Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Je těžké rozlišit co zahleňuje, protože to naopak může být čištění starého - mne teď silně "zahleňuje" jen čisté ovoce.
Velmi, velmi, velmi správný příspěvek :)
Pando díky za toto podstatné upřesnění, protože ne každý si tohle uvědomí a já o tom nepsal, protože to považuju tak nějak za samozřejmost.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Květu na vás. Srovnávat ovoce s kefírem. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jindra

Příspěvek od kveta »

přesně tak pavluško, je to tak že jde v obou případech o detox. u kefíru se čistí ven toxiny z kefíru, a u ovoce toxiny z minulý toxický životosprávy. souhlasím s tebou, že čím víc čistá krev, tím rychleji, detox zabere dostane li se do ní nečistota z vařenin, či kefírovin. až tak rychle, že hned přímo při a nebo těsně po jídle.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jój to byl dobrý víkend. V sobotu jsem sice spíš lenošil, vychutnávajíc mix banánů s Terčiným kakaem :delicacy: a cyklovýlet, zato v neděli jsme byli v lese dělat dřevo na topení, v prosluněném lese bylo krásně, nadělali jsme víc než jsme potřebovali (žena zas v sedmým dni půstu). První hlad jsem zaháněl jabkama, ale moc to nešlo, podstatně víc jsem ožil až po banánech.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Strasny s tema posticima se, ze? :D Nikdy nevedej kdy prestat pracovat :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:...(žena zas v sedmým dni půstu). ..
už mě de na nervy proč to furt dělá?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
Jindra píše:...(žena zas v sedmým dni půstu). ..
už mě de na nervy proč to furt dělá?
Žeby NLB?
:D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Žeby NLB? :D
= Naštvat Lidi a hlavně Buce?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

(:-) (Pandi, to sadlo ako riť na šerbeľ :D )
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:
Jindra píše:...(žena zas v sedmým dni půstu)...
už mně de na nervy proč to furt dělá?
mi mluvíš z duše Buci :D ale bude to mít nějaký hlubší důvody páč šla půstovat od rozpitý kadarky a to je teda co říct
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jindra

Příspěvek od kveta »

jindro, ta tvoje žena teda jede.. třeba bude z ní první českovysočinovej bretherian hihihi
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

to je neuveritelny. a ani tobe se nesverila s duvody? rozhodne musi mit s pusty vysledky kdyz na ne jde znovu a znovu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:to je neuveritelny. a ani tobe se nesverila s duvody? rozhodne musi mit s pusty vysledky kdyz na ne jde znovu a znovu.
jindra je tvrďák, ten se nenechá rozhodit a jest nepřestane, ale já bych takového motivátora musel zahlušiŤ, teď má jen tak mimochodem asi už 14
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:to je neuveritelny. a ani tobe se nesverila s duvody? rozhodne musi mit s pusty vysledky kdyz na ne jde znovu a znovu.
jediný co řekla, že ji to baví a taky - to hlavně - že je na tom psychicky mnohem líp. Prej má psychický problémy jak doma, tak v práci. Dost si o tom povídáme, ale nic to nemění na tom, že je žena takovej "balíček nervů", jak se říká. Bere ten život moc vážně
buc11 píše:jindra je tvrďák, ten se nenechá rozhodit a jest nepřestane, ale já bych takového motivátora musel zahlušiŤ, teď má jen tak mimochodem asi už 14
no jindra si na tvrďáka spíš jen hraje, ale úplně nejlepší pocity z toho teda vnitřně nemám, na jejích psychickejch problémech mám jistě coby manža podíl taky :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Sem si dal večer Sentický (letos snad teprv podruhý) a teďko ráno pěkný kruhy pod vočima, ne ne Buci tohle není pro mne :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Hm, mela jsem ne az tak davno taky obdobi kdy byl zivot velice narocny a skoro ani nebavil, a tehdy jsem se taky kazdou chvili postila, pri pustu mi bylo tak nejak lip. Ovsem (asi spis vzhledem k psychice tehdy nez k pustum samotnym) celkovy zdravotni stav mi to spis zhorsilo nez zlepsilo, i kdyz zadna tragedie. Ale docela jsem si tim rozhodila vnitrni rovnovahu, jak metabolismus tak i hormony, a telo se dostalo do valecneho rezimu (sezer co muzes a uloz to, nikdy nevis kdy se zase najis...) :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše: jsem si tim rozhodila vnitrni rovnovahu, jak metabolismus tak i hormony, a telo se dostalo do valecneho rezimu (sezer co muzes a uloz to, nikdy nevis kdy se zase najis...) :roll:
To prvé podpisujem - hej, hej, to sa stane ľahko, ak má človek k tomu sklon a Boh vie, že ho máááám, uááá (mám ísť teraz dakedy na kontrolu so štítkou po roku, ale pri pôste by to nešlo, súdruhovia :roll:
To druhé je asi individuálne, po pôstoch nemám potrebu prežierania - to je ako keď doma upracem kasne, potom dlhú dobu dávam pozor, aby sa v nich opäť rýchlo nenarobil bordel :wink: (No, jednu kámošku vytáčam s mojimi systematickými upratovacími teóriami, občas fungujú, občas nie, ale sMažím sa, aby jo :D ) Mám rada, keď je poriadok a ja sa môžem oddávať mojim nerestiam :oops:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Hm, mela jsem ne az tak davno taky obdobi kdy byl zivot velice narocny a skoro ani nebavil, a tehdy jsem se taky kazdou chvili postila, pri pustu mi bylo tak nejak lip. Ovsem (asi spis vzhledem k psychice tehdy nez k pustum samotnym) celkovy zdravotni stav mi to spis zhorsilo nez zlepsilo, i kdyz zadna tragedie. Ale docela jsem si tim rozhodila vnitrni rovnovahu, jak metabolismus tak i hormony, a telo se dostalo do valecneho rezimu (sezer co muzes a uloz to, nikdy nevis kdy se zase najis...) :roll:
taky podpisuju. Pokud není důvod, nevidím v tom dokonce ani nic ocenitelného. Tělo se skutečně může šoknout. Ale zase jako vždy - jen můj názor. To už mi je sympatičtější mikrofood a ďobat pravidelně.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jo. Mám dojem, že se žena huntuje a nesouhlasím s tím. Když ale řeknu nějaký názor, odpovídá "jo jo, dělám to špatně", jak puberťák. Takže mlčím. Každý svého štěstí strůjcem. Doufám to teď čtrnáctkou ukončí...

