Sweetie

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: pudu na divoky bylinky, musim si poridit atlas, poznam jenom tri druhy:)
ktery? pampelisku, sedmikrasku, koprivu? :D
Hodne najdes na netu; dokonce videa co presne jist divokeho v anglii, myslim na youtube neco bylo.
Jinak moje nabidka plati dal a jeste virtualne preposilam radu, ktera byla venovana me pred dvema tydny od zkusenejsi zeny: mlada holka za sve jidlo a piti neplati! ("Be smart!") :lol: (ja se tim ridim jen vyjimecne)
pa
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

:D asi tak, diky moc, vyresi to novej job, uz neni zbyti, takze po zkouskach musim rozesilat. vezmu si radu starsi k srdci, jak to rikam taky porad:)

prostrednicek se nehoji, nerekla bych ze se to zhorsuje, ani zlepsuje. hlavne po probuzeni pri prvnim pohybu prstem je to blokly, kdyz prst ohybam tak to nemuze prejit pres klub hladce, ale jakoby to jde pres neco co pohyb blokuje a jakoby zamkne a az po namaze to dostanu do druhy polohy. po trochu rozhejbani a asi zmizeni pocatecni nateklosti to jde uz bezbolestne ale ten blok je tam porad. tak nevim, artroza, ztrata kolagenu, stari,.. :) narazeny to neni
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

prostrednicek si nech zkontrolovat! takovej dulezitej prst. ")

A s tou praci doufam myslis novou, jako nahradu stare, ne pribrat dalsi?... u Tebe clovek nikdy nevi!!! :)
Jo a jen se nech hezky zvat, v pauzach mezi ucenim, aspon bude cas na socio kontakty (treba nove) a najis se. ")

No nic, budu na mailu, nemela bych se tu zapominat, cas bezi a kdo za me obepise vsechny vysneny zamestnavatele.
pa
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

hmm, zajímavý s tím prstem, já bych na to dala čerstvej list aloe vera, teda jen kousek, hezky zafačovala a to by v tom byl čert, aby to nepomohlo. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

teda sweetie, už nevím přesně u kde jsem to tu na vitarianu četla, ale byla jsem překvapená kolik těžkých chvil máš v tak mnadém věku za sebou. Přeju Ti at tě potkává jen to hezké.. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

mockrat diky pavlusko, kvetus.
k praci, ano, novou, uz vic do oboru ,ale bude to boj.
k mym udalostem, no, trochu se smula lepi na paty, ja se vic rozepisu ve volnejsi chvili. uz nas s brachou potkalo nejhorsi, tak snad bude jen lip.

prst: mam pravdepodobne diagnosu, k doktorovi jeste nespecham, stejne zadnyho nemam po prestehovani, a potrvrdil by co jsem nasla, zrejme. budu se muset pustit do jejiho odstraneni tradicni metodou - pust, a pravidelnej ne prehnanej jak se znam pohyb. je to tzv trigger finger, revma:
http://www.medicinenet.com/trigger_finger/article.htm
jak jsem k tomu prisla, panbuh vi, ja az tolik netusim. ale nejsem ideal a je toho tolik co by bylo potreba napravit,tak zkusim pustik a ten pohyb.
o aloe jsem vyrazne premejslela, mam ji doma, od svyho pritele, roste jak diva, prezila i pozar, tak ji ufiknu kus jejiho a dam na muj, ma me rada :) jdu na to :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

revma? :shock:

a co zkusit kostival (mast...)? to se davalo na zanety, vyrony...

Hlavne at je jenom lip. Uz to stacilo.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Sweetie

Příspěvek od lumoska »

Aloe je super...doma sme ho používali, čo mi pamäť slúži. Hlavne ako prvú pomoc pri zraneniach rôzneho druhu.
Držím palce pri hľadaní lepšej práce...a kde pracuješ teraz?
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

tak ste me predbehly, jo dik za pripominku kostivalu, vidis. co ja vim co to je v zivote jsem to nemela! mozna je to tim kde bydlim, je to tu dost vlhky, nevim. aloe dam na noc uvidim. ted delam pro jeden nejmenovanej supermarket -foodchain stores (Lidl) - v konstrukcnim odd a nemovitostech. strucne receno kupujem parcely a stavime novy:) je to fajn ale malo placeny a potrebuju do pravniho sektoru..
hmm prst je v castech relevantnich nateklej a pri sebemensi nepohyblivosti natece vic a odmita se hejbat, tak to jsem cekala mozna po 60tce nebo vubec :)
rano v 9.00 caj s medem (ze vcel z ceskyho krumlova) od 12.30 blumy, fuji jabka, ya pears, banany. v 19.00 hlavkac s paprikou, rajcetem, cukinou, okurkou,ctyri zampiony, chilli, and pomerancova zalivka. jeste bude banan a cernej caj misto kafe, taky ucinkuje.
bracha nasel na zahrade rorejse, zeslablyho, ted jak mu pomoct.. aspon ho zved pred kunou, nebo dalsim predatorem. rekla jsem mu at mu da namoceny zizaly a hmyz.
tady je zima, prsi, fici vitr, to se to studuje:)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: and pomerancova zalivka
:mrgreen:

Koukej s tim prstem nekam jit! ....

Mozna taky prejdu na caj...
S tim studiem jsem se zasnila. Mozna se taky jeste do neceho pustim. A nebo az v duchodu. ha.

Rorejs - blby je, ze furt potrebuje prisun jidla, to braska asi nestiha... uprimne receno, priroda je priroda a nejak to dopadne. Jinak muze za nejblizsim vetem a ten uz bude vedet o blizke zachranne stanici apod. V takovych zarizenich zachrani kdeco. Obcas snad az moc (pamatuju vselijak zmrzacena divoka zvirata... no, nazor psat radsi nebudu).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: medem (ze vcel
dneska jsem mela taky med, ze vcel... Vcelicky me ted obcas stvou (sousedovic). Pri zmene pocasi s nimi neni rec a tuhle jsem ze sebe malem servala triko jak hysterka. Tak si dam obcas aspon s gustem med. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sweetie

Příspěvek od Fiona »

Sweetulo to me opravdu prekvapuje ze zrovna ty zacnes mit revmaticke potize, jses tu prece jedna z nejdisciplinovanejsich... :? Sama taky mam jakysi latentni revmaticky sklon v kolenech, se kterym jsem si coby pizzo a rohlikozrout uzila svoje, byly i chvile kdy jsem v bolestech sotva lezla jak stara babka, i kdyz mi bylo jen malinko pres 20. Ale co chci rict - u me to reaguje na stravu jak na povel. Kdyz jim aspon prevazne cerstve, je mi dobre, o kolenech ani nevim a muzu si behat maratony. Jak se zvrhnu na pizzach a chlebu, staci tyden aby kolena zacala zas pobolivat. Ale zbavim se toho lehce, staci jedna dusledna sanka a po ni den dva sekat dobrotu, a uz zase skacu pres kaluze. Funguje to jak svycarske hodinky. Prave proto me prekvapuje ze chyti kloub zrovna tebe.

Jedna vec me u tebe napadla, nevedecky, ciste instinkt - co oleje? Myslim v pidimnozstvich a maximalni kvalite. U nekterych nevim cesky nazev tak to sem dam anglicky - flaxseed, borage, black seed, thistle, evening primrose a samozrejme kokosovy... Nemam pro to zadny racionalni podklad a neminim tu mudrovat o omega 3 apod, proste jen takovy vjem.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: Ale co chci rict - u me to reaguje na stravu jak na povel.
vida. :)
I ty oleje jsou zajimave...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

tak to jsi me fi trosku uklidnila, jako ze ma nekdo jeste vetsi nehybnosti pride-li na to :)
tady je ilustrovan popis a ukazka co se mi deje tak nejak:
http://www.eatonhand.com/hw/hw022.htm
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sweetie

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj Sweetie,
s těma lakmusovejma papírkama, uvidíš no, jestli se budou modřit nebo ne.

Hele k tomu zlobivýmu prstíku, co tu o něm píšeš... napadlo mě k tomu asi tohle:
- to revma mi přijde jako absolutně poslední možnost u tebe
- na tvém místě bych bílého pláště navšívil, hledal bych příčinu v prasklince nebo naražení (můžeš si to udělat i v noci nebo jindy, když si to neuvědomuješ) a teď tě tlačí ten otok; taky omezený přívod krve (žíla), ty si psala - když hejbu prstem, nateče mi to, to bych bral jako důležitou informaci
- další věc, která by přidala v úvahu, není to náhodou ruka, s kterou klikáš myší? a jestli ano, netrávila si v poslední době víc času na počítači? Takže by taky mohlo připadat v úvahu namožení z PC

Každopádně super nápad s aloe a taky možná vlastní čuránky, pokud je tam nějaký zánět. :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

po zkouscee vse i lakmus:)
diky, taky se mi revma nezda, on ten trigger finger je lokalni zanet slachy (i kdyz neni to revma taky?) - prsty jsou vlastne rizeny mozkem na dalku, jelikoz nemaj zadny svaly, jsou zavisly na svalech paze, ty svaly jsou k prstum pirpojeny prave slachama.. zanet v kloubu je vyvolan u lidi nachylnych k hromadeni tekutin okolo kloubu. to je jeste zesileno opakovanym usilovnym pohybem. tot teorie. pokud vim, zanet slach se dela lidem po tezky usilovny namaze. to by byla revoluce kdybych dostala diagnosu zanet slachy z nicnedelani :lol: ja jsem revolting obcas jak mi tady vtipkujou nejblizsi. (fiona vi) olfi muzes mit pravdu tedy ze to ma co delat s namahou, psanim na pocitaci. je pravda ze za posledni mesice opakovane a usilovne pisu a pisu, i deset hodin denne, to jak mam volno po a mezi praci. jenze zase udelalo se mi to na levy mene namahavy nedominantni ruce. mys ac si to furt rikam,ze to zmenim,kvuli zadum, porad pouzivam pravou. a prava je bez problemu. trigger finger naopak se vyvine u mene namahany ruky dle statistic.. dieta az tak nesouvisi jak jsem se docetla (na strankach zapadni mediciny). posledni dobou ale orpavdu pohyb zadny, vecne sedeni doma ci v knihovne. kde je vlhko. nedostatek slunce. podle posledniho linku co jsem si uvedla v deniku, moje priznaky jsou konsenzualni s popisem ale pohyb na fotkach se lisi, me, oproti fotkam nejde prst ohnout dovnitr, kdezto na fotkach maj probem ho narovnat a fakt jim vystreluje, to me ne. nejbliz je asi olfes, zanet.
PMN se to musi rozhejbat, ma to urcite co delat s lymfou, celkovym obehem krve, posilovat pazni svalstvo, jit na slunce (jestli se dockam az vyjde..nekdy) a prestat mastit na pocitaci, a kdyz tak to prokladat jinym druhem pohybu.. k doktorovi jooo ale az po zkousceee:))
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: PMN se to musi rozhejbat, ma to urcite co delat s lymfou, celkovym obehem krve, posilovat pazni svalstvo, jit na slunce (jestli se dockam az vyjde..nekdy) a prestat mastit na pocitaci, a kdyz tak to prokladat jinym druhem pohybu.. k doktorovi jooo ale az po zkousceee:))
zanet by se rozhybavat za kazdou cenu mozna nemel, ale jsem v klidu, brzo si po zkousce nekam dojdes a budes vedet co to presne je. Nebudes zdravotni diletant jako ja obcas.

S nutnosti celkoveho pohybu, rozhybani lymfy a pobytem na slunci se neda nesouhlasit. :) A spojit to s tema pampeliskama treba. :)


http://www.youtube.com/results?search_q ... +food&aq=f
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sweetie

Příspěvek od 2olfess »

Takže PC můžeme vyloučit...
A co dneska, pořád stejný, žádná změna?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

pavlusko, dky za wild link, pristi vikend se vydam po stopach Y..

olfi, dik za optani. a vis ze naopak, ja bych dala pc psani jako jednu z hlavnich ne-li celkovou pricinu potizi. vcera jsem psala do ctyr do rana a pak jsem bolesti nemohla usnout. dneska rano po probuzeni natekly a bolestivy, pak se to po sprse rozhejbalo a protoze jsem mela konzultaci ve skole a vyrizovani, cely dopoledne jsem se pocitace nedotkla a bolest nikde, otok nikde, ohybani hladce bez prekazek. uvidim co po dnesnim psacim maratonu.jinak taky jsem se cely dopoledne citila jak kdyz mam kridla kdyz to ustoupilo. bolest nici, zuzuje, omezuje. at se ti ty osmy bud vyklubou nebo navzdy zalezou, at mas pokoj.

vcera nahodne v akci white zinfadel california sleva ze 7.50 na 3.30; a lahodnej, sladkej, asi bez pridanyho cukru. dala jsem si deci k ovoci, osvezil a stoupnul mi tlak. dneska nahodne v Netto bananovej clearance, meli tam bedny nadhernejch akorat zralejch puntikovanejch kilo po 10pi, tak jsem tu bednu vzala celou. to je necely tri koruny za kilo.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sweetie

Příspěvek od 2olfess »

Jsem to PC myslel jako od myši víš, to jsou novodobé úrazy z povolání. :) Tak hlavně aby prstík nebyl naštíplej, no. Čus
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: pavlusko, dky za wild link, pristi vikend se vydam po stopach Y..
supr! :mrgreen:

A od pocitace co nejvic odpocivej co tak ctu. Do prace, do skoly na nem delat, ale pak redukce.... :)

hehe, mam automatickej preklad do Aj pri najeti kurzoru a vyskocilo mi mimo jine... "after the shower rozhejbalo" :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

Sweetie, ten prstík Tě zlobí zrovna když to nejmíň potřebuješ co? Přeju Ti aby se Ti brzy vyléčil. Odpočinek a co nejmíň namáhání určitě prospěje. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

jo holky, to ano, pri psani to nebyl problem, ale jinak mam strach. rano se probudim a kdyz se protahuju, tak zapomenu na prst a ejhle, strasna bolest, kdyz to ohybam. teda pri protazeni jsem rychik a najednou prask, prst se ohne ale s penou bolesti, no tak to uz nevim, fakt starnu? necham tomu ted prubeh,budu min na stroji, tak uvidim.
zkousky za mnou, ale bohuzel ne co jsem ocekavala. budu se s tim snazit vyporadat, snad jednou nejaky zadostiucineni pride, zivot je boj to ja vim, zatim to nevzdam. stalo se hodne za ty ctyri roky co studuju, a to se nedalo nejak prejit.
strava zatim ok, i kdyz vcera jsem byla se spoluzaky vypit drink po zkousce, jsme bilancovali co dal..fajn, jen si sem pisu ze jsem mela vic nez dve a pak mi bylo hodne zle, neco jako poklesla hladina cukru? no sla jsem si radsi hned lehnout.
never mind, ted disertacka, ta hori, tak snad se nejak zactu.
nestihla jsem zaejt pro bedny na wholesale market pac jsem zaspala. tak to snad zorganisuju pozdejc.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: zivot je boj to ja vim
je, ale o to vic si pak clovek vazi neceho krasneho. Zkousky nedopadly jak jsi chtela? nevim jaky tam mate system, ale verim, ze to bude ok! A prst res vcas. Ja jeste zdravotni restiky neresim, protoze mam kupu jineho. Mozna vymluva. Dneska jsem mela taky sklenicku. Ach jo. Jsem jak moucha na jare. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
dvdmchl

Re: Sweetie

Příspěvek od dvdmchl »

Ty to zvládneš Sweetie. Ale možná trošku odpočinku by se už pomalu šiklo ne?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

škoda Sweetie, s těma zkouškama to nevyšlo jak jsi chtěla, prostředníček stále zlobí.. Přeju Ti at se nakonec vše v dobré obrátí.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše: Ach jo. Jsem jak moucha na jare. :)
coze, to jsem jeste neslysela :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

kveta píše:škoda Sweetie, s těma zkouškama to nevyšlo jak jsi chtěla, prostředníček stále zlobí.. Přeju Ti at se nakonec vše v dobré obrátí.
jeste nevim, a muze to bejt horsi, vysledky az na konci cervna :) musi se to v dobry obratit, jinka uz by to stalo za starou backoru. prstu davam sanci tejden, a pak se asi zaregistruju u mistniho GP.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Ty to zvládneš Sweetie. Ale možná trošku odpočinku by se už pomalu šiklo ne?
dik. ja odpocivam docela casto prave. jeste tu disertacku musim dopatlat, a pak uz se nato asi vyflaknu. a budu se namisto toho snazit se dobre vdat :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

dneska me prekvapil zakernej virus, pripoutal me k posteli, nemohla jsem vstat. tak zle mi dlouho nebylo. pak me to donutilo si jit vycistit zaludek, ulevilo se mi. asi v ty hospe v patek nemeli cisty trubky. beru to jako tecku za zkouskovym vycerpanim a stresem, snad zejtra bude lip a zacnu neco delat. je toho tolik, najit si praci, disertace, dojit si k holici (uz vypadam fakt prerostle), k zubari, mam ostrou diru v almalganu, rika si o vymenu, ale nejsou prachy. podivat se domu, precist si stahnuty verze wandmakera atd, zacit behat a posilovat, poridit brusle, urovnat si vztah, honit zedniky at pridou dodelat koupelnu a vymalovat. tak zejtra aspon pudu na ty byliny a odstavim. tim zacnu. a pak treba taky bych mohla vyzehlit tu kopu co tam mam od vanoc, proto nemam co na sebe.
dvdmchl

Re: Sweetie

Příspěvek od dvdmchl »

a pak uz se nato asi vyflaknu. a budu se namisto toho snazit se dobre vdat
:)
Správně, hodná ženuška, hodná....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sweetie

Příspěvek od Fiona »

Jj, cim vic toho ceka co se musi udelat, tim hur jde dokopat se aby clovek udelal aspon neco :? Ovsem resit stres manzelstvim je dobry vtip :mrgreen: Jsem zjistila ze v manzelstvi funguje ta matika trosku jinak. Ono se to nedvojnasobi jak by se dalo cekat, ono se to vsecko asi ctyrnasobi :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sweetie

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:Jj, cim vic toho ceka co se musi udelat, tim hur jde dokopat se aby clovek udelal aspon neco :? :D
Na mňa zaberá jedine presný harmonogram - rotačka nepočká a vôbec nikoho nezaujíma, že sa mi táááák nechcéééé :roll:
Inak Sweetie, čo si predstavuješ pod tým dobre sa vydať?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše: Inak Sweetie, čo si predstavuješ pod tým dobre sa vydať?
hm???
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sweetie

Příspěvek od Panda »

Renáta píše: Inak Sweetie, čo si predstavuješ pod tým dobre sa vydať?
Money? ... ne, je chyba se vdávat kvůli pár dolarům .... BIG money!
dvdmchl

Re: Sweetie

Příspěvek od dvdmchl »

Money? ... ne, je chyba se vdávat kvůli pár dolarům .... BIG money!
Ale no tak. Nejde o peníze, jde o hnízdo a pocit zabezpečení pro děcka. Celkem legitimní požadavek řekl bych.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sweetie

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:...zabezpečení pro děcka....
No a přesně to mám na mysli! ;-)

Připomnělo mi to jeden vtip:
- Slečno, šla byste se mnou za milion?
- Hm, dalo by se o tom uvažovat.
- A šla byste se mnou za stovku?
- No dovolte, copak jsem nějaká k**a?
- Jo, to už jsme si ujasnili, teď je to už jen obchodní jednání.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

:D kdyz mi skola bude na dve veci a nebudu vydelavat na urcitej dle svych predstav standard, jako nezavisla svobodna zena, budu se muset dobre vdat aby ten standard zajistil manzel. a stat se zavislou. a protoze uz nejsem nejmladsi, nejlepsi by byl takovy zajety rekneme ctyricatnik, kterej uz vi co chce, ma urcity postaveni. protoze uz nam neni dvacet abychom budovali od nuly, hodiny tikaji:)

dneska prsi, ale sla jsem se projit ku kanalu a do lesa, nasla jsem jen bez a jeho listy jsem zjistila jsou mirne toxicky, daj se jist jen uvareny bezinky:) prochazka mi prospela, v klidu, tichu, bez lidi, bez mobilu, jen mlcenlivi rybari.
http://sweetiee.rajce.idnes.cz/bridgewater/#
trochu strecink, uklid aspon loznice a studovny tam nepudou zednici, vymena jednech lejster za druhy a za chvilku se musim zacist. a zejtra zas zamestnani a predstirat zajem.
dvdmchl

Re: Sweetie

Příspěvek od dvdmchl »

Tak přeji ať se daří najít. :)

Hele z bezu se dají jíst ještě květy, ale není to moc dobrota. Zbytek se taky nechá, ale už je to jako léčivka a musí se připravovat. Takže kromě plodů a květů je bez jedovatý.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

myslim, Sweetie, ze jsi rozumna holka... :D Tak preju rozumnej protejsek.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sweetie

Příspěvek od Fiona »

Osobne radsi o suchych chlebovych kurkach nez v zavislosti. Osobne jsem se do stavu zavisleho dostala jen kratkodobe a nedobrovolne, treba tak ze jsem se blbec prestehovala a nemohla hned najit praci, ale stacilo. Neskutecne ubijejici pocit, navic i ten standard stoji za houby, protoze jak se clovek snazi nebyt prilis velkou pritezi, odpira si i veci ktere jinak povazuje za samozrejmost (jedna vec je nechat se prilezitostne pozvat na pivo ci na veceri, a druha rikat si chlapovi o penize na novy zubni kartacek ci tampony) :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sweetie

Příspěvek od Renáta »

Sweetie, prajem ti, aby si v prvom rade našla lásku, to ostatné príde. Aby si našla chlapa, s ktorým ti bude príma aj v nepohode a trápení - lebo to z času na čas život prinesie.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Osobne radsi o suchych chlebovych kurkach nez v zavislosti. Osobne jsem se do stavu zavisleho dostala jen kratkodobe a nedobrovolne, treba tak ze jsem se blbec prestehovala a nemohla hned najit praci, ale stacilo. Neskutecne ubijejici pocit, navic i ten standard stoji za houby, protoze jak se clovek snazi nebyt prilis velkou pritezi, odpira si i veci ktere jinak povazuje za samozrejmost (jedna vec je nechat se prilezitostne pozvat na pivo ci na veceri, a druha rikat si chlapovi o penize na novy zubni kartacek ci tampony) :roll:
vim o cem pises, Fio. Taky jsem byla chvili "zavisla". Ale chyba je v nasem pristupu; jsme nevhodne vychovane (ja taky porad premyslim, abych nebyla na obtiz). Docela bys koukala s jakou lehkosti nektere zeny skubou partnera (ale on s tim pocita a je v pohode). Rozdil je samozrejme v tom, jestli si to ten partner muze dovolit. Ale kdyz je to zavedena domacnost (partneri se znaji dyl, funguji jako jednotka) a zena nemuze chodit do zamestnani napr. kvuli detem, je spolecny ucet a vzajemna duvera nebo nejake pravidelne pridelovane penize "na provoz" plus se da rict o neco extra bez uvadeni a rozvadeni kartacku na zuby a spol. Je jasne, ze nemuzes kupovat jen suroviny pro rodinnou veceri a chodit v "jednech trenkach"... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

ovsem pavlus, tohle je hrebik na hlavicku. ano, chyba je v pristupu. jak muzu pozorovat me dve, a nejen dve kamaradky, vsechny nedelaj, jsou zenami v domacnosti, teda nektery z nich dost sili, tak si vymejslej party a studium a akce aby se dostaly mezi spolecnost, ale jinak souziti perfektne funguje, ony jsou ty drzitelky manzelu vydelanejch penez, ony rozhodujou co koupit (ne kartacek, nemovitost) ony urcujou standard. jak mi claudio u vina rek, makam jak sroub, sara se rozhodla zit posh life, sice si stezuje ze jsem furt pryc ale ja to jinak nedokazu. je stasten ze pride domu, najde svy jisty, zenu, teplou veceri, stastny deti, rozevlatej krb. ja uz ziju dost dlouho nezavisle, a i me tata byl jakymsi radcem nezustat na nekom zavisla, nevim hlavne jestli ja sama se chci prizpusobit, a vubec i rodinnymu zivotu... vse me bavi ale jen chvili dokud nezjistim ze tady to smrdi zakotvenim ci zadnou zmenou? bude tezky si nekoho najit, bojuju s tim, a vim ze to premuze hodne silnej cit, takovej jsem zazila pred tremi lety, bohuzel to nevyslo a opet mou vinou, prednost pravu, ha ha. muj posledni vztah, nevim jestli se mu vubec ozvat, zanedbala jsem to kvuli studiu, a jeste nevim co s tim, neni to z my strany nejsilnejsi cit a to je mozna kamen urazu, ja to prozivam srdcem a kde to neni srdcervouci tam zvitezi rozum a pak zacnu stavet pro a proti. i kdyz je bozi, vlastne rytir, ma krasnej vztah k detem, a ja bych si uz prala vlastne ochrance. no nic nejak se vse vyvine :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sweetie

Příspěvek od Fiona »

Tak na tom opravdu neco bude. Je fakt ze v sobe vidim pozustatky tvrde socialisticke vychovy (prizivnictvi zlocinem), navic ovlivnene kapitalismem (kdyz na to nemas tak vydelavej nebo nezer) :roll: Zaroven je mi jasne ze urcity druh prostituce je nase zakladni biologicke nastaveni a v idealnim pripade to i muzovi dela dobre... Jenze je to zazrano hloub nez kam dosahnu rozumem :? Ted jak nad tim premyslim mi dochazi ze se tim vlastne nechtene programuju k podvedomemu vyberu takovych partneru, kde i ten kartacek je zatez :mrgreen: A safra. Jenze nejak si nedokazu predstavit ze muz dostatecne bohaty, se sklony k radostnemu sponzorovani partnerky nad ramec zakladnich potravin a zubniho kartacku a zaroven dostatecne charizmaticky ze se s nim da parit i bez zistnych motivu by byl volny a cekal zrovna na me :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

např. se mnou se dá docela dobře pařit
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sweetie

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:např. se mnou se dá docela dobře pařit
:D No, Sweetie, to je výzva! :wink:
dvdmchl

Re: Sweetie

Příspěvek od dvdmchl »

No ono to maj ženský vlastně dost blbý, teda když chtěj děcka. V určitým věku si uvědoměj, že už není moc času a často tak ve spěchu šlápnou vedle.
Mně se takhle před necelými pěti lety rozpadl dvanáctiletý vztah. Já ještě chtěl cestovat a užívat, ona už ne.
Ona je teď v podstatě sama s děckem, spěchala, šlápla vedle. Mně zůstala velká díra, kterou vyplňuju vitariánstvím, duchovenstvím, psaním blogů a extrémním cestováním. Jak z učebnice psychologie.
Do té doby jsem byl úplně běžnej ajťák se sporťákem před barákem a motorkou v garáži.
V podstatě to byla moje první baba a ačkoliv jsem se hodně snažil do žádné další už jsem se nedokázal zamilovat. Dvě mi teď nemůžou přijít na jméno, s dalšíma si aspoň povídám.

Já teda původně chtěl napsat, že nejlepší je to neřešit, že když se má někdo objevit, tak se objeví. Ale pak mi došlo, že je to blbost. A tak v rámci úterní upřímnosti prohlašuji, že vše co tu tlachám, je v podstatě jen zacelování díry, která zůstala a ne a ne se zahojit.
Bez téhle díry bych nikdy nikam neodjel, nezkoušel bych vitariánství, neexperimentoval s jinými styly, ani bůh by mě nijak zvlášť nezajímal. Ani už nevím co je lepší.

Ale k tématu, bez lásky to nejde a v určitém věku už je pozdě. Obávám se, že platí obě dvě tvrzení. Kdo to prošvihne tomu zbyde bůh a syrová zelenina.

Takže Sweetie jestli máš někde svoji srdcovku a ten kluk aspoň trošku vydělává, nečekej a zvedni telefon. Ono posh život je ve své podstatě také zacelování. Děcka potřebujou stálej domov to ano, ale k jeho vytvoření není třeba zase tak moc. Furt lepší než pak trávit zbytek života v meditacích.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Sweetie

Příspěvek od lumoska »

Zaujimave pohlady na svet mate :) Teda na vztahy teraz konkretne :D
Ja svojho chlapa milujem, berem ho takeho aky je...lebo aj navonok negativne stranky jeho osobnosti patria k nemu a napomahaju k vytvoreniu jeho osobnosti ako celku. A ten celok v konecnej faze je uzastny, stale sa rozvijajuci a napredujuci. :)
Tiez by sa dalo povedat, ze som od neho zavisla, ale nie som. Keby som bola sama dokazem sa uzivit. To ze on teraz do domacnosti prinasa vacsi obnos penazi, no a co. Peniaze sa daju vyvazit aj inou formou energie. Samozrejme obcas to riesime, lebo on je viac rozumovo naladeny ako ja. Aspon ma ma kto vracat obcasne do reality tohto sveta :D
Keby sa rozhodol niekam odstahovat, tak idem s nim...hocikde, je mi jedno, skola, praca...dokonca aj karate :roll: Nastastie nie je despota a berie ohlad aj na moje potreby a dlasie clanky toho, co ma robi stastnou :) Mam lasku, stastie, vieru, meditacie a aj surovy zelovoc >:-)
Sweetie velmi ti prajem aby si bola podobne stastna....ono niekedy staci nebat sa to srdiecko otvorit, to su potom len zazitky...pocitit na plno, na 100% co v skutocnosti sa tam skryva. Ludia si ho zo strachu zatvaraju, podvedome....lebo potom nie len laska, ale aj bolest z pripadneho odmietnutia sa preziva na plno. Preto funguju vacsinou tak na 30-40% a riadia sa radsej radami svojej krasnej hlavicky :) Mne sa to na stopro tiez este nepodarilo....to by som asi moc nevedela fungovat v beznom "normalnom" zivote, ale raz som to myslim dala aspon na takych 70% a to bolo ohromna ulava a sila...aspon si je clovek isty co citi potom, az ho to sameho prekvapi :D Ale ja mam len 22, este sa mi v zivote moze stat vela nevyspitatelnych veci, tak tu nejdem moc mudrovat :)
Celý život žiadne hranice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sweetie

Příspěvek od Fiona »

Ja bych rekla ze to s vekem souvisi malo nebo vubec, spis jde o to jakym smerem se clovek vyvyji. Myslim tim ze nekdo se uci milovat dlouze a pomalu, jako treba ja, a nekdo jiny zase te intimity potrebuje v zivote cim dal tim min. Moc neverim na takove ty osudove lasky z minulosti, hodne casto je to jen omluva pro citovou lenost. Na sobectvi samozrejme ztroskotala spousta vztahu a prave ve vztazich se karma projevuje dost nemilosrdne. Znam spoustu lidi co dlouho zili ve vztahu kde oni sami se chovali jako sobci, podvadeli, lhali, kaslali na potreby druheho, a ten druhy se pro ne celou dobu obetoval. Pak ten chudak obetavy partner umre nebo si dovoli odejit, o dotycneho se najednou nema kdo starat, nacez dotycny zahorkne, minulost si pribarvi, a odda se citove lenosti, nejlepsi to ceste k citove impotenci.

Laska prece neni o pocitu zamilovanosti. Ten je spis o mire iluzi, ocekavani, projekci a schopnosti se nadchnout, ale co z toho ma nejakou vahu pro toho druheho? Vzdycky kdyz se do me nekdo "zamiluje", mam chut zdrhat, protoze vidim ze dotycny blouzni o svem vlastnim snu a ten se mnou v realu nema nic spolecneho. Zamilovani nejsou ani ochotni toho druheho vnimat jaky je. A rekla bych ze naucit se opravdu milovat je drina. Teda aspon pro me :lol:

Treba zacit milovat vlastniho muze se mi jakz takz povedlo az po vic jak roce manzelstvi. Sice se mi vzdycky libil a mela jsem ho rada, to jo, ale taky mi jeho blaho bylo docela putna :) Jsem si rikala, kdyz nevis do ceho jdes a je ti to fuk, tvoje blbost, manana. Jakasi prasila ve mne ve zlomku sekundy zhodnotila jeho uzasny geneticky potencial, hlava si rychle spocitala ze je lepsi se vdat ted kdyz to ten sympaticky fesak chce, nez zase s nekym neco zacinat, par mesicu ci let na tom pracovat a pak zase s dalsim odznova :roll: Toz jsem se vdala a asi rok trpela, prestoze chlap je prima. Jenze kolik jsem mela ocekavani, tolik zbytecne bolesti jsem si prozila. Furt jsem vnimala ten ostry kontrast se vsim jak jsem si to predstavovala, takze jsem nedokazala vnimat co mam. Pakmsemto nejak prolomilo a najednou to jde :) A najdenou mi vic zalezi na tom jak se citi nez na tom co mi prinasi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět