Pavlína

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Renátko, Radko, Květuško, děkuju moc za Vaše názory :) .
Odpovídám až dneska, mám toho moc, ale je mi líp.
Detox probíhá stále (stále průjmy, ale jen 1-2x denně), taky psychika je někde jinde, teda myslím tím, že už je mi zase hezky a deprese nemám.
Vím ale, že se zase vrátí, až se tělo zakousne do dalších nevyčištěných vrstev. Je to součást uzdravování a beru to tak.
Cítím se i odlehčeně, byla jsem na tréninku a před ním jsem to s trenérem probrala. Nechtěl to moc slyšet, ale šlapání na rotopedu před a po cvičení 30 minut mi nedal. Tak jsem byla ráda, trénink byl příjemný a tak se mi to líbí,
byla jsem unavená, procvičená, ale ne vyřízená a vyždímaná jak citrón :mrgreen: .
Květuško, nějak se domluvíme, setkání s Tebou beru jako naprosto pozitivní, krásný a obohacující zážitek na mé vita cestě. Takže čas si tentokrát určitě udělám :D .
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ještě jsem zapomněla napsat, že trenéra ani fitko bych změnit nemohla - obojí je tu jen jedno :lol: .
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavlína

Příspěvek od Eva.cz »

Pavlína píše: Cítím se i odlehčeně, byla jsem na tréninku a před ním jsem to s trenérem probrala. Nechtěl to moc slyšet, ale šlapání na rotopedu před a po cvičení 30 minut mi nedal. Tak jsem byla ráda, trénink byl příjemný a tak se mi to líbí,
byla jsem unavená, procvičená, ale ne vyřízená a vyždímaná jak citrón
Vidíš, líná huba - holé neštěstí :wink:
Fajn, že je ti líp!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Evičko, děkuju :) .
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pavlína

Příspěvek od RadkaS »

Pavlína píše:Ještě jsem zapomněla napsat, že trenéra ani fitko bych změnit nemohla - obojí je tu jen jedno :lol: .
Tak z toho je treba vychazet :P . Jsem rada, ze uz je zase lip.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Pavlína

Příspěvek od Sumicka »

Pavlínko, jsi moc šikovná a silná, ale tak mě napadlo: vím, že narážíš na různá omezení, ale není to právě tlak tvého trenéra, který ti částečně pomáhá překovávat víc a posouvat se? Jasně, asi tak úplně neví co se s tebou děje, ale o tom jsou sparing partneři, že člověka dotlačí až tam, kam by se sám dostával mnohem déle a hůř.
Jinak držím palečky a přeji úspěch.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlinko, taky mam radost, ze uz je lip a ze jsi si s trenerem popovidala a on trochu ubral a tobe to tak vic vyhovuje. komunikace je dulezita.

sumicko, mas pravdu, tak treneri premysli, ale ja napriklad s takovym pristupem nesouhlasim, kdyz se to prehani, muze dojit i k poskozeni i zmrzaceni, coz je i drsnou realitou profesionalnich spotrovcu, kteri jsou trenery "bicovany" do nejvyssich vykonu a musi makat i kdyz uz padaj na hubu. mela jsem tu cest s nekolika sportovnima profikama prohodit nemalo slov a hlavne proto toto vim. vsak nektere zalezitosti se projevi ne ihned ale i po letech. ale kazdy mame svuj rozum, a kazdy at si to zaridi podle sebe, jak jim to nejlip vyhovuje.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Pavlína

Příspěvek od macik »

ahoj Pavlínko, trochu jsem se začetla do toho tvého boje a jeho průběh vnímám velmi pozitivně...zejména to velké vyměšování-nedávno jsem si koupila vitariánský hubnoucí program a doslova tam píšou, že nadbytečná váha se musí vykakat a ne vypotit, jak spousta lidí věří, takže z tohoto hlediska jsi na dobré cestě :D ......já vždycky, když znova začnu s vita (ano, bohužel jsem začínala již mnohokrát a nejsem stále tam, kde bych chtěla být, obdivuji tvou vůli), tak se vyměšování omezí, jen víc čurám, ale zbytek spíš stagnuje a když použiju klystýr, tak pak další den nejdu vůbec nebo jen jednou, což je málo, tak už se těším-netěším, až se to zas rozpumpuje, mám zrovna vita fázi :D
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Pavlína

Příspěvek od Sumicka »

Vita hubnoucí program? To je co? To mě zajímá, pohoď nějaké info :-).

Kveti, to máš pravdu, taky jsem to myslela v tom pozitivním tlaku k většímu výkonu. Samozřejmě existují hranice, které je třeba najít, určit a držet se jich. Já bych třeba trenéra, nebo aspoň partnera brala. Bohužel jsem na všechny sportovní aktivity sama, manžel na sport není vůbec a v mém okolí sportovci moc nejsou, natož aby měli čas se mnou někde v 6 ráno běhat :twisted:
Jinak Pavlínce držím končetiny (virtuálně), aby se jí dařilo.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju všem :) . Jste na mě tak hodní. Sumicko, já vím, že je lepší víc zabírat, aby se člověk posunul - myslím tím fitko, ale Květuška má pravdu v tom, že trenéři jsou bičováni až padají na hubu - přesně případ toho mého, je tak zvyklý a podle toho chce aby cvičili všichni. Ale snad už teď bude pokračovat zlatá střední cesta.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Macíku, moc ráda Tě vidím ve svém deníčku, i když jsme spolu moc slov neprohodily, vnímám Tě nejen tady na Vitarianu, ale i z diskuze MK, kterou jsem sice nedočetla do konce, ale hubnutí máme společné.
Neboj, taky nejsem tak dokonalá, jen se hodně snažím, ale 100% vita taky nedokážu, i když jsem to už psala, že určitě jen 100%, přesto sklouznu.
Rozdíl je ten, že jsem si to vyčítala a trápila se, že jsem slaboch, ale urovnala jsem si to v hlavě a funguje to :D . Jím převážně vita a když mám na něco chuť, tak si to prostě dám a nebo když jdu k nějaké kamarádce nebo ona má přijít ke mě, neřeším to. Vadilo mi, že s nimi nechci jíst, ale zároveň jsem nechtěla nic vysvětlovat, takže jsem měla v sobě nesoulad. Nemá cenu něco vysvětlovat, když vím předem jaká by byla reakce...
Měla jsem strach, že čištění i při občasných odchylkách nebude fungovat, ale jak vidím, tak funguje a moc mě to těší :D .

Taky mě zajímá vitariánský hubnoucí program - prosím, napiš víc.
Úplně Ti rozumím, že Ti nic nejde ven jak popisuješ a po klystýru pak nejdeš - taky mi nic nešlo ven, stejně jako Tobě. Naopak já se čím dál víc ucpávala - půsty, mezi půstama hatlapatla a zase půsty, takže jsem se nakonec ucpala dokonale. Jen to cvičení rozhýbalo lymfu, fakt a trvalo to skoro 7 měsíců !!!! intenzívního pohybu než jsem začala dostávat ty hnusy ven. Jestli Ti můžu poradit, zkus taky cvičit - nejlepší je stepper.
Moc Ti taky držím palce a zase si napíšeme, viď. Budu se těšit :D .
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Pavlína

Příspěvek od macik »

Pavli, jojo, pohyb hraje roli a střídání půstů a přežírání už mám taky za sebou...teď mám pocit, že to půjde splavně, mám to v hlavě hezky nastavený a funguje to dobře, zatím...i když taky stopro vita zatím není, ale jsem ráda i za malé úspěchy...stejně jako šárka dělám pokony a to je panečku prohaněč-obvykle musím udělat pauzu po každé stovce :mrgreen:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

Sumicka píše:Vita hubnoucí program? To je co? To mě zajímá, pohoď nějaké info :-).

Kveti, to máš pravdu, taky jsem to myslela v tom pozitivním tlaku k většímu výkonu. Samozřejmě existují hranice, které je třeba najít, určit a držet se jich. Já bych třeba trenéra, nebo aspoň partnera brala. Bohužel jsem na všechny sportovní aktivity sama, manžel na sport není vůbec a v mém okolí sportovci moc nejsou, natož aby měli čas se mnou někde v 6 ráno běhat :twisted:
Jinak Pavlínce držím končetiny (virtuálně), aby se jí dařilo.
pardon, ze jsem te nepochopila. asi jsem moc rychle cetla. preju ti at si najdes nejakeho sportovniho partnera na to behani v sest rano, treba se s nim srazis az vybehnes. (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

Pavlína píše:Děkuju všem :) . Jste na mě tak hodní. Sumicko, já vím, že je lepší víc zabírat, aby se člověk posunul - myslím tím fitko, ale Květuška má pravdu v tom, že trenéři jsou bičováni až padají na hubu - přesně případ toho mého, je tak zvyklý a podle toho chce aby cvičili všichni. Ale snad už teď bude pokračovat zlatá střední cesta.
bude pokracovat, kdyz si o ni reknes. ale to uz vis uz se stalo vid? jsem moc rada, a nejvic urcite ty. mam opravdu z tvoji cesty kupredu radost, co se tyce tveho zdravi a i ze si reknes o to co je pro tebe dulezite. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

macik píše:ahoj Pavlínko, trochu jsem se začetla do toho tvého boje a jeho průběh vnímám velmi pozitivně...zejména to velké vyměšování-nedávno jsem si koupila vitariánský hubnoucí program a doslova tam píšou, že nadbytečná váha se musí vykakat a ne vypotit, jak spousta lidí věří, takže z tohoto hlediska jsi na dobré cestě :D ......já vždycky, když znova začnu s vita (ano, bohužel jsem začínala již mnohokrát a nejsem stále tam, kde bych chtěla být, obdivuji tvou vůli), tak se vyměšování omezí, jen víc čurám, ale zbytek spíš stagnuje a když použiju klystýr, tak pak další den nejdu vůbec nebo jen jednou, což je málo, tak už se těším-netěším, až se to zas rozpumpuje, mám zrovna vita fázi :D
ahoj maciku, rada te tu po delsi pauze vidim, a jsem rada ze mas zase vita fazi. at ti dlouho vydrzi. nikdy jsem si sama klystyr nedala, vzdy mi pripadal neprirozeny a verim, ze diky nemu streva zlenivi, coz jsi tu podtvrdila. na prirozene a zdrave vyprazdnovani je nejlepsi prirozena a zdrava vyziva. nekteri taky chteji aby se jim telo rychle vycistilo, ale ne vzdy je netrpelivost a rychla pomoc tou spravnou volbou.

zajimave rceni s tou nadbytecnou vahou, vykakat urcite a na prvnim miste, poceni ale taky prospeje kdyz se to s telocvikem neprehani, nikomu neublizi, ale naopak prospeje.. navic takovy dobry vypot v saune taky stoji za uvahu, a da si pri tom relaxovat i meditovat.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Pavlína

Příspěvek od macik »

květuško, já klystýr používám zejména, pokud je mi zle a tuším, že to je detox anebo když vita poruším nějakým šitem, tak to se pak další den nemůžu dočkat, až to bude venku a taky ho použiju... obvykle hřeším večer, takže klystýr pak použiju následující ráno po běžném vyprázdnění)...a jo, máš pravdu, sauna mi moc chybí, musím si někdy zase zajít :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od s.arik »

Mi po klystýru střeva rozhodně nelení. A nemyslím 10 min po něm, ale i další den :wink: , včetně několikadenních kúr...
Jsem přesvědčena o tom, že je velmi vhodný i dlouhodobě, pro všechny vařáky a začínající vitariány, příp. vitariány obžery. Jak je to u dlouholetých umírněných vitariánů, nevím (možná je pak zbytečný až škodlivě invazivní), každopádně já v té kategorii zatím nejsem a za mé situace je PMN klystýr královská metoda detoxikace (po stravě, samozřejmě).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

s.arik píše:Mi po klystýru střeva rozhodně nelení. A nemyslím 10 min po něm, ale i další den :wink: , včetně několikadenních kúr...
Jsem přesvědčena o tom, že je velmi vhodný i dlouhodobě, pro všechny vařáky a začínající vitariány, příp. vitariány obžery. Jak je to u dlouholetých umírněných vitariánů, nevím (možná je pak zbytečný až škodlivě invazivní), každopádně já v té kategorii zatím nejsem a za mé situace je PMN klystýr královská metoda detoxikace (po stravě, samozřejmě).
sakro, ono to muze trvat kazdemu jinak dlouho, nez streva zlenivi.

resit obrerstvi, nebo nespravnou zivotospravu (vareny) klystyrem je omyl, ktery tyto problemy neresi.

ano, klystyr streva neprirozenou cestou vycisti, a s cistyma strevama se zije kralovsky, ale klystyr neni prirozena cesta, jak si poridit a udrzovat streva cista.

cista streva se daji dosahnout pustem a cistou stravou, ale to je pro nekoho dlouha a namahava cesta, a volba rychleho reseni se zda primo zazracna.

je to ale vseobecne a silne rozsirene, ze lidi davaji prednost rychlemu reseni, nez trpelivosti a prirozenosti. jako napriklad u kafe, misto, kdyz si ospale telo o to rika sli spat, coz ja povazuju za prirozeny, da si vetsina populace kafe a je jim fajn, maji energii a jedou dal... az na to jednou dojedou. ne vzdy se projevi skodlivost nasich cinu ihned, nebo kratce po nem.

take se nutit do zvraceni protoze at uz z jakychkoliv duvodu je polde me velice neprirozene.

tot muj nazor, vzdy jsem byla proti nasili a to ve vsech podobach.

nikomu svuj nazor nevnucuju, jen konstatuju, kazdy at si dela co uzna za vhodne, a sklizi urodu svych cinu at uz drive, nebo pozdeji.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavluška »

vnímám to už jako Květa. Raději prevence než se pak vyplachovat nebo zvracet ... I z psychického hlediska (dám si to a pak se zachráním tím nebo zvracením). Brrr.
Jj, Pavlínko, pohyb je výborný. Hlavně ten co nás baví. :) Nedávno jsem se bavila s doktorkou na imunologii a ona opakovala, že kromě jídla je pro zdraví důležitý (nezbytný) pohyb a dobrá psychika s eliminací (nebo osvojení technik jeho zvládání) stresu...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Pavlína

Příspěvek od kveta »

pavlusko, good for you, ze to tak vnimas.
nejlip se clovek citi. kdyz zdrave ji. a pak se to i mnohem lepe cvici, jde to primo samo od sebe.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Pavlína

Příspěvek od macik »

holky, já to tak sice taky cítím, ale myslím si, že když je někdo přirozeně typ, co se nepřejídá, tak si nedovede moc představit, jak funguje mysl člověka, co jí nepřiměřeně moc (to my se šárkou důvěrně známe, akorát na její figuře to nenechalo stopy :D )....a pak i ty nánosy jsou tak obrovské, že třeba u mě osobně si myslím, že důkladná očista je na léta...jenže já se cítím špatně teď, jsem unavená teď a pak mám větší tendenci zase spadnout do vařeného, protože je to tak pohodlné pro unavenou mysl a tělo....dát si klystýr je pro mě okamžitá úleva a příliv energie nebo odeznění nevolností...i tak to nedělám často, ale jsem ráda, že je ta možnost...vyzvracet jídlo je mi nepříjemné , ale výplach prázdného žaludu je fakt očistná věc.......nejsou to věci, které bych doporučila každému, ale proč si občas neulevit, když to v podstatě neškodí, j bych to tak razantně neodmítala, nejsme všichni stejní...
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Macíku prosím jaký vitariánský hubnoucí program jsi koupila?
Už jsem se Tě ptala, ale nějak jsi to asi přehlédla v záplavě mých řádků :) .
Díky, ráda se něco nového dozvím.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Samira »

Prosim, dajte sem link na tie poklony, co robite. Dik.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od s.arik »

Samiro, nedáme :wink: . Jedná se o meditaci, která se předává pouze ústně, až po přijetí útočiště u lamy a až po absolvování předpřípravy (jiné meditace v určitém počtu opakování).

Jestli tě zajímá bdc, přečti si nějaké knihy od lamy Oleho Nydahla, když tě to zaujme, rády ti s Marci sdělíme více. Pokud ti jde jen o tělo, zajdi si na jógu nebo aerobik, to budeš mít asi nejlepší :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:Prosim, dajte sem link na tie poklony, co robite. Dik.
samozřejmě něco na YT najdeš, ale ne přesně ty "naše" a hlavně bez textu a vysvětlení meditace, bez toho je to duchovně bezcenné a jak už jsem napsala, sestavy fyzických cviků jsou i "lepší"....zkoušela jsi třeba Mojžíšovou? Nebo 5 tibeťanů, taky paráda...hathajóga ovšemže taky příjemná.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Samira »

Ahaaaaaa,
fajn, dik za info, presne toto som potrebovala. Ked si sa o nich zmienila volakedy davno vo svojom dennicku, tak som chvilu guglila, ale neuspokojilo ma to. Teraz pri rychlocitani u Pavliny som to zahliadla zas, tak cervik v hlave zacal opat hlodat.
Mojzisovu mam za sebou, fajn cviky, ale pre brusnu tanecnicu nic nove. Btw - v tej dobe som tancovala ca 2 hodiny kazdy den + asi hodinku Mojzisovu a nesekalo to dobrotu. Panvu som mala prekrvenu az prilis a aj pri tomto plati - vsetkeho moc skodi. Ponechala som si len tanec, ten je zabavnejsi :)
Este raz dakujem, mam rada odpovede k veci. Mozno Ta okrem babysatiek oslovim casom aj v tomto :mrgreen:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Pavlína

Příspěvek od s.arik »

No vida, tak to máš s pohybem daleko větší zkušenosti než já a nemám ti co radit :) Nebýt poklon, tak je celé mé cvičení 5-20 min jógy/tibeťanů/Mojžíšové/klasické rozcvičky/plavání denně, nic víc.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Samira »

Sarka, naopak, si mi inspiraciou, lebo ja sa prinutim k pohybu len s niekym - s kamoskou do posilky, s babami na tanec, s muzom beh, sama by som doma asi nerobila nic, malokedy sa prinutim. Cele popoludnie nad Tebou premyslam, ze si musim zaviest podobne pravidelne rozcvicky, mat taky svoj "stereotyp", ritual, lebo ked oslavim ste narodeniny, asi uz brusne tance nebudem robit, co mi potom ostane? :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Pavlína

Příspěvek od macik »

Pavlína píše:Macíku prosím jaký vitariánský hubnoucí program jsi koupila?
Už jsem se Tě ptala, ale nějak jsi to asi přehlédla v záplavě mých řádků :) .
Díky, ráda se něco nového dozvím.
pavli hoď mi do pošty mail a pošlu ti to :wink:
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ahoj lidičky.
Tak jsem zase tady po delší době, abych napsala co se událo. Od 1.7. jsem najela na ovoce - pouze a jen a za ten měsíc a kousek jsem se neuvěřitelně zlepšila. Chůze lehká, ujdu mnohem víc, hubnu, kalhoty mi už padají, prostě paráda :D . Musím říct, že pouze na ovoci je člověku ještě líp než na vita.
Díky Květušce s níž jsem v kontaktu jsem se nebála do toho jít.
Taky je léto a všeho dost, takže pojedu dál.

ALE :!: Dnes byl můj muž na preventivním vyšetření prostaty. Našli mu, že jí má mírně zvětšenou. Takže jsem udělala tlustou čáru i za jeho stravováním a zavádím do naší domácnosti další převratné změny (mikrovlnka poletí!!!). Ono to totiž probíhalo tak, že já jsem se čím dál tím víc zabývala syrovou stravou a můj méně kontrolovaný muž (dříve jsme jedli více spolu bezmasých a odlehčených jídel)
se pěkně rozežral a protože vařím ještě v sobotu pro další část rodiny, tak se tak nějak zaběhlo, že během týdne si zbytky ohříval v mikrovlnce a tak nějak tím týdnem prošel. Jeho heslo zní: nic se nemá přehánět - tedy myšleno ani množství ovoce a zeleniny, prostě "vyváženě".

Jak už jsem psala jedl i hodně moukovin ve formě koláčů, chleba atd...
Se mnou ráno pije ovocné šťávy a jí ovocné svačiny (mix banán s kiwi apod.) Pak už jede nezdravě + nějaké ovozel k tomu). Je jasné, že se to muselo projevit.
On má ovoce a zeleninu rád a jí ji mnohem víc než normální vařáci, ale
zbytkem dne s nezdravým jídlem převážila negativa.

Pročetla jsem si pár řádků o prostatě a jedná se v podstatě o zanesené střevo. Tak jsme to spolu rozebrali a DÍKY BOHU je vstřícný (nehledě že vidí i moje pokroky).

Budu se snažit mu nabízet velké porce syrové stravy, aby byl naplněný a nechtěl se něčím dojídat. Samozřejmě nechci hned úplně vařeniny vyloučit, aby se na to nevykašlal. Ale má dost strach, protože můj vzdálený příbuzný na to strašným a zdlouhavým způsobem umíral a on to viděl na vlastní oči...
Taky souhlasil s hydrocolonem. Prášky od doktora si ale vzít nenechá, no snad to nějak půjde. Je to prý opravdu v prvopočátku a za měsíc má přijít na kontrolu. Držte mi palce, zase se ozvu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Pavlínka, to vieš, že ti držíme palce :wink: Veľmi sa teším, že sa ti na ovocí tak úžasne darí (pozdrav Kvetku). A ako to máš s tým trénerom - cvičíš stále? Ja som opäť začala chodiť do bazéna na aquaerobic a je to úplne super. Stále pôstujem v pondelky a sem-tam aj nejaký dlhší pôstík. Ale tie pondelky mi vyhovujú. Mala som obdobie, že som pridala aj piatky, ale to zaradím, až zasa nebude náš ovozel. :wink:
S mužíčkovou premenou ti veľmi držím palce - aj u nás by bolo čo premieňať!!! No, holt, to naozaj musí chcieť ten druhý sám, moje chcenie je len zbožnou túžbou. Tak nech sa tomu tvojmu veľmi a veľmi chce zmeniť sa!
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Děkuju Renátko, věřím, že to dáme dohromady.
Na tréninky s trenérem jsem přes prázdniny chodit přestala, koupila jsem si kvalitní žíněnku a cvičím doma sama a musím říct, že mám asi větší úspěchy než s fitkem... Nechci tam přestat chodit, ale omezím to na 1x týdně od září, dále budu cvičit sama a chceme taky zase začít chodit plavat, mužovi to dělá moc dobře na záda.
Věřím, že aquaerobic je super, taky ve vodě se cvičí tak zlehka a přitom člověk cítí jak svaly pracují, viď :) .
Přeju Ti ať se Ti daří (všechno) a Květu budu pozdravovat.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Tak Renátka se mě v jiném vláknu ptala jak se mi daří. Mno, teď se nemám čím chlubit, tak raději mlčím, ale napíšu co se děje u nás.
Jak jsem začala manželovi dělat kvůli prostatě odlehčená jídla, tak jsem tak nějak pomalinku nenápadně spadla trochu k vařeninám, sice nic hrozného, přesto mě to štve, protože to co se tak pěkně rozjelo na ovoci se zastavilo.
A musím přiznat, že se strašně těžko vrací zpátky...
Ale i když já jsem to trochu pokazila, naopak manžel byl s prostatou na kontrole a je bez nálezu :D :D :D .
Takže to jsem šťastná, jediné mě netěší, že doktor tu převratnou změnu připisuje práškům, které mu předepsal a tak tedy dostal další.
Bohužel můj muž na doktory dá a brát je bude. No přesto budeme pokračovat v odlehčené stravě a já se musím dostat zpátky tam, kde jsem byla.
Pan Jaroslav z AZ zdraví mě potěšil, napsal, že hlavní je, že je to negativní, ty prášky jsou sice zátěž pro organismus, ale i tak by to mělo tělo zvládat.
Chodím sem málo, nestíhám, ale vždycky se sem ráda vrátím Renátko :D .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Pavli, tak to sú dobré správy! Super :D
A že si trošku povolila? No, teda dievča zlaté, prečo by si mala byť lepšia ako väčšina nás tu? :wink: Neboj, zasa bude lepšie, veď sama iste cítiš, že to varené, pre človiečika, ktorý bol už dlhšie na vita, nie je to pravé orechové. Som rada, že si sa ozvala. Nakukni, keď budeš mať chvíľku, iste ťa to tu môže posilniť na tvojej ceste. Pa! Však i ja robím kopance, ale smer je jasný :D
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Renátko, napsala jsi to přesně, hezky a mile, tak jak to mám ráda, když píšeš. Jsi moc fajn a těším se až se zase tady potkáme :) .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pavlína

Příspěvek od Renáta »

Ja tiež, Pavli. Bez boja sa nevzdáme m:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pavlína

Příspěvek od cepheus »

Pavlínko, Ty jedna neustále vstávající bojovnice, :D přeju zdravíčko Vám oběma, u mě mikrovlnka vyletěla letos na jaře, popad jsem el. šroubovák a natvrdo jsem ji rozebral, aby se nedala používat (synátorem hlavně), a teď mu snáším důkazy o tom proč je lepší ohřát jídlo plamenem-vodou, nebo vzduchem, když už musí teplé.
Dobře si udělala při tom, jak nám dnes ze všech stran lžou o dětské neškodnosti všemožných syntetických jedů. :) :wink:
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Fando, jsi hodný, děkuju, že jsi se podíval do mého deníčku. Jsem neustálá bojovnice, máš pravdu jen bych potřebovala přestat dělat chyby.
S tou mikrovlnkou jsi udělal moc dobře, my jsme ji od té doby ani jedinkrát nepoužili a už nepoužijeme. Lžou nám ze všech stran, souhlasím, ale výhoda je ta, že my ty lži pod pláštíkem umíme odhalit na rozdíl od jiných, kteří nestudují životní pravdy do hloubky. Tak alespoň nějaké plus :D .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pavlína

Příspěvek od cepheus »

Držím Ti pěsti jako vždy Pavli, mám radost ze zlepšení mužíkova a i Ty se srovnáš, máš všecky trumfy v ruce.
I půst i raw. Máš bohaté zkušenosti stačí jen zalovit a vybrat si, a nebo obojí. :) :wink:
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Pavlína

Příspěvek od Pavlína »

Ano, ano vím a dám se zase do latě, určitě.
Odpovědět