bstrd

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dobry vecer, po asi dvoch mesiacoch snorenia po tejto stranke a velmi pozvolneho prechodu smerom k surovosti som sa rozhodol rozmnozit rady denikarov. k raw som sa dostal trochu srandovnym sposobom, kamarat mi poslal link na rozhovor s hercom jaroslavom duskom, ktory zda sa presiel duchovnym prerodom a rozpraval o vselijakych interesnych veciach. o niektorych som si myslel svoje (napriklad presny datum konca sveta podla tolteckeho kalendara a ludia co roky ziju len zo slnecneho svetla...), ale boli tam aj zmienky o stravovani a pôste. klikol som si na link pust.cz a z tejto stranky som sa nejako presnoril na vitarian.cz, kde som cital a vstrebaval a nasledne nieco vyskusal a zistil ze ono to funguje :wink:

-moja stravovacia historia:
0-12 masozrut najhrubsieho zrna
12-15 pokus o vegetarianstvo, v podstate len vyradenie masa z jedalnicka, inak skoro to iste ako predtym
15-20 navrat k svalovine
20-doteraz vegetarian, niekde uprostred skoro dva roky cisty vegan, momentalne vyrazne zvysenie surovej zlozky a obmedzenie rafinovaneho cukru, konzervantov a podobnych zalezitosti, pokusy o pôsty zatial skoncili po jednom dni, uzivam klystiry a opacil som vcelku uspesne aj sanku

-momentalne mam este daleko k 100% raw, tie lepsie dni odhadujem na 75%, ale snazim sa...je ale uzasne sledovat tie zmeny, mam podstatne viac energie a optimizmu ako predtym, nahovoril som na tuto cestu aj frajerku, ale sklamal som spolubyvajuceho vyhlasenim ze casy neskoro vecernych spagiet s porovo-mrkvovou kari omackou uz su asi minulostou :roll:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: bstrd

Příspěvek od awa »

Tak ať je ti mezi námi fajn! Já jsem v Černé Hoře minulý rok strávila dovču se zajímavými manželi a o Duškovi jsme taky debatili, jaké by to bylo přijemné nestarat se o jídlo a žít ze vzduchu a sluníčka. Taky mi vyprávěli o jejich první šance, která nebyla úspěšná, protože se sekli v množství soli a manželka, která to aplikovala první se úspěšně málem udávila...až pak manžel zjistil, že dali soli 10x víc. Já se pak Jardou Duškem potkala na Knižním veletrhu, když předčítal z Mika Waltariho. Musím říct, že je to prima týpek, nekonformní, čehož si cením :D .
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

tak tvoja frajerka ma dnes za sebou hodnotnu skusenost...drz jej palce aby to cele nadsenie vydrzalo...lebo taka labilna osoba ako je ona, hmm, no neviem. ale snad jej to vzdrzi :mrgreen:
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-gratulujem marion k prvemu klystiru :wink:
-bol som na vikend po mesiaci na rodnej hrude u rodicov a musim priznat, podlahol som domacej strave...snazil som sa to vykryvat jablkami, lesnymi malinami a stavami z odstavovaca (ktory si zatial mozem len uzivat na rodnej hrude), ale nakoniec som podlahol...tak trochu som tam isiel s tymto zamerom, ze si vyskusam prechod do opacneho extremu a som pouceny a nabuduce ma ziadne domace kolace nezlakaju...ale aby som nevyzeral, ze som sa siel domov iba najest, chodil som trochu aj po lesoch (na co v bratislave nemam az tak vela prilezitosti) a uzival si stromy travu a hlavne ticho
-nasledkom vyssie spominaneho obzerstva som si dal lahky ovocny pondelok na skludnenie a dnes len zeleninove salaty, zatial este s rohlikom...planoval som sice od tohoto tyzdna vyhodit z jedalnicka vsetok chleba a pecivo, ale musim priznat na to este nemam :oops:
-inak je zaujimave sledovat na sebe dopady stravovania, od malicka trpim astmou, v detstve to byvalo horsie (cele letne prazdniny v spitali na infuziach), teraz uz je to podstatne lepsie (myslim ze hlavny podiel na tom ma vyradenie mlieka z jedalnicka), ale stale nosim pri sebe inhalacny sprej, podla doktorky by som ho mal uzivat minimalne 3x denne (plus este jeden dalsi k tomu), ja si ho ale dam, len ked citim pri namahe, ze pluca nezvladaju, co je v priemere tak 3x do tyzdna...po prechode na prevazne surovu stravu som si nan ani nespomenul, bez ohladu na to do akeho kopca slapem...po tomto vikende som ale bol este dnes (utorok) taky zahlieneny, ze som si musel "fuknut" aj ked som nic nerobil
-dalsia pozitivna vec, zrusil som v praci varene obedy, budem dostavat namiesto nich gastrace, parada
-jaroslava duska uznavam, paci sa mi ze robi co ho bavi, velke filmy aj male veci, a ako som napisal, prave vdaka nemu som sa dostal k tomuto vsetkemu
I gotta ruin my life on my own
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: bstrd

Příspěvek od Bob »

