ajla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Zaplatit si NGC channel? Myslim ze to tam nedavno i jelo. Momentalne to nikde nejede.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

rudo píše:slecno, mate rada bourku? :mrgreen:
ajla píše: Rudy, asi je to text z filmu nebo písně, ale neumím si teď vybavit.
nene
to je ze serie ftipu
jak zacit konverzaci s neznamou divkou pres temu - pocasi

nebo jinej:

slecno mate rada vitr?
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Dnes jsem to venku různě obcházela kvůli mirabelkám a zpět jsem se vracela kolem našeho místa v lese. Pod vysokým smrkem byly rozházeny lupínky ze šišek. A jednu zrovna pustila veverka na zem. Téměř celou zelenou šišku, jen malinko nakousanou. Chtěla jsem si na chvíli sednout na lavičku, ale zrovna na ní svítilo sluníčko, tak jsem hledala místo ve stínu. Zvedla jsem šišku, byla celá od pryskyřice, ochutnala jsem čerstvou tekutou pryskyřici, celkem dobrá, chutnější než stará tvrdá a šišku odhodila, že je zelená. Pak mě napadlo, sedla jsem si na lavičku, že veverka vlastně, podle lupínků na zemi, si pochutnává na semínkách. Podívám se a vidím, že šiška má krásná, velká "mladá semínka". Děkuji, veverko, volala jsem na ní, nechám ti tady mirabelky. Hodila ještě dvě velké šišky. S díky jsem je vzala. Ještě jsem se cestou dívala, jestli jsou různě po lese popadané zelené šišky, ale nic jsem už nenašla. Anastasii, zvířata pomáhala, nosila jídlo, veverka oříšek. Takhle zelené smrkové šišky s čerstvou pryskyřicí a "mladými" právě nejchutnějšími semínky se dají těžko sehnat, rostou na vrcholu stromu ve velké výšce. Mám je díky veverce. Nádherně voní. Voňavé lupínky si taky nechávám jako dekoraci a vůni. Vlastně jsem měla trochu mirabelek, smrková semínka, pár malin a černic a celkem mi to stačilo, moc jsem chtěla v lese zůstat.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Anebo: slecno, vy jste perla.
- Neperla!
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Co jsem dnes nakonec jedla, raději ani nebudu psát. Ale včera celkem vzorně, dopoledne sušený strouhaný kokos (jsem dělala a je mnohem lepší než strouhaný kupovaný), pár malin a lahodné černice. Na zítra mám připravené velké zralé avokádo a slaďounké meruňky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

ajla píše:Jak se na to dá podívat?
Serial jede na ČT2

http://www.csfd.cz/film/228564-zazracna-planeta/ 95% 1. nejlepší seriál
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Díky za odkaz, ale nejspíš to neuvidím, protože v internetovém vysílání to nejde a v přímém přenosu - zkusím, jestli to budou vysílat.
Mám ještě další mobil
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-k ... AuLO8P8HAQ
nevýhoda je, že je dost pomalý.
Tak jsem ani bezinky nezavřela. Usušila jsem je a zavařila jako obvykle. K zavřeninám nemám, zatím, důvěru.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

A od koho mas internet? Pokud bys mela od dominantniho (co umi az20MBit za 399,-), tak bych vedel o moznosti jak mit moznost na tv prehrat cokoliv minimalne 30 hodin zpetne za 0,- mesicne :-) dokonce na nekterych kanalech mi to slo prehrat i tyden zpetne. Samozrejmosti je moznost nahrat si cokoliv, bohuzel jen 10 hodin, no za 0,- Kc lepsi nez dratem do voka.

Podivej se poradne na muj odkaz vlevo nahoru. Tam vidis kdy a kde se vysila.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Internet máme od upc rychlý, ale jsem koukala, internetově to nedávají a živě taky ne. Jestli je k tomu, co mi radíš potřebná televize, tak nemáme, protože jí nechceme. Něco je na youtube, ale nevím jestli je to zrovna co myslíš:
https://www.youtube.com/watch?v=Y5xfti4 ... B16CDFA664
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

http://amplion.centrum.cz/34283-tablet- ... nternet-zd
Tenhle multifunkční tablet vypadá celkem zajímavě. Co na něj říkáš, Janíku? /Kolik může stát ta aktivace internetu?/
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Teto konfekci nerozumim. jelikoz s tim travim dost casu, pouzivam drazsi ale fungujici reseni :-) Rozliseni je pro me nizke, to vidis pixely pouhym okem.

Neni lepsi tablet s netem 1500MB ci na splatky primo od operatora kyslika? Tusim okolo 300,- mesicne vcetne netu? Kdyz se to rozsype, dostanes nahradni, nemusis to kamsi posilat... Nez tento "slevomat" ci co to je...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

To ano, ale který tablet od O2 je multifunkční, že má pc, foťák, radio... a hlavně telefon pro min. dvě simky?
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Konečně je u nás venku něco k jídlu. Zralé jsou tisinky, bezinky a taky rostou houby. Bezinky jsou jediné ovoce, které vařím. Za syrova lze sníst jenom pár kuliček a já je mám už od dětství moc ráda. Zajímavé je, že jsou po uvaření dost sladké a nemusí se nic přidávat. Menší suším na zimu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Ajlo, a mixer a plotynku a krajeci prkynko to taky umi? Pouzivej veci, k cemu jsou, multifunkce vzdy staly, stoji a budou stat za ho... :-)

Ja jsem nekompromisni :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

:lol: nejspíš jsi viděl to reklamní video na tablet. Iphonu všechno je, není to už nic neobvyklého, naco tahat 10 krabic, když stačí jedna.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Nevidel. A jak souvisi iphone za 26000 Kc :-) s napodobeninou tabletu, parametrove mozna zajimavou (dualsim), ale provedenim a prodejnim kanalem katastrofalni?

Kdyz uz jses u iPhone - ma rozliseni 750 x 1134 = 850 000 na cca 4 az 5" uhlopricku, srovnej s tvym 7" tabletem s pouhymi 1024 x 600 = 614400 pix - tj. vidis jednotlive pixely na skle...

Osobne doporucuji vyzkouset v ruce, nekupovat neco, co neznam bez fyzickeho ohmatani, zda mi sedne.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

https://www.youtube.com/watch?v=W3463-GHlkk
např. tady, ale to co myslím bylo jiné, teď nevím, kde je.
Souvisí to tak: jestliže si něco koupím, tak požaduji nejlepší kvalitu a rozumnou cenu, pokud si nemůžu koupit nejlepší kvalitu za rozumnou cenu, tak nekoupím raději nic. Takže díky za info, s tvým názorem souhlas.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

To je ten streco pouziva iPad misto prkenka? No nyni tam ma byt safirove sklo tak by to asi i fungovalo :-)
Nejde o nejlepsi kvalitu za rozumnou cenu, nej kvalitu nikdo (mimo par VIP) nezaplati, jde o pomer hodnoty k cene:-) a tady se podivej na 95% novinaru, umelcu, netechniku, maji jablko, protoze to funguje spolehlive a jednoduse, neblokuje je to od vlastni prace a prace jde snadno od ruky. Vyrobce to vi a proto vzdy jeste pred odhalenim (to probehne dnes v 19 hodin) necha vyrobit desitky milionu! kusu, jak si je jisty :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

To já právě taky něco takového potřebuji, tak mi sem na to dej odkaz, díky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Vzdyt jsem rekl, tyhle netechnicke profese maji skoro vyhradne JABLKO :-)

Dnes 18:30 zacina show a predstavi nove vyrobky, hrat jim bude k tomu snad U2 a vsichni tam v sale, budou hykat blahem a bude same Wooowww... Primy prenos cesky komentovany bude urcite na appliste cz :-)

Pokud cekas, ze tablet za 2500 je obry pomer k cene, je to mozne a zavisi o na tom, kolik clovekohodin bude fungovat... U me je to odpad, co zasere planetu bordelem, protoze 90% apple veci slouzi 5 i vic let, jeste druhemu i tretimu majiteli a dnesni historicke kousky maji milionove ceny :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Mám radost, že jsem se sem konečně dostala, nestíhám, jsou různé akce a zájmy. Jdu se pokusit vše pročítat, jestli nepotřebuji někde odpovídat :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Rudy, tvá slova v "maratonech" jsou pro mě kompliment, za který ti moc děkuji a vážím si tě. V té souvislosti se mi vybavily písně
https://www.youtube.com/watch?v=L2rNOeYK7K4
https://www.youtube.com/watch?v=QMp-RPQGWTE
o mládí, naštěstí lze v jiných dimenzích tvořit mnohem radostnější a veselejší reality :)
Cephe ajla [bot] to bych nezvládla :lol:
Odpovídám na to tady, protože v maratonech nemám moc co říct, vlastně maratony jsem nikdy neběhala.
S těma mobilama máš, Janíku, pravdu, nakonec je nejspíš všechny přestanu používat, protože v reálu je čím díl tím míň potřebuji. Skutečný život a komunikace je mnohem lepšííííí (:-)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Janek píše:
Kdyby se filosofove stali krali, vznikla by anarchie anebo z filosofu by se stali kralove :-)

Co chces presne vytvorit ci vytvaret, kdyz / pokud nemas:
- prostredky
- vizi
- zkusenosti

Pokud mas vsechno jmenovane, tak uz pravdepodobne tvoris, az se z Tebe kouri a nepsala bys tady :-)

Kolik procent lidi je kreativnich (schopnych tvorit), dle tveho nazoru?

„Svět by mohl být spasen jedině tehdy, kdyby se králové stali filozofy, nebo filozofové králi.“ Platon termín "filosofie" jistě ještě chápal plně v pravém slova smyslu /"řecky φιλοσοφία, z φιλειν (filein, mít rád, toužit po něčem) a σοφια (sofía, moudrost, zdatnost)", tedy láska k moudrosti. Z toho hlediska byli mnozí vůdci lidu filosofové /Šalomoun si žádal od Boha moudrost/ a země a národy vzkvétaly.
Tvořit se, právě, dá vždy, když máš vizi a zkušenosti. Prostředky nemusíme řešit. Tvořím a klidně tady píšu, /je to také o mocné síle mysli/ neboť vím, že vhodné slovo může mnohým prospět.
Podle mého názoru je, naštěstí, hodně lidí schopných a kreativních, zkus odložit tablet a jdi si je poslechnout, já to dělám čím dál víc a je to báječné (:-)
(Dávám to sem z "těhotenství")
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

https://www.aldi.co.uk/en/product-range ... y-cheddar/
Dnes jsem dostala jako dárek z uk tento sýr, tak jsem ho měla jako jídlo pro dnešek. Uvítala jsem vegetariánské syřidlo a přírodní aditiva.
http://kasel.heureka.cz/fisherman-s-fri ... f850c8f6a3
K tomu ještě tyto bonbony, mám je ráda a zelený čaj. Celkem dobré jídlo na cestách. K tomu příjemné posezení a setkání ve venkovní restauraci. Supr. (:-)
Poslední dobou vitariánství neřeším tak přísně, jak ze začátku. Taky se mi často nechce zabývat různými recepty, tak jím ovozel samostatě. Např. dopoledne jabko odpoledne tisinky a cuketa, nebo meloun. Tahala jsem si domů nádherné melouny /kolem 3kg/, půlka byla akorát krásná porce pro mě v přirozené "misce", kterou jsem nakonec odšťavnila, opravdu ta šťáva, bez červené dužiny je moc chutná, nádherné zelenavé barvy. /Z 3 kg melounu nakonec zbylo asi 100 g dužiny, která šla dál využít k jídlu, takže meloun lze sníst celý./
Odpovědět