bstrd

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

kakaový sen nenadchol? som sklamana (ale aspon ostane viac pre mna) :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

alebo pre mna :) kedze to bstrd ofrflal,mozem to nerusene vyzierat :mrgreen:
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-kakavo mi nevoni...a to som zraval cele tabulky horkej cukolady...kludne vam vsecky cocoa dreamy prenecham :wink:
-dneska rano jablka, na obed ladovy salat, mrkev, cibula, rajcinky, sterilne olivy s rohlikom...no :oops: cestou z prace som si zakupil hrozno a kedze sa mi nechcelo cakat az domov, zozral som ho za chodze neumyte od ktovieakeho chemickeho postreku, po com mi trochu opuchli pery
-vecir som trochu experimentoval s stavicom a vycedil nieco z cerveneho zela, petrzlenu, celeru a zelenej cibulky...tu som si poriadne pozrel az po prineseni z obchodu a moc sa mi do tych tuhych stvolov nechcelo, tak som ich pridal do scavy...po skonceni rukotociveho tranzu som pozrel do salku a nasiel tam malebnu zmesku, vnat cibule sa po prejdeni mlecim traktom zmenila na slizke zelene halusky a nerusene si plavala vo fialovej tekutine...nieco ako vecerne menu addams family...pokial robite deckam halloween party, tak to rozhodne doporucujem ako dekoraciu...po chvili obdivovania som som to nasukal do seba...ej tuhô...trosku to zaburilo a teraz cakam co z toho bude, ak prezijem, dam vediet
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

bstrd,ty si si vybral to nespravne zamestnanie. Mal si robit animatora v halloveenskom detskom tabore :)
ty by si im ale dal, co? :lol:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: bstrd

Příspěvek od Fiona »

No vidis jak jses sikovnej, zrovna na Haloween se ti povede monster juice :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

deti by sa zľakli, keby halloweenske menu obsahovalo hocijaku zeleninu namiesto sladkosti :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

no prave o to tu ide :lol:
bstrd ako odstrasovadlo (:-)

hahaha monster juice :wink:
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-monster juice som v zdravi prezil, ale dobuducna si rozmyslim ci ho este skusim...fialova kapusta je hrozne tuha a velmi rychlo upcha sitko v stavici...ked som ju skusal jest surovu tak mi zase upchala creva :roll: to mi ale robi aj obycajna kapusta, myslim ze ju vyradim v neodstavenej fore zo svojho jedalnicka
-v pondelok a utorok som zase mierne hresil, dokonca som zozral celu pizzu :oops: dal som si ale hned potom 24hodinovu odstavku a tak som sa okrem zvyseneho smradu na zachode vyhol neprijemnym dopadom
-teraz sa pokusam co najviac fungovat vo svojom idealnom rezime: rano a na obed len ovocie, vecer zeleninovy salat, obcasny rohlik alebo sterilne olivy k nemu az tak vazne neriesim
-mal som po minimalne roku stretavku s kamosom, byvalym spolubydlivcom, prijemnym openminded cloviecikom, ktory si zobral za zenu japonku a referoval mi zazitky z navstevy u svokrovcov v nippone, prikladam par zaujimavych poznatkov:
-japonci jedia tak, ze na stol vylozia kopu malickych misiek s vela druhmi jedal a nasledne si to pred kazdym sustom miesaju podla chuti, slane sladke kysle, vraj je to jedno, pretoze v zaludku sa to aj tak vsetko pomiesa :)
-japonci prezuvaju s otvorenymi ustami, pretoze sa tak vraj vetra ustna dutina a menej sa kazia zuby :mrgreen:
-svokrovi bol prineseny darcek, originalna slovenska klobasa, s nedovercivym vyrazom ochutnal jedno ukrojene koliesko a nasledne darcek vratil, s tym ze taketo nezdrave veci on jest nebude :lol:
-v hromadnych dopravnych prostriedkoch plati zakaz telefonovania a vsetci to dodrziavaju...to by som zaviedol aj u nas, dokaze ma pekne otravit, ked si chcem citat vo vlaku a niekto potrebuje kricat do mobilu na cele kupe a detailne rozoberat zalezitosti co ma vobec nezaujimaju :evil:
Naposledy upravil(a) bstrd dne čtv lis 06, 2008 21:01, celkem upraveno 1 x.
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bstrd

Příspěvek od Sweetie »

a my odmalicka slysime nemlaskej, jez se zavrenou pusou. i znamy pohled na krkani pri/po jidle je odlisny. taky uz jsem se setkala s.. ze ceska kuchyne je pro ne necista :D
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-poslednou dobou flakam prispievanie do dennika, radsej sa snazim uplatnovat nadobudnute poznatky v praxi, nutno poznamenat ze nie uplne uspesne :oops: ale vrasky si kvoli tomu nerobim :mrgreen:
-piatok a sobota navsteva u rodicov, som sa drzal viac nez po minule razy a podlahnutie strudlom uz nebolo take fatalne...aj tak som si ale radsej v nedelu doobeda dal sanku, chvilu trvalo kym nahromadena tekutina v zaludku prerazila strudlovy stupel, ale potom to frcalo, az kym nesla von cista voda...akurat som to patrne prehnal so solou a mal nasledne vystipanu prdel :roll: ciste crievko som hned zahumusil ryzou, nemozem si pomoct, ale v kombinacii s hlavkovym salatom mi zasmakovala a z casu na cas jej asi podlahnem
-inak pokracujem v stabilnom rezime rano a na obed ovocie, poobede a vecer zelenina s nejakou malou pecivovou ci inou varenou nerestou :oops:
-hmotnost sa mi ustalila zhruba na 68 kg, nohavice co mi pred pol rokom boli tesne su mi zrazu velke a vsetci sa strachuju o moje zdravie, aj ked im vysvetlujem, ze takto bez zbytocnej tukovej zataze, bez astmatickych dychacich potiazi a s furou energie k dispozicii sa mi dari podtatne lepsie (:-)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bstrd

Příspěvek od Sweetie »

:D jen tak dal. shvalne jestli vydrzis pet dnu jen na zivy strave! ale bez toho peciva to asi nepude vid.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

Sweetie píše::D jen tak dal. shvalne jestli vydrzis pet dnu jen na zivy strave! ale bez toho peciva to asi nepude vid.
-mal som to v plane, cely den som valil na ovoci, no potom som nasiel v chladnicke volne k dispozicii kus torty...zjedol som jeden kusok medzi pomarancami a mal som z toho #&@Đ marcipanu tazko v zaludku este hodinu...komu neni rady, tomu neni pomoci...
-pocal som cinit pokusy o behanie, prvykrat tak tyzden dozadu som po takych 300 metroch, kedy mi vypovedali sluzbu moje chabe plucka...ovsem vcera vecer a dnes rano uz to bolo o chlp lepsie,zatial su to len take 5-1O minutovky okolo panelaku, ale zacina ma to bavit :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-pokusy o behanie pokracuju, skoro kazde rano (okrem tych co som v praci) vyrazam, sice je to stale tych 5-10 minut, ale uz ich zvladam podstatne lepsie, mozno tomu napomaha preventivna davka z astmospreja este pred behom a nie az po, ked som sa vratil bez dychu...a mozno sa fakt zlepsujem :wink: kazdopadne ma to bavi a dokaze ma to rozhybat a spolu s vlazno-studenou sprchou spravne nakopnut do dna
-skusal som nahradit pecivo ryzou, s tym ze v nej nebudu konzervanty, ecka a vselijake dalsie pochybne zlozky ako v rohlikoch a zemlach, ale nejak mi nebezpecne zachutila (od poslednej sanky) a tak som si ju varil skoro kazdy den, sice v rozumnych mnozstvach, ale aj tak mi to nespravilo moc dobre, takze ju obmedzim na vynimocne prilezitosti
-skusam teraz drzat serioznejsi post, najedol som sa vcera rano a na obed, len ovocie, vecer som si dal klystir a odvtedy nic...som zistil ze ked sa vycistim klystirom tak nemam taky pocit hladu na zaciatku...zatial som zvladol nejake 2-3 jednicky a par mrchavych 24hodinoviek, teraz by som to rad dotiahol na trojku, uvidim zajtra, ci to zvladnem...chute ma prilis neprepadaju, akurat som dneska v mhd z mne neznameho dovodu citil parene buchty (:-)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bstrd

