frci tabory? U Sece?
rudo :-)))

@Janek, z melouna vydlabu to červený "nej" no a bílá dužina jde do lisu, takže využiju celej meloun, v bílým je taky hromada ščávy, mňam,
tábory přece fičí pořááád
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Se máš, že ti stačí tak málo jíst. A budeš na táboře vedoucí dětem, nebo už to dělají jen mladí? Jinak je to moc pěkná práce s dětmi, hlavně v přírodě, na tyhle pobyty v přírodě jsou pak nejkrásnější vzpomínky pro celý život. :)
Odpovědět