Možná Tě trochu inspiruje můj způsob, jak opustit pečivo: Prostě nemám kdy ho jíst. Jím převážně ovoce a zeleninu. K tomu se pečivo jako příloha opravdu nehodí. Když mám vařenej úlet, dám si místo přílohy salát, abych to trošku vykompenzoval a dodržel dělenou stravu. Když sýr, radši než pečivo přiložím cuketku. Pečivo jsem si nezakázal, jen ho nemám kdy a s čím jíst. (na buchty a koláče tenhle přístup nefunguje :( )
Držím palečky. Časem určitě najdeš takový vztah k pečivu, který Ti bude vyhovovat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: bstrd

Příspěvek od buc11 »

Bob píše:Možná Tě trochu inspiruje můj způsob, jak opustit pečivo: Prostě nemám kdy ho jíst. Jím převážně ovoce a zeleninu. K tomu se pečivo jako příloha opravdu nehodí. Když mám vařenej úlet, dám si místo přílohy salát, abych to trošku vykompenzoval a dodržel dělenou stravu. Když sýr, radši než pečivo přiložím cuketku. Pečivo jsem si nezakázal, jen ho nemám kdy a s čím jíst. (na buchty a koláče tenhle přístup nefunguje :( )
Držím palečky. Časem určitě najdeš takový vztah k pečivu, který Ti bude vyhovovat.
normálně, kdyby , tak tam budu taky vsunovat svou stále oblíbenou pig hlavu, ale jím stále něco jinýho a lepšího a již není čas a ani prostor
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-u mna to zatial vyzera tak, ze si narobim misu zeleninoveho salatu (mrkva, rajciny, uhorka, kapusta, paprika, cibula, cesnak...) a k tomu zjem 1-2 rohliky, anobrz nimi rad vycucavam tu stavu co zostane na dne misy :roll: vzajomny pomer zelenina vs pecivo je tak 4:1, zatial som asi neprekonal psychologicku barieru, ze salat moze byt hlavne jedlo a netreba k nemu nic dalsie...ale postupil som ohladom dressingu do onoho salatu, namiesto smotany abo jogurta som nejaku dobu uzival rajcinovy pretlak (viem ze neni raw, ale prislo mi to tak nejak viac koser nez nejake mliecne produkty ci majoneza), momentalne uz mi vcelku postacuje citron s nejakym korenim, trochu soli, oleja a neraw sojovka :oops: najoblubenejsim korenim sa mi stalo lanove semeno rozomlete s par zrnkami koriandru...najlepsim riesenim rohlikoveho problemu sa mi vidi konzumovat co najviac ovocia, k tomu sa ziadne pecivo jest neda...aj ked mal som kedysi davno obdobie bananovych bagiet :)
-buchty a kolace potrebujem riesit len pri navsteve u rodicov, minuly vikend som tazko podlahol porovo-zampionovo-smotanovemu :oops: inak sa 99% casu v mojej blizkosti nic podobne nevyskytuje a nemusim oddolavat pokuseniu
-ked uz podlahnem varenemu, tiez sa to snazim "riedit" surovym, ovsem najlepsie je nepodlahnut, ze...
I gotta ruin my life on my own
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: bstrd

Příspěvek od Fiona »

Ahojky :)
Jj, dresingy byvaji trochu problem...
S tim rajcatovym protlakem to jde i tak, ze misto abys rajcata jen nakrajel a hodil do salatu, muzes je nakrajet a do salatu vymackat jako dresing, ma to takovou tu spravnou hustotu 8)

Dalsi vyborna vec je, kdyz si nechas malou hrst lnenych seminek namocit ve vode, cca hodinu pred pripravou salatu. Chce to je v misce zalit tak, aby voda sahala priblizne 5 cm nad horni okraj seminek. Za chvili nabobtnaji a pusti takovy ciry sliz, ktery jednak vyborne omasti ten salat, a jednak je to balzam, blahodarny snad na vsecko co v tele potrebuje kyslik :) Je v tom krom dalsich zivin i nejlepsi mozny olej se spoustou Ω3, dokonce rozpusteny ve vode, coz byva vetsinou u oleju temer nemozne... Ten salat se pak da dat rovnou na ty sliznata seminka do te same misky, a dobre zamichat. Je to mnam 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: bstrd

Příspěvek od Sluníčko »

bstrd píše:- najoblubenejsim korenim sa mi stalo lanove semeno rozomlete s par zrnkami koriandru....
to zní zajímavě
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: bstrd

Příspěvek od Sluníčko »

Fiona píše:Ahojky :)
Jj, dresingy byvaji trochu problem...
S tim rajcatovym protlakem to jde i tak, ze misto abys rajcata jen nakrajel a hodil do salatu, muzes je nakrajet a do salatu vymackat jako dresing, ma to takovou tu spravnou hustotu 8)

