k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak jo, děkuju moc ... Nevím, jestli zítra budu dávat půst, ale začnu s jídlem (šťávou v poledne) ... Zítra to zkusím a dám vědět, jak to dopadlo :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

Držím palce ať se zadaří a ať začneš mít šanku také v oblibě. ;-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak šanka dneska zajímavá ... Ze začátku jsem k tomu přistupovala s pochybami, ale nakonec se to docela vydařilo ... Vypila jsem během hodiny a půl 2,5l vody a do toho cvičila jako divá ... Musela jsem si ale pomoct klystýrem, jinak by ven asi nic nešlo ... Pěkně mě to propláchlo a pak jsem lítala ještě celé dopoledne :-) Překvapilo mě ale hlavně to, jak skvěle se dnes cítím oproti včerejšku ! Lehkost, malá potřeba jídla, zkrocené chutě...

Dneska jsem měla:

- dva malé banány
- 2 hrušky, dva banány
- salát (3/4 žluté papriky, 250g bio rajčátek, 1 okurka, 1 avokádo, 2plž. jablečného octa)
- 2 vrchovaté lžíče "odpadu" po výrobě mandlového mléka s nastrouhaným malým jablíčkem, 8 datlí, skořice, troška kakaa ... Byla to jen taková malá mistička pro chuť

Cítím se báječně ! Jen to ve mě tak srandovně bublá :-)
Dám ještě šanci MMS, když vidím, jak ho Šárka opěvuje :D
Na zítra jsem si nachystala k svačině mandlové mléko, už jsem ho dlouho neměla a dostala jsem zase semínkovo-oříškovou chuť ... Koupila jsem si ještě slunečnicová semínka, paní u pokladny se mě ptala, jestli mám doma papoušky :?
No nic, jdu se učit, mějte se :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

k.winky super zpráva, blahopřeji k šance. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: k.winky

Příspěvek od Xion »

Panda píše:Ze začátku jsem podle návodů používal rýži, ale teď už ne. Nejlepší je dát si šanku ráno a pak po zbytek dne půst, pak se člověk druhý den cítí úplně nejlépe. Není potřeba žádné ukončovací jídlo. A druhý den už běžně, jak po 1-denním půstu. Po jedné šance není ani potřeba obnova mikroflóry, po tom půstovním dni začíná fungovat všechno perfektně tak jak má. Mikroflóru je nutné řešit až po více šankách více dnů po sobě.
Pri sanke vyteka mnozstvo zlci, skutocne s tym niesu ziadne problemy, ked ostane v prazdnych vymytych crevach? Zlc je dost agresivna, kym creva nemaju ochranu, teoreticky by to mohlo sposobovat problemy.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

Xion píše:Pri sanke vyteka mnozstvo zlci, skutocne s tym niesu ziadne problemy, ked ostane v prazdnych vymytych crevach? Zlc je dost agresivna, kym creva nemaju ochranu, teoreticky by to mohlo sposobovat problemy.
Nevím jak by se to mělo projevit. Nevylučuje se žluč jen na trávení tuků? Těch u vita stravy stejně moc není.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: k.winky

Příspěvek od Xion »

Panda píše:Nevím jak by se to mělo projevit. Nevylučuje se žluč jen na trávení tuků? Těch u vita stravy stejně moc není.
V zlci pecen vylucuje aj toxicke latky. Zlc travi tuky, to ano, ale ked nema travit ake, a vyluci sa, ide o dost agresivnu latku, tak sa len pytam, ci to nesposobuje problemy.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dnes ráno běh, musím začít už konečně trénovat na půl maraton ... Překvapilo mě, jak lehce to šlo, na to, jak dlouho jsem nebyla ... Sice jen půl hoďky, ale dřív když jsem šla po delší době, tak jsem si šlapala na jazyk a teď jsem se sotva zahřála ... Je to super, každý den teď chci přidávat 5min., tak uvidíme, jak to půjde ... Cítila jsem se pak ale parádně ! :wink:
Po šance se cítím vážně skvěle, netrápí mě rozežranost, uspokojí mě málo a vydrží to, ani to nějak nemusím řešit, to mi nadmíru vyhovuje ... Možná na tom má svůj podíl i MMS, dnes večer 11k, pořád to se mnou nijak neháže, ale popravdě tomu stejně nějak moc nevěřím ... Věřím, že to funguje, ale ne, že to je dobré pro tělo ... Dojedu do té patnáctky, chci si to na sobě prostě jen zkusit, abych pak mohla hodnotit... Večer jsem si taky dělala klystýr ... Dost málo teď spím, nějak nemám potřebu (taky to začalo od užíváním MMS)

Dnes k papání:

- 2 banány
- 2hrušky, 2 banány
- 0,5l mandlového mléka
- salát - 1 žlutá paprika, 1 okurka, 250g bio rajčátek, 3/4 avokáda, 2plž jablečného octa

Na zítra jsem si nachystala dulse sluněnku, neměla jsem jí už sto let a teď jsem na ní dostala chuť ... Po mandlovém mléku dnes odpoledne mi bylo trošku divně, skoro jak kdybych vypila kravské mléko ... Tak nějak kyselo v žaludku, ale dobré bylo...

Jdu spinkat, DOBROU NOC :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Nemůžu spát, v hlavě mi leží spoustu otázek a v žaludku pizza ... Poslodní dobou se to stále periodicky opakuje a neumím si to nějak sama vysvětlit i když se to všechno odehrává jen a jen ve mě ... Vím, že je tu spoustu lidí, kteří mě mohou pochopit a proto je pro mě tohle fórum tolik cenné ... Čtu si třeba první příspěvky, které jsem sem psala a snažím se pochopit, co se to se mnou poslední dobou děje ... Vím že je to životní fáze, ale ráda bych z ní vykročila pravou nohou v před ... A to "vita nohou" ! Dřív jsem v tom měla jasno, moje přesvědčení bylo pevné a neoblomné ... Zvláštní je, že i teď je stejné ... Vím, co je pro mě správné a co mi dělá dobře ... Vařená strava mi jen ubližuje, jak psychicky, tak fyzicky, kompromisy, to není nic pro mě ... Na vita si připadám tak silná, sebevědomá a vím co s životem ... Srším energií, elánem a nápady ... Nejde o chutě nevím čím to je, že poslední dobou stále sklouzávám... Dá se říct, že jsem teď v životě naprosto spokojená na všech rovinách ... Dnes jsem úspěšně dokončila masérský kurz a chci se vydat cestou, kde budu pracovat s lidmi a pomáhat jim ... Tedy přála bych si to, je to můj cíl, ale vím, že v první ředě musím pracovat sama na sobě ... Vždy mě to tak mrzí a ne jen kvůli sobě, ale i kvůli lidem kolem mě, kteří mi věřili a byla jsem jim třeba i vzorem a teď mám pocit, že jim beru iluze ... Přeju si být silná a odhodlaná jako dřív ... Už tolikrát jsem si v posledních týdnech řekla, že se do toho pustím po hlavě a budu zase ta skálopevná a odhodlaná ... Není to o tom, že bych něco rvala hlavou, bylo to z ocitnu, byla to přirozenost a najednou jsem vyjela z kolejí a udělala několik kroků zpět... Chci to sem napsat, protože mi to pomůže si zase něco uvědomit a začít měnit, vím kudy chci jít a co chci dělat, vím, že jsem tělem i duší ovojedlík a tím co občas dělám jdu sama proti sobě a tím se zraňuju... Důležité ale je, že se vždy dokážu znovu zvednout a snažit se jít dát tou správnou cestou a budu to dělat znova a znova, stále dokola, dokud se nedostanu na tu rovinu, na které už nebude existovat selhání... Děkuju Vám, vy mě držíte nad vodou, protože vím, že v tom nejsem sama a že má smysl se pokoušet znova a znova o to správné....
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

Znám velmi dobře, také se mi teď jaksi přestalo dařit držet se přestože jasně vidím jak jsem na tom po nevita hůře. Možná je na vině zimní čas, protože člověk cítí potřebu tepla, ovozel chladí ale nevita více zahřívá? Fyzicky nejsme uzpůsobení žít v tomto chladném pásmu, patříme do tropických zemí, takže se tu moc nedá mluvit o přirozené stravě v zimním období.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od mira »

Máme pohybový aparát a tak se máme hýbat, tím žije.
Já do sebe ráno naleju půl litru pomerančové šťávy, která ochlazuje,
ale během svižné chůze do roboty a při práci se zapotím v jakémkoliv
mrazu.
Všeho s mírou.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: k.winky

Příspěvek od Xion »

mira píše:Máme pohybový aparát a tak se máme hýbat, tím žije.
Já do sebe ráno naleju půl litru pomerančové šťávy, která ochlazuje,
ale během svižné chůze do roboty a při práci se zapotím v jakémkoliv
mrazu.
to si moj clovek, rovnaky nazor.
Zima je vyhovorka pre varackeho demona, cihajuceho v mysli na kazdu prilezitost.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: k.winky

Příspěvek od Sitar »

Katko, na pizzu mi stačí jen pomyslet a už mě tlačí v břiše. Přitom jsem jí dříve jedl docela často a velké porce.

Blízké okolí na Tebe má prostě vliv, tomu se špatně vzdoruje, však to vidím u sebe.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

souhlas se sitarem, i kdyz ne tak s pizzou - na tu mam chut vzdycky ale nedam si, okoli proste ovlivnuje, o my vanocni dovoleny letos jsem taky nebyla silna v kramflecich. moje stesti je ze odjedu do anglie kde je to jinak. dulezitej je pohyb, jak mira, taky se hejbu kdy se da.a zkus jednicku.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: k.winky

Příspěvek od culka »

Katka netrap sa preto. Vsetci co tu nahlas neriesime nase stravovanie a aj ti co to riesia ta chapu. Kto si bez viny, hod kamenom. Neboj, bude lepsie. V novembri som behavala denne, dnes mam problem donutit sa, lebo jednoducho nevladzem. Co sa mam zabit? Vsak sa to zase zlepsi, len treba byt trpezlivy.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Nakažte mě někdo zase tou vita vlnou ! Nějak lítám sem a tam, už nemám tolik času pro sebe jako dřív, pracuju a jsem šťastná, že dělám to co mě baví ... Přestěhovala jsem se, zařizuju si krásné bydlení a s miláčkem radostně rozvíjíme podnikání ... Což to je super, ale je mi pořád zle :-( Pořád ty samé problémy, co jsem měla dřív, ale častější a horší ... Na popud jednoho pána - Vít Syrový, jsem zkoušela experimentovat s vařeným jídlem ... Byla jsem na jeho přednášce a docela mě zaujalo, to o čem mluvil a celkem celá jeho osoba ... Přednáška byla o éčkách v potravinách, ale narážel i na další témata, kterými se zabývá - vyzařování potravin a jejich vliv na krev, rovnováha živlů a vliv stravy na temperament člověka ... Koupila jsem si jeho knihu "Tajemství krve" ... Má to něco do sebe, dost se tam zmiňuje i o syrové stravě, ale spíše v tom kontextu, že to má sice něco do sebe, ale že je to jedostranný extrém ... Je zastáncem bio potravin, lokálních a rozmanitost ... Kvůli svým problémům s trávením, z kterých jsem už zoufalá, jsem tedy zkusila "zařadit živel ohně" k obědu dušená zelenina s rýží, bramborem nebo podobné vegan jídlo ... Jinak snídaně a večeře ovoce a odpoledne zeleninová šťávička ... Po čtyrech dnech jsem nefunkční ... Nejsem schopná pracovat, myslet, soustředit se ... A trávení tak nějak pořád stejně na prd ... Dočetla jsem se někde o syndromu dráždivého tračníků ... Dokonce i v souvislosti se syrovou ... Ten popis je do posledního písmenka to co mě trápí, zvláštní ... Minulý týden jsem měla příšerný zážitek ... Večer mi mi začalo být divně od žaludku, v noci jsem nemohla usnout, jak mě tlačilo břicho a svíral se žaludek ... Šla jsem si udělat klystýr, bylo mi na omdlení ... Klystýr jsem si pak dělala za noc dvakrát a několikrát jsem zvracela ... Přitom jsem ten den byla vzorná na ovoci a salátu a i dny před tím ... Druhý den strašná slabost a nechutenství ... Najíždím ale zase na vita, cítím to srdce, vím že je to správná cesta až si říká kdo chce co chce ... Potřebuju se ale zase zklidnit a hlavně se věnovat sobě, to je to, co mi chybí hlavně, klid a sebeláska... Vím, že pak mi bude zase lépe a i vita bude opět samozřejmost a přirozenost....
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

winky rada te ctu po delsi odmlce; a milacek zastava a dodrzuje princip syrovy stravy nebo nikoliv?
dyt behas maratony, tak co je to?
vit syrovy nesyrovy, je to jenom jeho teorie, to nenahradi zkusenosti. bych zavzpominala kdy mi bylo nejlip a toho bych se drzela. a procetla bych si znova svuj (teda tvuj) denicek na oziveni.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Díky Sweetie, vždyť jo, já se o tom jen zmiňuju, že jsem to zkusila, jeho cesta je jeho, moje je moje, tu znám, jen to trávení mě trápí ... Ale vím, že to není jen o jídle, ale taky o psychice ... čím víc se o sebe starám a mám se ráda, tím lépe mi je :wink: Takže to zase začnu zodpovědně praktikovat ... A k těm maratonům :-D Maratony neběhám, jen jeden jsem ukulhala :) Ale zae bych moc chtěla ... Ale co, život je ještě dlouhej, zvlášť ten vitariánský :-) Miláček se snaží, i když to občas ulítne, ví, co je správné,, stejně jako já...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od epony »

hello winky, človek je tvor nepoučitelný, ja som tiež sa klzala spat na varene hore dole v jednom kuse. je to normalna vec. chce to jasnu mysel, kym si clovek uvedomi, že na vita strave sa cíti najlepšie. držím palce nech ti je zasa super :) :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Díky Epony, já také doufám, že už to bude jen super ... Dneska je mi už zase krásně, papala jsem ráno sladký ananas ve vaně, k obědu salátek z ledového, rajčátek, okurky a ještě kousku ananasu, posypaný semínky a s medovou zálivkou, odpoledne mrkvový džus a hrstička bio kešu s bio datlemi (mňam ;-)) A večer v práci hrozen vína ... Celý den si lítám a mám radost ze sluníčka a teplíčka, blýská se zase na lepší časy, cítím to v kostech ... Miláček je od čtvrtka pryč, tak doma dělam radikální úklid a přestavbu, bude čumět :-D Je to super, cítit se hezky doma, když si člověk udělá útulno... Jinak 80/10/10 u mě už moc úspěch nemá ... Co dělám masáže a pracuju s lidmi, tak potřebuju víc uzemňovat, čistě jen ovoce mě hází na nepříhodné vlny ... Ale naslouchám teď svému tělu a to je myslím nejdůležitější...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

k.winky, také mám citlivé trávení. Koresponduje možná nejvíc s psychikou. Často je rozhozené i při ovozelu a někdy snad při něm ještě více.... jak kdy. Jenže ta vařená, jak znáš u sebe, způsobuje zase únavu atd.
Hele, kešu s datlemi nebo ananas posypaný semínky s medovou zálivkou - to by mi rozhodilo břicho na půl dne. Možná nemáš ještě tak citlivý žaludek. :)
Vít Syrový je dost charismatický, ale ani on neví vše a své tělo i psychiku znáš nejlíp Ty sama.
Tak už děláš masáže? Gratuluju!
Také příliš vnímáš co druzí lidé vyzařují? Myslím tím tu zmínku, že potřebuješ uzemňovat kvůli práci s lidmi. Mě se chvílema zdá, že bych raději obejmula nějakého pesana než mnohé lidi. Ale ne, jsou mraky úžasných lidí, kteří dovedou prozářit své okolí. Hlavně se nešťárat v kravinách; a užívat si a vážit toho pěkného.
Přeji co nejvíce úsměvů a sluníčka.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Děkuju Pavluško ! Na lidi jsem opravdu citlivá, zvlášť když s nimi pracuju a oni na mě občas něco vysypou, zatím se to učím zpracovávat ... Masáže dělám už třetí měsíc a moc mě to baví ! Na svoje tělo se pořád učím naciťovat, měla jsem už různá období a také jsem byla různě citlivá, nejvíc asi když jsem byla jen na ovoci ... Teď ale vím, že moje tělo potřebuje něco trochu víc, vařené to není, ale tak aspoň kešu s datlemi :P :)

Děkuji za milou zprávičku, také ti přeju prosluněné dny :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: k.winky

Příspěvek od Samira »

Pavluška píše:Hele, kešu s datlemi nebo ananas posypaný semínky s medovou zálivkou - to by mi rozhodilo břicho na půl dne.
Ja sa aj bojim reagovat, lebo vita nie som, ale suhlas s Pavluskou. Nemozem kombinovat sladke s mastnym, z toho mam nafuknute brucho na 100%. Cize semienka davam na zeleninu, a oriesky radsej chrumem uplne zvlast. Inak sa trapim.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

k.winky píše:Děkuju Pavluško ! Na lidi jsem opravdu citlivá, zvlášť když s nimi pracuju a oni na mě občas něco vysypou, zatím se to učím zpracovávat ... Masáže dělám už třetí měsíc a moc mě to baví ! Na svoje tělo se pořád učím naciťovat, měla jsem už různá období a také jsem byla různě citlivá, nejvíc asi když jsem byla jen na ovoci ... Teď ale vím, že moje tělo potřebuje něco trochu víc, vařené to není, ale tak aspoň kešu s datlemi :P :)

Děkuji za milou zprávičku, také ti přeju prosluněné dny :-)
nemáš vůbec zač - dost dobře Tě chápu. A pracovat s lidmi si žádá kus asertivity i "krunýřku". Znám jednu vyučenou kadeřnici (citlivý člověk), která měla problém dotýkat se vlasů lidí, kteří ji vnitřně neseděli a musela změnit práci. Pracuje s lidmi, ale už se jich nemusí dotýkat. :) Jenže lidi sypou i bez dotyku, co?! Např. kolikrát lidi do práce tahají frustraci ze soukromého života a pak to vysypou na kolegy. Hm, mohla bych vyprávět. Mnoho lidí si vybírá "slabší (citlivější) jedince" a na ty to hrne. Kolikrát jsem v Čechách viděla lidi chovat se bezdůvodně hnusně třeba k cizincům (vietnamcům nebo afričanům apod) a to mě vždycky nadzvedne do oblak. Na druhou stranu klidně zařvu na "romy", pokud mě něčím obtěžují - ale musí to mít reálný důvod. Ne že si někdo chladí žáhu na člověku, který ani neví která bije/blije. :)

Kešu bezpodmínečně miluju (a semtam dopřeju, ale je pak žízeň a spěchá se taky na záchod díky tukům ...), ale se sladkým ovocem by mi to udělalo ve střevech mejdan. Jinak parádně uzemňuje třeba i mrkev. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: k.winky

Příspěvek od cepheus »

Pavluška píše: Jenže lidi sypou i bez dotyku, co?! Např. kolikrát lidi do práce tahají frustraci ze soukromého života a pak to vysypou na kolegy.
Ono je fajn a má se to, vyslechnout kamaráda, když je mu těžko, Tobě to až tak neublíží a jemu pomůže vlídné slovo.
Ale ! To co popisuješ jednou Šíp s Uhlířem (tuším) trefně pojmenovali jako "kladěči a jejich oběti", a měli pravdu ! Znám taky tyto kladeče, není jim pomoci, ale chodí a kladou svoje chmury na bedra jiných, aniž by o to byli žádáni.
Mám i jednoho známého kladeče, když volá že se zastaví (s jobovkama, jak jinak) vždy někam musím radši jinam, je to smutný, ale je to tak. Nutná sebeobrana.
Jeden z typických kladečů nám tu taky nakládá neúnavně svoje chmury neustále na foru, hádej kdo je to ?
(Malá nápověda - R..h) :D :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Cephee, míra tvé korektnosti se dočasně(?) přiblížila hádej komu :lol: (o.......i) :P
Dejte už pokoj s hodnocením lidí. Bavit se o názorech a jevech okolo je méně konfliktní než posuzovat/škatulkovat lidi.
Mám chuť připsat na R...a svůj názor, ale neudělám to, protože bych tím byla jako ty :) A kdo nesoudí, nebude souzen, pokud kniha knih nelže :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

Cepheus, jj, vyslechnutí kamaráda je něco jiného a skutečný kamarád to na nás nehází neustále. :)
Jinak já to psala všeobecně a spíš jsem myslela lidi, které znám osobně. Ty co osobně neznám, nemůžu soudit. Např. strašení lidí je dobrá víra (hm, snažím se tomu věřit) nebo naopak manipulace (nesnáším) či aspoň podělení se se svým strachem s ostatními. Ale jsme jen lidi, tož co. :)
Šárko, i Ty podvědomě hodnotíš lidi, ale vím co jsi tím chtěla říct. Souhlasím. :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: k.winky

Příspěvek od cepheus »

Pavluška píše:Šárko, i Ty podvědomě hodnotíš lidi, ale vím co jsi tím chtěla říct. Souhlasím. :P
Souhlasím s tím, že souhalsíš. :P

Šárko, kniha knih taky říká, že se máme radovat ("Evangelium řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva") a ne se strašit ohněm pekelným, víš ? :) :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Podle knihy knih bys našel něco negativního na kdekoho, ale házet šutrem prý mají jen neviní. Takže já se s tím rozhodla už dávno seknout. Na 100% se mi to zatím nedaří, ale přijde mi, že máš zjevný potenciál soucitného křesťana, tak mne tvé poznámky občas udiví.
Často mám chuť o někom říct, že je ...něco neuctivého..., ale když si vzpomenu, tak si představím, jak by reagoval někdo, koho si fakt vážím. A obvykle mám dojem, že ten někdo by nereagoval vůbec :) na prkotiny. Ve vážných věcech by pak odmítl chování/slova, ale neodsuzoval člověka jako celek.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:...a ne se strašit ohněm pekelným, víš ? :) :wink:
Á, teplíčko, konečně.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: k.winky

Příspěvek od cepheus »

Ó né, nejsem zdaleka dobrý křesťan, je hooodně těžké hodit chleba tomu, kdo po Tobě šutrem, ale kdo ví, třeba i toto jednou budu umět (aspoň doufám). Tak mi drž palce, třeba s tím seknu naráz jako Ty.
Ok, on je tedy v jádru dobrý, jen jeho slova jsou pesimistická, tedy odsuzuju jeho slova. Lepší ? :)

Pando, nezlehčuj to, to jsou vážné věci. Koukám u vás taky chčije v jednom kuse a 10°C zimy ?
My máme 12°C zimy, heč ! :D
http://www.pocasi.cz/#rt=listResult@tt= ... 709248@z=5
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Tady v Jilemnici je vřelo 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: k.winky

Příspěvek od cepheus »

Tak to Vám vřelíme, vlasně věříme .. :D doma možná. :D :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: k.winky

Příspěvek od culka »

Tiez sa pridam k pozitivnej nalade, z rannych -1 (asi) mame teraz +22 a ja ruky vytahane az po kolena. Take polena su celkom tazke.

Ceph, ako sa hovori, kto do teba kamenom, ty donho chlebom. Takym, tyzden starym :twisted:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

To mám radost, že je u mě zase živo :D
Mám už třetí den skoro pořád volno, tak jsem se flákala doma :-) Miláček zase dělá od rána do večera, takže jsem doma pořád sama, no což, nezlobím se :-) Dost píšu, nějak jsem se do toho teď ponořila ... Začala jsem psát takovou malou brožurku o životním stylu a přirozeném zdraví, abych to mohla dávat třeba klientům, které bude toto téma zajímat a trošku jsem je nenásilně seznámila s vita lifestylem ... No nějak se mi to ale zvrtlo, problém je v tom, že prostě neumím být stručná :-) Jsem na 30 stránce a pořád toho mám spoustu co chci psát, začíná to mít charakter knížky, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí :-D Ale i kdyby to k ničemu nebylo, tak mě to moc baví ! A zase se sama upevním v tom, že to co dělám, je správné....

Včera jsem byla trošku nakupovat, na Kubánském náměstí jsou nějaké farmářské trhy, ale nic moc, čekala jsem od toho víc ... Koupila jsem si tam akorát karotku, ale i když navenek vypadá hezky, je dost vodnatá a bez chuti ... Pak jsem byla v Kauflandu a tam jsem pořídila docela dobře:

výborná koktejlová rajčátka 500g - 16,90,-
saláty všech druhů, velké a čerstvé - od 5,90,- (koupila jsem ledový a dubáček)
meloun vodní - 9,90,-/kg, jsem zvědavá, jaký bude
pak jsem koupila zralé banány, ty stály ale 24,90,-
BIO jablíčka 4ks - 26,90,-
papriky červené 29,90,-, žluté 45,90,-
ještě jsem koupila olej z dýňových semínek, už jsme ho doma neměli a naprosto ho zbožňujeme, má úžasnou chuť do salátu, hlavně ten z Kaufu, už jsem jich vyzkoušela víc, ale tenhle je zatím favorit...

Jinak mě docela štve to počasí, 2. června a chodím v zimní bundě :? Minulý rok touhle dobou, jsem lítala venku v kraťasech a tričku a cpala se melouny ... Ani to ovoce za moc nestojí, chybí mu sluníčko...
V pondělí jsem si dala šťávový den, vypila jsem 2l sladké pomerančovky a cítila jsem se moc dobře.

Včera jsem baštila:

- 500g bílého vína
- malou misku salátu (ledový, hlávkový, koktejlová rajčátka, zelená rajčata, žlutá paprika, okurka, kousek manga) s mangovou zálivkou - DELIKATES :P :)
- 60g datlí + 60g kešu
- 500ml mrkvovo-řepové šťávy
- ovocná miska (3 banány, jablíčko, mango)

Ty manga z Alberta jsou fakt báječná ! Jupíí, ať žijou tyhle fresh dobroty, je mi zase krásně :-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: k.winky

Příspěvek od cepheus »

culka píše:Ceph, ako sa hovori, kto do teba kamenom, ty donho chlebom. Takym, tyzden starym :twisted:
Asi tak Culko, občas mě nějaký bližní ještě nadzdvihne ze židle. :D :wink:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:
cepheus píše:...a ne se strašit ohněm pekelným, víš ? :) :wink:
Á, teplíčko, konečně.
:twisted: :D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Eva.cz »

culka píše: Ceph, ako sa hovori, kto do teba kamenom, ty donho chlebom. Takym, tyzden starym :twisted:
Zatím jsem hodila jen hrnkem.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

cepheus píše:Ok, on je tedy v jádru dobrý, jen jeho slova jsou pesimistická, tedy odsuzuju jeho slova. Lepší ? :)
krásné; na to si vždy vzpomenu. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

k.winky píše: Jinak mě docela štve to počasí, 2. června a chodím v zimní bundě :? Minulý rok touhle dobou, jsem lítala venku v kraťasech a tričku a cpala se melouny ...
Tak zase dobré počasí na masáže. :wink: :)
O víkendu má být už líp.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Eva.cz píše:
culka píše: Ceph, ako sa hovori, kto do teba kamenom, ty donho chlebom. Takym, tyzden starym :twisted:
Zatím jsem hodila jen hrnkem.
:o to já asi nikdy ničím :lol: no možná polštářem z legrace.
Zato bych si měla dávat bacha na jazyk, ten je taky ostrý.


K.winky, super že je ti lépe a chutná ti, kéž ti to vydrží a o knihu se pak poděl, až vyjde :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět