Pavlína

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavlína

Příspěvek od Katarína »

Pavli, potom to mozes hodit priamo do vlakna do postu, aby to tam nasli vsetci, co sa zaujimaju o skusenosti s postom. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Promiňte, že to napíšu sem, ale mě ta navázaná nit přijde pak přetržená...
Půstuju už dlouho - od roku 2004. Prošla jsem začátky s různými chybami - jako ta sůl o které už jsem se zmínila výše a návratovky nebyly nikdy až tak vzorové, ale to asi každý zná. Měla jsem třeba problémy se žaludkem (z nervů) a při půstech mě hodně bolel. Postupně se to úplně ztratilo.
Jinak jsem měla a někdy ještě mám bolesti nohou, že jsem nemohla spát, protože jak půst pracoval - tak jsem úplně cítila jak se mi ty nánosy zevnitř nohou "trhají". Jinak jsem to snášela celkem dobře, bolesti hlavy jsem neměla, protože jsem opravdu jedla v celku zdravě.
Tělo se vytrénovalo a mysl taky, takže všechno docela dobře zvládám - necítím únavu a slabost jako v počátcích, dokonce jdu klidně třeba v 17-tém dnu plavat. Ale pak mám dost. Je fakt, že ty konce už jdou obtížněji a právě proto ne vždy dotáhnu 21čku. Pak najednou mě přepadne chuť k jídlu a pocit, že už dál nejdu a když se přemluvím, že musím vytrvat, tak třeba postoupím ještě o jeden den a stejně pak přeruším. Proto si to nevyčítám. Tak to cítím a říkám sama sobě, že i tak to mělo svůj účinek. Chtělo by to se překonat, protože právě tak člověk postupuje výš... Věřím, že se i k tomu někdy dopracuju (k tomu překonání).
Kdybych měla v období mezi půsty pohodu a neřešila to tak jak popisuju výše, tak už jsem mnohem dál.
Proto jsem se dostala až sem, protože jsem řešila jak to udělat, abych si dokázala srovnat jídelníček a dala si dohromady celou svojí cestu.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

dobre. a jak jsi na tom s myslenim behem pustovani?
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Mám to střídavé, někdy euforie a někdy propad úplně na dno, ale to jsou takové chvilkové psychické bloky, cítím, že se něco čistí. Jinak jsem celkem vyrovnaná, převažuje spíš ten povznášející pocit a cítím, že mi to rychleji a lépe myslí a z toho je mi moc dobře.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

Pavlína píše:Mám to střídavé, někdy euforie a někdy propad úplně na dno, ale to jsou takové chvilkové psychické bloky, cítím, že se něco čistí. Jinak jsem celkem vyrovnaná, převažuje spíš ten povznášející pocit a cítím, že mi to rychleji a lépe myslí a z toho je mi moc dobře.
to jsem chtela slyset
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Tak dopíšu sem posledních pár řádků a pak už budu vždycky psát k tématům tak, aby to zapadalo.
Půst jsem tentokrát ukončila po 15-ti dnech, protože destilátor byl nakonec opravdu rozbitý a až dosud je v opravě. Neměla jsem a nemám už destilku a tak jsem jí nahradila šťávičkama. Musím říct, že je objevuju vlastně v širším měřítku poprvé. Dělám každé ráno jako základ okurku a něco např grep, mandarinku, pomeranč a když jdeme pryč, tak navrch ještě mixovaný banán třeba s kiwi. Jinak ta šťáva je opravdu výborný start do dne a manžel si taky moc pochvaluje. Začínám objevovat tak pomaloučku, polehoučku to ovozel kouzlo. Já jsem zatím v návratovce a manželovi dělám jen lehké teplé obědy. Daří se mi z jeho jídelníčku odbourávat chleba a housky, což byla vždycky jeho slabost. Místo chleba mixuju banány a do nich třeba vlašáky, zasytí ho to a už nic nehledá. A ještě mu to chutná. Mám radost.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

Pavlína píše:Tak dopíšu sem posledních pár řádků a pak už budu vždycky psát k tématům tak, aby to zapadalo.
Půst jsem tentokrát ukončila po 15-ti dnech, protože destilátor byl nakonec opravdu rozbitý a až dosud je v opravě. Neměla jsem a nemám už destilku a tak jsem jí nahradila šťávičkama. Musím říct, že je objevuju vlastně v širším měřítku poprvé. Dělám každé ráno jako základ okurku a něco např grep, mandarinku, pomeranč a když jdeme pryč, tak navrch ještě mixovaný banán třeba s kiwi. Jinak ta šťáva je opravdu výborný start do dne a manžel si taky moc pochvaluje. Začínám objevovat tak pomaloučku, polehoučku to ovozel kouzlo. Já jsem zatím v návratovce a manželovi dělám jen lehké teplé obědy. Daří se mi z jeho jídelníčku odbourávat chleba a housky, což byla vždycky jeho slabost. Místo chleba mixuju banány a do nich třeba vlašáky, zasytí ho to a už nic nehledá. A ještě mu to chutná. Mám radost.
pro me jednickare (ted se tyka pustu) obdivuhodny vykon. a jen tak dal. taky uz se nemuzu dockat rucniho odstavnovace, na ktery mesic cekam.
dvdmchl

Re: Pavlína

Příspěvek od dvdmchl »

coz mi pripomina, ze kdyby nekdo chtel tak mu prodam(za levno), jen asi 5x pouzity destiler...
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Sweetie, neboj, ono to přijde, určitě zvládneš i delší půsty. Musí být ten správný čas :) .
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Můj dnešní zážitek. Dozvěděla jsem se, že lékař, kterého znám už mnoho let leží v nemocnici a byla mu amputována noha od kolene dolů. Byl jeden z mála těch, kteří dokázali chápat pacienta (alespoň v mezích lékařského úhlu pohledu). Má těžkou cukrovku a z toho se mu tohle stalo. Podrobnosti sice nevím, ale stačí to. Určitě neměl přehled o půstech či živé stravě, ale když si člověk představí, že přece jen by jistě měl šanci, kdyby zabojoval - je mi to líto, ale každý jde životem sám za sebe...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlino, pavlinecko,

tak jsem si precetla tvuj denicek, a je mi vse jasne. jsem rada ze jsem te poznala. diky ze jsi to vse tak pravdive popsala.

je dobre ze jsi nasla cestu k pustu, ale prekazkou na tvoji ceste bylo, a asi porad jeste je, ze si neveris. ale veris nejakymu pavlovi kterej urcil cisla na to jak maji lidi pustovat. copak pavel vi jak dlouho ma kdo pustovat? mel by to vedet jen sam o sobe. kazdy kdo ma zajem o pust by mel pustovat kdy a jak dlouho mu to vyhovuje. a tak to delam ja.

pavlino, jsi silna zena, a muzes tu silu otocit sama k sobe v hledani sama sebe.

vidim, ze jsi si prosla dlouhou a tezkou cestu za pravdou, ale prave tvoje sila te dovedla az sem az ke me, k pravde kterou hledas.

tim ze jsi pustovala a pak jedla soleny rajcata, vareny jidlo, atd., tim jsi si hodne (nevedome) ublizila. to je to nejhorsi co muze po pustu clovek udelat, dat si JED. navic se ti tim posili (zivis si) zavislost (sul, cukr, tuky, obiloviny atd.) diky ktere je vic a vic cesta ven obtizna. diky zavislosti maji lidi chut na zeleninu, orechy atd. nebot chteji neco "slaneho" nesladkeho. cim vic je clovek toxickej, tim mensi chut ma na ovoce.

chces li se lecit tou nejlepsi cestou:

jez kdy chces kolik chces, a co chces, ale jen syrove cerstve ovoce.

jestli ze mas zizen, pij jenom cerstvou ovocnou stavu.

pustuj kdy chces a kolik dni chces, neurcuj si zadny cisla, poslouchej sama sabe

chces li si prodlouzit pust ale telo chce jist, prejdi na cerstve ovocne stavy. navratovka syrove ovoce.

vse muze byt mono, ale i stereo, a muzes si mixovat ovoce podle vlastni libosti, neni to na zavadu ale spis k prospechu. samozrejme nemusis nic, ani mixovat kdyz nechces.

plavani je bezva, prochazky na relativne cerstvym vzduchu nejlepe v prirode prospeje telu i dusi.

ovoce a pust ti da silu a enegrii kterou hledas.

mluvim z vlastni zkusenosti, sama jsem mela tezky uraz patere, vylecena sise nejsem, ale lecim se a muj zivot je krasnej po vsech strankach. rada bych se s tebou setkala osobne.

preju hodne slunicka, zachovaneho v cerstvem syrovem ovoci, ktere ma lecivou moc. syrove cerstve ovoce je voda zivota.

ovocna kveta
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pavlína

Příspěvek od k.winky »

Je to o názoru, taky o tom, že každý je individuál a každému vyhovuje něco jiného ... Taky jsem zastánce toho, že syrové ovoce by mělo tvořit největší část jídelníčku a i já to tak mám, miluji ho, moc mi chutná, ale v zelenině, zvláště zelenolisté a syrových ořeších a semínkách (nejlépe naklíčených) vidím také spoustu hodnot, tělu prospěšných...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Květuško,
moc děkuju za krásná slova, která jsi mi napsala. Všechno co jsi napsala je nejen přesně vystižené ale i nádherně čisté a pravdivé. Taky to teď už takhle vidím a dala jsem si dohromady souvislosti, že půst samotný k uzdravení nestačí, že musím změnit ve svém životě mnohem víc. Víš, půst byl start ke změně v mém celém životě a dovedl mě až sem a vím, že jsem našla v životě to nejkrásnější co jsem předtím vůbec neviděla a nechápala bych. Objevuju ten nový ovocno-zeleninový svět a zjišťuji, jak může být člověk šťastný...

Najednou nacházím i spoustu svobody, píšeš to krásně ve svém blogu v posledním příspěvku jak si ušetřila na letenku a jak to někdo ani nemohl pochopit. Ano, člověk zbavením se závislostí na jídle, na věcech získává svobodu a volnost a více ušetří.

Obdivuju Tě, jak jsi dokázala "zatočit" se svým úrazem páteře je to důkaz, že všechno se dá vrátit zpátky, že člověk nemusí žít nešťastný a odpojený od života, ale naopak může jít po své cestě mnohem bohatší, lehčí, krásnější a vyrovnaný. Taky Tě moc ráda poznám, nejen Tebe i ostatní hodné lidi, kteří díky tomuto fóru ukazují cestu těm, kteří chtějí vidět a spadla jim clona před očima jako právě mě a najednou poznají opravdové slunce. Ale letos ještě můj zdravotní stav není takový, abych se mohla sejít. Posuneme to o rok, protože věřím, že už za tu dobu budu úplně fit.

Ještě jednou děkuju, jsem ráda, že jsme se poznaly.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlinko, ano, nepotkala jsi tu jen me jak jsem psala v moji minule zprave, ale mnoho dalsich kteri maji zajem pomoci sobe i druhym, tim ze se tady deli o osobni zkusenosti se syrovou stravou a vsim co s tim souvisi, a i o kamaradstvi.

k nasemu setkani mimo internet: ja se asi za rok do chech nedostanu, takze by to bylo nejmin dva roky. je mi to trosku lito, mela jsem silny pocit, ze bych te mela potkat osobne, ale plne respektuji tvoje rozhodnuti.

verim ze tvoje skusenosti s pustem ti pomuzou najit silu na tvoji ceste za zdravim.

vsechno jsi to krasne napsala. diky moc. :D
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Jsi hodná Květuško, že mě chápeš, zatím je to pro mě fyzicky náročná cesta, i když bych Tě taky moc ráda poznala (a nejen Tebe). Budeme určitě v kontaktu přes net.
Je tu tolik milých lidí, nestíhám všechno přečíst, ráda bych dohnala zameškané řádky, ale je toho tady moc a času tolik není. Ale postupně to určitě všechno dočtu.
Zdravím Tě a přeju Ti sluníčkový den - nejen ten dnešní.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavli, nedoslo mi ze jsi tady nova a ze tu mas spoustu zajimavyho cteni. je mi lito ze jsi na tom fyzicky tak, ze nemuzes cestovat. muzes ven z domu? pomaha ti nekdo? muzes chodit? preji ti rylchle uzdravovani.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ty jsi tak hodná Květuško - cítím z Tebe tolik pozitivní energie co mi posíláš. Chodit můžu ven s holí v jedné ruce a s mým hodným (strašně moc hodným) manželem, kterého se držím druhou rukou. A kdyby mě pustil, tak spadnu... A ujdu jen málo. Ale až se zbavím toho balastu co mám stále ještě v hojném množství v těle, tak se všechno o hodně zlepší. Dříve jsem sama zvládala všechno, cestovala jsem např.bývalá Jugoslávie, Rakousko, Švýcarsko, kufry a nic mi nevadilo. Byla jsem hodně soběstačná (ač s dětskou mozkovou obrnou). Ale úrazy a z nich vyplývající bolesti a nakonec zhroucený lymfatický systém mě takhle odepsaly. Ale to už jsem na tom teď po všech mých půstech mnohem lépe než dřív... Strašně moc jsem ráda, že se mi rosvítilo a našla jsem tuhle cestu - teda spíš, že jsem jí pochopila.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

ja si jen preju aby ti bylo lip a lip, protoze jsi velmi silna zena a veris ze ti vita styl pomuze a uz jsi i zaznamenala prvni uspech.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavli, jsem rada ze mas moc hodneho manzela. zivot je hned o mnoho krasnejsi.

dobre jsi to napsala, ze jsi vita nejen nasla ale i POCHOPILA. bude lip a budes moct zase cestovat.

jsem moc rada ze to funguje a citis moji energii, prijimas ji a dela ti dobre. ja to mam taky tak.

preju slunicko lasku a ovoce
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Sweetie, děkuju moc za povzbuzení :) .
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Květuško, to jsi mě potěšila, že taky cítíš moje pozitivní vibrace směrem k Tobě, posílám Ti je v myšlenkách. Strašně ráda ze sebe vyzařuju pozitivum do okolí, to teď nemyslím na nikoho konkrétně, ale když jdu ven nebo s někým komunikuju, přeju si, aby to cítil a aby ho to ovlivnilo a aby se mnou jednal hezky. Lidi jsou dnes plní stresu, vzteku, nenávisti a dávají to hodně znát. Mě se to nelíbí a přeju si splynout v tichém souznění nejen se stromy a celým světem jako takovým, ale i s lidmi se kterými se setkávám.

Samozřejmě energie ke konkrétním lidem jako jsi Ty a taky ostatní tady z Vitarianu je hlubší a konkrétnější a plná štěstí, protože tady jsou lidé takoví jací by měli být všichni, pak by byl svět mnohem krásnější. Ale i tak ho mám ráda - svět a život.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

ahoj pavlino, moc hezky jsi to napsala. ja to citim jako ty. vsimla jsem si tvoji zpavy az dneska.

preju ti aby ti bylo kazdy den zdraveji... a posilam vsem slunicko
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Květuško, děkuju a posílám Ti místo sluníčka hvězdičku :) .
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlinko, diky za hvezdicku, moc me potesila.

precetla jsem si az dnes tvoji zpravu o tvych pustech, a je mi lito, ze jsi si tak nevedome ublizovava, tema neprirozenyma navratovkama a vubec celkove nevhodnou stravou. no, hlavne ze uz vis jak na to a chyby muzes napravit a konecne se zacit tesit z lepsiho a lepsiciho se zdravicka. preji ti uspesnou a radostnou vita cestu :D posilam ti vuni oceanu a ovoce.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavli, myslim na tebe a posilam ti lasku v podobe vuni janich kvetin a ovoce. tesim se na tebe. :D
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ahoj Květuško.
Taky na Tebe myslím a moc Ti děkuju za krásné vůně, které jsi mi na dálku poslala - oceán, ovoce, jarní květiny... tak jsem to doplnila básničkou:

Skládanka z vůní

Našla jsem cestu k oblakům
a dotýkám se nebe,
našla jsem cestu k zázrakům
a už vím kudy vede.
Přes vůně a chutě chci dál jít
a užít si tu krásu,
nikdy však nechci zpátky vzít
svou cestu starých časů.
Proč chodit mrtvou krajinou,
když existuje živá,
proč prodírat se bažinou,
když v blízku slunce zpívá.
Paprsky svými vytvoří
tu sladkou šťávu plodu,
vítr se s vůní vynoří
a doplní tu shodu.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Mrzí mě, že zase už nestíhám sem více chodit, více číst... Ráda bych i víc psala, ale tím, že nejsem pohyblivá jako zdravý člověk a pořád se na mě kupí moc povinností, snažím se co můžu.
Mimo to, že jsem už skoro celou kuchyň přeorganizovala a pro sebe se snažím dělat jen syrovou stravu, ale manžel komplet a hned přejít nechce, takže musím zvládnout vařit pro něj zvlášť (no a nebo někdy něco lehkého z nouze sním vařeného)... 2x týdně chodíme plavat, taky chodím na rehabilitaci.
A ke všemu maminčina sestra měla zdravotní problémy (po mrtvici) a teď ještě spadla do výkopu, má zlomené rameno, otoky a i jinak není schopná se o sebe postarat (mrtvice), tak jsou s mojí mátí (obě 83 let). Mám spoustu starostí, abych jim pomohla (nákupy, lékař...) Fakt někdy nevím jak mám všechno udělat a jen a jen díky mému milovanému muži, který mě moc pomáhá to jakž takž jde. A to moje máti je ještě celkem v pohodě, ale nemůže tahat tašky, takže s vařením se střídáme... Už to nebudu rozebírat, jen pro vysvětlení, jak asi vypadá můj život. Někdy si říkám, že už to nezvládnu, ale pak se zase vzchopím.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlinko, to je krasna basnicka, muzu ji dat na muj blog? jak casto pises basne? ja jen malinko kdy.

dekuju za basnicku a ze jsi si nasla cas ji nam sem napsat, a taky dik, ze jsi napsala jak se mas. prochazis tezkym obdobim, vidim ze to nemas lehky, nastesti stihas i plavani a rehabilitaci, a jis vita jak jen muzes. jeste ze nejsi na vsechno sama a tvuj hodny manzel ti rad pomuze.

pavli, nebylo by mozne nakupovat suroviny aspon pro ty co ji vareny pres internet? doruci zbozi ke dverim a nemusi se tahat tasky. jinak nevim jak v cechach, tady jsou i takove sluzby ze kdyz chci nakup necham v obchode a oni mi ho za mensi poplatek privezou a donesou az ke dverim.

preju ti hodne uspechu na zive ceste, ta ti prida silu lehceji prekonavat tezka zivotni obdobi.

posilam ti slunicko a ptaci zpev a hodne zive lasky. ten kdo umi prijimat umi i davat. i zivot.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju Květuško, jsem ráda, že se Ti básnička líbila a budu ráda, když ji dáš na Tvůj sluncem prosvícený voňavý a svěží blog. Psávala jsem básničky víc, ale mám málo času, ale když mě to popadne, tak sednu a píšu.
S těmi nákupy přes internet to tady tak pružné bohužel není, objednávala jsem dříve spíše bio věci (suché), ale to už teď naopak, všeho co ještě v kuchyni je suchého a konzervovaného se zbavuju (je toho už opravdu málo) a mám radost z toho poznání, jak málo toho člověk potřebuje k vaření ke kvalitnímu životu. No a když jdu nakoupit (teda jedu, manžel mě odveze) pro vařené, tak to spojím a kupuju čerstvé ovoce a zeleninu. Zase je pro mě fajn, že si vezmu nákupní vozík o ten se opřu a můžu jít po obchodě sama. Dříve jsem na něm skoro ležela, teď už jdu rovně (pomohly půsty...).

Doufám, že tenhle stav nebude trvat tak dlouho, teta bude muset jít do domova důchodců - samozřejmě se tomu brání a my to chápeme, ale nemůžeme se ať už já nebo moje máti se o ní trvale starat. Její stav (i psychický se po tom pádu opět mnohem zhoršil...)

Ještě z jiného soudku - dnes ráno jsme měli dle Tvého receptu banán rozmixovaný se šťávou z pomerančů -móóóc velká dobrota :D .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Pavlínka, veľmi sa mi páči tvoja básnička - vystihuje aj moje vnútorné pocity. Vďaka za ňu. Myslím na teba, aby si všetky tie ťažkosti, ktoré teraz máš, dokázala zvládnuť. Viem, že neraz je to nad ľudské sily. Držím ti palce a myslím na teba.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pavlína

Příspěvek od k.winky »

Pavlí, básnička je opravdu krásná a vystihující, je vidět, že tvoje dušička je opravdu vlídná a sluncem prosvícená ... Držím ti palce, ať zvládnéš všechny těžkosti ... čtu tvůj deníček a moc tě obdivuju !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

Pavlína píše:Zase je pro mě fajn, že si vezmu nákupní vozík o ten se opřu a můžu jít po obchodě sama. Dříve jsem na něm skoro ležela, teď už jdu rovně (pomohly půsty...).
.
tak tohle je tedy pokrok, klobouk dolu
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Jste tak hodní, děkuju moc všem za povzbudivá a milá slova. Opravdu to potěší.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavluška »

Pavlína píše:Paprsky svými vytvoří
tu sladkou šťávu plodu,
vítr se s vůní vynoří
a doplní tu shodu.
mnam. :s)

Přeji aby bylo co možná nejlíp, Pavli.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Tak se zase po delší době vracím k deníčku, abych napsala co prožívám.
Máme odšťavňovač a tak šťavíme a šťavíme, jsou to opravdu dobroty.
Jedu na vita tak asi na 75% a čím více piju šťáv, tím více cítím na těle co to se mnou dělá. Boule se hýbají každý den jinak, někdy se hodně zmenší, někdy nabudou, ale cítím jak obsahově řídnou. Kolem kotníků se mi udělaly zatvrdliny a najednou mě začaly tak šíleně bolet nohy, že jsem nemohla skoro chodit. Když jsme byli v Globusu, tak jsem nestačila projít otočnými dveřmi, přímo mi obouchaly celé nohy, myslela jsem, že mi je podrazí. Hrozný zážitek :( . Taky mi zůstaly jeden okamžik obě vzadu a jen tak tak, že jsem se nerozplácla jako žába. Celá jsem se klepala. Jedna noha se mi na několik dní zkroutila tak, že jsem jí ještě nikdy tak vbočenou neměla - věděla jsem, že je to těmi nahromaděnými odpady v kotníkách. A že to odejde, ale že to musím vyržet. Dnes se mi chodí už trochu líp, ale zase se mi motá hlava - detox probíhá... Další zprávy zase podám :D .
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

fiha, to je dramaticky pavlino, preju vydrz a hodne ovoce a stav. to musi byt lepsi.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Pavlína

Příspěvek od awa »

Kam se hrabe Hitchkok...relativně zdravý člověk ani netuší. Vydrž Pavlínko, každá snaha je krokem vpřed a nezapomínej se mít ráda a každou chvilku užít jako jedinečnou, i když v daném momentu to tak nevypadá, tak i špatné věci nás mohou hodně posunout. Za sebe mohu říci, že mě moje onemocnění velmi změnilo, donutilo zapracovat na sobě a nesmírně posunulo. Každá nemoc může člověka přinejměnším naučit obrovské toleranci, pochopení a soucítění a ty taková dobrá duše Pavlínko jsi. Na konci své cesty z tebe bude fantastický diamant...prvotřídní kvalita.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Awi děkuju za krásná slova, děkuju za povzbuzení dodatečně i Pavlušce a taky Sweetie. Ano, cítím to taky tak, procházím životem složitě, ale na konci mě čeká dobrý výsledek a radost, protože jsem nehodila flintu do žita a nic nevzdala i když mi hodněkrát bylo moc špatně ať už fyzicky, psychicky a nebo spíš obojí najednou, protože to spolu úzce souvisí.
Půst mě dostal až sem, protože mění člověka nejen zevně, ale hlavně uvnitř sebe a od toho se pak všechno dále odvíjí...
Tahle cesta je jistota. Na půst jsem vždycky musela nějakou dobu čekat, sebrat sílu, ale tady se můžu léčit každý den a půst přidávat jaksi navrch.
Dnes se mi chodí zase trochu líp a cítím se psychicky dobře. Překonám všechno a uzdravím se - konečně :D . Ještě jednou děkuju za podporu a za krásnou atmosféru celého fóra kde mohu s Vámi být.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Pavlína píše: Tahle cesta je jistota. Na půst jsem vždycky musela nějakou dobu čekat, sebrat sílu, ale tady se můžu léčit každý den a půst přidávat jaksi navrch.
Pavlínka, úžasne napísané. Jasné ako facka. :wink: Aj tu máš jednu veľkú fanúšičku a obdivovateľku.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavlína

Příspěvek od Sweetie »

myslis pozitivne, to je zaklad vseho. to pujde. klicovy bod podle me je existence Kvety, co ta dokazala. to te smeruje.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Soulasím Sweetie, Květuška je dobrý příklad - ten nejlepší a Tobě Renátko děkuju, jsi moc milá.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlinko, jsem rada ze se tvuj zdravotni stav ocividne lepsi, a mas pravdu, se syrovou stravou se lecis kazdy den, a je moc dobre ze ti chutnaji stavicky a vnimas jejich blahodarnost.

obdivuju te jak ten svuj zivot momentalne ne vzdy lehky zvladas.

posilam slunicko a kvety ovocnych stromu.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Díky Květuško za Tvá slova - jsem jako na houpačce. Dnes motolice hlavy začala odpoledne a hned na to noha vbočená ještě víc, dá se říct, že na ní nemůžu skoro stát, je to pro mě nepřirozená poloha, ale kdybych se rozkrájela, tak jí nenarovnám ani o milimetr. Naopak, snažím-li se jí narovnat je to ještě horší. Nakoupit ovozel jsem naprosto nezvládla - došla jsem jen ke dveřím supermarketu a byla jsem ráda, že jsem se dopotácela zpět do auta. Nevidím to ale negativně, je to náraz do těla - šťávičky mají velkou sílu. Vlastně nikdy jsem do sebe nedostala takové množství koncetrované živé stravy za den nebo za týden...
To motání hlavy cítím vycházet zezadu někde nad týlem. Současně se ale cítím tělesně odlehčená. A taky pleť v obličeji mám jemnější.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavlinko, je to beh na dlouhou trat. Zvladas to vyborne, jsi uzasna! Jsem s Tebou, myslim na Tebe, verim, ze uz bude jenom lip! Jsem moc rada, ze jsi se dostala k nam, myslim, ze syrova strava Te urcite posune zase o kus dal. S kombinaci s pustama je super.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Raduš, děkuju za povzbuzení :) . Víš už kdysi dávno ještě na Půst.cz jsi mi napsala větičku, že bych měla přejít na vita stravu. Nevím, jestli jsem to tady už zmiňovala, ale ta věta se mi tenkrát zdála pro mě nemožná. Ano, nedovedla jsem si představit, že bych měla jíst jen ovoce, zeleninu, ořechy, semena... Ale zůstala zasunutá někde vzadu...
Od chvíle co přišel odšťavňovač a mixér, tak jedu hlavně na šťávách a koktejlech, protože cítím, že tělo je chce a chce a tak ho poslouchám. Kombinuju to taky se saláty a celými plody, abych měla i vlákninu. Nakoupila jsem si od Terezky pohanku, goji apod., ale musím říct, že to vůbec nepoužívám (snad v zimě...). Bála jsem se, že budu mít hlad, chutě a že budu muset se sebou bojovat, ale vůbec :D .
Jsem vyhládlá po těch šťávách a koktejlech a tak si je dopřávám. Šťavím i zelené listy (špenát, polníček) a různě kombinuju.
Máš pravdu u mě je to běh na dlouhou trať, protože mám moc onemocnění dohromady. Dlouho jsem hledala jak správně jíst mezi půsty a tohle je přesně to co mě uzdraví. A ještě ten pocit, že to není žádná omezující dieta, ale škála dobrot o kterých člověk neměl ani tušení :) .
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ještě bych měla uvést na pravou míru jednu věc a to, že na Půstu jsem psala jak moc mi pomohl a jak mě posunul. Je to pravda, obrovské tvrdé boule už nemám a spousta dalších věcí se zlepšila o mnoho, ale přes to všechno to je na moje problémy málo. Teď půst plánuju až na podzim (udělala jsem jich za necelých pět let hodně) a tak jsem ráda, že jsem na vita najela právě od jara, kdy je hojnost všeho čerstvého. Hezky mi to všechno do sebe zapadá :D .
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pavlína

Příspěvek od Sitar »

Obdivuju.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavlína píše:Raduš, děkuju za povzbuzení :) . Víš už kdysi dávno ještě na Půst.cz jsi mi napsala větičku, že bych měla přejít na vita stravu. Nevím, jestli jsem to tady už zmiňovala, ale ta věta se mi tenkrát zdála pro mě nemožná. Ano, nedovedla jsem si představit, že bych měla jíst jen ovoce, zeleninu, ořechy, semena... Ale zůstala zasunutá někde vzadu...
.
Umim si to predstavit, vim, jak nepredstavitelne to pro Tebe asi bylo. Ja si zase pamatuju, jak jsem si nedokazala predstavit, ze nekdo neji maso >:-) , ja ho v tu dobu mela nejmene 2x denne, a ze u nas doma se netroskarilo! Porce opravdu velike a ja to taak milovala. Informace, ze nekdy dojdu az k vitarianstvi by pro me byla v jiste dobe naprosto nepredstavitelna a naprosto nemozna. Jenze dnes uz nejsem ten clovek, co tenkrat :P . Jsme esence energie sve a te co prijimame, takze je vic nez logicke, ze zmena je nevyhnutelna :P .
Jeste se jsme natolik schopni, ze si urcite informace dokazeme ulozit a uchovavat je na dobu budouci, az uz budeme natolik zrali, ze to dame. Jsem za Tebe moc rada, moc dobre si pamatuju, jaky dojem na me delaly Tve prispevky tenkrat na Pustu. Tak moc jsem s Tebou citila a tak moc jsem Ti chtela pomoct.... vis, je to kolikrat takova tupa beznadej... Proto jsem byla moc rada, ze jsem Te tu jednoho dne potkala :P .
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavlína píše:Ještě bych měla uvést na pravou míru jednu věc a to, že na Půstu jsem psala jak moc mi pomohl a jak mě posunul. Je to pravda, obrovské tvrdé boule už nemám a spousta dalších věcí se zlepšila o mnoho, ale přes to všechno to je na moje problémy málo. Teď půst plánuju až na podzim (udělala jsem jich za necelých pět let hodně) a tak jsem ráda, že jsem na vita najela právě od jara, kdy je hojnost všeho čerstvého. Hezky mi to všechno do sebe zapadá :D .
Pavli, je to strasne moc! Zmenila jsi smer! To je neuveritelna sila pri takovych problemech ty problemy ubrzdit, natoz zastavit, aby uz dalsi nepribyvaly. Nejen ze jsi dokazala tohle, ale jeste jsi dokazala, ze nejake problemy zacaly ubyvat. No, to uz je pro vetsinu populace na hranici zazraku!
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Sitar, děkuju...
Odpovědět