ajla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Takze podle clanku plati, ze intuice = mozek... S tim problem moc nemam. Analyzovat vedome umi cviceny expert, ja spis myslel onen prvni dojem, ze nekdo spolehlive instinktem pozna z fotky, jaky ten clovek je apod. Osobni kontakt je uz nonverbalni komunikace a mozek muze analyzovat. Tedy jde o defonici slova instinkt...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: Ale ono je jedno co se kde píše.. každý má nějaké své zkušenosti a ví, zda může své intuici důvěřovat nebo ví, že intuice moc nepobral (či ji přehlušuje rozumem).

ako rozlisujes rozhovor s vlastnym podvedomim a rozhovor so srdcom a rozhovorim s vysim JA

a rozhovor s vesmirom alebo rozhovor s niektorym svojim osobnym anjelom alebo rozhovor s vyssim JA nejakeho cloveka co je okolo Teba /


Mas tie vsetky moznosti rozlisene a vies kedy ktora, alebo hadzes vsetko do 1 vreca s nazvom intuicia ?
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:Takze podle clanku plati, ze intuice = mozek... S tim problem moc nemam. Analyzovat vedome umi cviceny expert, ja spis myslel onen prvni dojem, ze nekdo spolehlive instinktem pozna z fotky, jaky ten clovek je apod. Osobni kontakt je uz nonverbalni komunikace a mozek muze analyzovat. Tedy jde o defonici slova instinkt...
ten článek jsem sem dala kvůli Tobě, ale že bych s ním na 100% souhlasila, to ne... ")
S čímž vcelku souhlasím, že intuice se dá jakoby cítit někdy přes "zažívání"... ") (gut feeling)

Ale nehraju si na experta přes intuici. :idea: :)
Jen jsem se tak nahlas zamýšlela.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ako rozlisujes rozhovor s vlastnym podvedomim a rozhovor so srdcom a rozhovorim s vysim JA

a rozhovor s vesmirom alebo rozhovor s niektorym svojim osobnym anjelom alebo rozhovor s vyssim JA nejakeho cloveka co je okolo Teba /


Mas tie vsetky moznosti rozlisene a vies kedy ktora, alebo hadzes vsetko do 1 vreca s nazvom intuicia ?
ne, nemám (nemám speciální schopnosti, ani to extra nepiluju... a opravdu to hážu spíš do jednoho pytle jako určitý sbor informací, které jsem nevyprodukovala až tak úplně vědomě já).
Ty ano?
Klidně se něco přiučím. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Nikdy jsem nevidel nikoho, kdo by si povidal s dusemi a vesmirem (vesmirnymi lidmi), proto se take chci priucit :-)
Ps: umim si predstavit, ze nekdo muze cist moje myslenky, ale neumim si predstavit zretelnou komunikaci (ne nejakou nezretelnou pocitologii) generovanou kdoviscim s temi dusemi apod.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: ako rozlisujes rozhovor s vlastnym podvedomim a rozhovor so srdcom a rozhovorim s vysim JA

a rozhovor s vesmirom alebo rozhovor s niektorym svojim osobnym anjelom alebo rozhovor s vyssim JA nejakeho cloveka co je okolo Teba /


Mas tie vsetky moznosti rozlisene a vies kedy ktora, alebo hadzes vsetko do 1 vreca s nazvom intuicia ?
ne, nemám (nemám speciální schopnosti, ani to extra nepiluju... a opravdu to hážu spíš do jednoho pytle jako určitý sbor informací, které jsem nevyprodukovala až tak úplně vědomě já).
Ty ano?
Klidně se něco přiučím. :wink:
ja ano, ale na kazdy druh specialny kurz a dlhy trenink pod dozorom

bezne v parxi pokial to naozaj nie je dolezite, nestracam cas rozlisovanim, riadim sa len vyslednym dojmom

ono ked zvladnes kazdy sposob zvlast mozes potom pouzivat vstup z kazdeho sposobu, v podstate by sa nemali lisit a zhodnu sa

nemaju svoje EGA a tak sa nebiju - ja som to vedel prvy atd atd,

zauimave to je ked dostanes z roznych rozne vysledky a vtedy tomu musis venovat pozornost ze co prichadza odkial a vysledovat preco sa to odlisuje a preco maju niektore metody iny vysledok

to ti obycajne da ten velky AHA MOMENT

zjednodusene by sa dalo povedat ze ked aspon trochu pocuvas tie rozne zdroje, (nemusis ich vediet rozlisovat) a dostavas rozdielne odpovede alebo rady ==>>>


vtedy vznika to co sa nazyva VNUTORNY KONFLIKT

nevies a rozhodnut alebo vies ze ak rozhodnes hocako aj tak to bude z urciteho hladiska zle, citis sa jak rozdvojena osobnost alebo rozporcovana na kusicky a hladas napriklad niekoho ako guru aby za teba rozhodol

alebo vybral jednu z moznosti

na tom su zalozene tie listy do redakcie, kde niekto odpoveda a rozhoduje za ludi, alebo chodenie k vestici, kartarke alebo najdenie Guru napriklad cez jogu alebo cez akysi spiritualismus, alebo to clovek vzda komplet a pocuva farara.

sorry zasiel som asi daleko od veci
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Nikdy jsem nevidel nikoho, kdo by si povidal s dusemi a vesmirem
„Boha jsem ve vesmíru neviděl, takže neexistuje." Юрий Алексеевич Гагарин
Tak Vam obema Jendo blahopreji k tezkymu poznani :D :wink: .. http://pavelkolar.blog.idnes.cz/c/20306 ... ideli.html
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

[FOUR LEAF CLOVER]polopropustne zrcadlo jsme uz resili :-)
Vystup zavisi od interpretace, a vira ovlivnuje usudek dost podstatnym zpusobem. Navic clanek nijak nekoliduje s mym tvrzenim.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od Katarína »

ajla píše:
ajla píše:Katěnko, nemůžu najít tvůj deníček a sz jsem ještě neposílala. Moc ti děkuji za nabídku, mlýnky bych potřebovala. Jen myslím, že se to z sk nevyplatí posílat. Ty mlýnky jsou dost těžké a poštovné dost drahé. Myslím, že na kafe by tobě mohl vyhovovat tento http://www.cerstvakava.cz/384-rucni-mly ... emp-cerny/, nebo hodně cestuješ. Tak kdybys chtěla, se ti po něm podívám. :br
Katěnko, díky za nabídku. Pořád to platí, jestliže je fakt nepoužíváš a z Břeclavi by to bylo výhodnější. Píšu sem, nebo sz neumím, ale zase nespěchám :D
Ahoj, ajla, moj dennicek nemozes najst preto, lebo som tu ziaden nikdy ani nemala. ;) Som tu len na skok, ze co si odpisala. Poslala som Ti sz. Ked mas otvoreny Obsah fora so vsetkymi kategoriami, uplne vlavo hore je Uzivatelsky panel aj so sukromnymi spravami. Mala by si tam mat aspon 1 dorucenu. >:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Katko, díky napíšu ti e mail.
Šari, maliník, jitrocel, přeslička, jahodník a kontryhel jsou výborné. Já sbírám vlastně téměř všechno co u nás roste. Liší se jen množství. Vše, co od jara do podzimu nasušíme, promícháme, nadrobno nastříháme, semeleme na kamenným mlýnku, prosejeme přes síto a jemný prášek uschováme do sklenic.
Kopřivu, medvědí česnek, růže, hadí kořen a pod. míváme taky samostatně. Ale teď o víkendu jsem přinesla kopřivy, maliní, jahodové a kontryhelové listy, šťavel, jitrocel, pampelišku, rozrazil (toho na louce kvetlo nejvíc), mařinku, jetel červený i bílý, třezalku, řebříček, šťovík, mateřídoušku, růžové lupínky a pár mladých lístečků a výhonků různých stromů - bříza, dub, buk, javor, osika, smrk, borovice. Prostě, ze všeho malinko, nejvíc kopřiv.
A jak bylo hezky, tak za den se vše usušilo, a tak jsem to hned semlela a vyfotila. Jenomže, to sem neumím dát tak, aby byla ta fotka skrytá a šla vidět jen po kliknutí. Jdu to zkoušet. :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Proste kliknes na ucp.php?i=pm&folder=inbox a vidis sve PM cesky SZ ... :)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Zatím sem dám ty fotky, pak k tomu něco napíšu ;)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, ajla, ziaden mejlik mi neprisiel a o chvilu budem s tou kamoskou poslednykrat pred tym, ako pojde zajtra do Breclavi.

