Oriana

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Tesim sa na vnucata. Aj preto chcem deti :)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Také se těším, už jsem Janě (budoucí mamince) nastrkala knížky o výchově a těším se až budeme mimčo nosit v šátku a znakovat s batoletem a plnit očekávání podle konceptu kontinua. A třeba to bude holčička a budu ji moct učit všechńy možné ruční práce a plno jiných drobností. No a když to bude kluk, tak stavebnice a autíčka taky ještě máme.

Pando, počítat umím, mladší nejsem, ale odchod do důchodu mi protáhli - béééé.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Panda »

Oriana píše:Pando, počítat umím, mladší nejsem, ale odchod do důchodu mi protáhli - béééé.
Jaktože nejsi mladší, zákon řekl "Ne, jsi ještě mladá, důchodce budeš až za 6 let!" a Ty ses cítila na důchod už za rok. Tak vidíš jak nás zákony krásně omlazují, líp než Walker! :-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Oriana

Příspěvek od culka »

Orianka neplac, ja mam do dochodku este 19 a nedbala by som byt babickou uz zajtra. Tych 19 je predbezne cislo. Vsetci tu jednotne koncime v 65, ale government stiha minat vsetko, takze nam to mozno do tej doby posunu aj na 70.
Mlady tu mal policajny casopis, kde bola statistika (ja viem), kolko si ludia uziju dochodok. Ti, co to zabalia v 50-tke, ziju priemerne do 86. A ti, co v 65, zomieraju uz v 66.4. Super, nie?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Když to vezmu objektivně, tak si na důchod ještě nepřipadám, ale ....
mohla bych si užít vnouče více v útlém věku, měla bych více času na své zájmy, mohla bych být v případě potřeby hlídací babička, tak asi tak.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:A třeba to bude holčička a budu ji moct učit všechńy možné ruční práce a plno jiných drobností. No a když to bude kluk, tak stavebnice a autíčka taky ještě máme.
Nebola by som si na Tvojom mieste ista... ;)
Ja som sa hravala s autickami, stavebnicami a srobovakmi a vsetci moji bratia ovladaju rucne prace i varenie (a ako sa im to zislo!). Ten najmladsi mal dokonca Barbie :)

Mam pocitat, kolko mam do dochodku? Minimalne 30 rokov... Ja budem prachata! :shock: ;)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Já vím, že si to idealizuji. Já si taky stavěla z Merkuru. Je to tím, že sama jsem si přála holčičku a mám 2 kluky, takže autíček a stavebnic jsem si užila dost. Občas jsme vsunuli maňáskové divadýlko či obchod. Starší syn byl tak vedle z aut, že nejprve řekl táta, pak auto a teprve pak máma. (Přestože jsem byla máma na plný úvazek vždy po ruce).
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:Já vím, že si to idealizuji. Já si taky stavěla z Merkuru. Je to tím, že sama jsem si přála holčičku a mám 2 kluky, takže autíček a stavebnic jsem si užila dost. Občas jsme vsunuli maňáskové divadýlko či obchod. Starší syn byl tak vedle z aut, že nejprve řekl táta, pak auto a teprve pak máma. (Přestože jsem byla máma na plný úvazek vždy po ruce).
To ste obisli dobre. Mnoho deti povie ako prve slovo "auto". A moj byvaly spoluziak "pivo".
Aj ja by som chcela dcerku, zapletala by som jej vrkoce. Ak teda nebude po mne ;)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Držím ti palce i pěsti, aby ti to brzy vyšlo. Děti jsou neuvěřitelná a nepřenosná kladná zkušenost (i práce, nervy a únava).
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Asi bych se taky mohla zmínit o jídelníčku. Myslím, že mohu říct, že jsem z 90% vita. Pořád trochu chleba, ale už dělám i nepečené placky, stylem jaká semínka dům dá (převaha lnu, pak vlašské ořechy, slunečnice, dýňová semínka, sezam a jen trochu soli, koření nedávám, neoslovilo mě to). Sem tam si dám vajíčko, a o víkendu pak dělám vařené lehké obědy, ale ne vždy. Občas nějaké ryby, i kyselé. Teď u nás frčí melouny. Problém byl vždy, když jsme koupili nezralý nebo přezrálý. Vyřešili jsme to tak, že ty nepovedené prostě rozmixuji a vypijeme šťávu. Pokud mixuji jen lehce, tak zrníčka zůstanou celá.
A ještě jeden poznatek vyčtený z knížky, možná že to znáte - má-li meloun zelenou stopku je nezralý, ale postupně by měl dojít (nenačatý), držící, ale zaschlá stopka by měla upozornit na meloun akorát a suchá stopka, která se lehce odloupne je u melounu přezrálého.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Oriana píše:Jen pošeptám, když všechno dobře dopadne, tak budu v lednu babičkou. Zatím je to příliš abstraktní, tak to ještě nijak neprožívám. Jen jsem se pobavila, že to mladé asi zaskočilo, protože nepředpokládali, že to půjde tak rychle. Jen je škoda, že mám do důchodu ještě 6 let. Původně bych šla už za rok do důchodu.
Taky bych měla radost. Držím palce, ať se to abstraktno změní šťastně v reál :wink:

Máme ten věk "mládí v .... a do důchodu daleko (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

na 1. větu - dík
na 2. větu, tak,tak, pravdu díš
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Vseeeeeeeetko najlepsie k narodkam!
61
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Jééé, jsi ve stejný den jako má dobrá kamarádka. Všechno nejlepší!!! Doufám, že je u tebe vše ok a připravy na vnouče nabírají na intenzitě :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Moc děkuji za přání, kde jste to vůbec vyštrachali. Už delší dobu si říkám, že napíšu, tak jen ve zkratce.
Prožili jsme krásnou dovolenou v Řecku, začala jsem chodit cvičit pilates a je to super (zatím jsem byla 2x), už jsem koupila 2 růžová klubíčka na svetříček - naše vnouče prý bude holčička.
A teď to horší - už podruhé máme ve sklepě vodu (spodní a jen málo). Má to i pozitivum, protože jsme alespoň vyházeli všechno haraburdí, které se tam nashromáždilo.
Jídlo stále stejně, občas vzorně, občas úlet. ale těch 80% vita si s přehledem držím.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Tiez by sa nam zisla setrna povoden, ktora by inteligentne vylikvidovala nepotrebne veci :)
Aj ja chcem kupovat klbka na svetriky! Kludne aj modre, ale ruzove radsej ;)

V Grecku ste boli kedy? Cez leto, alebo niekedy teraz na jesen?
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Byli jsme na Zakynthos v Alikanas prvních 14 dní v září a bylo to velice příjemné - už nebyla úmorná vedra, ale bylo teplo na opalování a koupání, což jsme využívali jak to jen šlo. No a po ránu a navečer procházky a nějaký ten výlet. Fakt jsem si to fantasticky užila a jen lenošila.
Jo růžová klubíčka - sama jsem chtěla holčičku, ale mám 2 kluky, tak se teď opravdu těším. Mám ráda všechny možné ruční práce a takové to hobby kutění, tak ji třeba něco z toho zaujme.
Právě obědvám - hrozen vína - no a vzpomínám na víno v Řecku, jak bylo slaďoučké.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Tak pan doktor se spletl, nebudeme mít vnučku, ale vnoučka. No tak jsem ta červená klubíčka zase uklidila.
Dnes jdu opět cvičit pilates. Už po 4. a je to moc príma.
Teď ještě začít cvičit i doma.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Oriana píše:Tak pan doktor se spletl, nebudeme mít vnučku, ale vnoučka. No tak jsem ta červená klubíčka zase uklidila.
Dnes jdu opět cvičit pilates. Už po 4. a je to moc príma.
Teď ještě začít cvičit i doma.
Červená na klukovi neva, když to nepřeženeš a nějak hezky zkombinuješ.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Vždyť já vím, hlavně aby to bylo zdravé. No ale ta klubíčka jsou růžová, ne červen - píšu kraviny.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Oriana píše:Vždyť já vím, hlavně aby to bylo zdravé. No ale ta klubíčka jsou růžová, ne červen - píšu kraviny.
Aha, tak to je horší. Tak ta budeš muset schovat pro další :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Alebo pre jeho frajerku, ked si nejaku na pieskovisku najde ;)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Vyjádření k diskuzi ve vákně o Dr. Wallkerovi.
Mám pocit, že se nám to trochu pomíchalo a byly sloučeny v jedno dvě různé možnosti.
1) Pokud by zanikla jakási vyšší moc (bůh ?), která nás řekněme řídí, pak bychom možná zanikli. (A nebo taky ne. Proč bychom museli zaniknout? Pokud všichni tvoříme jakési centrální vědomí, třeba bychom vesele vegetovali dál).
2)Pokud bychom jen zjistili, že žádná taková moc neexistuje, tak nevidím důvod k zániku.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Oriana

Příspěvek od 2olfess »

1) no s tim, že bychom nezanikli, to je bohužel nepravděpodobné, protože by nebyla k dispozici akáša a hlavně prána, to je ta síla, která spustí jakoukoliv reakci nebo proces. Bez ní by např. nevyrostla žádná rostlina, měla by dejme tomu veškeré podmínky, ale nebyl by tam ten povel start a korigování průběhu, u nás by se zastavila činnost orgánů, které nedokážeme svou vůlí ovládat, vlastně by nás opustila vůle a síla zcela, prostě všechno co je živé(a možná i neživé, protože i to taky kmitá) by bylo bez pohybu a to je okamžitá smrt. Ale je to pohled z duchovního hlediska, nikoliv dnešní vědy :wink:

Jinak my všichni sice jsme součástí jakéhosi společného vědomí, v každém z nás by měla být minimálně jiskřička Vyšší inteligence nebo Boha, jak kdo chce to nazývat , ale není v našich současných možnostech to ovládat po všech stránkách, naše možnosti jsou velmi omezené :(

2) Pokud bychom si mysleli, že jsme zjistili :D , že nic vyššího neexistuje, tak by nebyl důvod k zániku, protože jsme tak nepatrní, že to asi nikoho ve vyšších sférách nezajímá, jak to se světem a vesmírem tady na Zemi vidíme. :P

Jinak ať si to každý vidí jak chce, od toho má svobodou mysl a duši. Tato otázka trápí celé lidstvo už od počátků minimálně novodobé civilizace, není potřeba vytvářet opačné názorové tábory, protože se ještě zatím nikdy nikomu nepodařilo přesvěčit oponenta tak, aby názorově kapituloval :lol:. Jenom z toho byl problém.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Děkuji za reakci. Takže jsme se vlastně shodli. Bod 1 si netroufám podrobně rozebírat, na to nemám vědomosti. V boha jak nám ho předkládá křesťanství nevěřím- nebyla jsem v tom vychovaná a nyní nemám potřebu se k něčemu takovému upínat. To další popisované je pro mě hodně abstraktní. Ale pravdu bych znát chtěla.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Panda »

2olfess píše:...že nic vyššího neexistuje,...
Lidé totiž řeší otázku "Boha" úplně špatně a proto se k ničemu nemohou dobrat - to o čem diskutují je většinou představa moudrého všemocného starce, na jehož vůli (zvůli?) vše závisí. Nedokážou pojmout představu, že ve skutečnosti jde o přirozené přírodní zákony a že materiální a náboženský pohled je ve skutečnosti to samé, jen se přibližují k poznání reality z jiného směru, až nakonec splynou v jednom společném bodě. Je to jen otázka postupného poznávání reality - stejně tak se dalo diskutovat o existenci teorie relativity než byla matematicky popsána, jako další krok k poznání vesmírných zákonů, mezi něž patří i "tvořivá životní síla".
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Souhlasím s Pandou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Právě chroupu svůj obědový zeleninový salátek, jen zelenina a trochu olivového oleje. Dopoledne jsem snědla 1/2 pomela a trochu vlašských ořechů a rozinek.
Nějak se mi sama od sebe odbourala majonéza občas přidávaná do salátů.
Nemám na ni chuť. (Hurá alespoň malý pokrok).
Od doby, kdy byly děti malé a kvůli nim jsme téměř nesolili, jsem solila i u vařených jídel hodně málo. Saláty v současné době nesolím. Mám ale problém s tepelně upravenými jídly, protože mi najednou připadají neslaná a dosoluji. Neumím najít důvod té změny, kdy mi dříve stačilo minimální solení a dnes ne (dosoluji jen trochu, není to žádná hrůza). Vyžaduje sůl tělo nebo jsou to jen mé chutě a měla bych si sůl odřict?
Prosím poradíte?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Oriana

Příspěvek od Jindra »

Oriana píše:Mám ale problém s tepelně upravenými jídly, protože mi najednou připadají neslaná a dosoluji. Neumím najít důvod té změny, kdy mi dříve stačilo minimální solení a dnes ne (dosoluji jen trochu, není to žádná hrůza). Vyžaduje sůl tělo nebo jsou to jen mé chutě a měla bych si sůl odřict?Prosím poradíte?
že by nějaký minerálový deficit... hmmm... no každopádně zkus (když už teda musíš) solit solí himálajskou a nebo ještě líp mořskými řasami
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Oriana

Příspěvek od 2olfess »

Přesně tak shodli, jak s tebou tak s Pandou. Jinak jak popsal ta různá vidění Boha (taky nepřijímám křesťanský model), pod to bych se podepsal rovněž. To bylo trefné :D
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Oriana

Příspěvek od Sasha »

2olfess píše:... protože se ještě zatím nikdy nikomu nepodařilo přesvěčit oponenta tak, aby názorově kapituloval :lol:. Jenom z toho byl problém.
zřejmě si nečetla stopařova průvodce po galaxii, což je ovšem osudové...

jinak taky souhlas s pandou
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Oriana

Příspěvek od 2olfess »

Sasha píše:
2olfess píše:... protože se ještě zatím nikdy nikomu nepodařilo přesvěčit oponenta tak, aby názorově kapituloval :lol:. Jenom z toho byl problém.
zřejmě si nečetla stopařova průvodce po galaxii, což je ovšem osudové...
jinak taky souhlas s pandou
Ne nečetl a nechystám se, knihu jsem v ruce měl, ale nezaujalo mne to, zajímá mne trochu něco jinýho, ale díky za tip :D
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Oriana

Příspěvek od Sasha »

škoda ono přesvědčit boha o tom že neexistuje a nechat ho rozplynout se v obláčku kauzality je poměrně vtipná pasáž :-D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Panda »

Je to škoda, Stopařův průvodce patří ke klasikám co by snad měl číst každý. ... případně ještě vidět seriál od BBC (ne film, ten byl omyl).
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Oriana

Příspěvek od Sasha »

jj Panda mi mluví z duše... dnes už podruhé :-)

Proč žlutá?
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Tak už jsem babička, 3. ledna dopoledne se narodil vnouček Jakub. Vážil 3880 gramů. Už jsem si ho i pochovala, je krááásňoučkej.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Blahozelame vitababicke :)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Gratuluji, přeji, závidím... ať vám dělá radost a na světě se mu líbí. A ty si to, babi, užívej!!!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Samíro, Evo, děkuji za přání. Už jsem zapomněla jak vypadá a co dělá novorozeně, tak vlastně znovu objevuji.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Oriana

Příspěvek od Renáta »

Aj ja sa pridávam ku gratulantom. Nech mu sudičky prisúdia dlhý život v zdraví, šťastí a pohode. Jáj, bábätká - tá krásna vôňa maminho mliečka, ktorou sú cítiť títo bezbranní tvorčekovia. Užívajte si to, strašne rýchlo rastú tie detváky :D
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Moc děkuji za hezké přání. Budu si užívat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Oriana

Příspěvek od buc11 »

veru tak, ako doma, uz ten pocit ze su na ceste je unikatni i kdyz furt nekde cekam, valim se na letistich, ale uzivam si, pac opravdu nic nemusim a ani nemuzu. Tak hned kratase a tricko, ale je jen tak 28, ale s tim teskym baglem su pekne spocenej a prave se vracim z bobe marketu , /trochu sem o cosi strechl, tak na noze sram, ale nic velkeho/ zasoben jen papajami, mangami, par bananky, vypil kokosak a dal mandarinkovou stavu.
Ubytko jak loni u surawongu, za 90 kc, zrusili ty hamaky pod strechou zadarmo, aspon sem tu blizko narazil na net za 12 kc/hodku,/tam scou 36 u nas/ su tu jen s deckama, je to mimo turist area. Koupil sem uz vlak do lang suanu na sobotu vecer, sicnu 3.tridu, to je zas to nejhorsi, ale jen 10 hodin. Takze jeste 2 dny se tu v tom hevy trafiku budu pohybovat.
Cesta vcelku bez problemou, kolobku sem lehce dotah k busiku, vzal mi ju dokonce zadarmo /melo byt 100/ Prisel sem prvni na letisko, tak bez fronty a vazila to dohromady s baglem, takze by slo i to kolo. Pri letu vyhledy na pohori , gangu atd. Z letiska uz bez problemou novym railem za 27 kc az do mesta, tam sem sestavil skoro bez problemou kolobku, budim tim dost pozornost. Prijdu asi zitra, ted to vidim jeste na pivo, su strasne zaslazenej, vsechno je tak neuveritelne sladky, musim si po tej jablecnej kure rychle zvyknout, bohuzel musim rychle dopit i litr tej orechovky, abych se s ni netahal. Adi sem se netrefil, tak to tu necham
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Nevadí Buci. Můj deník je ti kdykoliv k dispozici. Tvé popisy cesty čtu ráda.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Vnoučkovi Jakubovi už bude 8 měsíců. Je to kluk jako buk, stále kojený. Nosí se u maminky v šátku. Kouká mu jen hlavička, rozhlíží se a tváří se velice vážně. Úsměvy už nerozdává jen tak, ale chvíli to trvá než roztaje. A hlídá si mámu. Je kouzelný.
S jídlem je to u mě nic moc. Od rána než dorazím domů z práce, tak to jsem úplně vzorný vitarián. Doma je to pak už horší. Navíc mám ráda různou zeleninu, která mi ale nechutná syrová, tak mi to připadá, že vařím víc než v zimě. Ale už pracuji na zlepšení.
Poctivě jsem chodila cvičit pilates až do dubna, ksy jsem to přehnala a namohla si rameno. Pak už jsem toho moc nenacvičila, protože začaly práce na zahradě.
Manžel mě donutil (bez hrubého násilí) sednout na jízdní kolo. Po 25 letech. PRvní pocity byly hrozné, ale docela se to podalo a teď zhruba 1-2x týdně jedu do Chrástu, kde máme políčko. Obě cesty dají cca 12 km. Už se těším, až zase začnu chodit cvičit.
Povedlo se mi odstranit blok v levé části bederní páteře. Masérka mi to sice odstranila uvolněním čakry, ale mělo to jen krátkodobý efekt. K úplnému uvolnění došlo při mnohonásobném ohýbání při opakovaním sběru slimáků. Mám z toho radost.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Oriana

Příspěvek od Jindra »

Oriana píše:Vnoučkovi Jakubovi už bude 8 měsíců. Je to kluk jako buk, stále kojený. Nosí se u maminky v šátku. Kouká mu jen hlavička, rozhlíží se a tváří se velice vážně. Úsměvy už nerozdává jen tak, ale chvíli to trvá než roztaje. A hlídá si mámu. Je kouzelný.
To mi připomíná Šárkovic prcka a je mi moc sympatické, když mají mamky své děti takhle u sebe, na těle, namísto vození v kočárku. Vnoučka si užívej, jo jo je to krásný mít takhle malý mimčo.
Oriana píše:S jídlem je to u mě nic moc. Od rána než dorazím domů z práce, tak to jsem úplně vzorný vitarián. Doma je to pak už horší. Navíc mám ráda různou zeleninu, která mi ale nechutná syrová, tak mi to připadá, že vařím víc než v zimě. Ale už pracuji na zlepšení.
No tak paráda, aspoň ta dopoledne. Taky miluju zeleninu a řeším to jednoduše - neříkám, že nejlíp -, co mi chutná, nahážu do mixéru, přidám hrst sezamového semínka, cibuli/česnek, mixnu z toho maglajs a to si pak mňamkááám (často přikousnu nějakou tu lněnou placičku)
Oriana píše:Manžel mě donutil sednout na jízdní kolo. Po 25 letech. První pocity byly hrozné
Určitě jste tam dřív jezdili autem, takže toto máš skvělou změnu. Kolo miluju, ale každoročně první pocity na jaře nic moc - kvůli sedlu, než se prostě zadek správně otlačí do toho cyklistickýho tvaru, je ten první tejden jezdění horší. Tak mne napadá, zkus si pořídit jiné sedlo - měkčí? širší? gelové? nevím přesně, taky si teprv budu vybírat a doufám, že se do obchodu dostanu hned dneska, mý starý sedlo už je dost "jetý"

A vlastně "vítej zpátky", dlouho 's tu nepsala :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Děkuji Jindro, opravdu jsem dlouho nepsala, ale stále sledovala.
Mixovaná zelenina není nic pro mě, nějak k neidentifikovatelným tekutým směsím mám odpor, ale dík za radu.

Sklidili jsme dnes všechny melouny a dýně hokaido. Další velká sklizeň po cibuli a bramborách. Nějak se nám to ale vymklo z rukou a všeho jsme vypěstovali nějak moc.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Tak už je to skoro rok, co jsem do deníčku nic nenapsala. Náš život plyne docela v poklidu. Vnoučkovi Jakubovi už bude co nevidět rok a půl, na začátku července se má narodit další vnouček, ale od druhého syna, a v lednu by měl mít vnouček Jakub sourozence. Tak třeba se povede holčička.
Jím zhruba pořád stejně : ráno teplá voda s citronem, v práci většinou banán, teď banán s jahodami, pokud mám dopoledne ještě hlad, tak si dám pár datlí a ořechů. K obědu si nosím salát z paprik, okurek a ledového salátu, s trochou olivového oleje a trochou sýra typu feta. Po příchodu domů už je to se mnou horší. Mám teď období - už asi 3 měsíce- co peču kváskový chléb. Moc mi chutná, tak si většinou sním 2 krajíčky s máslem a někdy se sýrem či s medem. K večeři mám v optimálním případě zeleninový salát, nyní i vlastní hlávkový. Někdy něco uvařím, hlavně v zimě polévky. No mám moc co zlepšovat. V podstatě ale jídlo moc neřeším, nechci aby bylo alfou a omegou mého života. Myslím. že jsem našla pro sebe poměrně optimální a přijatelný způsob stravování. Žádné zdravotní problémy nemám.
Pokud se mi daří dodržovat co nejvíce vita, tak i trochu hubnu. 1. ledna jsem vážila 71 kilo (ach to neodolatelné vánoční cukroví), dnes mám 67 kilo. Kéž by se mi to dařilo i nadále.
Jednou za šest týdnů chodím na masáž páteře, kdy mě má masérka i dorovná dornovou metodou co je rozhozené. Už se mi téměř nestává, že by mě při sezení v práci bolela záda (bederní páteř).
Vloni na jaře mě manžel donutil sednout po 25 letech na kolo a k vánocům jsem dostala nové kolo. Je príma, protože mě na něm vůbec nebolí záda. Jen mě po nějaké době brní pravá ruka. Levá ne. Jezdím zatím jen na naše políčko, jedna cesta cca 6 km, takže nic moc.
Už druhý rok jsem chodila 1x týdně na pilates. Vždy jen do poloviny května, pak už je moc práce na zahradě a na políčku. Také si téměř všechny sazenice sama předpěstovávám. Ale nejsem žádný profík, tak se občas něco nepovede úplně optimálně. No aspoň že je všechno už zasazené, bylo to dost vyčerpávající.
Manžel řeší od ledna operaci kýly. Nejprve ho objednali za 1 měsíc do naší nemocnice, ale nakonec ho neodoperovali, protože to mělo být laparoskopicky a nepovedlo se jim ho zaintubovat. Když mu dali dohromady krk, tak ho objednali do Vinohradské nemocnice. Když tam měl nastoupit, tak neměli místo a poslali ho domů. Po dalších 14 dnech ho po nástupu do nemocnice poslali na krční, kde ho vyšetřili, poslali na CT s podezřením na jakýsi nezhoubný nádor. Objednalli ho tedy na endoskopické vyšetření krku. Když podle jejich instrukcí nastupoval do nemocnice, tak mu řekli, že nemá předoperační vyšetření a poslali ho domů. Předtím ale po něm nic nechtěli a nepředali žádné požadavky, jaké vyšetření chtějí. Tedy zdržení o další týden. Při vyšetření nic zlého nezjistili, tedy bez nálezu, snad jen trochu atypicky rostlý krk. Tak teď snad konečně ta operace.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Oriana

Příspěvek od rudo »

mne tiez niekedy brnia ruky na kole, zrejme je to pricviknutie nervu alebo cievy v plecnom klbe, ako necham zvalit vahu tela cez ruky na riaditka a vrch tela tak akosi prepadne cez plecny klb dopredu
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Pekne zhrnutie, prednedavnom som na Teba myslela. Som rada, ze je vsetko ok :)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Děkuji Samiro. Přeji ti samé radosti s dítkem.
Odpovědět