Podařilo se mi krásně dozrát avoše, konečně jsem tak včera mohl prubnout Eponin raw jogurt, dobrotka!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

přikláním se k magdě, ta dobře ví, že jí to robí dobře(ostatně jako každému), proto to taky robí,
my ostatní si aspoň sugerujem jak je to škodlivé a huntující
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jindra

Příspěvek od kveta »

taky si nemyslím, že půst ubližuje, spíš naopak, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:taky si nemyslím, že půst ubližuje, spíš naopak, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde..
správně jen do nich (vlastně nás)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

a do nás nie (teda vlastne do mňa)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Jindra

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
kveta píše:taky si nemyslím, že půst ubližuje, spíš naopak, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde..
správně jen do nich (vlastně nás)
:D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

kveta píše:taky si nemyslím, že půst ubližuje, spíš naopak, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde..
ale Jindra má asi dobrou představu o tom, kdy je jeho ženě dobře... :wink: Jestli půst k nějakému úžasnému stavu nevede, tak jsou i jiné cesty do Říma, ne?!
Třeba to co Jindra zmiňoval, že teď chybí. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Pavluška, to je ale cesta do raja, do Ríma sa ide inokade... :oops:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:Jindra má asi dobrou představu o tom, kdy je jeho ženě dobře...
jo, myslím že jo, ale - jako asi každej průměrnej chlap - jistej si nejsem... do ženský nevidíš... nééé, stokrát nééé :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: Prej má psychický problémy jak doma, tak v práci. Dost si o tom povídáme, ale nic to nemění na tom, že je žena takovej "balíček nervů", jak se říká. Bere ten život moc vážně
já ho občas taky beru moc vážně, vidím snadněji to horší než lepší ze scénářů, ale jen půst to neřeší, někdy dokonce vůbec. ")
Udělej jí třeba relaxační masáž... jů, radit, to by mi šlo.

A však si, Reni, rozumíme. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: do ženský nevidíš... nééé, stokrát nééé :)
no je to tak. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Pavluška :D rozumieme.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

A je vubec k necemu dobre, aby chlap do zenske videl? ;)
Nevim jestli by se mi libilo kdyby mel chlap moji dusi jak na dlani, videl vsechny moje strachy, pocity a myslenky na ktere nejsem hrda, ci dokonce slabiny, natoz je jeste nedej Boze zacal analyzovat... :oops: To bych mohla byt i agresivni :evil:
Rekla bych ze od chlapa se ocekava pouze tolik, ze bude schopen videt jak jsem uzasna, nadherna, nenahraditelna, moudra, vyjimecna, nesmirne zadouci atd, tim je jeho uloha dokonale splnena (tedy aspon co se tyce vhledu) :D Za tyto vhledy je i vysoka sance ze bude vroucne milovan a s nefalsovanym usmevem vzdy vitan 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Fi, a potom je kde to jedno telo a jedna duša? Keď sa bojím ukázať dušu človeku, s ktorým žijem, potom je to len o tele...
Počas dlhých rokov vzťahu s jedným mužom, ma ten chlap vidí aj v situáciách, keď som zrovna nie úžasná a jedinečná. Ak mu dovolím nazrieť do duše, môže chápať prečo som sa premenila...
Naposledy upravil(a) Renáta dne sob lis 12, 2011 23:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Jindra píše: do ženský nevidíš... nééé, stokrát nééé :)
no je to tak. :mrgreen:
treaz neviem Jindro, či sa sťažuješ alebo si to pochvaľuješ

rozhodne keby chlap do ženskej videl tak by ten svet vyzeral aspoň z pohľadu toho vidiaceho chlapa úplne ináč :lol: (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:Fi, a potom je kde to jedno telo a jedna duša? Keď sa bojím ukázať dušu človeku, s ktorým žijem, potom je to len o tele...

LEN ??? (:-)
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jindra

Příspěvek od Fiona »

Reni, to neni o tom bat se ukazat dusi milovanemu cloveku. Jak znamo, vse je jen o oku pozorovatele ;) Nekdo vidi krasu kam se podiva, nekdo jiny treba fruktozu, a nekdo dalsi zase treba nedostatecnost apod. Tudiz treba si vybirat chlapy s tema spravnyma ocima, co vidi to co videt maji, a nestouraji se kde nemusi. No a s tema potom byt jedno telo a jedna duse :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Fi, všecka teória bude preverená praxou :D To je jediná istota.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Fi, docela zajímavé, inspirativní, k zamyšlení, co tu píšeš, díky

Kdoví jestli jsem za tenhle víkend nedal svůj banánovej rekord. Štípal jsem hromadu dřeva na zimu (tuhle činnost miluju) a občas jsem si jako jídlo mixnul banánce s kakaem na kakaopudink, je to mňamko a připravené hned.

Žena dneska 14 a doufám bude končit, nevím, ona nechce prozradit :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jindra

Příspěvek od rudo »

tak som dnes ráno povedal žene, že jej asi vôbec nerozumiem a ona že veľká sláva, vraj teraz sme sa dakam pohli.

