Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
Jindra píše:jak píše neználek ve stravování na cestách,
neználek píše:... ohledně candidy ... hošánkové, vitariáni jsou pro ni ta pravá cílová skupina a zřejmě většina z vás tím bude prolezlá
sice mi to přijde zjednodušené - nedovolil bych si až tak prostě a jednoznačně říct, že vitariáni jsou snadným cílem pro kandidu, to je na delší diskusi s řadou argumentů, ale zas na druhou stranu, doufaje, že jí nejsem vyloženě prolezlej
Tak nejjednušší je asi si udělat testy. Já jsem například zjistila, že ač tu někdo vitariany popisuje jako pravou cílovou skupinu pro candidu, mě testy ukázaly, že jí mám naprosto v normě ...
když ji nemám za těch 22 let já tak nechápu kdo by už
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Testy? Jo, dělal jsem si někdy před čtvrtrokem test plivací a nevyšel nic moc, ale protože žádný seriózní potíže nemám, tak na to dlabu, nemíním se tím zabývat. Přece u sebe nebudu "hledat nemoci", to bych asi dycky něco našel :) Kašlu na to,
ale je fakt, že na ovoci nebo po sladkým mne začnou chutě honit na další a další sladké - tak, jak tomu u kandidy bývá, tak proto jsem si říkal, že jí mám možná trochu "zvedlou", ale nic mne extra netrápí (krom docela suchý kůže), takže na to hážu dlabanec,
jen prostě se na zelenině cejtím krapet líp a aj ta kůže je lepší, takže se teďko míním orientovat spíš do tej zeleniny,
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Testy? Jo, dělal jsem si někdy před čtvrtrokem test plivací a nevyšel nic moc, ale protože žádný seriózní potíže nemám, tak na to dlabu, nemíním se tím zabývat. Přece u sebe nebudu "hledat nemoci", to bych asi dycky něco našel :) Kašlu na to,
ale je fakt, že na ovoci nebo po sladkým mne začnou chutě honit na další a další sladké - tak, jak tomu u kandidy bývá, tak proto jsem si říkal, že jí mám možná trochu "zvedlou", ale nic mne extra netrápí (krom docela suchý kůže), takže na to hážu dlabanec,
jen prostě se na zelenině cejtím krapet líp a aj ta kůže je lepší, takže se teďko míním orientovat spíš do tej zeleniny,
plivacímu testu nevěřím a chuť na sladký není od kandidy, má to tak každej, je to základní lidský reflex pro přežití od narození (jinak by jedinec nešel ani cucat, už v mateřským mlíku de po cukru), akorát pojídáním vařených a koncentrovaností jsme si to lidé a vlastně i zvěř rozsprasili

na tejto nepříznivej rovnoběžce to je rozumná volba
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jindra

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:Testy? Jo, dělal jsem si někdy před čtvrtrokem test plivací a nevyšel nic moc, ale protože žádný seriózní potíže nemám, tak na to dlabu, nemíním se tím zabývat. Přece u sebe nebudu "hledat nemoci", to bych asi dycky něco našel :) Kašlu na to,
ale je fakt, že na ovoci nebo po sladkým mne začnou chutě honit na další a další sladké - tak, jak tomu u kandidy bývá, tak proto jsem si říkal, že jí mám možná trochu "zvedlou", ale nic mne extra netrápí (krom docela suchý kůže), takže na to hážu dlabanec,
jen prostě se na zelenině cejtím krapet líp a aj ta kůže je lepší, takže se teďko míním orientovat spíš do tej zeleniny,
No, já myslela krevní testy :). Já na ně taky speciálně něšla, ale když už se dělaly testy kvůli boreliím, tak jsme přifařily testy na všechno možný :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jindra

Příspěvek od smajliss »

Jindro, ve vedlejším deníčků jste psal, že si vyrábíte kakaový sen ... prozradíte postup ? díky :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Čokosen? Žádná věda, Smajliss, ale za to vykání Ti to neprozradím :wink:
No dobrá, pro tentokrát ještě jo, ale od teďka mi tykej. Tyká si tu 99 % lidu. Dííík předem.

S receptem Tě zklamu, žádný vynález - čistě jsem to "opsal" ze složení výrobku Lifefoodu. Vemu sezamové semínko, vylisuju si z něj olej (mám na to oil extractor - příslušenství k lisu Omega 8004), ten smíchám s rozmixovaným sezamovým semínkem (už i teď je to moc dobroučké, ale pokračujme...), dále přidám raw kakaový prášek a raw kakaové boby (nadrcené nahrubo), přisladím agave sirupem no a ovoním špetkou vanilky.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jindra

Příspěvek od macik »

Jindra píše:Čokosen? Žádná věda, Smajliss, ale za to vykání Ti to neprozradím :wink:
No dobrá, pro tentokrát ještě jo, ale od teďka mi tykej. Tyká si tu 99 % lidu. Dííík předem.

S receptem Tě zklamu, žádný vynález - čistě jsem to "opsal" ze složení výrobku Lifefoodu. Vemu sezamové semínko, vylisuju si z něj olej (mám na to oil extractor - příslušenství k lisu Omega 8004), ten smíchám s rozmixovaným sezamovým semínkem (už i teď je to moc dobroučké, ale pokračujme...), dále přidám raw kakaový prášek a raw kakaové boby (nadrcené nahrubo), přisladím agave sirupem no a ovoním špetkou vanilky.
už jsi měl ten novej? je úplně jinej, z mandlové pasty...ten předchozí mi také chutnal.....ten novej je ovšem v polovičním balení...

hele a jaké to dnes bylo? jsem na vás myslela, jak se tam máte....
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jindra

Příspěvek od smajliss »

Jindra píše:Čokosen? Žádná věda, Smajliss, ale za to vykání Ti to neprozradím :wink:
No dobrá, pro tentokrát ještě jo, ale od teďka mi tykej. Tyká si tu 99 % lidu. Dííík předem.

S receptem Tě zklamu, žádný vynález - čistě jsem to "opsal" ze složení výrobku Lifefoodu. Vemu sezamové semínko, vylisuju si z něj olej (mám na to oil extractor - příslušenství k lisu Omega 8004), ten smíchám s rozmixovaným sezamovým semínkem (už i teď je to moc dobroučké, ale pokračujme...), dále přidám raw kakaový prášek a raw kakaové boby (nadrcené nahrubo), přisladím agave sirupem no a ovoním špetkou vanilky.
Díky. S tykáním není problém :-) .... ale škoda, že si to nevyrobím .. mám obyčejný odstředivkový odšťavňovač a olej zřejmě nevylísuju .... chjo
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Maciku ještě jsem tu novou variantu, založenou na mandlích, neochutnal, ani jsem si jí nevšiml, díky za tip - to tedy vyzkouším, jak chutná. Snad to bude taky dobrotka, jak předchozí. No dejte se dohromady pár zájemců a já vám to budu vyrábět. Stejně vždycky dělám dávku okolo litru, tak udělám 3x tolik.

Akce v Polné? Nádhera. Ráno jóga, pro mne "španělská vesnice", moc rád jsem poznal něco nového, no a pak zelený nápoj coby snídaně, následovala smršť úžasných dobrotek a receptur. Vynikající akce. Lucka je šikovná holka, navíc velmi příjemná, usměvavá. No ale teď o víkendu bude totéž v Brně, takže to máš "doma", kdoví jestli tam nebudu taky:
http://www.vitalvibe.cz/vitalvibe/6-KURZY

Smajliss, sezamový olej koupíš ve Zdravěnce... anebo opět Lifefood, půllitr za 200 je dobrá cena.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Ještě slůvko k párty v Polné včera.
Ranní cesta byla jak na horách - silnej vítr se sněhem (chvílemi jízda skoro naslepo), silnice občas dopůl zaváté, ale jsem kluk do nepohody (teda aspoň doufám), řízení i v takovém nečase mne bavilo. Dojeli jsme v poho, seznámení s organizátory a byla důkladná jóga, trvala odhadem 2 hodiny a byla moc fajn. Pak už raw tvoření a papkání a povídání. Zas jsem se viděl s Karlosem (organizátorem raw srazu loni v Praze u Radka) a seznámil se "skorosousedem" Honzou - bezva, další vitouš, co bydlí poblíž. Lektorka Lucka je teda nejen pěkná kočka, ale i milé děvče. Je vidět, že ji to baví a ráda ochotně předává poznatky i zkušenosti. Vitariánství objevila podobně jako já před třemi roky. Její kuchtění už teda byl celkem vyšší level, tu práci s kořením bych se asi učil dlouho, ochutnávky to byly úžasný.
Největším objevem dne pro mne byl řepkový olej, olej z vlašských ořechů (oba jsem ochutnal poprvé - úúúžasná chuť) a taky Chia semínka, z nichž je během pěti deseti minut hotová parádní krupičná kaše, kterou já taky rád (dnes, den poté, jsem si ji už dělal třikrát).
Skvělý kurz.
Zima nabírá síly, to je dobře. Odvážel jsem u důchodců rodičů haldy sněhu a myslel při tom na Buce, jenž teď prožívá krásně vzrušující pocity na cestě do teplých, opravdu teplých krajin.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jindra

Příspěvek od macik »

jindro, tak o ten krupico-recept se musíš podělit :-)..krupici miluju a chia semínka mám doma asi tři dny...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

No strašně jednoduchý (složitej recept bych nezvládnul, su levák). Uděláš si ořechové mléko (ráno jsem namočil hrst mandlí a hrst Terčina kokosu, z toho pak udělal mléko); do ořechového mléka vsypeš Chia semínko a do deseti minut vznikne hustý gel. Lucka na kurzu sladila medem, já předem máčenými, mixnutými rozinkami. Přisypal jsem drobet skořice.
No dyť se stav - ještě mám v lednici na zítra :wink:
Jsem za tenhle recept rád, já právěže krupici taky míval dost v oblibě.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jindra

Příspěvek od macik »

Jindra píše:No strašně jednoduchý (složitej recept bych nezvládnul, su levák). Uděláš si ořechové mléko (ráno jsem namočil hrst mandlí a hrst Terčina kokosu, z toho pak udělal mléko); do ořechového mléka vsypeš Chia semínko a do deseti minut vznikne hustý gel. Lucka na kurzu sladila medem, já předem máčenými, mixnutými rozinkami. Přisypal jsem drobet skořice.
No dyť se stav - ještě mám v lednici na zítra :wink:
Jsem za tenhle recept rád, já právěže krupici taky míval dost v oblibě.
to zní dobře, rozhodně vyzkouším :D a to semínko teda nepomleté, jo? já jsem včíl vzorňák vitouš a je to úplně easy, ani nevím, jak se to stalo....ujíždím na raw sushi se sluněnkou a vůbec nějak teď jedu v zelenině...asi že ovoce je teď takové nic moc, už se hrozně těším na léto...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jindra

Příspěvek od macik »

nedalo mi to a musela jsem "krupici" vyzkoušet...moooc dobrý...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jindra

Příspěvek od kveta »

já jsem si dělávala kaši banánovou a zahuštovala jsem taky banánama i jsem jima sladila... ale poslední dobou mě moc nezajímaj, momentálně frčí verze mangová :delicacy:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Konečně se nám ta zima rozjela, už máme solidní vrstvu sněhu, ale teploty pořád relativně vysoké, takže jak padá, tak aj značná část zase odtaje. Přesto už se dá v pohodě lyžovat, byl jsem v sobotu i v neděli na běžkách, fajné.
Začíná mi vadit, že jsem poslední dobou nějakej víc "rozežranej", třeba v sobotu jsem v průběhu dne dal dva solidní (rozuměj velký) ovocný saláty a pak navečír ještě zeleninovej, na chutě eště dvě hrsti oříšků a semínek. No prostě až příliš často myslím na jídlo, takže uvažuju trošku přitvrdit v půstování, aby se mi ty chutě na ovozelový dobroty zas až tak moc nerozjížděly.

Tady vedle ve vláknu o breath je odkaz na Pavlův článek, který se mi fakt líbí. Taky tam píše "Pokud se dáte na vitariánství bez půstu a schopnosti meditacemi energii doplňovat...", tak to mne zaujalo, ne kůli půstům, to už mám osahaný, ale kůli meditacím - ty jsou něco, co naprosto neznám a neumím, přitom bych ale rád. A teď vidím (protože Pavlovi věřím), že meditace jsou aj docela důležitý. Možná i proto nejsem na vitariánství tak úplně v pohodě, jak bych si představoval (ta psychika). Každopádně mne to téma zajímá a rád bych do něj více vplul, jen teda netuším, jak; budu muset zaguglit a hledat, nejspíš nějakou vhodnou knížku o meditování a meditačních technikách... teď mne napadá, že to možná bude mířit někam do jógy... možná ne... meditačních technik asi taky bude hafo... doufám o tom bude něco třeba přímo na Pavlově webu ve fóru...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Jindra

Příspěvek od zaklinac.dan »

no taky si myslím, že se má stavět dům od podlahy. když někdo píše, že není skoro schopnej ucvičit cviky u šanky, tak by měl trošku máknout na kondici. a v ostatním obdobně. třeba v taoistické tradici jsou velmi dlouhé půsty. jenomže je překonávají i díky dechových cvičením, respektive prací s energií. kdo nemá takové základy a sebeovládání, respektive základní kontrolu a pochopení těla, při půstu se může taky rozbourat, nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. bez doprovodných věcí u půstů nebo i vita, se pak zbytečně snižuje síla, vitalita, metabolismus, zhoršuje se a prodlužuje návratovka apd. stejně tak si ale myslím, že různé blbnutí u půstu není užitečné. možná to pomůže ho lépe překlenout a uspokojit tak fetišistickou dušičku ohledně trvání, ale efekt to nemá. krev a energie by měla proudit zejména dovnitř. takže nejenom že to neobracet, ale naopak tomu napomáhat. ale to je na delší povídání. pokud není půst vážně hodně dlouhý, ty vybásněné účinky se většinou nedostaví, nikdy ani po tom. na vylepšení metabolismu a odlehčení orgánům pak stačí kratší půsty. je lepší praktikovat důslednější dietu a kratší půsty, než dlouhé půsty a dietu se spoustou prohřešků...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

diky dane, respektuju

Dal jsem teďko pondělí až středa malinkej půst, trojku, tak si sem hodím poznámky, ať mám pro příště,
1. den 71.7kg, pocity hladové chuťové čili nic moc. Vydatné pití = 4 l vody. PavelM mi však poradil pít jen na sucho v puse, od zítra tedy popiju míň.
2. den 70.8kg. Pocity pohodové, fajný den. 2 litry vody
3. den 70.2kg, tepovka. Pohoda bez hladu. 2 litry vody. Lehké brnění v konečcích prstů rukou častější. Dopoledne už moč mírně tmavší, odpoledne ok, světlejší. Dnes je mi docela chladno. Během půstu žádná stolice.
Dnes 69.6 kg, 1. den návratovky (dle Partykové - kysané zelí s rajčetem, česnek), nedlouho po jídle je tu stolice. Mírné brnění konečků prstů a lehounká slabost dopoledne pokračuje, i tepovka, ale pomalu to ustupuje. Mírný tlak ve střevech, njn zelí krapet plynuje. Pohoda.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Jindra

Příspěvek od xHardCorex »

Jindra píše:diky dane, respektuju

Dal jsem teďko pondělí až středa malinkej půst, trojku, tak si sem hodím poznámky, ať mám pro příště,
1. den 71.7kg, pocity hladové chuťové čili nic moc. Vydatné pití = 4 l vody. PavelM mi však poradil pít jen na sucho v puse, od zítra tedy popiju míň.
2. den 70.8kg. Pocity pohodové, fajný den. 2 litry vody
3. den 70.2kg, tepovka. Pohoda bez hladu. 2 litry vody. Lehké brnění v konečcích prstů rukou častější. Dopoledne už moč mírně tmavší, odpoledne ok, světlejší. Dnes je mi docela chladno. Během půstu žádná stolice.
Dnes 69.6 kg, 1. den návratovky (dle Partykové - kysané zelí s rajčetem, česnek), nedlouho po jídle je tu stolice. Mírné brnění konečků prstů a lehounká slabost dopoledne pokračuje, i tepovka, ale pomalu to ustupuje. Mírný tlak ve střevech, njn zelí krapet plynuje. Pohoda.
Tak to uz je ina navratovka. kysla kapusta?:) aky to ma zmysel?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Partyková píše cosi že zelí je skvělou metlou pro střevo, po půstu je krapet pročistí a prodlouží tak účinek samotného půstu. Nechce se mi to teď doslova hledat, tak nepamatuju detailně, zda míní zelí čerstvé či kysané, já zrovna čerstvé neměl. Ale kysané zelí, rajče, česnek = dobrotka :delicacy:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Jindra

Příspěvek od gabrielik »

Hmm, dobrotka to je, ale bolo nesolené?
Po dlhšom pôste by som do toho nešla Partyková - nePartyková.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Tak mám obavy, že jsem v háji (mnohem radši bych použil "výstižnější" slovo, ale je to tu přístupné i pod 18 let). Tou trojkou půstem jsem vyprovokoval něco pod zubem 36, kterej byl opravovanej naposled v roce 2000, jak mi dneska poudál zubař. Začal jsem cítit zánět, mírná bolest, tak jsem radši před víkendem zašel k zubaři, abych někde neběhal v neděli; zubař mi to říznul skalpelem, vyčistil, dal ATB a nashle. ATB jsem z lékárny ani nevyzvedl s tím, že je brat nebudu, a teďko večír vidím, že jsem to asi neodhad. Rána hřeje jak kamínka a natéká, natéká. Stejný problém měl cca před dvěma roky synek a skončil na tejden v nemocnici, ufff. Jestli to bude natíkat tímhle tempem, jsem v pr..... v háji a ráno si mne na pohotovosti "vychutnaj" :( :(
Dal jsem teď honem 50 tbl chlorelly (ta má v tomto dávkování ATB účinek) a nasadím urinoterapii, snad se mi něco zadaří spravit.
S tím ignorováním ATB jsem to asi pro tentokrát neodhad, ch jo.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jindra

Příspěvek od macik »

Jindra píše:Tak mám obavy, že jsem v háji (mnohem radši bych použil "výstižnější" slovo, ale je to tu přístupné i pod 18 let). Tou trojkou půstem jsem vyprovokoval něco pod zubem 36, kterej byl opravovanej naposled v roce 2000, jak mi dneska poudál zubař. Začal jsem cítit zánět, mírná bolest, tak jsem radši před víkendem zašel k zubaři, abych někde neběhal v neděli; zubař mi to říznul skalpelem, vyčistil, dal ATB a nashle. ATB jsem z lékárny ani nevyzvedl s tím, že je brat nebudu, a teďko večír vidím, že jsem to asi neodhad. Rána hřeje jak kamínka a natéká, natéká. Stejný problém měl cca před dvěma roky synek a skončil na tejden v nemocnici, ufff. Jestli to bude natíkat tímhle tempem, jsem v pr..... v háji a ráno si mne na pohotovosti "vychutnaj" :( :(
Dal jsem teď honem 50 tbl chlorelly (ta má v tomto dávkování ATB účinek) a nasadím urinoterapii, snad se mi něco zadaří spravit.
S tím ignorováním ATB jsem to asi pro tentokrát neodhad, ch jo.
soucítím, zubní pohotovst je moje noční můra, už jsem zažila a doufám nikdy víc...taky mě po posledních půstech zlobí zuby, asi se mi začla klubat osmička, která se mi ovšem do huby nevejde, takže to jde jen rozdrtit a odsát, ani vytrhnout to nejde, ale já nechciííí, pořád doufám, že se to vstřebá....
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jindra

Příspěvek od smajliss »

já bych určitě zkusil nějaké mega dávky vitamínu C
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jindra

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:Tak mám obavy, že jsem v háji (mnohem radši bych použil "výstižnější" slovo, ale je to tu přístupné i pod 18 let). Tou trojkou půstem jsem vyprovokoval něco pod zubem 36, kterej byl opravovanej naposled v roce 2000, jak mi dneska poudál zubař. Začal jsem cítit zánět, mírná bolest, tak jsem radši před víkendem zašel k zubaři, abych někde neběhal v neděli; zubař mi to říznul skalpelem, vyčistil, dal ATB a nashle. ATB jsem z lékárny ani nevyzvedl s tím, že je brat nebudu, a teďko večír vidím, že jsem to asi neodhad. Rána hřeje jak kamínka a natéká, natéká. Stejný problém měl cca před dvěma roky synek a skončil na tejden v nemocnici, ufff. Jestli to bude natíkat tímhle tempem, jsem v pr..... v háji a ráno si mne na pohotovosti "vychutnaj" :( :(
Dal jsem teď honem 50 tbl chlorelly (ta má v tomto dávkování ATB účinek) a nasadím urinoterapii, snad se mi něco zadaří spravit.
S tím ignorováním ATB jsem to asi pro tentokrát neodhad, ch jo.
Já jsem si tedy zánět zubu nenechala řezat, pomohlo žužlat hřebíček, tak to zkus.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Radko krásně Tě zdravím!!
Jo jo, hřebíček, ano, jenže tenhle zánět je hluboko až u kosti, tam se už účinek neprosákne. Navíc... už je to čtvrtej zub v delším časovém horizontu, prostě jako kdyby se ten zánět pořád stěhoval. Žena mi říká, že už by to radši těma čtyřdenníma antibiotikama přejela, ať to skončí.
Smajliss souhlas, taky už na to od včera myslím a nasazuju
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Jindra

Příspěvek od gabrielik »

Och, ťa ľutujem. Zaujímavé, že takéto veci sa ozvú po pôste. Potom sa nedivím, že ľudia sa pôstov boja. Mňa tiež po poslednom pôste zlostili zuby a zase mi nabehli uzliny pod pravou čeliusťou. Ťahá sa mi to od ucha cez čelusť až k zubom a vyvoláva pocit že ma bolia zuby. To máme ale svinstva naukladaného v sebe. Takže pravidelné jednodňovky a pomaly predlžovať... Mne to zatiaľ od nového roka ide, aj keďmedzi pôstami sa stále prežieram. Klinček, alebo ak zoženieš čerstvú šalviu, alebo aj sušené listy žuvať.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Povrchové desinfekce (hřebíček, peroxid, urina, Corsodyl) jsou jen akutní řešení, ale ne řešení příčiny, kterou u hloubkového zánětu je vnitřní infekce (proto se to stěhuje). U mne poznám podle hloubkových zánětů v dásních, že jsem předešlé dny jedl nevhodné složení stravy (např. příliš mnoho cukrů), čímž se bakterie přemnožily. Přispěje k tomu i to, že se dostane do prostoru mezi dáseň a zub zbytek jídla, tak se tam bakterie nahrnou živit se (proto si teď už čistívám zuby po každém jídle).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Tak mám obavy, že jsem v háji (mnohem radši bych použil "výstižnější" slovo, ale je to tu přístupné i pod 18 let). Tou trojkou půstem jsem vyprovokoval něco pod zubem 36, kterej byl opravovanej naposled v roce 2000, jak mi dneska poudál zubař. Začal jsem cítit zánět, mírná bolest, tak jsem radši před víkendem zašel k zubaři, abych někde neběhal v neděli; zubař mi to říznul skalpelem, vyčistil, dal ATB a nashle. ATB jsem z lékárny ani nevyzvedl s tím, že je brat nebudu, a teďko večír vidím, že jsem to asi neodhad...
Jindro, tos fakt neodhad, priste vem rozum do hrsti a vem ATB, to po chirurgickem zakroku je dobre udelat:). Pozustatku a skod se zrovna Ty se svymi znalostmi pustu a J.Z. stranek velice snadno zbavis:).(doplnit laktobacily + docistit casem pustem)
Mam tuto zkusenost od doby co mi pred cca 3 lety delali biopsii z leve plice, z jedne strany ze me po zakroku visely dve silnejsi hadice, ze kterych sla krev+hnis z hlubsi rany a z druheho konce kapacka s ATB do tela kvuli zhojeni rany.
Je to docasne male zlo pro prekonani vetsiho zla - rozsireni zanetu po tele a pripadne sepse. Ono toto Mudri maji docela zmaknute, abys nemel komplikace:).
Cize neblbneme az tak s temi "vita" postupy za kazdou cenu, moč bych asi neriskoval do hluboke rany, kde muze trocha zustat a zakysnout.
Povrchova rana, proplachnout sliznice, to je bez debaty na miste, tady bych byl asi opatrny jake bakterie pustim do takove rany.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Jindra

Příspěvek od 2olfess »

Čau Jindro,
nemáš doma náhodou Ibalgin?
Tím se totiž dají částečně ATB nahradit. Jinak driják jako driják ... Speciálně ibalgáč je potřeba konzumovat alespoň s malým jídlem.
Proč ti to píšu, tohle je doporučení naší zubařky, mimochodem velmi dobrá a není to žádná chemická Mary, doporučuje po resekci výplachy šalvějí a tak. (doufám, že to je fakt šalvěj a ne jiná bylina, no snad jsem to nezvoral)

A ta nám řekla, že když máme nějaký problémy se zubama typu - záněty váčky, tak že je dobrý i proti bolesti zubů užívat Ibalgáč a ne jiné léky proti bolesti, protože tenhle výborně likviduje záněty. Takže si můžeme, pokud to zabere u ní ušetřit návštěvu, kdy nám do toho řízne a vyčistí to mechanicky. ( Samozřejmě dodává, pokud to nezabere, okamžitě k ní naklusat, to dodává jedním dechem. :P )

Osobně jsem to už několikrát vyzkoušel a je to prakticky mé jediné farma ošetření, pokud nepočítam Céčka, či B12. Je sice člověk ospalej, ale stejně nemůžeš při problému se zubama nic dělat. Takže si dám Ibubrofen, během dne tu maximální dávku, co mi dovolujou na letáku a do 24, maximálně 48 hodin je pokoj. Dělám to proto, že jinak bych musel k zubaři, řízne do dásně, napíchá mi tam jinej sajrajt a vyjde to stejně. Používám Ibalgin 600. Za loňský rok jsem tohle absolvoval snad jenom jednou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jindra

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:Radko krásně Tě zdravím!!
Jo jo, hřebíček, ano, jenže tenhle zánět je hluboko až u kosti, tam se už účinek neprosákne. Navíc... už je to čtvrtej zub v delším časovém horizontu, prostě jako kdyby se ten zánět pořád stěhoval. Žena mi říká, že už by to radši těma čtyřdenníma antibiotikama přejela, ať to skončí.
Smajliss souhlas, taky už na to od včera myslím a nasazuju
Taky zdravím :),

Tak to mě mrzí, že už je to tak hluboko. Tak ať se brzo lépe!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindro, tos fakt neodhad, priste vem rozum do hrsti a vem ATB, to po chirurgickem zakroku je dobre udelat:). Pozustatku a skod se zrovna Ty se svymi znalostmi pustu a J.Z. stranek velice snadno zbavis:).(doplnit laktobacily + docistit casem pustem)
naprostá pravda, jj, beru to jako zkušenost. díky.
2olfess píše:nemáš doma náhodou Ibalgin? Tím se totiž dají částečně ATB nahradit. Jinak driják jako driják ... Speciálně ibalgáč je potřeba konzumovat alespoň s malým jídlem ... tohle je doporučení naší zubařky, ta nám řekla, že když máme nějaký problémy se zubama typu - záněty váčky, tak že je dobrý i proti bolesti zubů užívat Ibalgáč a ne jiné léky proti bolesti, protože tenhle výborně likviduje záněty. Takže si můžeme, pokud to zabere u ní ušetřit návštěvu, kdy nám do toho řízne a vyčistí to mechanicky. ( Samozřejmě dodává, pokud to nezabere, okamžitě k ní naklusat, to dodává jedním dechem.
Osobně jsem to už několikrát vyzkoušel a je to prakticky mé jediné farma ošetření, pokud nepočítam Céčka, či B12. Je sice člověk ospalej, ale stejně nemůžeš při problému se zubama nic dělat. Takže si dám Ibubrofen, během dne tu maximální dávku, co mi dovolujou na letáku a do 24, maximálně 48 hodin je pokoj. Dělám to proto, že jinak bych musel k zubaři, řízne do dásně, napíchá mi tam jinej sajrajt a vyjde to stejně. Používám Ibalgin 600. Za loňský rok jsem tohle absolvoval snad jenom jednou.
fíííha, tohle vědět dřív :) Zánět jsem jen tak nějak "zlehka" cítil pár dní předem, tak věřím, že tohle by bylo bývalo zabralo. Díky moc, uschovávám pro případné "příště", díky díky.
RadkaS píše:Taky zdravím :),
Tak to mě mrzí, že už je to tak hluboko. Tak ať se brzo lépe!
S blbým pocitem jsem včera skákl do lékárny a tudíž už beru čtyřdenní dávku atb, který jsem neměl ani nepamatuju.... dvacet, třicet let. Současně beru probiotika, ať střevo tak netrpí.
Rána po chirurgickém zákroku (zubař odložil skalpel a povídal "jéje to jsme udělali díru větší než jsme potřebovali", he he) byla oteklá, bolestivá, dnes ráno otok konečně značně ustoupil, je mnohem menší, už asi bude líp, když atb zabraly.
Jo jo, jak píše Partyková, půstem se občas vytáhnou a probudí starý neřešený zdravotní "dluhy" a já si po 40 letech vařenin a pouze 3 letech raw nemohu idealizovat, že už jsem čistej.
Takže asi OK - otok i bolest ustupují, dobré časy se vrací.
A pohled z okna je nááádhernej - další krásný slunečný mrazivý den zatím bez jediného mráčku.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Jo jo, jak píše Partyková, půstem se občas vytáhnou a probudí starý neřešený zdravotní "dluhy" a já si po 40 letech vařenin a pouze 3 letech raw nemohu idealizovat, že už jsem čistej.
Probudi se dluhy pust-nepust, mam tu samou zkusenost tusim u druheho 26 pustu, ale "rozchodil" jsem to nastesti.
S probiotiky to delas dobre, to se muze brat soucasne a pak jeste pokracovat dal pro jistotu.
Taky jsem tehdy bastil hodne jogrtu (jsa v te dobe jeste tibetky neznaly a nevlastnici):).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

2olfess píše:Čau Jindro,
nemáš doma náhodou Ibalgin?
možná by stačilo pít nefiltrovanou kohoutkovku = moderní homeopatikum :?
http://www.novinky.cz/domaci/258104-z-v ... zstvi.html
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

"Léčivé látky se do pitných vod dostávají hlavně močí a spláchnutím nepoužitých léčiv do záchodu.
Zveřejněním studie chce SZÚ varovat před nerozumným užíváním léků a jejich nesprávnou likvidací."

-----------------
Hlavne jak tak koukam, provozujem vsichni homeo-urinoterapii od darce(u) at chceme, nebo ne:).
Dobrou chut preje MFK ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Přesně, Cephe, proto jsem rád, že to odfiltruju reverzkou a terapuju jen s urinkou svou vlastní :)
btw, řeknu vám lidi, že dyž má urina pH nad sedm nebo sedmapůl, je to fakt dobrota
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Tak pokud je jiste, ze RO odfiltruje i tyto dryjaky ma to jako pitna voda neco do sebe.
S tou terapii nejsem az tak zase daleko jako Ty, ale test cistoty jsem vzkusil pri pustu, kdyz uz jde ven skoro cista voda.
A neni to nic, co bych nesnesl, JardaZ. taky tvrdi ze po pomerancich jako matonka s pomerancovou prichuti.
A jemu se myslim verit da:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

To jsem zase dneska ujel. Dostal jsem chuť na Terčin čokosen, tak jsem hodil do lisu sezamový semínko, vylisoval necelej půllitr oleje (aby zbylo aj na příjemné občasné máznutí kůže coby obměna oleje kokosového), namixoval další sezam na prášek, raw kakao, agave sirup, Terčina vanilka, no znáte to, ch jo, sem toho zas zadělal asi kilo a čtvrt, to by nebylo to nejhorší, ale ona je to taková dobrota, že já jsu schopnej tuhle hromadu sníst do dvou týdnů. Že já to tehdá vůbec ochutnával, mňááám :delicacy:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pouhý týden mi ta výše uvedená dobrotka vydržela. To jak ochutnáš, neodtrhneš se.

Další krásně slunečnej den - razím na parádní výlet.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Bejvaj nějak často pomeranče ve slevě, za poslední měsíc jsem jich sněd půl metráku, no fakt. Loupu je v pracovních rukavicích, jsou stříkaný chémijou. A chutě na sladký (je to jasný, mám kandidu :shock: ) teď zaháním čokoládou z dětství - koupím kostku bio másla, přidám Terčin raw kakaoprášek, osladím zuby léčícím práškem, dále ještě skořice, kokosolej, pár zrnek sezamu. Jo a dělám to jen pro sebe, takže to šidím trochou vody, zas to nabyde. Děcka to je dobrota.

Mám tu zas v práci šéfku z přesmořní Ameriky (pokus o Mírův slovník), tak tenhle tejden nestíhám ani napsat o krásně stráveným víkendu. V sobotu jsem otestoval čerstvě koupenou dálniční známku a díky ní již za pouhou hodinku vystupoval z auta v Hustopečích, ihned sedlajíc kolo. Zkouknul moderní kostel na náměstí, kde mne však zdržel jarmark, koupil bednu skvěloučkých goldenů, takže zpátky do auta a když jsem opouštěl Hustopeče, už jsem měl na tacháku najetých deset km. Do Pavlovic po asfaltu, pak Bořetice (cestou pokec s místním vinařem a o dva kilometry dále s pilotem čmeláka, který si doletěl na Kraví horu pro víno), terénem Kobylí (omrknul rekonstrukci domu skorovitariána Karla), krpál do Vrbic (obhlídka krásných sklepů, leč za smradu benzínu, kterej tam vytekl místnímu mikrotraktoristovi), terénem ke kapličce Zímarky, zpět do Velkých Pavlovic domlouvat pěkný ubytko na sezónu, jezdíme tam už pěkných pár let, no a večír do Bojanovic zkontrolovat Buce, jestli už se vrátil z Brna (jo, svítil = už byl doma), podle zablácenýho rotavátoru snad v Brně ani nebyl a rejši obdělával polnosti; tam už bylo půl sedmé a rychlé stmívání (Měsíc jak na sviňu nesvítil), tak jsem smutně pokračoval dál, majíc před sebou černý les a nechtěje tam bloudit, vyšlápl jsem na kole to, co Buc běhá bosky, v Nikolčicích zkouknul měsíčního synovcova syna a pak už jen zcela potmě do Hustopečí k autu, najeto 72 km. Nádhernej den v teplých krajinách, ale absenci stretka s Bucem hodnotím záporně, chyba.
V neděli busový zájezd do Prahy na Bídníky; není to špatné, ale inscenace před 20 roky se nám líbila podstatně víc, na tom se nás shodlo víc účastníků zájezdu. Na tehdejší Vondráčkovou, Bílou, Korna, Černocha, Janů apod. dnešní mladí umělci nemají.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Bejvaj nějak často pomeranče ve slevě, za poslední měsíc jsem jich sněd půl metráku, no fakt. Loupu je v pracovních rukavicích, jsou stříkaný chémijou. A chutě na sladký (je to jasný, mám kandidu :shock: ) teď zaháním čokoládou z dětství - koupím kostku bio másla, přidám Terčin raw kakaoprášek, osladím zuby léčícím práškem, dále ještě skořice, kokosolej, pár zrnek sezamu. Jo a dělám to jen pro sebe, takže to šidím trochou vody, zas to nabyde. Děcka to je dobrota.
Taky ted tlacim do baraku pomerance po dvaceti kilech, jsem trpelive cekal az jim ty Vanocni zacnou meknout ve skladech a pujdou s cenou dolu.
No a kdo si pocka, ten se docka, ze jo ? .. :D .
---------------
Jindro, proc nesladit cokoladu rovnou Stevii ?? Ta pry leci skoro vse, nejenom zuby ..
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jindra

Příspěvek od kulina »

Jindra píše:To jsem zase dneska ujel. Dostal jsem chuť na Terčin čokosen, tak jsem hodil do lisu sezamový semínko, vylisoval necelej půllitr oleje (aby zbylo aj na příjemné občasné máznutí kůže coby obměna oleje kokosového), namixoval další sezam na prášek, raw kakao, agave sirup, Terčina vanilka, no znáte to, ch jo, sem toho zas zadělal asi kilo a čtvrt, to by nebylo to nejhorší, ale ona je to taková dobrota, že já jsu schopnej tuhle hromadu sníst do dvou týdnů. Že já to tehdá vůbec ochutnával, mňááám :delicacy:
Jindro prosim Ta mozes mi napisat vybavenie Tvojej kuchyne :) Chcela by som kupovat nejaky mlyncek na semienka, lis na olej a neviem sa rozhodnut....asi by som radsej dala na osobne skusenosti ako si len tak z brucha vybrat. Tieto tvoje dobroty by som rada vyskusala :delicacy:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Kulino, k životu mi stačí pár obyč levných věcí - šnekový odščavovač (Omega 8004) a k němu později dokoupeno jeho příslušenství oil extractor ( nasazuje se na motorovou jednotku Omegy; lisuju olej ze sezamu a lnu), tyčový mixér (občas je vhodnější než ten větší mixér stolní), mlýnek na mák, struhadlo...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Jindra

Příspěvek od macik »

Jindra píše:Kulino, k životu mi stačí pár obyč levných věcí - šnekový odščavovač (Omega 8004) a k němu později dokoupeno jeho příslušenství oil extractor ( nasazuje se na motorovou jednotku Omegy; lisuju olej ze sezamu a lnu), tyčový mixér (občas je vhodnější než ten větší mixér stolní), mlýnek na mák, struhadlo...

Jindro, ten oil extraktor jsi dokoupil zde v čechách nebo přes cizinu? to je výbornej nápad, nebylo by třeba kupovat lněnej olej, to chci....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

koupil jsem ho přímo tady u stejného prodejce jako samotnou Omegu, ale už ho nemají v nabídce
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Vzpomínal jsem dnes venku při pěším výletu s manželkou (trefili jsme se mezi deště, tak jsme ani moc nezmokli), jak jsem před týdnem cykloskotačil na teplé jižní Moravě... a teď večer koukám z okna, jaká je tam chumelenice a jaká už se vytváří vrstvička sněhu... no je toto možné :? Asi budu mít s kolem na pár dní utrum, ch jo. Zas do práce autobusem.
Na kole je to lepčííííí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Jindra

Příspěvek od Oriana »

Omlouvám se, že se vměšuji. Ptala jsem se na lis na olej u uvedeného prodejce a toto je odpověď -děkujeme Vám za dotaz. Lis na výrobu oleje jsme vyřadili z prodeje a továrna v současné době pracuje na inovaci. Předpoklad uvedení nového oil extraktoru na trh je v rámci 6ti měsíců. Žádnou alternativu lisu, kterou bych Vám doporučil prozatím nemáme.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Oriana píše:Omlouvám se, že se vměšuji. Ptala jsem se na lis na olej u uvedeného prodejce
jaképak omluvy, vždyť píšeš k věci. Výrobce totiž mezitím změnil materiál statoru lisu a ten se začal při velkých lisovacích tlacích deformovat, bylo to poruchové. On už ten stator předtím byl na hranici únosnosti (což se mi pěkně vymstilo u slunečnicového semínka, které lis těžce ucpalo). Takže momentálně vyvíjí lis nový a ten snad bude OK.

Dneska na kole, to jsem rád, že se dalo, sice jsem projížděl studeným mírnějším sněžením, ale silnice suché. Za chvilku budu mít na kole natočené první letošní "pětikilo".
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindro a to byl plastikovy stator ??
Treba rucni mlynky na lnene seminko pouzivaji predehrev, aby to vubec vytlacily, tenhle rucni maly ma kahanek (to modre vepredu) s predehrevem :D.
Dostanes koupit na e-bayi napriklad, evokuje me to uz imaginaci s malou tichou snekovou prevodovkou + moturkem a jupiiii, jedem hezky s kopecka cerstvy panensky lnenacek:)

Obrázek

Web : http://www.piteba.com/eng/index_eng.htm
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od mira »

Předehřev a panenský? Tento způsob humoru zdá se mi poněkud svérázný. :o
Všeho s mírou.
Odpovědět