Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Obrázek...Obrázek
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Jindro (bohužel pro mne) Ty jsi naopak lepší ve všem - protože já když přidám v nějaké oblasti, tak jiné oblasti tím utrpí ... naopak já závidím Tobě Tvou vyrovnanost, kdy jedeš spolehlivou střední cestou, protože mně se tento stav nedaří dosáhnout.
já už se od Tebe několikrát inspiroval, pokaždé jsem zjistil, že jdu celkem věrně ve Tvých šlépějích. To samo o sobě je důkazem, že jdeš s náskokem. Asi nejvíc mi utkvěl v paměti Tvůj nesmírně inspirativní velký reset, který i já nějaký ten týden po Tobě prodělával. Zkrátka, opravdu jsi přede mnou, nechci vracet komplimenty, ale jsi lepší, to mi věř. A neodmlouvej :wink:
S tou střední cestou u mne jsi to asi trefil, potvrzuju, asi to není špatná varianta, jde se po ní celkem OK.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Lidko dííík, moc pěkně 's to napsala, taky se mi nelíbí, jak tu Panda nepěkně píše o mým kamarádovi Pandovi
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...pokaždé jsem zjistil, že jdu celkem věrně ve Tvých šlépějích. To samo o sobě je důkazem, že jdeš s náskokem. ...
Jindro raději to zašeptám aby to neslyšela Lída (přestože vím že je hodná a mám ji rád :-) ): No potěš bánbuh kam se to vrháš a co Tě ještě čeká!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:...Zlobis me tim jak blbe mluvis o Pandovi...
No Ty si mu dala :D Asi ako ja. ;)
Pandiku, my Ta mame radi (rady) takeho aky si. A ked nie si dokonaly, tak Ta mame este radsej, lebo nam pripominas nas, obycajnych smrtelnikov.
A co je na tom pre Teba zle, ze posty spomalia metabolizmus? Nesnazi sa tu predsa vacsina vitariancov prezit na minime jedla? Urcite mas aj Ty pravdu, ze post telo precisti a preto mu staci menej potravin na jeho fungovanie, ze z potravin vytazi viac. Ale Ty (narozdiel od obeznych tetuliek) do seba po poste nepchas udeny bocik a nenalozis si 6 knedlikov. Stravujes sa zdravsie, nez 99.9% populacie.
Ale ani post, ani beh, ani posilka nenahradi rovnako dolezity bod: Treba sa mat rad. Eto vsjo.

A k vymenovaniu pozitiv, co na Tebe nasiel Jindra, JA pripajam este jeden - robis krasne hry. Vdaka za ne ;)
Krasne spraveny program ci hru staviam na rovnaku uroven, ako je dobry roman ci skvely film. Je to umenie, zatial nove, nepochopene, ale s obrovskym potencialom. To nie je vystruzlikany dreveny konik, je to komplexne dielo ako je socha, ci katedrala.
Ja take robit neviem, a preto idem do posilky. Dnes si dam 100 skracovaciek za Teba (100 dam za mna a 100 za choru kamosku).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Vy jste všichni tak milí. Moc děkuji. ... Jindro promiň že jsem se Ti tu neplánovaně roztáhl.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Jindra

Příspěvek od Lidka »

Panda píše:Jindro promiň že jsem se Ti tu neplánovaně roztáhl
Jindra promine :wink: ...

Jindro Tebe taky mame rady :P
m:-)
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Jindra

Příspěvek od Lidka »

Jindra píše:jdu celkem věrně ve Tvých šlépějích
radeji to zaseptam at me nikdo neslysi ja taky
ale co je na tom zvlastniho je ze mne tento zpusob pomaha udrzovat rovnovahu :o
po patnactidennim pustu me nastesti telo nepustilo k nepredlozenostem, ale psychika byla divoka: chleba se sadlem jsem si sice do tedka nedala, ale v myslenkach jsem byla daaaaleko od vitarianstvi.
to az jsem si po tydnu nalozila o neco vic (do syta) tak jsem se jakztakz uklidnila (prvni dny se mi do sebe podarilo dostat sousto naparene monozeleniny , ne vic, ale pila jsem statecne :P)
a ted (jeste po te panice s destilkou, ze ktere jsem se nedobrala jasneho zaveru, ale alarm blikal) se mi to zatim do 21 protahnou jeste nechce. Chci jednicky a trojky a nejakou sedmicku. S tim se ted ztotoznuju. Az to pujde dobre, treba pujdu dal a mezi pustikama budu nekdy liny nekdy labuznicky vita, nekdy vega ale ne vina a nekdy i epikurej :twisted:
Naposledy upravil(a) Lidka dne pon lis 22, 2010 18:14, celkem upraveno 1 x.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Jindra

Příspěvek od Lidka »

Panda píše: Jindro promiň že jsem se Ti tu neplánovaně roztáhl
mne taky :oops: :oops: :oops: uz mazu m:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Vy jste všichni tak milí. Moc děkuji. ... Jindro promiň že jsem se Ti tu neplánovaně roztáhl.
Ked u Jindru je tak utulne ;)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Běžte s těma omluvama někam :D Vždyť jste vítáni. Kdyby tu měl psát jen Jindra, joj to by byla pěkná nuda. Jak jinak - při jeho nátuře... :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jindra píše:
Daniel píše:Ahoj Jindro, mám na tebe dotaz, kolik dcl odstavis z Kg karotky?
Na konci července jsem Ti posílal výsledek 1,05 litru z dvou kil na vstupu. Říkal jsem si, že to měření někdy zvopáknu, tak jsem tu Danieli zas. Tentokrát jsem z dvou kil mrkve získal 0,9 litru ščávy. Tj., z kila mrkve se "motáme" těsně kolem půllitru ščávy.
Včera jsem Ti Danieli změřil lisování šnekovým lisem potřetí, výsledek celkem stejný, z dvou kil mrkve 0,92 litru ščávy. Čekal jsem ščávy víc, mrkev byla doslova nacucaná - až jsem si říkal, čímpak to ti zemědělci dopujou :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

jelikož sniehu nět, tak mezi 26.12. a 30.12. bych tak jednu noc uvítal, kdy by se to tak hodilo?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Buci měli bychom být doma, takže je to jedno, tedy plánuj tak, jak se Ti to hodí. Jsem rád, že se uvidíme :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Venku je náádherně, jasno slunečno, mínus šest, tak jdu na půlhodinku na louku za firmu provětrat tělo. Dneska to dělám "předpisově" - právě jsem dal malýho frťana kokosovýho oleje a hurá opalovat se :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Jindra

Příspěvek od Vejmutovka »

Ten Tvůj citát mě zaujal, Jindro. Já už to mám vlivem okolností delší dobu tak, že žádný chutě nemám a jím fakt jen na hlad. A řeknu Ti, je to pěkná nuda :-(.
Ono to možná vypadá jako ideál, ale v praxi nic moc.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Wow, to mne Vejmutovko poněkud mrzí. A takovýho času a úsilí mne tenhle citátek stál, než jsem ho vypiloval do svých představ :)
Já to beru trošinku jako přikázání nebo neustálé připomínání sám sobě, protože o chutě nouzi nemám, tak abych taky občas nezapomněl jíst pokud možno na ten hlad a ne jen "do zásoby".
Určitě Ti moc přeji, aby se ty chmurné okolnosti měnily do pohodovějších a příjemnějších rovin, abys chutě měla, určitě to bude radostnější.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Jindra

Příspěvek od Vejmutovka »

Jé, to mě určitě nelituj, tragédie to určitě není. Spíš nuda a někdy i "vopruz", když do sebe cpeš to jídlo. Prostě pokud někdo rád a s chutí jedl a pak se to změní, tak bych řekla, že to není úspěch, spíš to bývá znak nějaké nepříjemnosti. Chuti k jídlu si važme :-).
Jo, taky věřím, že se zase vrátí. Okolnosti nejsou chmurné, jen jiné než obvykle. Dík za přání :-).
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Štědrý den se vydařil. Celý den pomerančšťáva/pomeranče. Qečeři domácí bramborový salátek a rybí prsty, vínečko, pak pár cukroví. Dobré to bylo a bohužel mi z toho nebylo nijak zle, takže žádné ponaučení, ale nevadí, s radostí se zas vracím k raw (včera dopoledne pomerščáva, qobědu mrkvová ščáva, odpoledne jedno kaki a teď qečeři mixnul 4 banány, přislazeno pár kousky datlí a "opepřeno" česnekem). Anžto jsem si takto tuze pochutnával, dnes to bude plus mínus stejné.

Stáhl jsem si knížku "Cesta", kterou tu před půltýdnem nabídl Panda a teď se od ní nemůžu odtrhnout, je jedním slovem úžasná. Úžasná, inspirující, velmi velmi důležitá. Otevírá mi novou dimenzi aspektů života; dimenzi, kterou už jsem moc potřeboval "objevit". Díky tomu, že jsem v létě okusil metodu RUŠ už u mne nejde vyloženě o objevování, ale spíše oživení a prohlubování. Jelikož si z dětství nesu v mysli několik těžkých traumat, RUŠ i "Cesta" jsou mi velmi vzácné, velmi důležité zdroje informací.

Vřele doporučuji k bližšímu seznámení, milí přátelé.
Pandovi moc moc děkuji za sdílení této knížky!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

jindro, díky, vše je již detailně vysvětleno, že to i já pakou musím zvládnout,
ovšem mluvil jsem s manželkou a již nyní mne jímá hrůza. Musím zde sdělit, že jsem na sport docela dobrý, ve volejbalu stále ještě silně nadprůměrný, umím bruslit na nožích a kolech (!ne již na lyžích), hrál jsem fotbal, basket a vůbec, pohyb je můj život. Leč lyže, sjezdy ty mne vůbec nebaví, běžky, ty provádím rád, ale pouze:
1. výhradně na rovině, po táhlých loukách, les nikdy
2. max. 2 hodiny dopoledne a odpoledne
3. max. do mínus 2 stupňů bez větru
Hrůza je po manželčiném telefounu: jednak nedělá zastávky v hospodách, což je pro mne jediná motivace dosažení cíle a hlavně ohledně 50ky na sněžné a dál, a lesem, a že prej ty to s ní nechceš dělat.
Čiliže, zítra jí budu volat, ale vzhledem k předpovědi -10, (to bych nedorazil ani k první hospodě do maršovic, leda busíkem), sdělím jak to se mnou bude.
Pokus se ale prosím vysvětlit, ona si myslí že legracuji, že jsem opravdu běžkové nemehlo, po rovině se jen šinoucí, maje rádo akorát do kopce, ale sebemenší svážek sestupuji napříč, nebo sundávám, což ale v -10ti nejsem ani schopen.
Na silvestar se má oteplit, tak lehce zvažuji jestli by nebyl lepší ten přelomten přelom.
Navíc v TV zpochybňovali, že tam je sníh, prej jen ten 5kilometrovej okruh na SKI (!lesem)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Po našem telefonátu jsem se rozhodla maximálně přizpůsobit.
1. výhradně po rovině nejde, jsme Vysočina
2. dohromady tedy 4 hodiny
3. foukat nebude, bude jen trochu mrazivěji
Včera jsem prozkoumala podmínky. Jsou ideální, krásně najeté stopy. Pro tvůj klid jsem zjistila otvíračky hospod a jízdní řády spojů. Tak budem objíždět hospody a dolů sjedem busem.
PS: Pokud bude -10, přimrzne Ti vázání, lyže nesundáš, musíš holt jet a sundat boty před barákem. Takhle občas dopadám. Ale fígl už taky mám.


(Modře psáno Magdou)
Buci v poho, nejede se závod a hospod je tu dost, pivečko dobrý.

Zas po čase dovolená, deset dní doma, ju chuuu. Když mám takhle možnost, dávám denně ráno klystýra (někdy i večír), mám z toho po těch desítkách vařáckých let dobrej pocit, že čistím. Taky pročítám dárek "Tibetské umění správného života" a chodím do lesů. Lyže budu teprv startovat, dnes či zítra. Děti pořád u dárků, už je taky musím vyhnat ven na sníh :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Po našem telefonátu jsem se rozhodla maximálně přizpůsobit.
1. výhradně po rovině nejde, jsme Vysočina
2. dohromady tedy 4 hodiny
3. foukat nebude, bude jen trochu mrazivěji
Včera jsem prozkoumala podmínky. Jsou ideální, krásně najeté stopy. Pro tvůj klid jsem zjistila otvíračky hospod a jízdní řády spojů. Tak budem objíždět hospody a dolů sjedem busem.
PS: Pokud bude -10, přimrzne Ti vázání, lyže nesundáš, musíš holt jet a sundat boty před barákem. Takhle občas dopadám. Ale fígl už taky mám.


(Modře psáno Magdou)
Buci v poho, nejede se závod a hospod je tu dost, pivečko dobrý.

Zas po čase dovolená, deset dní doma, ju chuuu. Když mám takhle možnost, dávám denně ráno klystýra (někdy i večír), mám z toho po těch desítkách vařáckých let dobrej pocit, že čistím. Taky pročítám dárek "Tibetské umění správného života" a chodím do lesů. Lyže budu teprv startovat, dnes či zítra. Děti pořád u dárků, už je taky musím vyhnat ven na sníh :)
to mě zviklalo, já vím, že to nebude pravda, ale což
a ty s nama fakt nepojedeš?
a je tam ten sníh na polích?
zpět busem-nikdy
4 hodiny počítám na jízdu, hospody jsou mimo
klystýr(častý)=špatný, musíme konzultovat
zítra budu volat
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:to mě zviklalo, já vím, že to nebude pravda, ale což
a ty s nama fakt nepojedeš?
a je tam ten sníh na polích?
zpět busem-nikdy
4 hodiny počítám na jízdu, hospody jsou mimo
klystýr(častý)=špatný, musíme konzultovat
zítra budu volat
Dnes jsem jela ještě důkladněji prozkoumat trasu (nebudu tě strašit, kolik kilomerů jsem najela)
Neboj, pojedem pozvolna, pomalu, mírně do kopečka, po rovince, po pláních (shíh je), po loukách, po polích, lesu se vyhnem, nenajedem mnoho a pak zvolna dolů. Hospůdek, hospod, restaurací po trase bude obstojně, asi tak po každém 5 kilometru. To jde, ne? Těším se, že jednou poznám jinou kulturu lyžování.
Vezmeme čelovky, abychom nebyli vázáni na světlo a mohli zůstat v hospodě.

(opět modře Magda)

Já to ponechávám otevřené kvůli dětem, tj. možná pojedu, možná ne; závisím na tom, zda udám mladšího synka na hlídání někam do polepšovny :) Když to půjde, účasti se nebráním.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Tak su dneska už nějak od tří vzhůru. To zas budu přes den voťáplej (ospalej), ch jo. Probudil mne hlad a to se mi sem tam stane, obvykle stačí říct mu "malej, malej" a spat dál, ale dneska mě hlad tlačil krapet víc a šíleně mě honily chutě na sirnou patlaninu, kterou už jsem asi čtyři dny neměl, no prostě absťák. Tak jsem po dvou hodinách vylez kolem tý pátý ranní hodiny z postele a sněd dvě jabka, fakt sem měl hlad.
Otázka na ty, kteří jíte večír naposled aspoň ty tři, čtyři hodiny před spaním: jak to děláte, že vás v noci nebudí hlad :) Nebo jde jen o zvyk? Pár dní/týdnů si bude tělo zvykat (a eventuálne takhle v noci budit hladem) a pak už budu spát celou noc s prázdným žaludkem jak ten dudek?? Pokud to máte někdo zmáknutý, prosím dejte zkušenost, dík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:to mě zviklalo, já vím, že to nebude pravda, ale což
a ty s nama fakt nepojedeš?
a je tam ten sníh na polích?
zpět busem-nikdy
4 hodiny počítám na jízdu, hospody jsou mimo
klystýr(častý)=špatný, musíme konzultovat
zítra budu volat
Dnes jsem jela ještě důkladněji prozkoumat trasu (nebudu tě strašit, kolik kilomerů jsem najela)
Neboj, pojedem pozvolna, pomalu, mírně do kopečka, po rovince, po pláních (shíh je), po loukách, po polích, lesu se vyhnem, nenajedem mnoho a pak zvolna dolů. Hospůdek, hospod, restaurací po trase bude obstojně, asi tak po každém 5 kilometru. To jde, ne? Těším se, že jednou poznám jinou kulturu lyžování.
Vezmeme čelovky, abychom nebyli vázáni na světlo a mohli zůstat v hospodě.

(opět modře Magda)

Já to ponechávám otevřené kvůli dětem, tj. možná pojedu, možná ne; závisím na tom, zda udám mladšího synka na hlídání někam do polepšovny :) Když to půjde, účasti se nebráním.
už jsem v práci, vše je Vámi tak připraveno, třeba ty plánky, ale bojím se té zimy (km ne) co má být, včera bylo minus 3, ale jen tu chvilu co nazouvám brusle mně zamrznou ruce a rozmrznou až doma u kamen, dyž se mi podaří otevřít dveře, (rači ani nezamykám), "my" jsme pro tento typ počasu absolutně nepřizpůsobeni, tu padá i sníh, u vás taky?

ještě se ozvu, jestli zítra, a co kdyby až ve čtvrtek? vadilo by to?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

jo, mrazy teďko zrovna hlásá předpověď tužší, to jo. Koukám na teploměr: minus pět, leč mělo by se ešče ochladit, co říkali meteorolozi.
Jo sněží, ale jen poprašek... no, kecám, trochu víc než poprašek. Venku je krásně, pohádkově bílo. Čtvrtek mi osobně nevadí a ají Magdě asi bude jedno, je zrovna v práci tak se jí teďko nezeptám ale asi nevadí. Šak jí brnkni/mailni.

Eště koukám ven - docela obstojně sněží, sníh parádně přibejvá!!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

vypadá to vzhledem k okolnostem, že tam dorazím až lechce po obědě, takže se na mě nijak nevažte, a případný hlavní marathon až na silvána
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

V pohodě, Buci, není potřeba domlouvat nějakou hodinu; jak dorazíš, tak dorazíš. Těšíme se!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:V pohodě, Buci, není potřeba domlouvat nějakou hodinu; jak dorazíš, tak dorazíš. Těšíme se!
běž ven, ty u toho taky sedíš pořád, já dělám přesčas
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jdu, to víš že jdu, konečně už taky ven. jj, včera a dneska u toho sedím víc než bych rád (no - nesedím, jen nakouknu, když jdu kolem), šak se zítra dozvíš proč, povím
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Otázka na ty, kteří jíte večír naposled aspoň ty tři, čtyři hodiny před spaním: jak to děláte, že vás v noci nebudí hlad...
Tohle bych se také rád někdy naučil, nejíst pár hodin před spaním. Cpu se (ovocem) do poslední chvíle a vím že je to chyba - žaludek zatížený (a v noci často na wc), takže pak je spánek málo efektivní a je potřeba hodně hodin spánku. Není problém začít ráno později - ale jak jednou začnu, tak ten den přerušit jídlo, to zatím neumím a mám to jako další úkol (myslím si že brzké ukončení jezení je mnohem důležitější než ranní pozdější zahájení).

Myslím si že hlad v noci není projev nejezení před spaním ale důsledek nějaké stravovací chyby, protože ani při půstu se člověk v noci běžně nebudí hladem.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Pando moje řeč, nevím co bych dodal, jsme na tom tak ňák stejně, jen teda až "do poslední chvíle" to u mne není, dařívá se mi končit jídlo tak ty dvě hodiny před spaním.

Dorazil Buc s Kvasárkem, pokecali jsme a už vyrazil s manželkou na lyže, zatímco já smrdím doma s nachřipkovaným mladším synkem. Počasí mají lyžaři naprosto pohádkově ideální.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Panda píše: ani při půstu se člověk v noci běžně nebudí hladem.
Nebude to tým, že počas pôstu človek vôbec veľmi málo spí? Tak sa ani nestihne zobudiť na hlad :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Tenhle tejden mám denně školení, tak mám zcela jednotné menu: ráno a dopoledne pouze destilka, oběd 2 jablka, svačina 3 hrušky (mňááámkové) a qečeři tři jabka. Takhle jím už čtvrtý den. Ještě jsem nebyl (od neděle) na týhle stravě na záchodě. Doufám tam zas nebudu mít špunt, jak třeba po klystýru nebo při půstu, kdy se taky nejde dva tři dny na velkou. Ale že sou jabka a hruška samá vláknina... sem naopak myslel, jak budu krásně každej den chodit, a ono je to naopak. No asi je na škodu naprostá absence pohybu, to mi na takovýmhle "školicím" režimu vadí. Od rána do večera samý sezení, tfuj. Už se těším na víkend se sportem.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od epony »

Jindra, krasne narodeniny ti prajem!! a k tomu vela stavnateho ovocia m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od s.arik »

Všechno nejlepší k narozkám, ať ti chutná a těší tě všechno, co ti prospívá :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindro, taky vše nejlepší! .... Téda, Ty si dědek! :D ... mimochodem poslal jsem Ti zpátky půlku toho dortu co ještě zbyla, ať si taky užiješ. Věřím že víš že co je zelené je zdravé.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Vsetko najovocnejsie! :-*

Jindro, a pani manzelka tentoraz nenachystala nejake ovocne zatisie, ako sme tu uz mali raz moznost vidiet?
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jindra

Příspěvek od mira »

Zdravíme chutím nepodléhajícího Jindřicha
co střídmě a s rozmyslem vkládá do břicha
nechť v záhonu bují Mu řeřicha
a nikde Ho nepíchá

Lid Mu zdraví přeje a On není reaktivní. Dožil se vůbec toho
požehnaného věku, nebo pod tíhou poloviny pátého kříže padl
do ornice, nebo klávesnice a přát Mu vše nejlepšejší jest pouhým
nepietním frkem :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Věřím že víš že co je zelené je zdravé.
(:-) (:-)
Děkuji za přání, je to od Vás milé :wink:
Sami, manželka připravila jablkový koláč. Joj to byla dooobrota! V troubě se ještě dosušují lněné placky, taky se na ně těšíme. Qečeři jsme rodina zasedli k zeleninovým salátům, bylo to moc fajn; dětem se to moc líbilo a že prý tyhle večeře budem dělat pravidelně. To byl ten nejlepší dárek - synové se dobrovolně hlásí k raw :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

To byl nááádhernej slunečnej víkend, venku bylo žůžo (ale tolik jako buc jsem nepracoval :( no aspoň jsem nachystal auto zas po dvou letech na technickou). Už jen ty teploty trochu zvednout, ať můžem na kolo.
Lněné placičky moc dobré, takže RadkoS děkuji za recept.
Konečně dorazila knížka "Sluneční živá strava", dneska ji v obchodě doufám odpoledne vyzvednu.
Koncem týdne poštou dorazí oil extractor, to jsem zvědav, co to umí. Koupil jsem pár kilo rúzných semínek (lněné, sezamové, dýňové apod.), otestuju a jestli si ho necháme, budem mít jistotu, že nekupujem oleje rafinovaný. Osobně moc oleje nepotřebuju, ale vařáckej zbytek rodiny...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Aktuálně obídek: mango + 2 jabka + 2 hrušky spolu rozmixováno; k ochucení skořice, dýňové a slunečnicové semínko, přislazeno kouskem rozinky a datle
no mňááámko
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

No to byl krásný víkend. Jaro začíná.
Vypsání listů k letošnímu sčítání lidu za celou rodinu bylo rychlejší, než jsem čekal. Fajn. Venku nááádherné slunečné víkendové dny, tak jsme byli na vycházkách do zeleně za městem. Taky jsem testoval lis na olej, zatím jsem lisoval olej sezamový a lněný a asi s tím budu spokojen, lis si nejspíš nechám. Sezamový olej jsem hned využil k výrobě tahini a čokosnu (Hugo dík za recept), joooj to jsou dobroty :delicacy:
Dneska poprvé v práci na kole, juchu to mám radost, kolo miluju.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Jindra

Příspěvek od Oriana »

Prosím, poreferuj pak o tom, jak šel lisovat lněný olej. Nedávno jsem hledala něco na lisování lněného oleje, ale našla jsem jen lis za 70 000 Kč český výrobek).
Tento nástavec je asi novika (neumím moc hledat tak možná ne). Musela bych ale koupit nový odšťavňovč, zatím mám Champoina.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Ano, tenhle nástavec na lisování olejů ze semínek je u nás novinkou a možná dlouho bude, protože na rozdíl od okolních zemí u nás není o tento druh zboží extra zájem, co o tom tak mám marketingové informace. No nedivím se, taky jsem oleje kupoval, než jsem zjistil, že málokterý je nerafinovaný.
Lněný olej? Lisování bylo stejně snadné jako lisování sezamového. Do zásobníku lisu jsem vsypal půl kila semínek a po čtvrt hodince jsem si sebral výsledek :) Občas jsem na lis hodil očkem, ale semínko propadává ze zásobníku k lisovacímu šneku parádně, olej i odpad opouští lis bezproblémově, takže je to bezobsluhové lisování. Z půlkila semínek bylo 210 ml sezamového a 200 ml lněného oleje (hnědý len; ještě budu testovat len zlatý, kde očekávám vyšší výtěžnost), čili si olej vyrábím za cenu sezamový 238 Kč/litr a lněný 125 Kč/litr a hlavně vím, že je to čisté čerstvé.
Dál ještě otestuju semínko dýňové a slunečnicové a rád ochutnám i olej makový.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

To je uzasne! paci sa mi to :)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Jindra

Příspěvek od Oriana »

Děkuji za podrobný popis. Asi začnu šetřit.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Nic proti sněhu dešču ale když nemůžu do práce na kole tak mi to vadí :(
Včera u příchodu z práce doma překvapení, manželka prostřela mňamko zhotovené dle nyní zakoupené knížky Sluneční živá strava, kterou sepsala Věra ze sousedního fóra, květáková kaše byla skvělá, aj synovi moc chutnala a objednal si ji jako víkendový oběd, hurá aspoň nebude mít ten obligátní řízek.
Prší sněží a zítra tahám dřevo v lese, tak už máčím datle (mixnu datorade) a skupuju jabka, abych tam vydržel. Škoda že už nejsu vařan, přibalil bych hruškovicu :D Jé měl bych přibalit Terčiny lněnky dokud mám, jsou pikantní a pěkně zahřejou.
Přílohy
Kvetakova kase.jpg
(52.98 KiB) Staženo 1 x
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

V pátek rodinná josefovská oslava, dal jsem jen decku červeného a nič iné, u mne výkon přejít chlebíčky bez koštu, chválím se. V sobotu ráno ještě rodina spala a já již valil do lídlu ženě zakoupit akční kadarku diskutovanou v bucově vlákně (né že bych s bucem soutěžil kdo víc ale s 24 kouskama, co teď ležej doma ve sklepě, už se dá chvílu vyžít. jo a aspoň bude prezent až pojedem k bucovi na vélet). Pak sobotní posilovka v lese, těžké mokré dřevo štípali nakládali odváželi, příště pozvu tadyhle Míru, by silnou paží pomohl. jj pobyt v lese je doslova lázeňský. No, příští soboty zas a zas. Letos začnu víc zapojovat aj synka (12) aby u tej televíze přehnaně nezlenivěl, les mu prospěje. Strava - po vzoru Dave Kleina rozhodl jsem se k dalšímu testu a zkusit ke všemu okurku, takže během 2 svačinek dal zraloučký slaďoučký jablko, okurku a trochu datorade (dyž já su holt na to sladký, no) a teda bylo mi fajn, takže zkusím toto testovat nadále a okurku ještě více zařadit do veškeré stravy. Úplně supr mi ale nebylo, energie by mohlo být i více; o příčině soudím, že mám v krvi hodně tuků kůli mé zálibě v semínkách a oříšcích, což se ani mně ani Dr. Grahamovi nelíbí a musím tyto příjmy radši omezovat. Hlavně bych potřeboval, aby mi někdo zprotivil ty skvělé kešu oříšky nebo třeba dýňové semínko, aj sezamové, mňááám. V neděli rodinná procházka za město na kopec a večír velmi těsná prohra v lodích se synem, kterémuž se střelba na čtverečkovém papíře náramně dařila.
Dneska ráno už už vyrážel na autobus, když usoudil, že se jistě dá na kole, pročež rychlý převlek kabátů a jsem v práci kolmo, sic chládek -4 ale fajn jízda a odpoledne bude cyklo, juchuu. Ale chovám se k němu (ke kolu) macešsky - ještě neprošlo jarním servisem (vlastně ani nemohlo, dyk jaro teprv teďko začíná)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

vidím že sem to podcenil, měl sem vzít taky víc
míru do lesa nee, toho má dost, to spíš do kanceláře k přepážce
život bez jídla nemá absolutně smysl, ať přemýšlím jak přemýšlím, nic mě nenapadá na co se dnes jako těšit, že by cesta na kole?
Odpovědět