k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Myslím, že to, že nic neřeší, je jen zdání. Ano, jídlo opravdu neřeší, ale zase řeší svou blbou náladu, nechuť k práci, nevyrovnané vztahy....některé tyto stavy právě způsobil jejich životní styl.
Co se týká chuti na knedle, která se ti zdá nepřekonatelná, tak si myslím, že by v tuto chvíli bylo dobré a poučné, si to dát. Přistupuj k tomu, že si to dáš s chutí a opravdu si to užiješ...nicméně jeden závazek by tam měl být - nepřejez se. Po snězení budeš vědět, o co jsi přišla...
Co se týká vánoc a oslav, snaž si ty pěkné chvíle maximálně užít, vůbec se jídlem netrap. Když to jde, jez ovozel a budeš-li mít před sebou řízek a salát, tak si jedním chodem tu pěknou atmosféru nezkaž. Pravděpodobně už ti to ale nebude moc chutnat a nebude ti valně, ale jednou v roce se to dá přežít. Tělo si s tím pro jednou poradí, i když bude přirozeně protestovat. Hlavně pořádně kousej a nepřejez se. Pamatuj, důležitý je trend, ne to, co sníš jednou za rok.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Děkuji vám za vaše odpovědi ... Popravdě jsem čekala, že se tu najde někdo, kdo mi napíše, abych to zkusila a že sama uvidím, že bych to už znovu neudělala ... Jenže jsem hodně nekompromisní, u mě existuje buď černá nebo bílá, vpravo nebo vlevo a sama bych se tímhle zklamala, přišla by deprese a čím dál tím větší selhávání ... Chce to čas na překonání tohohle všeho ... Už jen tenhle web dokazuje, že je spoustu lidí, kteří tak dokážou žít, dokonce jsou tak i mnohem spokojenější, šťastnější a hlavně zdravější ... Chci být taky a už jsem se k tomu i kousek posunula, proto nechci dělat kroky zpět ... Co se týče toho přejídání určitě vím, že bych to udělala ... Děkuji vám, že jste mi napsali, ať si to dám, protože právě proto vím, že to neudělám, nechci ! Kdyby mi někdo psal, ať vydržím a ať bojuji nepomohlo by mi ... Ale já si chci dokázat svojí odhodlanost, pevnou vůli a překonat krize a pak na sebe budu hrdá a časem i ty chutě přejdou ... Jak je to u vás ? Už chutě na vařená jídla z dětství od maminky nemáte ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Ne, nemám. Vím, jak by mi po tom bylo, a to mi za to nestojí, na to se mám příliš ráda. Mně stačí některé hezké vůně ( káva, ořechový, makový závin ), jinak mi většina vařených jídel spíš smrdí. Zejména pečené a smažené maso, luštěniny a brukvovité...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Věřím, že se k tomu taky dopracuji ... A jak dlouho jsi ty na row ? Z jednoho tvého příspěvku v jiné diskusi jsem pochopila (nevím jestli správně), že jsi ze západních čech ? Je to tak ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Jo, já jsem z Mariánek. Vita jsem se snažila praktikovat od 18, ale měla jsem podobné problémy jako Fllowie, nebyl net, natož takový nějaký servr a anglicky jsem moc neuměla, tak jak samouk. Jinak jsem pořád zkoušela - syrové obilí, mléko, houby, kořínky, bylinky a kdeco - musela jsem si to od píky prošlapat víceméně sama. Tenhle servr je poklad. Mezi tím byly i experimenty s MB, vegetariánstvím, veganstvím, tzv. přírodní stravou a nucenou bezlepkou a bezmléčnou a opět vita, ne hned 100%, ale postupné navyšování, neb moje střeva a žlázy byly docela tím vším vyčerpané. Na 100% vita jsem cca rok, už si nedovedu představit, že bych to měla jinak. Je to nejlepší pro mě. Žít jako davy, tak už asi spím sladce mezi kytičkami a ptáčky...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Já jsem z Plzně ... V březnu jsem chtěla něco zhubnout a začala jsem se tedy zajímat o výživu ... Nakonec se to stalo mým koníčkem, přečetla jsem spousty knížek od různých autorů a prošla mnoha styly ... O vita jsem dřív už něco slyšela, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, protože se mi to zdálo až nereálné a ani zdaleka jsem nevěděla o prospěšnosti tohoto stylu ... Jednou jsem měla takové selhání a přejedla jsem se, jak jsem to tu už dřív popisovala ... Měla jsem pak depresi, bylo mi zle a nemohla jsem druhý den sníst nic, pak jsem pila jen šťávy a na tři dny jsem si naordinovala tzv. Ovocnou dietu ... Byla to strava po tři dny jen ananas, kiwi, banán a hroznové víno ... Myslela jsem, že to bude obtížné, ale kupodivu jsem se cítila skvěle, čistě a volně ! A jelikož to bylo ještě v létě a byla horka, bylo to ohromě osvěžující ... Byla jsem v té době pořád ve fázi hledání a tohle si mi zdálo skvělé ... Zabrousila jsem tedy na internetu na informace o vita, přečetla si Diamondovi, Walkera a bylo jasno ! Přešla jsem ze dne na den a bez problémů ... Dnes jsou tomu dva měsíce :) Nikdy jsem se nacítila líp, když neberu v úvahu problémy detoxifikace a zvykání si mého těla...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak problémy s trávením se mi už zlepšily, možná je to tím, že se teď necpu ničím jiným než hroznem, je to nová posedlost :) navíc teď ho měli v akci v hypernově za 14kč/kg, tak mi ho taťka nakoupil 8kg, jelikož ví, jak na něm teď ujíždím :lol: jsem zvědavá, za jak dlouho omrzí ... Ale zítra tu na mě čeká krásný ananas, který jsem si koupila už před týdnem, ale protože je ho opravdu kus, tak dlouho zrál ... Už se tu na mě směje a nemůže se dočkat až ho sním stejně jako já na něj :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: k.winky

