ajla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: ajla

Příspěvek od Syrovozrout »

"Není schopna" "není schopna" - co je to za mantru? Není schopna co ty?? A co to je třeba? Proč by nebyli schopni? (Možná bys ses divil čeho jsou schopni...)
Proč třeba slon není schopen létat nebo se banánovníku příliš nedaří v klimatickém pásmu střední Evropy - je to pro jeho schopnosti nevyhovující prostředí-vůbec mu nenahrává.
Nevypustil jsi z té rovnice podstatný faktor a to PROSTŘEDÍ? Není jen ten dotyčný/ta dotyčná a jeho předpoklady ale to vše je zasazeno mezi JINÉ DOTYČNÉ S JINÝMI PŘEDPOKLADY (nastaveno navíc tak, že si překážejí a navzájem jsou nuceni se obírat-parazitující "ekonomika") a PODMÍNKY (jak fyzické, tak řekněme kulturně-právně-mediální a metodické). Tedy ZASAZENO DO NĚJAKÉHO KONTEXTU.
Máš tu tedy 3 činitele ne pouze jeden jak neustále svaluješ vinu!
Jsi to "TY + TI DRUZÍ + PROSTŘEDÍ".
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne úte čer 10, 2014 22:12, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Slon je jeden druh a nelita ani jeden z toho druhu, primer jak noha. Spise jsi mel napsat: mezi ptaky nekteri nelitaji, maji kriva kridla. Takze by ses sam sebe dotazal: co s nimi asi bude? Odpoved netreba. Ostatni ptaci je zachranovat nebudou.

Prostredi neprostredi. A mas pravdu, opaleni jsou nauceni prostredim, ze nemakat je normalni, stejne tak duchodci, ze nadavat a stezovat si je normalni :-) Nebo ne?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: ajla

Příspěvek od Syrovozrout »

Vyhýbáš se podstatě.
Na tuhle tvoji provokační udičku nemám ani příchytku, tak to nemusíš zkoušet,)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Vzdyt to rikam, nezargumentujes sva placani, tak, anych to pochopil, co vlastne myslis. Rozumim, ze se nechces zaplest do lastnich konspiraci, v tom pripade se ptam, proc je vubec rozvijis v public foru?!!

Res si je s podobne ladenymi prateli v soukromi u linuxu a jinych radoby "nezavislych" prostredku... Kdyz nejsi ochoten vysvetlit pro mene chapajici (me).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

No to je dobré...zase jsem sem poslala odpověď a někam zmizela. Psala jsem asi tohle:
Jasně, že Janík je andílek. ""Nikdy nezapomeňte," usmál se Bůh, "poslal jsem vám jen samé anděly."" :)
Respektuji Janíkovy názory, a nevyvracím je, jen mu odpovídám na položené otázky podle studie o nzp, o kterém si myslím, že je to dobrý nápad do doby, kdy bude vše jinak, co dnes ani nedovedeme domyslet.
Janíkovy argumenty jsou taky správné a nejspíš víc odpovídají chování dnešní společnosti, to máš pravdu, Fio, než argumenty zastánců nzp.
Ano, bohatí chtějí aby plebs drželi hubu a krok, ale chudému lidu to celou dobu nevyhovuje.
A v současnosti ruce pro peníze natahují téměř všichni v tom není rozdíl inter divites et pauperes.

http://orgo-net.blogspot.cz/2013/10/bud ... ladni.html tady je jak se k nzp před rokem postavili Švýcaři.

Taky jsou tady různé argumenty.

Můžeme se shodnout, že jsou na tuto věc různé názory. Je to vlastně podstata filosofického chápání :lol:
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

cepheus píše:
1 Varujte se konat skutky spravedlnosti před lidmi, jim na odiv; jinak nemáte odměnu u svého Otce v nebesích. 2 Když prokazuješ dobrodiní, nechtěj budit pozornost, jako činí pokrytci v synagógách a na ulicích, aby došli slávy u lidí; amen, pravím vám, už mají svou odměnu. 3 Když ty prokazuješ dobrodiní, ať neví tvá levice, co činí pravice, 4 aby tvé dobrodiní zůstalo skryto, a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.
Při nzp by prokazování dobrodiní státu zůstalo skryto, a tak by se měl lépe a lépe. (i když každý kdo vydělává, spoří, nakupuje, používá služby - dává peníze do státní kasy ) :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Ostatni ptaci je zachranovat nebudou.
Pletes se (protoze si kratko na Svete), napriklad surikata kdyz se zrani tak s ni jedna ze spolecenstva zustane dokud se bud neuzdravi (a pak spolecnyma silama najdou spolecenstvo), anebo dokud nezemre tak ji chrani. Pak drzi chvili smutek a pak se teprv vyda za zbytkem spolecenstva.

Cize zase svoji zjednodusenou optikou "podle sebe soudim Tebe" uvazujes zbytek Sveta - nebo-li "ja se chovam jako svine k bliznim, zvirata v prirode museji byt nutne k sobe taky jako svine".
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Jedna z stovek druhu ptaku? Take jeden clovek ze sta neda sve rodice do hospicu a postara se, ale co to dokazuje? Pred sto lety seostarali skoro vsichni.



Ajlo, ze bude vse jinak, se pravi uz mnoho tisic let... Na to se moc neupinej, bud smirena s tim, ze nic jinak nebude, resp. vzdy pocitej s vice variantami. Jo kdyby Pan prisel zachranit verici do raje, to by bylo fajn, ale co kdyz tuhle teorii vymyslel dabel pro poslusnost tech nevedomych?

Vratme se k tomu, kde NP funguje, diky za odkaz, tedy nejbohatsi stat sveta NP nechce zavest? Precti si dobre jen prvni diskusnimprispevek pod clankem od vlcicebrdy, k tomu nemam co dodat v pomerech Ceske republiky. Presne tak to je, clovek zacne degenerovat...

A precti si VELMI DOBRE druhy prispevek, penize jako dluh nez jsem pred 10 lety pochopil princip, trvalo mi to 2 roky... Dnes uz je k tomu spousta materialu, ale obavam se, ze to ne kazdy chce a muze pobrat...

V souvislosti s tim, ze VIM, jak to funguje, tyhle natlakove organizace jako ekoteroriste a podobne petice, nyni NP, jsou VZDY zneuzity ve skutecnosti proti lidem a v souvislosti s druhym prispevkem se toho vylozene DESIM! To si ovsem uz dohromady nikdo z peticniku neda, protoze zkratka nema vhled i do ostatniho...

Zapomen na filosofy, dle nekterych nazoru jsou to zbytni myslitele vymyslejici nemsyslne teorie... Ti ze staroveku meli alespon hodne toho praktickeho vzdelani a ne mluvkove, jako dnesni...

"chudemu" lidu? Za poslednich 50 let tu v evrope nikdo nepoznal hlad. Co je to chudoba? Kdyz mam 9000,- cisteho a jsem neochoten se prestehovat do levnejsiho a pritom si poridim 3 deti? Anebo kdyz jdu do televize samozivitelka a kricim ze mam najem 10000,- a od statu jenom 12000,- a na zivot mam jen 4000 (jeste pumpnu toho nestastnika, co me ....) a proto nemuzu kazdy den diteti kupovat maso... Ano takove vstupy vazne jsou.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Jedna z stovek druhu ptaku? Take jeden clovek ze sta neda sve rodice do hospicu a postara se, ale co to dokazuje? Pred sto lety seostarali skoro vsichni.
Boze (do cehos to rozum dal?) !
Surikata je hlodavec, jen jsi (opet) potvrdil ze machrujes, mlzis a pritom nevis.
Zdenino ti to rek dobre, jsi povrchni, ani si nezjistis co je surikata ale budes se hadat jako ten osel, opravdu.
https://www.google.cz/search?q=surikata ... 42&bih=594
To uz mi dneska od Tebe fakt staci :wink: .

P.S. Takovych prikladu je v prirode samozrejme vic nez 1 ze 100, kdo hleda najde:).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: ajla

Příspěvek od Syrovozrout »

Toto mě zaujalo...Janek: "clovek zacne degenerovat..." - omlouvám se, že to vytrhnu jen tak:

KTERÝ člověk začne "degenerovat"? Po jakých stránkách? A dosud co? Regeneruje? Podle čích a jakých měřítek? Jak a co bylo v tomto ohledu dosud vyzkoušeno a s jakými výsledky?
Pokud ano - přenáší se to nějak i na jiné - horizontálně či v čase? Jak?
Jak se to kupříkladu projeví a jak rychle od kterého "bodu zlomu"? Co na to má/nemá vliv?
Už se stalo nebo ještě nikoli? Je to proces zvratný nebo není? Probíhá "obousměrně" a zároveň nebo jde o trend?
Co ty o tom víš, aby posuzoval takovou záležitost? (-to není "popíchnutí, to se fakt ptám.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Pokud obecny tvor nema napeti, nebo stres, ztraci reflex, neni ve strehu. To nevis? Pro kosti, svaly i mozek plati to same: namahej to, namahej to namahej to, nebo o to prijdes... Je to dostatecne srozumitelne?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Samoze to je zase jen dalsi blabol, umim si predstavit, ze bych k NZP delal klidne cokoli navic, prace by totiz naraz bylooooo (mozna toho se dnesni vychcani fabrikanti boji jako cert krize), moh by sis vybirat Syrovko, situace by se obratila, hehehe :D .

Ne oni ale Ty bys na pohovoru rikal : "Podivejte se co za Vasi branou ceka vychcanych fabrikantu, muzu si vybrat".
Degenerace ? - kecy Tety Bety, bu bu bu, nic vic :wink: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Ty asi vazne jsi nedouk?, uvedomujes si, ze mas cca do 130.000 Kc rocne nezdaneno jakozto zamestnanec?

V prade NZP by i tato castka lterou ny sis vydelaval "navic", musela byt nutne zdanena. Uz jen formu
Ace "navic" zavani tim, ze normalni praci povazujes jako bonus a chces NZP jako jistotu, dale se nema s nekym, kdo nezna zakladni fata smysl bavit.

O degeneraci taktez, podivej se okolo sebe jak se chovaji ti na davkach dlouhodobych, na invalidnim duchodu a jak kopou, kdyz se jim ma ID sebrat... Zkratka jsou to casto trosky a nechce se jim delat. Nevim jaky vzorek lidu mas ty. Nema vyznam to s tebou resit, jsi nastrojem toho, proti cemu vystupujes, aniz vubec tusis ...
Naposledy upravil(a) Janek dne úte čer 10, 2014 22:46, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Tím "jinak" jsem neměla na mysli, jak podle bible přijde Ježíš a všechny zachrání. Taková bytost už do této civilizace nepřijde. Je to na nás. Lidé zkvalitní myšlení, morálku, hlavně se sebeuvědomí a z této pozice vytvoří svět, prostředí, kde bude civilizace i celé stvoření šťastné. Nebude to zítra. Je to dlouhodobý vývoj. Záleží na nás.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Takovych civilizaci pry bylo, a kde jsou. Nadeje ale umira posledni. Nicmene NP tohle jen zpomali, IMO.
Uz sis precetla prispevky pod tvym clankem?
Znovu rikam, ze me by NP vyhovoval, presto rikam, ze je to blud, precti si dikusi: http://orgo-net.blogspot.cz/2013/10/bud ... ladni.html
Naposledy upravil(a) Janek dne úte čer 10, 2014 22:54, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Tím "jinak" jsem neměla na mysli, jak podle bible přijde Ježíš a všechny zachrání. Taková bytost už do této civilizace nepřijde. Je to na nás. Lidé zkvalitní myšlení, morálku, hlavně se sebeuvědomí a z této pozice vytvoří svět, prostředí, kde bude civilizace i celé stvoření šťastné. Nebude to zítra. Je to dlouhodobý vývoj. Záleží na nás.
ano suhlas

ale zas to nebude tak dlho trvat ako by vyzeralo z linearnej extrapolacie doterajsieho pomaleho vyvoja

ti co to velmi zdrzuju a snazia sa za kazdu cenu udrzat stary system su postupne z hry vylucovani

matrix s jeho vernymi sluhami skolabuje sam do seba a uzavre v nich takych co nechcu nic ine.

toto leto bude take pre vyvoj ludstva, ake este nebolo.

a ked sa na silvestra obzrieme nazad na tento rok...
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

To se rikalo v roce 40 po Kristu take. A nic nez par prirodnich katastrof na specifickych lokalitach (79 - Pompeje) se zjevne neudalo...

Ano, leto bude teple, uz napoustim retencni nadrze :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Ano, toto léto v naší rodině začíná svatbou a svatba je štěstí (:-)

Rozumím, rudi :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Ano, toto léto v naší rodině začíná svatbou a svatba je štěstí (:-)

Rozumím, rudi :)
pokial Ta ta svadba neodsudila do pozicie tchyne, tak to mas v suchu :mrgreen:
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

U nás se této funkci říká "máma", tak v pohodě :lol:

Po pomerančích tento týden budou hlavní jídlo okurky, rajčata šery a broskve.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Ještě si sem dám fotky z louky, co se mi moc líbí, nebo souvisí s nádhernými dny :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Jsem ty fotky vybrala, nebo bych je chtěla mít bez zeleného podkladu, tak zjišťuji, jak nato. :)
Daří se mi v pohodě na raw, je teplo a ovozel zrovna za dobré ceny v tescu.
Zjistila jsem, že ti zdravější lidé kolem mě většinou berou nějaké léky. Vlastně neznám nikoho, kdo by nebral. Snad ta přirozená strava a celkový životní styl o něčem bude. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od Katarína »

ajla píše: Nasušila jsem už asi 300 gramů. Jenomže...
Este rychlo popolievam zahradku prv, nez sa zotmie, a idem na to, ajla. >:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od Katarína »

No a je to. :br
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše:Jsem ty fotky vybrala, nebo bych je chtěla mít bez zeleného podkladu, tak zjišťuji, jak nato. :)
jaký zelený podklad? necitovala jsi něco? při citacích bývá takový podklad... jinak nevím.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Dám sem fotku.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Zkouším sem dávat ty fotky.

Naposledy upravil(a) ajla dne úte čer 17, 2014 14:58, celkem upraveno 1 x.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Jídlo na fotce je poslední dobou mé zamilované: 1 - 2 zralé banány, nakrájené na kousky, kvalitní,čerstvě mletý mák (mlýnek - asi 50 g), lžička skořice, 2 - 3 cm vanilkových semínek z lusku, 2-3 lžičky sušené mleté cukrové řepy na posypání. Ach jo, ty řepy mám málo, zkusím to vyrobit z červené, jestli bude dost sladká. Na máku vypadá líp bílá. Mňam, teď si s tím dělám chutě, nejspíš si ho ještě udělám, i když je už dost pozdě u mě na jídlo.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:.. i když je už dost pozdě u mě na jídlo.
To jste s pani Columbovou (moji zenou) dve, ta taky uderem 6 vecer neji ani ťuk :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Zkouším sem dávat ty fotky.

Obrázek
hezky bobecky hezky
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Rudi, promiň, raději jsem tu fotku dala pryč, když může připomínat jídlo "z druhé strany". :D Asi tedy jo, ale nejen tohle :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Kati, tak jsem ty byliny dnes poslala, takže v pátek by tam měl dopis být. Poslala jsem jenom vzorek, nevím, jak se ti budou zamlouvat. Tři porcičky bylin /vše stejné/ a jedna cukrová řepa, malinko, jen pro představu /ještě nikde jsem mletou sušenou cukrovou řepu neviděla, tak možná ani ty ne/ když jí budeš chtít někdy, třeba, dětem dělat. A byliny taky. Na sklenicích je mám popsané "louka, les", vyzkoušená směs různých jarních mladých rostlin. :br
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Rudi, promiň, raději jsem tu fotku dala pryč, když může připomínat jídlo "z druhé strany". :D Asi tedy jo, ale nejen tohle :D
ale ved to bola len taka SRANDA :mrgreen:
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

No právě, legrace by byla lepší :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Byla jsem sama doma, tak jsem toho využila, přes týden čistě fruitarian. Docela měli v tescu celkem dobré ovoce za výhodněší cenu, ale stejně, dlouhodobě se mi to nedá finančně utáhnout, prostě na to nemám, ( a nestěžuji si) tak se musím zařídit jinak. :)
Myslím, že mnozí z nás by klidně mohli být fruitariáni, pokud by měli přístup k různým druhům ovoce a mohli se najíst dosyta.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ajla

Příspěvek od s.arik »

Částečně chápu, taky jsou věci, které bych jedla denně, kdyby nebyly tak drahé (avokádo, kokosový olej, makadamie, kterým Míra přezdívá sádlové kuličky :D aj.).

Naštěstí si doopravdy moc pochutnám i na cenově přijatelných potravinách, mrkev, vejce, pohankové klíčky s oliváčem...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:Byla jsem sama doma, tak jsem toho využila, přes týden čistě fruitarian. Docela měli v tescu celkem dobré ovoce za výhodněší cenu ..
Ajli, u kteryho Tesca to zijes ? U nas prdlajs, banany stale zeleny a stale po 30,- kilo, pomerance moje milovany pitny taky po 30,-, nic moc :| ..
To byly asi nejaky lokalni slevy, ze ? Ani v letaku jsem nic nezachytil.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Na dedine mate tesko?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

a vraj peniaze sa jest nedaju
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Na dedine mate tesko?
A u Vas na dedine nemate ? Hmmm .. tam budete vsici nejaky divny, to rikam porad:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Nekdo do retezcu nechodi, protoze je nepotrebuje, jiny pise do nizkorozpoctoveho vlakna asi proto, ze ma maly duchod :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Den letního slunovratu jsem si užila nejvíc a nejkratší nádhernou noc letního slunovratu jsem udržovala oheň až do rána (:-) Stále ta krása trvá, přeji všem překrásné zážitky :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Nakupuji v hypermarketu tesco Liberec a zrovna ten týden měli broskve za 30, šery rajčata Itálie za 20 /nám chutnají, vybírám co nejmenší a nejčervenější/, půl metrové okurky za 10, výborné avokáda 15 Kč, sladké ananasy za 25, české sladké jahody 40 Kč kg (vše je zaokrouhleno z těch 90 ti haléřů). Bydlíme ve městě.

O penězích si zrovna čtu zajímavý článek od JD

http://www.seberizeni.cz/jaroslav-dusek ... -domnenky/

Nakupuji v hypermarketech ráda, nikdo si mě tam nevšímá, nečeká zaměřený na mě, co si koupím, jak v malých prodejnách. Mohu si klidně vybírat a rozhodovat se pak zaplatit na samoobslužní kase v pohodě. Moc mě to baví.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Pohodli anonymity a zivota ve meste... Kdo by se namahal samozberem jahod za 36,- kdyz si je muze vzit z regalu ze Spanelska...

Tak trochu kontrast s clankem: "To my lidi hrajeme virtuální hru, že si všechno musíme koupit."

A "Dočetl jsem se, že islámské banky dodnes nepožadují úrok." to je vtipne, tak tomu rikaji jinak a urcite to neni podil na zisku, proste si pujcis milion a podepises, ze vratis za 5 let 1,5 milionu...
Naposledy upravil(a) Janek dne ned čer 22, 2014 18:21, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:Nakupuji v hypermarketu tesco Liberec ..
Dekuji za odpoved, a tak to jo, ja bud v Brne, nebo blizkym okoli kdyz jedu jednou za cas autikem. Tim je to jasny, to budou nejake lokalni slevy:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše: Nakupuji v hypermarketech ráda, nikdo si mě tam nevšímá, nečeká zaměřený na mě, co si koupím, jak v malých prodejnách. Mohu si klidně vybírat a rozhodovat se pak zaplatit na samoobslužní kase v pohodě. Moc mě to baví.
chápu :) Ale taky záleží jaký přesně obchod či trh se srovnává. Miluju anonymitu, klídek... ale na druhou stranu je fajn i zajet na trh, kde mě třeba už trhovec zná (to přežiju ") ) nebo když se jedná o drobnosti ve zdravé výživě, tak při nákupu ještě pokecám. Ale je fakt, že nějaká taková ta typická sámoška (Jednota...)... to je pro mě prototyp nákupního pekla. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:Pohodli anonymity a zivota ve meste... Kdo by se namahal samozberem jahod za 36,- kdyz si je muze vzit z regalu ze Spanelska...
no tak to jde třeba u jahod, ale ne každý má čas furt někam jezdit na samosběry - navíc ani samosběr nezaručuje kvalitu, neřku-li bio... stříkaj nebo hnojej to skoro všude.
Ty Janku do obchodů nechodíš? ")

Ha, zamyslela jsem se, kam bych tady na jaký samosběr jela já a moc mě toho v nejbližším okolí nenapadlo. Kromě ostružin když zrají.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Kdo by se namahal samozberem jahod za 36,- kdyz si je muze vzit z regalu...
PRESNE ! :D http://www.youtube.com/watch?v=CL4vWs8wrpE
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

kdyz jsem tenhle klip videl v televizi, nejak se mi kdoviproc vybavilo, jak jsi objednal na internetu a pak jeste dojel pro baterii a ze mistniho prodejce nepodporis... Ne ze bych to drive neudelal stejne...

Pavluska: ne ja retezce uz nepotrebuju :-) a radsi, na rozdil od cepheuse, podporim mistni prodejce, pokud to jde a ma smysl a obcas to chce sebezapreni, ale prijde mi to, spravnejsi, nez podporovat korporace... Tech par korun me nevytrhne a neresim, chapu, ze pokud nekdo dela "velke nakupy", tj. 30% sveho prijmu / davek pro.ere, tak to ma chudak jinak...

U nas v Cesku asi vice, nez kdekoliv jinde, nam asi zalezi na tom, aby soused nahodou nasim pricinenim nevydelal vic, radsi at mu ta koza chcipne a my si anonymne v pohodli nacpali kosiky v marketu :-( ale jo, je to pohodlny, o tom zadna... Kazdeho volba.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Jenicku, proc Ty jsi tak nestastny ?? :D (vida jej podvodnika, pry "ze Spanelska" tam dosmolil, ale ponekud po funuse).

Jinak zeme puvodu CZ, dneska jsem je rovnez bral (tesco) blabolis a jsi (jako obvykle) uplnej mimon a ten co se tam podbizi skoro stejnou cenou jakou chce po me za "samoser" je jeste vetsi krivak, proc bych jej mel podporovat ?
At mi to da napred za stejnou cenu s jakou se vnucuje (treba) tomu tescu a klidne si prijedu nasbirat (kdyz mi i na dopravu prispeje) :wink: .
--------------------------------------------------------------------------------------
P.S.1 Neodvadej zase klasicky pozornost na klip, baterku atd., jednou jses pro me podfukar co edituje a meni smysl receneho a smytec.

P.S.2 A jeste k tomu slepy podfukar, reagoval jsi na :
ajla píše:Nakupuji v hypermarketu tesco Liberec a zrovna ten týden měli ... české sladké jahody 40 Kč kg (vše je zaokrouhleno z těch 90 ti haléřů). Bydlíme ve městě.
Nako se nam to ovocicko zamotalo, vid ? :wink:
Odpovědět