ajla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

http://www.ireceptar.cz/zdravi/osvedcen ... k-zimolez/

Dobré je na tom to, že tyto rostliny se dají pěstovat u nás. Vlastně ony klidně rostou samy. Stačilo by je různě v okolí sázet a k tomu jiné keře a stromy původních nebo odolných rostlin, aby si děti a vůbec lidé mohli volně brát. Na sídlišti nám rostou aronie a pokaždé je lidé sní. My jíme taky tisinky, divoké třešně a mirabelky co rostou různě v okolí. U nás jsou nejdříve borůvky na konci června začínají a zimolez je prý už v květnu. Pokusím se ho sehnat a někde zasadit. Teoreticky by nám mohli růst v okolí všechny potraviny, které potřebujeme.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ajla

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:.. superfood, je komicke sledovat, ako je kazdy rok "IN" ina rastlina.
přesně, stejně jak i tu léčebné nápady
já bohužel nemám nic kyselýho rád i když je to zásaditý,
uvidím jestli se konečně dočkám arguty, samice už maj několik metrů i plody a snad se nakonec vzpamatuje i ten zatím mrňavej šamec
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Všem a všemu přeji krásné vánoce, zdraví, klid, lásku a vnitřní spokojenost, bohatství ducha a hojnost ve všem, co si naše srdce žádá, hodně štěstí.

http://www.youtube.com/watch?v=yZUZ_twxVwY
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Náhodou jsem se dostala na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=OXgcnmCEpsc a chtěla jsem si hned zkusit sytit se pránou. Vydrželo mne to 2 a půl dne, den a půl prána bez jídla i vody, den jsem k tomu pila vodu. Na váze jsem vůbec neubyla. Pak jídlo, jednou denně, dnes např. krásně zralé třešně, švestky a cherry rajčátka. Potřebuji ještě zhubnout a na práně se právě nehubne. A teď vím, že s tím nic neudělám, musí to přijít samo :D Ale moc děkuji za tuto zkušenost.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od epony »

henri monfort je velmi inspirativny clovek s charizmou, tieto videa z prednasok z ciech som pozrela viac krat a vzdy ma nakopnu k tomu aby som si dala post :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Na práně jsem byla 2 dny, zatím mě spíš láká bohatě prostřeno http://www.fullyraw.com Snad to jednou bude díky zp možné pro většinu lidí :D http://www.vseobecnyzakladniprijem.cz/i ... jMQkMb8u2o
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Všem krásné vánoce, plné štědrosti, lásky a pohody :br

http://www.jacquielawson.com/preview.as ... ath=105741
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Cestou do města jsem se zastavila u nádherně rozkvetlého keříku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Dap ... ereum0.jpg Jemné kvítečky vypadají jako šeřík a příjemně voní. U nás v prosinci kvete akorát tento lýkovec a v prosluněném dnu to byl skvělý zážitek.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

https://www.youtube.com/watch?v=YSFy-WfzVs0

Video na vita kafe, někdy si ho zkusím udělat, podle ingrediencí musí být moc dobré :delicacy:

Ingredients:
1-2 cups of Raw Coconut water
5-10 pitte dates
¼ cup carob powder
a few fresh ipeppermint leaves
little vanilla bean or 1 drop extract
a dash of cinnamon or nutmeg
2 tablespoons of cacao
fresh almond milk if want a creamer
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Katěnko, nemůžu najít tvůj deníček a sz jsem ještě neposílala. Moc ti děkuji za nabídku, mlýnky bych potřebovala. Jen myslím, že se to z sk nevyplatí posílat. Ty mlýnky jsou dost těžké a poštovné dost drahé. Myslím, že na kafe by tobě mohl vyhovovat tento http://www.cerstvakava.cz/384-rucni-mly ... emp-cerny/, nebo hodně cestuješ. Tak kdybys chtěla, se ti po něm podívám. :br
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Ještě si musím zapsat, že moje mnohaleté 95% vitariánství, duchovní cesty, pozitivní myšlení a moc přítomného okamžiku nefunguje zdravotně podle mých a obecných představ, tak jsem si dovolila běžné vegetariánské jídlo. Vše je naprosto v pohodě. Jen musím dál zůstat na vita kvůli váze, ta se nejlépe udržuje na rawfood. :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše:Ještě si musím zapsat, že moje mnohaleté 95% vitariánství, duchovní cesty, pozitivní myšlení a moc přítomného okamžiku nefunguje zdravotně podle mých a obecných představ, tak jsem si dovolila běžné vegetariánské jídlo. Vše je naprosto v pohodě. Jen musím dál zůstat na vita kvůli váze, ta se nejlépe udržuje na rawfood. :D
:)
asi záleží, jaké přesně vitariánství "táhneš". Co přibližně nejvíc jíš... A samozřejmě i jak moc se pozitivní myšlení daří aplikovat... :) No a co jíš, když ne vita... a co to je to tzv. běžné vegetariánské jídlo? ")

Mě se zas váha nejlíp udržuje i bez vita, ale na druhou stranu se necpu koláčema atd. Ovšem váha (resp. tělo) si v rozmení pár kil dělá co chce. ") Nemá to ani moc logiku (jím tak nějak pořád stejně, pohybu je taky cca stejně) a radši to moc neřeším. Svaly jsou beztak těžší než tuk...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: ajla

Příspěvek od bukaj »

Pozitivní myšlení může i ublížit. Iluze pozitivity a dokonalosti se často využívá pro únik od nepříjemných skutečností, čímž se vlastně pouze oddaluje jejich řešení nebo přijmutí, nelze-li je řešit. Ty nepříjemné věci ale přetrvají a čím více se jim odporuje, tím intenzivněji se začnou projevovat.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Kubo, Pavli samozrejme mluvila o "aplikaci pozitivniho mysleni", nikoli o predstirani pozitivniho mysleni, coz by byla aplikace mysleni nasilim:).
Treba lidi zavazne ("nevylecitelne") nemocni casto predstiraji pozitivitu, hraji divadlo pro sve pribuzne, pro okoli.
Pak samozrejme plati co pises, ani lecba nefunguje, nejde to zevnitr cloveka pac tomu on sam neveri, vse je hrane, tudiz nefunkcni.

Jinak plati, ze na sebe pritahnes presne to na co porad pravidelne myslis, tak nas Vesmir jednoduse v principu funguje, o tom nepochybuj ani na okamzik :wink: .
Proto musis s myslenkama a pranima zachazet opatrne, Vesmir nerozlisuje myslenky typu toto CHCI/NECHCI, co slysi v Tve hlave (i negativni myslenky) to Ti posle driv nebo pozdeji do cesty, na to muzes vzit jed:).

Proto taky mimochodem nefunguje "boj proti cemukoliv" (negace) ale "konani pro vec" (pozitivni pristup), vnimas rozdil ?
- proti necemu bojujes, mas mit boj, dalsi nesnaze, spoustu nesnazi (neprijemnych skutecnosti)
- pro neco se maximalne nadchnes a jdes za tim - mas to mit, je to jednoduche jako facka :-).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Jinak plati, ze na sebe pritahnes presne to na co porad pravidelne myslis, tak nas Vesmir jednoduse v principu funguje, o tom nepochybuj ani na okamzik :wink: .
Proto musis s myslenkama a pranima zachazet opatrne, Vesmir nerozlisuje myslenky typu toto CHCI/NECHCI, co slysi v Tve hlave (i negativni myslenky) to Ti posle driv nebo pozdeji do cesty, na to muzes vzit jed:).
jj :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Pavli, přibližně nejvíc jím, co je zrovna na krámech z ovoce a zeleniny v nabídce, tedy za výhodnější cenu a pak co v okolí roste. Takže celkem pestrá strava. Po letech zjišťuji, že jsou na tom vzhledově, zdravotně i energeticky líp mnozí lidé kolem mě, kteří alternativní směry nepraktikují. Tak jsem si řekla, že si "užiji" a chvíli jedla vegetariánskou stravu, jako zeleninovou polévku, bramborový salát, lečo z rajčat, paprik a cibule s rýži, vařené vajíčko, smažené žampiony, makovou buchtu ... prostě běžná veget. jídla, která dělávám dětem. A vše mi moc chutnalo. Jenomže, váha jde nahoru, takže zase jako obvykle jdu do půstu na vodě na pár dní max 10 a dál na rawfood, nebo se mi tak nejlépe udržuje váha. Už se znám.
Vím, že myšlenkami si vytváříme osobnost, a tak si určujeme osud. Pozitivní myšlení aplikuji tak, že myšlenky pozoruji a tu, které nechci dát prostor, ihned (než začne působit) nahradím vhodnou. Jenomže.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Kubi, to ale neubližuje pozitivní myšlení. Pokud máš v mysli příjemnou harmonickou myšlenku, tak by měla takto působit. No a nepříjemné pocity, ty bychom už, podle duchovních učitelů, vůbec neměli v nás udržovat, ale ihned nahradit vhodnými. Pak by teoreticky nepříjemné situace neměly vznikat. Když tak uveď příklad, abych tě líp pochopila.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Cephe, naprosto souhlas. Zdá se, že lidé vždycky věděli, že mysl působí na fyzické tělo. Dá se to poznat nejen ze starých duchovních textů, ale taky z lidových písní a přísloví. Znám taky citáty německého filozofa Wilhelma von Humboldt:
"Přijde čas, kdy bude hanba být nemocný, kdy nemoci budou chápany jako výsledek působení zvrácených myšlenek." „Je důležitější, jak člověk osud přijímá, než to, jaký ten osud je.“
To všechno a mnohé další vím, neboť je to normální vědět, a přesto výsledek vypadá podle známého: Člověk míní, pán Bůh mění. :lol:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše:Pavli, přibližně nejvíc jím, co je zrovna na krámech z ovoce a zeleniny v nabídce, tedy za výhodnější cenu a pak co v okolí roste. Takže celkem pestrá strava...
počkat - ovoce, zelenina - ok, ale co třeba ještě nějaká semínka atd? ") Možná jsi to spíš jen zapomněla napsat. Nechci chytat za slovo. ") Pokud by to ale bylo jen ovoce a zelenina, tak se ani nelze divit, že poté ta popisovaná vege jídla tak chutnala. ") Tělo aspoň trochu tuků v potravě miluje. Alespoň to moje...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše: ...Po letech zjišťuji, že jsou na tom vzhledově, zdravotně i energeticky líp mnozí lidé kolem mě, kteří alternativní směry nepraktikují. Tak jsem si řekla, že si "užiji" a chvíli jedla vegetariánskou stravu, jako zeleninovou polévku, bramborový salát, lečo z rajčat, paprik a cibule s rýži, vařené vajíčko, smažené žampiony, makovou buchtu ... prostě běžná veget. jídla, která dělávám dětem. A vše mi moc chutnalo. Jenomže, váha jde nahoru, takže zase jako obvykle jdu do půstu na vodě na pár dní max 10 a dál na rawfood, nebo se mi tak nejlépe udržuje váha. Už se znám.
Vím, že myšlenkami si vytváříme osobnost, a tak si určujeme osud. Pozitivní myšlení aplikuji tak, že myšlenky pozoruji a tu, které nechci dát prostor, ihned (než začne působit) nahradím vhodnou. Jenomže.
hodně věcí je i geneticky daných. Jsou lidé, kteří kouří atd... a přesto vypadají skvěle a taky se skvěle cítí... on pak ale může jednoho dne nastat zlom. ;)
Mňam, vařené vajíčko atd... podle mne váha leze nahoru akorát tak z té makové buchty třeba. ") Ale každý jsme jiný. Já si nejlíp udržuju váhu pravidelným jídlem (žádné velké mezery mezi jídly - teda x hodinové jo, ale ne půsty delší než půlden :mrgreen: ) a pohybem. Otázka je, co budu říkat za dvacet, třicet let... Nejhorší váhu jsem měla kdysi po půstech a následném jídle (které bylo ale z většiny ovocné s pár výkyvy a ty výkyvy se setsakra uložily - teda na můj vkus; podle BMI jsem byla furt ok ") )

No jo, mrchy myšlenky... ")
Trochu vlastně souhlasím i s bukajem. Když si třeba představím žít dlouhodobě na místě a stylem, který mi nevyhovuje, tak to ani pozitivní myšlenky nezachrání. On jakýsi vnitřní diskomfort s danou situací ani není třeba většinu dní tak silný, nevnímáme ho, ale jakmile jsme oslabení, tak si to uvědomíme víc. U mě to bývá často spojeno se střevy atd - a to ať už konzumuju cokoli. Prostě někdy něco vycítím i dopředu - že se něco stane, tak se třeba i dostaví nechutenství nebo střevní potíže... nejdřív dumám nad jídlem, ale v následujích pár dnech se vyjasní, že o jídlo nešlo, ale že bylo něco "ve vzduchu"...
Promiň, nějak jsem se zamyslela. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše: No a nepříjemné pocity, ty bychom už, podle duchovních učitelů, vůbec neměli v nás udržovat, ale ihned nahradit vhodnými. Pak by teoreticky nepříjemné situace neměly vznikat.
:) to někdy nejde. Mě třeba dneska něco rozčílilo a muselo to prostě ven. Jakékoli násilné nahrazení pocitu jiným by to jen udusilo pod pokličku. Já to ale vypustila, chvilku si to odžila a pak se uklidnila něčím jiným. Ale ihned ne. To je nepředstavitelné. :oops: :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše: Člověk míní, pán Bůh mění. :lol:
asi by byla jinak nuda :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Ale jo, obcas "vypenit" je myslim zdravy, je to jakysi pojistny ventil :-).
Pavli, zmena okoli (pobyt a tak) je taky v silach kazdeho cloveka, nejde to pravda nekdy hned, ale aspon mas pozitivni myslenky v te podobe ze se na neco novyho tesis:).
Dojde mi pokazdy kdyz ted vylezu ven na zahradu a vidim ten zeleny koberec, uz zeleny stromy, ze to stalo za tu namahu a usili.

Jeden "Buh" tam zmoula tenisak co mu hazu a steka si o nej, dalsi 2 "Bohove" leti do stodoly na hnizdo (vlastovky, chystaji se jako loni na mlady) a hned prijdes na jiny myslenky:).
Jak me neco s..e (stve :D) vypadnu ven do zahrady a je po stresech:).
Ajli, pravda, pan Buh meni, aby nebyla nuda, proto "planuju" radej s rezervou a nebo s nahradnimy plany b) c) d) ... atd :D ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

pozitivne myslenie.

clovek nemoze plavat na pusti, akokolvek pozitivne by myslel na vodu.

pokial mam velky subor ludi na pusti a budem do nich hustit ze musia plavat, budem im pustat instruktazne videa ake su plavecke styly
budem sirit propagandu o pozitivnom mysleni na vodu a plny bazen a vytvorim atmosferu ze kto si plny bazen myslienkami nezhmotnil a nedokaze v nom zaplavat vsetky 4 OH styly, plus ten piaty na psicka, tak prepadol v pozitivnom mysleni a mal by sa z toho vnutorne trapit
a byt cely zivot nestastny, ludia sa uz budu medzi sebou sekyrovat a buzerovat a budu sa obvinovat z nedostatocne pozitivneho myslenia, ludia su uz taki.

budem tam predavat knihu, na obalke fotka vysmiateho guru, ako si v hlave vytvril ten baze a plave v nom a ziadna realita suchecho horuceho piesku ho z toho pozitivneho myslenia nevyrusi

taky pozitivny guru sa bude usmievat aj ked mu bude atomka padat rovno na hlavu, alebo ked mu spoluobcania zvolia scientologa za prezidenta

pasca na ludsku dusu a na ludsku mysel, od tisicrocnych cirkiev az po moderne new age

myslim pozitivne na vecne veky a nikdy inak

z materialu : poucenie z krizoveho vyvoja v strane a spolocnosti po negativne mysliacom 13 zjazde
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:taky pozitivny guru sa bude usmievat aj ked mu bude atomka padat rovno na hlavu
A co s tim Ty chytroline spravi guru nasrany na cely Svet (podobne jako Ty) ? :D
Ahaaaaaa !! .. on tim svym ustavicnym vztekem tu atomku ubrzdi na posledni chvili, a ona (taky vzteky cela bez sebe) nebouchne :lol: (:-) ..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Ale jo, obcas "vypenit" je myslim zdravy, je to jakysi pojistny ventil :-).
Pavli, zmena okoli (pobyt a tak) je taky v silach kazdeho cloveka, nejde to pravda nekdy hned, ale aspon mas pozitivni myslenky v te podobe ze se na neco novyho tesis:).
Dojde mi pokazdy kdyz ted vylezu ven na zahradu a vidim ten zeleny koberec, uz zeleny stromy, ze to stalo za tu namahu a usili.

Jeden "Buh" tam zmoula tenisak co mu hazu a steka si o nej, dalsi 2 "Bohove" leti do stodoly na hnizdo (vlastovky, chystaji se jako loni na mlady) a hned prijdes na jiny myslenky:).
Jak me neco s..e (stve :D) vypadnu ven do zahrady a je po stresech:).
Ajli, pravda, pan Buh meni, aby nebyla nuda, proto "planuju" radej s rezervou a nebo s nahradnimy plany b) c) d) ... atd :D ..
souhlas s celým příspěvkem :)
(ps: na plány jsem vyčerpala už asi celou abecedu, ale nestěžuju si)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, Rudo... to už popisuješ "odezdikezdi"...
Člověk nemusí být guru pozit. myšlení... hlavně nezahořknout. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:Rudo, Rudo... to už popisuješ "odezdikezdi"...
Člověk nemusí být guru pozit. myšlení... hlavně nezahořknout. 8)
praveze nemusi, ale kolki sa stresuju ze nie su.
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Souhlasím s vámi všemi, je to tak. Nejlíp je právě moc nepřemýšlet a snažit se "jen tak být." Pak se vlastně otevírá šestý smysl - intuice, nebo snad brána do podvědomí a (Z bible: Utiš se a věz, já jsem Bůh.) vše je mnohem snadnější. Dokonce se ani na tu poušť nikdy nedostaneme a když ano, tak zase: Milujícím Boha, všechny věci napomáhají k dobrému. Je to v bibli, teď nevím odkazy :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Sesty smysl ma (tm) whirlpool ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

To mas dobre vyplachlou hlavu reklamama :lol: .. Janku, Janku ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

A ty zase ezoterikou, 80% lidi zvanicich o sestem smyslu nic takoveho nema, moje soukroma statistika a pozorovani. Stejne tak to plati na prvni dojem, u 80% lidi to proste je blind vystrel. Jen u 20% lidi ze skupiny, kteri tomu veri, tohle funguje. Opakuji, moje privatni statistika;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Šestý smysl je vlastně intuice. A pokud se zadaří na ní naladit, tak vše probíhá docela v pohodě, správné rozhodování, že bychom ani nedokázali rozumově zdůvodnit, proč něco právě děláme. "Kdo chce vědět, ví." jsem nemyslela nic duchovního, jen tolik, že je k tomu nzp dost materiálů a dokazování, jak může ve společnosti fungovat. Po přečtení všech dostupných materiálů jsem celkem pochopila, kde na to vzít.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Jak už jsem psala, můj zdravotní stav a vzhled neodpovídají čtvrt století asi 95% raw food. (100% jsou z nevědomosti, kromě snad květy, která má jídlo přímo ze stromů a zahrad) Navíc jsem se konečně zhubla jenom tím, že jsem jedla jednou denně běžné vegetariánské jídlo. S vitariánstvím dál souhlasím. Pokud bude možnost, tak budu ráda jíst nádherné zralé chutné ovoce a zeleninu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Jakoze jsi na tom hur nez clovek stravujici se v zavodce?
To by podporovalo mou teorii, ze vsechno je jinak a je skoro jedno, co clovek ji, ale ma to odpovidat urcitym zasadam...
Ostatne viz protichudne vyklady "cinske studie"...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše:Jak už jsem psala, můj zdravotní stav a vzhled neodpovídají čtvrt století asi 95% raw food. (100% jsou z nevědomosti, kromě snad květy, která má jídlo přímo ze stromů a zahrad) Navíc jsem se konečně zhubla jenom tím, že jsem jedla jednou denně běžné vegetariánské jídlo. S vitariánstvím dál souhlasím. Pokud bude možnost, tak budu ráda jíst nádherné zralé chutné ovoce a zeleninu.
K tomu vzhledu - snad se neřídíš vyretušovanýma fotkama na raw webech stylu "před" a "po". 8) :)
Já s jídlem experimentuju taky už docela dlouho a došla jsem k podobným závěrům. Ono jídlo je jen část skládanky, ale o tom jsme si tu už psali. ") Navíc to co je obecně považováno za zdravé, konkrétnímu člověku nemusí úplně sednout. Každý si musí najít tu svou originální cestičku a co víc, ještě ji průběžně upravovat podle aktuálních potřeb těla. Mě třeba nefungovalo veganství - nejdřív pocit pročištění, lehkost atd, ale potom se ke slovu přihlásily různé nedostatky a člověk pak "zhřešil" zbytečnou šíleností, když tomu mohl předejít dejme tomu vařeným vajíčkem jednou za čas... ")

Ještě k tomu vzhledu (nedá mi to) - tam se zobrazí kdeco. Od genů až po dostatek spánku... také pravidelné pořádné uvolnění (každý si dosadí to co uvolní jeho) zjemní rysy... a tak...
A třeba člověk se stresujícím povoláním (či dlouhodobými problémy v soukromém životě) to podle mě nezachrání ani dobrou stravou...

Ale to všechno určitě víš. Já se (zase) jen nahlas zamyslela. :oops:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ajla

Příspěvek od Fiona »

Souhlas s Pavluskou, pokud jde o mnohem vyssi podil psychiky na celkovem stavu nez stravy :) Ale je tu jeste jedna vec, a sice mira objektivity takove te optiky, jak clovek vnima sam sebe. Nevim proc, ale az prilis casto narazim na lidi co sami sebe vnimaji jako naprosto nedostatecne a selhavajici... prestoze podavaji extremni vykony a maji az tezko uveritelne vysledky! :roll: Casto totiz prave lidi co aktivne vyhledavaji zdrave zivotni styly maji neprimerene naroky a ocekavani sami na sebe, a tim prestoze na jednu stranu se o sebe dobre staraji, na druhou sranu totez usili sabotujou vecnou a neukojitelnou nespokojenosti sami se sebou. A to ma pmn na celkovy stav rozhodujici vliv. Stres az na druhem miste, fyzicke aktivity na tretim miste, strava na ctvrtem, to vse jsou vlastne pouhe symptomy toho zakladniho - jak moc se ma clovek rad.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Janek píše:A ty zase ezoterikou, 80% lidi zvanicich o sestem smyslu nic takoveho nema, moje soukroma statistika a pozorovani. Stejne tak to plati na prvni dojem, u 80% lidi to proste je blind vystrel. Jen u 20% lidi ze skupiny, kteri tomu veri, tohle funguje. Opakuji, moje privatni statistika;-)
Právě, že ho mají všichni lidé i zvířata a určitě další schopnosti, o kterých ani netušíme. Máme hledat v sobě. Že to každý nepoužívá, to je jiná. V současnosti prý využíváme pouze 10% kapacity mozku. Dalších 90% skrývá dnes nepředstavitelné možnosti pro lidstvo. Máme se na co těšit :lol:
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Ach, bože, jak všichni moudře mluvíte. Rozumím tomu a je to vše moc pravda, janku, pavli, fio. Jenomže. Je to dlouhá historie, ale pokusím se to vše nějak postupně zodpovědět, nebo sama nemám ráda a ani často nečtu sáhodlouhé texty. Zatím: Janíku, ano, v určitém smyslu, jsem na tom hůř než kolegyně. Jsem pošťačka. My, pošťáci, se v závodkách nestravujeme. A většina těch, co se stravují a žijí "normálně", jsou na tom líp než já. Pavli, žel, je to objektivní. Fio, mám se nad čím zamyslet. Nároky jsem měla velké, jak na sebe, tak na děti a teď "spadla klec" jak se říká. Koukám na západ slunce v červáncích, poslouchám :D staré písně Pacifiku a pociťuji romantiku "písní dlouhých cest". :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: Stres az na druhem miste, fyzicke aktivity na tretim miste, strava na ctvrtem, to vse jsou vlastne pouhe symptomy toho zakladniho - jak moc se ma clovek rad.
máš pravdu. :)
Když se má člověk rád, není na sebe zbytečně tvrdý, ale zároveň se nerve potravinovými šílenostmi ve velkém množství, hýbe se - vždyť radost z pohybu by měla být přirozená... nebude setrvávat v šílené práci či nezdravém vztahu a tak...

ps: já jsem na sebe bývala docela tvrdá (následek dětství - tím nechci hanit rodiče, ale měli prostě určitá očekávání...), ale dost jsem to změnila, neříkám, že k dokonalosti (bohužel)... ale všechno je teď o dost jiné.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:A ty zase ezoterikou, 80% lidi zvanicich o sestem smyslu nic takoveho nema, moje soukroma statistika a pozorovani. Stejne tak to plati na prvni dojem, u 80% lidi to proste je blind vystrel. Jen u 20% lidi ze skupiny, kteri tomu veri, tohle funguje. Opakuji, moje privatni statistika;-)
Ajla to řekla dobře - spíš to lidi nepoužívají či nevnímají, potlačují...
Za sebe říkám, že první dojem řekne hodně. Ale kdyby se mě někdo zeptal, jak někoho dle prvního dojmu popíšu, slova nestačí (či by to bylo někdy docela hanlivé, příliš tvrdé, ale odpovídající tomu současnému emocionálnímu stavu člověka). Spíš než to popsat to mám tak, že mě v podstatě nepřekvapí to co ten člověk udělá v budoucnu. Pokud tedy intuici, první dojem nepotlačím či nezapracují hormony (když je to charismatický chlap, samozřejmě ") ).
Všímám si třeba toho, že můj přítel je překvapený, že nějaký společný známý udělal to a to, ale mě to vážně nepřekvapuje.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Pro mě je důležité udržet si nízkou váhu, protože pak se nejlépe cítím. Z toho plyne trvalé omezování v jídle. Navzdory jisté zdravotní skutečnosti, jdu dál na vita, nebo tenhle způsob stravování je součástí mé celoživotní filozofie. Nebudu na něm ale lpět a za určitých okolností si klidně sním i chutné ne rawfood.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Jestli litas jak listonoska tak mas pohybu dost ne?

Pavluska: z toho bych trebas ani nic moc nedovozoval, pritel muze mit pocit, ze "ho zna" a ty ho tolik neznas a tak proste jen od nej ocekavas cokoliv, to neni v kolizi, jak jsi to napsala. Jen spekuluji. Ale jiste vis, ze ty hormony se daji oblbnout a to je imho dukaz, ze intuice moc nefunguje, je to jen odhad... Schvalne si prectI zakladni priciny iracionalniho chovani od neuro patologa a myslim ze to velmi sedi... (dal jsem odkaz do signatury) - stale premyslim, co by se na tech vyrocich dalo zpochybnit a nic nenachazim.

A k tem hormonum, nedavno v patraci relaci nekolikrate zduraznovali zakladni vzdelani jisteho snatkoveho podvodnika, ktery oblafnul spoustu VS zen, musel jsem se smat, vzdelani nema s inteligenci ani socialnim inzenyrstvim mnoho spolecneho, je to jen dogma :-) takze, kde je v tomto pripade intuice mile damy? Intuice je podle me jen dovednost, ktera lze nacvicit a nic zahadneho.

Ono kdyz se parkrat trefime a parkrat se "nechame osalit" hormonama, tak nakolik je intuice spolehliva? A s necim jako vnuknutim, nemam zkusenost, vubec nevim zda to v realu ...existuje, mozna v hypnoze lze nekomu podsunout myslenky... Ale jinak?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Pavluska: z toho bych trebas ani nic moc nedovozoval, pritel muze mit pocit, ze "ho zna" a ty ho tolik neznas a tak proste jen od nej ocekavas cokoliv, to neni v kolizi, jak jsi to napsala. Jen spekuluji. Ale jiste vis, ze ty hormony se daji oblbnout a to je imho dukaz, ze intuice moc nefunguje, je to jen odhad... Schvalne si prectI zakladni priciny iracionalniho chovani od neuro patologa a myslim ze to velmi sedi... (dal jsem odkaz do signatury) - stale premyslim, co by se na tech vyrocich dalo zpochybnit a nic nenachazim.

A k tem hormonum, nedavno v patraci relaci nekolikrate zduraznovali zakladni vzdelani jisteho snatkoveho podvodnika, ktery oblafnul spoustu VS zen, musel jsem se smat, vzdelani nema s inteligenci ani socialnim inzenyrstvim mnoho spolecneho, je to jen dogma :-) takze, kde je v tomto pripade intuice mile damy? Intuice je podle me jen dovednost, ktera lze nacvicit a nic zahadneho.

Ono kdyz se parkrat trefime a parkrat se "nechame osalit" hormonama, tak nakolik je intuice spolehliva? A s necim jako vnuknutim, nemam zkusenost, vubec nevim zda to v realu ...existuje, mozna v hypnoze lze nekomu podsunout myslenky... Ale jinak?
ha, já se ale nepasuju na odborníka na intuici. :) Jinak si myslím, že hlavní problém s intuicí je ten, že není snadné ji rozeznat od toho kolotoče v hlavě atd... teda teoreticky rozeznat jde, jsou na to nějaké techniky, ale pochybuju, že je to 100%ní. To samozřejmě ne. No ale stejně si trvám na tom, že mám intuici trochu silnější než např. můj přítel. ") On je právě ten, kdo se rádoby řídí jen racionálně, ale mezi námi: stejně prdlajs. Každý se dopouští iracionalit (i viz ten Tvůj odkaz). Čistá racionalita je utopie. :)
Ty hormony jsou jen jedna z mnoha věcí, které nás ovlivňují a čistou racionalitu vylučují, souhlasím. ")
S tím sňatkovým podvodníkem to není překvapivé a taky souhlasím, že dostudovaná vš o ničem nějak extra nevypovídá. Mám spoustu kamarádek, které jsou opravdu objektivně vzato chytré (nejen kvůli absolvované vš ") ) (a pohledné), ale z mnoha různých důvodů setrvávaly či setrvávají v šílených vztazích. Tam je ta iracionalita naprosto hmatatelná, ale ony si kolikrát nedají říct... a klidně si s dotyčným pořídí i dítě (což já bych si stokrát rozmyslela). Co naděláš.
Že jde intuice nacvičit? Podle mne spíš jde nacvičit její lepší vnímání, ale nehádám se. Je to jen můj iracionální pocit, názor. :)

ps: já se jen intuicí neřídím. Poradím se většinou i s mozkem (úplně slepou zamilovanost atd nevedu). 8)

Ajlo, Ty musíš mít pohybu mraky, ne?! Jako pošťačka... pokud nejezdíš autem teda...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ked sa clovek ktory ma aj ludsku dusu, nauci rozmyslat a vnimat srdcom, tak uz hlavu nepotrebuje

to co sa nazyva raocinalita, to su len mozgove konstrukcie, riadene EGOM a sluzi to len na vytvrenie valstnej ideologie, teda suboru dovodov, argumentov vysvetleni atd atd a to si kazdy tvori tak, ako mu to podvedmie nariadi

takze kazdeho jednaca "racionalita" je pre vonkajsieho pozorovatela "iracionalita"

ked mam "svoju racionalitu" je to umela konstrukcia aby som osetrene zdovodnenei rozhodnuti svojho podbedmoia, intuicie a ti citlivejsie aj srdca. V podstate recionalita jednocaa je len subor vyhovoriek, ale jedoncovi sa to vsetko zda logicke a samozrejme.

Kazdy iny clovek to vsalk ma nastavene inak a tak ma iny subr vyhovoriek a tak nutne povazuje kazdeho ineho za iracionalneho.

Co znamena : MOJE EGO ROZMYSLA INAK AKO TVOJE EGO

katastrofa pre vyvoj jednica nastava ak strene druheho coveka, ktory ma subor vyhovoriek takmer rovnaky alebo uplne totozny, potom si ako sa vravi : "sadnu do rany" a vzajmne sa presviedcia o sovojeej genialite a racionalite a uz nie su schopni brat solidne ziadne ine nazory a posudzuju zvysok ludstva za iracionalnu debilitu

specialny pripad vznika v situacii GURUIZMU, ked jedinec je tak silny a ponukne nieco za cim pisti dusa vela ludom, ze si vytvori skupinu zavislakov , ktori svojho Guru tak uctievaju ze vyhovorky ktore mali odlisne vymazu a preberu vyhovrky svojho Guru a ich EGO sa tane len kopiou EGA svojho guru, ale len tak rozriedenou slabou kopiou, kedze sila EGA guru je vsetko prevysujuca a potalcujuca

takto vznika potom kolektivna "racionalita" vsetkcyh clenov sekty a zvysok sveta je totalne iracionalny.

Machizmus je len jeden priklad ktory vsetci pozname
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

rudo píše: takze kazdeho jednaca "racionalita" je pre vonkajsieho pozorovatela "iracionalita"
Znas esej o stupidite na youtube a pochopis, prumerne inteligentni clovek nemuze mit vetsi problem posoudit racionalitu jine osoby, pokud vubec hovorime o stejne veci.

A co teprve kolektivni stupidita : uplne dole http://www.netusil.net/km_stupidologie (tam je

Imho co je pravdepodobnejsi, ze bude v brzku prokazana nejaka duse a srdce, anebo ze je vsechno jinak? Ostatne viz odkaz vyse, poskytuje spoustu studijniho mat. A kdyz chces, tak ver. Je to snadnejsi, nemusis k tomu nic vedet.

Jeste me zaujalo toto http://ona.idnes.cz/jak-se-pozna-prava- ... hy-sex_job aneb laska a srdce? Hmm. To jen k tomu - ze mozek pardon lava neni potreba... Asi mas pravdu, lide co pradli vire, sekte apod. jakoby jednali bez hlavy.

Anebo nemam ludsku dusu a pak vire tim padem ti nemohu rozumet... Zkratka nemohu vypnout kritick myslni, jednak jsem analytik a druhak tech informaci mam uz prilis na to, abych mohl tak snadno podlehnout nejake libive jednoduche vire a zavidim lidem, kteri (si mysli, ze) neco vedi...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: ajla

Příspěvek od lumoska »

Dalsie vtipnozaujimave citanie. Hm, toto forum ma furt svoje kvality.:-)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, ajla, zdravim Ta v Tvojom dennicku, ze ci mas este zaujem o ten makovy mlyncek. Odpisala som Ti vtedy do Jindrovho dennicka, ale mozno si si to tam nenasla.
Ja ho aj tak nepouzivam a Ty by si ho aspon vyuzila. :)

Pripadne ak by si chcela, 3.6 by som ho mohla skusit poslat po kamoske, ktora ide na otocku do Breclavi, ak by Ti tento sposob vyhovoval viac ako posielat Ti ho postou z Bratislavy.
Keby nieco, posli sz, aby mi prislo avizo e-mailom, lebo na vitaforum chodim len velmi sporadicky a na chvilku. Pa.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

ajla píše:Katěnko, nemůžu najít tvůj deníček a sz jsem ještě neposílala. Moc ti děkuji za nabídku, mlýnky bych potřebovala. Jen myslím, že se to z sk nevyplatí posílat. Ty mlýnky jsou dost těžké a poštovné dost drahé. Myslím, že na kafe by tobě mohl vyhovovat tento http://www.cerstvakava.cz/384-rucni-mly ... emp-cerny/, nebo hodně cestuješ. Tak kdybys chtěla, se ti po něm podívám. :br
Katěnko, díky za nabídku. Pořád to platí, jestliže je fakt nepoužíváš a z Břeclavi by to bylo výhodnější. Píšu sem, nebo sz neumím, ale zase nespěchám :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:A ty zase ezoterikou, 80% lidi zvanicich o sestem smyslu nic takoveho nema, moje soukroma statistika a pozorovani. Stejne tak to plati na prvni dojem, u 80% lidi to proste je blind vystrel. Jen u 20% lidi ze skupiny, kteri tomu veri, tohle funguje. Opakuji, moje privatni statistika;-)
tady zase něco k tomu http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... vedci.html ")
Ale ono je jedno co se kde píše.. každý má nějaké své zkušenosti a ví, zda může své intuici důvěřovat nebo ví, že intuice moc nepobral (či ji přehlušuje rozumem).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět