k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

k.winky

Příspěvek od k.winky »

Ahojky všichni, jsem tady sice nováčkem, ale zakládám si deníček, protože předpokládám, že tyhle stránky v následujících (doufám) letech budu hodně navštěvovat a především jsem se prostřednictvím tohoto s vámi chtěla seznámit a představit se...
Tak moje takové prvopočáteční kořeny jsem dala zapustit před půl rokem - chtěla jsem zhubnout nějaké to kilo, tak jsem se začala více zajímat o výživu a sport ... Během půl roku se z obojího vyvinuly koníčky a dokonce závislosti :) Začala jsem každé ráno před školou chodit od 5 běhat, začala se věnovat kondičnímu posilování a od té doby nevynechám jeden jediný den běhání ani posilovacího tréninku - užívám si to :) Také jsem si zařídila členství v knihovně, půjčila si spoustu knížek o výživě a alternativních směrech výživy ... Také jsem začala hledat na internetu a vyloženě prahla po poznání všeho co se této oblasti týkalo...
Podle všech poznatků od všech možných autorů a svého uvážení jsem postupem času začala měnit svoji stravu z "hamburgrácké" na zdravější ... pořád jsem ale hledala, pořád jsem měla někdy potíže se zažíváním, výkyvy nálad a pořád jsem nebyla s něčím úplně spokojená...
Zbožňuju ovoce a zeleninu, veškerou, mohla bych se toho ujíst :) proto mě zaujala knížka "Fit pro život I.", kterou jsem objevila úplnou náhodou u mojí mamky v práci ... Všechno dávalo smysl ... Začala jsem se řídit podle jejich jídelníčku, ale večerní jídla jsem zaměňovala za můj milovaný "kýbl zeleninvového salátu" :) V jejich knížce jsem se dověděla o Doktoru Walkerovi a hned jsem se vrhla na čtení jeho publikací (náhodou byly také u mámy v práci v té samé poličce) ... Každá stránka ve mě vzbuzovala nadšení a euforii "Tohle je ono, přesně to co jsem těch půl roku hledala !" pomyslela jsem si ... Začala jsem tedy redukovat svojí stravu tak, že jsem ještě ponechala krajíček kváskového chleba k salátu k obědu a občas k večeři tempeh (to byla moje milovaná pochoutka, bohužel se za syrova nedá jíst :( ) ... No tak jsem měla asi tak týdenní přechod ...
Samozřejmě jsem hned také zabrousila na internet a po zadání mnoho frází jsem našla spoustu článku o vitariánství a mimo jiné i tuhle...
Jsou to dva týdny co bych si dovolila považovat se za vitariánku :) 100%ní ... Nejkrásnéjší na tom je to objevování a zjišťování, pořád je toho tolik a všechno tak krásné ... S takovou chutí se cpu těmi salátky a ovocem a cítím jak z nich do mě jde ta krásná energie :) :) vždy si všechno dělam s láskou a krásně aranžuji a upravuji ...
Vůbec mě neláká vařená strava a to vše co jedí lidi kolem mě, nechápu jak jsem se tak dříve mohla stravovat a tak se přejídat :? Vždyť na mě ta knížtička, ta nová cesta, to co jsem tak dlouho hledala, čekala celou tu dobu v poličce na dosah ruky... ale já děkuji pánu bohu, že jsem jí nakonec přece našla ... Ještě se toho stejně musím spoustu naučit a poznat, to je na tom ale to nejkrásnější :) !!
Předevčírem jsem byla v Praze ... Jsem totiž z Plzně a u nás toho zas tolik k dostání není ... Hlavně jsem objevila výrobky "lifefood", tak jsem vyrazila na nákupy - další nadšení :D Nechala jsem tam skoro všechny svoje peníze na jídlo na měsíc, chtěla jsem si koupit všechno :), tak mám teď aspoň nějaké zásoby...
Všechny moje problémy jsou pryč, nevím jestli je to tím, ale věřím že jo, i bradavice, které jsem měla od pěti let a trápili mě jsou fuč !! ...
Cítím se krásně, čistě a je mi jedno co si o tom myslí ostatní, já vím svoje a to mi stačí ... Jsem ráda, že existují takovéhle stránky, kde se můžu o svoje pocity podělit s někým, kdo ví o čem mluvím... Je to tu moc pěkné...
Tak napsala jsem tu pěkný sloh a ani nepředpokládám, že někoho bude bavit to celé přečíst :lol: Ale mám také ještě pár těch začátečnických nejasností a byla bych vám moc vděčná, kdyby jste mi někdo poradili, když jste už zkušení ...
Zatím se mějte krásně, Winky
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Winky, pekné čítanie :wink: Veľmi pekne si to opísala. Vitaj! Človek nakoniec nájde, čo hľadá. Teším sa, že sa s nami budeš deliť o svoje skúsenosti.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

:) Vítej v euforických začátcích.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od epony »

Ahoj k.winky, taktiež ťa vítam :) Ešteže si objavila tu knihovnu tvojej mamy! :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Příspěvek od k.winky »

Sleduju na sobě, že vita a vůbec učení o přirozeném zdraví se mi stává závislostí ... VITA A UŽ NIKDY JINAK :) a děkuji za uvítání :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

to te prejde..:)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Proč myslíš ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

prvotni cca 2 mesicni euforie je po prechodu na vita beznou veci... zhruba po 3 mesicich je obvykle, ze clovek, vitarian jidlo prestava resit...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

uvidíme uvidíme, tak mi zatím neber iluze ... ale je mi krásně, zdravě, čistě a ten pocit nechci ztratit ... Problém mi to zatím nedělá, naopak ... i přejídání a neustále chutě k jídlu, které jsem s vařenou stravou měla jsou fuč, tak není důvod to opouštět, když jsem to konečně objevila :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

to jsi me nepochopila, ten dobrej pocit ti zustane...akorat jidlo uz nebudes resit...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: k.winky

Příspěvek od dgm »

winky, vitej. :)
dvdmchl píše:to jsi me nepochopila, ten dobrej pocit ti zustane...akorat jidlo uz nebudes resit...
dvdmchl presne. Jenze ja to porad jeste resim za druhe v rodine. Za sebe mam jasno.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

aha, tak to možná jo, tak teď je to pro mě něco nového, tak pořád poznávám a objevuju, ale časem asi včechno zevšední, až se to zaběhne..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: k.winky

Příspěvek od Fiona »

:) Taky ahoj. Jo, ten pocit je krasnej, kdyz vidis jak to vsechno funguje a jak je ti hned hej :) A myslim ze je dost dobry napad vypestovat si zdrave zavislosti uz ted, na kridlech prvni lasky. Ty zavislosti se budou hodit, az vysumi burcak a bude z nej vino >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: k.winky

Příspěvek od RadkaS »

Vitej :P
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše:prvotni cca 2 mesicni euforie je po prechodu na vita beznou veci... zhruba po 3 mesicich je obvykle, ze clovek, vitarian jidlo prestava resit...
Musím přidat svůj skromný názor a říct, že u mě tahle bezstarostnost týkající se jídla přišla už cca před týdnem, tzn. ani ne měsíc a půl na vita... Výjimku tvoří víkend, kdy mám víc času a tak si připravím něco jako krekry a pomazánku nebo placky, příp.namočím pohanku atp. Jinak vždycky něco chňapnu :)
Jak se zmiňuješ o té euforii, tu prožívám, když se zamyslím celkově nad tím, co to vlastně u všech všudy dělám :D Dojde mi to hlavně v pátek při 24hod půstu a nebo když jdu kolem mekáče :roll:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Příspěvek od k.winky »

Tak se cítím pořád hezky a vita mi vyhovuje jako nikdy nic :wink: ... Jen se teď hodně pozoruji a zjišťuji, jak je moje tělo čím dál citlivější, na to co mu dám zdlábnout :) Vždy poznám, co přesně po mě chce nebo nechce a když se "nedomluvíme", tak mi to pak dá jasně najevo ... Jestli mi rozumíte :) Chci se teď víc zaměřit na monostravu ... ne úplně, ale méně kombinovat, zjistila jsem, že se pak cítím lépe ... Asi více ovoce a méně tuků, nějak to tak prostě cítím ... Jinak objevuji další věci, které jsou pro mě nové, třeba dneska jsem poprvé ochutnala tahini - mňam :) Jen doufám, jestli bylo opravdu row :? ale snažím se to radši neřešit... No a v kuchini v hrnečku se mi namáčí pohanka na zítra k objedu, tak jsem zvedavá...
Prostě jsem ještě ve fází zjišťování a objevování a to je to co mě baví :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Příspěvek od k.winky »

Joo, tak dneska jsem se teda pěkně nadlábla :lol: No moc k smíchu to neni, chytla mě dneska nějaká žravá ... Mám dny, kdy bych raději nejdela vůbec nebo mám chuť jen na hodně vodnaté (meloun, šťávy) a pak dny, kdy nevim co bych snědla a to byl zrovna dnešek ... K snídani jsem cestou do školy zdlábla hroznové víno, které mamka přinesla od vinaře (modrý portugal - mňamky), 2 mandarinky, ve škole během dopoledne 3 hrušky, malý banánek a k obědu pak zase půl kila tohovínečka a ještě jeden malej banánek ... v půl 4 cestou ze školy ještě 5 para ořechů a rajčátko v obchoďáku jsem se vrhla na juice bar a koupila si mrkvo-řepičku hned do 0,5l :) doma mi chytli chutě na sladké, tak dva rozmačkané banánky s datlemi a hrozinkami.... no opravdu není čím se chlubit :? Nemám ráda tyhle nekontrolavatelné chutě.... Znáte to taky ? nebo jsem v tom sama ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re:

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Znáte to taky ? nebo jsem v tom sama ?
Já teda jo, znám, ale kupodivu se mi tyhle chutě daří zvládat mnohem víc, než na vařeném. Výjímku tvoří melouny, těch se za den klidně přejím, ale zas vím, že to není takový záběr, jako když plantám všechno dohromady, ať už druhy ovoce nebo i ovoce se zeleninou. Prostě u mě když melouny, tak jenom melouny.
A jaks psala výš o reakci tvého těla - jak ti je po takových dnech? těžko, normálně, lehce :D - souhlasí s tím tělo nebo jenom jazyk?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: k.winky

Příspěvek od Fiona »

Nejsi v tom sama ani nahodou ;)
To je vlastne na celem umeni stravovani to nejtezsi, naucit se jist podle skutecnych potreb a ne podle chuti. A kdyby to bylo lehke, zas by to nebylo zadne umeni. Nastesti je porad o neco lepsi, kdyz uz se stane a prepisknes to, radsi ujet na premire ovoce, nez vykoupit oddeleni sladkosti v supermarketu podle hesla "ted uz je to stejne fuk" :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

A ještě - jak jsem četla v jiném vlákně - nejsi náhodou z Ovy? A kolik ti je, smím-li se zeptat, když studuješ na gymplu? Protože já taky studuju na gymplu a v Ově, což by byla příjemná shoda náhod :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

no vidis to, treba sedite ve stejny lavici...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: k.winky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nojo, mě dnes naprosto rozhodily 3 řecké olivy ... Ale když ony jsou tak dobré, kořeněné a navíc nejsou moc slané. Pak mám taky obrovské chutě. Ale mě na jejich umlčení pomáhá nějaká zelená šťáva, aktuálně ze zeleného salátu a rukoly. Je taková příjemně hořká.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Nejsi v tom sama ani nahodou ;)
To je vlastne na celem umeni stravovani to nejtezsi, naucit se jist podle skutecnych potreb a ne podle chuti. A kdyby to bylo lehke, zas by to nebylo zadne umeni. Nastesti je porad o neco lepsi, kdyz uz se stane a prepisknes to, radsi ujet na premire ovoce, nez vykoupit oddeleni sladkosti v supermarketu podle hesla "ted uz je to stejne fuk" :)
bohužial to si tak řeknu každý den, kéž bych si dal jen to co winky, to by byl polopůst
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Re:

Příspěvek od k.winky »

veri píše: Já teda jo, znám, ale kupodivu se mi tyhle chutě daří zvládat mnohem víc, než na vařeném. Výjímku tvoří melouny, těch se za den klidně přejím, ale zas vím, že to není takový záběr, jako když plantám všechno dohromady, ať už druhy ovoce nebo i ovoce se zeleninou. Prostě u mě když melouny, tak jenom melouny.
A jaks psala výš o reakci tvého těla - jak ti je po takových dnech? těžko, normálně, lehce :D - souhlasí s tím tělo nebo jenom jazyk?
No tak jak je mi dneska ? Teď jsem snědla trošku hroznového vína, protože je takové vodnaté, tak mi nevadí, ale jinak z představy čehokoli jiného se mi zvedá žaludek, dneska budu asi trošku odlehčovat a tokové přejídání už nikdy víc !! Není mi pak dobře :? Musím si určit nějaký režim, jinak když to neřeším, tak bych jedla od rána do večera :D Ale je pravda, jak říká Fiona, pořád lepší sníst více ovoce a zeleniny než hamburgrů a knedlíků, jako to dělá většina našich spoluobyvatel :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

veri píše:A ještě - jak jsem četla v jiném vlákně - nejsi náhodou z Ovy? A kolik ti je, smím-li se zeptat, když studuješ na gymplu? Protože já taky studuju na gymplu a v Ově, což by byla příjemná shoda náhod :D
Je mi 17 a studuju Gympl v Plasích, asi 25km od Plzně, kde bydlím, škoda :) A kolik je tobě ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

buc11 píše:
bohužial to si tak řeknu každý den, kéž bych si dal jen to co winky, to by byl polopůst
Jéje, tak to nevím, jak baštíš, ale pro moje ne o moc těží než 40-ti kg tělo je tohle až až :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

k.winky píše:
veri píše:A ještě - jak jsem četla v jiném vlákně - nejsi náhodou z Ovy? A kolik ti je, smím-li se zeptat, když studuješ na gymplu? Protože já taky studuju na gymplu a v Ově, což by byla příjemná shoda náhod :D
Je mi 17 a studuju Gympl v Plasích, asi 25km od Plzně, kde bydlím, škoda :) A kolik je tobě ?
16, za necelé 2měwíce 17 a z Ovy, nevadí, aspoň někdo mé věkové kategorie :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

veri píše: 16, za necelé 2měwíce 17 a z Ovy, nevadí, aspoň někdo mé věkové kategorie :)
No upřímně mě je 17 taky za necelé dva měsíce :) v listopadu ? kolikátého ? Ani jsem nedoufala, že by se tu našel někdo takhle mladší :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: k.winky

Příspěvek od hugis »

Ej, aká škôlka sa nám to tu tvorí. Normálne vám závidím, že začínate v tak mladom veku.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od RAWka »

k.winky píše:
veri píše: 16, za necelé 2měwíce 17 a z Ovy, nevadí, aspoň někdo mé věkové kategorie :)
No upřímně mě je 17 taky za necelé dva měsíce :) v listopadu ? kolikátého ? Ani jsem nedoufala, že by se tu našel někdo takhle mladší :)
Ja mám 18 :mrgreen:
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

My začali takoví víc zahumusení....Ale zase už nám do toho rodina většinou nekrafala...Každý věk má své pro a proti. Navíc při vita stylu se ten věk většinou stírá. Většina z nás vypadá a cítí se mladší... :D, to se s vařáky nedá srovnat. Tam i dvacítka vypadá někdy jako strhaná matróna.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Jakápak školka? Vždyť jsme skoro dospělí :D Vhání mi to úplně slzy do očí, napůl štěstím napůl smutkem, když si uvědomím, že mi je za rok 18 :)

Navíc - když jsem se o vita bavila se starší sestrou - namítla, jestli je to rozumné, dělat tohle, když jsem ještě ve vývinu. No neřekla jsem nic, ale myslím, že právě teď je to důležité...ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

veri píše:Jakápak školka? Vždyť jsme skoro dospělí :D Vhání mi to úplně slzy do očí, napůl štěstím napůl smutkem, když si uvědomím, že mi je za rok 18 :)

Navíc - když jsem se o vita bavila se starší sestrou - namítla, jestli je to rozumné, dělat tohle, když jsem ještě ve vývinu. No neřekla jsem nic, ale myslím, že právě teď je to důležité...ne?
To myslel Hugo v dobrém. Jemu se totiž stýská po časech, kdy měl 18. Když se člověk ohlédne za pár let později, tak má někdy pocit, že byl ve vašich letech šťastné telátko. Jinak nemá smysl reagovat na rejpavé lidičky, i když je to člověk, kterého máš ráda, takže jsi se zachovala dobře, zvlášt pokud se snažíš být vyrovnaná a nejdeš do extrémů. :D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: k.winky

Příspěvek od dgm »

:lol: :lol: Mne muj vek taky vhani slzy do oci, taky napul stestim, napul smutkem...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem na vita "už" měsíc a půl a už se mi to začíná stávat vlastním ... Už o tom ani nepřemýšlím, vařené mi není lákadlem a začínám cítit, jak je moje tělo teď hodně citlivé ... Oproti začátku, kdy jsem si vyráběla a kupovala jen samá gurmet jídla, teď to už neřeším a jím skoro jen ovoce ... Hodně jsem si oblíbila kokosek, který jím skoro každý den ... Taky jsem přestala tolik kombinovat, je to o zvyku, ze začátku si člověk snaží nahrazovat "normální" jídla a pak už si na syrové zvykne, oblíbí si ho a je mu nejmilejší v přirozeném stavu ... Máte to také tak ?
Jen tedy hodně cítím a vidím na svém těle detoxifikaci a není to nic příjemného - akné, občas únava, vylučování všelijaké...
Hlavně ale nevím čím to je cítím se poslední dobou nějak pořád těžce, zkoušela jsem nějaké džusové půstíky, ale po jejich vysazení se to vrátilo, snad se to časem nějak srovná ... Jinak jsem na sebe pyšná a moje odlišnost se mi líbí i když to lidi občas nechápou ... Já vím svoje a to mi stačí :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak právě jsem objevila šanku, tak se na ní hodlám ve čtvrtek vrhnout, to budu mít dopoledne dost času ... Snad to pomůže i mému trávení a vylučování, které teď opravdu nemám v pořádku :(
V pondělí jdu také poprvé na kurz jógy, začala jsem se teď o ní hodně zajímat, zjišťuji, že všechny věci, které mě v životě zajímají jsou vlastně dílky jedné a té samé skládanky ... A já je postupně zkouším skládat dohromady ... I vita mi k tomu dost pomáhá, jsem klidnější, psychicky vyrovnanější a vnímavější ...
Nedělám teď nic jiného, než že hledám na internetu, ležím v knížkách a cvičím :) Moc mě to všechno baví a zajímá, teď čtu učebnici jógy od svámího Gítánandy a zkouším podle toho sama cvičit ... Ještě mi to ale moc nejde, nemám na to doma moc vhodné prostředí ... Také jsem se teď dala na čtení Hovorů z bohem .... Prahnu po poznání, všechno mě to moc baví a zajímá !! Vím, že bych se měla víc věnovat škole, ale nějak si nemůžu pomoct, prostě tíhnu jinam ... Jediné co mě ve škole baví je biologie (jedna část "mojí skládanky")..........
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

tak good luck se sankou...ta slana voda se jeste necha vypit, clovek si predstavuje ze pije malinko presolenou polevku. Jenze s pribyvajicim poctem salku se ta predstava stava hure udrzitelna. Ale nejhorsi mi na sance prisel ten pocit plneho zaludku slane, teple vody co tam zblunka a vubec nikam neodteka.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Když neodtéká, tak to je asi něco špatně ne ? No jsem na to zvědavá, každopádně až se do toho pustím, napíšu sem všechny dojmy :D
A jaký z toho máš jinak pocit, jako třeba potom ? Zaznamenal jsi nějaké blahodárné účinky ?

doufám, že se nepoblinkam :shock: ..... (:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Nebuď zklamaná, když se ti to napoprvé nepodaří, u mě to bylo taky tak :wink:

Btw, tady někde na fóru je téma o šance, tam najdeš víc infa
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Už jsem tu trošku hledala a nenašla, jsem na to čím dál víc zvědavá... :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

viewtopic.php?f=3&t=983 :wink:
Taky jsem to tenkrát hledala a nenašla, ale nějaká dobrá duše (tady jsou vlastně všechny takové :) ) mi ten odkaz poslala :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Citrusy na džusík

Příspěvek od k.winky »

Včera mi taťulda udělal radost a koupil mi dvě síťky pomerančů a jednu grepů ... Je to ale oboje nějaká zvláštní odrůda a jsou určené přímo na džus ... Dneska ráno jsem testla ty pomeranče, jsou malé, mají tenkou kůru i se pěkně loupaly ... Něco mezi pomerančem a mandarinkou ... Udělala jsem si půl litru a nemohla jsem se nabažit !!! Takhle dobrý a slaďoučký džus z pomerančů jsem ještě neměla !! prostě BALADA :)
Jsem zvědavá na grepy, jestli to bude obdobné, na ty se vrhnu nejspíš zítra ... Takže citrusům na džus z Hypernovy hurááááá :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

veri píše:viewtopic.php?f=3&t=983 :wink:
Taky jsem to tenkrát hledala a nenašla, ale nějaká dobrá duše (tady jsou vlastně všechny takové :) ) mi ten odkaz poslala :)
To máš pravdu a ty jsi jedna z nich :) děkuji !
Zítra to nastuduju na ten čtvrtek :) Dneska už budu muset jít za chvíli na kutě, jen připravit papání na zítra do školy (tašku plnou ovoce :wink: ) a hurá do pelechu ... Ráno musím vstát totiž zase ve 4:30 jako každý den...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak teď sedím u táty v kanclu a mám trošku výčitky :?
Byla jsem teď s maminou na večeři ve Slunečnici, to je tady u nás největší a nejznámější restaurant a obchod zdravé výživy ... Daly jsme si obě salátek ze zeleninového baru ... Tak to tam krásně září všemi barvami a zeleninu tam mají opravdu dobrou a čerstvou ... Ještě když jsem nebyla na vita zbožňovala jsem z toho baru hrášek, nevím jak je upravený, ale není to takový ten hnědý sterilizovaný slaný jako z plechovky, ale krásně slaďoučký, zářivě zelený a křupavý, jako jen z nějakého nálevu, nevíte někdo jak je upravený ? No samozřejmě jsem si ho dala, nevím jestli je row, ale asi ne :? a samozřejmě jsem svůj talíř trochu znehodnotila sojovým dresinkem (když on je tak dobrý) ... Ale byl bio a bez chemie, tak takové trochu menší zlo, ale stejně mam trošku černé svědomí, že jsem porušila vita :( bylo to ale moc dobré, moc jsem si na tom pochutnala a ani zdaleka to není, jako kdybych si dala třeba.... knedlíky ! Ne ?
Ještě mě napadlo, co kombucha ? Jak by zapadala do vita ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Myslím, že je zbytečné mít výčitky. Vždyť to nejíš každý den. Důležitý je trend - tedy to, co jíš dlouhodobě. I mě se stane, že se objeví něco, co není úplně vita a trochu toho sním. I když u mě je to jen moje mlsná papule a prvotřídní neslazené vysokoprocentní čokolády.
No, co se týká kombuchy, tam jsem rozpačitá. Já bych si ji nedala ani náhodou, už vidím tu střevní bouři, ale záleží na tobě. Pokud máš velkou chuť to vyzkoušet, tak si ji otestuj a uvidíš, jak ti bude prospívat. Ale jako přirozenou vita ji tedy nepovažuji a do svého pravidelného jídelníčku bych to nedala. Ale říkám, volba je na tobě.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: k.winky

Příspěvek od bstrd »

-kasli na vycitky, smer mas vybrany a obcasny krok bokom neunamena zidenie z cesty :)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak dneska se mi stal první "vita úraz" ... Při preparování kokosu, mi podjela ruka a zabodla jsem si nůž do dlaně :( Nejdřív jsem skoro omdlela, tak mě máma čapla a skončilo to pohotovostí a pár stehy ... Ale už v pohodě :) Jen to šití bez umrtvení nebylo nic moc :( prý "Slečno, vy máte nějakou tvrdou kůži." ... "Maminko, vy běžte radši pryč, ať se vám neudělá špatně.." nemam ráda doktory !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak včera jsem prováděla poprvé šanku a nijak úspěšně to nedopadlo ... Dělala jsem vše přesně podle návodu a až po šestou sklenici jsem to zvládala, pak se začal zvedat žaludek ... Ale nic to se mnou neudělalo, nic ven nešlo ... Dala jsem pak klyzma a to se mnou taky moc nehnulo, spíš se jen vrátila voda, tak nevím co bylo špatně... :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Už třetí den mám takový problém, je to problém v mojí hlavě ... Umírám chutí na smažené bramborové knedlíky s vajíčkem :( Jak je dělá můj táta, pěkně opečené... Je to boj ... vždycky si jdu dát nějaké ovoce a říkám si jak bych místo toho mnohem raději ty knedlíky ... Ach jo a představa, že tu chuť už nikdy nepoznám... Nad ostatními dobrotami radši nepřemýšlím, jídla mojí maminy ... Mám teď trochu takový stesk na tohle všechno, ale musím obstát ... Znáte také ty stavy ?
Mám výhodu, že naši se doma nestravují, tak už mamina nevaří, když nemusí ani už kvůli mě, ale třeba si nedovedu představit ten Štědrý večer ... Všichni mi budou vyčítat, že to kazím a vymýšlím si kraviny a já budu také ve stresu, když všichni okolo mě budou mít řízek a bramborový salát (jak já ho milovala :( ) ... Nevím, jestli tenhle stres je dobrý...
Jsem na vita dva měsíce, zatím bylo všechno v pohodě, ale teď mám asi nějakou krizi ... Je to jen jídlo, ale v dnešní společnosti se to prostě bere už asi jinak ... Nechtěla bych se na vařené vrátit, v tom mám jasno, to už snad ani nejde ... Jsem teď mnohem spokojenější a hlavně svobodnější ... Měla jsem dřív asi něco jako posedlost jídlem ... Neustále jsem na něj myslela a pořád se přejídala, bylo mi špatně a měla jsem z toho jen deprese, už bych to nechtěla zažít !! Pořád jsem myslela jen na to co budu jíst i když jsem vůbec neměla hlad ... dokázala jsem se přejíst tak, že jsem skončila v křečích na pohotovosti, už nikdy ! teď je mi krásně, když mám hlad, jen sáhnu po nějakém ovoci, udělám si salát, nebo když je čas tak třeba nějaký humus a hezky to naaranžuji a to si pak pochutnává i mamina... Připadám si teď ale prostě až moc odlišná od ostatních a někdy jim závidím, to jak nic neřeší a jí na co mají chuť...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: k.winky

Příspěvek od bstrd »

-tak si skus tu knedlu s vajcom (to si pamatam z detstva, kazdy kusok knedliku nacucany mastnotou...ale miloval som to) alebo zemakovy salat dat ked mas na ne taku chut...mozno po par sustach zistis ze uz ti to tak nechuti...alebo ak ti to chutit bude, tak ta potom zaskoci ten pocit tazoby v bruchu a unavy po jedle...pripadne budes den na to cela zasoplena...mne sa metoda pokusenie-podlahnutie-utrpenie-poucenie osvedcila, teraz uz hresim stale menej :wink:
-s nozom opatrne, moje najcastejsie vita-zranenie je ostruhanie prstov na struhadle a niekedy aj krvacanie do salatu :roll:
-co sa sanky tyka tak polka ludi co poznam ju zvlada bez problemov a polka absolutne nie...neviem, mozno treba nejake specialne fyzicke dispozicie alebo osvieteny stav mysle :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Odpovědět