Hanka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Hanka

Příspěvek od Hanka:) »

Tak jo... :)

Posledni mesice zapasim s vegetarianstvim+veganstvim versus vitarianstvi... Vim, citim, ze spravnou cestou je rawcesta, ale porad se mi nedari na ni zcela pristoupit... V kvetnu jsem byla cistou vitariankou, se vsim vsudy (to bylo fakt bozi obdobi), ale pak jsem jela na rodinou dovolenou a tam to zaclo jit z kopce... Od te doby je to mix veget., vegan. a vita. Ty vecne boje-kdy uz skonci?!! :cry:

Osud mi v tomhle neustale haze klaciky pod nohy...:) Zkousi mucivymi metody mou vuli, pouziva k memu zniceni me nezkrotne chutove bunky atd...:D Koneckoncu vam to cizi jiste nebude, kazdy si timto asi prosel... :)

Ale abych uz zacla s denickem...

Dneska jsem si dala k snidani sojove nugetky, kvetak osmahnuty s rajcetem a trosku ryze... Zase chutovy bunky... sice vyhrali, ale pocity po najezeni nestaly za nic...:)

Potom jsem se dostala na net-ke vzkazu od dgm... Velmi dekuji, dostalo se mi zachranneho lana... S usmevem jsem se pustila do techto vet a za chvili si pujdu udelat mrkvovo-jablecny salat s trochou citronu (a zkusim i s zazvorem)...
Jinak uz se od rana dopuju citronovou stavou, zamozrejme cerstvou... Mnamka :D Mozna si do toho dam trochu medu :)

Mrkve uz me volaji... :) Tak zatim :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hanka

Příspěvek od Fiona »

Tak vitej a pozdravuj mrkve :)

V tech zacatcich je to tezsi, no. Ale neni to ani tak o discipline, jako spis o tom jak moc se clovek ma rad. Kdyz se mas rada a vis co a proc delas, tak i citis jak ti to prospiva a jde to samo. Pokud se rada nemas, tak te to bude jednak nutit kompenzovat si to chutema, jednak se pak budes po kazdem uletu ci uklouznuti odsuzovat, a jednak se to budes snazit "odcinit" jeste tvrdsi disciplinou a predsevzetima, coz vede vime kam.

Navic pokud jsi ve fazi, kdy vicemene bojujes i za vegetarianstvi s ambici na vega, tak je i na miste byt k sobe trosku velkorysejsi. Nekdo sice dokaze preskocit z knedlo zelo vepra rovnou na vita, ale to jsou spis vzacne vyjimky. Tech kdo se o to pokusili bylo spousta, ale vetsinou se brzo ukaze ze si nabrali prilis velke sousto naraz. On kazdy prechod je dost radikalni a zada si svoje. Telu neuskodi trocha toho vareneho, vic mu skodi takove ty krece kdy si clovek vycita co to zas provedl (snedl). A vsak te prece nikdo nezrazuje od toho, davat si vic a vic cerstveho ovozelu, az to jednou prijde samo a uz nebudes chtit nic jineho :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hanka

Příspěvek od awa »

Vítej mezi námi Haničko...
Uvidíš, že to bude jen lepší...jsou dny, kdy holt není to posvícení, ale i malé kroky jsou vždy dobré než nic a jsou dny, kdy to jde vše nějak tak volně samo...
Vita není jen o jídle, jak si pochopila...
Mít rád i sám sebe a radovat se je při tom klíčové...takové sebemrskačství je destruktivní. Pochval se a ceň se i za maličkosti, nejen na poli jezení...od druhých ( neznalých a nespřízněných ) to nečekej, byla bys zklamaná. A ať se ti přihodí cokoli, z čeho budeš rozmrzelá, tak si vzpomeň si, že každá mince má má dvě strany... tu nepříliš vábnou, ale i tu pěknou...
Tak Hani, přeji krásný den....a pusť si z našich klipů a písniček tu o Zlatovlásce....
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanka

Příspěvek od epony »

Ahoj Hanka. :) Ako začinajucej vitarianke ti poradim byt v neustalom kontakte s ludmi ktorý maju rovnaký ciel - byt na raw foode. či už denne chodiť na forum, ktoré ti da množstvo energie alebo ak maš v svojej blizkosti ludí, je to tiež úžasne..takže držím palce :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Hanka

Příspěvek od s.arik »

Vítej, a souhlasím s Epony, člověk nesmí z té teorie vypadnout ani na den, alespoň v začátcích určitě. Chutě znám, zrovna držím půst a sním o vařených bramborách, fazolích, rýži....čokoládě. Ale i o jablíčcích a jiném ovoci, tyhle chutě podporuju :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanka

Příspěvek od Hanka:) »

Ju, dekuji za rady... :)

Mate pravdu... Ted moc asi resim otazku jidla, pritom to neni to nejpodstatnejsi... Ze zacatku to nebylo pouze o jidle, rozhodla jsem se, ani nevim presne kvuli cemu, ale rekla bych, ze si me to proste a jednoduse vyhledalo... Myslenka prisla z cisteho nebe... Mozna tomu napomohlo to, ze jsem zacla delat jogu a k tomu jsem chtela odlehcit svemu telu... Mozna tomu napomohlo i to, ze jsem se vice zacala venovat memu nitru a pracovat na me "duchovni" kvalite - byt lepsim clovekem. Byl to osud, kdo mi predhodil do cesty jednoho znameho, co mi doporucil tuto stranku...:) Osududik...:)

Tak sup k navraceni se puvodnim myslenkam...:D ( Mam dobrou naladu - pecka...:D )

Jdu si udelat laver... :D

Mejte krasny prekrasny den... A s usmevy - nebot s nimi se zije mnohem lepe;)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hanka

Příspěvek od Pavluška »

také vítám :) nech to plynout a raduj se z každého krůčku vpřed. Nic dalšího bych neřešila a žádný stres.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Hanka

Příspěvek od dgm »

Hani, tak te vitam jeste v novem denicku, jses dobre od holek nasmerovana, tak at se dari. Drzim pesti. :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hanka

Příspěvek od Sweetie »

[quote="Hanka A s usmevy - nebot s nimi se zije mnohem lepe;)[/quote]
(:-) my co jime raw kakaoboby to vime
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Hanka

Příspěvek od RadkaS »

Vitej :P
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanka

Příspěvek od Hanka:) »

Zdravim pratele:)

po dnesnim rannim probuzeni me osvitila myslenka... A to, ze bych mohla dat maly oddych memu ubohemu zaludku, ktery byl pres vikend celkem zatizen... Zatim se dari... Cervicci v hlave mi sice naseptavaji a podbizeji ruzne produkty typu zemlbaba, spageti, soja rizek, mrkvovo jablecny salat ci cerveny grepik, ale nastesti bylo dneska tolik aktivit, ze nezbyl zadny cas na jidlo...:) A ted, kdyz je vecer, tak to radsi bezim k compu...:D
Pokud se dnesek povede, tak uvidim, zda-li v tom budu pokracovat i zitra... Nebylo by to vubec spatne a na skodu...:)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hanka

Příspěvek od awa »

:D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Hanka

Příspěvek od Renáta »

Hanka:) píše:Zatim se dari... Pokud se dnesek povede, tak uvidim, zda-li v tom budu pokracovat i zitra... Nebylo by to vubec spatne a na skodu...:)
Hani, drž sa, som s tebou. Mne sa pôstíkuje fajn. Je mi tak slnečne, energicky, oddýchnuto. Super! V sobotu som zjedla v jednej čínskej reštike pražené zeleninové rezance a už večer som mala napuchnuté nohy - ten ich glutamát :cry: , ale včera pomelo (úplne super) a dnes je to ok, pôstík je zázračný - a ja nepoučiteľná :oops:
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanka

Příspěvek od Hanka:) »

Uz je 19.38 :D asi pujdu brzo spat :D Zacinaji me prepadat myslenky na jidlo :D Ale asi to dneska zvladnu, jen abych to hlavne nezakrikla... :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Hanka

Příspěvek od Renáta »

Hanka:) píše:Uz je 19.38 :D asi pujdu brzo spat :D Zacinaji me prepadat myslenky na jidlo :D Ale asi to dneska zvladnu, jen abych to hlavne nezakrikla... :D
To ja som pri pôste nespavec - dokonale prebratá a svieža. Aj keď zaľahnem, tak nie a nie zaspať.
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanka

Příspěvek od Hanka:) »

Tak snad mne neceka stejny osud... :D Mela jsem celkem narocny den... :D Ale kdyz neusnu, tak taky neni na skodu... Aspon se naucim neco malo do skoly...:D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Hanka

Příspěvek od Renáta »

Dobrú noc :D
Hanka:)
Příspěvky: 14
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:22
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanka

Příspěvek od Hanka:) »

Jdu neco robit... :D At se ten vecer nejak prospesne vyuzije... :D A jestli me budou zase obtezovat ty cervici, tak me tu na netu zase uvidite... :D

S pozdravem vsem :)
Odpovědět