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Tak problémy s trávením se mi už zlepšily, možná je to tím, že se teď necpu ničím jiným než hroznem, je to nová posedlost :) navíc teď ho měli v akci v hypernově za 14kč/kg, tak mi ho taťka nakoupil 8kg, jelikož ví, jak na něm teď ujíždím :lol: jsem zvědavá, za jak dlouho omrzí ... Ale zítra tu na mě čeká krásný ananas, který jsem si koupila už před týdnem, ale protože je ho opravdu kus, tak dlouho zrál ... Už se tu na mě směje a nemůže se dočkat až ho sním stejně jako já na něj :)

Super, jasne ze nevadi, kdyz jis jen jeden druh ovoce a porad dokola, spis naopak. Neboj, sama budes citit vic a vic, co zrovna tvoje telo vyzaduje, chce to cas a chce to naucit se duverovat SVYM pocitum a vykaslat se na to, jak to maji ostatni. Dulezite je predevsim naucit se rozeznat, kdy se jedna o pocit, ze telo to potrebuje a kdy je to jen Tvuj chtic, ale i to se da :P
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Moje setkání s FENG-SHUI :D

Příspěvek od k.winky »

Právě jsem přečetla svoji první knihu o Feng-shui a všechno mi to najednou dává smysl ... Věci, které jsem dřív ve svém životě nechápala se mi teď objasňují ... Jelikož je dnes svátek a já celý den nemám nic na práci, venku počasí taky neláká, tak jsem se rozhodla, že začnu z prvními změnami, což je úklid ... Rozhodla jsem se, že to vezmu velmi radikálně :x .... :lol: Zatím jsem vyklidila první komodu - nemilosrdně ... Na nic jsem se neptala a vše házela do tašek na odpadky ... První komoda to má za sebou a a je z ní 7 pytlů odpadků - fíha !! Cítím jak ze mě spadává tíha, mám spoustu elánu s tím vším tady hnout a konečně se cítit doma opravdu DOMA !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Včera jsem byla v Lidlu na HOOODNĚ VELIKÉM NÁKUPU :lol: Síťka mandarinek (1kg) za 14,90,- a ananasy za 19,90,-, ale takové ananasy jsem ještě neviděla, kolem 2,5 kg !!! Takže jich mám doma 17 a mandarinek nespočitatelně :) Listopad bude nejspíš měsícem ananasů a mandarinek :) vůbec mi to ale nevadí, právě naopak :) Zbožňuju ananas :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

On ti jeste nikdo nerekl ze citrusy a obecne tropicke ovoce neni prilis vhodne pro podzim a jina chladna obdobi vid? Tohle vsechno ochlazuje. Na podzim se jedi jabka, hrusky, a vselike koreny.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Není nad vlastní zkušennost, neboj, každej na to přijde..ale musím uznat, že tolik ananasů a mandarin bych i měla problém vhodně uskladnit...Jedině si na kuchyňské lince udělat výstavku... :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: k.winky

Příspěvek od culka »

Ked tu tak citam tie vase ceny, tak si uz nemyslim, ze to bol dobry deal dat $3.99 za ananas, aj ked ma vyse troch kil.
S tymi ananasmi bacha, ak ich nezlikvidujes rychlo, zvyknu zhnit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

No já se moc neřídím tím co bych měla nebo neměla jíst, ale spíš tím na co mám chuť a co mi dělá dobře ... Ale je tedy pravda, že se stále choulím u topení :? No mám jich teď plný balkón a už se na ně moc těším zima nezima :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

K velkému úklidu gratuluji, to je super pocit. Já od dětství velmi ráda vyhazuju krámy a můj dlouholetý sen je mít majetek o objemu jednoho kufru. No, to se sice až tak nedaří ale pořád mám věcí cca 20X (!) méně než manžel, on je šílený sběratel, jak jsem si ho jenom mohla vzít (:-) ??? Topíme se v nesmyslech, které jsme nepoužili za posledních 6 let, ale "můžou se ještě hodit" :evil: .
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

s.arik píše:K velkému úklidu gratuluji, to je super pocit. Já od dětství velmi ráda vyhazuju krámy a můj dlouholetý sen je mít majetek o objemu jednoho kufru. No, to se sice až tak nedaří ale pořád mám věcí cca 20X (!) méně než manžel, on je šílený sběratel, jak jsem si ho jenom mohla vzít (:-) ??? Topíme se v nesmyslech, které jsme nepoužili za posledních 6 let, ale "můžou se ještě hodit" :evil: .
Tak v tom ti rozumím, moje rodina je banda vetešníků (:-) ... Přijde mi zbytečné zatěžovat se věcmi, které stejné nepoužiješ ... Vyklidila jsem celý svůj pokoj a nevěřila bych, že z toho bude tolik odpadků !! Momentálně je to skoro holá místnost, jen stolek, televizní stolek a postel ... To všechno se ale zrovna chystám prodat včetně počítače a televize, nechci být závislá na technice a více věnovat lidem kolem sebe, přírodě a hlavně sama sobě...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: k.winky

Příspěvek od dgm »

Je, Sari, predstav si, ze ja jsem nedavno nasla vzadu ve skrini zlutou teplakovou soupravu, kterou jsem si koupila, kdyz jsem cekala svoje prvni dite, zaroven s kosilkama a dupackama na neho. Ucelem bylo zacit hned po porodu shazovat kila a vypadat pri tom co nejlip. Tak mela jsem ji jednou oblecenou doma, venku jsem v ni nikdy nebyla... Takovych kramu, co schovavam, mam doma vic....
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Já už žádné krámy nemám, jen manžel. Můj majetek je skříň oblečení a police se školními papíry a skripty a jiný osobní majetek bych narvala do jedné krosny na hory :wink: .
Momentálně pracuju na manželovi, neb on je fakt patologický případ. Jen malý příklad za všechny - žaluzie...v každém okně máme nějaké žaluzky nebo záclonu a závěs, nepotřebujeme už nic....přesto máme v komoře 5x žaluzie, staré, které on nevyhodí ani za nic :( . Nemluvím o tom, že sbírá známky, pohledy, odznáčky, kanady................................bydlíme v paneláku v pronájmu...s těmi krámy jsme se už 3x stěhovali..... :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Šari,
takových mužů je víc. Můj to má taky. (:-) Já to považuju za nemoc.... :D
Jen pro představu: miláčkovi před týdnem upadl mobil ( taková ta příšerná kalkulačka se samými nesmyslnými funkcemi ), praskl mu displej a tak ho přivezl do servisu. Když se technik ptal, jestli ten prasklý displej chceme, tak miláček prohlásil, že se to může hodit a nacpal mi ho kabelky. Radši jsem nic neřekla...stejně by to nepomohlo. Tak mám doma další krám...rozbitý displej do Ericssona...Až uplyne delší čas, tak to nenápadně odstraním...Naneštěstí začal být milý i bordelář a roztržitý, takže nebudou problémy ( přímé konzultaci u jiného haraburdí jsme se jen dohadovali a nakonec to sbalil s tím, že on to potřebuje a běda jak to vyhodím...)
Obávám se, že to budeš muset zkousnout...přežít se to dá. Zase má ta moje půlka jiné vlastnosti, pro které si ho cením a miluju...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: k.winky

Příspěvek od culka »

A este navyse, kto by si po tolkych rokoch zvykal na novy model. Tak jak Stela Zazvorkova raz povedala, vsetko co bolo vyrobene prve je zmatok. Ale my ich budeme lubit anyway.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše:On ti jeste nikdo nerekl ze citrusy a obecne tropicke ovoce neni prilis vhodne pro podzim a jina chladna obdobi vid? Tohle vsechno ochlazuje. Na podzim se jedi jabka, hrusky, a vselike koreny.
Tak to nechápu, já jím snad jen jablka a hrušky, občas zahryznu ředkvičku nebo banán, spíš ale jedu fakt jen o jablkách a zima je mi pořád. Teď mám na sobě tílko, triko, mikinu, sedím ve vytopeném domě poblíž dvou topení a mám zmrzlé prsty a trochu i kotníky - zatímco se všichni z rodiny promenádují v tričku a říkají si, jestli nezatopili až moc...čím to? Mám jíst ještě víc jablek? :lol:

P.S. Nebo je to způsobeno mým úbytkem tuku za posl.3 měsíce a to, že jsem se ještě neaklimatizovala na to, že míň tuku, menší zahřívání těla? (A to nemluvím o pátečních jedničkách nebo 36hodinovkách, kdy mrznu ještě daleko víc...)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

veri píše:
dvdmchl píše:On ti jeste nikdo nerekl ze citrusy a obecne tropicke ovoce neni prilis vhodne pro podzim a jina chladna obdobi vid? Tohle vsechno ochlazuje. Na podzim se jedi jabka, hrusky, a vselike koreny.
Tak to nechápu, já jím snad jen jablka a hrušky, občas zahryznu ředkvičku nebo banán, spíš ale jedu fakt jen o jablkách a zima je mi pořád. Teď mám na sobě tílko, triko, mikinu, sedím ve vytopeném domě poblíž dvou topení a mám zmrzlé prsty a trochu i kotníky - zatímco se všichni z rodiny promenádují v tričku a říkají si, jestli nezatopili až moc...čím to? Mám jíst ještě víc jablek? :lol:

P.S. Nebo je to způsobeno mým úbytkem tuku za posl.3 měsíce a to, že jsem se ještě neaklimatizovala na to, že míň tuku, menší zahřívání těla? (A to nemluvím o pátečních jedničkách nebo 36hodinovkách, kdy mrznu ještě daleko víc...)
PMN hruŠKY nebo jabka, či citrusy, vše jedno, v indonesii by ti zima nebyla, tady jediná možnost otužování anebo psychické sušení dek v mrazu a pohyb neboli retransformace přijaté nadenergie na teplo a nebo lepší kamna
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

No a nebo proste neni ciste telo. Telo se nezahriva tukem, nybrz krvi. Pokud se ohrata krev nedostane az do konecku prstu tak mrznou. Coz zpusobuji ucpane kapilary, ci jak se to nazyva. Zpusob vycisteni je jednoduchy, uz do sebe necpat humusy, telo se procisti samo. Otuzovani a pohyb je nezbytnou soucasti.
Ja mam ted v pokoji neco kolem 15 stupnu a sedim tu v trenkach, venku je kolem 10 a chodim v kratasech a sandalech. Takze ten mytus, ze vitarian rovna se zima neni pravdivy.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:No a nebo proste neni ciste telo. Telo se nezahriva tukem, nybrz krvi. Pokud se ohrata krev nedostane az do konecku prstu tak mrznou. Coz zpusobuji ucpane kapilary, ci jak se to nazyva. Zpusob vycisteni je jednoduchy, uz do sebe necpat humusy, telo se procisti samo. Otuzovani a pohyb je nezbytnou soucasti.
Ja mam ted v pokoji neco kolem 15 stupnu a sedim tu v trenkach, venku je kolem 10 a chodim v kratasech a sandalech. Takze ten mytus, ze vitarian rovna se zima neni pravdivy.
Kdepak. Tebe hřeje vášeň... (:-)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: k.winky

Příspěvek od dgm »

dvdmchl píše: Ja mam ted v pokoji neco kolem 15 stupnu a sedim tu v trenkach, venku je kolem 10 a chodim v kratasech a sandalech.
Tak rozdil 5 stupnu... to mi vysvetli, o co jsou kratasy teplejsi nez trenky?? :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: k.winky

Příspěvek od dgm »

V obleceni rozdil nevidim, takze to vyrovnavas jedine tim pohybem? Celou dobu venku v behu?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

Kdepak. Tebe hřeje vášeň... (:-)
No to taky, rozvasnena, zjinovana krev. :)
Tak rozdil 5 stupnu... to mi vysvetli, o co jsou kratasy teplejsi nez trenky?? :)
No teplejsi nejsou, ale kolemjdouci lepe snasej kratasy. :)
V obleceni rozdil nevidim, takze to vyrovnavas jedine tim pohybem? Celou dobu venku v behu?
Ne ja uz jsem starsi sedivej pan, co budu nekde pobihat porad.
Na behani mam kecky behalky a jeste kratsi sortky a tricko.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:
Ne ja uz jsem starsi sedivej pan, co budu nekde pobihat porad.
:D
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Já tu zimu prostě nemam ráda :( Mam pořád bílé promrzlé nohy a ruce ... Pohybu mám dost a v pokoji dveře na balkón vůbec nezavírám, takže tam taky víc jak 18 stupňů nebude ... Jen v noci spím asi pod 5 dekami a v županu :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše:No a nebo proste neni ciste telo. Telo se nezahriva tukem, nybrz krvi. Pokud se ohrata krev nedostane az do konecku prstu tak mrznou. Coz zpusobuji ucpane kapilary, ci jak se to nazyva. Zpusob vycisteni je jednoduchy, uz do sebe necpat humusy, telo se procisti samo. Otuzovani a pohyb je nezbytnou soucasti.
No tak to bude asi někde chyba - necpat do sebe humusy, to je super, jenže já jsem začala být zimomřivá až od té doby, co jsem přešla na raw - tak kde je ta chyba? A raw jsem 100% od začátku, stejně tak se hýbu od začátku vita každý den...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Právě jsem přišla z venku ... Jsem nabalená, zachumlaná pod tlustou dekou a klepu se jak osika :( Nohy mám zmrzlé tak, že na ně nemůžu došlapovat, necitlivé a úplně bílé ... Mám nějaké špatné prokrvování, nevím jak to zlepšit...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Už nějakou dobu sleduji tvůj jídelníček...Zdá se mi to nebo ne, ale ty jsi frutarián bez zeleného?
Krom pravidelného pohybu, lufování, střídání sprch studené a teplé, je nutné dodávat i zelené, které zlepšuje tvorbu krve a hlavně přenos kyslíku. Uznávám, že každému nechutná kapusta a brokolice ( třeba zrovna mě ), ale jsou i jemnější druhy zeleného ( hlávkáče, polníček, rukoly, rokety, řapíkatý celer ...). Určitě bych si z nich dělala smoothies, no v tvém případě i v kombinaci s ovocem....kromě toho, že by ti celkem brzy měla líčka chytnout barvu, tak i to prokrvování končetinby mělo být lepší. Jestli ale nějaký týden vytrváš, jsem si jistá, že se tvoje zimomřivost zlepší.
Další věc, která by ještě mohla mít vliv jsou problémy se štítnou žlázou. Pokud máš i po ránu nízkou teplotu pod 36, tak je vysoká pravděpodobnost, že tě štítka zlobí. Doporučuji si zakoupit nebo jít půjčit knížku od Morseho - Zázračná detoxifikace. Tam je test ke štítce kompletní a i spousta rad pro vitariána.
To je tak, co mě napadá...pravdu znáš, ale ty. Znáš se nejlíp.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Ještě mě napadlo cvičení na přelívání krve...Výborné je vyvěšování za nohy na hrazdě, kdy hlava visí dolů anebo stojka na hlavě ( ale tam musíš mít v pořádku krční páteř, protože ta se při té stojce docela zatíží, než si to vychytáš...). :D
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

O té knížce jsem slyšela víckrát a určitě si ji přečtu ... No poslední dobou se k tomu frutariánství neúmyslně přibližuji. Zeleninu jsem vždycky milovala a teď na ní nemám ani pomyšlení a když už si zeleninový salát udělám, musím se do něj nutit :? a vlastně ani po něm se necítím úplně ok, co se týká zažívání ... Mám pocit, že stále vyhledávám cukr na zahřátí, jím skoro jen banány a hroznové víno ... Teď jsem si koupila rukolu, salát a špenát a snažím se udělat si z toho salát s rajčaty a zálivkou ... To mi docela chutná, tak se to teď snažím každý den zařazovat, jiná zelenina nebo složité saláty mě momentálně neláká ... Minulý týden, jsem si zkusila udělat zelený koktejl a moc slavně to nedopadlo ... Byla to kapusta+mrkev+citrón+banán... Kapusta hrozně pálila, nedokázala jsem to vypít... :? Asi jsem měla zvolit jemnější zelené ... S prokrvováním jsem měla problémy už dřív, když jsem byla na vařeném, ale řekla bych, že teď je to o dost silnější ... Na štítku jsem měla podezření už dřív, kvůli dalším příznakům (padání vlasů), tak jsem si nechala udělat vyšetření a všechno bylo v normě ... Teď mi ale stačí být chvíli v chladně místnosti a necítím nohy a ruce a když není vyloženě teplo nebo horko, tak když nejsem řádně nabalená jsem pořád bledá a klepu se ... Zkusím na to zelené myslet víc a zařadit ho do každodenního jídelníčku ... Jsi hodná, že se zajímáš a že mi poradíš, všimla jsem si, že i na jiných diskuzích se zapojuješ, abys poradila, když můžeš ... Není nad radu někoho zkušeného ... Mohla jsi můj deníček jen projet a myslet si svoje... Opravdu si vážím, že mi řekneš svůj názor :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

No, nevím s tou rukolou...jestli zlobí opravdu štítka, tak ti nebude chutnat... je taky pálivá. Já jsem si uvědomila, že vůbec nemám ráda nic z brukvovitých...( rukola, roketa, kapusta, květák, řeřicha....), mě ta divná pálivost vyloženě vadí. Smoothies si dokonce myslím je do začátku lepší. Já mám ráda mono, saláty nedělám, cibuli nejim. Ale protože ty jsi na ovo hodně zatížená, tak tě čekají zajímavé koktejlové experimenty s jemným zeleným a třeba mangem, banány nebo jablíčkem.......ale to je dáno tvými chutěmi, nemůžu radit. Jedu mono...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

K.winky, my jsme jak přes kopírák :lol: Já taky jen ovoce, zeleninu jen ve formě šťáv, padání vlasů, ale štítka taky dle vyšetření v pořádku, a i ta zimomřivost...Stejné "problémy" :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

To že jsou krevní testy OK, nemusí nic znamenat. Klidně může jít o začínající nerovnováhu. Já zase podle testů měla mít tak 100 KG, být celá houbovitě oteklá, bez vlasů.... jenže nic z toho. Setřička za mnou přiběhla i domů, když viděla testy, že prý musím okamžitě přijít...doktor byl vykulenej, když mě pak viděl, čekal někoho jiného. Jedinými příznaky u mě byla bledost, zimomřivost, suchá kůže a špatná dlouhodobá koncentrace....
O detox u vás určitě jde, ale je třeba vědět, že přes štítku projede všechna krev a i to toxické v ní...a štítka má sklon to vychytávat...bohužel bez nějakého typu vyšetření a testů jsme tady na rovině teorie...těžko na dálku říct, co má tělo, a v kterém místě, za problém.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Ale časem by se krev, stejně jako tělo, měla vyčistit, ne? Hlavně půsty a stravou... A jíst řasy, to štítce pomůže, ne?
Taky ti chci awo moc poděkovat, že se námi zabýváš a radíš :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: k.winky

Příspěvek od Fiona »

Mne taky krevni testy neprokazaly zadnou anomalii na stitne zlaze, ale v te same dobe u me probihal neprijemny detox (ekzemy u ocnich koutku). Nekde na nejake diskuzi mel nekdo podobny problem a dostal odpoved ze by to mohlo souviset se stitnou.

Tohle podezreni se mi pak potvrdilo, jednak podle iris a jednak podle nekterych priznaku co uvadi Morse (nizka teplota po ranu, nehty ryhovane, i kdyz uz v te dobe rapidne se lepsici atd). V te dobe (letos v lete) jsem byla na vita zhruba rok s obcasnymi ulety a taky to bylo obdobi jednoho pustu za druhym. Ten ekzem se mi vracel sem tam, uplne zmizel az ted zacatkem rijna, pritom se objevil koncem kvetna po prvnim dlouhem pustu. Ovsem soucasne s probihajicim ekzemem se mi nenormalne lepsily nehty, skoda ze jsem si nevyfotila to odrustani, bylo presne videt kde konci nemocne obdobi a zacina zdarve :)

Byla ale docela sranda pozorovat tu zmenu v oku. V lete jsem si na popud Awi koupila iridologickou knizku, prostudovala, a pak uz jen sledovala jak se hluboka uzka laguna v miste stitne zlazy pomalu otvira, rozsiruje a vyplnuje vlakny :) Akorat clovek nikdy nevi dopredu, ktery organ je ted nejblizsi na rade a co telo bude resit jako dalsi v poradi...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Jestli ti řasy sedí, je ti po nich dobře...nemám nic proti. Sním jen malý kousek snesitelných Wakame a ještě se nutim...
Testuju nějaké naše byliny na žlázový systém( i dvě tři ), radši čerstvé zelené...to si aspoň pochutnám...

Dneska se setkávám jen vyjímečně se ženou, co má štítku OK, celkem rarita...destrukce populace vidličkou pokračuje...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Se suchou kůží mám také problém, to je pravda, taky jedu převážně mono, ne z přesvědčení, ale i mi to tak víc vyhovuje, ale jen ovo mono ... Když do sebe chci nacpat zelené, tak jedině zeleninový salát a teď tedy budu zkoušet ještě ty smooties, snad nějak přijdu na tu chuť :) co se u mě začali vyskytovat příznaky detoxifikace, začínám své tělo víc poznávat a uvědomovat si ho ... S příznaky se snažím bojovat, ale ta zimomřivost mi vadí nejvíc ... Třeba když jdu teď na 6 hodin na brigádu, když 6h chodím venku, tak už tak po těch třech ani nemluvím, jen se klepu, bílá jako stěna, necítím nohy a udělala bych všechno jen kdybych mohla domů ... doma se pak zabalím do 5 dek a jen se klepu dokud neusnu, dost se mi to poslední dobou zhoršilo ... Včera jsem ale myslela, že vylítnu z kůže, když mi táta říkal, že mu máma volala a říkala mu o tom a že to mám prý proto, že nejím maso - jaká nesmysl !! Jak může něco takového říct, mám vždycky vztek, když někdo zpochybňuje vita, ale nehádám se, jen si říkám sama sobě, že je prostě nevědomý, že je to spíš jeho problém než můj, ale štve mě, že si to obhájit neumím, nejsem moc velký řečník na argumenty...
Teď po, út, st jdu na hydrokolon, tak jsem zvědavá jestli pak přijdou nějaké změny...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

veri píše:K.winky, my jsme jak přes kopírák :lol: Já taky jen ovoce, zeleninu jen ve formě šťáv, padání vlasů, ale štítka taky dle vyšetření v pořádku, a i ta zimomřivost...Stejné "problémy" :D
Je opravdu zvláštní kolik toho máme společného :) Jo a kdy máš ty narozky, abych ti neprošvihla popřát !!
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: k.winky

Příspěvek od Vejmutovka »

Vzhledem k tomu, že se nacházime na vita foru, tak tu teď asi napíšu něco kacířského, ale stojím si za tím.
Jsem totiž z generace, která vyrůstala na grunge, nocích propogovaných v začouzených klubech a vyžile vypadajících modelkách typu Joddie Kidd či Stella Tennant. Vypadat nezdravě tehdy fascinovalo, takže spousta /nepřeháním/ mých vrstevnic časem onemocněla anorexií či bulimií a v podstatě za to byly obdivované. Tehdy taky zrovna vyšel Fit pro život a všelijaké makrobiotické diety v časopisu ELLE, takže často ze začátku začaly dobře, třeba jen nejdřív přestaly jíst maso, ale pak je to celé začalo tak bavit, že se jim z toho stal koníček a staly se jídlem /zdravou výživou/ posedlé. Jídlo se propíralo pořád, bylo středobodem jejich vesmíru, z vtipných, inteligentních holek se pomalu stávaly otroci kusu žvance. Pár jich taky ztratilo menstruaci a pak do nich gynekoložky ládovaly hormonální injekce, a to ani některé nebyly kost s kůže, jen jim během příliš krátké doby klesla váha.
Tenhle věk dospívaní může být pro holky obtížnej a ačkoli jasně, že čím dřív se začne zdravě jíst tím pro organismus líp atd., atd., zrovna holčičí puberta je věk, kdy bych to nepřeháněla. Stresovat se tím, co jsem snědla nebo nesnědla a kolik, vypila či nevypila, klystýry, šanky, výčitky svědomí, trápení ze selhání a naopak stavění svého dobrého pocitu na tom, že jsem vydržela nejíst, že jsem jiná než vrstevníci, že jsem překonala chuť na to či ono, na to prostě bacha, ta cesta do spirály nesvobody, kdy se myšlenky příliš často točí kolem toho samého / i kdyby to měla být vidina zdraví/, se často překročí, že jeden ani neví jak. A nemusí jít hned o extrémní případy anorexie či bulimie, už jen řekněme nadstandartní zájem o zdravou stravu často spadá pod poruchu příjmu potravy.
Já teď na nikoho neútočím, chraňbůh, a omlouvám se k.winky, že jsem to nacpala zrovna do jejího deníčku, ale je tady spolu s Rawkou a Veri zástupkyní náctiletých, i když samozřejmě nechci zevšeobecňovat a házet všechnu mládež do jednoho pytle. Samozřejmě je spousta mladých, kteří k podobnému chování vůbec neinklinují. Ani netvrdím, že se posedlost stravou nebo zdravím coby životní náplní týká jen úplně mladých a dětí. Doufám, k.winky, že jsem tě nenaštvala, kdyžtak to smaž.
Já sama teď budu na syrové stravě šestým rokem, přesto mohu říct, že kdyby moje dcera začala právě v dospívání experimentovat s jídlem, nadšená bych z toho rozhodně nebyla. Jídlo je totiž přesně jedna z těch oblastí, na kterou by se podle mě v tomhle věku přehnaně soustředit neměla. Howgh :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

spravne, s jidlem neexperimentovat, tzn. drzet se ovoce nejlip nehybridniho a jist co nejtmavsi zelenou zeleninu/byliny denne ( spenat, koprivy, kale, hlavkovou kapustu, hlavkovej salat). a budes spokojena, s hladouckou pleti, silnyma bilima zubama, pevnyma lesklyma vlasama. a ve skole ti to pude jeste lip. a hejbej se. m:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Sweetie píše:spravne, s jidlem neexperimentovat, tzn. drzet se ovoce nejlip nehybridniho a jist co nejtmavsi zelenou zeleninu/byliny denne ( spenat, koprivy, kale, hlavkovou kapustu, hlavkovej salat). a budes spokojena, s hladouckou pleti, silnyma bilima zubama, pevnyma lesklyma vlasama. a ve skole ti to pude jeste lip. a hejbej se. m:-)

Díky, že jsi odpověděla za mě, sama bych to neřekla líp :) :wink: Jen ještě dodávám a myslím, že teď nemluvím za sebe ... Nejsem ničím posedlá, naopak vitariánství mě od posedlosti jídlem a hlídáním všeho co strčím do pusy vysvobodilo ... Cítím se super, jím všechno co mi chutná, už mi nic nechybí a cítím se nanejvýš zdravě :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

parada. jen pripominam, nezapominat na zeleny lupeni denne.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

už se o to snažím... lupeníčka všeho druhu mám plnou lednici :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Nápodobně, s tím lupením, chvilku mi trvalo, než mi došlo, že bez něj to nepůjde :) A k tomu, co říkala Vejmutovka - jídlo na vita se sice může stát posedlostí, ale já bych řekla, že naopak větší posedlostí bylo u mě, když jsem na raw nebyla, stejně jak říká k.winky...
Jinak, k.winky, narozky mám 11.11. (1991 v 19:00 - to jen poznámka, kdyby se někdo věděl víc o číslech, ráda si poslechnu nějaký ten výklad, jestli jsem třeba díky těmhle číslům k něčemu předurčená nebo tak :D (promiň, že ti to cpu sem :oops: )), ale na přání si moc nepotrpím :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

veri píše:Nápodobně, s tím lupením, chvilku mi trvalo, než mi došlo, že bez něj to nepůjde :) A k tomu, co říkala Vejmutovka - jídlo na vita se sice může stát posedlostí, ale já bych řekla, že naopak větší posedlostí bylo u mě, když jsem na raw nebyla, stejně jak říká k.winky...
Jinak, k.winky, narozky mám 11.11. (1991 v 19:00 - to jen poznámka, kdyby se někdo věděl víc o číslech, ráda si poslechnu nějaký ten výklad, jestli jsem třeba díky těmhle číslům k něčemu předurčená nebo tak :D (promiň, že ti to cpu sem :oops: )), ale na přání si moc nepotrpím :)
A sakra, jsi starší :) Já 12.11.1991 - 18:35
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

k.winky píše:A sakra, jsi starší :) Já 12.11.1991 - 18:35
Proč a sakra, u nás vitariánů se stejně později věk brát v potaz nebude :lol:
A vůbec, jak dopadla ta colonhydro, na kterés byla? :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Odpovědět