Oriana

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Ctěla jsem napsat, že ráno bylo je 12 stupňů. Omlouvám se z své nesmysly.
Jak jsem už asi psala, bereme to sportovně. Ale u Buce bych asi nepřežila.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Četla jsem teď po sobě a nestačím se divit, co píšu za nesmysly. Topili jsme kotlem na dřevo, nikoliv na uhlí a nový kotel je také na dřevo.
Máte někdo zkušenosti s akumulačními nádobami ?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Oriana

Příspěvek od culka »

My mame vnutri dobre, kachle na drevo zaistuje kotol na plyn, ale vonku je -28 a s vetrom -34, slak trafil Albertu. V piatok nam prikydlo 30 cisel snehu. To mnozstvo by nevadilo, ale preco v jeden den.
Okno sa neotvara lebo je zamrznute a ak sa nahodou otvori, tak sa neda zavriet, lebo zamrzlo. Taku hlupost som urobila len prvu zimu v tomto eskimakove a potom som to rozpustala fenom.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Oriana

Příspěvek od buc11 »

culka píše:My mame vnutri dobre, kachle na drevo zaistuje kotol na plyn, ale vonku je -28 a s vetrom -34, slak trafil Albertu. V piatok nam prikydlo 30 cisel snehu. To mnozstvo by nevadilo, ale preco v jeden den.
Okno sa neotvara lebo je zamrznute a ak sa nahodou otvori, tak sa neda zavriet, lebo zamrzlo. Taku hlupost som urobila len prvu zimu v tomto eskimakove a potom som to rozpustala fenom.
hned si toho víc vážím, dnes sem měl v ložnici plus 7, mám 3 deky a čepici a pohoda
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Oriana

Příspěvek od 800914 »

-30 :)
na vajka tam chovate tucnaky?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Oriana

Příspěvek od culka »

Na vajka tu mame otuzile sliepky.

Tak som kecala, v pondelok sme buchli rekord, na letisku -37, v utorok Watertoon hlasil -40 a to je od nas hooodne na juh. Na vikend nas plasia s podobnymi cislami, zas sa budem triast jak ratlik za tym volantom, ani to kurenie v traku nestiha.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Oriana

Příspěvek od 800914 »

tak to sme dnes mali rozdiel asi tak 65 stupnov C :)
ale zajtra uz england, tak to uz bude rozdiel odost mensi..
a na akom traku to jazdis?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Oriana

Příspěvek od culka »

1999 GMC Sierra 1500 Z71
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

V naší domácnosti už se blíží konec doby ledové, právě připojují nový kotel. Ale docela jsme si zvykli, v kuchyni je teplo, topí tam olejový elektrický radiátor, v ložnici si přitopíme tak na 15 stupňů před spaním. Jen v koupelně je zima. Zbytek domu prakticky neužíváme.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Poněkud jsem se odmlčela, ale z nastoupené cesty k vitariánství jsem nesešla. I vánoce proběhly v duchu ovoce a salátů, jen to cukroví jsem si neodřekla.
Vaříme míň a míň, spíš jen polévky, nějakou zeleninu, sem tam něco klasičtějšího a nezdravého. I manžel se mnou chroupe saláty a snídá banány. Dokonce i o víkendu. Jak jsem si rychle a lehce odvykla od hodin strávených v kuchyni.
v 83 letech mi zemřel tatínek. Mám v sobě takový problém, že jsem jeho smrt přijala příliš pragmaticky a rychle se s ní vyrovnala. Je to normální ? Tatínka jsem měla ráda, měli jsme hezký vztah, moc mě toho naučil, prostě príma normální táta. Ale ten zoufalý pláč se jaksi nedostavil.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od martin_hk »

