Moly

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Moly

Příspěvek od Moly »

Ahojte moji milí vitariáni.
Ja tu nie som nová, lebo sem chodím vyše roka a veľmi rada. Neviem sa dočkať kedy si ukradnem trochu času, aby som mohla byť s Vami. Vitariánkou som tiež asi rok, predtým asi 3 roky vegetarian. Zo začiatku sa mi zdá, že to šlo nejako ľahšie, teraz sa chodím sem motivovať. Ide o to, že mám rodinu, pre ktorú varím a tie vône pri varení sú zradné. Cez týždeň nemám problém, keďže varím málo alebo vôbec, ale víkendy musím variť, keďže príde staršia dcéra z internátu a teší sa na domácu stravu. V rodine si už zvykli, že im navarím a nejem to čo oni, resp. maximálne si zobnem niečo vegetariánske s nimi. Manžel zo začiatku nebol nadšený, hustil do mňa všelijako, ale nedala som, tak nakoniec to vzdal. teraz si zo mňa robí srandičky ( v dobrom).
Mám dve dcéry 16 a 19, čiže už nie som najmladšia, ale duchom sa cítim mladá.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moly

Příspěvek od hugo »

Tak vítej na fóru
m:-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Moly

Příspěvek od Sweetie »

velmi dobre. jsi nezviklatelna a vytrvala a s vuli.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Moly

Příspěvek od ajla »

Jsem ráda, že si tady, Moly, mám to s tebou dost podobné. Takže vitej (:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Moly

Příspěvek od RadkaS »

Vitej :P
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Moly

Příspěvek od dgm »

Ahoj Moly, taky vitam :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Moly

Příspěvek od s.arik »

Ahoj,
je mi sice teprve 23, ale taktéž vařím chlapovi a malé :? a mlsám...tak vítej a drž se! >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Moly

Příspěvek od Renáta »

Vitaj v klube, Moly. Mám to s tým varením rodine podobne :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Moly

Příspěvek od culka »

Vitaj Moly. Nechcem aby ma niekto lutoval, ale ja s tym varenim pre inich blbnem aj cez tyzden a na otazku, co mam varit, dostanem odpoved " co chces".
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Moly

Příspěvek od s.arik »

Tak příště odpověz: chci vám uvařit tak maximálně zelený čaj (:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Moly

Příspěvek od RadkaS »

culka píše:Vitaj Moly. Nechcem aby ma niekto lutoval, ale ja s tym varenim pre inich blbnem aj cez tyzden a na otazku, co mam varit, dostanem odpoved " co chces".
Ja se neptam, a varim milackovi vegansky + syrovy salat :P 8) . Nejim to, protoze ja jsem 100% vita, ale zase vim, ze moje kuchyn je koser a nemusim se doma neceho stitit.
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Re: Moly

Příspěvek od Moly »

Ďakujem všetkým za privítanie. Teším sa.
Tak trošku zasa poreferujem niečo o sebe, aj keď som dosť introvert.
Na raňajky si stále večer predtým zomeliem za lyžicu ľanu, príp. maku, pridám 4-5 datlí, asi desať mandlí, zalejem vodou, ráno k tomu pridám nejaké ovocie ( podĺa toho čo mám k dispozícií). Momentálne som uletená na hruškách, sú veľmi sladučké, niekedy jednu, niekedy dve. Potom som veľmi spokojná. Skúšala som v nedeľu jesť iba samotné ovocie, bez tých semiačok, keďže tu čítam, že je to veľmi dobré kvôli čisteniu, lenže bola som taká, ako keby mi niečo chýbalo, možno prejinovaná. Doobeda som potom iba na ovocí, ale čo ma štve, je, že ho jem veľa. Tak uznajte, že zjesť kilo a pol hrozna len tak na šup je veľa. Hrozno mi veĺmi chutí, pripadám si, ako keby som bola na ňom závislá. Denne si ho kupujem tak 2-3 kilá a ja som schopná ho zbaštiť za deň. Čo zase nie je tak dobré baštiť toľko sladkého, uvedomujem si to, snažím sa stým niečo vo svojej hlave urobiť. Na obed si robím šalát, väčšinou ľadový s paradajkou, nastrúhaným zelerom, oliv. olejom a nori vločkami namiesto soli a k tomu avokádo. Mňam. Mám to veľmi rada. Chcela by som si obmedziť ten olej v šaláte, tak uvidím.
Poobede, keď prídem z práce domov s nákupom tak zase mám chuť na hrozno, zase ho zbaštím min. kilo až je mi ťažko. Uvedomujem si to ale neviem sa v tomto smere ukontrolovať. Niekedy keď sa mi chce tak si večer ešte odšťavím niečo zelené. Mám rada petržlen. a mrkv. listy, listy červ. repy k tomu paradajku. Je to fajn. Som s tým celkom spokojná. Ináč chute na pečivo to už dávno nemám ani na čokoládu, skôr mi robí problém nedať si zemiaky, keď ich varím pre rodinu, alebo ryžu. Na tom najviac uletím, čo ma potom štve.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Moly

Příspěvek od Pavluška »

vítej :)
Já také nemůžu jen ovoce (dobře, někdy ovocný den mám, ale déle ne); mám to podobné s awou... musím mít vždy špetku zeleného nebo alespoň okurku, papriku či tak.

To si časem sama vychytáš, co sedí přesně tobě, v dané době.
m:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Moly

Příspěvek od epony »

Ahoj Moly, tiež ťa tu vítam v našej spoločnosti, odkial že si? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Moly

Příspěvek od RadkaS »

Moly píše:Ďakujem všetkým za privítanie. Teším sa.
Tak trošku zasa poreferujem niečo o sebe, aj keď som dosť introvert.
Na raňajky si stále večer predtým zomeliem za lyžicu ľanu, príp. maku, pridám 4-5 datlí, asi desať mandlí, zalejem vodou, ráno k tomu pridám nejaké ovocie ( podĺa toho čo mám k dispozícií). Momentálne som uletená na hruškách, sú veľmi sladučké, niekedy jednu, niekedy dve. Potom som veľmi spokojná. Skúšala som v nedeľu jesť iba samotné ovocie, bez tých semiačok, keďže tu čítam, že je to veľmi dobré kvôli čisteniu, lenže bola som taká, ako keby mi niečo chýbalo, možno prejinovaná. Doobeda som potom iba na ovocí, ale čo ma štve, je, že ho jem veľa. Tak uznajte, že zjesť kilo a pol hrozna len tak na šup je veľa. Hrozno mi veĺmi chutí, pripadám si, ako keby som bola na ňom závislá. Denne si ho kupujem tak 2-3 kilá a ja som schopná ho zbaštiť za deň. Čo zase nie je tak dobré baštiť toľko sladkého, uvedomujem si to, snažím sa stým niečo vo svojej hlave urobiť. Na obed si robím šalát, väčšinou ľadový s paradajkou, nastrúhaným zelerom, oliv. olejom a nori vločkami namiesto soli a k tomu avokádo. Mňam. Mám to veľmi rada. Chcela by som si obmedziť ten olej v šaláte, tak uvidím.
Poobede, keď prídem z práce domov s nákupom tak zase mám chuť na hrozno, zase ho zbaštím min. kilo až je mi ťažko. Uvedomujem si to ale neviem sa v tomto smere ukontrolovať. Niekedy keď sa mi chce tak si večer ešte odšťavím niečo zelené. Mám rada petržlen. a mrkv. listy, listy červ. repy k tomu paradajku. Je to fajn. Som s tým celkom spokojná. Ináč chute na pečivo to už dávno nemám ani na čokoládu, skôr mi robí problém nedať si zemiaky, keď ich varím pre rodinu, alebo ryžu. Na tom najviac uletím, čo ma potom štve.
Moly, nedelej si starosti s tim, ze jis hodne hroznoveho vina. Prejde to. Mozna budes mit chut mesic, mozna pul roku, ale uvidis, ze jednoho dne ta chut prejde a treba zacnes byt "zavisla" na litchi (na tom ulitavam ja :P ) nebo na cemkoliv jinem a po urcitem intervalu zase preskocis na neco dalsiho.
Co se tyka toho mnozstvi, budes zrejme zazivat obdobi, kdy to uhlidas lip a obdobi, kdy to bude horsi. Je to zavisle na ruznych faktorech, psychice, pohybu, prostredi... . Drzim palce :P
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Moly

Příspěvek od Seraf »

Radka S: Promin že to plácám sem, ale napadlo mě s tím jak si psala, že v určitým období na něčem ulítáváš a poté na něčem jiném, napadá mě otázka k něčemu co mi vrtá hlavou už déle.

Mám totiž období, kdy jím pořád například mák, měl sem ho 3 týdny každý den, třeba i 2x, někdy vícekrát a najednou to přestalo a chuť na něj nemám vůbec. Takto to mám u více potravin. Něco ve mě říká že to je v pořádku, nadruhou stranu něco ve mě říká že by bylo lepší jíst od všeho něco a mít "vyváženou stravu". To bych ale potom musel sníst asi tunu jídla což nejsem schopen, nebo toho splácat spoustu dohromady, což taky není možné. Předpokládám že už sem si na to odpověděl sám, jen otázka, je to tak v pořádku?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Moly

Příspěvek od awa »

Seraf píše:Radka S: Promin že to plácám sem, ale napadlo mě s tím jak si psala, že v určitým období na něčem ulítáváš a poté na něčem jiném, napadá mě otázka k něčemu co mi vrtá hlavou už déle.

Mám totiž období, kdy jím pořád například mák, měl sem ho 3 týdny každý den, třeba i 2x, někdy vícekrát a najednou to přestalo a chuť na něj nemám vůbec. Takto to mám u více potravin. Něco ve mě říká že to je v pořádku, nadruhou stranu něco ve mě říká že by bylo lepší jíst od všeho něco a mít "vyváženou stravu". To bych ale potom musel sníst asi tunu jídla což nejsem schopen, nebo toho splácat spoustu dohromady, což taky není možné. Předpokládám že už sem si na to odpověděl sám, jen otázka, je to tak v pořádku?
Mám to taky, a při mém mikrofoodu to považuji za zcela normální jev...
Jediné, co mi chutná celoročně ( až na zimu, kdy se to nedá sehnat ) jsou pampeliškové listy.
Před dvěma týdny jsem skončila s úlety na máku a jabkama, teď je to ananas, čokovarianty ( boby nebo rawčoko ) a polníček. Uvidíme, jak dlouho mě to bude držet...zatím to mám tak týden.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Moly

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:
Seraf píše:Radka S: Promin že to plácám sem, ale napadlo mě s tím jak si psala, že v určitým období na něčem ulítáváš a poté na něčem jiném, napadá mě otázka k něčemu co mi vrtá hlavou už déle.

Mám totiž období, kdy jím pořád například mák, měl sem ho 3 týdny každý den, třeba i 2x, někdy vícekrát a najednou to přestalo a chuť na něj nemám vůbec. Takto to mám u více potravin. Něco ve mě říká že to je v pořádku, nadruhou stranu něco ve mě říká že by bylo lepší jíst od všeho něco a mít "vyváženou stravu". To bych ale potom musel sníst asi tunu jídla což nejsem schopen, nebo toho splácat spoustu dohromady, což taky není možné. Předpokládám že už sem si na to odpověděl sám, jen otázka, je to tak v pořádku?
Mám to taky, a při mém mikrofoodu to považuji za zcela normální jev...
Jediné, co mi chutná celoročně ( až na zimu, kdy se to nedá sehnat ) jsou pampeliškové listy.
Před dvěma týdny jsem skončila s úlety na máku a jabkama, teď je to ananas, čokovarianty ( boby nebo rawčoko ) a polníček. Uvidíme, jak dlouho mě to bude držet...zatím to mám tak týden.
seraf: jez ovoce, za povinnost si dej denne porci zelenolisty a mas totalni kalorie kompletni. a hlavne neplacej spoustu dohromady. monostrava to je klic. co trva pripravit dyl jak pet minut uz naznacuje ze telu neudelas dobre.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Moly

Příspěvek od Seraf »

Sweetie: Tím zelenolistem je myšleno co přesně?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Moly

Příspěvek od Sweetie »

seraf, zelenolista zelenina. asi co je po ruce, spenat, koprivy, kale, kapusta,...chlorofylu co nejvic
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Moly

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše:Radka S: Promin že to plácám sem, ale napadlo mě s tím jak si psala, že v určitým období na něčem ulítáváš a poté na něčem jiném, napadá mě otázka k něčemu co mi vrtá hlavou už déle.

Mám totiž období, kdy jím pořád například mák, měl sem ho 3 týdny každý den, třeba i 2x, někdy vícekrát a najednou to přestalo a chuť na něj nemám vůbec. Takto to mám u více potravin. Něco ve mě říká že to je v pořádku, nadruhou stranu něco ve mě říká že by bylo lepší jíst od všeho něco a mít "vyváženou stravu". To bych ale potom musel sníst asi tunu jídla což nejsem schopen, nebo toho splácat spoustu dohromady, což taky není možné. Předpokládám že už sem si na to odpověděl sám, jen otázka, je to tak v pořádku?
Sefare, ja si myslim, ze to tak v poradku je. Vsechno je tak nejak sezonni. Tresne, merunky, broskve, svestky, maliny, boruvky, hroznove vino .... nic neni na stromech cely rok. Uzraje to a je nam to k dispozici par tydnu v roce. Takze, kdyz uzrajou na me zahrade tresne, tak se s nima cpu, jak jen muzu, kdyz to jde, tak i nekolikrat denne. No a pak prichazi zase jine ovoce, ktere opet vydrzi max. par tydnu.... Vyvazena strava je vymysl spolecnosti, jsem presvedcena o tom, ze je to o prijimani zive energie, o prijimani barev, o prijimani zivota... Jasne, ze varaci se musi snazit vyvazovat. Predpokladam, ze by je zabilo, kdyby se denne nekolik tydnu v roce cpali jen cockou nebo hrachem nebo jednim druhem zviratka.... Kdyz bude clovek par tydnu jen na tresnich, naramne si odpocine, kdyz jen na mase bude vyrizenej. To snad vi i doktori, ze diety ciste na mase jsou drasticky skodlive...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Moly

Příspěvek od Seraf »

Sefare, ja si myslim, ze to tak v poradku je. Vsechno je tak nejak sezonni. Tresne, merunky, broskve, svestky, maliny, boruvky, hroznove vino .... nic neni na stromech cely rok. Uzraje to a je nam to k dispozici par tydnu v roce. Takze, kdyz uzrajou na me zahrade tresne, tak se s nima cpu, jak jen muzu, kdyz to jde, tak i nekolikrat denne. No a pak prichazi zase jine ovoce, ktere opet vydrzi max. par tydnu.... Vyvazena strava je vymysl spolecnosti, jsem presvedcena o tom, ze je to o prijimani zive energie, o prijimani barev, o prijimani zivota... Jasne, ze varaci se musi snazit vyvazovat. Predpokladam, ze by je zabilo, kdyby se denne nekolik tydnu v roce cpali jen cockou nebo hrachem nebo jednim druhem zviratka.... Kdyz bude clovek par tydnu jen na tresnich, naramne si odpocine, kdyz jen na mase bude vyrizenej. To snad vi i doktori, ze diety ciste na mase jsou drasticky skodlive...
Radko mám fakt radost že to říkáš:) cítím to podobně, jen ve mě byla nejistota, která je najednou fuč:)
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Re: Moly

Příspěvek od Moly »

Prečítala som tu na fóre hádam celú diskusiu a musím povedať, že názory Radky S sú mi veľmi sympatické, ako keby mi hovorila z duše.
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Re: Moly

Příspěvek od Moly »

Ešte pár slov o sebe. Ako sa pýtala Epony skade som, tak až z "ďalekého" východu. Zaregistrovala som, že sú tu aj nejakí východniari - Hugis, Číselko... Som veľmi rada, že nie som sama. Aj keď som - reálne, nie virtuálne, keďže živého vitariána som ešte nevidela. V robote vedeli, že som vegetarián, už to nevedeli pochopiť, ako sa dá žiť bez mäsa. A potom keď sa dozvedeli o vitariánstve to už duplom nie. Tí kolegovia ktorých si vážim, tí majú rešpekt, ale mám jedného, s ktorým si vôbec nerozumiem, tak ten občas akože chce byť vtipný, tak mi povie - daj si klobásku a slaninku, lebo pozri aká si chudá. Ale ja si z neho absolútne nič nerobím. Ja som zdravá (a o to mi ide)a on je furt chorý. Bez tabletiek by nemohol žiť, ale čo mu to budem pripomínať. Tiež mám kolegyňu, ktorá hovorí, že oni doma bez mäsa by nemohli byť ani jeden deň. Má 3 ročnú dcérku, ktorú napcháva hádam od pol roka párkami a ja ešte neviem čím- zákuskami, slaninkou. Akože sa chváli v robote, čo varila a čo všetko malá zje. Pritom je furt chorá, choré sú aj jej staršie deti aj ona. Myslím si o tom svoje nechcem jej hovoriť čo by jej pomohlo, lebo som u nej aj tak za podivína, keďže nejem mäso a ani si nezoberiem zákusky, ktoré ona napiekla.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Moly

Příspěvek od RadkaS »

Moly píše:Prečítala som tu na fóre hádam celú diskusiu a musím povedať, že názory Radky S sú mi veľmi sympatické, ako keby mi hovorila z duše.
Dekuji :P
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Moly

Příspěvek od hugis »

Načase zorganizovať vychodňársky zraz. :D :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Moly

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
Moly píše:Prečítala som tu na fóre hádam celú diskusiu a musím povedať, že názory Radky S sú mi veľmi sympatické, ako keby mi hovorila z duše.
Dekuji :P
mně asi taky,
až na astrologii
věřím, že dlouhodobý úděl vyvolenců, je skončit na stejným
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Re: Moly

Příspěvek od Moly »

Môj milý denníček, (skôr asi týždenníček),
zasa sa ti trošku zdôverím. týždeň prebehol rýchlo, bola som v BA na služobke. S jedlom sa to celkom dalo. 1. deň som si okrem ovocia ( ktoré som mala so sebou ) dala v jednej reštaurácii, kde sme boli s klegami na obed šalát, bol fajn, iba narezaná zeleninka , bez ochucovadiel takže mi to vyhovovalo. No na druhý deň, keďže sme boli vo firemnej jedálni, tak to bolo horšie, dala som si hlivy s cestovinou( iba tie hlivy som zjedla). V takýchto prípadoch to neriešim, nemám výčitky svedomia, keďže nechcem byť hladná. Ďalej sa mi podarilo tento týždeň ustrážiť si svoje chute tým smerom, že som si povedala, že po 16 - tej hodine už dám svojmu telu pohov s trávením, proste už nejem. Je to veľmi fajn. Niekedy dávno som to praktizovala dlhodobo, tak viem o čom hovorím, len akosi sa mi nepodarilo na to "naskočiť". Niektorým skeptikom, ktorí sa boja vita, chcem povedať, že i ja zo začiatku som možno mala nejaké tie "obavy", čo keď si nejak ublížim a takéto blbosti. Poviem Vám, že vita stravou som si poriešila migrénu, strašnú, ktorú som mala dlhé roky ( musela som si v robote zobrať dovolenku, aby som to prežila). Ležala som v zatemnenej izbe, bŕŕ., tiky v hlave, zvracanie, bolo to hrozné. Začala som cvičiť jógu (mysliac, že to pomôže), stojky na hlave a tak, ale nepomohlo. A čuduj sa svete od kedy som prešla na vita, ja neviem čo je bolesť hlavy. A už nehovorím o iných pozitívnych vplyvoch na moje zdravie.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Moly

Příspěvek od Sweetie »

chce to vydrzet. kladny promeny vzdycky dodaj novou kuraz. to je fajn. slechti te ze sis naridila po 16 nejist. a naskocila na to, pak uz to jede. ja jsem tohle taky jednu dobu praktikovala a musim rict ze to bylo ocisteni tela i mysli tyhle puldenni pustiky.
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Re: Moly

Příspěvek od Moly »

Dík, Sweetie, to som potrebovala počuť.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Moly

Příspěvek od RadkaS »

Moly píše:Môj milý denníček, (skôr asi týždenníček),
zasa sa ti trošku zdôverím. týždeň prebehol rýchlo, bola som v BA na služobke. S jedlom sa to celkom dalo. 1. deň som si okrem ovocia ( ktoré som mala so sebou ) dala v jednej reštaurácii, kde sme boli s klegami na obed šalát, bol fajn, iba narezaná zeleninka , bez ochucovadiel takže mi to vyhovovalo. No na druhý deň, keďže sme boli vo firemnej jedálni, tak to bolo horšie, dala som si hlivy s cestovinou( iba tie hlivy som zjedla). V takýchto prípadoch to neriešim, nemám výčitky svedomia, keďže nechcem byť hladná. Ďalej sa mi podarilo tento týždeň ustrážiť si svoje chute tým smerom, že som si povedala, že po 16 - tej hodine už dám svojmu telu pohov s trávením, proste už nejem. Je to veľmi fajn. Niekedy dávno som to praktizovala dlhodobo, tak viem o čom hovorím, len akosi sa mi nepodarilo na to "naskočiť". Niektorým skeptikom, ktorí sa boja vita, chcem povedať, že i ja zo začiatku som možno mala nejaké tie "obavy", čo keď si nejak ublížim a takéto blbosti. Poviem Vám, že vita stravou som si poriešila migrénu, strašnú, ktorú som mala dlhé roky ( musela som si v robote zobrať dovolenku, aby som to prežila). Ležala som v zatemnenej izbe, bŕŕ., tiky v hlave, zvracanie, bolo to hrozné. Začala som cvičiť jógu (mysliac, že to pomôže), stojky na hlave a tak, ale nepomohlo. A čuduj sa svete od kedy som prešla na vita, ja neviem čo je bolesť hlavy. A už nehovorím o iných pozitívnych vplyvoch na moje zdravie.
Super, to je vzdycky nejlepsi dukaz, kdyz nam prejdou vlekle zdravotni problemy m:-)
Moly
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 03, 2008 22:10

Re: Moly

Příspěvek od Moly »

Písala som do vlákna Pôst, ale sa to tam nezobrazilo, asi moja chyba. Ide o to, že si dávam pravidelné pondelkové 36 hod. nejedenie, už dlho, dá sa povedať, že s občasnými prestávkami (dovolenka atak) už asi 3-4 roky. Robí mi to veľmi fajn. Ale neviem sa dokopať k dlhším pôstom. Holt je to o tej hlave. A teraz v pondelok som si povedala, že vyskúšam aspoň suchý 1 dňový pôst, iba s urinou ( neviem či je to suchý, keď sa pije urina ). Mne bolo tak blbo, ako nikdy predtým, bola som veľmi slabá, ledva som sa doplazila z práce domov, ale som chcela vydržať. V noci okolo pol druhej som sa zobudila na pichanie v oblasti obličiek, musela som sa ísť napiť, ináč by som to asi nevydržala. AJ na druhý deň, už keď som jedla, mi bolo blbo, kým som sa znormalizovala. Neviem čím to bolo, či nebola dobrá fáza mesiaca na pôst, alebo niečo sa vo mne vplyvom nejakého detoxu naštarovalo, ale ešte stále mám taký zvláštny pocit v oblasti obličiek, nie vyložene že bolesť, ale akože cítite tie obličky, že ich máte, čo za normálnych okolností nevnímate. Čo si myslíte?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Moly

Příspěvek od buc11 »

Moly píše:Písala som do vlákna Pôst, ale sa to tam nezobrazilo, asi moja chyba. Ide o to, že si dávam pravidelné pondelkové 36 hod. nejedenie, už dlho, dá sa povedať, že s občasnými prestávkami (dovolenka atak) už asi 3-4 roky. Robí mi to veľmi fajn. Ale neviem sa dokopať k dlhším pôstom. Holt je to o tej hlave. A teraz v pondelok som si povedala, že vyskúšam aspoň suchý 1 dňový pôst, iba s urinou ( neviem či je to suchý, keď sa pije urina ). Mne bolo tak blbo, ako nikdy predtým, bola som veľmi slabá, ledva som sa doplazila z práce domov, ale som chcela vydržať. V noci okolo pol druhej som sa zobudila na pichanie v oblasti obličiek, musela som sa ísť napiť, ináč by som to asi nevydržala. AJ na druhý deň, už keď som jedla, mi bolo blbo, kým som sa znormalizovala. Neviem čím to bolo, či nebola dobrá fáza mesiaca na pôst, alebo niečo sa vo mne vplyvom nejakého detoxu naštarovalo, ale ešte stále mám taký zvláštny pocit v oblasti obličiek, nie vyložene že bolesť, ale akože cítite tie obličky, že ich máte, čo za normálnych okolností nevnímate. Čo si myslíte?
jedničky jsou skvělé, blahopřeji- kéžbyjá
suchý musí být suchý
já urinu nepoužívám
obličky někdy cítím, někdy bolí, někdy se radují(hlavně při půstiku zvlchčovaným /já nepiju nikdy/ a nebo přímo suchým), ale snesou toho hodně,
to, že je blbo znamená, aby se pokračovalo, páč tam je někde (v těle?, hlavě?) ještě nějaký problém, nejhorší varianta je neřešit , fixovat (moje případnost)
Odpovědět