k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

To byla sranda :), fyzický věk nehraje žádnou roli a už vůbec ne den :) Čteš mi myšlenky, zrovna jsem sem chtěla napsat svoje dojmy...
Tak na colonu jsem byla po, út, st a sama nevím, jaký z toho mít pocit ... Co se týče přímo toho procesu: Paní byla moc moc milá, povídala si se mnou, všechno mi podrobně popsala a vysvětlila a dostali jsme se i mimo tohle k jiným věcem ve kterých jsme si rozuměli ... Nepříjemné to nijak zvlášť nebylo, jen při tlakování ten pocit plnosti není nic moc ... Příjemným bych to nenazvala, ale dá se to přežít ... Moc se toho ze mě nedostalo, asi taky jiné nánosy mám já v 17 a 50ti letá paní všežroutka, ale stejně jsem asi čekala něco víc závratného... Po tom prvním mě ale večer dost bolela hlava, asi odcházely toxíny ... Každopádně zajímavá zkušenost..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

to rozhodne, ja bych na to dobrovolne nesla. urcite se to projevi, cistsi streva si vemou vic z ovozel.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska jsem měla odpoledku a do města jsem přijela až v půl páté ... Byla jsem už docela hladová, tak jsem si dala s taťkou sraz v obchoďáku a zašli jsme do pizzerky na papů ... Výběr salátů sice veliký, ale buď se sýrem, masem, smetanou, vajíčky,... Tak jsem se rozhodla, že jim to trochu zkompliku a nadiktovala jsem si luxusní vita pochoutku ... Nemohla jsem věřit tomu co mi přinesli :shock: Velikánský talíř a na něm úžasná hromada zeleninky hýřící všemi barvami :) ... Na to, že poslední dobou mi zelenina moc nejede, tak jsem se na to vrhla jak hladový vlk (vlk vitarián) a čachtala blahem ... Taťka se mi smál a musel si mě i vyfotit :D Tak vím kam příště zamířit a jídlo :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska mi přišel už tak dlouho očekávaný Healthy juicer a musím říct, že už po rozbalení jsem byla velice zklamaná :( a to ani nemluvím o tom, když jsem ho otestovala ... Hodnotila bych to jako hračku, která všechno co se do ní dá rozčachtá, ale jinak nic ... Navíc je to hrozná práce, bordel všude kolem a všechno se musí nadrobno rozmělňovat, aby se to tam vůbec dalo našťouchat :? Zlatá moje stará komunistická odstředivka, která pamatuje mrtvé moře, když bylo ještě marod ! No teď už s tím nic neudělám, bohužel, peníze spláchnuté do záchoda :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Seraf »

k.winky píše:Dneska mi přišel už tak dlouho očekávaný Healthy juicer a musím říct, že už po rozbalení jsem byla velice zklamaná :( a to ani nemluvím o tom, když jsem ho otestovala ... Hodnotila bych to jako hračku, která všechno co se do ní dá rozčachtá, ale jinak nic ... Navíc je to hrozná práce, bordel všude kolem a všechno se musí nadrobno rozmělňovat, aby se to tam vůbec dalo našťouchat :? Zlatá moje stará komunistická odstředivka, která pamatuje mrtvé moře, když bylo ještě marod ! No teď už s tím nic neudělám, bohužel, peníze spláchnuté do záchoda :(
Myslíš elektrickej? Já sem byl s ručním spokojenej.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Seraf píše:
k.winky píše:Dneska mi přišel už tak dlouho očekávaný Healthy juicer a musím říct, že už po rozbalení jsem byla velice zklamaná :( a to ani nemluvím o tom, když jsem ho otestovala ... Hodnotila bych to jako hračku, která všechno co se do ní dá rozčachtá, ale jinak nic ... Navíc je to hrozná práce, bordel všude kolem a všechno se musí nadrobno rozmělňovat, aby se to tam vůbec dalo našťouchat :? Zlatá moje stará komunistická odstředivka, která pamatuje mrtvé moře, když bylo ještě marod ! No teď už s tím nic neudělám, bohužel, peníze spláchnuté do záchoda :(
Myslíš elektrickej? Já sem byl s ručním spokojenej.
(ruční) Opravdu ? Asi záleží na tom co šťavíš ... Zkusila jsem mrkev - tragédie, ještě když jsem byla zvyklá, že do odšťavňovače můžu dávat mrkev vcelku ... Pak jablko, to se rozpatlalo a ani skoro nešlo ven a to nebylo nijak měkké ... No a salát vycházel stejně mokrý, jen pár kapiček z něj bylo a na té druhé straně mokrá zelená kaše ... A ještě tak každou minutu se mi odcucnul od linky a skoro odlítnul...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

K žádnému půstíku kromě občasné jedničky, když mi nebylo dobře, jsem se ještě nedostala, tak o tom teď dost přemýšlím, že by asi bylo na čase ... Dřív když jsem byla ještě vařenka jsem někdy dávala pětky a bylo to fajn ... Asi se v nejbližší době vrhnu na trojku, potřebuji trochu odpočinek ... Ale mám z toho trochu obavu, mám to jídlo prostě až moc ráda :( vím, že to není dobré, ale mám ho jako potěšení ... Aspoň by mi to ale pomohlo se od tohohle zvyku oprostit ... Vždycky se třeba odhodlám a už první den odpoledne si říkám, proč já bych měla nejíst, když jsem jen kost a kůže, no a vzdám to ... Teď už se ale připravuji, že až dočerpám zásoby, že se na to vrhnu ... Co je pro mě takhle ze začátku lepší, džusový půst a nebo jenom voda ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Seraf »

měla sis pročíst diskuzi ohledně HJ, já sem to někde popisoval velmi důkladně a všechny nedostatky které jsi odhalila byly zmiňované. Mrkev musí být nastrouhaná, někdo krájel na nudličky. Jablko dělá pyré. Co to umí jsou trávy a byliny, v tom je bezkonkurenční. To ti žádná odstředivkaneudělá. Dále třeba zelí a všechno listové s tím jde dělat. Je dobrý to přimontovat nejenom tou gumou vespod ale i tím přitahovátkem kovovým.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak jestli tohle bude číst Veri, tak je to ještě k tématu, kterým se nedavno taky zabývala ... Včera jsme se sestřičkou vyrazili po dlouhé době do večerního města ... Zamířili jsme do našeho oblíbeného klubu, kde jsme se potkali s bráškou a kamarády ... Dobře jsme se bavili, bráška začal kupovat pití a jelikož jsem to nechtěla kazit a docela jsem na to měla i chuť, tak jsem neodmítla ... Měla jsem v plánu maximálně víno, ale nakonec z toho byly paňáky všeho druhu a jiny s tonikem :? Jsem prostě dobytek, hrozně jsem se opila, ale byla sranda :D Pěkně jsem se zřídila, pak za mnou přijel kamarád se kterým jsem byla v autě do 7 do rána a pak mě odvezl domů ... sice vyrazím jednou za sto let, ale to pak stojí za to :) Teď mi tedy není moc dobře a kdybych to mohla vrátit, tak bych asi nepila, maximáně sklenku toho vína, ale ne takhle :? No nic, je to zkušenost...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Jé, k.winky, mě to čeká zrovna dneska večer a v noci. Rozhodla jsem se pít jen bílé víno, jenže kdo ví, jak to budu vidět, až budu mít něco v krvi. Ale víc než toho vína a alkoholu se bojím toho, že v opilém stavu budu mít jiný názor i na jídlo a řeknu si, co když už, tak už a pustím se i do chipsů, česnekové pomazánky s jednohubkami apod., protože "žrádla" je na takové oslavě vždycky dost. A navíc bude divné, když si na vlastní oslavě nedám dort, že jo... :roll: Takže buď ráda, žes v tom stavu nezkonzumovala žádnou mrtvou stravu, kdo ví, jak dopadnu já :lol:

Já bych si ty chipsy apod. klidně dala, zase si nemyslím, že by mě to zabilo nebo tak, spíš se nejvíc obávám toho, že mi to naruší zažívání a nechci riskovat, že to po třech měsících na vita někde cestou vyzvracím :roll:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Z tohohle přesně mám vždycky taky strach ... A přiznám se, že včera jsem taky trochu ujela ... Pražené arašídy :? Ale to furt ještě neberu za tak veliký hřích..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

winky bav se, pak si dej treba jednicku pust.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Veri, přesně, heslo "když už tak už" je cesta do pekla. Kolikrát já už za poslední dva měsíce zhřešila a pak si řekla, když už mám v žaludku chleba, dám si hned i kousek sýra a brambor a smaženou cibulku a čokoládu...už je to stejně jedno, teď si pochutnám a za hodinu už budu zase vzorná :?

Proti téhle myšlence intelektuálně bojuju názorem "dělené stravy". Například zhřeším bramborami (miluju vařené samotné) a tak si říkám, mňam, ale stačilo, sýr ani chleba už si nedám, když nebudu ty brambory kombinovat s jiným jídlem, tělo je využije lépe a nebude ho to zatěžovat tokil jako splácanina bílklovin, sacharidů, mléka a čokolády :)

Viz včera, šlo se opékat a místo chleba se špekáčkem jsem si dala hooodně špenátových listů s trochou opečeného špeku. Špek je humus, jistě, ale menší než masovo-sojovo-chemické buřty kombinované navíc se sacharidy-chlebem. Podle dělané stravy docela obstojné jídlo. A hlavně - manžel se netvářil divně, že neopékám. Kdybych neopékala vůbec, celý výlet by byl pokažený...ve větší společnosti by se jeden nejedlík ztratil, ale když my šli opékat jenom ve dvou (třech, roční dcerka)....život je plný kompromisů. Ale budu je omezovat a časem už nebudou :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Šari,
tvá vyprávění jsou moc pěkná a poučná, i když má člověk jiné problémy než ty...
Můj partner vůbec neřeší co jím, vidí, že mi to prospívá, ale často mi u vařených jídel, co mu připravím řekne, že to není vůbec slané a nebo bez chuti...Jenže já to vůbec neochutnávám, tak se učí si to kořenit sám...
Tak nějak poslední dobou si zvykl a kořenářsky kutí...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

sari,mas to se svym manzelem Vocilkou tezky. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

s.arik píše: Proti téhle myšlence intelektuálně bojuju názorem "dělené stravy". Například zhřeším bramborami (miluju vařené samotné) a tak si říkám, mňam, ale stačilo, sýr ani chleba už si nedám, když nebudu ty brambory kombinovat s jiným jídlem, tělo je využije lépe a nebude ho to zatěžovat tokil jako splácanina bílklovin, sacharidů, mléka a čokolády :)
máš pravdu, nejhorší jsou divoké mixy (nechápu jak to ostatní lidé mohou trávit).

Já mám teď problém po návratu z dovolené s chutěma. Na nic sladkého, zato cokoli s oliváčem, kořením apod, to jede. Dala jsem i několik kafí, což vnímám jako kyselinotvorné a excitační fuj. Ale ještě si v tuto dobu neumím pomoct. :) Však jak to přišlo, tak zase odejde. Srovnám se, zklidním se a svět se točí dál s každým dalším východem Slunce.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Já se prostě neponaučím, dneska jsem snědla celý ananas a teď mam pusu bolavou jak kdybych měla k obědu žiletky :( Ale jinak byl mňam :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

ja taky :D ale bez ty ziletkovy pusy. to se mi stalo jedinkrat v zivote, po fikach ve spanelsku. oni se musi poradne umejt nez se daj do pusy, my je trhali ze stromu a rovnou do pusy a kolik! jee, toto palilo, jak vod zihadel.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

A to ani nemluvím o koutkách, které mám rozpraskané až k uším ! :( :lol: když jsem byla v Řecku, tak jsem tam taky papala fíky po kilech a rovnou, tak jak byli a nic :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

Predne vsechno nejlepsi a at ti vita vydrzi celej zivot! :D
ja mam taky koutky! ze by fakt ten ananas??
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: k.winky

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:Predne vsechno nejlepsi a at ti vita vydrzi celej zivot! :D
ja mam taky koutky! ze by fakt ten ananas??
dyž se koukne pod mikroskopem tak to vytrhává normálně kusy masa z jazyka, tedy ty nezralostní látky
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

takze doma fakt asi neuzraje :(
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Seraf »

Sweetie píše:takze doma fakt asi neuzraje :(

koupili jsme 2 ananasáky (velký kousky) úplně zelený, a za 2 týdny byly krásně oranžový a zralý. Otázkou je zda je to úplná zralost.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

no prave ze urcite ne. jak pise buc ze nezraly casti trhaj maso, ja podle toho ted vypadam. takze mekky a zluty asi neni voditko.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: k.winky

Příspěvek od Fiona »

Ovsem stava z uplne zelenyho nezralyho ananasu dokaze naraz vybit brebery v krku a uzdravit z vlekle chripky ci co to bylo :) Takze kdyz to nejde jist, stavim...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Jéé, k.winky, úplně jsem na to včera zapomněla, jsem to ale :oops:
Tak aspoň dodatečně všechno nejlepší, radost ze života a ať se ti splní všechno, co si přeješ :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše:Ovsem stava z uplne zelenyho nezralyho ananasu dokaze naraz vybit brebery v krku a uzdravit z vlekle chripky ci co to bylo :) Takze kdyz to nejde jist, stavim...
tomu bych verila, to musi bejt drijak. muj rwandsky spolubydla mi vypravel jak jako mali kluci ho chodivali krast na 'pole', trhali ho jeste tvrdej a zelenej a slupku odtrhavali pusou a takhle ho snedli. a nic! jenze cernosi maj hrosi kuzi.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:a nic! jenze cernosi maj hrosi kuzi.
oni jsou především pěkné kecky, takže bych historce věřila ze třetiny. :lol:

Jinak ještě jak winky píše o fících... to se stává opravdu jen u nezralých nebo potřísněním jejich mlékem. Mě nevadí jakékoli množství fíků, když se trhají jen ty zcela zralé plody, co se vruce div nerozmáznou.... ach jo, dala bych si. :P fíky, to je můj "durian".
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

tak ja mileho cernouska testnu zejtra. :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Včera jsem totálně zklamala svoje vitariánství ... Opila jsem se a snědla věci, za které by se i otrlý vařák styděl :( Je mi to opravdu hrozně líto ... Depce jsem se samozřejmě nevyhnula a dost jsem zklamala sama sebe ... Chtěla bych na to ale zapomenout a začít znova a líp ... Dnes jsem proto celý den nejedla, aby se s tím mé tělo nějak srovnalo ... Teď jsem přišla domů a udělala si zeleninový salát a trochu sluněnky ... Dřív jsem jela skoro jen ovoce a to mi bylo dobře, na zeleninu jsem neměla ani pomyšlení ... Ani oříšky krom kokosu jsem nejedla ... Teď se mi úplně obrátili chutě ... Jím skoro jen zeleninové saláty a cpu se kešu oříšky a čokoládou (min. tabulka denně) docela jsem si na čokoládce vytvořila závislost ... Chtěla bych mít zase chutě jen na to ovoce, nebýt rozjedená a aby mi bylo tak dobře, hezky a čistě :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

no jo kdyz ono ovoce zrovna venku zadne moc neroste...obavam se, ze "ulety" jsou dani za zivot v zime...

dej si par pustu a poseckej do jara :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Asi jo, čekám, že s příchodem jara a léta to bude snažší :) Prostě co se stalo stalo se, musím se sebrat a začít znova ... Chci zavést pravidelné půsty podle pust.cz, už se na to těším :) Mám za sebou pár jedniček a asi 3 trojky a ty stavy jsou parádní ... Jak psychika, tak fyzično :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Kešu jsou vysoce návykové. Nevím, jestli to tak funguje u všech, ale ja na nich byla jednu dobu oohromně závislá. Tělu to nesvědčilo, ale jazyk si užíval :lol:
Do kešu se raději už nepouštím, možná ale časem zkusím ty raw od Terezky. Ale jen výjimečně!
Kešu ode mě držte fakt raději co nejdál :roll:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

podle mě je návykový jakýkoli tuk, který nás uzemňuje, zklidňuje (těžkopádnost) v době, kdy to potřebujeme. Zkus místo kešu třeba avokádo.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

jo jo, avokádo miluju, naproti tomu ořechy už skoro nejím, jen občas vlašák ze zahrady
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

mě přijde avokádo hodně dobře stravitelný v porovnání s ořechy. A chuťově je to taky parádní věc, když člověk dobře natrefí. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Včera jsem si dala svojí první páteční jedničku v řadě pravidelných pátečních ... Trénuji na novoroční 7čku :) už se na ní nemůžu dočkat ... měla jsem včera trochu chvílemi krize, jako úplné ztráty energie, jen jsem ležela měla jsem pocit, že nezvednu ani sirku ... Ale jinak mi bylo krásně, i dnes je mi krásně, ještě jsem nezačala s papáním ... Vypadá to asi až někdy na odpoledne, jelikož se teď chystám jít běhat, pak na manikůru a ke kadeřnici (večer jdu kamarádce na maturák :) ) ... Vlastně se mi do jezení nějak vůbec moc nechce, nejraději bych to protáhla na 3ku, ale jelikož mám dva zralé ananasy na bolkóně, včera mi přišel nový odšťavňovač, v lednici čeká naložená kapusta a namočené kešu, tak to asi nevydržím :) Jinak k ručnímu HJ jsem už přivykla ... Skamarádili jsme se, když jsem v něm poprvé zkusila ananas, nemohla jsem si to žluté mlíčko vynachválit !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska ráno v autobuse dvě mandarinky, z Globusu, nic moc, byli takové vyschlé :? Ve škole kolem 11 hruška, ta už mi šmakovala víc :) Po cestě domů jablíčko ... Odpoledne s maminkou zeleninová salát s "Koprovkou" z receptů od tvx, mňam ... Pak kousek koksu a teď dopíjím ananasovou "smetánku" ... Ale to jablko a hruška by mi klidně stačily, ten zbytek byl z rozežranosti :? A taky proto, že mám plnou ledničku a nechci, aby se mi to zkazilo, takové dobrůtky ... Odpoledne jsme byli s maminou na náměstí na vánočních trzích, pořád se tak otáčela a zastavovala u stánků z klobásami a langoši :cry: už jsem z ní byla nešťastná a nevěděla, jak jí od toho odtáhnout, říkala jsem jí, ať si představí, co to vlastně je a co všechno za hrozné věci se muselo stát, aby vzniknul tenhle zabijácký blvajz :? chuť jí přešla (:-) Jinak co se týče sportu, dneska obvyklích 5km na pásu, bylo mi pak fajn :) Ale stejně se už nemůžu dočkat, až bude teplo a vyrazím do terénu ... No a ještě se chystám do posilovny, dneska mám v plánu prsa, bříško, zítra mě čeká biceps bříško ... Ale ještě si jdu dát aspoň jeden čtvereček 80% terezčoko, ať mi to jde líp :) Zítra začnu už konečně s tím vánočním úklidem, ať mám klid a doma útulo, už se na Vánoce moc těším, miluji je :) Až budu jen ležet na gauči a koukat na pohádky, jůů :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Včera i převčírem se mi dařila úspornost s jídlem, začínám si vystačovat s málem a to se mi už líbí :) Cítím se i podstatně lépe ... Dneska páteční půstík, hlad zatím nepřišel jen malé chutě ... A když jsem se zastavila doma, ze stolu se tam na mě smály avokáda, mandarinky, pomela, pomeranče a já nevím co ještě tam mám a měla jsem chuť se na to všechno vrhnout :D Ale nakonec jsem raději utekla a odolala :)
Teď jsem v kanclu a popíjím šípkový čajík na zahřátí :) Zítra možná jedu do Prahy, tak to vidím na útok na Flóru :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska jsem nakoupila oříšky a sušené ovoce a zítra se dám do tvoření cukroví :) Já ho asi moc jíst nebudu, ale pořád mám lepčí pocit, když na stole jsou "raw" sladkosti než to běžné pečené cukroví :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

k.winky píše:Včera i převčírem se mi dařila úspornost s jídlem, začínám si vystačovat s málem a to se mi už líbí :) Cítím se i podstatně lépe ... Dneska páteční půstík, hlad zatím nepřišel jen malé chutě ...
jeje, ja zapomnela ze je patek, taky jsem chtela drzet jednicku. tak aspon na slunovrat.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Mam horečku, teď jsem se vzbudila ... Proč zrovna dneska a proč já ??:( Jak se to mohlo stát ?? :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak včera jsem celé odpoledne strávila v nemocnici...Samozřejmě dobrovolně by mě tam nikdo nedostal, ale měla jsem 39 a bolesti břicha, beder, a hlavy, tak mě tam mamina prostě dotáhla, že musí zjistit co mi je ... Nenávidím ten vydýchaný vzduch a prostě to prostředí, nikomu tam nevěřím ... Nakonec co jsem se hodiny načekala tam a tam, co mě posílali z jedné ordinace do druhé, mi nakonec zjistili zánět ledvin a mořového měchýře ...A to mě poslali do další nemocnice ... Brečela jsem jak malá holka, protože bylo už 18h a takhle jsem si štědrý den opravdu nepředstavovala :( Předepsali mi nějaké stvinstvo - antibiotika samozřejmě :? Pokoušela jsem se tomu nějak nenápadě vyhnout, ale bohužel mi to nevyšlo ... Pan doktor chytrák mi řekl, že ovoce a ovocné šťávy dráždí ledviny, ať si koupím raději vitamíny v lékárně :D Na to mu pěkně kašlu ... Ale i když jsem na štědrovečerní večeři ležela a nemohla skoro ani otevčít oči, stejně jsem dostala spoustu krásných dárků :) Dostala jsem i mladý ječměn, nějakou přírodní kosmetiku, kokosový olej :) měla jsem radost a aspoň už jsem už nemusela řešit co si dám k večeři, i když jsem měla v plánu mango, a ani mi nedělili chutě s bramborovým salátem, protože jsem neměla na jídlo ani pomyšlení ... Měla jsem za včerejšek jen mandarinku a ananasovou šťávu... Stejně by mě zajímalo z čeho ten zánět můžu mít :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

jeej tak to je mi te lito....jestli mas doopravdy zanet ledvin to zjistis tak ze bosa vyskocis par centaku a kdyz to pri dopadu zaboli tak je to tam....
zanet mocaku, a posleze ledvin, muze vnziknout i diky nedostatecnemu prijmu tekutin...
Jsou to pry nejake bakterie bezne pritomne ve stolici, kde nijak neskodi. Ale pokud se dostanou do mocaku a namnozi se, pak projdou i do ledvin.
Takze ted hlavne hodne pij.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: k.winky

Příspěvek od hugis »

No teoria hovorí, že ako sa čistíš tak prechádzaš postupne predchádzajúcimi štádiami choroby. Takže ak si niekedy mala akútny zápal ktorý prešiel do chronického tak teraz si sa vratila k akútnemu a potom sa prepracuješ do zdravia.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

dvdmchl píše:jeej tak to je mi te lito....jestli mas doopravdy zanet ledvin to zjistis tak ze bosa vyskocis par centaku a kdyz to pri dopadu zaboli tak je to tam....
zanet mocaku, a posleze ledvin, muze vnziknout i diky nedostatecnemu prijmu tekutin...
Jsou to pry nejake bakterie bezne pritomne ve stolici, kde nijak neskodi. Ale pokud se dostanou do mocaku a namnozi se, pak projdou i do ledvin.
Takze ted hlavne hodne pij.
No vodu nepiji skoro vůbec, jen někdy při běhání, ale piju šťávy ... Ty ale dokonce nepiješ ani ty šťávy a stejně s tím žádné problémy nemáš ne ? Ledviny mě boleli včera, ale dnes je to už dobré, už mi zabrali ty antibiotika ... Cítím jak mi z kůže a moči to svinstvo čpí :? Budu to muset ten týden vydržet a pak se od toho pořádně očistit... Snažím se te´d do sebe tu vodu dostat a i ten urologický čaj...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

hugis píše:No teoria hovorí, že ako sa čistíš tak prechádzaš postupne predchádzajúcimi štádiami choroby. Takže ak si niekedy mala akútny zápal ktorý prešiel do chronického tak teraz si sa vratila k akútnemu a potom sa prepracuješ do zdravia.
To by možná dávalo smysl, lehký zánět jsem měla už před rokem a půl, že by se teď vrátil ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: k.winky

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:
hugis píše:No teoria hovorí, že ako sa čistíš tak prechádzaš postupne predchádzajúcimi štádiami choroby. Takže ak si niekedy mala akútny zápal ktorý prešiel do chronického tak teraz si sa vratila k akútnemu a potom sa prepracuješ do zdravia.
To by možná dávalo smysl, lehký zánět jsem měla už před rokem a půl, že by se teď vrátil ?
Jasne, zrejme jsi ho zalecila leky, nikoliv vylecila
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska návštěvy, museli všichni sem jelikož jsem "marůdek" :)
Papala jsem: - dopoledně půl litru mandarinkové šťávy s ječmenem (mňam)
- k obědu hlávkáč se salátem alá humr z Flory
- odpol. 2 mandarinky, pomeranč, banán, a další půl litr
citrusové šťávy s ječmenem (hodně spolu kámošíme :) )
Teď 4 řádka live čokošky a chystam se ještě na ananasovou smetánku :)

Pak asi opomenu svá zdravotní omezení a razim na návštěvu ... Bylo sice fajn celej den se válet a koukat na pohádky, ale čeho je moc, toho je příliš ! Jinak salát s řízky samozřejmě vábí, jelikož to bylo moje nejoblíbenější jídlo, bramborový salátek od mojí maminy, pro ten bych vždycky vraždila, ale kupodivu to zvládám dobře ... I přesto, že jsem se podílela na jeho přípravě neměl šanci mě zdolat...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Hezké. Jsem ráda, že je ti lépe. :D
Odpovědět