Oriana píše:Poněkud jsem se odmlčela, ale z nastoupené cesty k vitariánství jsem nesešla. I vánoce proběhly v duchu ovoce a salátů, jen to cukroví jsem si neodřekla.
Vaříme míň a míň, spíš jen polévky, nějakou zeleninu, sem tam něco klasičtějšího a nezdravého. I manžel se mnou chroupe saláty a snídá banány. Dokonce i o víkendu. Jak jsem si rychle a lehce odvykla od hodin strávených v kuchyni.
v 83 letech mi zemřel tatínek. Mám v sobě takový problém, že jsem jeho smrt přijala příliš pragmaticky a rychle se s ní vyrovnala. Je to normální ? Tatínka jsem měla ráda, měli jsme hezký vztah, moc mě toho naučil, prostě príma normální táta. Ale ten zoufalý pláč se jaksi nedostavil.
Hezky den, Oriano.

Placem v tomto smeru clovek nic nespravi, tudiz takovy pragmatismus rozhodne neni cynicky, kazdy citi a projevuje litost po svem, svym osobitym zpusobem. Se zivotem uz to tak je, ze je jako proud reky, zdanlive stale tentyz, ale svym obsahem vzdy jiny, "novy". Zustavaji nam vzpominky, svou podstatou ne nepodobne snum, ty jsou nasim bohatstvim. Nabozenstvi viry (krestanstvi) a nebo "nabozenstvi" prozitku (buddhismus) pojimaji toto tema take po svem. Jedni veri v zivot na vecnosti, druzi v kolobeh zrozeni v nescentnych inkarnacich, v case bez pocatku. Ale je jen na nas, jaky vnitrni postoj, zivotni filosofii zastavame my.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Panda »

Když mi zemřel otec (asi před 20 lety), věděl jsem sice že uvnitř mě ten smutek je, ale moc jsem jej neřešil, protože mi bylo jasné že mě bude doprovázet celý zbytek života. Takže jsem smutek neakumuloval do prvních pár dnů ale ponechal si jej rozprostřený. A skutečně jak jsem čekal se smutkem po otci jsem se dosud nevyrovnal, ono to ani nejde. Moc jsem si jej vážil a vážím a stále cítím všude jeho přítomnost. Takže si myslím že je to tak v pořádku. Lidé kteří nám byli nejbližší zůstávají stále s námi a proto je asi v pořádku když nepropadneme náporu smutku v prvních chvílích ale nosíme jej po zbytek života v nás. Když mi zemřel na infarkt kocourek kterého jsem měl půl roku tak jsem týden probrečel ale pak se s tím vyrovnal - na začátku větší smutek ale rychleji přešel. Smutek po někom blízkém by byl tak silný, že by se do prvních dnů nevešel, proto musí být rozprostředný dlouhodoběji.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od martin_hk »

Panda píše:Když mi zemřel otec (asi před 20 lety), věděl jsem sice že uvnitř mě ten smutek je, ale moc jsem jej neřešil, protože mi bylo jasné že mě bude doprovázet celý zbytek života. Takže jsem smutek neakumuloval do prvních pár dnů ale ponechal si jej rozprostřený. A skutečně jak jsem čekal se smutkem po otci jsem se dosud nevyrovnal, ono to ani nejde. Moc jsem si jej vážil a vážím a stále cítím všude jeho přítomnost. Takže si myslím že je to tak v pořádku. Lidé kteří nám byli nejbližší zůstávají stále s námi a proto je asi v pořádku když nepropadneme náporu smutku v prvních chvílích ale nosíme jej po zbytek života v nás. Když mi zemřel na infarkt kocourek kterého jsem měl půl roku tak jsem týden probrečel ale pak se s tím vyrovnal - na začátku větší smutek ale rychleji přešel. Smutek po někom blízkém by byl tak silný, že by se do prvních dnů nevešel, proto musí být rozprostředný dlouhodoběji.
Kdyz zemrel muj tata, byly mi 3 roky, 2 mesice a par dni k tomu. Bohuzel, verte neverte, jsem si uz tehdy zcela zretelne uvedomoval souvislosti, respektive co se stalo, co je smrt. Tech slanych polstaru bylo v nasledujicich letech nepocitane... Nekteri lide jsou toho uvedomeni "usetreni" treba az do puberty, ale vzdy setkani s tou co vaze snopy na konci senosece moc boli. Chci tim jen rict, ze to ve vsech ohledech zcela zmenilo muj zivot a neprimo take zapricinilo to "kym ted jsem". Ale zkusenosti jsou neprenositelne, clovek je muze vyjadrit jen neprimo, at uz slovy, malovanim ci hudbou. Vzdy je to jen stin toho, co clovek proziva uvnitr, ve svem vnitrnim svete... v nemz muzeme byt jen a pouze sami.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Děkuji Vám za to, že jste se podělili o své zkušenosti. Tatínek vlastně prožil dlouhý život, který nemohl jinak skončit a zemřel na stáří, dá-li se to tak nazvat - žádná dlouhá nemoc, rychlé postupné přestávání funkcí těla. Snad proto jsem se s tím lehčeji vyrovnala - dlouho se netrápil a skoro do poslední chvíle mu to myslelo a o lecos se zajímal. Ale hodně na něho poslední dobou vzpomínám. Jak píše Panda a já to také říkám - své mrtvé nosíme ve svém srdci.
Četla jsem takovou humornou knížku - Teprve v nebi jde o život. Tam to bylo tak, že pokud si nikdo na konkrétního člověka nevzpomene celý rok, tak pak se duše rozplyne a je definitivní konec. A to se mým dušičkám nestane).
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Konečně to vypadá na jaro. Včera jsem se dala do hrabání listí, vykoukly na mě sedmikrásky i krokusy. Našly by se i první lístečky pampelišek. V kvítku sněženky byla nalezlá včelka.
V neděli jsem zasela (jen doma) co se dalo, hlavně rajčata, salát a kedlubny, ale i bylinky, stevii, anginovník a také salátovou pampelišku.
Jím stále obdobně stejně, ráno a dopoledne ovoce, oříšky, datle, pak salát, do toho se většinou odpoledne vloudí krajíček chleba se sýrem a podobně, včer salát. Také se neobejdu občas bez vajíček, někdy si dám polévku. A dělám si domácí čokoládu z nepraženého kakaového másla (10dkg), nepraženého kakaa (7 dkg) a agávového syrupu ( 3 dkg). Ztuhlé kousky uchovávám v ledničce. Uvedené množství mi vystačí cca na 1 měsíc. Protože moje stravování vpodstatě nezaznamenává žádný vývoj, budu deníček používat spíše jako deníček zahrádkářky. Snad u toho vytrvám.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Zatím jsem zasela ( jen doma) co se dalo, hlavně rajčata, salát a kedlubny, některé bylinky, stévii, kávovník, anginovník i salátovou pampelišku. Tak uvidím co vyroste.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Oriana

Příspěvek od culka »

Salatova pupava? Na to je semeno?

Minuly rok som kupila steviu v crepniku, dala do zahrady, tak som zvedava, ci tu zimu prezila. Este tam len pomaly zlieza sneh.
Naposledy upravil(a) culka dne pon bře 22, 2010 19:32, celkem upraveno 1 x.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Viděla jsem prodávat i semínka ptačince žabince. Dá se koupit lebeda i šťovík.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Podepsala jsem 2 petice, jednu za nepovolení geneticky modifikovaných rostlin, druhou za zrušení povinného očkování, tu i osobně v Brandýse nad Labem.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Super.
Ja som zase podpisala peticiu, aby nam nedokatovali Tatry rozne vystavbychtive skupiny ludi.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Taky super.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Oriana

Příspěvek od Renáta »

Samira píše:Super.
Ja som zase podpisala peticiu, aby nam nedokatovali Tatry rozne vystavbychtive skupiny ludi.
Keď vidím tú reklamu v telke, tak sa mi chce grcať!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:
Samira píše:Super.
Ja som zase podpisala peticiu, aby nam nedokatovali Tatry rozne vystavbychtive skupiny ludi.
Keď vidím tú reklamu v telke, tak sa mi chce grcať!
Presne!!!
Potom 5 minut hundrem a moj chlap hundre, ze hundrem ;)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Včera mě celý den pobolívala levá mandle, píchalo a pobolívalo v levém uchu a bolelo mě levé oko. Nejradši bych bývala zalezla do postele. No dala jsem tělíčku sklenici pomerančové šťávy, postupně jsem spolkla 4 celaskony (po 500 mg). Do postele jsem se dostala až v půl desáté. No a dnes už nic nebolí. Tak nevím co to bylo či mi tak zázračně pomohly ty celaskony ?
Dnes jsem snědla 2 banány, 2 malé hrozínky vína a jen 1 datli a 2 vlašské ořechy. Teď v tuhle dobu běžně obědvám, většinou zeleninový salát, ale vlastně jsem zjistila, že nemám hlad. Tak jsem ty 2 jablka, co měla být k obědu přesunula na dobu neurčitou. Píšu to hlavně proto, že jsem zpozorovala pokrok - v době, kdy normálně jím mi došlo, že nemám hlad.!!!!

Ještě dotaz - pokud se nemá kombinovat kyselé a sladké ovoce, je tím myšleno nejíst dohromady banány a rybíz nebo banány a okurku. Tedy pocitově kyselé ovoce nebo nesladké plody (zeleninu co je ovocem) ?

Už podruhé za 14 dní se má váha dostala malilinko pod 66 kg. Jen kdyby nebyly ty víkendy. Potřebovala bych, aby mi někdo jídlo jen podstrkoval a já nesměla do kuchyně a do špajzu. Jo a žravou část dne mám také od cca 16 hod, jak zde již zmiňovali mnozí přede mnou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Z práce vyrážím na nákup, tak taky uvažuju, jak ten víkend co nejlépe zpytlíkovat :) .
V žádném případě teda nebudu péct, takže nebezpečí hrozí jen ze strany oběda. V plánu jsou bramboráky s kuřecím masem a bramborovému placku bude opravdu těžké, nebo spíš nemožné odolat. Maso nechám chlapům, to mě nechá klidnou, ale vůně smažených placek, to nevím.... Takže hledám i jinou, méně lákavou alternativu :roll:

Váha super, ať vydrží a dále klesá, je to boj, co?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Oriana

Příspěvek od s.arik »

Evo, a co takhle sobota půst a neděle návratovka? Den po půstu si přece *nemůžeš* dát nic smaženého a soleného...? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Nad tím už jsem taky uvažovala, někde jsem to i psala. Zatím si dávám ty půsty v tu středu, nebo v úterý (u Jardy jsem ale četla, že je dobré si stanovit pevný den a toho se držet).

On hlavní problém je v tom, že jsem sama sebe zatím nepřesvědčila, že fakt ani kousek vařeného :evil: . To zase když bych si řekla, že ne, tak vydržím, umím v tom být docela urputná. Takže víkendy zatím schválně ne, zatím je to takový boj, víš? Nechci být striktní a přitom vím, že idální to taky není ten placek si dát.

Jinak doma jsou zvyklí, že obědy mívám jinak už hodně dlouho. Většinou si z toho jídla vyberu jen něco, to je u mne dlouhodobě normální.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Oriana

Příspěvek od Sumicka »

To oko, ucho a mandle to vypadá na zub a mírně chycený trojklaný nerv. Možná by se hodil zubař, ale je možné, že dávka céčka to zažehnala. Asi bych si zjistila, jestli v zubech není dírka, nebo jestli se někde nechystá nějaká skrytá lumpárna.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Mne takhle občas chytne půlka hlavy nebo i celého těla z průvanu. Nejsem teda v jiných ohledech zase tak cimprlich, ale když musím pobývat v průvanu, nebo je na mne puštěný větrák, tak to nebývá bez následků. I když v parnech průvan dělám, to jo, ale větrák tu mám za stolem a loňské léto jsem ho ani nepustila.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

To oko, ucho a mandle to vypadá na zub a mírně chycený trojklaný nerv. Možná by se hodil zubař, ale je možné, že dávka céčka to zažehnala. Asi bych si zjistila, jestli v zubech není dírka, nebo jestli se někde nechystá nějaká skrytá lumpárna.
----------------
Dík, to je zajímavá poznámka, mám na té straně jeden zub s pročištěnými kanálky, provizorně zaplácnutý co čeká na konečnou plombu. Tato souvislost mě nenapadla, protože ten vlastní zub nebolí. Myslela jsem spíš na nějakou začínající virózu.
No o zánět trojklanného nervu ale nestojím. Tak ještě papám céčka a budu to držet v teple.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

Tak to je dost pravděpodobné, že to bude ten léčený mizera :evil:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Oriana

Příspěvek od Sumicka »

Jo to je opravdu hodně pravděpodobné, ne-li jisté. :) Zuby jsou potvory. Taky plánuju výměnu plomb za bílé, jen co našetřím :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Oriana

Příspěvek od s.arik »

toho céčka bych dala i více :)
já ho teda beru jen "preventivně", ale rozhodně nad dva gramy denně...navyšovala jsem až do průjmu, jak radí Jarda, a došla jsem přes deset gramů na den hravě...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

To céčko zkusím ještě navýšit, celkem se toho nebojím a věřím, že bude mít dobrý vliv. Povídání u Jardy jsem četla.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Sumicka píše:Jo to je opravdu hodně pravděpodobné, ne-li jisté. :) Zuby jsou potvory. Taky plánuju výměnu plomb za bílé, jen co našetřím :lol:
S těmi bílými plombami jsem to nějak prošvihla, a nevím co s tím, protože mám několik hodně velikých plomb jen asi 2 roky starých a nevím co by ty zuby udělaly po novém odvrtání. Také se někde uvádělo, že se nemají kombinovat bílé plomby s amalgámem. Je to pravda ? a dají se bílé plomby použít i do velice vykotlaných zubů?
Naposledy upravil(a) Oriana dne pát dub 16, 2010 13:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

s.arik píše:toho céčka bych dala i více :)
já ho teda beru jen "preventivně", ale rozhodně nad dva gramy denně...navyšovala jsem až do průjmu, jak radí Jarda, a došla jsem přes deset gramů na den hravě...
To máš ten práškový, Šárko? Mám doma ten se šípky a drtím ho ráno válečkem na nudle, což je docela voser :evil: .
Ještě pár vychytávek a nedorazím do práce ani do těch stanových osmi!!! Až tolik ho ale neberu, Jarda psal, že bere kolem 1 gramu denně, tak si říkám, že je chlap, beru tak 600 mg. Uf, jestli to někdy vychytám - co, kolik a kdy, tož to budu happy :roll:

Možná to zkusím s tím průjmem. Mírný by mi jen prospěl :|
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Oriana

Příspěvek od s.arik »

Tak moment, Jarda a jeden gram? To bude omyl ne? Spíše tak deset bych u něj čekala...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Oriana

Příspěvek od s.arik »

Práškový jsem zatím nekoupila, chci z vinařských potřeb, čistý, plánujeme asi koupit s Mírou nějaké větší množství.
Zatím mám se šípky a rozhodně ho nedrtím, proč proboha? Rozpustí se v těle sám, s postupným uvolňováním po dobu cca 12 hodin. Beru dvakrát denně 3-6 tablet :) experiment, dlouhodobě nechci tak moc.
Hlavně mi vadí ten stearát v tom a vůbec, cena taky děs...časem bude čistý, tak jako už beru čistý hořčík 8) Tablety z lékárny jsou zbytečně drahé a plné přidaných látek, o které nestojím.

Oriano m:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Eva.cz »

s.arik píše:Tak moment, Jarda a jeden gram? To bude omyl ne? Spíše tak deset bych u něj čekala...
Ehm, jasně :oops: Vždyť já beru těch tablet tak šest a jsou to tisícovky, jsem se výš upsala. (Není, jak pracovat a kecat :| )

To rozpouštění předem jsem zas někde vyčetla, možná je to kravina. Tápu, zjišťuju, experimentuju a někdy možná blbě.

K tomu vinařskému céčku bych se i přidala, kdyby to bylo možné.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Oriana

Příspěvek od s.arik »

no jsem líná to hledat, kolik bere on, ale jiným radí: http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 1062#p1062

a někdo kousíček výše zmínil 2g a Jarda to neopravil, tak možná že opravdu užívá jen 2 g, ale nezdá se mi to. Každopádně pije denně 2l šťáv a vůbec, myslím, že já sama potřebuju zatím více než dva gramy, o hodně více. Tělo se čistí, nabíhá na jiný režim, nějaké projevy detoxu mám (teď po druhé jaterce se celkem zhoršila kůže a mám jakoby náběhy na rýmu), prostě zatím pojedu megadávky, a časem se uvidí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Tak jsem dnes poprvé umixovala plané lupení ze zahrady - pampelišky, kopřivy, jitrocel, řebříček, jetelíček, trávu a ještě trochu petrželky. V poměru jeden díl zeleného na 3 díly pomerančové šťávy to bylo nečekaně poživatelné, i manžel si dal a neprotestoval. Nedopitý zbytek putoval do mrazničky. Díky ostatním za dobré tipy.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Protože na velké očisty se zatím necítím, alespoň jsem zakoupila čistící čaj, čaj na pročištění jater s ostropestřcem a Jančův ledvinový čaj. Ten první je již téměř vypitý. Ale jestli čistí nevím. I když dnes ráno jsem smrkala, a teď už ne. Tak snad to bylo čištění a ne nastydnutí.
Zkusila jsem také koupel v epsomské soli, himalájské soli a sodě. Nevím, zda to můžu považovat za zásaditou koupel. V knížce "Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin" doporučují zásadité koupele s PH 8,5, při 37 °C, ale s tím, že účinky se dostavují až po 1 hodině a celá koupel by měla trvat 2 až 3 hodiny. U výše uvedené směsi je doporučeno půl hodiny. Pokud by odstranění kyselosti mělo trvat tak dlouho, je možné, aby remineralizace proběhla už za půl hodiny ?
Na zahradě je teď krásně, povedlo se mi uchránit kus před posekáním, tak mám kam chodit na pampelišky, které dávám do salátů a také v tom místě bude spousta planých kopretin. Na vysazení čekají rajčata a melouny.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:povedlo se mi uchránit kus před posekáním.
Dokelu.
Svokor kosil. Nabeton mam po pupave! Budem musiet "kradnut" u susedov.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Jak jsem tak procházela zahradu, během tří dnů již byly vidět další nové pampeliškové lístky v tom posekaném.
No u nás je to vždycky boj, manžel když jede se sekačkou, tak se nezná. Dokonce jsem si přivezla od tchýně kosu na pozdější posekání uchráněného porostu, ale nejde mi to s ní. Dokonce jsem uvažovala o kurzu (www.kosimesnadno.cz), ale manžel mi to rozmlouvá. No jak to neumím, tak jsem se vloni pěkně nadřela. Tak nevím jak dál. Je pravda, že normální sekačka pak nechce tu vysokou trávu brát.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Oriana

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:Dokonce jsem uvažovala o kurzu (http://www.kosimesnadno.cz), ale manžel mi to rozmlouvá. No jak to neumím, tak jsem se vloni pěkně nadřela.
:D
Kosit nie je sranda. Mna to ucil otec a po nejakom trapeni mi to aj slo, ale teraz by som to uz opat nevedela. Na ten kurz chodte obaja, spravite si pekne spolocne chvile ;)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Oriana

Příspěvek od Fiona »

Kurs koseni? :) To trva naucit asi 2 minuty. Samozrejme ne k dokonalosti, ale k tomu aby mohl clovek jakz takz sekat. Nejtezsi je tu kosu spravne nakovat a pak ji nezapominat pravidelne priostrovat. Nejlip se to uci tak ze ten co to umi si stoupne za toho co se uci, a pomuze mu vest tu kosu spravnym pohybem po zemi ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od martin_hk »

Oriana píše:Jak jsem tak procházela zahradu, během tří dnů již byly vidět další nové pampeliškové lístky v tom posekaném.
No u nás je to vždycky boj, manžel když jede se sekačkou, tak se nezná. Dokonce jsem si přivezla od tchýně kosu na pozdější posekání uchráněného porostu, ale nejde mi to s ní. Dokonce jsem uvažovala o kurzu (http://www.kosimesnadno.cz), ale manžel mi to rozmlouvá. No jak to neumím, tak jsem se vloni pěkně nadřela. Tak nevím jak dál. Je pravda, že normální sekačka pak nechce tu vysokou trávu brát.

Vse je o uhlu pohledu, kdyby pampelisky kvetly cely rok, respektive od jara do podzimu, pak bych nevahal tvrdit, ze travnik je obtizny plevel mezi uslechtilymi pampeliskami. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

No, ona naše zahrada je vlastně sad s neřízeným podrostem a tráva vždy nepřevažuje. Máme spoustu pampelišek, řebříčku, sedmikrásek, jitrocele, kopretin, fialek, popenec, a spousta co neznám. Také místy jsou polštáře mechu. A na dvou místech chráním něco kopřiv. (Všichni by chtěli motýlky, ale někde musí ty housenky vyrůst a něčím se živit).Je zajímavé sledovat, jak se poros lety mění.
S tím kosením to tak jednoduše nevidím. Nemám nikoho kdo to umí. Kosu se snažím naklepat a nabrousit. Několik seknutí je to dobré a pak už mi to zase moc nejde. Ono totiž záleží i na natočení kosy vůči kosišti a na správné délce kosiště. Prostě jsem na kosení trdlo (nebo to mám svádět na to, že nemám tu správnou kosu ?). Srpem umím, mohu sekat pravou i levou rukou, tak je střídám.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Jen pošeptám, když všechno dobře dopadne, tak budu v lednu babičkou. Zatím je to příliš abstraktní, tak to ještě nijak neprožívám. Jen jsem se pobavila, že to mladé asi zaskočilo, protože nepředpokládali, že to půjde tak rychle. Jen je škoda, že mám do důchodu ještě 6 let. Původně bych šla už za rok do důchodu.

V úterý jsem byla v Praze na Dornovce. Myslela jsem, že mám problémy jen s bederní páteří ( a to nic hrozného), ale byly mi srovnány nejen nohy, ale i lopatky a ramena. Tak doufám, že zvládnu pravidelně cvičit. A ještě budu chodit na reflexní masáže, už jsem byla dneska, bylo to zajímavé. Jinak mě kolegyně z práce varovala, jak ji bylo po Dornovce 3 dny všelijak a blbě, ale já nic výrazného nepociťuji. Jen pod pláštíkem toho, že nemá být velká fyzická zátěž, se teď už druhý den úžasně flákám a relaxuji.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Panda »

Oriana píše:...Jen je škoda, že mám do důchodu ještě 6 let. Původně bych šla už za rok do důchodu....
Tak to jsi o 5 let mladší než sis myslela, to je příjemné zjištění, ne? :D A to si ještě lidi na zákony stěžují. ;-)
Odpovědět