Sweetie

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sweetie

Příspěvek od Renáta »

Hlásim sa, že ja nemám. Teda ten deficit.
Ako to ten pán doktor vedel, že zo stravy to nemáš?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sweetie

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše:jeste v pondeli jsem byla na vysledcich druhyho krevniho testu, B12 deficit, na hranici, ale potvrzen. doktor sam rek ze stravou to neni, spis ze se mi v zaludku nevytvari ten spravnej protein ktery prenasi b12 dal. :?: a ze teda s injekcema jeste pockame..a pak to uzavrel, ze muzu zkusit pridat vic zivocisnych produktu, jako vejce, syry, mliko, aby se mi vyssim prijmem zivoc. protejnu B12 lip absorbovala.. jak se vlastne prichazi na ty hodnoty, mam pocit ze b12 deficit ma snad kazdej druhej bez injekci a suplementu:) jsem deviant.
pri fruktoze sa tiež spomína ako fruktoza sťažuje transport a vstrebanie aj B12

a áno ak človeku chýbajú základné aminokyseliny základné tuky a základné cukry (fruktoza medzi ne nepatrí)

tak sa nemôžu tvroriť rôzne bielkoviny enzými a iné látky ako hormony atd regulujúce rôzne procesy.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:jeste v pondeli jsem byla na vysledcich druhyho krevniho testu, B12 deficit, na hranici, ale potvrzen. doktor sam rek ze stravou to neni, spis ze se mi v zaludku nevytvari ten spravnej protein ktery prenasi b12 dal. :?: a ze teda s injekcema jeste pockame..a pak to uzavrel, ze muzu zkusit pridat vic zivocisnych produktu, jako vejce, syry, mliko, aby se mi vyssim prijmem zivoc. protejnu B12 lip absorbovala.. jak se vlastne prichazi na ty hodnoty, mam pocit ze b12 deficit ma snad kazdej druhej bez injekci a suplementu:) jsem deviant.
jenže to jsou ty hranice stanoveně šošovičiarmi a buď je deficit nebo na hranici
já jsem též na jejich hranici, ale u sebe akorát
z mnohimových stránek jest jasné že deficitem trpí hlavně masojedlíci, takže těm se zas radí snižovat?
taky jsem vždy překvapen, jak mne bhaktu zasáhne pokažený mechanismus jako auto či ščavič, přijímám to jako upozornění se osvobození
mně lidi na plavání nevadí, ani vlastně nevím kolik jich tam je jednak plavu s hlavou pod vodou, druhak nevidím a třeťak mám vždy zamžené brýle, aha bod 3 je nadbytečný
aštanta je hrozná, samý rovnovážný na 1 noze a nebo těžký pozice, byl jsem na dvojhodce u jany: http://www.ddjogastudio.sk/ a navíc odnesl to i zraněním
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:kdyby se mel dostavit po vine tak mi v zivote neodejde :D ja to pricitam mensimu odstresovani po studiu a sorvnani se telesny schranky po deseti letech brani antikoncepce. me to vsecko trva trikrat dyl nez ostatnim. ale je to nezvyk, bricho je jeste citlivy.
aha :)

Plavání je nejlepší v moři, v místě bez nahamcaných plážových slunečníků... ale když člověk nemá možnost, tak bazén taky ok.

Ta B12 zajímavá...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

buc: u me je vlastne osvobozeni, ze se tomu deficitu usmivam, a ze je pro me dulezity momentalni stav mysli a schranky. no jo, a prave tem pod vodou ja se musim ostrazite vyhybat a pak uz me to prestava bavit, pac to neni na vykon. ashtanga je nejlepsi, ale musis pomalu, jako treba s nicky doane http://www.youtube.com/watch?v=xjcMGTyI ... 91594E80E3
pajo, more by bylo nejlepsi... jak to vymyslet :)
renat, ale zas mas jiny veci, nechme to konovi, ja jist vareny znova nezacnu, naopak postupne tribim, a je mi pres moje protesty lip a lip.

dneska skoro jednicka, ale po ashtanga a trochu posilovani jsem koukla na ty zrajici manga, a dve s tema nejvetsima hnedym flekama nacala, aby se nezkazili uplne. byli vevnitr oranzovy, a uplne mekky. pak misa salatu a jeste banan.
v sobotu mam jit na indoor lezeni po stenach, to bude bida. ani nevim co si oblict, co nejvolnejsi rozkrok zejo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sweetie

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše: v sobotu mam jit na indoor lezeni po stenach, to bude bida. ani nevim co si oblict, co nejvolnejsi rozkrok zejo.
to znie sľubne (:-)
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sweetie

Příspěvek od Renáta »

Sweetie píše: renat, ale zas mas jiny veci,.
Tak som to celkom nepochopila... Alebo, že keď koňa, tak len surového? (:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
Sweetie píše: v sobotu mam jit na indoor lezeni po stenach, to bude bida. ani nevim co si oblict, co nejvolnejsi rozkrok zejo.
to znie sľubne (:-)
veru
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

Sweetie píše:buc: u me je vlastne osvobozeni, ze se tomu deficitu usmivam, a ze je pro me dulezity momentalni stav mysli a schranky. no jo, a prave tem pod vodou ja se musim ostrazite vyhybat a pak uz me to prestava bavit, pac to neni na vykon. ashtanga je nejlepsi, ale musis pomalu, jako treba s nicky doane http://www.youtube.com/watch?v=xjcMGTyI ... 91594E80E3
pajo, more by bylo nejlepsi... jak to vymyslet :)
renat, ale zas mas jiny veci, nechme to konovi, ja jist vareny znova nezacnu, naopak postupne tribim, a je mi pres moje protesty lip a lip.

dneska skoro jednicka, ale po ashtanga a trochu posilovani jsem koukla na ty zrajici manga, a dve s tema nejvetsima hnedym flekama nacala, aby se nezkazili uplne. byli vevnitr oranzovy, a uplne mekky. pak misa salatu a jeste banan.
v sobotu mam jit na indoor lezeni po stenach, to bude bida. ani nevim co si oblict, co nejvolnejsi rozkrok zejo.
buc to napsal dobře deficity bé dvanáct má každej hihihi, je to takový všeobecný stršidlo, já jim krev nedám, nemám důvod, a deficitama se nezajímám, je mi fajn, i euforicky nemám co řešit, pohoda, že se tomu směješ, i pokrok a i že je ti líp a líp

ten tvůj rozkrok mě opradu rozesmál hihihi dík :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

joga jedině pomalu ... i o tom to přeci je
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: more by bylo nejlepsi... jak to vymyslet :)
nevim. :)
Zatím si užij lezení a obleček asi elastickej?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

:D ted si to taky ctu.
radili i cat suit, jako ze budu splhat, ja si beru pololeginy co jsem nosivala do posilky, volny triko a mikinu, pac je tam prej zima.
zejtra vecer se jdem kouknout na nejakej ohen, je bonfire, tak to bude plapolat.
juicer snad opraven, jeste musim poradne otestovat, ale asi az v nedeli.
dneska manga, ty zrajou zavratne, pak salat a hrusky a banani dva. kaki jeste nemekne. jen hermankovej caj, snazim se vyradit cernej.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sweetie

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše:: a banani dva.
B1 a B2 (:-)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Já dnes taky mango, veliké, měkké, sladké.... ach. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Sweetie

Příspěvek od lumoska »

lezenie je super :) :) :)
Chodime uz s komaskou pravidelne...konecne to zacina aj na tych stenach byt vidno :D Aj moj strach z vysky sa zmensuje, vzdy vyleziem o kusok vyssie 8)
Prajem prijemny zazitok :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sweetie

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:v sobotu mam jit na indoor lezeni po stenach, to bude bida. ani nevim co si oblict
na tyhle lezce koukávám s obdivem. taky občas rád vylezu na skálu (jo to vlastně není indoor), páč nahoru je to poho, ale dolů pak bejvám podělanej strachy, abych neuklouz
nejlepší šestiletej synek: když jsme před měsícem byli (sami dva - eště že to neviděla žena) na pískovcovejch, tak mi tam vylez na převis, pod ním 15metrová ďoura a on se radostně nasmíval, že to dokázal. Ani sem nešpitl, abych ho nerozptyloval a on nespadl, ale uvnitř jsem se třásl jak osika. no ale měl jsem otcovskou radost, že to kluk dokázal. dokonce tam pro úspěch lezl třikrát, jak mi pak řekl, když já mezitím lozil vedle "za rohem". ufff. začnu věřit v boha - nepochybně na mladýho dohlížel
Sweeti jak bylo?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

tedy jindro, to by se ve me strachy taky krve nedorezal.
bylo krasne, vyslo i pocasi, v sobotu me rano privital drahy juicem z hrusek, okurky a repy, pak jsme jeli se potkat s kamaradem na to lezeni, presedli jsme do jeho auta a jeli do sheffieldu, tam puvodni fabrika predelana na lezeci steny, a vsecko bouldering walls. bylo tam rusno, je to veliky. pres uzkostlivy zacatek jsem se pak vic odhodlala a za chvilku uz to slo samo a lip. vylezla jsem i cervenou. pritel a kamarad lezou bezvadne, tak se predvedli, pritel byl hodnej, pri kazdym mym pokusu byl radsi blizko kdybych potrebovala chytit. ale nespadla jsem ani jednou, spis seskocila z vetsi vejsky. vsem doporucuju, protoze jsme tam stravili asi tri a pul hodky, clovek si myslel ze si jen tak hraje a v pondeli jsem sotva chodila a hejbala mysi v praci. dneska se az cejtim dobre, aching odeznelo. vecer jsme jeli navstivit pratele a shlidnout bonfire. prespali v jeho rodicu dome, jsou vetsinu casu ve francii. v nedeli tura po kopcich, bylo nadherne. pak vegetariansky menu v mistni hospode, ja uz na nem videla ze ten detox dal nezkousne :) tak jsem si kazdej objednali, ja si ale dala symbolicky, pritel dojel vse. bylo to slany, druhej den jsem mirne otekla, nebylo mi nejlip. dneska bude joga a trochu posilovani, pritel rek ze se stane raw foodist kdyz udelam ctyri schyby na jeho cvicnym naradi nad dverma. :) nevim jak prisel na ctyrku. kaki zrajou jedno po druhym, manga vsechny mekky a presladky. hrusky tecou, jabka moucny, stava vyborna.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sweetie

Příspěvek od Fiona »

To s tema ctyrma shybama bych si dala sepsat pisemne a overit u notare :mrgreen: Nic ve zlym, chlap je jenom chlap, i s nejlepsimi umysly, a jak zacnou slibovat tak je zadelano na maler... ovsem formou sazky by se na nich dalo leccos vyhrat :twisted:
To lezeni na stenu zni zajimave. Zkousela jsem jednou u brachy v hasicarne, ale maj to nastavene na nejaky hodne advanced level, zacina se z polohy kde je ta stena horizontalne a leze se vismo... ehm, tak daleko jeste nejsem, a hned tak asi nebudu :roll: My zas chodime lezt na stromy, to jde krasne :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

vida, jak se přítel hezky, příjemně, vybarvuje. :)
Taky teď dost kakiuju (co finance dovolí). :delicacy:
Mail mám už v hlavě.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

na 4 shyby jsem natrenoval za měsíc, tobě bude stačit už jen jedno lezení
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sweetie

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:tedy jindro, to by se ve me strachy taky krve nedorezal
přišel jsem "k hotovýmu", už bylo pozdě, naštěstí modlení v duchu pomohlo :)
Sweetie píše:kaki zrajou jedno po druhym, manga vsechny mekky a presladky. hrusky tecou, jabka moucny, stava vyborna
jééé díky že píšeš o kaki. to mi připomnělo, že tři nebo čtyři tááámhle na okně zraju společně s jabkem a zapomněl jsem na ně. Zkouknul a dvě už pomalu tekly, jóóój to bylo pochutnáníčko, mňááám
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
Sweetie píše:tedy jindro, to by se ve me strachy taky krve nedorezal
přišel jsem "k hotovýmu", už bylo pozdě, naštěstí modlení v duchu pomohlo :)
Sweetie píše:kaki zrajou jedno po druhym, manga vsechny mekky a presladky. hrusky tecou, jabka moucny, stava vyborna
jééé díky že píšeš o kaki. to mi připomnělo, že tři nebo čtyři tááámhle na okně zraju společně s jabkem a zapomněl jsem na ně. Zkouknul a dvě už pomalu tekly, jóóój to bylo pochutnáníčko, mňááám
výhodou tekoucích kakijů jest, že zůstávají v těch slupkách a prakticky žádné se dál nekazí
ty dozrávací vlastně nekupuju, ty jenom změknou , ne?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

kakije jenom v tekutým stavu, je jich několik druhů, ty tmavě červený jsou to naši oblíbenci taky jsou druhy, který nezkaplaní ale zůstávájí natrvdlý, ty my nee..

sweetie, paráda, lezení, štávy, přítel, sůl je vůl to já říkám už léta :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sweetie

Příspěvek od Panda »

kveta píše:...taky jsou druhy, který nezkapalní ale zůstávají natrvdlý, ty my nee..
Dají se nějak poznat ty neměknoucí, liší se vzhledem? Není to jen že jsou sklizené příliš nezralé (ještě trpké)?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

jsem si jistá, že jde o jiný druh a ne jen nedozrálé ovoce, ty natrvdlý, který sice změknou ale ne moc jsou světle oranžový a zelenou korunku o mnohem větší než tekutý tmavě červený. jinak je jich hodně druhů, co se týče velikosti i měkkosti při plné zralosti.

tady je více info ale našla jen v angl.

http://en.wikipedia.org/wiki/Persimmon

http://www.planetbotanic.ca/fact_sheets ... s/kaki.htm
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

tady jsem našla český info, ale to není tak úplný, vlastně se ani o jiných druzích nezminuje

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaki

http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/ka ... -popis.htm
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

verim ze kaki je stovek druhu, jako ostatne vseho. ty moje jdou do ruda, a odtrpknou jenom kdyz jsou tekuty. dneska dve kaki a obr mango. jedno kaki, ac tekuty, slo po vypiti mirne do trpka.
haha, asi si to dam overit notarem, dneska se chlubil jak uvaril to menu z nedele z vege hospy-chickpea and spinach curry. ty shyby nevim jak natrenovat, zatim delam jen par kliku a to je neefektivni. lezeni bude ale asi az v utery. taky to neni levna zalezitost.
dneska po navratu domu joga, udelala jsem lotos sed, to me prekvapilo, kliky. nestavila jsem, kaki, mango, salat, hrusky, banan. ovocnej caj.
budu muset k zubakovi, at se podiva na dva odhaleny krcky, peroxid nerozpousti plak, pritom ho jinde nemam, tak to bude muset mechanicky vycistit at se mi vrati dasen.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

doporučuji alkalizaci ústní dutiny po každém ovoci, i když mě to moc nebaví
v různě zralým ovoci jsou různá množství různě agresivních kyselina pak se to nastřádá
měl jsem světlý tekutý a nebyly tak sladký jak červený
taky jsem někdy udělal lotosák, ale ne na moc dlouho
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sweetie

Příspěvek od Jindra »

Sweetie, asi už víš, další tragedie u Red Arrows, to je mrzuté, mrzuté :(
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Sweetie

Příspěvek od 800914 »

si ma predbehol. tiez som myslel ze ju to bude zaujimat.
vraj ho katapultovalo zo zaparkovaneho lietadla a padak tiez nefunkcny ci co.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

taky mám dva odhalené krčky, ale už nemám svého zubaře, tak odsunuto. Kolik cca doplácíš při takové běžné návštěvě? Mail stále v hlavě. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

Jindra píše:Sweetie, asi už víš, další tragedie u Red Arrows, to je mrzuté, mrzuté :(
az od tebe, nejak mam zasypanou hlavu vlastnima starostma a tak se vse dozvidam az uplnou nahodou. to je jen spatna shoda nahod ti piloti?
Pavluska píše:taky mám dva odhalené krčky, ale už nemám svého zubaře, tak odsunuto. Kolik cca doplácíš při takové běžné návštěvě? Mail stále v hlavě. ")
ja uz pomalu taky ne, nebyla jsem dva roky bezna navsteva - prohlidka a cisteni myslim od 50-70 liber, ale ten muj je soukromej, u nhs neplatis nic. (taky bych si to mela obehat).
buci, snazim se to po jidle vyplachnout vodou, vycistit zuby kdyz je prilezitost, zvejkam celer, spenat obcas. alkalizace je vic nez nutna. zkusim na to nezapominat. nevim jestli delam dobre ze si usta vyplachuju zredenym peroxidem. zajimalo by me jak fione srostly dasne.
takze po druhy zkusenosti a gugleni jsem presvedcena ze v ovocnych cajich je pritomen lepek. co me to dneska udelalo s travicim ustrojim, to by nic jinyho nesvedlo. pamatuju si doby kdyz jsem jeste jedla psenicnej chleba. a to jsem za tu dobu piti caje pri praci nic jinyho nejedla, nepila jak je mym zvykem. velmi me to nadmulo, organy se varily. pry se tam pridava prisada z jecmene a taky cim lepi ty sacky je svinstvo. vim ze to bez caje pude hur ale bud nic nebo cernej max. zelenej.
o vikendu jsme se valeli, trochu parili, tancili, delali ze delame na zahrade, zasli do antiku, atd. byli jsme pozvany na veceri, vyslovne se ptali co ze jime, tak jsem jim rekla co, uz to stejne vi, ale pritel (vege) ze by si dal prvotridni zverinu, a mel pravdu, udelali kruti. ale ocenili jsme snahu, dobla jsme od vseho neco. nastesti to moc nesolili, nebyla jsem rano opuchla.v utery zase lezeni, vyzkousela jsem i klasicky s provazem, bylo to dobry, sla jsem nahoru snad desetkrat, pritel me nesetril. jenze jsem mela nejaky namozeny zebro, to se mi jeste nestalo a nevim vubec jak, nikde jsem nespadla, takze jeste s tim lezenim jsem si to dotahla a uz dva dny trpim jak zvire, namozeny telo a to zebro, ci cela leva strana je jak v ohni. nicmene, po dalsim lezeni uz se zvednu a skoro jeden shyb!
tak to asi vse, jdu studovat co na ty odhaleny krcky.
jo strava, krome ty neraw nedele (az vecere),zeleno hruskovo jablecny dzusy, ovozel salaty, cernej caj, a trochu spiritu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

aha. :) Dobrý info.
Já se dnes důkladně propláchla alkoholem. 8) Jde to se mnou z kopce čím dál víc. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sweetie

Příspěvek od Samira »

Sprav si ovocny caj sama - ked si cistis jablka, usus si supky, su na caj skvele.
Sackove caje nepouzivam, nevidim, co je tam nasypane, vadi mi ten "papier" i lep.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:aha. :) Dobrý info.
Já se dnes důkladně propláchla alkoholem. 8) Jde to se mnou z kopce čím dál víc. :mrgreen:
ajaj opatrne :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

Samira píše:Sprav si ovocny caj sama - ked si cistis jablka, usus si supky, su na caj skvele.
Sackove caje nepouzivam, nevidim, co je tam nasypane, vadi mi ten "papier" i lep.
sami dik za tip, jen musim nejaky nestrikany.

tento vikend bez spolecenskych deni, cviceni, relaxuju si doma se stavama, salatem a pc. rano jsem jela do skladu pro doplneni zasob, po bedynkach rajcata, okurky, cukinky, papriky jeste mam, kaki, manga, hrusky (ty ale byly nakonec mastny ja b.ba), honey melons, a..cherimoya. to jsem na ni zvedava. ted jestli dozraje do vanoc nez odjedu. zejtra bud plavani nebo behani. dostala jsem v praci novej job, jdu do sales, bude to uz kalsickej full-time. delam to kvuli prachum, trochu se mi zvedne plat tak zaplatim aspon ucty. muj dosavadni plat ucty nepokreje. je to bida, svuj titul si muzu strcit za ramecek, coz v dohlednu udelam, s diplomem, ale nevzdam to! nosim doma cepici a topim zarovkama, docela to vytopi a v cepici je to parada, muzu i se trochu ucit :D
jeste jidlo. odpoledne stava z repy, hlavkace, celeru rapiku, okurky a par jablek, famozni, asi litrik a pul, vecer banan, salat, ted cernej caj.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Sweetie

Příspěvek od lumoska »

no mohla by som sa ja na taku pracu vy.... keby mi nepokrila ani ucty. Ale chapem, ze v Anglicku je to asi o niecom inom..
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: ajaj opatrne :D
neboj. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: nosim doma cepici a topim zarovkama, docela to vytopi a v cepici je to parada, muzu i se trochu ucit :D
ale bydlíš sama. To je můj sen, nejbližší meta. :) Nechci to rozpitvávat, ale v zoufalosti už odepisuju ahmedům, když nabízí podnájem. Hodím pak info do mailu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

lumoska píše:no mohla by som sa ja na taku pracu vy.... keby mi nepokrila ani ucty. Ale chapem, ze v Anglicku je to asi o niecom inom..
v anglicku je to rollercoaster.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
Sweetie píše: nosim doma cepici a topim zarovkama, docela to vytopi a v cepici je to parada, muzu i se trochu ucit :D
ale bydlíš sama. To je můj sen, nejbližší meta. :) Nechci to rozpitvávat, ale v zoufalosti už odepisuju ahmedům, když nabízí podnájem. Hodím pak info do mailu.
ahmedi jsou v pohode. akorat jinej standard. hod mail, zejtra vyzvim od mych kolegu z G. jestli by vedeli o podnajmu.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

sweetie určitě najdeš práci ve svém oboru když to nevzdáš a půjdeš si za tím

to topení žárovkama by ti v čr asi nestačilo, taky jsem tam za komančů semotamo mrzla občas si topila jednoplotýnkovým vařičem a vařila nad svíčkou přiznávám že to mělo svoje kouzlo ale jsem raději v teple
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

kvetus, ja to delam spis z vyzkumnyho hlediska, bavi me takhle sem tam setrit, ale jen kdyz jsem sama. s pritelem, prateli mam rada pohodu, utulno, teploucko. (bohuzel v tomto pasmu to stoji prachy) nejlip u krbu, jen malo tlacim, letos opet vanoce bez krbu.
fuj, ted jsem se zas zacetla do vlakna o syrovym masu a jeste ted se ve me probudi ty sousta krutiho z predesly nedele, to urcite nebylo od mistniho farmare, i kdyz tady jsou mirumilovnejsim chovem dost zaujaty. tak dal ne. nanejvejs nejakou rybu kdyz uz.
zbytek dzusu ze vcera-uz nebudu praktikovat, cerstvej je nej, salat, kaki, cherimoja- ta je zvlastni. rychle zraje, uz zmekla na molitan, chut jak kapucino, sladounka, jen jsem si ji az tak nevychutnala kvuli tem tisicum pecek. je jak obrovska kulicka vina, taky ho radsi nejim. jeste ji mam asi 15 kousku, tak to dojime, a mozna nakup zopakuju. chce to si privyknout. joga, kliky. krcky snad i po snaze jeste horsi.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

aha, experimenty mám taky ráda ale radši v teple. mě pecky i cherimoyi nevadí ani mi jich nepřipadá tak moc, já jím hodně pomalu a pecky i u vína v puse oddělím a vyplivnu, ty cherimoyský se mi i líbí. s krbem jsem bydlela na novým zélandě a strávila jsem většinu času sezením u něj a zíráním do ohně tak jsem radši odešla abych si víc užila života :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sweetie

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:aha. :) Dobrý info.
Já se dnes důkladně propláchla alkoholem. 8) Jde to se mnou z kopce čím dál víc. :mrgreen:

kdybych to tu(jako tu kol kolem) nečetl, nemoh bych si vždy znovu uvědomovat jak se mám bezproblematicky nudně skvěle, hlavně jak rozfajruju doma ty kamna, chybí jen ten důkladný liguérový proplach, holt ještě měsíc
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: kdybych to tu(jako tu kol kolem) nečetl, nemoh bych si vždy znovu uvědomovat jak se mám bezproblematicky nudně skvěle, hlavně jak rozfajruju doma ty kamna, chybí jen ten důkladný liguérový proplach, holt ještě měsíc
taky občas brblám v klidném období, jak by to zas chtělo dobrodružství a když to přijde, s láskou vzpomínám na klídek. Není nad pravidelné střídání obou období nebo nějaký vyvážený kompromis. :) A zas tak moc už nepiju. Do dalšího pozvání. he
Ještě měsíc? to uteče.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sweetie

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: fuj, ted jsem se zas zacetla do vlakna o syrovym masu a jeste ted se ve me probudi ty sousta krutiho z predesly nedele, to urcite nebylo od mistniho farmare, i kdyz tady jsou mirumilovnejsim chovem dost zaujaty. tak dal ne. nanejvejs nejakou rybu kdyz uz.
tak já si teda nedávné krůtí (jo jo) vychutnala jako už dlouho nic. Když delší dobu nemám maso (zpětně nevím, jak jsem zvádala vege) a pak se k nějakému kvalitnímu dostanu, chuťové pohárky zpívají. Neposolené malé množství nezpůsobí ani žádný otok apod. Když se jí na hlad, ne rozežraně, trávím perfektně. Nejlíp se zeleninou, bylinkama, citronem... no problema signorina.
Ale na denní bázi ne.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

mno, radsi se tu ani nebudu vyjadrovat, to bz bylo ay protichudni. cetla jsem si predtim buce a tak me to trochu uklidnilo. jsem doma v praze, tak nejak proyivam odchod vaclava, me to dojalo pac to mam spojeny s tou euforii kterou jsem prozivala i s rodici a staryma casama. a tak jsme se prosli dneska teda uz vcera na hrad a videli pruvod a tak, pak jsme z vlastne dvoji piety pac tam chodil i tata sli k hrochovi a dali plzne a stejk za devadesat kc, 300g. vic uz nerikam. uyivam si to. kulturu, rodinu/ten jedinej) a pratele co se objevi. je to fajn.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sweetie

Příspěvek od kveta »

tak si hezky sweetie užívej a at ti to fajn vydrží.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sweetie

Příspěvek od Sweetie »

ted jsem nahodou nejak ani nevim jak zapla ct zive a shlidla objektiv o cysticky fibrose, chudaci ti deti! maj to zrejme z ockovani, neverim ze je to ciste geneticka selhani, a mamy jim cpou prasky od rana do vecera, pak uz jako s chromyma inhalace, drzeni v temer karantene. nadeje dle mudru 35 let zivota? kdyz budou dodrzovat brani drog? ach jo. pritom je to onemocneni jehoz zarodkem je rozsireni fungus v tele, dusledkem zahlenovani, spatne dychani, oslabovani imunity. uz jsou prece na svete vyleceni lide ktery na to sli alternativou (ci normalnosti) to je vyvarovat se drog a veprovych hlav a jsou zdravi a maj vlastni deti. je mi je nlito tech nevinnych ditek.
vanoce a novej rok prezity, muzu spocitat na prstech ktery dny jsem byla jen na syrovce, nejak se tomu nedalo uniknout letos, ale byli to drobty, sem tam cokolada, vino, pivo, ochutnani co bracha uvaril za gluten free, no a pak ten stejk, kapr, rybi polivka a kachna, i kdyz v pidi mnozstvi a hlavne zcela bez soli. to me bracha prekvapil ze uz s tim sam pocita a sul nezarazuje. jako vyrovnavac byl pobyt hojne na cerstvym vzduchu a hodne pohybu pri stehovani, prace na zahrade, a cely dny na nohou. jeste na novej rok si pritel vyzadal bramborovej salat (pac jsem ho na vanoce opustila) ale mela jsem tak dve lzice za dva dny. jeste ze uz to je pryc. ted uz mi zbyl jen ten supr domaci med od kamarada vcelare, chutna a voni dost divoce lesne, a to vino, ale snizuju a vyvaruju.
bohuzel teta po osmi chemo. kdyz jsem na strejdu uderila s alternativou, pochopila jsem, ze nechce(-ji) pomoct, pochopit. teta nemuze ztratit na vaze. (je mirne v nadvaze). to je nebezpecny, telo by to nevydrzelo. a tak se ji snazi naopak vykrmit. jako my kdysi nasi mamku.
dokoupeny zasoby, nejak jsem si zase zvykla na avokado. uz tu zimu nemuzu prezit, i kdyz je tak teplo. tady je hlavne vlhko, sychravo, radsi mi vyhovovalo cesky sussi klima.
Odpovědět