Pavlína

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Teda Radko, to jsi mě překvapila, že jsi jedla maso ve velkém :shock: .
Vůbec si Tě nedovedu představit. Vitariánství k Tobě patří jakoby odjakživa :lol: . Máš pravdu, člověk se pořád vyvíjí a mění - teda když má zájem, protože je hodně lidí, kteří vůbec nad ničím hlouběji nepřemýšlí a berou věci tak jak přijdou...

A co se týče toho, kolik jsem zvládla vylepšit, víš, jsem člověkem mě blízkým (zmínka v počátku deníčku) stále spíše kárána a ať udělám co udělám tak buď je to špatně nebo málo a musím říct, že mi to pomyslně podráží nohy, brzdí ve vývoji, ale přesto jdu dál a věřím. Tvá slova, že to co jsem dokázala málo není mě moc potěšila a podívala jsem se na to z trochu jiného úhlu pohledu. Děkuju.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Tak jsem dnes trochu neplánovaně ve svém deníčku, ale chtěla jsem napsat svou zkušenost. Občas se staráme o tetu, která má psychické problémy a vyšší věk, už jsem se tady zmiňovala. Tentokrát jí máme na celý týden. Nikdy nejedla dostatek vitamínů nebo spíš skoro žádné a jídelníček byl "pravý český". Musím ale dodat, že měla a má pěknou štíhlou postavu. Jedla sice nedobře, ale nepřejídala se.
Protože u nás doma už je zaběhnuté ráno odšťavování, tak jsme zvyklí pít asi tak půllitr různorodých šťáv podle toho jaký ovozel zrovna máme.
Vůbec jsem netušila co to může udělat, když tetě dám jen malou skleničku šťávy (cca 200 ml) jednu večer a druhou ráno. Jednou jsem dělala řapíkatý celer s jablky a jednou patizon, jablka a zelenou papriku. Večer to bylo bez problémů (tetě velmi chutnala šťávička) a celé dopoledne taky, ale pak po obědě (normálním vařáckém) se začaly dít věci :) . Došlo k tak intenzívnímu čištění - průjem a zvracení, že jsem až skoro začala mít strach.
Vůbec by mě nenapadlo, jak silný účinek může mít tak malé množství šťávy "normálně" živenému člověku. Teta mi nakonec řekla, že šťávu už nikdy nechce, protože jiné jídlo jí tohle nedělá... Vysvětlování nemá smysl.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Ahoj, Pavlínka. Chcem ťa len pozdraviť. Si príma dievča. Tvoje poznanie je hlboké a naozaj pravdivé.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pavlína

Příspěvek od Sitar »

Netroufám si říci, jestli to bylo opravdu čištění, nebo jen reakce organismu na něco, na co není zvyklý.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Renátko, děkuju za milý pozdrav od Tebe - potěšil mě, Ty jsi taky mě moc blízká dušička, ale to Ty víš, viď :) .
Musím ještě dodat, i když jsem se chtěla více rozepsat ještě o nějaký čas později, že stočená noha se mi srovnala hodně moc k lepšímu, ale jsem přesvědčená o dalším zlepšení a taky to nechci zakřiknout...
Můj poznatek je, že tohle čištění na vita je dlouhodobé a pro mě intenzívnější než při půstu. Ale půsty samozřejmě zařadím do svého dalšího uzdravování taky. Jsem spokojená, vita mi opravdu vyhovuje.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Sitar, máš pravdu možná to byla jen reakce organizmu na něco nezvyklého - k tomu bych přičetla hlavně to zvracení. No dnes ráno, když jsem šťavila broskvičky, žlutou papriku a velkou hlávku salátu teta hned hlásila, že tohle ona nebude. Po včerejším vyprázdnění k snídani snědla 2 sladké koláče a veliký marmeládový šátek. Opravdu to nebyl šáteček, ale šátek :mrgreen: Takže si pěkně zacpala bříško a je spokojená.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Pavlína píše:
Musím ještě dodat, i když jsem se chtěla více rozepsat ještě o nějaký čas později, že stočená noha se mi srovnala hodně moc k lepšímu, ale jsem přesvědčená o dalším zlepšení a taky to nechci zakřiknout...
Pavlínka, tak to je naozaj skvelá správa. :D
Myslím, že kombinácia vita a pôstíky, to je aj pre mňa to pravé orechové. Už teraz rozmýšľam, ako na neskorú jeseň šupnem do programu cca 14 dňový pôstík, no zatiaľ si užívam skvelé ovocie a zeleninu.
Ad) teta: hlavne nech je spokojná :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavlína píše:Renátko, děkuju za milý pozdrav od Tebe - potěšil mě, Ty jsi taky mě moc blízká dušička, ale to Ty víš, viď :) .
Musím ještě dodat, i když jsem se chtěla více rozepsat ještě o nějaký čas později, že stočená noha se mi srovnala hodně moc k lepšímu, ale jsem přesvědčená o dalším zlepšení a taky to nechci zakřiknout...
Můj poznatek je, že tohle čištění na vita je dlouhodobé a pro mě intenzívnější než při půstu. Ale půsty samozřejmě zařadím do svého dalšího uzdravování taky. Jsem spokojená, vita mi opravdu vyhovuje.
Pavli, to je super, drzim palce :P
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děvčátka děkuju je tu s Vámi krásně :D .
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

mila pavlinko, s radosti jsem si precetla, ze se ti pomalu ale jiste lepsi zdravotni stav a to diky zive strave a tobe, ze se tak dobre o sebe staras. posilam jahodu a kyticku po letnim slunicku
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Květuško, moc děkuju, jsi tak milá :D .
V jiném vlákně jsem se zmínila o tom, že dokonce jsem si troufla jít do posilovny, abych se hýbala pod dohledem trenéra, kterého jsem si zaplatila. Je to nááádhera, rozhýbávám své tělo jako celek a úplně jsem tomu propadla. Trenér poznamenal, že jdu zase (vždycky) s dobrou náladou. Vita člověka otvírá pro nekonečný úsměv...
Četla jsem Tvůj hezký deníček (nové příspěvky) a s Veri se tam bavíte mimo jiné i o únavě nebo spíše neúnavě :D a můžu jen potvrdit, že jsem čekala,
jak mě bude bolet celé tělo, když jsem vlastně nikdy takhle necvičila a ono NIC, vůbec nic. Tak jsem si říkala, opravdu to je jasná spojitost. Mám sílu a chuť cvičit dál a dál a energie spoustu a to jsem vlastně ještě dost zanesená.
Ta posilovna mi úplně změnila život. Jsem šťastná :D .
Posílám Ti velikánský kus mého štěstí a k tomu ještě nekonečný úsměv.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od mira »

:mrgreen: === :mrgreen: (vitačinka)
Všeho s mírou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

mila pavlinko,

ja us jsem se taky moc tesila na tvoje nove zpravy, jeee, to je krasa ze cvicis a moc te to bavi, ja jsem taky po uraze hodne cvicila a moc me to bavilo, a do dnes si to moje telo pamatuje, kdyz si nekdy zacvicim par cviku jde mi to jako pred lety vic nez dvacetipeti... jinak verim ze te svaly neboli ne jen diky tvoji zive diete, ale taky se mas na to odbornika ktery vi vse o svalech a bolest ti urcite nepreje. ja mam velkou radost, ze jdes stale kupredu, a verim ze az priste priletim do cech, budeme mit moznost se setkat. treba si dame soukromej maraton.. ano, je to tak, koluji-li v krvi ty spravne chemicke vzorky, usmev na tvari se stane prirozenosti. me osobne spoustu lidi rika, ze jen moje pritomnost je radostne povznasi.. ale na to, aby papali jen ovoce jako ja, zatim jeste nemaji.