Dalsi vyborna vec je, kdyz si nechas malou hrst lnenych seminek namocit ve vode, cca hodinu pred pripravou salatu. Chce to je v misce zalit tak, aby voda sahala priblizne 5 cm nad horni okraj seminek. Za chvili nabobtnaji a pusti takovy ciry sliz, ktery jednak vyborne omasti ten salat, a jednak je to balzam, blahodarny snad na vsecko co v tele potrebuje kyslik :) Je v tom krom dalsich zivin i nejlepsi mozny olej se spoustou Ω3, dokonce rozpusteny ve vode, coz byva vetsinou u oleju temer nemozne... Ten salat se pak da dat rovnou na ty sliznata seminka do te same misky, a dobre zamichat. Je to mnam 8)
i tohle :D
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-to slunicko: lanove semeno a koriander spolocne pomlete v kavovom mlynku maju presne tu spravnu konzistenciu a pikantnost, pouzival som ich aj pred surovym obdobim
-to fiona: rajcinu som skusal mixovat uz predtym, ale prislo mi to skoda, ze namiesto peknej rajciny mam nejaku cervenu vodu, tak som ich radsej jedol v celku...teraz som to trochu vylepsil, rozmixujem ponornym mixerom rajcinu s cesnakom, pridam oregano abo bazalku, prilejem citronovu stavu, pripadne trosku soli alebo oleja a paradny dresing na kapustovy, kelovy ci uhorkovy salat je na svete
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-bol som opät na navsteve domovskeho kraja, podlahol som znovu kuzlu domacich strudlov, ale tentokrat sa mi podarilo udrzat pomer vita vs vara podstatne priaznivejsi, hlavne vdaka tomu, ze mi prisiel postou rucny stavic...nemohol som ho nikde na slovensku najst, healthy juicer bol vsade kde som hladal vypredany, tak som si zasiel na svoj oblubeny ebay, odkial zvyknem normalne kupovat len comicsy a zakupil som tento pristroj http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0271339282 a cely vikend tocil klukou, experimentoval s roznymi druhmi zeleniny a ovocia a ohromne sa z toho celeho vytesoval, najvacsim stavovym hitom je zatial u mna kombinacia kapusta (zeli po cesky) a jablka, dnes rano som skusil wheatgrass so stonkovym zelerom, no po ochutnani som do toho pridal este jablko, anobrz som to nebol schopny dostat do seba :roll:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

bstrd píše:-bol som opät na navsteve domovskeho kraja, podlahol som znovu kuzlu domacich strudlov, ale tentokrat sa mi podarilo udrzat pomer vita vs vara podstatne priaznivejsi, hlavne vdaka tomu, ze mi prisiel postou rucny stavic...nemohol som ho nikde na slovensku najst, healthy juicer bol vsade kde som hladal vypredany, tak som si zasiel na svoj oblubeny ebay, odkial zvyknem normalne kupovat len comicsy a zakupil som tento pristroj http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0271339282 a cely vikend tocil klukou, experimentoval s roznymi druhmi zeleniny a ovocia a ohromne sa z toho celeho vytesoval, najvacsim stavovym hitom je zatial u mna kombinacia kapusta (zeli po cesky) a jablka, dnes rano som skusil wheatgrass so stonkovym zelerom, no po ochutnani som do toho pridal este jablko, anobrz som to nebol schopny dostat do seba :roll:
Ja sa idem zblázniť, nikde v čadci nemožem zohnať za posledny tyžden stonkový zeler, na ktorom som si vypestovala zavislosť. Zajtra bežim do Bratislavy tak tento problem konečne vyriešim >:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-posledny tyzden som to flakal, raw jedlo ako salaty, ovocie abo stavy som striedal s kolacmi, cestovinami a podobnymi "pochutkami", ktore su mi akosi prilis volne k dispozicii a moja vôla očividne nie je taka pevna ako som si nahovaral :roll: ...stihol som sa sice aj trochu postit, raz cely den a raz asi pol dna (konkretne dnes, vydrzal by som aj viac, ale potom ma kolega v praci ponukol domacim muštom, ktoremu som neoddolal :oops: ), ale aj tak z toho nemam dobry pocit a dobry pocit z toho nema ani moje telo, ktore sa zasopluje a ma nabeh na prechladnutie...ech, ale rozhodol som sa od zajtra do toho poriadne opriet a kazdy vecer podam hlasenie, lebo takto by to dalej neslo :wink:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od RAWka »

bstrd píše:...a ma nabeh na prechladnutie...

Teraz sú všetci okolo mňa chorí. A ja sa len potichúčky škodoradostne smejem :P
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

RAWka píše:
bstrd píše:...a ma nabeh na prechladnutie...

Teraz sú všetci okolo mňa chorí. A ja sa len potichúčky škodoradostne smejem :P
detto :D m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bstrd

Příspěvek od Pavluška »

RAWka píše:
Teraz sú všetci okolo mňa chorí. A ja sa len potichúčky škodoradostne smejem :P
Je to jen myšlenka, ale pošli ji do háje. Zabírá místo lepším. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dneska to slo celkom dobre, pokus o postnu jednicku som popoludni zavrhol a skonzumoval kilo jablk, kilo bananov a jeden caj s cukrom a asi aj nejakou pochybnou chemickou kyselkou, ale nechcel som urazit hostitelov :roll: sople hlieny a prechladnutia zda sa odisli na urodnejsiu podu 8)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-druhy den a opät som sa drzal celkom dobre, pocas celeho dna som priebezne skonzumoval kopu jablk, vyjuicoval som si pohar kapustovej stavy (tuhô (:-) ), potom som dostal uzasny napad pouzit kapustovu drt dalej, pridal som mrkvu, rajcinu, redkovku a urobil salat...nebolo to spatne, ale ta kapusta bez stavy akosi neni ono :mrgreen: , jedine nevita potraviny co som zjedol boli tri grahamove rohliky, trocha slnecnicoveho oleja a sladkej sojovky ktorej sa asi hned tak nevzdam...
-mal som dneska volno a v plane trochu bicyklovania, aj som vyrazil, ale fukal svinsky vietor takze som daleko nedoslapal, tak som aspon doma trochu zacvicil s cinkami...nie ze by som mal nejake kulturisticke sklony, ale ked som zhruba pred pol rokom siel okolo detskeho ihriska a zo spasu skusil kolko urobim zhybov...horko tazko jeden a aj to som skoro dusu vypustil, co ma docela nasrdilo...zaprisahal som sa, ze musim dosiahnut stavu ked ich urobim aspon 5, takze som sa poinformoval u cviciaceho kamosa, zakupil cinky a sem-tam si zacvicim...tricka sa mi od naduvajucich svalov zatial netrhaju 8) ale svoj ciel som dosiahol (hadam nastal cas dat si dalsi zavazok, ze by 1O zhybov...) a mam zo seba podstane lepsi pocit
I gotta ruin my life on my own
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: bstrd

Příspěvek od dgm »

Sladkej sojovky - to myslis sojove omacky nebo sojove tycinky?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-sladkej sojovej omacky, obsahuje cukor a nejake konzervanty, ale zatial sa jej neviem zbavit, davam si ju do salatov
-dneska znovu pohoda, zase hooodne jablk, kelovo-mrkvovo-rajcinovy salat so zalievkou z namocenych rozmixovanych lanovych semien, hrozno, banan, trochu sme dnes aj stavili, dal som si cviklovo-kapustovo-zelerovy mix, non-vita pozivatiny len trochu z kukuricneho pagacu
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-nejak som posledne dva dni nemal cas na vecerny sucet, ale drzim sa v svojom rytme jablka, banany, salaty, stavena kapusta (zeli po cesky) a zeler, narusovane len obcasnym rohlikom, slnecnicovym olejom, sterilovanymi olivami, sojovou treskou alebo par spagetami ukoristenymi z cudzieho taniera...vzajomny pomer vita/nevita 4:1, z mojej strany spokojnost
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dneska hnily hudobno-filmovo-pocuvaco-pozeraci den, konzumacia jablk, mrkvy, poru, cesnaku, bananov, stavil som zeli a vymletok nasledne pouzil ako zakladnu surovinu do vyprazanych placiek, ktore nesmierne potesili mojich varenych spolubydlivcov...priznavam dobrovolne, tiez som si jednu dal, okrem toho dve pletenky (housky), nejaky ten nepanensky olej a sterilizovane olivy...varenosti bolo trochu viac ako by sa patrilo, zajtra sa pokusim byt doslednejsi a prihodit k tomu aj nejaky ten pohyb :oops:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dalsi uspesny den
-ranajky kilo hrozna
-obed hardcore stava zeli/zeler/zazvor (vymletok pouzity na smazene placky pre spolubydlivca...jedna mala bola aj pre mna :oops: ) a slnecnicovy humus s mrkvou, rajcinou a zampionmi
-nasledovala asi trojhodinova tura oklukami do prace, kde som poveceral 4 jablka
-non-vita pozivatiny okrem spominanej smazenej placky bol asi 2 cm ulomok z tatranky a par glgov imitacie viney menom hroznovka
-mam teraz 4 dnovu sluzbu v praci, rusive vplyvy a pokusenia minimalne, takze by som sa mohol drzat...potom nasleduje vikend u rodicov a to sa obavam, ze opät podlahnem lakadlam domacej stravy, takze sa pokusim dovtedy nazbierat nejake plusove body :wink:
-este poznatok, do spominanej hmoty na placky som pridal zemiak, nechcel som kvoli tomu spinit struhadlo a tak som zosrotil v rucnom stavici, pre zaujimavost som zachytil bramborovu stavu do pohara a zostal som sokovany, kolko je v nej skrobu, husta substancia na dne vyzerala naozaj nevabne
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: bstrd

Příspěvek od awa »

No, vidíš a já v zimě sem tam domácí brambůrku schrupnu. Ještě jsem se neotrávila ani neměla břinkačku. Jinak i Jackfruit a banániska jsou taky PMN škrobnatí, ale trochu jinak.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bstrd

Příspěvek od Pavluška »

banány mají škrob hlavně nezralé.
(já nejím žádné, už mi pár měsíců vadí vůní)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-bananovy skrob mi pride trochu iny, ale tiez mi z nezrelych neni moc dobre...zo zemaku vytieklo nieco betonovito huste...ma to zaujalo, lebo otec zvykne na palenie zahy a bolesti zaludka pit surovu zemiakovu stavu, tak som dumal co mu to vlastne v tom zaludku urobi...
-surovy brambor mi nesmakuje, ale v starej vegetarianskej kucharke od cervenych som nasiel recept na ich konzumaciu, treba ich nakrajat na tenke platky, posolit a pokapat olejom, za par minut sa vyluci skrob a zemiaky sa daju v pohode jest...este som to neskusal, tak neviem ake to je
-dnes vcelku uspesny prijem, doobeda len jablka, potom mala miska samobsluzne namiesaneho salatu z bufetu PASTA SCHNITZEL (rajciny, mrkva, cinska kapusta, uhorky) poliateho pochybnym dresingom z majonezy alebo smotany, nabuduce uz ho dufam vynecham :roll: nejake to chodenie, anobrz vsecky predajne potravin musia dnes rekonstruovat, takze aj pohyb bol :wink: na veceru sekany kel a mrkva, fialova cibula posypana vegetou a chili a poliata slnecnicovym olejom, k tomu dva graham rohliky
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

ten nazov PASTA SCHNITZEL je fakt trefny, hehe :lol:
inak som normalne dostala chut na tvoju vcerajsiu veceru...asi sa nenavratne "kazim" :wink:
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-kazeniu trikrat hura
-mam nakupene zasoby a som na ne sam, takze som dneska pokracoval jablkovo-kelovo-cibulovym smerom, non-vita pozivatin trochu viac nez by sa patrilo 4 grahamace, jeden sacek oliv, nejaky ten olej, vegeta, kapka sladkej sojovice a kusok kakaoveho keksu z ktoreho mi prislo trochu nevolno :mrgreen:
-pasta schnitzel je v pohode, akurat sa ma vzdycky strasne zvedavo spytuju co si dam k tomu salatu :roll:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

nuz, prislusnikom vsezravej spolocnosti to ide tazko do hlavy ako sa niekto moze najest z obycajskeho "salatu". a kde je hlavne jedlo? aha...no ten asi drzi dietu. alebo na viac nema. alebo je inak postihnuty :)
chudak (:-)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

salad days

Příspěvek od bstrd »

-kazdy mame vlastnu definiciu chudaka :mrgreen:
-dneska fajn, rano jablka, na obed sekany kel, krajana uhorka, fialova cibula s olejom chili vegetou sladkou sojovkou a dva rohliky, podvecer hrozno a vecer zase jablka, prechadzka z kopca do mesta a zase z mesta na kopec naspatek do prace, v obchode som zostal cumet na cenu rajcin a oficialne pre seba ukoncil tohtorocnu rajcinovu sezonu :(
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

aj nas spolubydlivec vcera dotrepal domov za igelitku jablk...ci to bude aj jest,je dost otazne...chvalabohu mame doma bstrda,pre kazdy pripad :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: bstrd

Příspěvek od Hugo z Hor »

Všechno nejlepší k narozeninám >:-)

Obrázek
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dakujem horskemu hugovi za gratulaciu, zavrsil som dnes uspesne tretiu dekadu svojho zivota a od zajtra zapocinam stvrtu, kupredu leva, zpatky ni krok :wink: od svojej drahej polovicky som obdrzal ako darcek misu ovocia u ktoreho vacsinu nepoznam nazvy a uz vobec netusim akym sposobom sa vlastne konzumuje plus paradne triko s sialenym medvedom trjamom a vystrasenym jozikom z ruskej kreslenej rozpravky ( http://www.youtube.com/watch?v=KRIEqZCe ... re=related) , ktore som dnes cely den hrdo nosil :mrgreen:
-posledne dni som nestihal vecerne scitanie, ale vcelku to slo...vikendova navsteva rodneho kraja a rodinneho kruhu sa sice nezaobisla bez strudloveho hresenia, no uspesne som to vykryval stavami a surovostami, takze pohoda...v sobotu som absolvoval hromadnu turisticku akciu "pochod slovackymi vinohrady", preslapal som 25 kilakov a az na posledne dve hodinky skrz oblasti zo sklepkami a hromadou burciakom potuzenych individui to bolo super...alkoholove pokusenia ma nechali chladnym, jedine comu som neoddolal boli dva origos moravske vdolecky :oops:
-dneska som skonzumoval rano par jablk a banan, na obed pastu z mixnutych namocenych slnecnicovych semien s cinskou kapustou, cibulou, rajcinou a mrkvou a vecer zhruba to co na obed, akurat bez slnecnicoveho humusu, zato s rohlikom a slnecnicovym olejom...pomedzi to par orechov a nejake jablko a banan
-vcera vecer sme po par mesiacoch dali s kamosmi pravidelnu comicsovo-vikingsku stretavku, tentokrat u nas a spravil som im mensiu uspesnu prezentaciu svojich stravovacich zvyklosti, docela si pochvalovali, dufam ze nie len zo slusnosti (:-)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-vcera rano namocene a namlete orechy s hrozienkami, do toho kokos a non-vita kakao plus k tomu jablka, hodne syte, necitil som hlad az do neskoreho poobedia a vyzera to ze niektore druhy orechov (lieskove a mandle) nie su pre mna uplne vhodne takze sa im budem radsej vyhybat, okolo obeda ma pani domaca ked som za nou bol ponukla nejakym bezlepkovym bananovym kolacom, dal som si trochu len aby som zistil ake to je, na veceru sme mali vitariansku navstevu tak sme dali riadnu hostinu zo sekanej zeleniny a slnecnicoveho humusu zavrsenu predvadzanim rucneho stavica a bavenim sa na vyrazoch nic netusiacich obeti po ochutnani stavy zo stonkoveho celeru :mrgreen:
-s polovickou sme boli navstivit botanicku zahradu, kde som nad vsetkymi tropickymi bylinami uvazoval ci by bolo mozne ich vystavit a kolko stavy by z nich bolo...niektore duznate listy vyzerali naozaj chutne...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

bstrd píše:-vcera rano namocene a namlete orechy s hrozienkami, do toho kokos a non-vita kakao plus k tomu jablka, hodne syte, necitil som hlad az do neskoreho poobedia a vyzera to ze niektore druhy orechov (lieskove a mandle) nie su pre mna uplne vhodne takze sa im budem radsej vyhybat, okolo obeda ma pani domaca ked som za nou bol ponukla nejakym bezlepkovym bananovym kolacom, dal som si trochu len aby som zistil ake to je, na veceru sme mali vitariansku navstevu tak sme dali riadnu hostinu zo sekanej zeleniny a slnecnicoveho humusu zavrsenu predvadzanim rucneho stavica a bavenim sa na vyrazoch nic netusiacich obeti po ochutnani stavy zo stonkoveho celeru :mrgreen:
-s polovickou sme boli navstivit botanicku zahradu, kde som nad vsetkymi tropickymi bylinami uvazoval ci by bolo mozne ich vystavit a kolko stavy by z nich bolo...niektore duznate listy vyzerali naozaj chutne...
Kde je v Bratislave Botanicka zahrada? To by som si velmi rada pozrela :)
Ja ked odšťavujem mojim Healthy Juicerom mam tiež vždy hrbu divakov :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-botanicka zahrada je oproti prirodovedeckej fakulte, prva mhd zastavka za mostom lafranconi smerom do karlovky/dubravky
-dneska som mal dobry start ktory sa zvrhol do nestriedmeho obzerstva:
...rano jablkovo-zelerova stava a kopa sekanej zeleniny rozneho druhu so slnecnicovym humusom a len polkou rohlika
...obed stava hruskovo-kelova a prvy zivotny kontakt s roznymi druhmi ovocia ako kokosovy orech (namacal som si kusky duziny do medu bo mi to nejako nechcelo smakovat samotne), hurmikaki (pripominalo mi to mango), granatove jablko (trochu kysle, asi sme ho mali nechat este dozriet)
...podvecer cestou do prace som istou osobou bol zlakany na tofu a azijske nudle (je fakt ze som sa prilis nebranil), sice mi chutili rovnako ako kedysi ale mam pocit ze mi stale lezia v zaludku
-cez vikend si musim dat odstavku, dam jednickovy post alebo aspon 24 hodinovku, som az do nedele v praci, co znamena bez rusivych vplyvov a pokuseni takze by to nemal byt problem
-najdolezitejsia sprava dneska: podarilo sa mi dnes po par tyzdnoch dokoncit 500 dielikove puzzle incredible hulka :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: bstrd

Příspěvek od awa »

Co se týká puzzle, tak gratuluji k mimořádné trpělivosti. Můj miláček skládá od 2000 nahoru a pořád pokukuje po 8000 a 10000. Hlavně, že mě nenutí, to bych radši snad šla vyšívat.... :D
Jsem milovnice granátových jablek, teď je jejich sezóna. Nejlepší ( nejsladší ) a paradoxně nejlevnější jsou ty s tvrdou kůrou. Jen musíš dávat pozor, aby bylo tvrdé opravdu celé a ne nahnilé a pak si zkontrolovat korunku, aby v ní nehnízdila plíseň. To jsou opravdu lahodné kousky.
Jo, někdo jezdí na durianovou dovolenou, já se zase na granátovou dovolenou před tím, než tady začne něco zrát. Jo, granátová jablíčka podporují mužskou potenci a mezi asiaty jsou oblíbenou antiparazitní pochutinou.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dik za gratulacku a granatove rady...mna skor berie ten hulk (a kopa dalsich comicsov) nez puzzlenie, mali sme to rozlozene dost dlho, po nadsenom starte sme ochabli a len parkrat do tyzdna prilozili par dielikov...2000ove by sme tu mali pol roka :lol:
-dal som 24 hodinovy post (ak sa to tak da nazvat) na vytravenie po tom vcerajsom hreseni, na veceru jabko a sekany kel, uhorku, cibulu a nejake non-vita zlozky: slnecnicovy olej, vegetu, chili v prasku, sladku sojovku, sacek sterilnych oliv a dva grahamove rohliky a asi este zchrumem par jablk
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-vcera trochu crevne prehanky, nic hrozne, ale furt som mal taky divny pocit v bruchu, ako ze to chce rychlo von a na zachode potom asi v polovici pripadov nic...asi by som mal obmezit ten olej co si supujem do salatu alebo mozno ucinkuje kel co teraz stale konzumujem...u mna to totiz funguje tak, ze ked idem do prace, com tam 2-3-4 dni (podla toho ako si to s kolegami rozplanujeme) v kuse, aj tu prespavam a potom mam zas viac dni neruseneho volna, ale co sa stravovania tyce, mozem si kazdy den na dve hodky odbehnut von, prejst sa alebo si nieco nakupit...vacsinou nakupim nieco viac do zasoby a potom to konzumujem pol tyzdna v kuse...poslednou dobou si zvyknem kupit celu hlavku kelu (kapusty po cesky) a niekedy mavam pocit, ze tlacit do seba tri dni v kuse kel neni uplne koser :wink:
-takze vcerajsia strava:
rano jablka
obed salat z kelu, uhorky, redkovky, cibule, cesnaku, do toho slnecnicovy olej, vegeta, chili, oregano a k tomu 2 rohliky
vecera hrozno
neskora vecera kel, mrkev, cibula, rohlik
-s tymi rohlikmi to zda sa mi prehanam, skusim dat buduci tyzden bez nich, uvidim, ci to zvladnem
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dnes som jedol len rano a na obed, zlikvidoval som kelovu hlavu, pol kila mrkvy, zvazok redkoviek, jednu cibulu, pol hlavicky cesnaku, sacek oliv a dva rohliky....potom uz nic, akurat okolo desiatej vecer asi 5 guliciek nejakeho ovocia ktoreho nazov netusim, su to take oranzove bobule v suchom puzdre, co vyzera ako nieco medzi listom a kvetom :?:
-okrem toho trochu telocvicenia v praci na streche meteoustavu a mierna prechadzka na ceste z prace na brigadu, takze aj nejaky ten pohyb bol :wink:
-zajtra som hodlal dat len stavovy den, ale mame styri akuratne dozrete avokada, tak neviem neviem...a chcem uz konecne skoncovat s rohlikmi, citim ze mi nerobia dobre
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: bstrd

Příspěvek od Hugo z Hor »

Máš na mysli asi physalis
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: bstrd

Příspěvek od marion.orson »

ano, je to ono >:-)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-ano je to ono a chuti to skvele
-dneska som si povedal ze budem len na stavach, co sa mi nepodarilo ale aj tak som spokojny, podaril sa mi konecne 100% raw den
-rano stava z mrkvy, jablka a zeleru + 5 guliciek physalisu
-obed pomelo v lese, bolo trochu suche ale inak ma prvy kontakt s tymto ovocim nesklamal, dufam ze to neni len tym ze v lese po prejdeni par kilakov cloveku viac chuti :mrgreen: nasiel som na zemi nieco mastne orechoidne, myslim ze to bolo z sisiky alebo bukvice, nechutilo to zle :wink:
-po navrate z lesa okolo stvrtej som si vystavil mrkev, jablko a pridal do toho nazbieranu matu, chutilo to dobre a trochu to robi v tele divy, mal som chvilu pocit tepla...este mi nejaka zostala, tak si dam aj zajtra, akurat asi mensiu davku
-potom som skocil s kamosom do hospody, dal som si mineralku a ubohemu spolustolovnikovi intenzivnu prednasku o vyhodach vita-zivotospravy...jeho chyba, nemal sa stale vypytovat :lol: a po navrate okolo desiatej som si dal dve jabka, no citim ze som to asi nemal robit, nejak mi zalahli zaludku...
I gotta ruin my life on my own
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: bstrd

Příspěvek od dgm »

bstrd píše: dal som si mineralku a ubohemu spolustolovnikovi intenzivnu prednasku o vyhodach vita-zivotospravy...jeho chyba, nemal sa stale vypytovat :lol:
:D :lol: (:-)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-vcera fajn, velmi prijemne stretko a pokec s epony...cely den len stavy, ovocie, salaty, non-vita prehresky par varenych zemiakov a jedna mala celozrnna zemla...draha polovicka vyrobila gulicky z pomletych semien slnecnice, sezamu, tekvice, kokosu a medu, velmi dobre, akurat ze som sa skonzumovanim niekolkych zasobil tukmi na tyzden dopredu :mrgreen:
-dneska som dal rano stavu z mrkvy, maty (uz trochu zvadnutej, ale grady stale mala) a jablka, na obed priebezne s dlhymi prestavkami grep, banan, jablko, potom pesi pochod z brigady do prace (zhruba tri hodky s prestavkami), zafinisovany sopskym salatom, ktory obsahoval jedinu dnesnu non-vita zlozku syr (asi feta)
-sledujem posledne dni znizovanie prijmu a menej caste pocitovanie hladu, co mi len vyhovuje :)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: bstrd

Příspěvek od epony »

bstrd píše:-vcera fajn, velmi prijemne stretko a pokec s epony...cely den len stavy, ovocie, salaty, non-vita prehresky par varenych zemiakov a jedna mala celozrnna zemla...draha polovicka vyrobila gulicky z pomletych semien slnecnice, sezamu, tekvice, kokosu a medu, velmi dobre, akurat ze som sa skonzumovanim niekolkych zasobil tukmi na tyzden dopredu :mrgreen:
-dneska som dal rano stavu z mrkvy, maty (uz trochu zvadnutej, ale grady stale mala) a jablka, na obed priebezne s dlhymi prestavkami grep, banan, jablko, potom pesi pochod z brigady do prace (zhruba tri hodky s prestavkami), zafinisovany sopskym salatom, ktory obsahoval jedinu dnesnu non-vita zlozku syr (asi feta)
-sledujem posledne dni znizovanie prijmu a menej caste pocitovanie hladu, co mi len vyhovuje :)
ano, meeting pri žltej skulpture bol vydarený, príjemný, zasmiala som sa :) /inač, tvojs priatelka je príjemná osôbka/. apropos, v zelovoci ako sme sa stretli potom na obchodnej som kupila posledne stonkove zelery po10SK a lacne slivky, ktoré boli zvnutra nahnite :D Inač, tie raw tahini guličky chvalim, určite sa budem inšpirovať pri vianočnom pečení (čiže vezmem so sebou do Laponska na výpravu s Fionkou )
Dufam, že stretnutie zase zopakujeme a kto nebol, može lutovať :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-stretavku urcite zopakujeme, my sme nakupili v onom zelovoci manga, zlty melon a lacne avokada, ktore behom prenosu pretransformovali na pastu :)
-dneska som ovocnil, jablka, physalis, mango, banany, ale je mi nejak zima a uz mam sladkeho dost, tak som si pripravil na vecer trochu zeleninoveho obzerstva, nasekal som si paradajky, cinsku kapustu, papriku, zelenu cibulku a k tomu non-vita tofu posypane cesnakom, chili, vegetou a poliate citronom a olejom a obavam sa ze k nemu padnu aj nejake rohliky :oops:
-a budem musit trochu upravit zovnajsok, poulicni somraci a predavaci notabene do mna zacinaju trochu moc dorazat a davat najavo ze je moja povinnost im prispiet...kompletne oholenie brady a hlavy je nielen prakticke, ale na urcity cas zaruci isty respekt, anobrz potom nevyzeram tak dobromyselne :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-dneska dobry start, rano hrozno, pred obedom jablka, poobede uz sa to zacalo zvrhavat salatoidnym vytvorom z nasekanej papriky, rajciny, cesnaku, oleja, sojovky, sucheho chili, oregana a vegety, k tomu samozrejme grahamrohlik (ale len jeden :oops: ), nejak mi tie korenia a cesnak rozbiehaju chute, tusim je to fakt lepsie bez nich
-potom uprk z prace, prekrocil som svoj osobny rekord a stihol som to z koliby na hlavnu stanicu skerzeva vinohrady okolo pestrofarebneho pikasoidneho baraku za osem minut, sice z jazykom na veste, ale gratulacie a vecne dary aj tak prijmam (ovsem len v strankovych hodinach)
-cestovali sme s marion do mojich rodnych krajov priatelsky naklonenym automobilom s vita posadkou, preberali rozne druhy exotickeho ovocia a star trek
-prichod do rodinneho krbu rovna sa samozrejme obzerstvo, ale snazim sa to drzat pod kontrolou, mama ma novy elektricky mixerosekac a je z neho cela happy, tak nam pripravila raw tatarak (dali sme si k nemu topinky, ale vykryli to enormnym mnozstvom cinskeho zela a papriky)...este sme to zazdili cokoladou (trosku, no :oops: ) a cestovinami nariedenymi opät cinskou kapustou...trosku plny som, ale zajtra vyrazame do hor, tak to vychodim...dufam
-cital som si dnes na wikipedii o svojom detskom idole brucovi leem a co som sa nedocital: "He also drank his own juice concoctions made from vegetables and fruits, apples, celery, carrots and so on, prepared in an electric blender"
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: bstrd

Příspěvek od bstrd »

-vikendova navsteva domova sa zvrhla, sice som si hovoril ze stale udrziavam pomer aspon 50:50, ale radsej nechcite vediet, co bolo v tych non-vita 50%...mal som pocit, ze sa prevalila nejaka bariera a ja len zerem a zerem...ako alkoholik, co sa po nejakom case abstinovania dostane k flaske a prestane sa ovladat...pritom to co som jedol by pre niekoho bol mozno ukazkovy priklad zdravej lahkej stravy...najhorsie (aspon u mna) na tychto uletoch je, ze sa zacnu prejavovat az o 1-2 dni...takze neprijemne dozvuky v podobe dychacich problemov, celkovej zasoplenosti a hodne smrdutej stolice trvali az do stredy...napadaju ma len nejake frazy o nekonecnej nepoucitelnosti, ktore tu radsej nebudem vypisovat... :x
-takze som teraz trosku sprisnil pravidla, drzim sa na 90%, snazim sa dodrzovat svoj odskusany idealny rezim rano a na obed ovocie, vecer zeleninovy salatik s nejakymi non-vita zlozkami ako vegeta, korenie, sojovka, olej a sem-tam rohlik
-v stredu som prvykrat okostoval kakaovy sen a prilis ma to nenadchlo (teda az na vyplodenie akoze vtipnej variacie na najznamejsi vyrok martina luthera kinga :roll: )...kakao uz moc nemusim...ked chcem sladke a nechcem ovocie, posluzim si vytvorom z vlastnych zasob, pomeliem trochu sezamu, kokosu a pridam med, staci mi toho lyzica-dve a mam dost
I gotta ruin my life on my own
Odpovědět