Oriana

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Oriana

Příspěvek od Oriana »

Pokusím se zde popsat svoji cestu ke zlepšení stravování.
Je mi 52 let a jem zdravá (žádné nemoci si neléčím, neberu pravidelně žádné léky mám dosud svých 32 zubů) a celých 26 let, kdy vedu vlastní domácnost (30 let vdaná) jsem se snažila v mezích svých znalostí a propagované zdravé výživy krmit sebe i rodinu přiměřeně zdravě a pestře. Jedli jsme jídla od těch nejjednodušších - vařená či dušená zelenina, brambory atd. až po ty řízky a pod. Vždy jsme ale jedli dost zeleniny, i když tepelně upravené i syrové a maso jen 1 až 2x týdně.
Přestože jsem v podstatě zdravá, začali se u mě objevovat náznaky začínajících potíží - přibírání na váze ( prostě jsem si pochutnala na všem i na suchém chlebu), cévní problémy (křečové žíly, náběh na hemeroidy - asi). V loňském roce jsem si v létě naštípla kotník a v zimě zlomila ruku, což mě poněku vylekalo.
Protože máme velkou zahradu, zajímalo mě její vedení jako přírodní zahrady a tak jsem letos v únoru byla na semináři o přírodních zahradách. Podávala se tam makrobiotická strava a mluvilo se nejen o zahradách, ale vyslechla jsem i zmínky o hydrokolon terapy a detoxikaci. To mě nastartovalo, že jsem začala hledat oč se jedná. Protože jsem se v té době již snažila o zhubnutí, probrala jsem trochu internet a knížky v knihkupectví. Po makrobiotice v praxi na semináři a k tomu knížky o acidobazické rovnováze a Zázračná detoxikace jsem zjistila, že makrobiotika ne.
Se změnou stravování jsem začala postupně, nejdříve jsem vynechala všechny potraviny s množstvím éček,a ty předpřipravené a začala jsem vycházet ze základních surovin. I chleba jsem začala péct doma. Snížila jsem o cca 98 % spotřebu cukru. Přestala jsem pít černý čaj a kávu. Čaje jsem vždy pila spoustu a řádně oslazeného, kávu cca 1 až 2 šálky týdně. Vynechala jsem čokoládu, jogurty, tvaroh a mléko, přestala jsem péct (to mě vždy moc bavilo a byl to můj koníček).
Jak jsem si tak postupně rozšiřovala poznatky, začala mi z toho jít hlava kolem a vůbec jsem si nevěděla rady co a jak tedy vlastně jíst a jak ten jídelníčk vůbec uspořádat. Našla jsem si tedy na internetu člověka, který se prezentoval jako léčitel s důrazem na výživu. Ten mi pomohl si ten zmatek v hlavě jakž takž uspořádat, zajímal mě jeho vlastní způsob stravování.
Něco jsem si z toho vybrala, něco ne. Dostala jsem se k dalším knížkám a na toto fórum. Mám ho skoro celé přečtené.
V současné době se cca od června stravuji cca 70 až 80 % syrovým ovocem a zeleninou, zbytek dosazuji dušenou zeleninou, vejci, krajíček chleba, minimum mléčných prduktů. Někdy se mi daří stravovat lépe, občas ne.
Mám tu výhodu, že manžel se částečně přidal ke mě, takže večerní saláty jíme spolu, ráno jíme ovoce. Přece jen trochu vařím, protože mladší syn u nás bydlí i jí.
Ještě bych ráda uvedla, že celá proměna mého jídelníčku ( i když stále jen částečná) proběhla tak nějak přirozeně, pod vlivem přečteného a vyhovuje mi, tedy do ničeho se nenutím.
Od ledna jsem zhubla 10 kg a cítím se lépe.
Na100% syrové stravy se necítím.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od epony »

Oriana, vítajte medzi nami. Nech sa tu cítite ako doma a teším sa na dalšie príspevky :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Epony, děkuji za přivítání. Není nutné mi vykat. Někde se tu vykání a tykání rozebíralo a vyznělo to jako požadavek na tykání. Nemám problém s tím, abyste mi všichni tykali. Sama s tím však mívám problémy, tak mě prosím tolerujte pokud tykání nezvládnu. Je to prostě ve mě, takový ten ostych někomu tykat, abych se ho třeba nějak nedotkla.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Oriana

Příspěvek od Pavluška »

wow, vítej! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Oriana

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Oriana. Vitaj. Rada som si prečítala tvoj príspevok. Všetky tie naše cesty sú viac menej podobné a švanda, že neraz idu cez makrobiotiku. :wink:
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Konečně je po vánocích a je nový rok. Čím jsem starší tím mě to méně oslovuje a spíš obtěžuje. Protože jsem přeci jen pekla cukroví i vánočku a připravila salát kapra i rybí polévku, tak se mi to stravování nějak rozjelo špatným směrem. Nejlepší jsou pro mě pracovní dny. To se mi papací režim zvládá nejlépe. Ráno teplou vodu s citronem, pak 1 nebo 2 banány, popř. další ovoce či trochu ořechů a rozinek. K obědu pak zeleninový salát, odpoledne pak ovoce, ořechy, někdy krajíček chleba. Večer opět zeleninový salát. Není to ale tak ideální jak to vypadá, protože do salátu přidáváme vařené vajíčko a občas domácí majonézu.
Občas zde čtu, jak narážíte na nepochopení svých nejbližších. Paradoxně u nás mě nejvíce nechápou děti. Manžel sice chodí v práci na obědy, ale jinak jí se mnou zeleninku i ovoce. Vždy, když jsem četla nějakou knížku, která mi otvírala nové obzory, tak jsem ji komentovala, upozorňovala, co je v ní zajímavého, citovala zajímavé pasáže. Referovala jsem i u rodičů. Tatínek (je mu 82 let) všechny knížky přečetl a moc ho zajímaly. Radikální změny v jidelníčku rodiče neudělali, ale přeci jen zvýšili spotřebu syrové zeleniny a ovoce. Děti si nepřečetly nic, jen trousí taková moudra, že něco vařeného přece musím a pod. Je jim 27 a 25 let. Ten starší je radikálnější. Nedávno si při odchodu, kdy již podruhé nenašel nic mic k jídlu povzdechl - a tady se tak dobře vařilo.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Co jsem za posladní rok získala ? Změnou stravování a minimalizováním vaření mám více volného času. Zhubnutím o 10 kg jsem pohyblivější, méně se unavím a nejsem protivná sama sobě. Nejsem unavená. Mám chuť něco kutit. Probrala jsem se z jakési letargie, kdy jsem měla pocit, že zvládám jen to nejnutnější a trochu jsem to sváděla na přechod. Sečteno a podepsáno jsou to samá pozitiva.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Nyní spíš dotaz. Pokusila jsem se 2 pondělky za sebou držet půst, dá-li se tomu tak říct. Od rána jsem nejedla, jen jsem pila vodu, ale večer jsem vypila mrkvovo- řepovou šťávu. Musím říct, že to bylo docela prima. Žaludek sice nejdříve kručel na protest, ale pak se uklidnil. Ani jsem neměla hlad a vůbec mi to nedělalo problém. Pokusím se to dodržet i další pondělky.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Oriana

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Oriana. Nevidím v tom ale otázku. Chceš sa spýtať, či to možno považovať za pôst? Za taký naozajstný nie, ale za taký džúsový určite :wink: Veď je to fajn aj takto. Len tak ďalej :D
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Děkui Renáto, přesně tak jsem to myslela. Já tušila, že to není správný půst, ale těžko jsem mohla po příchodu z práce odmítnout manželem připravenou šťávu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Oriana

Příspěvek od Renáta »

No tak to bez debaty. Keď šťavu pripravoval s láskou, to sa ťažko odmieta. Ja som zvykla najskôr pôstovať sama. Teraz je to už asi cez 2 roky, čo máme pravidelné pôstovacie pondelky spolu s manželom. Skús na to ukecať aj toho tvojho :wink: Nedávno sa k nám pridala aj svokra a ide jej to veľmi dobre. Vždy sa nás v pondelok večer pýta, či sa držíme - že ju to drží nad vodou :D
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Dík za typ, možná to časem zkusím. Já si stejně myslím, že to odlehčení stravy manželovi také vyhovuje, jen o tom nemluví. Na otázku co k večeři, odpovídá již standartně, že salát, a štávy chystá většinou on.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Oriana

Příspěvek od Renáta »

To je pekné. Prajem ti to. :D
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Objednala jsem si přes internet nějaké knížky. Dnes mi přišlo od knihkupectví sdělení, že mi knížky posílají, poděkovala jsem a pochválila jejich nabídku. Překvapilo mě, že knihkupec i na toto reagoval , poděkoval a zaslal i veršovánku. Mile to zahřálo na duši a nedalo mi to, abych si to zde nezaznamenala.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Oriana

Příspěvek od awa »

Oriana píše:Objednala jsem si přes internet nějaké knížky. Dnes mi přišlo od knihkupectví sdělení, že mi knížky posílají, poděkovala jsem a pochválila jejich nabídku. Překvapilo mě, že knihkupec i na toto reagoval , poděkoval a zaslal i veršovánku. Mile to zahřálo na duši a nedalo mi to, abych si to zde nezaznamenala.
To by mě taky zahřálo...každopádně je to milé.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Konečně se mi posledních 14 dnů daří stravovat se na vita cca z 80 %. A to i přesto, že jsem kvůli dětem docela dost vařila klasická jídla. Dokonce jsem navařila a vzala si jen salát. Překvapil mě manžel, protože když měl už třetí den vařenou večeři, tak zklamaně prohlási, že si myslel, že bude salát.
Děláme teď často salát z pekingského zelí, ale není čistě raw. Přesto napíšu recept, protože si myslím, že je to ještě přijatelná alternativa, alespoň pro nás, kteří začínáme.
Nakrájím 1/2 pekingského zelí (velkého), k tomu 1/2 červené papriky, 1 až 2 zelené mladé cibulky a nastrouhám střední mrkev najemno.
Zálivka : 1 vejce natvrdo propasírované přes síto ( prosím nekamenovat), 1 lžička až lžíce hořčice, 2 lžíce citronové šťávy, 4 lžíce olivového oleje, sůl, pepř, špetka mleté papriky (asi by šlo i bez koření a soli), šťáva z 1/2 pomeranče. Vše se promíchá na kašičku a spojí se zeleninou. Zelenína je zálivkou jen jemně opatlaná, ale nestojí v ní. (původní recept byl bez pomerančové šťávy a je s pekingským zelím.)
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Ještě se tady rozepíšu o své váze. K 1.1.2008 jsem vážila 77 kg (hrůůůůůůza). K 1.1.2009 jem vážila jen 67 kg. Nyní se mi povedlo stabilizovat váhu na 66 kg, ale dolů se nechce hnout. Letos bych ráda snížila váhu na cca 60 kg. Víc už ne, pokud jsem vážila míň (ve 20 letech 50 kg), tak mi byla pořád zima.
Píšu to sem proto, abych se pořádně snažila svůj cíl splnit.
Rezervy mám trochu v jídle, ale hlavně bych potřebovala více pohybu. Vždy jsem raději byla doma a něco kutila.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Oriana

Příspěvek od RadkaS »

Oriana píše:Ještě se tady rozepíšu o své váze. K 1.1.2008 jsem vážila 77 kg (hrůůůůůůza). K 1.1.2009 jem vážila jen 67 kg. Nyní se mi povedlo stabilizovat váhu na 66 kg, ale dolů se nechce hnout. Letos bych ráda snížila váhu na cca 60 kg. Víc už ne, pokud jsem vážila míň (ve 20 letech 50 kg), tak mi byla pořád zima.
Píšu to sem proto, abych se pořádně snažila svůj cíl splnit.
Rezervy mám trochu v jídle, ale hlavně bych potřebovala více pohybu. Vždy jsem raději byla doma a něco kutila.
Sikulka :P
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Katarína »

Oriana píše:protože do salátu přidáváme vařené vajíčko a občas domácí majonézu.
Dnes na vitafore citam zhodou okolnosti uz v druhom dennicku o salate s vajickom a majonezou. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Oriana

Příspěvek od Sweetie »

Katarína píše:
Oriana píše:protože do salátu přidáváme vařené vajíčko a občas domácí majonézu.
Dnes na vitafore citam zhodou okolnosti uz v druhom dennicku o salate s vajickom a majonezou. :wink:
napodobne :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Katarína »

:lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Tak jsem se konečně odhodlala zase něco napsat. Uplynulý půlrok byl poněkud rušnější, ale už se snad dostáváme do normálu. Jíme stále obdobně jak jsem již psala dříve, někdy je to lepší, občas nám to moc nejde. Jak jsem tu už zmínila, pečení sladkostí byl můj koníček a tento rok jsem pekla na dvě svatby. Nejprve se vdávala švagrová staršího syna a pak mladší syn. Pro mě to znamenalo nějaké to zkoušení i ochutnávání. Vše dobře dopadlo a moc ráda teď papám zeleninku a ovoce.
Povedlo se mi nepřibrat a alespoň udržet váhu - 66 až 67 kilo. Níž to ale nejde. Asi by to chtělo víc pohybu.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Začíná nám s manželem nové žívotní období - na podzim by se měl odstěhovat i mladší syn - dnes již ženatý - a my zůstaneme sami. Docela se na to těším. Starali jsme se cca 28 let, tak si to snad i zasloužíme.
Beru to jako takový oddechový čas, než nás začnou potřebovat rodiče a vnoučata.
Jinak takovej blbej věk - mladí jsme již jen ve svých představách a myšlenkách a do důchodu daleko.
Sama jsem programově vyrovnaná a nenechám se jen tak něčím stresovat. Naučila jsem se plno věcí házet za hlavu. Vyhýbám se všem stresovým situacím, pokud to jde a nenechávám si rozhazovat psychiku ani drastickými filmy a pod.
To ale neznamená, že se nerozlobím nebo nevypěním, ani to, že mě plno věcí neštve. Domnívám se, že pohoda a dobrá nálada je základ.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

A když už jsem se tak rozepsala, tak ještě popíšu, co se mi přihodilo na jaře.
Jednou ráno jsem v sobotu vstala a pak jsem měla pocit, že mám v oku řasu. Po prohlídce oka jsem si růžkem kapesníku začala z vnějšího koutku vythovat něco a táhla jsem a ještě, až jsem vytáhla cosi, co bylo cca 3,5 cm dlouhé. Vypadalo to jako červík, ale živé to nebylo. Navštívila jsem svou MUDr, která mi nechala udělat rozbor stolice a prý ať půlku toho něčeho přidám. Výsledek byl, že se o žádné parazity nejedná. Prý to byla nějaká vlákna se stopami venkovního hmyzu - prostě binec ze slzného kanálku. To se mi ale nějak nezdá, protože si myslím, že by to vypadalo jinak. Tak nevím. Objednala jsem nás oba s manželem na takové to proměření na parazity tuším že přístrojem Salvia (e)? Byli jsme v Brně u p. Bláhové. Parazitů nám bylo nalezeno moc, manželovi více. Udivující množství druhů. Ten můj červík z oka byl určena jako tenkohlavec. Nevím vlastně, zda tomu všemu věřit. Byly nám doporučeny i nějaké léky, ale zatím jsme využívali jen Vermox. Je na střevní parazity. Doporučený lék Cesol není u nás registrovaný. Tak jsme nějak skončili na mrtvém bodě a vlastně nevím jak dál. Také nevím, zda investovat do doporučeného ZAPPERu. Snachou medičkou byla nastolena otázka, co bude tělo dělat a jak se vypořádá s případně ZAPPERem zabitými parazity.
Moc uvítám Vaše zkušenosti poznatky a postřehy.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Oriana

Příspěvek od dgm »

Tedy, to by me samotnou zajimalo, co to muze byt ...
Je tady vlakno Nemyta zelenina, paraziti ..., tak kdyz tak tam dej znovu tuto prihodu, protoze tam pise i Awa, ma prehled, studovala to. Mozna si to precte i u tebe v denicku, ale netusim, jak moc to zde ted procita, uz zde neprispiva tak casto ... Nebo ji napis primo soukromou zpravu, hlavne me zajima, co to je ???? :shock: jsem zvedava, no. :lol: :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Oriana

Příspěvek od buc11 »

Oriana píše:A když už jsem se tak rozepsala, tak ještě popíšu, co se mi přihodilo na jaře.
Jednou ráno jsem v sobotu vstala a pak jsem měla pocit, že mám v oku řasu. Po prohlídce oka jsem si růžkem kapesníku začala z vnějšího koutku vythovat něco a táhla jsem a ještě, až jsem vytáhla cosi, co bylo cca 3,5 cm dlouhé. Vypadalo to jako červík, ale živé to nebylo. Navštívila jsem svou MUDr, která mi nechala udělat rozbor stolice a prý ať půlku toho něčeho přidám. Výsledek byl, že se o žádné parazity nejedná. Prý to byla nějaká vlákna se stopami venkovního hmyzu - prostě binec ze slzného kanálku. To se mi ale nějak nezdá, protože si myslím, že by to vypadalo jinak. Tak nevím. Objednala jsem nás oba s manželem na takové to proměření na parazity tuším že přístrojem Salvia (e)? Byli jsme v Brně u p. Bláhové. Parazitů nám bylo nalezeno moc, manželovi více. Udivující množství druhů. Ten můj červík z oka byl určena jako tenkohlavec. Nevím vlastně, zda tomu všemu věřit. Byly nám doporučeny i nějaké léky, ale zatím jsme využívali jen Vermox. Je na střevní parazity. Doporučený lék Cesol není u nás registrovaný. Tak jsme nějak skončili na mrtvém bodě a vlastně nevím jak dál. Také nevím, zda investovat do doporučeného ZAPPERu. Snachou medičkou byla nastolena otázka, co bude tělo dělat a jak se vypořádá s případně ZAPPERem zabitými parazity.
Moc uvítám Vaše zkušenosti poznatky a postřehy.
taký přístroj(e) je nesmysl (PMSN), bláhová dýler, lumpové jen nesmyslama tahaj prášule
tenkohlavec se ve stolici odhalí, a musely by být střevní optíže a že by nebyl ve střevě vůbec a v oku jo, je nepravděpodobné
třeba,
www.solen.cz/pdfs/int/2002/04/11.pdf
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Dík za názor, také jsem skeptická a nechce se mi investovat. Navíc žádné problémy nemám, tak to asi nechám plavat. Snad bych měla věřit specializované laboratoři, že rozeznají červíka od neživého původu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Oriana

Příspěvek od buc11 »

Oriana píše:Dík za názor, také jsem skeptická a nechce se mi investovat. Navíc žádné problémy nemám, tak to asi nechám plavat. Snad bych měla věřit specializované laboratoři, že rozeznají červíka od neživého původu.
hodnotím dnes a i zde vzácnou racionalitu v uvažování
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Taky bych jednou měla vypsat svůj jídelníček - tedy dnes :
v 7 hod. 1 banán
v 10 hod. 2 hrušky
v 12 hod. 5 malých rajčat a 2 plátky oštěpku
v 15 hod.1 banán
v 17 hod. čokoládová zmrzlina ( no stydím se)
snad to večer ustojím jen na zelenině.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Oriana

Příspěvek od culka »

Ale prosim ta, preco by si sa mala hanbit. Sem tam a niekedy aj castejsie je aj zmrzlina OK.
Unavena som ako kon, mala by som si zabalit provijant na zajtra, inak budem obhryzat krabice. Za desat minut musim vypadnut, no nic, dame post.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
dvdmchl

Re: Oriana

Příspěvek od dvdmchl »

Teda a takhle jíš pořád? Mi to přijde jako dost malé porce.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

No večer jsem ještě snědla mísu zeleninového salátu - ledový salát, cuketa, rajčata, kousek papriky a doma dělaná majonéza.
Někdy mi to taky nestačí a pak se dojím většinou chlebem a popř i vajíčka. Kdybych alepoň zhubla. Díky tomu, že jsem včera neměla chleba, tak jsem ráno vážila 66 kg. Je to ale magická váha, pod kterou se nemůžu dostat.
dvdmchl

Re: Oriana

Příspěvek od dvdmchl »

A proč si myslíš, že musíš dostat pod 66?
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

No protože jsem ženská a chtěla bych vypadat šik. Pořád to není ono, myslela jsem si tak na 62 kg. Ve 20 to bylo 49. A dělá mi dobře, když obléknu oblečení, které jsem již k vyšší váze nemohla nosit. Ale neberu to jako problém, takže se tím nijak netrápím ani to vnitřně neřeším.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Oriana

Příspěvek od Xion »

66 pri pravidelnom cviceni vyzera lepsie ako 55 bez cvicenia.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

To je právě ten problém - kdyby bylo to pravidelné cvičení. I když chodím na procházky se psem a dělám na zahradě a kolem domu.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Poněkud jsem se odmlčela, ale nějak nazrál čas a mám chuť něco napsat. Chodim sem pravidelně a pečlivě čtu, ale nějak nezvládám účast na diskuzích. Někdy mám pocit že již vše bylo řečeno, jindy se již mluví (píše) o něčem dalším. Občas jen žasnu nad vašimi myšlenkovými pochody a znalostmi (v dobrém).
Svůj věk nijak neřeším, prostě to beru jak to je. Jen od mládí narážím - v 17 mi baby na trhu říkali mladá paní, když mi bylo 22 tak mi nechtěli prodat pivo a chtěli občanku. Nejvíce mě dostala jedna paní, to mi bylo asi 45, když mi do telefonu říkala, že tam byla taková starší paní. No byla jsem to já. To jsem si věk poprvé pořádně připustila. Minulý týden jsem byla v Praze a několikrát mi bylo nabídnuto místo k sezení. Fakt si tak stará ještě nepřipadám. Ale vím, že lepší už to nebude, tak co.

Pořád si držím cca 80 % syrového. Tento víken jsem nemusela vařit a oba s manželem si užíváme syrové zeleniny, ovoce a ořechů. Je to príma.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Musím si poznamenat, že jsem zaregistrovala u sebe pozvolný a nenásilný posun kupředu. Zatím co dříve jsem často do salátů přidávala majonézu, tak teď se bez ní obejdu. Saláty již většinou vůbec nesolím. Dále jsem zjistila, že když sním něco nepatřičného, tak tělo reaguje nesouhlasně a vyvrcholí to rychlým vyhoštěním nezvané krmi. Naštěstí ne horem. Vypadá to, že si tělo zvyká na lepší a už začalo rozlišovat. Stále si ale občas dopřeji vajíčka, zeleninovou polévku, trochu brambor, sýr a chleba. Ten už v minimálním množství. A bohužel občas upeču něco saldkého a ochutnám.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Oriana

Příspěvek od bstrd »

Oriana píše:Dále jsem zjistila, že když sním něco nepatřičného, tak tělo reaguje nesouhlasně a vyvrcholí to rychlým vyhoštěním nezvané krmi. Naštěstí ne horem. Vypadá to, že si tělo zvyká na lepší a už začalo rozlišovat.
-to poznam...niekedy mam pocit ze telo je mudrejsie nez mozog :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Oriana

Příspěvek od Panda »

Tohle se těžko vysvětluje zastáncům vařené stravy. :-) S přítelkyní (vařankou) se dohadujeme, protože ona je schopna sníst vše bez následků, ale u mne nevhodná jídla organismus rychle lifruje pryč - ona považuje sebe za zdravější když jí nic nevadí a já zas sebe protože organismus rozliší vhodnou a nevhodnou stravu.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Naštěstí se mi to zatím stává jen pokud opravdu něco přeženu. Poněkud se děsím toho, že by tělo odmítalo úplně všechno vařené. Neumím si to představit.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Od neděle netopíme, teplota v baráku klesá o jeden stupeň denně, včera bylo 14°C v obýváku. Topenáři mají přijít až ve čtvrtek. Tak snad nezmrzneme. Rozbil se kotel nadřevo a el. kotel nelze spustit, protože nelze dostatečně uzavřít jednotlivé okruhy, takže voda z topení crčí dovnitř kotle na uhlí. Docela zážitek a neplánované otužování. Kupodivu skuhrá víc manžel než já a to jsem vyhlášená zimomřivka.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Oriana

Příspěvek od bstrd »

-tuzit sa treba, ja vypinam radiatory dobrovolne, cez den tlmim a na noc odstavujem vacsinou uplne...chripkari okolo mna si klopu na celo :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

No my nejsme nijak zhýčkaní, běžně tak 21 a méně, ale tohle už je drsné. Jestli to bude klesat o stupeň každý den, tak do čtvrtka máme 7 stupňů. Vždy si pak vzpomenu na knížku Nejsevernější lékař, dánský lékař v Grónsku, kde popisoval, že když lezl do postele tak tam bylo mezi 2 až 5 stupni. A než mu ušili kalhoty z tulení kůže, tak nosil 7 kalhot na sobě.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Oriana

Příspěvek od Sitar »

Už zatuhl internet?

Oproti loňsku jsem snížil teplotu na termostatu o půl stupně na 21,5 a nikdo zatím kupodivu neremcá. Když je jim zima, řeknu, že je potřeba vyvětrat, že je zadýchaný vzduch a ten že špatně vodí teplo.

Od 22 do 6 se netopí a otevírá okno.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Oriana

Příspěvek od Sweetie »

no tak dospeli uz se vzdycky nejak zahrejou a deti zimu neresi.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Oriana

Příspěvek od 800914 »

jeej sitar to budem pouzivat na argument :) ze treba vyvetrat lebo CO2 zle vodi teplo :)) ..otvorim okienko draha aby ti bolo v noci teplejsie.. genialne sitar! to zabere.
ja som tiez uz vyhlaseny otvarac okien, a hlavne v noci. a zenske si tie veci zrejme hovoria, uz sa so mnou nechce nejaky cas ziadna vyspat :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Oriana

Příspěvek od buc11 »

já mám v domě tak 9, ale jak bude mrznout, tak to asi klesne,
kde sou kamna tak je nad 10 a zdá se nějakou chvíli teplo, pak zatopím, ale dá se žít jen v jejích blízkosti
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Oriana

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:já mám v domě tak 9, ale jak bude mrznout, tak to asi klesne, kde sou kamna tak je nad 10 a zdá se nějakou chvíli teplo, pak zatopím, ale dá se žít jen v jejích blízkosti
Jsem jen laik, ale to mi připadá jako ne zrovna nejhorší podmínky pro skladování burčáku :) Eště ho popíjíš, ne?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Oriana

Příspěvek od Oriana »

Pomalu se adaptujeme, v obýváku už je jen 12, tak tam skoro nechodíme, v ložnici jsme přitopili na 15 a měli jsme pocit, jak je tam teplo. Ráno bylo jen Tak a dnes už nám nastěhovali nový kotel a ve čtvrtek by měl být připojený.
Syrovou stravu teď nezvládám. Jak je mizima potřebuji něco teplého a hutného.
Odpovědět