preju slunicko, a ne jen malicko,
kveta
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Máme stejné pocity Květuš. A jinak se taky těším, že se setkáme, protože do té doby už budu schopná mnohem více než jsem dnes :D .
Měj se sladce.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

je to tak pavlinko. funguje to i pres internet, to je parada co? mej se krasne, skladej basne..
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ano, je to cítit i přes internet :D . Kdybys věděla jaké jsem měla cukání Tě překvapit (jen Tě prostě pozdravit), když jsi byla na kurzu kreslení - to bych neměla daleko, ale nakonec do toho přišlo něco naléhavého, takže bylo rozhodnuto :( .
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlino, mam radost ze jsi me chtela prekvapit v decine. snad to vyjde priste a uvidime se, muzeme se klidne domluvit, ja bych taky za tebou mohla prijet az se priste stavim u tety v decine, taky jeste bych tam kresliti pastelkami chtela, bude to asi za dva roky. tesim se na tebe, jsi moje slunicko i nebe.. (:-)
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Květuško, to je bezva, to se určitě příště domluvíme, my máme kousek od Děčína chatu víš :) .
Taky jsi sluníčko, co mi svítí na cestu :D .
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlino, to je parada, uz se moc tesim.
diky, krasna vilo pavlinko

mas rada ruzovou barvu? kdyz na tebe mslim, casto se mi vybavuje a to hlavne v podobe malin jahod a vodniho melounu (:-)
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Jé Květi, Ty jsi milá :) . Mám ráda barvy vůbec - myslím hlavně pastelové barvy.Na prvním místě je sice modrá a pak hned zelená (nebo to pořadí i přehazuju :) ), ale růžová je taky jedna z barev, kterou mám moc ráda a dokonce i část bytu máme laděnou jemně narůžověle...
Ve vztahu k ovoci, zelenině a přírodě vůbec mám právě ráda tu zelenou, kterou nazývám "šťavnatá zeleň", to je takové moje přirovnání k živým listům a travičce v kontrastu s modrým nebem. Taky mám ráda květiny a samozřejmě ovoce - příroda je opravdu nádherná kouzelnice :) .

Já k Tobě mám přiřazenou barvu žlutou v různých odstínech a to je barva slunce a písečných pláží, manga (myslím ovoce :lol: ) a durianu, i když ten je spíš takový bílo - béžovo nažloutlý, ale pasuje do té škály.
Jakou barvu máš Ty nejraději?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Jééj dievčatá, keď som bola teraz na tej služobke v Kolíne, tak som si prvý deň dala ružovú blúzku a keď sme prišli na výstavisko, tak sa kolegovia smiali, že som sa zladila s kobercami v uličkách vo výstavných halách - boli nádherne ružové :D
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Jo, jo Renátko, růžová je prostě žůžová (:-) .
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od mira »

Jsem hrdým majitelem růžových termoponožek. Bude-li tuhá zima,
budu v nich machrovat. Jeden bývalý kolega jezdil do práce na
růžovém kole, vypůjčeném od choti. Budil pozornost. Pink
Všeho s mírou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

Pavlína píše:Jé Květi, Ty jsi milá :) . Mám ráda barvy vůbec - myslím hlavně pastelové barvy.Na prvním místě je sice modrá a pak hned zelená (nebo to pořadí i přehazuju :) ), ale růžová je taky jedna z barev, kterou mám moc ráda a dokonce i část bytu máme laděnou jemně narůžověle...
Ve vztahu k ovoci, zelenině a přírodě vůbec mám právě ráda tu zelenou, kterou nazývám "šťavnatá zeleň", to je takové moje přirovnání k živým listům a travičce v kontrastu s modrým nebem. Taky mám ráda květiny a samozřejmě ovoce - příroda je opravdu nádherná kouzelnice :) .

Já k Tobě mám přiřazenou barvu žlutou v různých odstínech a to je barva slunce a písečných pláží, manga (myslím ovoce :lol: ) a durianu, i když ten je spíš takový bílo - béžovo nažloutlý, ale pasuje do té škály.
Jakou barvu máš Ty nejraději?
PAVLI, ja to mam s barvama uplne stejny.. tak jsi mi usetrila psani. dik. zajimavy. u me jsou odstiny taky hodne dulezity.

zlutou barvu pouzivam hodne a to hlavne kdyz maluju, na sobe jsem ji dlouho nesnesla, ale dostala jsem asi pred ctrmi lety zlute letni saty a do toho odstinu jsem se hned zamilovala a rada je nosim, od te doby jsem se na zlutou vic zamerila. ty zluty odstiny co mas se mnou spojeny presne pasujou, sikulko. to je krasa co?

posilam ovocne opojeni a hodne slunicka :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:Jééj dievčatá, keď som bola teraz na tej služobke v Kolíne, tak som si prvý deň dala ružovú blúzku a keď sme prišli na výstavisko, tak sa kolegovia smiali, že som sa zladila s kobercami v uličkách vo výstavných halách - boli nádherne ružové :D
reni, neco podobnyho jsem zazila pred mnoha lety v perthu (zapadni australie) mela jsem na sobe dlouhy zelenomodry, vlastnima rukama usity saty, kdyz jsem vrkocila, za ucelem zakoupeni listku na vlak do sydney, do velice prvotridni kancelare jiste vlakkove spolecnosti. sedelo tam asi sest lidi, nejmin, kazdy u sveho stolu a vsichni na me zirali jakobych spadla s nebe, nejdriv jsem nevedela o co jde, ale za chvilicku mi to samotny doslo, moje zelena a modra presne ladila se zelenou a modrou jejich velice impresivni moderni kancelare.. reagovala jsem na to jeste vetsim usmevem, ja jsem si totiz sla pro ten listek s velkou radosti, moc jsem se tesila na cestu a ta byla primo uzasna a nezapomenutelna..

posilam pisnicku po jarnim slunicku
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

kveta píše:
Pavlína píše:Jé Květi, Ty jsi milá :) . Mám ráda barvy vůbec - myslím hlavně pastelové barvy.Na prvním místě je sice modrá a pak hned zelená (nebo to pořadí i přehazuju :) ), ale růžová je taky jedna z barev, kterou mám moc ráda a dokonce i část bytu máme laděnou jemně narůžověle...
Ve vztahu k ovoci, zelenině a přírodě vůbec mám právě ráda tu zelenou, kterou nazývám "šťavnatá zeleň", to je takové moje přirovnání k živým listům a travičce v kontrastu s modrým nebem. Taky mám ráda květiny a samozřejmě ovoce - příroda je opravdu nádherná kouzelnice :) .

Já k Tobě mám přiřazenou barvu žlutou v různých odstínech a to je barva slunce a písečných pláží, manga (myslím ovoce :lol: ) a durianu, i když ten je spíš takový bílo - béžovo nažloutlý, ale pasuje do té škály.
Jakou barvu máš Ty nejraději?
PAVLI, ja to mam s barvama uplne stejny.. tak jsi mi usetrila psani. dik. zajimavy. u me jsou odstiny taky hodne dulezity.

zlutou barvu pouzivam hodne a to hlavne kdyz maluju, na sobe jsem ji dlouho nesnesla, ale dostala jsem asi pred ctrmi lety zlute letni saty a do toho odstinu jsem se hned zamilovala a rada je nosim, od te doby jsem se na zlutou vic zamerila. ty zluty odstiny co mas se mnou spojeny presne pasujou, sikulko. to je krasa co?

posilam ovocne opojeni a hodne slunicka :D
Květuš, já padám - teda samozřejmě obrazně řečeno :D , já to měla se žlutou barvou a sama sebou ÚPLNĚ STEJNĚ jako Ty. Na sebe jsem ji nikdy nevyhledávala. Ale v poslední době se mi začíná líbit i ve spojení s hnědou či oranžovou - tyto barvy byly u mě taky vždycky v pozadí. Beru to tak, že objevuju něco nového v životě a současně začínám jinak vnímat barvy...
Jsem moc ráda, že ta žlutá k Tobě sedne a opravdu moc se těším až se poznáme osobně.
Posílám Ti žlutý citrónek - mám je moc ráda ve šťávách a taky limetky.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlinko, to je opravdu zajimaci jak to mame stejny. taky se na tebe v realu moc tesim, kdyz si to predstavuju, zaleje me vzdy silna vlna radosti. barvu citronu mam moc rada jak kury tak duziny a ta zelena je taky uzasna, i ta u limetky. ja mam rada zlutou s modrou, cernou, teda spis tmave sedou, a svetle sedou, cervenou, oranzovou, khaki zelenou, a s hodne tmave ruzovou, v anglictine se ji rika horka ruzova = hot pink. pak ruzovou perletovou. ja jsem do barev byla vzdycky blazen, a od ty doby co se zivim ovocem, taky krasnych barev, barvy jeste vic vnimam a jsou pro me dulezite u vseho co mam. potrebuju mit kolem sebe barevnou harmonii a proto je mi upnle nejlip v prirode.

diky za citronek, umeju si v nem vlasy a jeste se v nem vykoupu. jinak jsou na me moc kysely a prikyselovat potrebu nemam, spis prislazovat, v tom pripade tak cinim bananama.

posilam jahudky lucni.. :D
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ahoj Květuško,
nějak jsem se dřív nedostala k odpovědi. Děkuju za hezké doplnění o barvách.
Zase jsme na tom stejně - co jím ovoce vnímám barvy víc a zelenou mám ráda i khaki... Jen s tou šedou se rozcházíme, tu já moc nemusím, i když na druhou stranu mi nevadí. I já si naše setkání představuju s pocitem radosti a vnímám ho velmi pozitivně.

Co se týče mých dalších kroků vpřed - jsou malé, ale jsou a to je důležité.
Zase se mi po cvičení o kousíček narovnala noha. Teď ale trenér nebyl přítomen a cvičila jsem 2x sama a je to znát, ta intenzita není taková jako pod jeho vedením, i když se opravdu snažím.

Taky jsem byla poprvé na lymfatické masáži (u nové paní masérky, protože ta stávající se odstěhovala na opačný konec republiky, odkud pochází).
Není jednoduché najít dobrou odbornou masérku, ale hledala jsem pečlivě a myslím, že jsem měla štěstí. Byla to oáza klidu, vůně, hudby a účinných hmatů ve starém domě s pozitivní atmosférou. K tomu dobrý přístup, možnost parkování - to všechno je pro pravidelné docházení důležité. Paní masérka je milá, klidná, tichá osůbka plná pozitivní energie - teda tak jsem ji vnímala a myslím, že ona mě taky, protože mi řekla, když jsme prohodily pár úvodních vět, že jsem sluníčko a to že má ráda. Takže jsme si sedly i jako duše :) . Vyšla jsem úplně nadšená a to jsem ještě nevěděla, jak moc to na mé tělo zapůsobí.

Při předchozích masážích ze mě většinou šla spousta vody (ve formě častého močení), ale tentokrát se stalo, že ze mě odcházelo spoustu věcí - mnohokrát za den jsem byla a další den zase a další den zase... (a nebylo to močení (:-) ). Přičítám to vitastravě a pohybu - obojí pomohlo začít uvolňovat usazeniny z vaků a začíná odcházet to co odcházet má.
Jsem šťastná, šťastná, šťastná a věřím v další sílu svého snažení.

Posílám Ti milá Květuško barevný den :D .
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ještě jsem zapomněla napsat, že máš hezkou fotku :) .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Pavlínka, to sú samé skvelé správy. Veľmi sa teším spolu s tebou a pozdravujem ťa:D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavli, super zpravy :P !
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju moc za pozdrav Renátko :D .
Radko, to víš, že mám velikou radost :D .
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavlína píše:Děkuju moc za pozdrav Renátko :D .
Radko, to víš, že mám velikou radost :D .

Ja mam taky radost, rada ctu Tvoje uspechy. Hodne na sobe pracujes a je to sakra znat m:-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od mira »

Palec nahoru :!: :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju :D .
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

jeee, pavlinko, to jsou same krasne zpravy, jsem rada ze delas pokroky, rikas, ze jsou to krucky male, ale v mych ocich jsou to obri kroky, vsak se podivej dozadu a sama uvidis jak daleko jsi dosla, urcite ti ovoce dava vic nez silnejsi vnimavost barev, a masaze a cviceni proces leceni urychli i zprijemni.

ja jsem taky mela stesti na masery a maserky a rehabilitacni sestry, a vsichni az do jednoho to byli moc mily a zajimavy lidi. do dnes na ne rada vzpominam... a ze uz je to par let. byla jsem asi rok v lecebne kosumberk, a pak kazdy rok na mesic do lazni. pokazdy jinam. pak jeste sauna a po ni masaz.

posilam ti dvojitou duhu :D sikulko
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

mira píše:Palec nahoru :!: :mrgreen:
genialni, kopiruju :lol:
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Tak včera kupoval můj muž v Globusu duriánek. Stál u pokladny ve frontě a nějací starší manželé se bavili - tady je cítit plyn, no vážně, to je divný... (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

jo, s duriankem je i dost legrace, mam za ty leta uz par podobnych pribehu nastradano.

myslim na tebe pavlino a tesim se az se tu s nami podelis o tve nove vita a fitness zazitky.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Podělím se moc ráda. Trenérovi se nelíbí, že se nepotím. Zpočátku jsem si myslela, že je to špatně, ale když jsem se zeptala tady v jiném vláknu, zkušenější hodní a milí sportovní vitariánci mi řekli, že to vůbec není na závadu. Tak jsem to hodila za hlavu. Ale trenér ne.
Na příští hodinu musím přijít s tílkem, na to tričko s dlouhým rukávem a ještě svetr.
A takto vyzbrojena budu cvičit. No sama jsem zvědavá jestli takhle "donutím" tělo se potit. Beru to ale s lehkostí a v klidu. Uvidíme...
Výsledky cvičení přinášejí ovoce. Mám posílené tělo, v chůzi se cítím opět jistější, vaky se zase o kousek zmenšily, je mi moc dobře.
I psychicky se cítím líp, věřím tomu Květuško, že až se uvidíme, budu už jiný člověk.
Jediná jedna věc se mi ještě vrací a to ta, že se mi nekontrolovatelně zkroutí noha. Ale zase to vždycky povolí. Beru to tak, že tělo se nemůže naráz zbavit starého problému.

Posílám Ti melounovo jablíčkový pozdrav - naše dnešní ranní snídaňová moc dobrá šťávička :-).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavluska »

šikula!!! Máš můj velký obdiv, Pavli. :) a co ty masáže? pokračuješ?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju Pavluško jsi hodná. V masážích pokračuju, zrovna zítra jdu zase.
Paní masérka mi řekla, že si všimla, že se lépe pohybuju, když lezu na stůl,
když pokrčuju při masáži nohy - potěšilo mě to, protože sama cítím to samé
:D . Všechno se vším prostě souvisí. Protože mám problémů a k tomu zapeklitých hodně, bylo pro mě málo pouze půst, nebo pouze vita, nebo i půst v kombinaci se cvičením doma a masážemi - to vše jsem dělala, ale nebylo to ono nebo spíš potřebovala jsem dělat víc.
Nejlepší cesta pro mě je vita s kratšími půsty, k tomu cvičení ve fitku a pravidelné lymfomasáže. Pak teprve mohu dosáhnout výraznějšího zlepšení.
K delším půstům se samozřejmě chci vrátit taky zase.
Jsem tady mezi všemi hodnými lidmi moc ráda :) .
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavluska »

Pavlína píše:Všechno se vším prostě souvisí.
Pavli, souhlasím! pohyb, masáže, rozumný jídelníček, stav mysli... vše dohromady. :) :) :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

Pavluska píše:
Pavlína píše:Všechno se vším prostě souvisí.
Pavli, souhlasím! pohyb, masáže, rozumný jídelníček, stav mysli... vše dohromady. :) :) :)
ja taky, souhlasim, a verim ze prave ten jidelnicek je prvnim krokem, pak se vic telu chce do telocviku a do vseho je vice elanu. vsak po tezkem obede se usina, to vi kazdy. na pomoc prijde kaficko.. atd.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavli, ja mam takovou radost, ze je lip a lip a pokracujes v tom co ti svedci. styskalo se mi po tobe, kdyz jsem byla bez netu a rada te tu vidim.

taky verim, ze az se setkame budes na tom po vsech strankach mnohem lip. tesim se, kdo vi, mozna uz i cesky leto 2010 (:-)

mej se krasne, skladej basne.

slunicko a jerabiny jeeee...
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Super Květi, jestli to vyjde v roce 2010, tak to se těším moc :D .
Nechci to zakřiknout, ale na minulém tréningu další pokroky, nohy jsou volnější a pohyblivější - cítím, jako bych se zbavovala pout :D .
Budu zase létat jako pták. I když mám vadu chůze, před zabřednutím do dalších problémů a před úrazy jsem chodila zlehka a nemoc mě skoro neomezovala. Vrátím se tam zpátky do těch možností a pocitů které jsem měla a pořád na ně vzpomínám. Jdu jim vstříc :D .
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavlína

Příspěvek od martin_hk »

Pavlína píše:Už jsem se zmiňovala na půstu, než se moje problémy zhoršily natolik, že jsem doslova padla na kolena - fyzicky a poté i psychicky, byla jsem povrchní až hrůza. Nejdůležitější pro mě byly věci a být in. I když jsem se tak vlastně vůbec necítila dobře, silou jsem se snažila dohonit všechny další povrchní okolo sebe a dokázat jim, že se jim vyrovnám, aby mě brali...
Když si na to dneska vzpomenu, musím se smát sama sobě. Neposlouchala jsem své vnitřní pocity, které mi jasně říkaly - tohle přece nejsi Ty, sundej si tu nepohodlnou maškarádu, smyj si ty ulepené luxusní šminky, zuj ty boty ve kterých sotva lezeš, sundej si prstýnky (na každém prstě jeden až dva a
na krku dva až tři řetízky), které mi byly nepříjemné. A navrch ještě pořádnou dávku luxusního parfému a samozřejmě dlouhé nalakované nehty, které mi všude překážely… Nechybělo na mě nic, jen rozum.
uzasne cteni, respektive zjisteni, jak silny clovek dokaze byt... klobouk dolu... jdu cist dal... :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavlína

Příspěvek od martin_hk »

Pavlína píše:Podělím se moc ráda. Trenérovi se nelíbí, že se nepotím. Zpočátku jsem si myslela, že je to špatně, ale když jsem se zeptala tady v jiném vláknu, zkušenější hodní a milí sportovní vitariánci mi řekli, že to vůbec není na závadu. Tak jsem to hodila za hlavu. Ale trenér ne.
Na příští hodinu musím přijít s tílkem, na to tričko s dlouhým rukávem a ještě svetr.
A takto vyzbrojena budu cvičit. No sama jsem zvědavá jestli takhle "donutím" tělo se potit. Beru to ale s lehkostí a v klidu. Uvidíme...
Výsledky cvičení přinášejí ovoce. Mám posílené tělo, v chůzi se cítím opět jistější, vaky se zase o kousek zmenšily, je mi moc dobře.
I psychicky se cítím líp, věřím tomu Květuško, že až se uvidíme, budu už jiný člověk.
Jediná jedna věc se mi ještě vrací a to ta, že se mi nekontrolovatelně zkroutí noha. Ale zase to vždycky povolí. Beru to tak, že tělo se nemůže naráz zbavit starého problému.

Posílám Ti melounovo jablíčkový pozdrav - naše dnešní ranní snídaňová moc dobrá šťávička :-).
odhodlani a pevna vule zjevne dokaze divy... a take vira, ani jednoho neni nikdy dost... moc Ti drzim palce :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju moc Martine :) .
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pavlína

Příspěvek od buc11 »

nějak sem to přehlíd, pěkné pokroky
Odpovědět