ajla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

ajla

Příspěvek od ajla »

Mám tady taky svůj deníček.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ajla

Příspěvek od s.arik »

Až tak stručně? Člověk by doufal v nějaké další informace...jak dlouho už jsi vita, co z vařenin ti nejvíce chutná a čemu odoláváš ztěží, jakou máš velikost ponožek a další osobní údaje :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ajla

Příspěvek od awa »

Tak tě vítám! Odkud jsi? Zatím nic netušíme, jsi ryze virtuální, bez obrysů... :D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ajla

Příspěvek od dgm »

Ajlo. vitej tady a jak jsi na vitarianstvi a tedy na vitarian.cz narazila?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Díky za přivítání. Postupně budu vše psát, nebo já nejsem tady nová. Jsem s vámi snad od začátku. Sleduji tyto stránky a dávno mezi vás patřím. :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od epony »

ahoj Ajla, posielam pozdrav zo Slovenska :) tešim sa na nejake info o tebe :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

,,Naše planeta poskytuje místo 700 000 druhům živých organismů, mezi nimi pouze člověk a domácí zvířata se živí vařenou stravou.Přirozená strava je tedy syrová." ........četla jsem v knize Andre Van Lysebetha. Protože to bylo v souladu s mými úvahami začala jsem vyrábět Kollathovu
snídani. ............... :) :) :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

epony píše:ahoj Ajla, posielam pozdrav zo Slovenska :) tešim sa na nejake info o tebe :D
Milá epony, jsem z Liberce. Bratislavu znám a mám ji moc ráda.Takže zdravím Slovensko (:-)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Dnes jsme vyráběli dýni na helloween z dýně hokaido. Povedl se nám krásný svítící obličej. Tešíme se až si pochutnáme na semínkách. :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: ajla

Příspěvek od Hugo z Hor »

Hmm, já letos dýni nemám, rostliny mě sežrali slimáci.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Půjčili jsme si v knihovně skvělou knížku. Vyšla letos a je to pmn jediná knížka z oblasti filozofie, která je zařazená jako učebnice pro studenty gymnázií a zájemce o vysokoškolské humanitní vzdělávání. Jan Keller, Petr Novotný: Úvod do filozofie sociologie a psychologie. Ještě jsem ji celou nepřečetla. Začala jsem od konce a zjišťuji, ze se konečně nabízí našim dětem tolik potřebné vzdělání, které může zkvalitnit jejich život jak v psychické tak fyzické oblasti a následně zvědomit život celé společnosti. Musím tu knihu nastudovat a doplnit si vzdělání, nebo nám se na gymnáziu ještě takový klenot nenabízel. :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od RAWka »

Ahojky, pekne ťa tu vítam. :D
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od epony »

ajla píše:..četla jsem v knize Andre Van Lysebetha. Protože to bylo v souladu s mými úvahami začala jsem vyrábět Kollathovu
snídani. ............... :) :) :)
:?: čo sú Kollathové ranajky :?: >:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Profesor Werner Kollath, známý dietolog, našel prostředek, jak učinit obilí (Lidská rasa stojí a padá s obilím.) stravitelné bez tepelné přípravy v podobě Kollathovy snídaně: Večer: do misky nasypeme 30-40g čerstvě semleté pšeničné mouky, přidáme 3-5 lžíc vody.V jiné nádobě zalejeme rozinky (nakrájené datle, fíky) a necháme v pokojové teplotě do druhého dne.
Druhý den ráno: Smícháme obsah obou nádob, přičemž využijeme vody, v níž byly namočeny rozinky, přidáme lžíci šťávy z čerstvého citronu, 100g nastrouhaných jablek (hrušek, jahod, malin, třešní, švestek...), posypeme nastrouhanými mandlemi (oříšky), nebo kokosem. Můžeme dochutit medem. Snídaně zaručuje mnohé výhody, mimo jiné pocit nasycenosti během nejméně 4 hodin.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Kollat. sníd. je právě dobrá pro začátečniky, kteří jsou zvyklí na sycení obilím. Můžou jí bez obav snídat vařáci i děti. "Žádný falešný hlad, žádné přetěžování žaludku. Obiloviny a ovoce vytvářejí velmi dobrou harmonii v Kollathově snídani. Aroma čerstvě mleté mouky se spojuje s éterickou vůní plodů. Je-li toto jídlo přepravováno s láskou, stává se pochoutkou, kterou můžeme obměňovat podle vlastních nápadů i sezonního ovoce. Ovoce přidává obilovině svou šťavnatou čerstvost a podněcováním slinných žláz k činnosti umožňuje dobré trávení s menší spotřebou energie. Vitamíny komplexu B, obsažené v čerstvé mouce, se spojují s vitamíny obsaženými v ovoci. Organické kyseliny čerstvého ovoce jsou neutralizovány uhlohydráty obilovin." (Vše to najdete v knize André Van Lysebeth: Joga) :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

RAWka píše:Ahojky, pekne ťa tu vítam. :D
Milá Rawko, děkuji za nádherné přivítání. Voní vůní nádherných lesů, které jsou v okolí tvého bydliště. Pohledem do krajiny sytíš svou duši. U nás v Liberci je to velmi podobné.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

RAWka píše:Ahojky, pekne ťa tu vítam. :D
Milá Rawko, děkuji za nádherné přivítání. Voní vůní nádherných lesů, které jsou v okolí tvého bydliště. Pohledem do krajiny sytíš svou duši. U nás v Liberci je to velmi podobné.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

vítej :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Moc díky, Pavluško. Chápu tvé pocity při návratu z jihu, zejména, když máš ráda teplo a sluníčko. A moře si nás dovede získat. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

Ajla, díky. Sluníčka a tepla jsem si neužila, ale moře tam bylo.
Prostě jiná energy. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

.....Po čase jsem četla Ernsta Gúntera: Přirozená strava. Zjistila jsem, že nejsem sama, co podobně uvažuje a dost radikálně jsem začala s vita stravou. Psala se devadesátá léta, v sortimentu moc velký výběr ještě nebyl a finanční možnosti mizerné. Ale dalo se to vydržet v pohodě na 90-99% vita. Byla jsem sama a nikoho v okolí jsem na vita neznala a ani jsem se moc nezmiňovala, nebo jsem se nesetkávala s pochopením. Potěšilo mne, když jsem objevila vita stránky (téměř hned na začátku). Bylo dobré vědět, že nejsem v tom, hlavně v republice, sama. Celou dobu jsem navštěvovala tyto stránky, až mne sem jednoho dne naše dcerka přihlásila. ............. :) :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ajla

Příspěvek od awa »

To je hezké.... :D i že jsi mezi námi. Měly jsme velmi podobné začátky a téměř identické pocity...
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Díky, awi, vím, že máš už hodně zkušeností a umíš si prakticky se vším poradit. :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

.......Kromě přirozené stravy jsem se zajímala o léčivé rostliny, alternativní medicínu, filozofii, psychologii, duchovní nauky a vůbec jsem se znažila a snažím uplatňovat správný způsob života. Dnes vím, že změnit stravovací návyky je mnohem snažší, než změnit charakterovou vlastnost, nebo ovládat svou mysl. ...... >:-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

ajla píše:.... Dnes vím, že změnit stravovací návyky je mnohem snažší, než změnit charakterovou vlastnost, nebo ovládat svou mysl. ...... >:-)
bohužel máš pravdu.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ajla

Příspěvek od buc11 »

ajla píše:.......Kromě přirozené stravy jsem se zajímala o léčivé rostliny, alternativní medicínu, filozofii, psychologii, duchovní nauky a vůbec jsem se znažila a snažím uplatňovat správný způsob života. Dnes vím, že změnit stravovací návyky je mnohem snažší, než změnit charakterovou vlastnost, nebo ovládat svou mysl. ...... >:-)
doví jestli to spolu přímo nesouvisí
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

to asi ano; z hlavy vychází vše...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: ajla

Příspěvek od 800914 »

Pavluška píše:to asi ano; z hlavy vychází vše...
mne vychadza semtam aj zdola :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

nepřekvapuje mě nic. :) fajn, že jen semtam
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ajla

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:nepřekvapuje mě nic. :) fajn, že jen semtam
dobrej nicek
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Myslela jsem si, že už jen těžko dokážu být na půstu, dříve jsem půstovala pondělky a čas od času sedmičky. Teď, když všichni půstujete, řekla jsem si, že to taky zase zkusím. To bylo před týdnem a dnes, kdy mi končí, tak se mne z toho nechce. Musím, ale říct, že jsem pila štávy a destilku. Takže vlastně to ani nebyl půst. Jenomže jsem zjistila, že je to moc fain a chtěla bych v tom pokračovat (musela bych si pořídit nějaký jednoduchý odšťavňvač). Máte někdo zkušenost s dlouhodobím pitím šťáv.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ajla

Příspěvek od buc11 »

ajla píše:Myslela jsem si, že už jen těžko dokážu být na půstu, dříve jsem půstovala pondělky a čas od času sedmičky. Teď, když všichni půstujete, řekla jsem si, že to taky zase zkusím. To bylo před týdnem a dnes, kdy mi končí, tak se mne z toho nechce. Musím, ale říct, že jsem pila štávy a destilku. Takže vlastně to ani nebyl půst. Jenomže jsem zjistila, že je to moc fain a chtěla bych v tom pokračovat (musela bych si pořídit nějaký jednoduchý odšťavňvač). Máte někdo zkušenost s dlouhodobím pitím šťáv.
asi jen walker, tak daleko tu nikdo není, brojsovky se nepočítaj, ty nejsou moc chutný
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Nejsem daleko. Šla jsem vlastně na jednodenku s tebou, připojila se Culka a už to šlo samo, bez nějakého úsilí. Včera si dělala dcerka referát z adventu, a tak jsem si připomněla, že advent je původně 40 denní půst a mnozí ho ještě dnes dodržují, tak to vše mne podpořilo. Zjistila jsem, že je mi to příjemné a vyhovuje, zeleninové šťávy, hlavně zelená listová zelenina, nádherně zasytí a např. včera jsem měla ráno destilku, odpledne 0,6l zelené zeleninové šťávy a jsem v pohodě, vůbec nemám hlad, ani chutě.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Navíc mne vyhovuje, jak postupně mizí tukové zásoby, které jakoby život v těle zpoutavaly, je to příjemný pocit. Tak a teď to vím, pokračuju dál, do doby, než budu mít váhu podle svých představ. :) A samozřejmě budu v pohodě, tedy platná. Musím totiž normálně fungovat, včetně min asi 6km pohybu denně a zachovávat vnirtřní klid, mír lásku, harmonii. :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

No, dnes si teda užívám ve svém denníčku. (:-) Ale, jak jsem už psala o super knížce, kterou teď čtu (Jan Keller, Petr Novotný: Uvod do filozofie, sociologie a psychologie, Nové pohledy společenských věd, nakl. Dialog Liberec 2008) a která je určena jako učebnice pro studenty, jenomže já se to jako student nedozvěděla, a studuji jí teď. I když mnohé se dá právě najít úpřimným sebepoznáním. Tak v té knize zrovna čtu ".....Mnozí z nás tak žijí podle vnucených scénářů a cizích zištných kalkulů.....Masa, pojem označující lidské stádo, složené ze stejně psychicky prefabrikovanýchjednotlivců, je plánovitě a vědeckými metodami demoralizována, především z důvodů vyšší ekonomické výtěžnosti. Demoralizovaný člověk je totiž ekonomicky výnosnější, protože je nejsnadněji zlákán k doživotnímu zadlužení a konzumaci zbytných hmotných statků." Takže, zvažuji taky informační půst a asi v období adventu znížím čas strávený u počítače a budu se věnovat celkovému vnitřnímu zklidnění a usebrání, jak to vyciťuji v bílém, zimním lese. To hluboké ticho z něho až "vyzařuje" :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Měl jsem v úmyslu udělat pauzu u počítače, ale pak jsem si vzpoměla, že v lednu asi budem nuceni z fin důvodů odhlásit net, tak to chci ještě do té doby používat. Pak budu chodit na net jen občas v knihovně. Ten půst na šťávách se mi moc líbí, a proto jdu do toho znovu. Zbytky buď nosíme ovcím, moc jim to chutná, nebo suším jako ovocné placičky nebo zeleninové krekry.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Přeji vám všem, moji milí, krásné a radostné prožití vánočních svátků.

http://www.jacquielawson.com/preview.as ... pv=3147286
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Jak začalo mrznout, chodili jsme každý den sledovat led na jezírka v lese, jestli je už dost silný. Ještě včera měl jenom 4cm a bezpečný by měl mít 10. Dnes nás napadlo, že na lbc přehradě je u pláže mělko, takže bychom to mohli zkusit, kdyby se to náhodou probořilo, tak se asi po kolena namočíme a nic jinak se nám nestane. Vyrazili jsme k polednímu, sluníčko nádherně svítilo a my jsme si krásně zabruslili. Celá přehrada byla pokrytá průzračným ledem, nebo nepadal sníh. (Nebývá to tady moc často.) Sluníčko svítilo a drobné úlomky ledu se tu a tam třpytily jako diamanty. Bylo nám všem moc příjemně, bruslení je překrásné. (:-)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Tak jsme dnes zase bruslili, dokonce na liberecké přehradě slavili Silvestra potápěči. Vyřezali uprostřed přehrady díru a potápěli se. Dnes byl led asi 14 - 15cm a mnoho lidí bruslilo po celé přehradě. Sluníčko svítilo, obloha měla nádhernou zvláštně modravou barvu. Byl překrásný den.

My přejeme všem, příjemně veselého Silvestra a štěstí v novém roce.

http://www.jacquielawson.com/preview.as ... pv=3133566
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Bruslili jsme přes poledne asi do třech hodin. Sluníčko se neukázalo, přehrada byla zasypaná sněhem. Jenom trochu, několik mm. Pak jsem si vzpoměla, že zítra už nemusí být podmínky pro bruslení, když padá sníh. Najedla jsem se a ve čtyři jsem šla ještě na přehradu. Bylo to už večerní bruslení, ale moc pěkné. Projížděli jsme přehradu sem a tam, znova a znova. Bylo to moc příjemné a zase jsem neuměla přestat. Pak jsem si uvědomila, že už se lidi vytrácejí a šla jsem taky. Napadaný sníh, prosvětloval les, kterým jsem procházela. Domů jsem přišla kolem půl sedmé. První den v roce jsme prožili na bruslích. Byl to krásný den. Díky. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ajla

Příspěvek od Pavluška »

jak na Nový rok... :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: ajla

Příspěvek od Hugo z Hor »

Pavluška píše:jak na Nový rok... :)
... sám do ní padá (:-) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

U nás to vypadá, že bruslí celý Liberec, dopoledne jsem byla chvíli na běžkách a na všech jezírkách v okolí se bruslí. Odpoledne jsme byli na přehradě. Je fain, že tam bruslilo mnoho lidí, byla tam skvělá, radostná atmosféra. Po celé délce přehrady jsme odhrnuli sníh. Celý den svítilo sluníčko a noc je taky jasná, takže zítra můžeme bruslit a bruslit. Je to příjemná zábava. :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Zjistila jsem, že v Tescu prodávají mrkvovou šťávu za studena lisovaná, plněná do lahviček pod vysokým tlakem, nic víc. Chutná výborně. Ještě měli nějaké kombinace. jsem ráda, že se to konečně nechá ve městě koupit, za docela dobrou cenu: 0,33l za 19,90. Je v bílé lahvičce s oranžovým uzávěrem, mezi chlazenou zeleninou. Výrobce Beskyd Fryčovice, Česká republika.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ajla

Příspěvek od dgm »

http://www.beskyd.cz/

Jeden cas jsem si zjistovala, co vsechno produkuji, treba i klicena munga atd. nemaji tepelne upravene, vice v Kliceni semem a orechu...

Tu stavu jsem taky dostala jako darek a moc dobre...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Díky, dgm, teď vidím, že jsi o té firmě psala už v červenci, nebo v červnu. Vůbec jsem si toho nevšimla. Jsem ráda, že jsou a hlavně ty šťávy se mi moc hodí, podívám se taky po dalším raw sortimentu od nich. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ajla

Příspěvek od Sweetie »

no prosim jak jsme s raw sortimentem pokrocili oproti treba anglii. tady bych cerstvou stavu asi neobjevila. a jak se jinak dari synovi? odpovidala jsem mu na mail, ale hooodne pozde, dostala jsem se na mail az po novym roce. vyvozuji, ze my rady zrejme nepotrebuje urcite mu vsechno rekli jeho spolubydlici, zacatky jsou tezky, ale dneska ve srovnani s predeslimy lety jde vsechno mnohem snaz. preji at se mu dari.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Sweetie, kluci tam práci nesehnali, tak se vrátili a teď pracují tady, v Liberci a v Praze.

Zná někdo, prosím, toto ovoce,

http://www.biosfera.cz/cz/novinky/podiv ... itrifolia/

jak chutná a jestli se dá u nás čerstvé nebo sušené koupit, děkuji za případné odpovědi. :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od epony »

ahoj Ajla, poznáš Matta Monarcha & Angelu Stokes- Monarch? Sú to vitariani, ktorí sa prestahovali nedávno z Ohio do Ekvádoru. Tu je ich experience s fresh Noni: http://mattmonarch.blogspot.com/2010/03 ... e-390.html
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Odpovědět