Příspěvek od Sweetie »

to je bezva! ja si teda naplanuju jednicku ale nevim kdy :) musi do toho jit nekdo se mnou :) ani mi nejde o jidlo, vzdycky kdyz si naplanuju jednicku nejak se do toho vmisi pinta piva pak a je po tom. nebo vino :)
a vis ze holuby kdyz se nakrmi rejzi, tak ta rejze v nich pak nabobtna a oni chcipnou?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: bstrd

Příspěvek od veri »

Sweetie píše:to je bezva! ja si teda naplanuju jednicku ale nevim kdy :) musi do toho jit nekdo se mnou :) ani mi nejde o jidlo, vzdycky kdyz si naplanuju jednicku nejak se do toho vmisi pinta piva pak a je po tom. nebo vino :)
a vis ze holuby kdyz se nakrmi rejzi, tak ta rejze v nich pak nabobtna a oni chcipnou?
To není jen o rýži, ptáci můžou pochcípat i po pečivu, proto se jím nemají krmit :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

veri píše:
Sweetie píše:to je bezva! ja si teda naplanuju jednicku ale nevim kdy :) musi do toho jit nekdo se mnou :) ani mi nejde o jidlo, vzdycky kdyz si naplanuju jednicku nejak se do toho vmisi pinta piva pak a je po tom. nebo vino :)
a vis ze holuby kdyz se nakrmi rejzi, tak ta rejze v nich pak nabobtna a oni chcipnou?
To není jen o rýži, ptáci můžou pochcípat i po pečivu, proto se jím nemají krmit :)
-tak s ryzou aj pecivom koncim...aspon co sa operencov tyka...a dufam ze moje krmenia kacic a labuti suchyma rohlikama nesposobilo niektorej z nich predcasnu smrt :(
-tak z planovanej trojky nic nebude post som skoncil o nieco skor, rovnako ako pri predoslej jednicke som sa rano o tretej zobudil a musel nieco zjest...ale vydrzal som 40 hodin, to je fajn...skusim byt teraz cely tyzden cisto vita, uvidim ako zvladnem...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od Android »

Ti ptáci se mi nějak nezdají. Sice tu poučku o pečivu znám taky, ale...

Pamatuju si, že když jsem byl malej, tak si rackové lítali pro rohlíky každej den k panelákům, kde bydlela babička a všichni jim to házeli z oken přímo do zobáků. Těch racků neubývalo.

Tenhle rok se zase tady poblíž na rybníku objevila rodinka labutí a lidi je skoro každej den (co jsem měl možnost vidět) krmili pečivem. Taky žádnej úhyn, tak nevim, jak to teda je, ale moje prakticky zkušenosti potvrzujou jen to, že jim to chutná. :?:

Některý výsledky z googlu tvrdí jen to, že po čerstvym pečivu jim může bejt špatně, takže pár dní starý by mělo bejt v pohodě. To umírání mi ale fakt nesedí. Těch ptáků, co by lidi pozabíjeli. :roll:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bstrd

Příspěvek od Pavluška »

Přímo umřít nemusí. :) Lidé po párku s hořčicí také neumírají, ale že jim to nesvědčí...

Bude to znít blbě, ale slabší jedinci (ptáci) tu zimu asi prostě přežít nemají (hodně biologů je proti přikrmování i vhodnou potravou) a geny mají předat jen nejsilnější jedinci. Navíc ony ty zimy už tak drsné nejsou.

Pardon pardon pardon :oops: :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: bstrd

Příspěvek od hugis »

Priamo na to neumrú. Problém je v tom, že chlieb im zaberá v brušku miesto a vďaka tomu sa im tam už nezmestí nič energeticky výhodnejšie, čiže se nespravia dostatočné zásoby tuku na zimu a potom ju nemusia prežiť.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bstrd

Příspěvek od Pavluška »

přirovnám to zase k párku u lidí.... po něm lze také vytvořit tukové zásoby, ale skvělé jídlo pro tělo to není. :)

Myslím, že i "vypasený" ptáček (z pečiva) může být více nachylný k nemocem atd, i když není vyhublý...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bstrd

Příspěvek od Sweetie »

aha. tak ja jsem slysela ze specificky jen neloupana sucha rejze dela tuto neplechu, nabobtna v zaludku a oni to neprezijou. s dalsima jako pecivo, to nevim. jen vim, ze jsme s babickou s obrovskym pytlem chodily na nabrezi zakrmovat labute :(
a taky chladno ma svoje misto, na to jsou citlivi, a kdyz jsou jeste podvyziveny a navic tucny...
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-pocul som ze niektore vtaky uz ani neodlietaju na zimu, anobrz maju od ludskych krmicov zaistenu stravu...tunaka v petrzalke nam v spinavom chorvatskom ramene ziju kachny, cajky a labute, tie dokonca tento rok odchovali mlade, bol to taky zvlastny pohlad, ako maju na brehu vody plnej odpadkov hniezdo z trstia a igelitu a sedia na vajciach...ma vzdy ked som siel okolo napadlo nieco ako "zazrak zrodenia na smetisku"
-moj zamer byt tyzden nefalsovany vita sa mi dari dodrziavat na 99%, vcera v tuhej podobe len ciste ovocie, jabka, pomarance, grepy a par vo vode namocenych suchych fig, v tekutej podobe mrkev s celerom a zazvorom, non-vita prehresky boli len za lyzicku naparenej zeleniny (chcel som vediet ako to chuti) a miniaturny odhryz z nejakeho zakusku...ked sa pokusam konzumovat nejake pecivo abo kolac samotne, mam z nich oproti ovozelu pocit niecoho cudzorodeho, co mi z tela odsava vodu, co este par mesiacov dozadu nebolo...
-dnesny pokus o ranny beh nebol prilis uspesny, nemam zrovna vhodnu obuv na behanie po snehu a ladovych chodnikoch, tak som trosku pobehol po suchom asfalte okolo baraku a potom si namiesto outdoor runningu dal vyslap po schodisti na 12 poschodie :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bstrd

Příspěvek od Pavluška »

bstrd píše:-dnesny pokus o ranny beh nebol prilis uspesny, nemam zrovna vhodnu obuv na behanie po snehu a ladovych chodnikoch, tak som trosku pobehol po suchom asfalte okolo baraku a potom si namiesto outdoor runningu dal vyslap po schodisti na 12 poschodie :mrgreen:
Já dneska dala jen ranní chůzi a i tak jak připo. :)
Napadlo mě vyzkoušet běhání na zasněžené trávě až se dostanu ke svým pohorkám. Tam by to klouzat nemuselo.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bstrd

Příspěvek od Sweetie »

bstrd píše:-pocul som ze niektore vtaky uz ani neodlietaju na zimu, anobrz maju od ludskych krmicov zaistenu stravu...tunaka v petrzalke nam v spinavom chorvatskom ramene ziju kachny, cajky a labute, tie dokonca tento rok odchovali mlade, bol to taky zvlastny pohlad, ako maju na brehu vody plnej odpadkov hniezdo z trstia a igelitu a sedia na vajciach...ma vzdy ked som siel okolo napadlo nieco ako "zazrak zrodenia na smetisku"
-moj zamer byt tyzden nefalsovany vita sa mi dari dodrziavat na 99%, vcera v tuhej podobe len ciste ovocie, jabka, pomarance, grepy a par vo vode namocenych suchych fig, v tekutej podobe mrkev s celerom a zazvorom, non-vita prehresky boli len za lyzicku naparenej zeleniny (chcel som vediet ako to chuti) a miniaturny odhryz z nejakeho zakusku...ked sa pokusam konzumovat nejake pecivo abo kolac samotne, mam z nich oproti ovozelu pocit niecoho cudzorodeho, co mi z tela odsava vodu, co este par mesiacov dozadu nebolo...
-dnesny pokus o ranny beh nebol prilis uspesny, nemam zrovna vhodnu obuv na behanie po snehu a ladovych chodnikoch, tak som trosku pobehol po suchom asfalte okolo baraku a potom si namiesto outdoor runningu dal vyslap po schodisti na 12 poschodie :mrgreen:
teda ty jedes panecku, jen tak dal m:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bstrd

Příspěvek od Sweetie »

Pavluška píše:
Já dneska dala jen ranní chůzi a i tak jak připo. :)
Napadlo mě vyzkoušet běhání na zasněžené trávě až se dostanu ke svým pohorkám. Tam by to klouzat nemuselo.
bezva pavlus, jakykoliv hopsani behani venku je hodnotny, rozpohybuje to lymfu. zima je potiz, nejlip pak nasadit rovnou brusle nebo lyze. tady je dobry ze se pocasi drzi porad nad nulou. a zasnezi jednou za sezonu, poprasek vydrzi hodinu :) a tak si maximalne cvachtam v bahne.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bstrd

Příspěvek od Pavluška »

všude je něco. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

Sweetie píše:teda ty jedes panecku, jen tak dal m:-)
- :oops: prosim neidealizujte si ma, z planovaneho vita tyzdna toho vela nezostalo, kazdy den jemny prehresok typu hrianka, keksikova ochutnavka v obchode abo spolubydlivcom ponuknute domace zamiakove pagace...a vcera ma neviem co chytilo, rano som sa vyflakol na behanie, len som si trochu zacvicil na balkone a potom nabehol do kuchyne s tym ze mam chut na lievance, nasledne si ich usmazil a zjedol s medom...sice boli veganske z ovsenych vlociek a zajedal som ich jablkami, ale aj tak...vecer som znovu neoddolal chutovym pokuseniam a uvaril si polievku, taku polosurovu, len krupy s vegetou a do toho nastruhana surova mrkev, zeler, cesnak a nasekany por...neviem co to malo znamenat, patrne nejaky skrat, ale dnes rano som pekne vyrazil behat, potom si vystavil zelerovu duzinu s petrzlenovou vnatou a vyzera to, ze pokracujem vo vita ceste...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

ach ach, ta varena strava je velke pokusenie..skus si uvedomit prv ako sa nabuduce zakusnes do vyprazeneho lievanca ako bude tvoj zaludok a creva nariekat..a tie zašpinene čreva..hadam to pomože :mrgreen: :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-posledne ulety (vcera som este pri nakupe ovozelu na trznici na mileticke zbastil langos :oops: ) znasam prekvapivo dobre, ziadna fyzicka otupelost ani tecenie z nosa, len mam uz druhy den ponekud smrdute vetry, od coho som si uz racil odvyknut :roll: to bude asi to nariekanie zaludku a criev, fuuuha...cez vikend im musim dat minimalne postnu jednicku na oddychnutie...a druhykrat si rozmyslet co do seba napcham
-nasiel som v kredenci zvysok pohanky, dnes som si ju na obed dal namocenu, predtym som ju vzdy jedol len varenu, dnes som prvykrat skusil takto a celkom mi chutila, len by to asi chcelo zohnat si tu koser svetlu, nie termizovanu tmavu
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od Advid »

bstrd píše:vcera som este pri nakupe ovozelu na trznici na mileticke zbastil langos
Jsi můj člověk :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

Advid píše:
bstrd píše:vcera som este pri nakupe ovozelu na trznici na mileticke zbastil langos
Jsi můj člověk :P
no viete čo...chodte sa hanbiť do kuta :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: bstrd

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
bstrd píše:vcera som este pri nakupe ovozelu na trznici na mileticke zbastil langos
Jsi můj člověk :P
tam mají vynikající, tchyně bydlí kousek vodsud, nemění totiž ten omastok, až když neteče, vyberou lopatkou
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

buc11 píše:
Advid píše:
bstrd píše:vcera som este pri nakupe ovozelu na trznici na mileticke zbastil langos
Jsi můj člověk :P
tam mají vynikající, tchyně bydlí kousek vodsud, nemění totiž ten omastok, až když neteče, vyberou lopatkou
-pre mna su najlepsie langose v presporku v stanku na autobusku na mlynskych nivach...langose musia byt cerstvo usmazene, niekde si ich narobia do zasoby a potom ich zohrievaju v mikrovlnke, chuti to jak mastna handra :x
-ale dost uz o vyprazaninach, dneska konecne musim cely den vydrzat 100% vita, inak sa vecer ritualne zbicujem celerovou vnatou!!! :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: bstrd

Příspěvek od buc11 »

takže vida, dobrej tip na vitasetkání
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-eeeeeehm...ta som tu skoro mesiac nepridal ziadny prispevok...a co sa zivotospravy tyce, zacal som experimentovat a nie prave tym spravnym sposobom...nejak ma prepadol pocit, ze je zima a ja potrebujem nieco teple, ale velmi rychlo sa mi to vymklo z ruk a tak som sklzol k veganskym variacim orgiam, sama ryza a rozne osmahnuta zelenina na kari a chili, plus nejake strukoviny do toho, k tomu samozrejme kopa surovej zeleniny, ale nejak pri varenom (a niekedy ani pri surovom) neviem odhadnut spravne mnozstvo (mozno je problem aj v tom ze mnozstvo ktore bolo pred rokom normalne uz je pre mna dnes nadmerne) a tak to takmer vzdy skoncilo obzerstvom...tieto prezieracie dni som striedal s 1-2 dnovymi cisto ovocnymi monodietickymi fazami...telu sa samozrejme tieto extremne skoky "paliva indicka brutalita az po samotny dekel" versus "10 jablk a 5 pomarancov na den" prilis nepacili dava mi to teraz vediet...takze hlasim pokorny navrat marnotratneho syna do vita radov a slubujem, ze uz budem doby aneb LANGOŠ NO MORE!!!
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-nooo, tak som tu skoro pol roka neprihodil ziadny prispevok, nejak sa mi nechcelo popisovat ze sa stale tocim v kruhu vita-vareny ulet-vita-vareny ulet :oops: plus nejake dalsie dovody by sa nasli...ale aj ked som to trochu flakal tak vita predsa len prevazovalo, ked uz sa na to clovek da tak naozaj neni cesty spät, navyse su nasledky uletov stale doraznejsie a prejavuju sa intenzivnymi bolestami hlavy, silnou produkciou hlienu a upchavanim creva....tie hlavybole sa dostavuju velmi rychlo, staci si dat nieco obsahujuce sol alebo rafinovany cukor a za par desiatok minut su tu...hlieny prichadzaju az na druhy den a maju neblahy dopad na moju inak bezproblemovu astmu...no a co sa ucpania creva tyce, mam pocit ze telo uz si nevie rady s prilis velkymi davkami skrobovych veci typu pecivo, a tak ked to prezeniem, zostane v spodnej casti traviaceho traktu husta guca, ktora sa nechce pohnut, telo sa s nou snazi popasovat a cedi z nej stale nove toxiny, plus sa nad nou hromadi inak koser raw strova, ktora hnije a kvasi...parkrat som si to uzil, taku pardnovu jedovatu zapchu a teraz uz ked sa prihodi, pomozem si klystirom...ale snazim sa aby sa to nedialo :mrgreen:

-co sa pricin k varenym prezieracim uletom tyce, jednym z hlavnych dovodov bola asi dusevna nepohoda, ktora zase bola sposobena rozkladom partnerskeho vztahu, co bol niekolkomesacny docela bolestny a energiu odoberajuci proces...ale uz je to cele uspesne zafinisovane, aspon ja mam ten pocit a mozem sa pohnut dalej

-okrem vitaflakania som trosku popracoval na posteni sa, kazdy mesiac dam par jedniciek, maximum co sa mi zatial podarilo je trojka...a aj to som treti den cakal do polnoci a dal si jablko :lol: tohtorocny skromny ciel co sa pôstu tyce je sedmicka, snad sa mi k nej podari dopracovat

-inak sa snazim hybat, na behanie som akosi zanevrel, ale uspesne svistim na bajku, nejaka ta pesia turistika po kopcoch s jablkami v batohu, volake pravidelne prostocviky (prve tri cviky zo sanky su moji favoriti), sem-tam aj s cinkami...s tym suvisi aj ono prezieranie, ked idem na par dni k rodicom, vyrazim na turu a mam po preslapani 20-30 kilakov pocit, ze nejaky ten domaci strudlovy ulet zvladnem a ze som si ho istym sposobom "zasluzil", len uz akosi s varenym nepoznam mieru a neviem sa zastavit a skonci to vacsinou solidnym prezranim sa :x

-dneska drzim pôst, dva dni pred nim konecne stopro vita, drviva vacsina ovocie, k nemu naklicena pohanka, nejake semiacka a orechy, chcel by som konecne vydrzat na surovo cely tyzden, zatial sa mi to nepodarilo :oops: a trosku obmedzit prijem a upravit pristup k jedlu, bo mam pocit ze sa pre mna stalo istou obsesiou, skor teda v teoretickom zmysle, furt som na wikipedii snoril po roznych kontinentalnych, narodnych, historickych a neviem este akych kuchyniach :roll:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-tak dnes to slo celkom dobre, pôst ukonceny o tretej rano (ako u mna byva zvykom...) jablkami, tie som priebezne konzumoval na ranajky obed aj medzi tym, ale kupil som nake mrchave v tesku, kam teda chodievam potravu nakupovat vynimocne, ale siel som sa tam pozriet ake maju mlynky na mak, ked uz som bol nuter tak som si hned nakupil naku poziven, kupil som dva druhy jablk (idared a jonagold) a oboje boli prilis citit chemiou a take ako keby nedozrete, musel som si ich posypat skoricou, co normalne nerobim...obycajne kupujem jabloky v bille abo v alberte a tam su tiez jabka striekane, ale v porovnani s teskom je to chutovo o nejaku triedu lepsie (viem ze by som mohol nakupovat aj inde, ale zijem momentalne z gastracov a tie v bioshopoch a na trhoch neberu...a okrem toho mavam casto pocit, ze na trhu predavaju to iste co v obchodnych retazcoch, ze vyslovene chodia do toho isteho velkoskladu len to nasledne vylozia na stolik, tvaria sa ako pestovatelia a pytaju za to minimalne o polku viac...)

-asi o stvrtej som pomedzi bicyklojazdu doplnil chybajucu energiu po vcerajsom pôste mixnutym lanovym semiackom, struhanym kokosom s chili paprickou a malymi spenatoymi listkami co sa mi pokusaju rast na balkone (velmi narast nestihnu, bo ich priebezne trham a konzumujem)...trochu divna kombinacia, ale malo to svoje kuzlo...ta chybajuca energia bola sposobena tym, ze som to pri vcerajsom postovani asi kapku prehnal s cvicenim, nebol nejaky extra rozdiel oproti mojmu beznemu normalu, ale ponevac som den predtym jedol skoro len ovocie, z ktoreho energia az tak dlho nevydrzi a navyse som doobeda dal sest hodin uplne nasucho (ako pri poste zvyknem), co cele v kombinacii s docela slusnym hicom spravilo svoje a dnes rano som bol slaby ako mucha

-vecer som si dal pomlete lanove semeno so struhanym kokosom (tiez pomletym na skoro prach) zmiesanymi so struhanou mrkvou, k tomi nake rajciny a papriku, trochu som to prehnal s mnozstvom, ale az na tento nedostatok som zase cely den raw, dufam ze ten planovany 100% tyzden sa mi podari dotiahnut uspesne do konca

-inak den nic moc, vonku je pekne a ja som cely den v praci, citam comicsy, cumim do kompu, sedim na riti, okrem pracovnej prestavky kedy som sa na bajku odviezol z koliby do petrzalky a naspät pre nieco domov...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

držim palce bstrd, nech ti to uz vydrží na raw strave :D ja som na 100% raw vegan už vyše mesiaca, chvala bohu žiadne chute na nezdrave nemam, čo je velke plus :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

btw, čo znamena "bstrd"? >:-) :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od Fuujin »

bastard bez samohlásek, hádám..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-bastard, nieco co nemozno presne definovat, pochybna, neustale sa vyvijajuca zmeska nejasneho povodu a vyznamu...cize ja :mrgreen:

-vdaka za palcov drzanie, snad nesklamem (sa) :wink:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-tak vcera som sa drzal na surovo, trochu problem z mnozstvami, plus vecerne posedenie z luskacikom pri orechoch nebol uplne najlepsi napad, nasledky som pocitoval este dnes, nastastie som uz dneska veskere zasoby vlasakov spracoval a skonzumoval, takze v tomto smere by mohol byt klud...dneska tiez uspesne raw, az na to naraz skonzumovane mnozstvo pohankovej kase a jablk...a na to ze som si po prichode na rodnu hrudu pripil polovicnym stamrlikom medoviny a odhryzol k tomu kustik nakeho kolacu...a nie som si isty ci si este nahodou neodskocim do kuchyne po dalsi...nuz ale nemozem byt hned dokonaly :mrgreen: kazdopadne som potiahol 5 cisto raw dni za sebou (jedno z toho bol post, dufam ze sa to pocita :wink: ), co sa mi doteraz este nepodarilo, takze som vcelku spokojny
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-tak som si uz vecer pre ten kolac do kuchyne uz neodskocil, hadam to so mnou nebude az take zle :wink:
-dneska rano jablka s pohankovo-sezamovo-skoricovo-medovou kasou, potom aj napriek dazdu, vetru a a miestami solidnej kose som meral cestu na strykovu zahradu napast sa ceresni, mnam...
-ovsem od obeda oficialne hresim, tradicne ako ked zavitam domov...ehm, ked pre nejaku aktivitu neexistuje logicke zdovodnenie, nazve sa tradiciou...ale nebudem si kvoli tomu robit vrasky, uzijem si to, v nedelu sa zase navraciam do metropoly, planujem dat stavovy den, v pondelok sanku a potom zase nejaku dobu sekat dobrotu :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: bstrd

Příspěvek od mira »

Taky mám problém s koláči. :D
Když má v práci některý kolega bezvýznamné životní
jubileum,dovalí chlebíčky,nebo fascinující domácí koláčky. :roll:
Chlebíčků bych se nedotkl ani klackem,ale koláčkům se těžce
bráním a když už si jsem jist,že jsem všecek pevný a neselžu,
zpozoruji svoji pravou ruku jak po nich šmátrá a hrne je do
mordy.Pak jsem nadmut a skleslý. :mrgreen:
Skoušim to vyladit a napřímit jablkem a tím tomu dám na prdel
zcela,neboť to vezme kvas a chodit pak kolem otevřeného
ohně by nešlo doporučit.
Všeho s mírou.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: bstrd

Příspěvek od Xion »

njn, tiez poznam ten pocit, ze zjem nieco, co by som nemal, a potom rozmyslam, ako to odcinit, a dam si este nieco horsie. :-) Ale na "odcinenie" je lepsia zelenina nez ovocie, ak teda dokazes po kolaci do seba napchat hlavkovy salat, tak to je dobry vykon a budes odmeneny. :-)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-podla mna je lepsie tam uz nic nepridavat, anobrz to potom zbytocne kvasi, kompostuje a vzduva sa...pekne si to odtrpim a po hriesnom dni sa mi osvedcil den odlahcovaci, skoro postny ovocny abo stavovy...skusal som aj dat po obzerstve cisty pôst, ale to skoncilo tak, ze ked zhora nebol tlak, tak toxicka naloz zostala v crevoch, ktore ju nadalej zdimali a tym hojne zasobili organizmus dalsima toxinama, co znamena solidne hlyvybôle...takze pôst jedine s klystirom na vyplavenie hriesnosti...raz som nemal inu moznost a ten klystir si dal az po troch dnoch postenia sa a rochnenia si ake ze mam len prazdne brucho...sprievodne javy som povazoval za beznu sucast detoxu...nechcite vediet co z cloveka vyjde po trojdnovej fermentacii skrobovej naloze :roll:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

bstrd, povedz, ake bude počasie cez víkend? vypadá to slubne? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-vyzerat moze ale mudre hlavy zo shmu hlasia celoslovenske prsanie http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_ ... ved_sk#tab co sa mi velmi nepozdava, bo som sa chystal turistikovat a to ma v prsiplasti az tak moc nebavi :(
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: bstrd

Příspěvek od veri »

Já mám na tůry v dešti nádherné vzpomínky, ze Slovenského ráje, s taťkou jsme šli Velkého sokola (je to docela známá roklina), lezlo se po žebřících (a klouzalo to :lol: ), všechno čvachtalo, mých tenisek nevyjímaje, protože mi do nich stékala voda rovnou z pláštěnky :lol: Ale na konci se rozjasnilo, to vám byla nádhera, sedli jsme na kládu a odpočívali! Nic není pěknějšího než sluníčko po dešti. To jsem se zasnila :lol: Joo, na Slovenský ráj ráda vzpomínám, určitě se tam ještě vrátím..

Jo a zpátky jsme šli přes Kláštorisko a tam si vystáli dlouhou frontu na čaj a u pokladny jsme zjistili, že jsme peněženku nechali na chatce. Ještě dneska před taťkou prohodím "velký sokol" a řežeme se oba :D :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: bstrd

Příspěvek od awa »

JJ, podobně to mám s výlety na Šumavě. Je tam hodně proměnlivo. V dešti si libuju, mám ho radši než sluneční výhně. Zrovna včera jsem si lebedila, jakej to krásněj slejvák je, jak jsou poloprázdné ulice, pročištěný vzduch...bylo do mi zpěvu. Don´t worry, be happy.....:D
Odpovědět