k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Tak jak porad je?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak už jsem skoro zdravá jako řípa :-) Měl jsi pravdu Pando, 4 denní půst všechno vyřešil ... Teď jsem druhý den na pomerančové šťávě, uvidíme, jak to bude pokračovat ;-) Jsem ještě pořád trochu slabá, ale jinak je nemoc fuč ;-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

k.winky blahopřeji. :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:Tak už jsem skoro zdravá jako řípa :-) Měl jsi pravdu Pando, 4 denní půst všechno vyřešil ... Teď jsem druhý den na pomerančové šťávě, uvidíme, jak to bude pokračovat ;-) Jsem ještě pořád trochu slabá, ale jinak je nemoc fuč ;-)
To je dobře. Škoda jen, že nikdy nevíme, jestli by to nebylo stejné i bez půstu. Prostě se z toho tělo vyhrabalo a jestli to bylo půstem nebo by si imunitní systém poradil i bez něj, je ve hvězdách. To jen pro zachování objektivity. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

ale jiste ze se z toho telo vyhrabalo samo! winky ho (is) pouze nechalo tise pracovat, tzn nepridavala mu praci jeste s travenim jidla. vo tom to je.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

Sitar píše:
k.winky píše:Tak už jsem skoro zdravá jako řípa :-) Měl jsi pravdu Pando, 4 denní půst všechno vyřešil ... Teď jsem druhý den na pomerančové šťávě, uvidíme, jak to bude pokračovat ;-) Jsem ještě pořád trochu slabá, ale jinak je nemoc fuč ;-)
To je dobře. Škoda jen, že nikdy nevíme, jestli by to nebylo stejné i bez půstu. Prostě se z toho tělo vyhrabalo a jestli to bylo půstem nebo by si imunitní systém poradil i bez něj, je ve hvězdách. To jen pro zachování objektivity. ;-)
hm to by se tak dalo říct na vše a vždy(ano a tuto otázku si klást napřpři mmshomeoatd), proto je potřeba svědectví mnoha podobných případů a vyhodnocovat i případné neúspěchy a jejich příčiny až po vyhlášení neúčinnosti zkoušeného
takže půst a jeho účinky jako jeden z mála byly se mi zdá již dostatečně ověřeny
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Nerada to říkám, ale vita mi nějak pokulhává :-( Spíš než ztrátou přesvědčení, je to úlet psychiky, snažím se to srovnat, tělo bojuje a s vervou detoxikuje, aspoň že tak ... Zajímavé je, že ale hubnu ... No, chci teď opravdu už jen ovoce a taky bych si ráda zase koupila mladý ječmen, ten mi hodně pomáhal ... Zima mi dělá problém, stejně jako loni, není to zimou jako chladem, ale prostě tím obdobím, málo chodím ven, takže nedostatek přírody, slunce, vzduchu a tak vůbec, pak mi nějak blbne i hlava :? :( Dnes jsem měla v práci od desíti do čtyř všeho všudy 8 luxusních mandarinek z kaufu, bylo mi božsky, splasklé břicho a NLB, pak 100g šťavnatých bio fíku alnatura, 50g kešu a už to šlo z kopce... Večer jsem si šla sednout s mamkou... dál už nedokončuji :( Už to zní jako klišé, ale prostě si to sem musím napsat, od zítra mandarinky, kiwi a spousta šťavnatého ovoce a unfresh food never more !!!! ... Taky rozjedu greeny, asi jsou v tomhle blbém období třeba ... Oříškům už dávám vale, sice je už skoro nejím, ale občas si dám, ani nevím proč, ani chuť už mě neláká, konzistence poněkud nejídlovitá ... A banány mi také moc neříkají, za poslední 2 měsíce jsem měla asi 3 a to bez většího nadšení ... Zato těch zlatých kiwi, jéjé, těch bylo :D Mňam mňam mňam... A pak taky mandarinky, už to jméno je tak krásné, že bych nejraději zítra zaběhla na matriku :) Lidičky, mrzí mě, že tak zaostávám, občas čtu, ale ani zdaleka to není co bývávalo ... Ale jakmile sem přijdu, hlavně když je mi ouvej, tak nejednou jako by byly všechny problémy pryč, opravdu mi tady ta energie dává spoustu síly, cítím ji i přes tu síť :-) tady jsem na vita "vyrostla" a na to nikdy nezapomenu ! Aloha a DOBROU NOC m:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Ať žije mátovej čaj :D :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

k.winky píše:... Zato těch zlatých kiwi, jéjé, těch bylo :D Mňam mňam mňam...
Také je mám ráda, vždycky udělám nájezd u vietnamců. :)
K.winky, máš spoustu energie a odhodlání, vůbec se o Tebe nebojím. A přijde jaro a léto ... :wink:
S těmi ořechy to mám stejně. Hrozný "puk" do břicha. Ať už syrové nebo nesyrové. Šílené stavy pamatuju po tahini a nedávno jsem poprvé ochutnala halvu (buci buci, neměl jsi ji propagovat :) ) a co se dělo po ní (jinak jsem ten den jedla syrové ovozel a vlastně zelený čaj), předčilo skoro vše. A to byla jedna jediná malá... mrcha. Jen jsem ji dojedla a ještě jsem mluvila s kámoškou atd a po chvíli jsem cítila takový tlak v břiše, po nějakém čase jsem šla na metro a bus a cestou domů jsem myslela, že porodím. Ještě druhý den jsem se necítila čerstvě. Fuj! (i ty úletové polívky před půl měsícem neudělaly ani z půlky to co ořechy)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

k.winky píše:Ať žije mátovej čaj :D :wink:
jjj :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak už si zase lítám na ovocných vlnách ... Cítím se tak svobodně a volně, tohle nic nenahradí :-)

Dnes: - 0,5l pomerančovky s MJ
- 9 zlatých kiwi
- 200g litchi
- 2 banáni
- 5 mandarinek

Mňami mňam :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Po půstu se cítím zase krásně a ovocná euforie narůstá :-) Zatím to udržuju jen na šťavnatém mono ovoci...

Včera jsem měla: - 2 kg mandarinek (20ks)

Dnes: - 0,5 litru pomerančovky
- 10 zlatých kiwi
- 15 mandarinek

No tu večeři jsem možná trošku přepískla, když ony byly tak dobré a sladké a padali do mě jedna za druhou :) Ranní klystýr super, cítila jsem se po něm moc dobře, prázdně, dala jsem si pak skleničku teplé vody s jablečným octem, také výborné ... Jablečný ocet mám nefiltrovaný nepasterizovaný bio, ale chystám se udělat si domácí ... Zítra jdu po vánoční pauze ráno cvičit, už se moc těším ;-)

Hezký večer všem !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: k.winky

Příspěvek od RadkaS »

Winky, muzes sem dat odkaz na Tvuj blok? Dekuji.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: k.winky

Příspěvek od RadkaS »

Zlata :P , dekuji!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: k.winky

Příspěvek od Jindra »

Jé k.winky tenhle Tvůj vitakalendář 2010 se mi moc líbí, tak to mne nenapadlo, takový si s dovolením prosím udělám taky, je to krásně přehledný. Snad nebudu mít moc červených políček (letos zatím žádné!!)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

No jasně, je to super sranda :-) Gratuluju, že jsi zatím taky takový vzorný :wink: !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: k.winky

Příspěvek od Jindra »

k.winky píše:No jasně, je to super sranda :-) Gratuluju, že jsi zatím taky takový vzorný :wink: !
Koukám, to byla "žhavá" noc, psala jsi sem ve čtyři ráno! Ale spíš se asi učíš na nějakou prubu, ne? Já na vejšce vždycky šprtal poslední noc před prubou a pak jsem si na zkoušce vybavil v paměti danou stránku ze skript a už jsem ji "četl." Jó nebyly to špatný časy, na vejšce :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Učit se sice musím, ale ne v noci, to já si zase dopřávám dlouhý a pravidelný spánek :-) Jen mě v noci vzbudil hafík jak škrabal na dveře a pak jsem nemohla usnout, tak sem se junknula...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: k.winky

Příspěvek od jans »

ten kalendář je super! si ho taky udělám :)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Učit se sice musím, ale ne v noci, to já si zase dopřávám dlouhý a pravidelný spánek :-) Jen mě v noci vzbudil hafík jak škrabal na dveře a pak jsem nemohla usnout, tak sem se junknula...
nahodou, my se ucime poctive, co kato? :lol: :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

jans píše:ten kalendář je super! si ho taky udělám :)
fakt, super, to by se pak mohlo fakt zavest kanadské bodování
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: k.winky

Příspěvek od chatelle »

mě se taky ten kalendář líbí, už si ho tvořím :-) co udělat soutěž v rámci fora pro vsechny vitariany? :-) to byl docela hec nee :D
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: k.winky

Příspěvek od jans »

jsem línej to tvořit, tak kdyby dal někdo nějakou šablonu na net... :)
buc11 píše:fakt, super, to by se pak mohlo fakt zavest kanadské bodování
to bodování zas tak neprožívám, spíš by to mohla být pěkná statistika, kolik dnů bylo raw, kolik půstů a jak se bude člověk za rok cítit
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: k.winky

Příspěvek od chatelle »

jans píše:jsem línej to tvořit, tak kdyby dal někdo nějakou šablonu na net... :)
buc11 píše:fakt, super, to by se pak mohlo fakt zavest kanadské bodování
to bodování zas tak neprožívám, spíš by to mohla být pěkná statistika, kolik dnů bylo raw, kolik půstů a jak se bude člověk za rok cítit
tak nejak jsem to myslela, jako nejakou "statistiku", jak komu raw treba za rok pomohlo, co se zlepsilo atd., protoze zatim tady nic takoveho neni a bylo by to motivujici i pro nove prichozi :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

To mě těší, že se Vám můj nápad líbí :-) Jestli chcete,tak vám sem tu mojí šablonu můžu dát :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od epony »

k.winky, ten kalendár sa mi páči, super nápad! :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od mira »

Vedu si přesčasovník a žracák, ale případné záškobrty tam nezanáším,
abych se nedeptal a šetřil náplň psacích potřeb. Ale blahopřeji.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

mira píše:Vedu si přesčasovník a žracák, ale případné záškobrty tam nezanáším,
abych se nedeptal a šetřil náplň psacích potřeb. Ale blahopřeji.
Přiznám se bez okolků a výmluv - na takový vedení jsem líná a neplánuju, jednám dost intuitivně. Když lačnim, pač nepůstuju, tak je to na základě toho, že zrovna ten den nemám na nic chuť a pak se z jedničky stane pohoda jazz, pač jsem si mozkovnou nic nepřikázala a není tam žádné sebezapírání. Pochválit se mohu i tak, ale když je to na papíře takhle krásně jako to má Winky a její přítel, tak je důvodů k poplácání více, pač je to neustále na očích, že ano.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

já jedině bodování a ty úlety se musí ještě rozpracovat, ale až přijedu a jestli ..
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: k.winky

Příspěvek od jans »

k.winky píše: Jestli chcete,tak vám sem tu mojí šablonu můžu dát :wink:
jj, já bych tu Tvoji šablonu ocenil :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: k.winky

Příspěvek od kveta »

k. winky rada te tu vidim, uz jsem si precetla i tvuj blog, to je parada, ze mas tak velky trh poruce s hojnosti sladkeho ovoce. preji ti a tvemu priteli dobrou chut a tesim se na tvoje nove zapisky a zazitky.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: k.winky

Příspěvek od johanka »

Ahoj K.winky :D
Dnes jsem vzala klučíky a vyrazila s nimi do Holešovické tržnice. Mám to sice trochu z ruky, ale stálo to za to. Jednak tam mají skoro vše i o půlku levnější než v supermarketech a potom jsem nikde jinde ještě neviděla tolik druhů českých jablek, hrušek, atd.
Dovlekla jsem si domů plný batoh a velkou tašku ovoce.
Poprvé v životě jsem si koupila chirimoyu. Měli je tam úplně superměkké, jen se rozčvachtnout, po pěti korunách. Vzala jsem si jen 2 a teď hořce lituji, že jsem jich nevzala celé plato. Takovou chuť bych u ovoce nikdy nečekala. Bylo to tak jemně slaďounké, lahodné a krémové, připadalo mi jako bych jedla smetanový jogurt, pudink, nebo jiný dezert. Bylo to pro mě naprosto neuvěřitelné že tak ovoce může chutnat. Chirimoya se v mém ovocném žebříčku okamžitě vyšvihla mezi největší favority a už jí chci jíst pořád a pořád :lol:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Balrog
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 09, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Balrog »

Tak my jsme tam taky dneska byli. A vzal jsem si jich 7 a udelal jsem dobre. Byly uzasny a tech 5kc je luxsusni cena. Beru si je tam pokazde co jdu nakupovat.
Nežijeme aby jsme jedly, jíme aby jsme žily.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: k.winky

Příspěvek od chatelle »

Balrog píše:Tak my jsme tam taky dneska byli. A vzal jsem si jich 7 a udelal jsem dobre. Byly uzasny a tech 5kc je luxsusni cena. Beru si je tam pokazde co jdu nakupovat.
beee ja chcu taky :-( neni to i nekde v supermarketech, pro mimoprazske? :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Jéé, Johanko tak to mám radost :-) Takových krémových druhů ovoce je víc, jen u nás nejsou moc dotupné a nebo nejsou v dobré kvalitě ... Sama jsem jich ochutnala jen pár a nejlepší z nich byl durian, ten nejkrémovější, nejsladší a nejeuforičtější zázrak světa :D :D :P Pak je ještě ovoce, kterému se přezdívá čokoládový pudink, arašídové máslo a podobně ... Ať žije ovoce ! :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Nevíš prosím, jsou-li v Holešovicích i přes víkend?

Doplnění: tak už jsem to zjistil: http://www.holesovickatrznice.cz/obchod ... ve-trziste (dobrá je druhá fotka)

Možná se tam zítra stavím pro ty banány na test a když už tam budu, testnu i ty cherimoye.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: k.winky

Příspěvek od Fiona »

Pak je ještě ovoce, kterému se přezdívá čokoládový pudink, arašídové máslo a podobně ...
Kwinky, nechces byt trosku specifictejsi? :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Katko, tak si měla pravdu s těmi banány, opravdu mají kolem 90 kcal na 100 g, to mě obezita.cz trochu zklamala.

Pokud by sis náhodou nepamatovala, posílám odkazy, o nichž jsme se bavili:

http://www.toulcuvdvur.cz/
http://www.vegfood.cz/

http://www.freshmagazin.cz/news/enzymy- ... xcellence/

Ještě jednou díky za milé posezení.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Taky moc děkuji, bylo to fajn :-)
Dej vědět, jak pokračuje pokus ;-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:Taky moc děkuji, bylo to fajn :-)
Dej vědět, jak pokračuje pokus ;-)
Asi budu muset vymyslet jinej pokus, páč po včerejšku se mi do kila pečených nebo smažených banánů opravdu nechce. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: k.winky

Příspěvek od johanka »

Ahoj K.winky :D
Jen jsem zvědavá, vím že také upřednostňuješ čerstvé ovoce před čímkoliv jiným, ale neláká tě třeba mrkvová šťáva ? Já už si několikátý den odšťavňuji mrkev a červenou řepu a dnes jsem si na šťávu koupila i celer a petržel. Dělá mi to stejně dobře jako ovoce, když je to ve stavu šťávy a netlačí mě to v žaludku. :D Ádié fruitariánství, ať žije mrkvička m:-) :lol: :lol: :lol:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Po včerejším krásném valentýnském večeru dnes trpím jako pes :?
Poslední tři týdny jdu úplně sama proti sobě, hromada dobrovolných úletů a po nich nespavost, bušení srdce, nervozita, nevolnost, těžkost ... Prostě hrůza ... nějak jsem to neřešila, motala jsem se kolem spousty věcí a jídlo nebyla priorita, ale včera jsem si uvědomila, že to dělám jen abych se přizpůsobila ... Můj kluk teď nějak sklouznul k vařeninám a já jelikož se svojí tendencí dělat všechno společně a dělat ostatním radost jsem se začala přizpůsobovat ... Teď si ale uvědomuju, že je to pro mě zkouška a že takhle to nechci ... Jen mi to komplikuje život a ubližuju si tím ... Kompromisy mi nejdou a ani mě nebaví, proč taky ? Nemám už tu potřebu, chutě nebo pocit nedostatku mě netrápí... A hlavně to co dělám je hloupost, protože to ode mě ani nikdo neočekává...
V noci jsem zvracela a skučela, dnes celý den pití heřmánkového čaje s limetkou ... Tak divně to ve mě škrundalo a kručelo, bolst ve střevech ... V půl šesté jsem přišla domů, udělala si klystýr a před chvilkou jsem snědla talíř nakrájených oloupaných jablíček a pomerančů ... Vnitřnosti se mi pořád tak divně přemílají :?
Začnu si psát jídelníček, ať mám kontrolu ... Potřebuju se zase trošku namotivovat a udělat si režim ... Vytáhla jsem Morseho a Wandmakera, tak se jdu zavrtat do pelíšku a hurá na to :wink:
Promiň mi, moje milované tělíčko, že ti někdy tak ubližuju :( Teď se o tebe budu zase starat a dávat ti jen to nejlepší, to ti čestně slibuju :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

Mně od následků úletů a převalování střev pomáhá vždy teprve až šanka, která všechno dokonale pročistí a člověk může začít zas od začátku. Nejlépe když si dá současně ještě 1-denní nápravný půst. Bez šanky mohou následky jinak přetrvávat několik dnů nebo i déle.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Jo Pandi, děkuju za tip, já si chtěla ten půst dát dnes, ale teď večer mi začalo být tak zle, že jsem to musela zajíst ... Šanku jsem zkoušela jen jednou a nemělo to moc úspěch, nic ze mě nešlo a bylo mi jen na zvracení z té slané vody ... Nesnáším sůl :? Dělám si klystýry a ty jsou super, ale čistí jen střevo ... Ty děláš šanku pravidelně ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Jo Pandi, děkuju za tip, já si chtěla ten půst dát dnes, ale teď večer mi začalo být tak zle, že jsem to musela zajíst ... Šanku jsem zkoušela jen jednou a nemělo to moc úspěch, nic ze mě nešlo a bylo mi jen na zvracení z té slané vody ... Nesnáším sůl :? Dělám si klystýry a ty jsou super, ale čistí jen střevo ... Ty děláš šanku pravidelně ?
Nepravidelně, jen když cítím potřebu. A vždy bývám až překvapený jak mi pak udělá dobře. Myslím si že slanou vodou jsi dělala chybu že sis ji osolila moc. Ta hranice je dost citlivá a mělo by být takové množství soli aby to připadalo slané ale ne nepříjemně slané, tedy tak nějak na maximum kdy to ještě vyhovuje, v té chvíli to bude mít mírně vyšší osmotický tlak než krev. Je to individuální podle pocitů člověka, u mne je to malinko něco přes 1/2 kávové lžižky na hrnek. A jak člověk začne tak už by to pak neměl vzdát aby se nezasolil - ale není třeba spěchat, stačí i pomalu pokračovat a vydržet, ono se to nakonec vždy dostaví. Při pocitu plnosti žaludku nepít dál ale cvičením si žaludek nejdříve uvolnit. Šanku dělám raději než klystýr.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Možná bych tomu zítra dala druhou šanci, abych se dostala z toho stavu, co mám teď ... Jak dlouho Ti celý proces tak trvá ? S tou solí asi taky záleží na váze viď ? Když vážím asi 48kg, tak bych dala menší půlku čj. lžičky ... Chtěla bych to zkusit, jdu si znovu pročíst vlákno...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

Mně trvá asi tak 40-70 minut než to začne jít poprvé, asi tak po 8 hrncích, pak to dotáhnu ještě tak na 10-12 hrnků, celkem to je asi tak 1,5-2 hodiny. Pak je ještě ale potřeba asi tak další 1-2 hodiny mít rychlý přístup na wc (čili 3-4 hodiny si neplánovat procházky ven).

Koncentrace soli nezávisí na váze, při menší váze budeš mít jen menší počet hrnků. Nebo spíš menší hrny, protože jeden 1/4 l hrnek asi na ex nevypiješ (a ani není důvod se k tomu nutit).
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

To je docela dlouho, to abych začala v 5, když mi zítra začíná v 9h kurz ... Maximálně půl hoďky se můžu zdržet, ale chtěla bych to opravdu zítra udělat, teď jsem si přečetla celý ten článek, je to už dávno, co jsem ho četla, tak jsem si to nepamatovala ... Jak to řešíš s jídlem po ?

Děkuju moc za rady :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

Ze začátku jsem podle návodů používal rýži, ale teď už ne. Nejlepší je dát si šanku ráno a pak po zbytek dne půst, pak se člověk druhý den cítí úplně nejlépe. Není potřeba žádné ukončovací jídlo. A druhý den už běžně, jak po 1-denním půstu. Po jedné šance není ani potřeba obnova mikroflóry, po tom půstovním dni začíná fungovat všechno perfektně tak jak má. Mikroflóru je nutné řešit až po více šankách více dnů po sobě.
Odpovědět