Takze nesiem jej pre Teba ten mlyncek na mak aj rucny lis na ovocie. Kontakt na nu mas, tak snad sa najdete.

Inac tie Tvoje bylinky parada, popisy aj foto. Ak chces, mozes mi z nich poslat vzorky. Milujem ochutnavky a ked ich navyse pripravil niekto znamy, je to este aj super atmosfericke. >:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Katěnko, díky, už jsem ti napsala, v Břeclavi tou dobou nebudu, ale dívala jsem se na cenník sk pošty, mělo by se to vejít do 10 E. Takže jestli se rozhodnete poslat, klidně z sk, nebo cz, cenu uhradím. Ty bylinky jistě pošlu. :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Janku díky za radu.
Danovi chci taky poděkovat, jak kliká nejdřív na: "zobrazit aktivní témata", je to dobrý nápad a já si toho za celou dobu nevšimla :D
Ještě doplním, že na poště jsem dělala na přepážce, řidičku i doruč. pěší, takže fakt pohybu dost, přesto si musím pořád hlídat váhu. No, už jsem na to zvyklá :)
Hezky jste psali o zkušenostech s intuicí je to nekonečné téma. Zrovna nedávno jsem se vypravila ven, vylezu z baráku a prší. Bylo mi to divné, nebo jsem šla s pocitem, že jdu ven a nic mi v tom nebrání, tak jsem šla dál do slabého deště, podívala jsem se na různá místa. Obešla jsem toho mnohem víc, než obvykle. No ano. S Fiou jste se o tom bavili. Zažila jsem si ten krásný čas "čistého bytí". Lesy, louka, vše kolem bylo jakoby prostoupeno jemným závojem laskavosti.... :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

to sme spolu s Bohom na Teba dozerali :br
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Upřesni, prosím. Taky máš často podobné zážitky? :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ano== to je odpoved na otazku

a odpoved na ziadost je:

da sa to vysvetlovat z roznych urovni, napriklad aj takto:

ked sa aspon nachvilu vyslobodis z vazenia 3D a vzlietnes vyssie do 5D, tak citis vnimas vidis pocujes a cmuchas tu uplne inu energiu

mozes tam zostat, alebo sa mozes vratit do """reality""" teda do 3D

moze ti zostat pekna spomienka, alebo moze v Tebe vzniknut AHA MOMENT - spoznanie ze je aj nieco ine

a moze v Tebe vzniknut tuzba tam chodit casto alebo sa prestahovat na vecne casy a nikdy inak, teda na furt

mozem ti dat 12 roznych odpovedi

na rozdiel od Snehurky ktora davala len 7 trpaslikom (trocharka)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše: Zrovna nedávno jsem se vypravila ven, vylezu z baráku a prší. Bylo mi to divné, nebo jsem šla s pocitem, že jdu ven a nic mi v tom nebrání, tak jsem šla dál do slabého deště, podívala jsem se na různá místa. Obešla jsem toho mnohem víc, než obvykle. No ano. S Fiou jste se o tom bavili. Zažila jsem si ten krásný čas "čistého bytí". Lesy, louka, vše kolem bylo jakoby prostoupeno jemným závojem laskavosti.... :D
letní déšť je nádhera >:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

No, ale já moc o tom nerozhoduji, je to stejné jak se stavem bez jídla, prostě to přijde. Takže nemůžu libovolně odcházet, přicházet a zůstávat. S tím sucháčem jsem třetí den skončila, protože už to nebylo pro mě příjemné. Vědomé ztišení je dobré, ale tyhle chvíle "čistého bytí" jsou mnohem lepší :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

K těm bylinám vše, jak je sbírám a připravuji jsem napsala, odeslala a asi to zmizelo. V té druhé sklenici je prášek z cukrové řepy. Před lety jsme našli na silnici malou řepu. Syrová nikomu nechutnala, tak jsem jí nakrájela na malé kostičky a navlékla na nit, jako "korále".
Teď, po letech jsem jí objevila volně ve sklenici (neuzavřené), byla pořád dobrá a zvažovala jsem co s ní. Ty kostičky byly krásně bílé a hodně tvrdé. Nadrtila jsem je kameny a, zase, semlela (na tom kamenném mlýnku na obilí) a prosela na jemném sítku. Takže to vypadá jak práškovaný cukr a taky sladí.
Hned jsem si udělala mlsku: lžička kakaa (namleté nepražené kakaové boby), slabá lžička skořice, trochu vanilkových semínek, 3 lžičky mleté cukrové řepy promíchat s rozmačkaným zralým banánem. (Asi je to euforické jídlo, nebo jsem hned provolala 150 Kč mezinárodně a s kolemjdoucími jsme se usmívali a bavili jako známí.) Ještě jsem s tou mletou řepou sladila pohankovo bezinkovou kaši a chutnala skvěle.
Protože u nás cukrová řepa neroste, chci takové sladidlo udělat z červené řepy, která je na krámě a taky tady roste na zahrádkách.
Ten sušený prášek je raw, vše, byliny i plody suším přirozeně na vzduchu.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

http://www.zasilkovna.cz/kde-nas-najdete

Když jsem pátrala, jak výhodně posílat balíky, tak jsem našla firmu, která doručuje zásilky za docela dobrou cenu, když se podávají a vyzvednou na jejich kontaktních místech. Máte s ní někdo zkušenosti?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Jo, to je zejm. pro ty, co pro usetreni 10 korun jedou sveta kraj :-) tedy pokud to nemas pobliz. Takovych firem je nejmin3-5 a vyhodny je to mezistatne, lokalne v CZ nikoliv. Klidne to ale vyuzij, je to veci proste kalkulace toho, kolik stoji tvuj cas.

Dnes frci spis postomaty a balikomaty :-) ale to ty jako z oboru bys mohla vedet ;-) soudruzi z ceske posty tam delaji takove tunely, ze konkurence se odvolava a uz to je 3 roky zabrzdene...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Např. balík do 5 kg mezi cz a sk stojí asi 300 - 400 Kč cz a sk poštou, zásilkovna to dělá do 100 Kč a v současnosti funguje.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Pouzivat Ceskou postu pro sousedni zeme na jine, nez rekomanda, je lehce predrazene, ano, to davno vime. Pouzij postubezhranic cz a nemusis nikde chodit.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Jo, to je zejm. pro ty, co pro usetreni 10 korun jedou sveta kraj :-) tedy pokud to nemas pobliz. Takovych firem je nejmin3-5 a vyhodny je to mezistatne, lokalne v CZ nikoliv. Klidne to ale vyuzij, je to veci proste kalkulace toho, kolik stoji tvuj cas.
Zase tak trochu kecas Jendo z hladu, zasilkovna me stoji cca 50,- , C. Posta (resp. prodejce) chce az 150,- za balik, s baterkou do auta jsem se chytal az od 250,- nahoru.
Tak kdyz jses takovej frajer a nic to pro Tebe neznamena, posli mi pls obcas 100,- - 200,- kacek na ucet, co Ty na to ?
Dam Ti pak cislo uctu do SZ, ok ? :)

Mi silne pripominas frajirky co kdyz jim obcas reklamuju levny zbozi mi reknou drze do oci : "A co byste chtel za ty prachy?", tak je o "ty prachy" pozadam, jeste nikdo mi je ze svyho nedal, jakoze by sah do kapsy a rek "nate, co byste chtel, dyt to dneska nic neni".
Co Ty, Ty das ? :D :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Jiste, baterka je tezka a preprava k mym dverim za 150,- je odpovidajici cena, pokud si zajedes od vas z vesnice do Brna na zasilkovnu a usetris 100,- (pokud nekdo zasilkovnou posila za 50?) tak je to tva volba - psal jsem snad neco jineho? Cena hodiny casu cloveka v produktivnim veku s prumernym platem je cca 300,- (v ekonomice to ma presny termin), takze si vyber - komfort nebo "levne", viz vtip o ctnarich
Taku, co kvuli uspore prejedou cle mesto do jineho suprmarketu.

Ja to udelal jinak, napsal jsem mistnimu prodejci odkaz co chci (lonske ceny a doprava 149,-):

http://www.cekl-eshop.cz/euro-power/aut ... power-74ah 1199,-
http://www.cekl-eshop.cz/kategorie-1/autobaterie-70ah 1198,-
http://www.cekl-eshop.cz/kategorie-1/autobaterie--72ah 1198,-
http://www.cekl-eshop.cz/kategorie-1/autobaterie--74ah 1198,-

a navrhnul mu cenu s dopravou a baterku zajel nekam do velkoobchodu mi sam dovezl a jeste mi ji (zadarmo) zamontoval do auta. A ze u nekterych aut je to lahudka.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Ctes zase rychle a zase blbe, baterku od 250,- nahoru, za min mi ji nikdo poslat nechtel.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Podporuj mistni prodejce ty globalisto :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ajla

Příspěvek od culka »

Baterka je tazka jak osipana. V zime sa chlapovi nechcel nastartovat truck. Vtedy bolo trosku chladno asi -36, to by som sa nestartovala ani ja. Museli sme uz kupit novu, teda nove, lebo na diesel ma dve. Do Smartu do kufra mozem nalozit 50kg. Tam bola jedna a vpredu pod nohami mal druhu. Ak by boli tri, tak by som tu tretiu mala pod volantom
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

culka píše:Baterka je tazka jak osipana. V zime sa chlapovi nechcel nastartovat truck. Vtedy bolo trosku chladno asi -36, to by som sa nestartovala ani ja. Museli sme uz kupit novu, teda nove, lebo na diesel ma dve. Do Smartu do kufra mozem nalozit 50kg. Tam bola jedna a vpredu pod nohami mal druhu. Ak by boli tri, tak by som tu tretiu mala pod volantom
ha

jak ta ciganka co medzi stehna zacvikne basu piva a vynesie je von pod suknami bez platenia
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Podporuj mistni prodejce ty globalisto :-)
Kdybys napsal mistni loupezniky, byl bys presnejsi, jenze loupeznici se nepodporujou :D .. maji jednoduse smulu :-).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ajla

Příspěvek od s.arik »

Janek píše:Cena hodiny casu cloveka v produktivnim veku s prumernym platem je cca 300,-
Docela se bavím tvými názory na výši průměrných českých příjmů a nejnižších možných výdajů (:-) Pokud tak i žiješ, musíš už být milionář nebo jím budeš ještě před důchodem, gratuluji a piš dál, zdalipak se nečemu přiučíme...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Jj, je to holt Jenik Vsevedu, jenze ponekud mimo realitu :D ..
Ale treba je to (jak hezky nalinkovala ajla) ten kamuflovany andel, co nam ma ukazat tmu, abysme umeli rozpoznat krasu svetla.
Lze se proto hnevat na tmu ? :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Culka, volovo je holt volovo :-)

Sarik, vygoogluj si opportunity costs... A pak zkus ekonomicky vycislit tu usporu cesty z dediny X do brna kvuli uspore 150,- - jen pro zajimavost, jestli se bavime oba o tomtez samem... U Tebe ta OC vyjde treba nizka, kdyz jsi napsala, ze se nudis, ale presto tam nejake naklady budou, baterii neodvezes autobusem... Ohledem milionare - to je kazdy, kdo ma nejakou splacenou nemovitost a nebydli v najmu, anebo ne?

Cepheus: takze mistni sobestacnost nepestujes a nakupujes v globalnich a nizkonakladovkach? Ja jsem ti dal navod, jak to lze za rozumnou cenu, kdo z Vas ma alespon zakladni ekonomickou zkusenost, nebral on ani jeho rodina pripevky pridavky podpory invalidni duchody nemocenske...

U tebe me fascinuje jedna vec, jsi pry zivnostnik a pritom soustavne sedis za kompem a pises, copak nemas nejake zakazniky? Jestli ano, treba 1 do tydne? A jak jsou hodni, nebrblaji nad tvou cenou za praci, dopravu a tak? Tohle tema by totiz dalo na samostatny topic, asi nemapatujes clanecek na toto tema z ILblogu, pana miliardare, jak psal glosu na remeslniky... Mozna bych to nekde vyhrabal. Dobry osli mustek, ne?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Ty ses taky osli, ale ne mustek ale kobliha :D .. do ostatniho Ti vubec nic neni, nebud zase tak vlezlej Jenda :wink: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Je nam jasny, ze cucas ze systemu jak kojenec cecik, viz pokus maskovat davky tve manzelky. Pred 100 lety bys musel ty solit a makat :-) a okradat zakazniky abys prezil :-) to jen na adresu tvych soustavnych brekotu, jak je dnes ziti spatne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Boze ! Ty jses osel kluku ! :D
Pred 100 lety jeste nasi pra-pra-predkove rikali na h...o co uvideli v plince "papu" a matalli si jej na sebe, minimalne tolik jim bylo ! :D
Cize o tom bavit se nema smysl uz vubec .. never vsemu co kde vyctes.

Pobavils dneska opet dokonale, nezklamals, hehe, mimino zazilo pred prevratem pry dost, se z Tebe dorvu smichy :lol: (:-) (:-) ..
Nic konecna pro dnesek, uz mam dost (teda ma branice) :D .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
Janek píše:Cena hodiny casu cloveka v produktivnim veku s prumernym platem je cca 300,-
Docela se bavím tvými názory na výši průměrných českých příjmů a nejnižších možných výdajů (:-) Pokud tak i žiješ, musíš už být milionář nebo jím budeš ještě před důchodem, gratuluji a piš dál, zdalipak se nečemu přiučíme...
no jo vacsina z nas sa stane milionarmi az v tom duchodu :mrgreen:
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Jsem osel, Buridanuv, moudrejsi ustoupi.

A kdo to nechape, necht si vyhleda v googlu "cena ušlé příležitosti" - ma heslo i na ceske Wiki a najdes spoustu bakalarek. A pokud si tohle neuvedomis, tak se nediv, ze miliony nemas, pesimisto ;-) zivot promrhas u kompu, pokud nepobrals zaklady... Zbyde ti jen to tve urazeni a plakani nad tim, co je spatne...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Chtěla jsem sem dát nějaké fotky z mobilu Sony Ericsson a když ho napojím na přetahovačku, napíše, že probíhá pouze dobíjení a nemůžu ty fotky přetáhnou do pc. Nevíte, co s tím. (Adaptér dcera někam odtáhla.)
300 Kč na hodinu, to nevím jak se dělá. Na poště mají doručovatelé asi 54 Kč na hodinu nebo 8500 Kč hrubého úkolové mzdy.
Co ty vlastně děláš, Janíku. Tvůj deník jsem zase nenašla a teď si nevzpomínám, že bych to někde četla. Domnívám se, že IT, když máš takové představy o mzdě.
My máme tu podatelnu zásilkovny tak, že si můžeme dojít pěšky, jinak by to fakt nemělo smysl, ale stejně jsem nic nevyužila, nebo jsme to s Katkou nakonec nechali být. Taky ty byliny jsem jí ještě neposlala.
Nasušila jsem už asi 300 gramů. Jenomže...
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Janíku, odsuzuješ lidi, kteří berou ze systému (ale při nákupu výrobku nebo služby zase přispívají formou dph). Jeden společensky známý člověk řekl: "Jsem pro levicové strany, které podpoří chudé, dřív, než si přijdou sami pro jídlo do mé lednice." Pokud někomu bylo dáno, že má zdraví, vzdělání, úspěch, je povinen pomoc těm, komu se toho nedostalo.
Stejně nejvíc ze systému berou politici. Daně by měly být dobrovolné. Politici dostávat min plat. Pak by se poznalo, kdo chce pomoc (minister z latiny pomocník) společnosti.
Tohle téma je dost zajímavé a jde to dělat jinak. Ale chce to studovat filosofii. Ekonomové to nevyřeší.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ajla

Příspěvek od Fiona »

:D
A mne spis Janik prijde jako dalsi andel, se svym poselstvim. Vsak nejde o to jestli ma pravdu nebo ne, ta je vzdycky subjektivni. Spis jde o to ze pokud to co rika nekde zaboli, mozna to muze byt oblast kde odmitame videt do oci bijici, coz je cenna vec, vzhledem k tomu jaky jsme tu spolek ulitlych samorostu. To my vsichni vime, jaky by mel byt svet kdyby bylo po nasem, a on se zas vyzna v tom matrixu co tu je. Mozna si to vybira svou dan, ale kdo muze rict ze to u nej a u me ne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ajla

Příspěvek od Fiona »

Ke krmeni chudych se staci podivat na Afriku, na ktere si ted honi image kdejaka charita a kapsu kdejaka korporace. Aby bylo mozne silnym lidem ukrast zemi a lidska prava, nejlepe zacit darecky zdarma a vychovat z nich zavisle pasivni prijemce. Krmit chude je spolecensky zasluzne, podporuje to chudobu a tudiz i jeji protipol. Ukazat chudym ze jsou bohati naucit je nakrmit se sami, za to se leckdo dozil popravy.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

1 Varujte se konat skutky spravedlnosti před lidmi, jim na odiv; jinak nemáte odměnu u svého Otce v nebesích. 2 Když prokazuješ dobrodiní, nechtěj budit pozornost, jako činí pokrytci v synagógách a na ulicích, aby došli slávy u lidí; amen, pravím vám, už mají svou odměnu. 3 Když ty prokazuješ dobrodiní, ať neví tvá levice, co činí pravice, 4 aby tvé dobrodiní zůstalo skryto, a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

ajla píše:Janíku, odsuzuješ lidi, kteří berou ze systému (ale při nákupu výrobku nebo služby zase přispívají formou dph). Jeden společensky známý člověk řekl: "Jsem pro levicové strany, které podpoří chudé, dřív, než si přijdou sami pro jídlo do mé lednice." Pokud někomu bylo dáno, že má zdraví, vzdělání, úspěch, je povinen pomoc těm, komu se toho nedostalo.
Ano, v prirode to tak funguje. Silni pomohou odstranit ty slabe, ale ano, ja jsem humanni. Jenze, podivej se na ne, krici s natazenou rukou a kdyz se jim nabidne prace: ne to my delat nebudem... S prvni casti take nemohu nesouhlasit, jenze - je to tak spravne? System se udrzuje v chodu tak, aby plebs (to neni nadavka, jak si nevdelanec muze myslet) drzel usta a krok - a funguje to, uz od rise rimske...

Ono nejvice rozumu maji delnici v hospode, ale v praxi?

Stejně nejvíc ze systému berou politici. Daně by měly být dobrovolné. Politici dostávat min plat. Pak by se poznalo, kdo chce pomoc (minister z latiny pomocník) společnosti.
Tohle téma je dost zajímavé a jde to dělat jinak. Ale chce to studovat filosofii. Ekonomové to nevyřeší.
To je jeden z nazoru. A kdyz to tak bude, politici budou UPLATNI, protoze kazdy bude vedet, ze potrebuji bokem (jako cisnici atp.).

Podle me by meli dostavat vic, ale tohle je demogracie - vlada luzy, jak rekl ... Dohledej si. Zkratka vetsina pitomcu prehlasuje mensinu vzdelancu a je to, komunisti i nacisti se dostali k moci LEGALNE DEMOKRATICKY, nebo ne?

Neni to tak jednoduche ...

Zajima mne, kde v argentine ma fungovat NP, o tom nic nevim... Tam take meli par inflaci a i v te africe, vozili penize na trakari - superhyperinflace...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Fiona píše:Spis jde o to ze pokud to co rika nekde zaboli, mozna to muze byt oblast kde odmitame videt do oci bijici, coz je cenna vec, vzhledem k tomu jaky jsme tu spolek ulitlych samorostu. To my vsichni vime, jaky by mel byt svet kdyby bylo po nasem, a on se zas vyzna v tom matrixu co tu je. Mozna si to vybira svou dan, ale kdo muze rict ze to u nej a u me ne.
Vnimam to stejne tak, viz muj podpis... Nejen:

- Vyhybame se informacim, ktere nase presvedceni/viru narusuji
- Pokud zjistime cokoliv, co svedci proti nasemu nazoru/vire, odmitame tomu uverit

Ja si rad vyslechnu nazor a jsem predem ochoten ten svuj upravit, protoze nechci dopadnout, jak ti druzi... Jenze, ono se casto nedostava argumentum protistrane, o to vice ma emoci :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Fiona píše::D
A mne spis Janik prijde jako dalsi andel, se svym poselstvim.
Hehe me taky :D .. ted strasny dusno, vsude je ho plno a za pul roku jej tu nebude, bude zase nejakej jinej "cvok" (Olfess3? Janek2? kdo vi?) :lol: .
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: ajla

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše:Ohledem milionare - to je kazdy, kdo ma nejakou splacenou nemovitost a nebydli v najmu, anebo ne?
Ani z tý ekonomiky tomu moc neporozuměl... Totiž - Nemovitost ve které sami bydlíte se do investičního majetku nepočítá. Navíc kolik různých přísavných vynucených nákladů nadále požírá ("fondy oprav", "náklady na dům", atd. atd.) "Máš v" (lupou bys je nedohledal, jsou neviditelné - mrknem se pod matraci? - co když jsou tam?) ní třeba milióny ale jak je z ní TY znova dostaneš (už je dostala baňka)..zpátky? Pak půjdeš pod most? Proto z tebe obvykle věci co sám (s)potřebuješ alespoň tedy matematicky milionáře neudělají (Možná máš jinou metodiku výpočtu-sem s ní ať jsi přínosem), navíc na co ti to na stará kolena bude.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Asi ctu pozorneji nez ty, vsak rikam, upgraduj komp, melikana, sahaw a dalsi i ja, ty nemovitosti uz nepotrebujeme.

Zkratka nejsme zaprdeny prizdisraci , co se boji jit pod most :-) copak je problem se zmenou stravovani, zmenit i ostatni?

bitvu vyhrajes, kdyz se nebojis zemrit. Kdo to pravil?

To je muj pohled na vec. A vydelat miliony korun z niceho, to chce zkratka leta driny a odrikani, toho vetsina lidu NENI SCHOPNA, to je prosty fakt. Nechci se nikoho dotknout. Nikdy jsem nemel protekci, tlacenku nebo podporu, nededil ani nic podobneho, aby bylo jasno, soudruzi :-) a hyposku jsem taky nemel.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět