Jindra

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Zaregistroval jsem se na freshness forum, páč je tam zas pár lidí, kteří nechoděj sem, ale teda už jsem za ty dva roky zvyklej na schéma tohohle fóra a na forum zdravi-az, takže s tím fórem na freshness pěkně zápasím, nějak nejsem schopnej najít ani svoje vlastní příspěvky, natož příspěvky druhejch. Ta hierarchie je tam ňáká úplně jiná anebo už neumím dělat ani s tím počítačem a pudu se živit lopatou, he he.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

jeje ja jsem prisna bejt preci nechtela. kdyz uz tak na sebe. mas pravdu,technika to ulehcuje, mixer mam docela dobrej, sklenenej,ale 800w, zato bych si prala odstavnovac sneka.
a co ti neo - petr rek na zdroj energie z ovoce? jak on to resi? pozn. k radce, z jeho interview vim, ze ji zeleny, stavi stavy a salaty.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Zaregistroval jsem se na freshness forum, páč je tam zas pár lidí, kteří nechoděj sem, ale teda už jsem za ty dva roky zvyklej na schéma tohohle fóra a na forum zdravi-az, takže s tím fórem na freshness pěkně zápasím, nějak nejsem schopnej najít ani svoje vlastní příspěvky, natož příspěvky druhejch. Ta hierarchie je tam ňáká úplně jiná anebo už neumím dělat ani s tím počítačem a pudu se živit lopatou, he he.
he, taky se tam nevyznám...
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Jindra

Příspěvek od balada »

Jindra píše:Myslím Nea, jasně. Buci dík žes mne opravil.
Dnes jsem za stěžejní záležitost bral přednášku o řešení problémů, bloků v nás, traumat, depresí, stresu, závislostí atd.; Karel Nejedlý je vynikající terapeut a jeho metoda RUŠ je velmi velmi zajímavá. Jelikož se netajím s jistým trauma z dětství, ještě jsem pak nad tím povídal zhruba do půlnoci s vynikající Radkou a když odpadla do postele (dobře udělala :)) tak ještě dlouho do rána s terapeutem Petrem, kterému nesmírně děkuji. No, však je nad ránem, taky padám na chvíli do hajan.
s karlem jsme byli v indii u stejneho avatara, kde jsme byli behem nekolika tydnu "vycisteni" a iniciovani k predavani energie. kdybys ho nahodou kontaktoval a absolvoval ruš, doporučuju ti pozadat ho take o ni
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Zajímavé, Balado, díky za poznámku. RUŠ je pozoruhodná věc, rozhodně ano!

Prolézám to tu trochu po týdnu, co nového. Udělám makový dort dle receptu Šárky a Buc zase napsal parádní slohovku, šmarja on by moh vydávat vlastní časopis, je bezva Buce číst.

Rodince se nám vydařil týden v Jeseníkách. Pobyt v Karlově Studánce a denně jsem šlapal lesem po modré nahoru na Praděd, to bylo žůžový. Nahoře sraz s ženou a dětma, jezdili busem, dali jsme tůru a dolů zas to samý - oni busem nebo pěšky, já obvykle pěšky. Počasí čím dál lepší. Cestou jsem se cpal bohatou úrodou malin a borůvek. Jój to byl v horách relax, jupííí.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Prolézám to tu trochu po týdnu, co nového....
A to nevíš že na týdenní nepřítomnost už musíš předložit písemnou omluvenku podepsanou oběma rodiči? :!: :x
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:nevíš že na týdenní nepřítomnost už musíš předložit písemnou omluvenku podepsanou oběma rodiči
kolikakorunovej kolek na to mám nalepit :?: :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
Jindra píše:...Prolézám to tu trochu po týdnu, co nového....
A to nevíš že na týdenní nepřítomnost už musíš předložit písemnou omluvenku podepsanou oběma rodiči? :!: :x
:D moc dobry
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

Jindra píše:Zajímavé, Balado, díky za poznámku. RUŠ je pozoruhodná věc, rozhodně ano!

Prolézám to tu trochu po týdnu, co nového. Udělám makový dort dle receptu Šárky a Buc zase napsal parádní slohovku, šmarja on by moh vydávat vlastní časopis, je bezva Buce číst.

Rodince se nám vydařil týden v Jeseníkách. Pobyt v Karlově Studánce a denně jsem šlapal lesem po modré nahoru na Praděd, to bylo žůžový. Nahoře sraz s ženou a dětma, jezdili busem, dali jsme tůru a dolů zas to samý - oni busem nebo pěšky, já obvykle pěšky. Počasí čím dál lepší. Cestou jsem se cpal bohatou úrodou malin a borůvek. Jój to byl v horách relax, jupííí.
no vidis, tak supr dovolena, do jeseniku jsem jednou jela na blind ale nakonec jak jinak dobrej konec a bezva dovolena na lyzich. kde my to bydleli.., ta karlova studanka je mi povedoma..vyzjistim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

vidím to tak kolem 18:00 že bych se tam v sobotu motal, dyž tak brnknu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jó, Buci, fajn. To stihnem prohodit nějaké slůvko, než to v osm spustí Radim Hladík, pak už bysme si museli řvát do ucha, asi to bude hukot. Na Hladíka a na cimbálky se moc těším (manželka zas na Ulrychovy).
Taky su dneska v práci na kole, konečně zas to po těch deštích šlo.
Už jedu tejden stoprocentně raw, což je u mne nevídané, dřív jsem občas šoupl nějakej ten kousek návykovýho pečiva.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jindra

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Jó, Buci, fajn. To stihnem prohodit nějaké slůvko, než to v osm spustí Radim Hladík, pak už bysme si museli řvát do ucha, asi to bude hukot. Na Hladíka a na cimbálky se moc těším (manželka zas na Ulrychovy).
Taky su dneska v práci na kole, konečně zas to po těch deštích šlo.
Už jedu tejden stoprocentně raw, což je u mne nevídané, dřív jsem občas šoupl nějakej ten kousek návykovýho pečiva.
no já se do placené zóny nechystám,
a zjistěte zatím, kde maj dobrej burčas, to jest sladkej a hodně napěněnej
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

JJ, říkal jsem si, že jestli se chceš do Pavlovic jen krátce mrknout, asi zůstaneš "venku". Aspoň nepojedeš domů za tmy.
Dobrej burčas je sladkej a napěněnej? Ha tak to už konečně začínám burčasu trochu rozumět, vím o něm totiž prd, jen jestli mi chutí/nechutí.
Posledně nám moc chutnal bílej burč od Zborovského a jinak červenej jsme zhodnotili jako výtečně sladký, už nepamatuju od koho byl. Bílých tam bylo hafo ale červenej jen jeden.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Tak už jsme v Pavlovicích. Doma jsme se "porvali" :) kdo odveze auto s dětma a kdo pojede na kole. Manželka by přes Brno neřídila, takže jela na kole, což jí závidím, měla krásný cca 140 km cyklovýlet v bezva počasí. Bazénu vedle penzionu namontovali tepelné čerpadlo, tak se tu aj okoupeme, hurá. Burčasu jsme večír dali dost, zase ten od Zborovského. Moc tomu nerozumím, ale sladkej a napěněnej mi teda připadal hodně, Buci. No však beztak ochutnáš. Poudáli, že je to z dovezených hroznů (tady se asi úroda taky až tak nedařila kůli jarním plísním). Snad tam moc přidanýho cukru nebude... to je jedno, protože - jak Buci píšeš - nebudem toho pít vagóny. Jo a Zborovský má i mošt a ten je teda sladkej jak sirup, takže sladkého si tu užijeme.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Jé to byl skvělej nápad strávit víkend v Pavlovicích. Zatímco na Vysočině bylo nějakých 15 °C, tam na jihu jsme si užívali teplot nad dvacítkou a to je rozdíl. Parádní vinobraní, muzika, burčas i víno, posezení a pokec s Bucem (nazval jsem ho žirafou, páč je hrozně vysokej), no bezva. Buci dojel jsi doufám domů večír potmě v pořádku.
Manželka tam (a dnes i zpátky) jela na kole, což jí v tom počasí závidím, jelo se jí ideálně. No, to má holka nějakých 260 nebo 270 km za víkend.
Ještě jsem dneska doma navečír stihl opravit motorovou sekačku (prasklej startovací segment), to jsem rád, potřebuju posekat trávu na zahradě. Byl jsem se synkama na dvoře, bylo hezky, takže fajn. Před odjezdem z Pavlovic jsme v poledne nakoupili burčas (ale vzal jsem si aj tu šíleně sladkou ščávu a taky to červený, co jsme včera pili, je to fakt zajímavý vínko, Buci) a jen jsme dojeli domů, už se mi po něm za půl hodiny lehce motala hlava, ona ho stačí nalačno jen troška. Je to dobrotka, za tejden dáme v Pavlovicích zas. Doufám pojedeme celá rodina, ale spíš asi manželku neukecám. Do háje, dyť ani ještě nemám žádný ubytování. Jestli pojedu sám, přespím v autě, pokud nás bude víc, buďto zkusím v Pavlovicích pobyt na myslivně anebo vedle u Buce, který ochotně nabízel (Buci díky!). Předpověď počasí je v tuto chvíli velice slibná, tak by to zas mohl být bezva víkend. Prvně ale přežít pět pracovních dní v kanclu :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Jindra píše:...Prvně ale přežít pět pracovních dní v kanclu :?
Ved to... po troch tyzdnoch dovolenky tu kukam ako puk, kde som sa to ocitla.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Mám kamaráda... takhle jsem začal psaní tady ve svým deníčku před rokem, 3. listopadu. Teď si to tak po roce znovu čtu - nic bych na tom textu neměnil, doktorům bych z nemocnice i s klukem utekl. Psal jsem tehdá: Doktoři poudaj, že buď to nechají být a je to na několik měsíců nebo půjdou na ozařování, nádor se na nějakou dobu zmenší a pak je to na pár desítek měsíců. Každopádně je to konečná. Píše se mi to hrozně těžko, ale bohužel se ukazuje, že doktoři měli pravdu. Po ozařování se kluk pár měsíců jevil jako zdravý, v poho. Dneska leží v nemocnici, kůli zápalu plic mu cpou antibiotika, klučík skoro nepřetržitě spí a pomalu odchází. Je to moc špatný.
Rodiče sice prubli aj alternativu, ale například stravu nezměnili. Jestliže synovo tělo oslabujou vařeninama, který syna zakyselujou a okrádaj o minerály, vitaminy, nedodají živé enzymy, tak jaký výsledky můžou očekávat.
Tak holt mám blbou, zatraceně smutnou náladu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

:(
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Dnes namontována reverzní osmóza pod umyvadlo v koupelně, ten obyčejný typ podle Jardy. Konečně na pití čistá voda bez přidané chemie a anorganických minerálů, třikrát hurá :)
Zítra po ránu valím za Bucem, půjdem spolu ochutnat pár vzorků burčasu. Se těším. Evi mrzí mne, že se neuvidíme.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Z perfektního víkendu s Bucem jsem zase dovez burčas a teď ho tu u kompu klopím do hlavy, až se mi obraz na monitoru jeví rozmazaně, asi jsem (opět) neodhad dávku. Ty tři nebo čtyři dvoudecky (žel nalačno) jsou na mne až až. Když on je burčas z Pavlovic takový dobrý. Akorát si teďko s tou svou zamotanou hlavou říkám, zdalipak aj o burčasu platí "In vino veritas". No jen řečnická otázka :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Ja mám šijací stroj Veritas. A vo víne nie je :D Kukala som dvakrát. A to vravím PRAVDU :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Jindro, o filtroch na vodu je tu na vitarianovi popisane vela, cele vlakno hadam, volakedy som ho prebehla. Myslim, ze aj Sarka ma nieco podobne namontovane, ako Ty. Ale priznam sa, nestiham teraz citat vsetko a Teba som si vytipovala, ze v tom mas prehlad.
Mozes mi PROSIM povedat, aky typ mas, preco ho mas, preco zrovna reverznu osmozu a ci si spokojny a ake to ma nevyhody a co by si zmenil, pripadne co ine by si si kupil a preco. (Stacia aj linky, kde sa lepsie zorientujem).
Stokrat vdaka.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Jindro, o filtroch na vodu je tu na vitarianovi popisane vela, cele vlakno hadam, volakedy som ho prebehla. Myslim, ze aj Sarka ma nieco podobne namontovane, ako Ty. Ale priznam sa, nestiham teraz citat vsetko a Teba som si vytipovala, ze v tom mas prehlad.
Mozes mi PROSIM povedat, aky typ mas, preco ho mas, preco zrovna reverznu osmozu a ci si spokojny a ake to ma nevyhody a co by si zmenil, pripadne co ine by si si kupil a preco. (Stacia aj linky, kde sa lepsie zorientujem).
Stokrat vdaka.
jj, vlákno tu je. Šárka s Mírou mají totéž co já.
V tom, že chci pít destilovanou vodu, jsem měl jasno už delší dobu, hlavně po přečtení tohoto textu a definitivně po studiu této knížky. Velmi seriózně jsem uvažoval o destilátoru, jen se mi do něj něchtělo vrážet 7000 kaček a pak platit drahý provoz, který navíc považuji za neekologický (energeticky náročné převaření a vzápětí kondenzace vody). Dobře jsem udělal, že jsem váhal, protože nakonec jsem zvolil reverzní osmózu 75 GPD. Pořizovací náklady do 2000 korun a pak už jen 2x ročně vyměnit dva levné předfiltry, jednou za 1-5 let se mění hlavní filtr. Samotný provoz RO nevyžaduje žádný zdroj energie, pouze vodovodní přípojku, což splňuje mé přání chovat se ekologicky. Mám ji teprve týden, ale jsem zcela spokojen a nemíním měnit - toto mi přijde býti optimálním řešením.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Zatial dakujem pekne, ja sa pripadne ozvem s dalsimi otazkami.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Sami jasně, klíďo. To víš, jako každej chlap, i já rád dělám chytrýho. Jen se ptej :D :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Mozeme zacat - prva veta, co mi padla do oka: "vhodné pro akvaristiku,technické použití atd."
je to aj na pitie? alebo to tak pisu preto, lebo nie kazdy veri tomu, ze RO sa da pit? ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Velmi seriózně jsem uvažoval o destilátoru, jen se mi do něj něchtělo vrážet 7000 kaček a pak platit drahý provoz,...
Mě vyšel destilátor při domácí výrobě jen na 600 Kč, ale je pravda že provoz je asi dražší než osmotický filtr, 1 litr destilky mě vyjde na 4 Kč.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Mě vyšel destilátor při domácí výrobě jen na 600 Kč, ale je pravda že provoz je asi dražší než osmotický filtr, 1 litr destilky mě vyjde na 4 Kč.
Jednoznačně, kdož je šikovný (což Panda je), nechť si destilátor udělá doma, není k tomu potřeba nijak speciální dílenské vybavení.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Mozeme zacat - prva veta, co mi padla do oka: "vhodné pro akvaristiku,technické použití atd." je to aj na pitie? alebo to tak pisu preto, lebo nie kazdy veri tomu, ze RO sa da pit?
Podle mne to píší proto, že filtrovaná voda je voda hladová a podle toho je třeba s ní nakládat: se znalostmi. To je důležité a toto Ti objasní skvělá diskuse nebo určitě i třeba tahle.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:Jednoznačně, kdož je šikovný (což Panda je), nechť si destilátor udělá doma, není k tomu potřeba nijak speciální dílenské vybavení.
No, raději bych ho nikde neukazoval. :-) Malá rychlovarná konvička (diodou snížený příkon na 300W) přidrátovaná ke kbelíku s vodou, který slouží jako chladič i jako zásobník vody, trubková spirála se chladí přes kbelík a odkapává dole, druhá trubka přivádí vodu z kbelíku do konvice, a to vše slepené silikonem držíce na dobré slovo. :oops: No ale funkci to udělá.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Samira píše:Mozeme zacat - prva veta, co mi padla do oka: "vhodné pro akvaristiku,technické použití atd."
je to aj na pitie? alebo to tak pisu preto, lebo nie kazdy veri tomu, ze RO sa da pit? ;)
Sami, jediné silikonové lepidlo, co má atest na pitnou vodu je akvaristické lepidlo u nás Den Braven.
Fakticky, když jsem zjišťoval jak utěsnit vyvíječ páry, tak mi akvaristi řekli, že po sanitárním silikonu (kdo chtěl ušetřit na lepidle na akvárko) jim rybičky chcípaly.
Jinak rybičky slouží i jako indikátor čistoty vody v čističkách, když leknou, zle je, alarm ! -nebo si vem raci v potokách -to samý, nejsou raci, nepít ! -kanárci v dolech indikace metanu, atd, atd ..
Nech být, živočichové snesou mnohem míň než my. :)

Jinými slovy, co je dobré pro rybičky - ještě lepší pro člověka ! :) :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Sami, jediné silikonové lepidlo, co má atest na pitnou vodu je akvaristické lepidlo u nás Den Braven....
(asi o lepidle nemluvila?) Ale potvrzuji, že když jsem ho (na Tvou radu) použil, tak po pár dnech nebylo vůbec nijak cítit (ani po zahřátí), zatímco jiné silikony zůstaly cítit i po měsících.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jindra

Příspěvek od cepheus »

Vím, vím, jen to má společného jmenovatele - akvaristiku a rybičky, které v tom prostředí pak nehynou, tudíž ani my ne.
To je vše co mi to asociovalo. :)
Jinak jo Mirku, jseš "chodící důkazy" o neškodnosti a já taktéž .. hehe .. :D :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Vidis Ceph - to je pravda. Castokrat su aj krmiva a konzervy pre domacich milacikov kvalitnejsie, nez jedlo pre ludi.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Jindro, takze Ty si kupil http://www.filtracevody.cz/store/goodsd ... GoodsID=02, a uz nic k tomu si nemusel dokupovat? Nejaku hadicku alebo co?
Porovnavala som ceny na Slovensku a ak to objednam z hore uvedenej stranky, tak ma to vyjde podstatne lacnejsie, aj s postovnym. Vlastne hentaky typ som u nas ani nenasla, je otazne, ako budem dokupovavat nahradne filtre...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Jindro, takze Ty si kupil http://www.filtracevody.cz/store/goodsd ... GoodsID=02, a uz nic k tomu si nemusel dokupovat? Nejaku hadicku alebo co?
Ano, koupil jsem tuto sadu, je tam vše nezbytné ke zprovoznění. Pokud Ti stačí instalace, jak ji vyfotila Šárka, potřebuješ už jen vstupní kohoutek; já ještě koupil jednokohoutkovou baterii, kterou mám nahoře u umyvadla a obtokový ventil, s ním je totiž výtok filtrované vody výrazně intenzivnější, tj. rychlejší.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Dneska jsme s manželkou využili solidní počasí a vyjeli na kolech do krásné historické Litomyšle na historický jarmark. Ujeli jsme rovných 100 km, jízda nám trvala 5 a půl hodiny, moje spotřeba 10 banánů (snídaně a dopolední svačina) a cca půlkilový šopský salát (oběd). Cestou domů velká chuť, dal jsem jedno pivo. Manželka toho oproti mně snědla asi čtvrtinu, nevím, jak to dělá, ale "hrozně málo žere" :D
Zítra jedem na krásný Hrnčířský jarmark, to už celá rodina autem.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jindra

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jojo, dnes bylo nádherně. Doufejme, že to vydrží až do středy, to hodlám jít na výlet já >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Už se mi dlouho nestalo, aby mně (mrzoutovi) manželka poděkovala za hezký víkend. Včera ano. Ovšem rád souhlasím, povedl se, i já jsem poděkoval jí. V sobotu stokilometrový cyklovýlet, včera hrnčířský jarmark, to už jsem psal. Na jarmarku byl též pěkný program pro děti a hlavně menší synek (5) se smál až z lavice padal. Pak hrála cimbálka a potom jsem s dětmi na hodinku a půl opustil manželku a dali jsme si malou pěší procházku do vesničky sousedící s Kunštátem zkontrolovat naše spící obránce, Blanické rytíře, což u dětí sklidilo další nadšení. Zpátky na jarmark, nakoupeno několik keramických hrníčků, talířků a hračiček, takže v rodině plno radosti. Jo. Víkend byl fajný.
Dnes ráno do práce těch 9 km na kole za teploty nula nebo plus jeden, no pěkná kosa, ale stejně lepší než autobusem, takže spokojen.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

jj, ráno už je zima. Skvěle strávený víkend. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Eva.cz »

Jindra píše:Už se mi dlouho nestalo, aby mně (mrzoutovi) manželka poděkovala za hezký víkend. Včera ano. Ovšem rád souhlasím, povedl se, i já jsem poděkoval jí.
.... není to víc, než striktní lpění na vita? Mám radost za vás oba, Jindro!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindra

Příspěvek od Panda »

Na jarmarku si všichni dali konečně pořádného buřta, takže byla spokojenost. :-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Na jarmarku si všichni dali konečně pořádného buřta, takže byla spokojenost. :-)
haha jindra byl velkorysy.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Eva.cz píše:
Jindra píše:Už se mi dlouho nestalo, aby mně (mrzoutovi) manželka poděkovala za hezký víkend. Včera ano. Ovšem rád souhlasím, povedl se, i já jsem poděkoval jí.
.... není to víc, než striktní lpění na vita? Mám radost za vás oba, Jindro!
jasně že jo. už jsem na to doufám taky přišel. dík Evo, jsi hodná
Panda píše:Na jarmarku si všichni dali konečně pořádného buřta, takže byla spokojenost. :-)
teda Pando :) Ne ne, už rodinu "nedusím", nikam to nevedlo. Teda vedlo - napětí, tajné dětské zásoby sladkostí různě po šuplících, nervozita, odpor k ovozelu... ne ne, Jindra se doufám poučil a už je to doma vidět - vrací se nám pohoda. Joj, to jsem tomu teda loni dal, ááách jo.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jindra

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: Joj, to jsem tomu teda loni dal, ááách jo.
ách jo ách jo, ale happy end!!! :)
"Zlý časy" vaši rodinu prověřily. Žena si splnila bobříka trpělivosti (ten asi neexistuje, ale proč ne?!). A děcka už nemusí vytvářet skrýše. :mrgreen:
Kdysi jsem četla Co život dal a vzal od Betty McDonald a podle popisu si svého otce vybavila především ve spojitosti s "disciplínou" jak musely jako děti brzy vstávat a běhat atd. Myslím, že se jim to dost zprotivilo...
jej, asi tu knížku zase někdy vyhrabu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jindra

Příspěvek od Jindra »

Před hodinou jsem se vrátil z "nočního" běhání, konečně se taky dalo ven, celej den liják a fujavice. Teď už pršelo jen málo a stálo to za to, bylo to fajn. Při běhání jsem vždycky myšlenkama u Buce, kterej mne před dvěma týdny společným výběhem nastartoval a přicházím tomu na chuť. Buci dík moc.
A taky jsem se teď při běhu trochu uvolnil, už jsem to potřeboval. Nejsem na tom psychicky úplně nejlíp (ani manželka ne), protože zítra nás čeká jeden z nejhorších dnů v životě. Si nedovedete představit, jak odporný je jít na pohřeb jedenáctiletýmu dítěti. Už jsem to tu zmiňoval, kamarádův syn nakonec nádoru na mozku před šesti dny podlehl.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jindra

Příspěvek od Sweetie »

je to vsecko spatne.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Všetko je tak ako má byť, len rozum sa vzpiera...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Jindra

Příspěvek od Samira »

Pando - ak si to citas aj tu - som vdacna za moje pseudoproblemy. Dakujem, ze si mi to vcera pripomenul. Je to somarina v porovnani s tym, ako sa asi citia rodicia toho dietata.

Ked som bola 2-3x za detmi na onko na Kramaroch (hrali sme sa s nimi, kecali, vzali ich von na vychadzku), tak tam bol aj chlapec, ktory mal dva mesiace zivota. Vedel to a bol taky zmiereny, taky odovzdany osudu. Asi dve hodiny som sa rozpravala s jeho mamou. Bola cely cas s nim a verila, ze sa maly z toho dostane. Bojoval statocne, zil este styri mesiace. Tieto situacie su zle pre chore dieta, ale este viac pre celu rodinu. Ta pani mala manzela a dalsie dieta doma. Prijem nemala, obcas cez vikend zbehla domov oprat, pozriet to druhe dieta, manzela... Musi to byt strasne vidiet jedno dieta umierat a vediet, ze druhe zanedbava a pol roka? rok? sa mu nevenovat. O partnerskom vztahu ani nehovorim.

Jindro, nezavidim Ti to. Taketo situacie vsak utuzia rebricek hodnot.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jindra

Příspěvek od Renáta »

Samirka, ak sa dá, tak treba dieťa zobrať domov. Funguje hospic Plamienok, ktorý zabezpečuje v domácom prostredí liečbu bolesti, infúzie a tak - tak dieťa môže odísť doma v prostredí naplnenom láskou.
Odpovědět