ja som to ale myslel, že z toho ako sa vyjadruje vôbec neviem čo myslí.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Konečně začala zima - teda tím myslím sníh. Od středy hutný sněžení, už ho je solidní vrstva, děcka konečně mohly začít bobovat a Vánoce snad nebudou na blátě. Ovšem má to i stinné stránky - pro letošek mám utrum s kolem, protože začali solit silnice a to já už nee, kolo by mi rezivělo. Takže letos na kole našlápnuto 3,4 tisíce km a snad jen jediné píchnutí (vlastně ne, to jsem nepozorně prorazil o kámen) za celý rok, oproti 5-10 defektům loňským.
Skáknul na malý nákup, ale hrůza - všade plno aut a lidí, samej shon, dlooouhý fronty. Vánoce - svátky klidu??
Přes svátky pojedu hlavně na zelenině, cítím se na ní energeticky líp než na ovoci.
Dnes táhnu s Bucem za jeden provaz (taky sám v práci)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Ještě že před týdnem napadla ta hromada sněhu, aspoň není všude bláto, ale od tý doby sníh už jen ubývá. Ještě že máme za městem sjezdovku, tam je sněhu (aspoň umělýho) hafo, děcka se tam vyblbnou na bobech (mluvim o jiných dětech; ty naše smrděj u telky a písí, včetně mamky; ven se chodím venčit zpravidla sám). Ale vlastně předevčírem večer tam se mnou starší kluk zašel a už byla zavíračka, tak tam kamarád Karel začal masírovat sníh rolbou, tak nás skoro hodinu tou mašinou povozil. Řídil ten malej tank jen dvěma joystickama a vyprávěl - desetilitrovej motor z kamionu s výkonem 350 koní, skvěle odhlučněnej, příjemný svezení a úžasnej výkon, když radlicí hrnul tu sněhovou haldu před námi. Sjezdovka má půl kilometru, převýšení 100 m a motor lanovky bere 65 kW. A třeba jedno sněžný dělo odebírá 20 kW (a co jich tam v celém areálu je). Ufff, to jsou výkony.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Dneska jsem si nadělil milej dárek - relaxační pěší procházku do práce (jen na otáčku, zalil jsem kytky a frrrr zas pryč); trasu, kterou jedu na kole cca 25 minut, jsem dal pěšky za hodinu čtyřicet, je to 9,5 km, vyšel jsem ve čtyři, takže zpátky už za tmy pod krásně hvězdnou oblohou, což bylo krásné. Noční procházky tichou tmou pryč za město mám rád.
Mohl jsem to dát aj na kole - sníh pryč, silnice suchá.
Buci asi je nesmysl, abys přijel. Na lyže to nende a na kole se projedeš líp doma na teplejším jihu, ch jo.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Dneska jsem si nadělil milej dárek - relaxační pěší procházku do práce (jen na otáčku, zalil jsem kytky a frrrr zas pryč); trasu, kterou jedu na kole cca 25 minut, jsem dal pěšky za hodinu čtyřicet, je to 9,5 km, vyšel jsem ve čtyři, takže zpátky už za tmy pod krásně hvězdnou oblohou, což bylo krásné. Noční procházky tichou tmou pryč za město mám rád.
Mohl jsem to dát aj na kole - sníh pryč, silnice suchá.
Buci asi je nesmysl, abys přijel. Na lyže to nende a na kole se projedeš líp doma na teplejším jihu, ch jo.
stejně bych musel vlakem, no to by nebylo taky špatný, tak dám dnes aspoň kolobku
teplejší jih je v našem případě zanedbatelný
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Prožil jsem asi prvního raw silvouša v životě, pohoda. Naštěstí si rodina udělala tak ubohý chlebíčky (bílý pečivo, tenoučká vrstva salátu, šunka, vajíčko), že mi při večeři ani nedělali chutě.
Jsem rád, že jsem letos nekupoval petardy; byl jsem se navečer projít lesem kus za město a tam lesní zvěř vystrašeně pobíhala sem tam, kachny na rybníku taky divočely, a to se ze vzdáleného města ozývaly teprv sem tam malý petardový rány. Jak to asi muselo v lese vypadat v plný palbě půlnoci. Někdy se za homo sapiens sapiens stydím :( Vlastně na výletech do přírody se stydím pokaždé, když vidím, jak se k ní chováme.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Prožil jsem asi prvního raw silvouša v životě, pohoda. Naštěstí si rodina udělala tak ubohý chlebíčky (bílý pečivo, tenoučká vrstva salátu, šunka, vajíčko), že mi při večeři ani nedělali chutě.
Jsem rád, že jsem letos nekupoval petardy; byl jsem se navečer projít lesem kus za město a tam lesní zvěř vystrašeně pobíhala sem tam, kachny na rybníku taky divočely, a to se ze vzdáleného města ozývaly teprv sem tam malý petardový rány. Jak to asi muselo v lese vypadat v plný palbě půlnoci. Někdy se za homo sapiens sapiens stydím :( Vlastně na výletech do přírody se stydím pokaždé, když vidím, jak se k ní chováme.
Jj, petardy to je vyhoda .. http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/na-s ... tarde.html
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

jak tam není vlašák tak je to vo ničom a chuť mně to taky nevybudí
příroda je vše i ty petardy, já se naopak domnívám, že zachránily či prodložily život milionům tvorů, kdy predátoři šíleli ve zmatku a neměli na páchání násilí mysl, např. kolik třeba uniklo hmyzích bratrů a nebo mlžů krvelačným choutkám kachen, akorát selátka na chlebíčcích budou mít smůlu vždycky, homouši sapienouši je budou konzumovat ať se střílí či nikoliv
dělám dřevo, to mě baví
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

jak píše neználek ve stravování na cestách,
neználek píše:... ohledně candidy ... hošánkové, vitariáni jsou pro ni ta pravá cílová skupina a zřejmě většina z vás tím bude prolezlá
sice mi to přijde zjednodušené - nedovolil bych si až tak prostě a jednoznačně říct, že vitariáni jsou snadným cílem pro kandidu, to je na delší diskusi s řadou argumentů, ale zas na druhou stranu, doufaje, že jí nejsem vyloženě prolezlej, tak si všímám, že když jsem na zelenině (čili nízkosacharidová strava), stačí mi jedno jídlo denně a pohoda, zatímco na ovoci mám během dvou hodin zase hlad. Přitom kaloricky to neodpovídá, ovoce by mi mělo dát víc energie. Jenže - s ovocem do sebe dostanu cukry a jakmile si kandida čuchne k cukrům, cítí příležitost se nacpat a dráždí tak moje chuťové buňky ve smyslu "pokračuj, pokračuj, chci další a další cukry, chci je žrat dál a dál". To teda věřím, že má jednoznačně logiku.
Poslední dobou tohle u sebe sleduju, budu se tím zabývat dál, zas budou nové zkušenosti.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jindra

Příspěvek od smajliss »

Jindra píše:jak píše neználek ve stravování na cestách,
neználek píše:... ohledně candidy ... hošánkové, vitariáni jsou pro ni ta pravá cílová skupina a zřejmě většina z vás tím bude prolezlá
sice mi to přijde zjednodušené - nedovolil bych si až tak prostě a jednoznačně říct, že vitariáni jsou snadným cílem pro kandidu, to je na delší diskusi s řadou argumentů, ale zas na druhou stranu, doufaje, že jí nejsem vyloženě prolezlej, tak si všímám, že když jsem na zelenině (čili nízkosacharidová strava), stačí mi jedno jídlo denně a pohoda, zatímco na ovoci mám během dvou hodin zase hlad. Přitom kaloricky to neodpovídá, ovoce by mi mělo dát víc energie. Jenže - s ovocem do sebe dostanu cukry a jakmile si kandida čuchne k cukrům, cítí příležitost se nacpat a dráždí tak moje chuťové buňky ve smyslu "pokračuj, pokračuj, chci další a další cukry, chci je žrat dál a dál". To teda věřím, že má jednoznačně logiku.
Poslední dobou tohle u sebe sleduju, budu se tím zabývat dál, zas budou nové zkušenosti.
To se mi nezdá, ani jedna věc v tom příspěvku. Základ je v pH a vitarián by měl mít lepší pH, než vařeňák. Pak stačí jenom to ovoce jíst tak, aby potom v těle nekvasilo a nemůže to dělat žádný problém. A k tomu hladu po ovoci - to mi přijde spíše tím, že se ovoce tráví rychlostí blesku, oproti zelenině a proto je po ní větší hlad. A nebo se pletu a jste prolezlý :) :x
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Jindra

Příspěvek od gabrielik »

Myslím že otázka je oveľa jednoduchščia ako sa zdá. Ja by som väčšinu z tých príznakov hodila na glykemický index. Tabuliek a toho, ako to funguje je na internete hromada.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Ono to bude od každýho trochu a k tomu ještě něco dalšího :-) ale jak naznačuje Gabriela, vědu v tom hledat nemíním
Třeba Smajliss, jasně, pH je základ, a dá se dosáhnout/udržovat mnoha cestami. Ovoce (které se samozřejmě tráví rychleji než zelenina, jj) mi chutná, takže ho zpravidla dám víc, než jen na chuť a pak leží v žaludku dýl, tj. aj si zakvasí (to mívám blbý pH). Pokud ale dám ovoce správně (do polosyta) a pak opustí žaludek tak, jak má, nemůže to vzápětí znamenat nástup hladu. Hlad přece není ekvivalent prázdnýho žaludku.
Mimochodem včera mi žena udělala velkou mísu šopáku pro dva a samozřejmě to všechno bylo pro mne (ona půstuje), salát byl šííílená pochoutka, tak jsem ho zdlábl celej sám :delicacy: a ač jsem byl příjemně plnej (fakt plnej), s odstupem jsem ze zvědavosti sledoval pH a bylo alkalický zcela mimo rozsah papírku, nějakých 9, čili paráááda. Urina měla úžasnou chuť. No ale to šlo o zelesalát, ne o ovoce; no to jen tak k řeči.
Gabrielik, jó glykemický index by mne semo tamo zajímal, jen tak ze zvědavosti, ale nemám k tomu měření a ani neuvažuju pořizovat, nemusím mít/vědět všecko :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jindra

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:jak píše neználek ve stravování na cestách,
neználek píše:... ohledně candidy ... hošánkové, vitariáni jsou pro ni ta pravá cílová skupina a zřejmě většina z vás tím bude prolezlá
sice mi to přijde zjednodušené - nedovolil bych si až tak prostě a jednoznačně říct, že vitariáni jsou snadným cílem pro kandidu, to je na delší diskusi s řadou argumentů, ale zas na druhou stranu, doufaje, že jí nejsem vyloženě prolezlej
Tak nejjednušší je asi si udělat testy. Já jsem například zjistila, že ač tu někdo vitariany popisuje jako pravou cílovou skupinu pro candidu, mě testy ukázaly, že jí mám naprosto v normě ...
Odpovědět