k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Fuujin »

A tobě ty listy nechutnají ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Jo chutnají, teď jsem si zamilovala ledový salát ... Dokonce odpoledne se už cítím přecukrovaná z ovoce a těším se na něj, až mě to pěkně zalkalizuje :-) Jen na to prostě nějak zapomínám a nebaví mě žvýkat samotné listy, rada si to přidávám do salátu (ty listy tvoří tak 80%:-) ...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: k.winky

Příspěvek od kveta »

jen tak pro doplneni vita informaci: veskere zrale syrove cerstve ovoce, ktere je oznacovano za kysele (citrusy, kiwi, atd) je po poziti alkalicke. :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

kveta píše:jen tak pro doplneni vita informaci: veskere zrale syrove cerstve ovoce, ktere je oznacovano za kysele (citrusy, kiwi, atd) je po poziti alkalicke. :)
Použila jsem asi špatný pojem ... Když jím celý den sladké ovoce, tak zelené to pak pomůže vyrovnat...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: k.winky

Příspěvek od kveta »

jak to myslis, k winky, ty slunicko moje, vyrovnat co? nic si ze me nedelej, jsem jen zvedava eto fsjo. (:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: k.winky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já už zelené večer šťavim/piju denně, včera jsem měl driják z jetele, moc mě neuspokojil (chuťově teda vůůůůbec (:-) ), ale nakonec jsem ho s velkým sebepřesvědčením vypil, o jeho přínosu ale pochybuji.

Dnes jsem měl šťávu z hlávkáče a 3 řapíků celeru, kterážto mě uspokojila plně, dá se říct, že po prvním hlubokém loku jsem byl v naprosté extázi :wink: .
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: k.winky

Příspěvek od kveta »

hugo, jsem rada ze prozivas extazi po stave z hlavkace a rap. celeru, a co z ovocnych stav extaze mas?

ja osobne doprorucuju tem, kteri ji chtji ci si mysli ze ji potrebuji, zeleninu jen v podobe stavy, v takove forme ma urctite silne blahodarne ucinky. vim to nebot jeden z lidi co uz znam pres deset let si ovocne i zeleninove stavy dava az na nejake vyjimky denne. tato osoba si preje byt anonymni. trpi paranoidou.

jen tak v my divoky predstavivosti, si dovedu predstavit jak asi silna a to i chutove musi byt takova jetelova stava, nevim zda bych byla schopna takovej drijak pozrit. proc o jeho prinosu pochybujes? jakou jsi mel na nej reakci?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: k.winky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Příjemné stavy mívám po šťávě z ananasu, pomerančů a pár snítkách čerstvé máty.

Taky po šťávě z vodního melounu, ale jen z těch, co jsem měl při pobytech v Řecku. Z těch zakoupených u nás se NLB nedostavuje, ať jsou sebezralejší.

Naopak ne moc příjemná je pro mě šťáva z většiny druhů v obchodě koupených jablek, a to i bio (asi díky jejímu očistnému účinku nebo bůhvíčemu - jednou jsem si tak dal po půstu a po pozření dvou loků jsem si musel jít lehnout - po chvíli nepříjemný stav od žaludku, mžitky před očima, hlavová motanice jako kdybych si dal práska, po čtvrthodince jsem byl ale dobrej). A podobně nepříjemné stavy mám i po šťávě z celerové bulvy (naopak ten zelený řapík mě lahodí na těle i duši).
Třeba ale z jablek co mám na zahradě mě šťáva nikterak nevadí, i když stavy blaženosti se po ní taky nedostavují.

Koncentrovaná šťáva z jetele je chuťově opravdu hnusná (až nepříjemně ultraextra hořkotrpká, i když mám hořké šťávy třeba z rukoly nebo pampeluch celkem rád), žádná extáze se zaručeně nedostaví, naopak se dostavilo žbrundání v břichu >:-)
A přání být anonymní respektuji, zřejmě tu osůbku chápu ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Ahoj Katko,
Ty musis byt velmi silna osobnost. Nejen ten maraton, ale i ty stavy a vubec ta duslednost na vita. Jen malokdy neodolas svodum nevita koncentrovane stravy. Vis co by me zajimalo? Jak hustou mas krev, kolik bilych krvinek a podobne veci. Mozna to zni divne ;-), ale nejak ted resim "technicke" veci kolem "detoxikace", hustoty krve a podobne. Chci si to proste ujasnit, jsem zvedavej. Nechces nekdy zajit darovat krev? Tam Ti vsechny tyhle hodnoty zmeri pred vlastnim odberem. Jasne, ze az Ti bude osmnact, driv Te nevezmou, ale fakt by me to zajimalo ;-)

Ja pujdu zase darovat koncem cervence a to uz snad budu asi mesic ciste na vita, tak jsem sam zvedav, jake budou ty hodnoty oproti poslednimu odberu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Ahoj Sitare :-) Překvapilo mě, jak jsi mě oslovil, ale nevadí mi to :-) Jo, vůle a odhodlání mám hodně, ale beru to jako samozřejmost, když něco hodně chci, když si něco přeju, tak v to věřím a nevzdám to, ani kdyby mi kosti lámali, taková jsem prostě já ... Vita jsem od září, což není ještě ani rok, ale už se to stalo součástí mě, není cesta zpátky a ani jí nehledám, je mi dobře, svobodně, krásně a je to už jako moje přirozenost ... chutě už mě netrápí, jsem přesvědčená o tom co dělám a zamilovala jsem si tenhle životní styl ... Moje úlety byly z nerozumu, spíš že jsem svému okolí chtěla dokázat, že moje strava není dogma a že nejsem ulítla, jak si třeba mysleli a že si při společenských událostech dokážu dát taky něco "normálního", nechtěla jsem působit jako exot ... Ale byla to hloupost, nepotřebuju někomu něco dokazovat, abych to pak odnesla ... Už to do mého života prostě nepatří, neláká mě to ...
Je zvláštní, že mi zrovna o tom dárcovství píšeš ... Minulý týden se mi dostal do ruky leták ... Dost jsem o tom uvažovala a říkala jsem si, že hned jak mi bude osmnáct tam půjdu ... jediné co tam ještě psali jako podmínku min. hmotnost 50kg, já balancuju těsně pod, ale tak to by asi tak nezkoumali nebo by stačilo předem se trochu víc najíst :-) No vidíš, ani mě to nenapadlo, ale také by mě zajímalo jakou mám krev ... a ještě víc, jak se mi změnila..

Děkuju, že jsi napsal, potěšilo mě to !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Jo, tech 50 kilo tam je, to je pravda. Otazka je, jak by byli dusledni. Me se vzdycky jenom zeptaji kolik vazim, ale kdyz pujdes poprve, mozna Te opravdu zvazi, tezko rict. Na jednom ci dvou kilech by asi nebazirovali, kor u holky. Jsou radi za kazdeho darce. Otazkou je, kolik bys mela bilych krvinek, to uz bys asi neokecala ;-)

Taky je info: http://www.darujkrev.com/clanek.asp?file=darcovstvi

Tohle je dobry:

- po odběru dostane dárce většinou kupón na občerstvení v nemocničním bufetu (většina transfúzních oddělení nenabízí pouze rohlík a čaj, nýbrž širokou škálu pokrmů, včetně palačinek, pizzy, hot-dogu apod.)

Ovoce tam fakt nemaji, maximalne tak stoprocentni dzus, ale to neni podstatne, kvuli tomu tam nejdes.

To jmeno jsem si nejak zafixoval z maratonu, ale pises, ze Ti to neva, tak snad dobry.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od epony »

k.winky, muselo to byť komické vidieť ťa, ako odšťavuješ v hotelovej sprche melon :D a biela čoko s macou a lesnymi plodmi je moja najoblubenejšia, išla by som sa po nej utlcť :D aký odbor to študuješ?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

ty statní čokoládové mi moc nejedou, ale ta s macou ... mmmmmmm :D ale příležitostně :-)

Je to přírodní medicína:
http://www.skolaprirodnimediciny.cz
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

winky, jaktože můžeš studovat, když ti není 18? já jsem tu školu zvažovala, ale odradily mě dva důvody, jeden byl právě věk a druhý vysoké školné, na které nemáme..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

veri píše:winky, jaktože můžeš studovat, když ti není 18? já jsem tu školu zvažovala, ale odradily mě dva důvody, jeden byl právě věk a druhý vysoké školné, na které nemáme..
Všechno je to jen o domluvě, zavolala jsem tam a řekli mi, že když jsem ročník, tak to není problém ... Je tam uvedeno 18, jako věkové omezení spíš kvůli tomu, že je to docela složité a aby to byl člověk schopen pochopit, měsíc sem, měsíc tam nehraje tolik roli ... No a školné je hodně, ale naši mi to zaplatili dopředu k narozkám, protože jsem si to moc přála ... A jinak ti taky chci poděkovat, že jsi mě k tomu navedla :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Co se týká čínské medicíny, mám k tomu svůj názor doladěný osobní zkušenností, víc napíšu večer, teď jsem v práci a času moc nemám. Jen krátce, i u vita jsem zažila období, kdy mi nebylo dobře a přitom jsem se stravovala dost podobně bez extrémů, byl to přelom zima-jaro, trvalo to asi sedm týdnů a pak se to zase srovnalo. Reflexka je super, miluju, dělám i sama,ale od druhého je lepší. Už jsem byla zaškolena na návštěvě u jedné masérky v němčině.... :lol
Jsem ráda, že tě to baví, mě taky, jsem v branži, pokecáme. Už se teším na Treffpunkt.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

awa píše:Co se týká čínské medicíny, mám k tomu svůj názor doladěný osobní zkušenností, víc napíšu večer, teď jsem v práci a času moc nemám. Jen krátce, i u vita jsem zažila období, kdy mi nebylo dobře a přitom jsem se stravovala dost podobně bez extrémů, byl to přelom zima-jaro, trvalo to asi sedm týdnů a pak se to zase srovnalo. Reflexka je super, miluju, dělám i sama,ale od druhého je lepší. Už jsem byla zaškolena na návštěvě u jedné masérky v němčině.... :lol
Jsem ráda, že tě to baví, mě taky, jsem v branži, pokecáme. Už se teším na Treffpunkt.
Super, večer napiš, tvůj názor mě zajímá :-)

Taky se těšim !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

K čínské medicíně jsem se poprvé dostala kvůli zdraví...jak jinak. Dneska to vidím i z profesního hlediska a potkávám se s lidmi, kteří se tím živí, takže i z druhé strany, nejen z pozice klienta. Co se týká mé zkušennosti a názoru:je dobré se s ní seznámit, vnímat i jiný úhel pohledu, který je schopen člověka hodně posunout, není standardní. Nepasuju se tady do role odborníka TČM, na to mám pokoru. Systém je celkem složitý, studuje se léta, nejlepší profíci to dědí po generacích. Vypozorovaných zkušenností si cením, ne vždy se dají dobře logicky vysvětlit, ale to nemění nic na jejich výsledcích. Velký respekt mám u TČM v systému bylin a různých lektvarů (třeba víno z pavouků) a určitě bych měla problémy některé věci pozřít. Moč je proti tomu pohodička...No, jo Evropan. :lol: Osobní zkušennost: jednu dobu jsem měla zažívací problémy (časté průjmy, nestrávená potrava) a byla jsem anemická...plus ještě některé přidruženosti. Nedalo se to spravit, při syrovce mi bylo zle, právě syrové jsem netrávila... ovoce jakžtakž, zelenina byla tragédie. Bylo mi řečeno, že mám stagnaci krve a oslabenou slezinu a tudíž doporučena lehká tepelně upravená strava...Zkusila jsem. Zažívání se opravdu výborně spravilo, navíc to bylo v zimě, takže jsem se cítila dobře, ale na druhou stranu jsem zešedla v pleti a byla unavenější a vůbec taková lemra. Navíc se rozjela všežravost (nikoliv rozežranost) a to mi bylo jasné, že to jde ke zlým koncům, půjdu-li takto dál. Utípla jsem to a vrátila se k postupně k vita, od té doby jsem už problémy se zažíváním neměla. Pravda, dneska to dolaďuji elixírem z jetelových hlaviček a pampelišek apod.Stačí malé množství, megalomanství je tady na škodu, je to lék, nikoli klasická potrava. Jsem si jistá, že jsem dělala dost stravovacích chyb, ale díky za ně, dost jsem se o sobě dověděla. Neustále se mi to vrací: poučky a různé teorie je jedna věc (i když to platí na většinu), ale co mi skutečně říká mé tělo, je věc druhá. Pokud jsem své tělo neposlechla, a ono to řekne víckrát, tak jsem sklidila to, co jsem zasela.
Respektuju, že někdo může na principech TČM dlouhodobě prosperovat, nicméně já to nejsem.
Ovšem v praxi se nejčastěji setkávám s chytrolíny, brouky pytlíky a tak, co mi na potkání vykládájí jak jsem přejinovaná, protože mám kudrnaté vlasy a nebo mi vykládají,že mi zlobí žlučník a jsem taková a maková....a neměla bych jíst sladkosti...to je vážně k smíchu. Spletli si klimatické pásmo, kulturu, genetické přepoklady, neuvažují v kontextu...Jestli opravdu někdo čínské medicíně rozumí, tak uvažuje v souvislostech a je její součástí. Jinak co se týká principů (jing-jang, cvičení, orgánové hodiny, chlad, vlhkost,stagnace, typologie...) je to podnětné, ale důležitější je jednat v harmonii sám s sebou. Pokud někdo tvrdí, že mu tento styl sedí, neremcám, respektuju, i když sama sobě bych to nedoporučila. Asi to není úplně vyčerpávající, ale až se sejdem, můžem pokecat.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Děkuji Awi za obsáhlou reakci ... určitě si o tom popovídáme a těším se na to ... TČM určitě obsahuje něco co dává smysl, ale taky to neberu jako dogma ... Zajímám se o to, je to zase jiný směr a jiný pohled ... Hlavně mě ale zaujal názor, že při jezení pouze jinových potravin (syrová strava) trávicí systém stagnuje, zplmaluje se, nemá dynamiku a narušuje se sestupná funkce ... A tohle přesně na sobě pozoruju už asi půl roku ... Čtu tady denně příspěvky od lidí, jako bojují s vařenými věcmi a s chutěmi na ně ... Já ne, nemám na ně chuť, mám ráda ovoce, to nejvíc, ale samozřejmě mi chutnali i věci, které jsem si dělala dřív ... Jsem takový gurmán :-) Takže mě bavilo připravovat si a třeba i mamce mňamky jako vita polévky, pomazánky, saláty a podobně, chtěla bych se na tom cítit krásně a užívat si ty stavy jako ze začátku a jako to mají dlouhodobější a stoprocentní vitariáni, ale není to tak ... Cítím se pořád těžce, plně, zvracím, přesně jak jsi to řekla, tělu dělá problém trávit syrové, jako by to vůbec neumělo zpracovat ... Nechci ale dělat kroky zpět ... ale kdybych věděla že mi to pomůže, klidně bych si sem tam přidala něco v rámci veganství ... Třeba si napařit chvilku zeleninu a smíchat jí se salátem, nebo trochu rýže ... Jen moc nerozumím tomu, co na tom by mi mohlo pomoct, je to pro tělo lépe stravitelné ? Co jsi jedla ty ? Už vážně nevím, co zkusit, jen se mi to zhoršuje a nic zatím dlouhodobě nepomohlo ... Je to ale taky dost v myšlenkách, pokusím se víc soustředit na zdraví a na pohodu...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Psala jsem, že bych to sobě už nedoporučila a tudíž si nedovolím ani nikomu druhému. Pravda je, že mi to pomohlo, ale nebylo to zadarmo. Zešednutí pleti, únava (ale ne extrém), mlsotivost všeho druhu a navíc vypěstované nechutenství k některým poživatinách. Během toho měsíčního mixu tak 50/50 (syrovka-vařené) jsem ponejvíce jedla dušenou pohanku s Kelpamare, brambory a jejich vývary, dušenou brokolici, mrkvu, rýži basmati a sem tam jáhly, občas švýcarku. Dopoledne to bylo ovoce, ale k obědu nebo k večeři nejčastěji jen podušené bez jakékoliv syrové přílohy. No, dneska se mi ze všech těch poživatin obrací žaludek, takovou pohanku bych nedala ani náhodou, opravdu radši hladovět.Rozhodnout se každý musí sám za sebe. Nesoudím nikoho, rozhodne-li se v souladu sám se sebou něco vyzkoušet, taky to může člověka hodně naučit.
To nestrávené bylo dobře vidět i ve stolici a to jsem žvýkala nechutně pečlivě, až jsem z toho měla namožený mandibulus. Nejhůř to bylo opravdu se zeleninou-hlavně mrkve, řepa, paprika, rajčata, ale i ovoce, zejména ananas a citrusy.Ovšem pro mě to nebylo tak zlé, měsíc v tuhé zimě se přežil, teď bych měla boje, takových dobrůtek dozrává....
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od mira »

Kdysi jsem četl akreditovaného makrobiotika Boba Cara a ten se
zmínil o tom,že z obilovin(zrnin) je nejvíc Jang pohanka.
Zdůvodňoval to jejím tvarem a velikostí.
Možná zkusit namočit a umixovat na mléko.
Když netráví,nemá asi cenu něco jíst,dokuď nebude hlad.
Jsou tady profíci,jako např.Panda,určitě poradí,až bude mít čas. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

mira píše:Kdysi jsem četl akreditovaného makrobiotika Boba Cara a ten se
zmínil o tom,že z obilovin(zrnin) je nejvíc Jang pohanka.
Zdůvodňoval to jejím tvarem a velikostí.
Možná zkusit namočit a umixovat na mléko.
Když netráví,nemá asi cenu něco jíst,dokuď nebude hlad.
Jsou tady profíci,jako např.Panda,určitě poradí,až bude mít čas. :)
Jedla jsem ji vařenou...a ta má velmi specifickou vůni, skoro smrádek, subj.
Syrové obiloviny celkem nemusím, tuto fázi mám už dávno za sebou a nevidím důvod to jíst. Nejen, že mi nevoní ani za syrova, ale hlavně vůbec nechutná, tak to tělu necpu. :D Přeci jenom za dobu, co jsem na vita, už taky leccos ze svých začátků fakt nemusim.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od mira »

Já ji zařazuji každý den proto,že má pro mě zajímavou
nutriční hodnotu. Ale pochoutka to není. :D
Zato zbožňuji ořechy,ale ty jsou méně jang.
(Nevím,co si o Jin-Jang-ové teorii myslet)
Všeho s mírou.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: k.winky

Příspěvek od Jirka N »

Já myslím, že to dává určitou logiku. Tělo má ve všech směrech limity na přizpůsobení se. Ať už jde o stravu, fyzickou či psychyckou zátěž. A když se limit překročí je nutný si dát chvíli pohov. Nabrat síli a pokračovat v adaptaci delší dobu a možná už ani další pauza nebude potřeba. Jasně asi se nabízí říct: nabrat sílu z čeho? Z méně kvalitní potraviny? Já myslím, že v tomhle případě, ale nejde o výpadek živin. Podívjeme se kolem, kdyby tohle byl výpadek živin, tak už jsou v Americe zase jenom indiáni. Ať už za to může energie nebo něco jinýho, myslím, že změna byla příliš rychlá.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

winky, dari se ti odstavnovat ovoce na HJ bez pyre? nebo jak to predkrajujes aby pyre nevzniklo? miluju jablecnou a hroznovou stavu ale vystavit ji na HJ je pro me nezvladnutelny ukon, po prvnich par kouscich jen pyre..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Fuujin »

Já nevím kwinky, nemohly to být spíš kombinace sladké+kyselé ovoce ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Sweetie píše:winky, dari se ti odstavnovat ovoce na HJ bez pyre? nebo jak to predkrajujes aby pyre nevzniklo? miluju jablecnou a hroznovou stavu ale vystavit ji na HJ je pro me nezvladnutelny ukon, po prvnich par kouscich jen pyre..
Ahoj Sweetie, no pyré ne, ale když tam nedám tu síťku, tak mi tam zůstane i dužina, což většinou vítam ... Jablečnou moc nedělám a když jo, tak v odstředivce HJ se na ní asi nehodí ... Ale s hroznama to jde parádně, ty hovínka co lezou úplně suchý, jen pecky a slupky ... Ale u toho hrozna to není pyré, ale spíš že jsou tam kousky dužiny..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: k.winky

Příspěvek od bstrd »

k.winky píše:
Sweetie píše:winky, dari se ti odstavnovat ovoce na HJ bez pyre? nebo jak to predkrajujes aby pyre nevzniklo? miluju jablecnou a hroznovou stavu ale vystavit ji na HJ je pro me nezvladnutelny ukon, po prvnich par kouscich jen pyre..
Ahoj Sweetie, no pyré ne, ale když tam nedám tu síťku, tak mi tam zůstane i dužina, což většinou vítam ... Jablečnou moc nedělám a když jo, tak v odstředivce HJ se na ní asi nehodí ... Ale s hroznama to jde parádně, ty hovínka co lezou úplně suchý, jen pecky a slupky ... Ale u toho hrozna to není pyré, ale spíš že jsou tam kousky dužiny..
-ja som stavenie jablk na rucnom stavici uplne zavrhol, pomer "odpad" a stava sa mi vobec nepozdaval, to ich radsej konzumujem cele...jedine s ktorymi to slo boli ultratvrde supekyselace
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

diky za reakce.. hrozno s pecickama mi HJ ucpava, musim ho v prubehu cistit. hroznovka je muj favorit, jen to hrozno je porad tak drahy..
fildazeman
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 19, 2007 9:18
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od fildazeman »

Sweetie,

s tím hroznem a cenou, ono to je tak, že jsme si všici zvykli na to, že veškeré ovoce z celé planety máme k dispozici (globalizace), přitom dle mne bychom měli jíst sezónní ovoce, nebo minimálně ovoce z našeho kontinentu -staré Evropy, ekologický dopad už raději neřeším. Vím přes zimu, či na jaře je to pro vitariána nejtěžší a dát si banánek z kolumbie, či tak láká.

Zamysleme se nad tím, jestli není rozumné to přetrpět a počkat si na "domácí", vyzrálé, v pravý čas ...

Druhá stránka věci ikdyž se ti hrozno atd. zdá mimo sezónu drahé, stejně to nezaplatí výrobní náklady třebas v jižní americe - rolníci josu vykořisťováni, neuhradí to ani zdravotní pojištění, zkusme se nad tím zamyslet.

Nechci být mravouk, slaďoučké ovoce mi teď chybí, ale vidím prostě dál ..

Jinak přeji krásné pozdní jaro a s úsměvem do toho.

Filip :o
Nedělejme rozdíly - Ty jsi vegetarián, já jsem vitarián on je vegan, ....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

ono je teda lepší to vod těch vykořisťovaných rolníků(banánosadovníků) rači nekoupit?
jinak :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
fildazeman
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 19, 2007 9:18
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od fildazeman »

Ale Buci,

spíš jde o to orientovat se na domácí trh, na místní, na Evropu, omlouvám se ale prostě věnuji se ekologii, právům lidí a hlavně zvířat a tohle mě nenechá klidným. vím, že Čechy nejsou rájem pro vitariány, Thajsko, a další tichomořské atd. země jsou přívětivější co se týče ovoce.

Mám na paměti, že vitariání, převážně vegani, kteří jí ovozel ... nejí rafinované věci, průmyslově vyráběné, zbytečně nebalené dělají pro sebe a hlavně pro Zemi moc moc, jen jsem to psal k zamyšlení. Vím, že 20 banánů je stejné jako si dát porci masa - ekologicky, demograficky ...

Jen zamyšlení, nic víc.

Ale uvědomuji si že je jaro a domácího ovoce krom skladových jablek není a když si koupíme něco ovoce dovezeného stále máme pro planetu neskutečně velký přínos - nemá to být útok.

Filip

P.S. to vykořisťování je taky o tom, že spousta domácích produktů , ovoce se vyváží a dováží se spouta cizího, přes kontinenty (dokonce převažuje), takže tak..
Nedělejme rozdíly - Ty jsi vegetarián, já jsem vitarián on je vegan, ....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

fildazeman píše:Ale Buci,

spíš jde o to orientovat se na domácí trh, na místní, na Evropu, omlouvám se ale prostě věnuji se ekologii, právům lidí a hlavně zvířat a tohle mě nenechá klidným. vím, že Čechy nejsou rájem pro vitariány, Thajsko, a další tichomořské atd. země jsou přívětivější co se týče ovoce.

Mám na paměti, že vitariání, převážně vegani, kteří jí ovozel ... nejí rafinované věci, průmyslově vyráběné, zbytečně nebalené dělají pro sebe a hlavně pro Zemi moc moc, jen jsem to psal k zamyšlení. Vím, že 20 banánů je stejné jako si dát porci masa - ekologicky, demograficky ...

Jen zamyšlení, nic víc.

Ale uvědomuji si že je jaro a domácího ovoce krom skladových jablek není a když si koupíme něco ovoce dovezeného stále máme pro planetu neskutečně velký přínos - nemá to být útok.

Filip

P.S. to vykořisťování je taky o tom, že spousta domácích produktů , ovoce se vyváží a dováží se spouta cizího, přes kontinenty (dokonce převažuje), takže tak..
mám na to iný svojský názor, ale útok to není, každý máme nárok na své (ná)(v)hledy, avšak další diskuse nejsem schopen, pohybuji se nyní v jiném duchosvětě
:mrgreen: nevim co to znamená
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

fildazeman píše: P.S. to vykořisťování je taky o tom, že spousta domácích produktů , ovoce se vyváží a dováží se spouta cizího, přes kontinenty (dokonce převažuje), takže tak..
Přesně tak, já bych si leckdy ráda dala českou mrkev, ale není. Stejně jako český celer, cibule, česnek atd. Všechno co se dá vypěstovat u nás, jsou tu jen česká jablka, hrušky a když má člověk štěstí, tak na trhu koupí jahody. Ale už i ten pitomý česnek je z číny. Dost mě to štve.
A to přirovnání 20banánů=1porce masa mě zaujalo. To je jako 6 obědů vitariána = 1 oběd masožravce, to už docela má cenu..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od mira »

U nás jsou první vlaštovky v podobě banánů Fair trade,
ale většinou ty vykořisťovatelské.
O bio-ovo-zel nějak nelze zakopnout,ani když nezvedám nohy. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: k.winky

Příspěvek od bstrd »

-pre kopu ludi je nalepka fair trade a bio len ospravedlnenie aby sa mohli dalej venovat bezduchemu konzumu, akurat pri tom maju cistejsie svedomie... to uz nehovorim co vsecko uz je dnes bio...tento tyzden som videl plagaty ze v biopotravinach prijmaju objednavky na biomäso...v zdravych restikach smazia biostejky a biolososy...mali by konecne zacat vyrabat biopivo a biocigarety, aby sme si mohli uzivat ako "normalni" ludia, nie??? :twisted:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

tak nevím jak biopivo, ale biovíno existuje :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: k.winky

Příspěvek od Fiona »

V Anglii se bezne prodava primo "organicke" pivo :)
Pokud jde o tzv "bio-maso", tak presto ze se mi to prici, na druhou stranu uznavam ze myslenka ze vetsina lidi v dohledne dobe prejde na bezmasou stravu je nerealna :? A tudiz se vrazdit bude... Prece jen ale v tom vidim jisty pokrok, kdyz si nekdo radsi priplati za maso z farmy kde zvirata behaji volne a aspon si neco malo pred smrti uzijou. Tedy ve srovnani s klasickymi velkochovy na zpusob koncentraku, kde od zacatku nemaji ani spetku osobnihoi prostoru a dustojnosti. Ona mozna prave tudy vede cesta postupneho uvedomovani si ze zvire neni vec.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: k.winky

Příspěvek od kveta »

veri píše:tak nevím jak biopivo, ale biovíno existuje :)
ano, je to tak, hodne lidi si mysli, kdyz je potravina bio, je nezavadna/zdrava. ale neni to tak.

jedinou hodnotnou potravinou pro lidi je syrove cerstve ovoce, jestli je bio, uz nejhraje hlavni roli, ale samo ze bio, cerstve ovoce primo ze stromu je uplne nejlepsi.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Ahoj Katko,
to, že máš štěstí na duriana Ti odpouštím. To, že už sem moc nechodíš a táhne Tě to spíš na freshness Ti taky odpouštím. Ale to, že píšeš o chudém slovníku českého jazyka se odpustit nedá. Jak to tak cítím, nikoliv vím, řekl bych, že čeština je nejkrásnější jazyk v celém známém vesmíru ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

ano a hlavne my jedinni umime mluvit, jiny narody sislaj, neumi r, rackujou, chrochtaj, nebo maji nemenny ale silny prizvuk.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Ale Sitare, tak jsem to nemyslela :-) Samozřejmě, že čestina je krásný jazyk, ale durian je durain :D A to že sem teď chodím málo mě také mrzí, ale mám teď tolik aktivit a vyřizování, že nestíhám vůbec to co bych chtěla ... Snad to zase doženu, mějte se krásně ! :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Advid »

No já jsem teď zase vyklusávač, pokud jde o vita. :) :) Ale už jsem si koupil Thrive Diet. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět