Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

no, paušalizací bych se trochu bála... :) To bys koukal kolik si toho z konverzací s partnerem pamatuju. Já to ale asi nepřeháním s tím mluvením, si myslím. Jasně, někdy se stane, že mám větší potřebu, ale nejsem ten typ co hubu nezavře. ") Jsem introvert a jsem schopná dlouho mlčet, dělat si své... a někdy mi vysloveně vadí, když mi do toho přítel začne něco vyprávět (co mě až tak extra nezajímá - ta určitá věc). :oops: Ale je mi jasný, že si tu chvilku zaslouží a snažím se ho vnímat... protože on mi poskytuje to samé. :)

U těch intimností jsem napsala o variabilitě, protože jsem si představila něco ve stylu: "dnes je středa..." a to teda neeee. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

nojasne ve stredu je prece poharovej fotbal, to na ptakoviny neni ani pomysleni
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Jindro, to je fajn, že se urovnaly vztahy u Tebe v rodině.
Máte dvě děti, tak je důležité, abyste měli se ženou mezi sebou opravdové city, ne hrané pro děti a kvůli nim.
Moc Ti držím palce, hodně štěstí přeju, Lenka
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
dám si sem výstřižek z novin,
byl tam článek o vitariánech,
autor toho článku tam měl fotku,
takhle bych chtěl vypadat taky, to ujde

nééé, kecám,
prolejzám foťák a koukám,
nedávno jsem se v koupelně fotil,
tak si to semkej dám na památku,
dovíjak budu vypadat pozdějš,
tak honem fotku, dokud jsu hezkej :-)))
komu se to nelíbí ať nekouká
Přílohy
vita.jpg
vita.jpg (10.89 KiB) Zobrazeno 15727 x
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
já vím rudo, už to mám ;-)
dííík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

neboj se stáří. :)
Člověk zraje... a o lidi, kteří soudí jen podle vzhledu, není potřeba stát (vzpomněla jsem si na partnera jedné kamarádky, který prý opustil předešlou ženu kvůli vráskám - že se na to už nemohl dívat).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

Jindro, dost dobré! si myslím ten typ, co se vyfotí za dalších dvacet let a nepoznáme, která fotka je která, teda pokud se nedáš zase na bůčky :mrgreen: a kdybys tvrdil, žes na fotce měl 30 nebo 20, taky bychom ti to věřili.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
no Šárko když na tu svoju fotku ještě znovu koukám a představím si, že takhle vypadá padesátiletý tělo,
tak si říkám, že to ujde

nééé, na bůčky se nedám,
myslím, že takhle budu vypadat aj v důchodu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: Jindra

Příspěvek od timsel »

Osobně doufám, že takhle v padesáti vypadat nebudu :lol: V mém případě by to chtělo poněkud méně osrstění, zato krapet větší poprsí :D Že bych foto ukázala svému muži, aby praštil s pečivem, a zařadil ještě více mrkve?

Dovolila jsem si trošku zalovit v deníčku, a ač se Jindro neznáme, moc mě zahřály všechny tvé řádky věnované tématu manželskému, a to nejen proto, že venku přituhuje :) Celé vaší rodině přeji, ať máte ono období uvědomění si skutečně potřebného skrze strádání jednou provždy za sebou, a ať vás prožité (a jistě i silně procítěné) zkušenosti posunou pokud možno k harmonii a čím dál větší vzájemnosti :wink:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od mira »

To je to opěvované a vitální Henryho torzo, zdobící novoměstskou kašnu, které se svého času tak bezhlavě zachycovalo
v obskurních kamerách?
Na to, že má dva pupky, je až pozoruhodně plochoabdominální. Tak ať ani v příštím ročníku nezbachoratí!
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Jindro přeju Tvý ženě, aby měla co nejkrásnější nový rok se spoustou radosti, štěstí a úsměvů, aby měla každý den naplněný hřejivou láskou a aby jí ten rok byl rokem šťastným.

Tobě pak přeji, abys u toho štěstí po celý rok byl s ní.

Tvůj strážnej andělíček
Přílohy
pf2014.jpg
pf2014.jpg (17.48 KiB) Zobrazeno 15619 x
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

a sakra to ten sampus pekne rozdvojil osobnost :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Nový rok nastartován nepříliš vydatným spánkem
ráno klystýr, poté klasický výběh
strava převážně banáncová (raw kakao = banány, avoš, kakao),
též okurka schroupána,
novoroční rodinné návštěvy,
večer cyklovýlet kol města 10 km

jak na Nový, tak po celý
život je krásný
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
ráno klystýr, poté klasický výběh

život je krásný
výběh na wc? :)

Ano, je!!! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

(:-) jeeeee Pavli, ono to tak vyzniva ten radek jak to ted ctu u Jindricha znova "klistyr, pote vybeh", hahaha .. mas postreh :D.

Jinak o5 souhlas, je a je a je !!! :D.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
další pěkný skorojarní den dneska byl (odpoledne 8 °C... to je leden "jak vyšitej")
ráno výběh, pak ještě na kolo
odpoledne výlet ven se synem, na chatě jsme drobet pracovali, fajné
k obědu výborný mix pohanky s banánem, večír mrkvojabkoceler ščáva z Angela

další vydařený den, doma bezva pohoda
život je móóóc fajn ;-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
zima se ňák nekoná,
chodíme s ženou běhat anebo jízda na kole,
ale na lyže ani ň, to nejde,
když je přes den šest nebo i osm nad nulou
a stráně zcela holé - měl by tam být metr sněhu

včera i dnes zas chutě na mix banánu s mákem,
pak zelesaláty (ředkvičky, okurka, rajče)
a uďobávám po delší době kešu oříšky

všechno fajn, takže život pohodovej
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
ještě že jsem nedávno při výletě na Pernštejn cestou u vyhlídky pro poutníky četl krásný
citát od Ruskina:
"Ve skutečnosti neexistuje špatné počasí, jsou jen různé druhy dobrého počasí."

protože každé počasí je vlastně dobré; nicméně teď, když není sníh na lyže a na kolo je to taky bída, tak chodím jen na procházky a běhání
no aspoň něco, hlavně jít ven na vzduch
(ikdyž vlastně - snad ještě nikdy jsem už v polovině ledna neměl na kole najetých cca 50 kilometrů jako právě letos)

biojabka se tak nelesknou a nezáří krásou, tak je lidi tolik nekupujou, zato já je ve výprodeji nabral, hromadu za 8 Kč/kg, senza nákup, jsou mňááám ultra ripe
taky jsem zvědav (poprvé v životě?) na bio banány z Kauflandu, ale ještě je nechám víc nahnědnout

vánoční svátky byly tak fááájn, spousta času pro sebe navzájem, teď (děti škola, rodiče práce) zas krapet toho každodenního shonu, povinností, úkolů a stresu
a přesto velmi dobrá pohoda, život je krááásnej
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

dala bych víc palců, ale nejsou... (:-)
paráda, není nad lásku, pohodu a sport. Pak nevadí špatné počasí, ani jiné životní nepřízně... :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jindra píše:.
biojabka se tak nelesknou a nezáří krásou, tak je lidi tolik nekupujou, zato já je ve výprodeji nabral, hromadu za 8 Kč/kg, senza nákup, jsou mňááám ultra ripe
taky jsem zvědav (poprvé v životě?) na bio banány z Kauflandu, ale ještě je nechám víc nahnědnout
biojabka jedu hodně, jsou úžasný
dokonce i masař synek si je se mnou rád dá, jupííí
bio banány chutnaly zcela stejně jako obyč :-/ čekal jsem delicious

vložil jsem do stravy dost našeho kysaného zelí: mixnu jej s naklíčeným mungem nebo cizrnou, česnek, oliv olej, mňam
pitný režim klasika - jabka, červeřepa, celer a mrkev z Angela

a doma pohoda. je to dost fajn na tomto světě :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
už mám Angela dost dlouho a pořád ještě po těch letech s "pouhou" Omegou zpravidla neodhadnu hromádku zeleniny k lisování a tak jsem zas vylisoval z trošky mrkve, červeřepy a pár jablek asi 3 litry ščávy, to když se naředí vodou, mám pětilitr mňamózního pití,
stavte se někdo "na kafe" nebo prasknu
Angel má fakt super výtěžnost

zase jsem narazil v Bille na luxusní prošlý ultra ripe banánce ve slevě,
takhle se k tomu půstu nedostanu

život je krásnej

Heslo dne:
Díky našim vládám budeme pracovat do konce života.
Díky našemu zdravotnictví to nebude zas tak dlouho...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
krásně vyklíčil hrášek
byla Vitamixnutá hrachová polévka (plus voda česnek sůl len) nazdobená sezamem a naklíčeným mungem
mňam
Přílohy
hrach.JPG
(201.02 KiB) Staženo 1 x
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
jak tak čtu Markuse, dalo by se toho fůra shrnout opravdu do tohoto malého pravdivého odstavečku:

"Zdraví nezískáte tím, že pouze zařadíte něco do své stravy. Největší rozdíl udělá to, co z ní naopak odstraníte. Když budete mít zrezivělé auto, žádné super palivo nezajistí, že auto bude jezdit lépe, dokud z něj rez nedostanete. Čím čistší budou jednotlivé části, tím lépe auto pojede. To samé platí o lidském těle."

dávám souhlas, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Tajemstvi uspechu zni : NEZRAT (respective zrat co mozna nejmin, a az na hlad jako zver) :-).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:.
už mám Angela dost dlouho a pořád ještě po těch letech s "pouhou" Omegou zpravidla neodhadnu hromádku zeleniny k lisování a tak jsem zas vylisoval z trošky mrkve, červeřepy a pár jablek asi 3 litry ščávy, to když se naředí vodou, mám pětilitr mňamózního pití,
stavte se někdo "na kafe" nebo prasknu
Angel má fakt super výtěžnost

život je krásnej

Heslo dne:
Díky našim vládám budeme pracovat do konce života.
Díky našemu zdravotnictví to nebude zas tak dlouho...
Angel je skvělej, viď?
...a život takýýý, jasně :lol: :br

s Angelem drtím zeleninu a zelené denně, fakt nevím, který stroj by to vydržel...
ale všechno stačíme vypít ve dvou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
možná není podstatné vědět, co chci - to ukáže život,
určitě ale je dobrý vědět, co nechci a já teda nechci sedět vedle tohohle kluka

idyž dneska bych moh, ráno zas byl ozdravný klystýrek :-)))
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše: možná není podstatné vědět, co chci - to ukáže život,
určitě ale je dobrý vědět, co nechci ...
tak to mi mluvíš Jindro z duše. Zrovna včera jsme o tom s přítelem mluvili: spousta lidí se žene někam, kladou si cíle, zvyšujou laťky, atd, a nechápou, že "cesta je cíl". Dojít někam je sice krásné, ale co potom, další cíl? Nebo co jako... není lepší si užívat už tu cestu? Cíl se pak už sám nějak ukáže...
Lidi jsou spíš schopni obětovat všechno a jít jako buldozer, nebo se na druhou stranu jen tak plácaj, a to taky není úplně ono...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Od 12/2 najíždím nízkosacharid. To mi tu asi Šárka, Standa, Rudo napíšou "vítej do rodiny" :-)))
Nééé, fakt, chci to zkusit.

Kamarád (taky vitarián) mne upozornil na tento článek a novinka to pro mne není, o nízkosacharidu vím odtud z fóra a mám o tom i knížky, ale prostě nevěnoval jsem tomu až takovou pozornost. Ale tenhle článek (a pak další a další a další, na to navazující) mne docela hodně nakopl to zkusit.

Moc a moc mne vzrušuje pomyšlení na to, jak by mi asi na nízkosacharidu bylo a tak jsem na to okamžitě, hned včera, najel. Cítím, že to musím zkusit a navíc cítím, že to je to, co hledám k plné spokojenosti, protože co mi nevyhovuje je stále dost suchá kůže a sem tam glykemické problémy (jedině po sladkém ovoci - velké výkyvy glykemické křivky a za dvě hdiny zase velký hlad, to mne nebaví).
Takže včera jsem rázem skokem najel na nízkosacharid :)
Asi to není tak rychle možné, ale už dnes od rána se cítím úžasně, mám o 1,5 kg míň (nechápu) a každé ráno chodím běhat - už jsem z výběhu zpátky - dnes se mi běželo lehčeji, měl jsem víc energie. Já si ten nízkosacharid včera prostě vsugeroval a buňky už na to díky sugesci najely (to je známý jev, takže to mne až tak nepřekvapuje).

Včera odpoledne jsem měl chuť na sladké. Vyřešil jsem to zcela jednoduše - dal jsem si sladké, ve kterém však žádný cukr není :) Jak? Jednoduše: do tříštivého kafemlýnku jsem dal v poměru 1:1 drcený kokos (samozřejmě raw od Lifefoodu) a mák (od kamaráda zemědělce), mixnul jsem to trochu déle, až se to lehce zahřálo a díky obsahu tuků stalo mazlavé. Mňááám, takhle se dá na nízkosacharidu suprově vegetit :)
Dneska zabiju chutě na sladké (budou-li) skoro stejně - mixnu kokos s lněným semínkem (kvůli omega-3). Ptal jsem se na to pí Strunecké (autorky trilogie o době jedové) a podpořila mne slovy "mohu vás velice vehementně podpořit, že ta kombinace kokosového oleje a lněného semínka je skvělá!"
A tak jsem zvědav, jak bude dál...

P.S. kdybyste věděli, jak je u nás doma fááájn. Já ten život prostě miluju :-)
Mějte se všichni, kdož mi sem náááhodou kouknete, moc moc křááásně
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

Jindro, Vlado Zlatoš v tom svém článku doporučuje jako dost podstatnou součást jídelníčku maso sýry a vejce. Předpokládám, že na ně nechceš najet.
Jako náhradu píšeš semena. To je sice fajn, ale těch semen by se asi nemělo jíst nějaké větší množství. Jsem na tebe zvědavá, jak se s tím popereš.
Napiš příležitostně svůj jídelníček, a jak se po tom cítíš. Něco jiného je pár dní po přechodu, a něco jiného je několik týdnů po přechodu na jinou stravu /jsem tu stravu doplnila, nejedná se o klimakterium :mrgreen: /
tak mne bude zajímat ten rozdíl mezi tím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Tak už i Jindra. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

Však nikdo (tady na fóru) neříká, že musí jíst maso nebo že nesmí jíst žádné ovoce a med. Člověk může jíst směrem k nižším sacharidům i v rámci OZ+semena, však jde jen o změnu poměrů ne? Od paleojedlíků se jen inspirujeme, nekopírujeme je snad nikdo...

Jindro, med/melasu/banány/cukr jsem vynechala důsledně na pár měsíců, abych měla jistotu, že jsem x tabulek čokolády denně nevyměnila za med a ovoce, ale potom už jsem si úplně v klidu natrhala tam pár švestek, jindy sním dvě mandarinky...lžičku medu mám skoro každý den :) Ten mák mi s ním chutná víc. On mák je dobrý i samotný, ale když ho má člověk půlnapůl se lnem a ostropestřcem, už je to takové nic moc bez doslazení.
Tím nechci říct, že máš jíst stejně, jen že jsem najela tvrdě a režim si pak pozvolna zmírnila. Jinak bych se z těch čokolád nevyhrabala - dříve se mi to vždycky povedlo jen na pár týdnů (a nehorázně jsem se přecpávala ovocem a zničila si zuby)...současných osm měsíců je rozhodně osobní rekord.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

Jindro, ide aj o pomerove zlozenie tukov a to sa neda velmi dosiahnut len orechami a semenami.
vsimol som si ze mas odpor ku olejom, ale pri kokosovom oleji by si mal spravit vynimku

tym sa da vela vyresit a zacharinit

struahny kokos alebo inak tuha kokosova hmota a ma ine pomery zivin a ma aj hodne sacharidov

kokosovy olej je nieco ine.

daelj si tam vsimni tie info, ze vlakninova zelenina je v zaludku nestravitelna ale dalej v crevach sa tvari priamo na specificke tuky

co je jedna z ciest k NS, ja teraz idem uz niekolko dni praktocky iba na zelenine obrovske mnozstva a stale som v ketoze.

takze ciest je viacero.

pre mna to bola najtasie a citil som sa dost zle ked som to chcel zvladat na orechoch to absolutne neslo.

tiez je mozne jest zelene banany, vlaknina sa premeni na tuky.
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

Jindra bere nějaký ten rybí tuk ne? A kokosák taky (dříve?).

Dost pochybuji, že se vláknina mění na tuky :shock: Ale určitě je prospěšná člověku/střevu/mikroflóře prostě jen proto, že je součástí veškerých rostlinných pletiv a rostliny JSOU přirozenou součástí lidské stravy. I proto šťavit nemám zájem - je to jako s tím lisováním olejů, nač si ze zdroje brát jen něco a o to ostatní se ochudit? Ale tam důsledná nejsem, oliváč denně do míchané večeře dávám, protože je dobrý, celé olivy já nerada.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:Jindro, Vlado Zlatoš v tom svém článku doporučuje jako dost podstatnou součást jídelníčku maso sýry a vejce. Předpokládám, že na ně nechceš najet
ne ne, vitarián zůstávám, tohoto směru se nemíním vzdát
mým cílem je nízkosacharid na takových potravinách, které se v přírodě přirozeně vyskytují (čili třeba oleje mi do toho taky nepasujou, ale když on ten lněný je tááák dobrý)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Jindra bere nějaký ten rybí tuk ne? A kokosák taky (dříve?)
celé olivy já nerada.
jo jo, z tuků beru ten rybí (skoro denně... zapomínám na něj), kokosák a olivový na zeleninový salát
a taky se obávám, že lněného se možná nebudu vzdávat, je úžasnej - kór když si ho vylisuju doma čerstvej
a to já celé olivy miluju, nejvíc tyhle černé s bylinkami od Terky

rudo, nemám k olejům odpor, jen mne mrzí, že to není přirozené, v přírodě olej neroste, to my jsme ho extrahovali
Naposledy upravil(a) Jindra dne čtv úno 13, 2014 13:22, celkem upraveno 2 x.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
Dost pochybuji, že se vláknina mění na tuky :shock: .
zdrava crevna flora meni vlakniny na mastne kyseliny urcutej dlzky retazca.

samzorjeme nie kazdy to ma tak v crevach nastavene, pre beznu populaciu vlaknina posobi len ako vymetacia metla,
inak je to v skutocnosti vyziva pred dobre crevne mikroorganizmy, takze je najlepsi probiotik a netrebe mliecne kvasene vyrobky.

pre creva je to radikalny obrat, kedze skodlive bakterie vedia zjest len cukro ale s valkninou si neporadia a tak vydichnu, dobre bakterie nerozkladaju vlakninu na cukry pretoze tym by zivily prave tie zle bakterie

Uz sa o tomto pisal v suvislosti s RS - resistant starches, ale zda sa ze ten proces funguje na vsetky druhy vlaknin.

nakoniec diabetici nemaju nikdy problem ked zjedia len cistu zeleninu vo vlakninovom stave
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jindra

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:Však nikdo (tady na fóru) neříká, že musí jíst maso nebo že nesmí jíst žádné ovoce a med. Člověk může jíst směrem k nižším sacharidům i v rámci OZ+semena, však jde jen o změnu poměrů ne? Od paleojedlíků se jen inspirujeme, nekopírujeme je snad nikdo...

Jindro, med/melasu/banány/cukr jsem vynechala důsledně na pár měsíců, abych měla jistotu, že jsem x tabulek čokolády denně nevyměnila za med a ovoce, ale potom už jsem si úplně v klidu natrhala tam pár švestek, jindy sním dvě mandarinky...lžičku medu mám skoro každý den :) Ten mák mi s ním chutná víc. On mák je dobrý i samotný, ale když ho má člověk půlnapůl se lnem a ostropestřcem, už je to takové nic moc bez doslazení.
Tím nechci říct, že máš jíst stejně, jen že jsem najela tvrdě a režim si pak pozvolna zmírnila. Jinak bych se z těch čokolád nevyhrabala - dříve se mi to vždycky povedlo jen na pár týdnů (a nehorázně jsem se přecpávala ovocem a zničila si zuby)...současných osm měsíců je rozhodně osobní rekord.
No tak podle tohoto vzorce jsem snad taky v nízkosacharidovém režimu?!!
To nebyla moje snaha. V lété ovoce sním víc, ale teď jen málo. Třeba dnes zatím hrstku kustovnice a jeden fík. V 11h už chroupala močené lískáče, asi 8ks. To je moje hrstka, Šárko :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
druhý den na nízkosacharidu v pohodě
hlavně jsem očekával výkřiky své závislosti na sladkém, ale ono skoro nic, jen slaboučký hlásek :-)
prostě - nehoní mne chutě na sladké, jupííí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Jindra

Příspěvek od culka »

Samozrejme ze nemas chut na sladke, ked mas dostatok tuku v sebe.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

Jak to myslíš, Jindříšku, že jsi skokem najel na nízkosacharid? Prostě jsi hned ten den vynechal ovoce, kromě avokáda a jedl jen ořechy, semínka a zeleninu kromě mrkve, řepy a melounů? Ale to se nám běžně stává, když na krámě není nic ke koupi, nebo na sladké fakt není chuť.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jindra

Příspěvek od ajla »

A nevíš, proč se Buc neozývá?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Jak to myslíš, Jindříšku, že jsi skokem najel na nízkosacharid? Prostě jsi hned ten den vynechal ovoce, kromě avokáda a jedl jen ořechy, semínka a zeleninu kromě mrkve, řepy a melounů? Ale to se nám běžně stává, když na krámě není nic ke koupi, nebo na sladké fakt není chuť.
to musis za nuloveho prijmu cukrov, napraktickejsie uplna hladovka, fyzicky rychlo vsetko zasobe glykogenu spalit najlepsie intenzivnym sportom, pricom musia pracovat velke svaly dostatocne intenzivne a dostatocne dlho

najdrastickejsi ale najspolahlivesji sposob je bezat maraton rychlejsie ako je tvoja vykonnost nedoplnovat nic vodu a narzait do tej maratonskej "ZDI" hit the bloody wall, ako sa pekne hovori poeticky

ked si das orieskovu veceru a nic nerobis, tak sa nikam nedostanes.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:to musis za nuloveho prijmu cukrov
což je určitě hodně hodně podstatné!
díky rudo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
právě jsem "objevil" supr žranicu,

projel jsem Angelem máčený mandle
(abych měl materiál na mandlový sýr)
a pak jsem hned šťavil celer
to nebyla celerová ščáva, to byla jedna báseň
celer projetej Angelem "zašpiněným" od mandlí je dóóóbrotááá!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Jindra

Příspěvek od LenkaH »

Ke zcela nulovemu prijmu se samozrejme nedostanes, ale rika se, ze alespon na uvodni fazi, na rozjezd (a pak tak jednou tydne) bys to mel drzet do 20g na den.
Tady k tomu glykogenu a mimochodem na keto diete sport opravdu ziskava docela jine rozmery :wink:
Keto-adapted means you can effectively oxidize dietary fat for energy. If you’re adapted, your post-prandial fat oxidation will be increased, and less fat you consume will be stored in adipose tissue. Keto-adapted means can rely more on fat for energy during exercise, sparing glycogen for when you really need it. Being able to mobilize and oxidize stored fat during exercise reduces an athlete’s reliance on glycogen. This helps athletes save the glycogen (which your body can make from protein too) for the truly intense segments of a session, and burn more body fat. If you can handle exercising without having to consume carbohydrates, you’re most likely keto-adapted. If you can perform a quality work out in a fasted state, you’re definitely fat-adapted.

2. Keto-adapted means you have plenty of accessible energy, even if you are lean. If you are keto-adapted, the genes associated with fat metabolism will be unrestrained in your muscles. You basically reprogram your cells.

3. Keto-adapted means you can burn stored fat for energy throughout the day. If you can handle intermittent fasting and skip a meal and are able to go hours without getting “hangry” or craving carbohydrates, you’re likely keto-adapted.

4. Keto-adapted means you are able to burn glucose if available and needed, but a sugar-burner has no choice, they can’t flip back and fourth. This is why a sugar-burner hits a wall during the day and may need a nap. Being keto-adapted means metabolic flexibility. Keto-adaption allows you to empty glycogen stores through intense exercise, refill those stores, burn any consumed fat that isn’t stored, and easily access and oxidize the fat that is stored when it’s needed. This would be the ability to exercise in a fasted state. But since glucose is toxic in the blood, we’ll always want to burn it first, then a keto-adapted person can start burning fat. A sugar burner gets exhaused and needs more sugar because thier body doesn’t have the abilty to switch back and fourth. This isn’t a suggestion to start adding tons of carbohydrates once you are fat adapted. Fuel your body with fat!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

.
Díky Lenko, to se docela příjemne čte :-)
Ten nízkosacharid je fakt asi docela dobrá cesta
Nejvíc mne překvapuje, že nemám těžký absťáky po sladkým
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Jindra

Příspěvek od bukaj »

Máš můj obdiv. Já už jsem u sebe zjistil, že nárazovité změny u mě nefungují. Naopak se zasekám a lítám z extrémů do extrémů, motivace nemotivace.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

ajla píše:A nevíš, proč se Buc neozývá?
Protože je fruitlover a těch je víc na facebooku (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

U mne naopak fungují jedině nárazové změny :) Kdepak poradit závislákovi, aby si postupně snižoval dávky...

Na druhou stranu, nechápu lidi, co dobře fungují na cukrech (Dano, Jindra), jsou výkonní, zdraví, dokáží bez problémů dopoledne hladovět, nemají nutkavou potřebu jíst 6x denně atd. - proč se takoví lidé mučí dalším "omezováním"? Masochisti.
JIM už podle mne lépe být ani nemůže >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět