Bob

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Bob

Příspěvek od Bob »

Ahoj.
Dnes ráno nastal v mém životě zlom směrem k vitariánství. Takže tímto využívám čerstvé síly rozhodnutí a po několika měsících pročítání Vitariana.cz zakládám vlastní deníček. Věřím, že vykecání (vypsání) se ze všeho špatného i dobrého, co změna přináší, mi pomůže vytrvat.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

Tak vitej a mnoho zdaru ve tvem zlomu :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Bob

Příspěvek od dgm »

Vitej. :)
Takze seznamovani a odhodlani uz mas za sebou. Takze ted uz zacinas?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Bob

Příspěvek od Pavluška »

Ahoj Bobe,
také tě tu vítám.
Užívej si vše co přijde a hlavně žádný stres.

:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Bob

Příspěvek od awa »

Ahoj! Odkud jsi? Taky nám napiš něco o sobě, abych dokázala odlišit, kdo je můj pes ( taky Bob ) a kdo jsi ty :D . Jestli budeš tak chytrej jako můj Bob, tak to se těším. Věř mi, tomu to někdy sakramentsky pálí, bývám z toho šokovaná. Přeji ti, ať se tu cítíš dobře a posune tě to také kam je potřeba.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Bob

Příspěvek od Sluníčko »

také vítej :P
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Ahoj všichni. Díky za uvítání.
Od rána jsem s přestávkami pracoval na dlohatánském úvodním příspěvku a netušil jsem, že je nastavená funkce automatického odhlášení při neaktivitě. Nevadí, začnu znovu ale od konce:

Mojí strastiplnou cestu k vitariánství nyní shrnu do několika základních bodů:
1979-1992 (0-13 let):
Šťastné dětství na vesnici. Tady jsem získal kladný vztah ke stavařině (naši přestavovali dům) a k vitastravě (co bych dnes dal za tehdejší zahradu s ovocnými stromy a spoustou zeleniny).

1992-1997 (13-18 let)
Tohle období začlo největší chybou mého života: vzal jsem si první cigaretu. Díky tomu začaly mé problémy s tátou (taky silný kuřák) a další zlozvyky-kafe, alkohol. Přes svou mizernou životosprávu jsem byl i docela úspěšným a tvrdě trénujícím volejbalistou. Moje poberta končí tátovou smrtí (infarkt ve 42 letech). V té době končím i s volejbalem (ramení klouby to nezvládly).

1998-2003 (18-24 let)
Jsem na VŠ v Brně. Vesele kouřím, pracuju v baru, chlastám jako o život, nesnáším sám sebe a jsem zamilovanej do báječné holky (vegetariánka, nekouří, pije málo a má mě ráda takového jaký jsem.)

2003-2007 (24-28 let)
V listopadu 2003 jsem v jednom silném okamžiku přestal pít. Během této doby jsem dokončil školu, rozešli jsme se s přítelkyní a začali jsme s kamarádem budovat vlastní firmu. Spotřeba cigaret šla na 40, kafe na 10. Věděl jsem, že sám sebe zabíjím, ale nebyla síla to změnit.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

To bylo shrnutí a teď se jdu podrobněji věnovat tomu poslednímu období v mém životě: 11/2007-08/2008

První velkou změnou bylo zahození cigaret. První cigareta byla největší chybou v mém životě a Rozhodnutí přestat bylo nejlepší věcí v mém životě. Ještě nikdy jsem nedokázal nic tak velkého.
Další změny postupně následovaly. Jelikož jsem v té době přestal lítat po stavbách a začal jsem dělat projektařinu, tělo si řeklo o pohyb. Tak jsem začal cvičit poweryogu. Asi po dvou měsících jsem si uvědomil, že nejím uzeniny, které byly hlavní složkou mé stravy. Někdy v únoru 2008 jsem narazil na knihu o hladovění od Partykové a server Pust.cz. A vyhledávání dalších informací mě přivedlo na Vitariana. Postupně jsem do svého života zařadil pravidelné jednodení půsty (36 h každý týden) a kromě česneku prošel všechny očistné kůry (Partyková-Cingroš). A stále víc jsem zařazoval vitastravu. Melounová kůra byla naprosto super obdobím. Pracoval jsem 12 hodin denně, spal 6 hodin a měl ohromnou spoustu energie.

pokračování za chvilku
Naposledy upravil(a) Bob dne čtv srp 28, 2008 15:36, celkem upraveno 1 x.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

...pokračování

Postupně jsem tady na Vitariánovi četl o jídelníčcích, vitamínech, minerálech, chlorofilu,hladu, půstech.... Čtením jsem strávil spoustu času, ale stálo to za to. Objevil jsem dost nových věcí a hodně starých. Vždycky jsem jedl nadprůměrné množství ovoce a zeleniny, ale teď jsem zjistil, že zelenina a ovoce tvoří 70-100% mé stravy. Stejně jako v dětství, kdy jsme doma i u babičky měli neomezený přísun ze zahrady. A hlavně jsem znovuobjevil svoje vlastní tělo a jeho hlas. Moc jsem si tu změnu užíval, ale okolí to bralo jinak. Zhubnul jsem (měřím 184 cm a z 85 kg jsem šel na 68) a okolí to začlo řešit. Největším zklamání byla moje mamka. Podporovala mě v očistách (Partykovou jsem našel u ní v knihovně), ale když zjistila, že usiluju o trvalou změnu směrem k vita, začala se bát a kecat mi do toho. Jelikož jsem začal často pracovně jezdit na okres, kde mamka žije, často jsem se stavoval na víkend nebo pár dní doma (stále tam říkám doma, i když jsem už 10 let brňák). A maminka nenápadně podstrojovala, ponoukala a já jí chtěl udělat radost a uklidnit jí...........Pod vlivem některých názorů z vitariána jsem dělal jednu výjimku za druhou. Souhlasím s názorem, že člověk se nemá týrat, ale posledních 14 dní jsem kvůli práci přebýval u mamky, chodil často na pracovní obědy nebo večeře a najednou jsem zjistil, že dělám nějakou výjimku 7x do týdne. Většinou jsem byl celý den na ovoci, ale večeře doma nebo ty pracovní byly šílené. A já se naivně uklidňoval tím, že když sním k tomu stejku spoustu salátu a nedám si žádnou škrobnatou přílohu všechno bude fajn (to mi připomíná důležitý detail-pečivo jsem odstranil tak před třemi měsící a nečiní mi to potíže). Vrcholem byla pracovní cesta do Bulharska, ze které jsem se právě vrátil. Byl jsem tam s ředitelem našeho největšího klienta, známým to labužníkem. Sice jsem si sebou vezl asi 5kg ovoce a další si koupil tam, ale obědy a večeře byly šílené. A já si to ještě užíval. :( Stejky, chobotnice..bylo to úžasné. Chuťové orgie a svědomí jsem zase tišil spoustou salátu.

Včera jsem se vrátil a zjistil několik závažných skutečností:
-svědí mě různá místa na těle
-moje milovaná lehkost je pryč
-tíží mě žaludek
-jsem bez nálady a docela vzteklý
-bolí mě dásně
-na záchodě......nevoním
-jsou mi cítit nohy
-a vůbec jsem nějakej špatnej. Ach jo
Člověk si často uvědomí co měl, až když o to přijde. Když jsem byl vita s jednou výjimkou za týden, postupné zlepšování zdravotního stavu jsem moc nepozoroval a neřešil. Ale zhoršení po opuštění vita bylo náhlé, rychlé a ukázalo mi, jak moc mi předchozí skoro-vita dalo. Jak čtenář jistě pochopil, mým životním problémem jsou závislosti-cigarety, alkohol, kafe (btw kafe jsem hladce opustil při melounové kůře), olivy, nyní mandle ale hlavně maso a čokoláda (jsem z vesnice, od mala jsem zabíjel kuřata, králíky, kachny a k jezení masa mám výhrady pouze rozumově-eticko-zdravotní ne eticko- emocionální). Vím, že kdybych si dal jednoho panáka nebo jednu cigaretu, byl bych zpět. Ale naivně jsem si myslel, že maso a čokoládu můžu jíst jenom občas. Pro mně asi existuje jenom úplná abstinence. Ze zkušenosti vím, že abstinence nejde nařídit kdykoliv, je třeba počkat až to přijde "samo". A já cítím, že už to pomalu přichází. Dnes ráno padlo rozhodnutí, že je třeba napravit škody z posledních tří týdnů. Takže dnes a zítra přísně vita a od soboty jedu vytouženou půstovní sedmičku. Už jí odkládám dlouho a teď je ta správná chvíle. Sice mám příští týden setkání se dvěma výjimečnými kamarády ve stejkové restauraci v Praze, ale to zvládnu v pohodě. (Tihle kamarádi mě pochopí a můj půst řešit nebudou.) Věřím, že mi sedmička pomůže vrátit se tam, kde jsem už byl a jít ještě o nějaký krůček dál. Tak mi držte palečky. Bob
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Pro dnešek už toho psaní nechám. Až bude víc času, vrátím se podrobněji k prvním třem etapám mého života. Jak jsem zmínil výše, elaborát na téma 1979-2003 jsem stvořil a následně potratil, ale při psaní jsem si toho dost připomněl, něco i se svojí dušičkou pořešil a rád bych to tu měl zvěčněné. Takže vás to čeká a nemine :D

A ještě ke dnešku:
Nálada se mi postupně zlepšuje. Ve střevech cítím ještě chaos, ale klistýrek by to mohl napravit. K obědu jsem měl báječný meloun, teď si ho jdu dojíst a k večeři si dám zeleninku. Cuketka a řapík na mně čekají v lednici.

Tak se mějte. Zdravím všechny vitariány, skorovitariány, sympatizanty a brňáky.
Bob
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Bob

Příspěvek od awa »

Moc pěkné počteníčko. V některých věcech vidím sebe před dvěma lety. Zejména podstrojování od babi a jednání & jídlo s klienty. Jako žena si mohu víc dovolit v cizím prostředí, ale na druhou stranu, zase nemusíš nikomu vařit. Já jdu teď navařit cizrnu...docela je to takový "zaprděný" aroma, když se vaří.
(:-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Bob

Příspěvek od Standa K. »

tě pic bobe - tady taky Brňák, respektive celoživotní Brňák ale právě tento víkend sa stěhuju natrvalo do Rousínova... nicméně v Brně dál pracuju a denně dojížďám
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bob

Příspěvek od buc11 »

Bob píše: Tak se mějte. Zdravím všechny vitariány, skorovitariány, sympatizanty a brňáky.
Bob
skoro všechno z toho na mě padne aji ten volyš
hlavně to chce trpělivost
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

Bobe, sice by ti pustik urcite prospel, ale pokud je to tvuj prvni, ber na vedomi 2 veci, abys pak nahodou nebyl zklamanej:

1/ Zacinat se doporucuje jednickama, pak trojky, az pak sedmicky. Sedmicka bez treninku muze byt dost zahul.

2/ V sobotu je akorat novoluni, tedy doba kdy se delsi pusty ukoncuji, ne zacinaji. Samozrejme ze jde vsecko, ale sedmicky apod je lepsi situovat do obdobi ubyvajiciho Mesice, coz bude od soboty za 2 tydny. Kdyz Mesic ubyva, telo se jednak mnohem lip cisti, a jednak min vyzaduje.

Taky planuju v nejblizsi dobe sedmicku, ale v nasledujicich 2 tydnech to vidim tak maximalne na jednu az dve jednicky, a sedmicku pak po uplnku. Pristi tyden navic muslimum zacina Ramadan a bude trvat cely mesic, toz to dame s muslimskyma holkama z kanclu pri jednom. Uz se tesim. Zvaz to :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Bob

Příspěvek od 800914 »

tiez som par rokov dymil ako lokomotiva. a prestal az ked mi telo vyhlasilo generalny strajk. vtedy som nechapal, pochopil az casom ked sa telo dostalo do normalu a mohol porovnat tie stavy a vidiet to z odstupu a v inej optike.
viem ze sa to zhorsovalo par rokov ale vlastne ani ku koncu som to nevidel alebo nechcel vidiet.
telo to malo o to tazsie ze som dymil bez filtra a materialy produkujuce dym hustejsi, a zvykol som ho v sebe drzat dlhsie ako standard. hih
a tak som si postupne v plucach nazbieral nejake tie dve-tri kila lepkaveho dechtu, vysusil a upchal vsetky lymfaticke uzly, zahustil vsetky obehove tekutiny, a to bez povsimnutia, hoci to bolo ocividne, a vlastne uz len cakal kym sa to niekde prejavi.
jeden mensi zapal z prepichnuteho obocia, viditelna cast presla o par dni, dalsich par tyzdnov sa ale rozsiroval vlastne uz nenapadne introvertne po upchatych dutinach a lymfocestach, postupne rozsireny do necakanych proporciii, v najhorsej faze som myslel ze sa mi otvori hlava, vsetky uzliny zvacsene, tupa bolest, podrazdenost, extremna unava, mentalny upadok. haha, to len ako odstrasujuci pripad :)
az po case ked som sa snazil pochopit organizmicke systemy som zacal chapat ako funguju zapaly, a ze moze byt v tele dlhodobo rezidentny nejeden a to kludne bez vacsich prejavov, ale mozu sa dalej rozsirovat ked k tomu maju podmienky, a tento mal.
na imunitu ma pmn hlavny vplyv kvalita lymfatickeho toku, a to bol u mna v tom case problem, ale to si clovek neuvedomuje ze je upchaty, to si moze uvedomit az v momente ked sa to usadene pohne.
tym ale netvrdim ze dymenie bolo jedinym vplyvom na zahustovanie. ale viem ze hlavnym.
zivotostrava bola sice tiez biedna, ale to telo dokaze vykryvat urcite dlhsie ako ked sa to navyse skombinuje s kazdodennym dehydrovanim megadavkami dymu. to uz je lepsie asi aj makrobio chich.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Bob

Příspěvek od Sluníčko »

Bob píše:...pokračování


Člověk si často uvědomí co měl, až když o to přijde.
:)

pěkné počteníčko, držím palce, máš zlomové období, bude to dobré
:D
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Bob

Příspěvek od epony »

ahoj Bob, mne na začiatku pomohol jeden výrok, ktorý som našla tu na fore-
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu". Prave toto ma posuvalo dalej, vzdy ked som jeden den zlyhala, neodradilo ma to, ale naopak dodalo energiu na dalsí den. Cítiť sa úžasne a ten pocit lahkosti stojí za to..Prajerm veľa energie! m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

)Ahoj.
Všem děkuji za milé komentáře. Je moc příjemné být podpořen v něčem, co většina odsuzuje. Díky

Fiona a program naplánovaný na tento týden mě odradily od půstu. Dal jsem jen sobotní jedničku (pravidelné jedničky jedu už více než tři měsíce, mám i dvě trojky) a trošku postuduju vliv měsíce. Partyková tuším píše, že většina hladovění by měla být ve II. nebo IV fázi, Fiona píše že po úplňku. Tak zatím nevím....(ale nijak mě to netrápí :D )

Je báječné pozorovat, jak se stav těla zlepšuje. Půstík (byť jednička) v kombinaci s každodeními klystýry pročistil střeva a já se po těch třech týdnech zase začínám cítit dobře. Přes den jím jenom ovoce (snažím se to nasměrovat ke dvěma velkým monoovo jídlům denně, ale zatím dlabu téměř kontinuelně) a k večeři si dávám zeleninivý salát s lupením. Zelenina mi chutná bez přísad, dřív jsem občas přihodil posekané olivy a trošku bodlákového oleje. Problém nastává kolem deváté-přichází CHUŤ. Řeším to ořechy a sušeným ovocem. Můžu 100x slyšet a číst o škodlivosti večerního jídla a stejně to zas udělám. Tak se s tím netrápím, pochutnávám si na večerních oříškách a čekám, kdy mě to přejde. Teď je 7 hodin ráno, sedím v práci a v žaludku jasně cítím lískáče ze včerejšího večera. Ty ranní pocity v žaludku mě mrzí, ale večer to nezvládám. No, lepší než si dát čokoládu.

Všem přeju fajn úterý
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

Bobe, s temi mesicnimi fazemi je to asi zhruba takhle:

Obdobi od novoluni do uplnku (pribyvajici Mesic) a od uplnku do novoluni (ubyvajici Mesic) jesou dva ruzne ukoncene cykly, kazdy trva zhruba 14 dni. Kdyz se to hodne zjednodusi, tak pri pribyvajicim Mesici ma telo tendenci do sebe absorbovat co se da, a obzvlast vodu a potraviny (jako priliv). Zvysuje se vaha, mas vetsi chute, zvysuje se vyuziti zivin i sila. Idealni na vykrmne kury. Za uplnku to kulminuje a lomi se to do opacneho smeru.

Pri ubyvajicim Mesici zas telo naopak pousti co se da. Zvysi se vylucovani, telo se odvodnuje, nepotrebuje tolik jist. Idealni na detoxikacni a odtucnovaci kury. Vsecko se vylucuje lip. Coz dokonale ladi s pustem. Novoluni je pak idealni na nove zacatky vseho druhu, muze dojit i k prerodu.

Myslim ze duvody, proc nekteri doporucuji zacatky pustu do 2. mesicni faze (ze 4) muzou byt dva. Prvni je ten, ze ubyvajici Mesic trva jen 2 tydny, takze pokud chces dat 21 a chces to stihnout ukoncit do novoluni, musis zacit v te 2. fazi, i kdyz pak ten prvni tyden bude mit o neco drastictejsi prubeh (pred uplnkem je telo nejzravejsi). Druhy duvod muze byt, ze telo ma pred uplnkem zvysenou tendenci konzumovat cokoliv, tudiz i v pripade pustu zbytecnejsi slozky sebe sama, coz ma taky svoje vyhody :) Ovsem s tim ze poradneho vylouceni skodlivin se dockas az pri ubyvajicim Mesici :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Fiono, moc děkuju za upřesnění. Ještě si trošku ujasním pracovní program, ale zatím to vypadá na sedmičku od patnáctého. Už se na ní moc těším. Myslím, že mám natrénováno a je nejvyšší čas.

Dnes jsem byl na Zelňáku (mám to z práce kousek) a zase jsem byl zasažen slevami. Banánu za 9Kč prostě neodolám. K tomu broskvičky, melounek, salát na večeři. Když jsem to donesl, vypadalo to na třídení hostinu, ale vše je jinak. Meloun pryč, broskve pryč (2,5+1,2 kg) a to je teprve poledne. Banány se třesou strachy před odpolední svačinkou :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bob

Příspěvek od buc11 »

vypadá to že se objevuje zelňáková konkurence, ale já tam su jen jednou týdně
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Neboj Buci, všechno vykoupit nezvládnu. A jelikož to mám kousek, nekupuju (myslím) taková kvanta jako ty. :D

Během víkendu jsem v práci přečetl něco od Patenaudea a dost mě zaujaly green smoothies. V neděli a v pondělí jsem mixnul banány, jablko a divoké zelené (jetel, pampeliška...). Docela mi to chutnalo-byla tam doslova cítit síla zelené divočiny :D , ale nikdo jiný to nebyl schopen ochutnat podruhé. A včera jsem objevil to pravé ořechové. Divoké zelené došlo, tak jsem použil hlávkový salát. Výsledek byl báječný. Barva světlejší, chuť jemná, sladká, úžasná. Dnes jsem to posnídal a večer mixuju znova. Už se těším. A musím férově zmínit, že po smoothie následovala zeleninka (okurky, rajčátka) a obvyklý pytlík oříšků (lískáče+mandle).
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Včera zas úspěšný Vita den. Dopoledne jsem dojedl banány ze zelňáku. Byly supeslaďoučký. Odpoledne jsem byl s kolegou na pozdním obědě a dal jsem si míchanej salát. Bohužel mi do něj přidali i sterilovanou kukuřici, tak jsem jim jí vrátil. Zbytek salátu byl dobrej. Škoda, že tady nejsou v restauracích saláty jako v Bulharsku. Zelenina je tam úplně jiná-zralá, sladká, křehká, báječná. Když tam jedu (pracovně) jsou to salátové orgie (ale dost často je to hromada salátu k něčemu vařenýmu). No a večer jsem si mixnul banány, hrušky a hlávkáč-super. Stavovala se u mně zcela nevita kamarádka a byla z toho mixu nadšená. Večer jsem to klasicky zazdil namočenýma oříškama. :oops:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bob

Příspěvek od buc11 »

Bob píše:Včera zas úspěšný Vita den. Dopoledne jsem dojedl banány ze zelňáku. Byly supeslaďoučký. Odpoledne jsem byl s kolegou na pozdním obědě a dal jsem si míchanej salát. Bohužel mi do něj přidali i sterilovanou kukuřici, tak jsem jim jí vrátil. Zbytek salátu byl dobrej. Škoda, že tady nejsou v restauracích saláty jako v Bulharsku. Zelenina je tam úplně jiná-zralá, sladká, křehká, báječná. Když tam jedu (pracovně) jsou to salátové orgie (ale dost často je to hromada salátu k něčemu vařenýmu). No a večer jsem si mixnul banány, hrušky a hlávkáč-super. Stavovala se u mně zcela nevita kamarádka a byla z toho mixu nadšená. Večer jsem to klasicky zazdil namočenýma oříškama. :oops:
taky jím každej den hlávkáč, ten jako jeden z mála nešťavím, ale pravý zelený to není
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Bob

Příspěvek od 800914 »

rimsky salat je trochu lepsi, ale pravy zeleny to taky neni >:-)
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Joj, nějak dlouho jsem nic nepřipsal. No, stručně zhrnu uplynulých 10 dní. Stravování se mi docela daří. Celý den si vždy fičím na ovoci a večer si dávám salát nebo greensmoothie (nebo oboje)+nějaké oříšky. Potěšilo mě, že Walker vyzdvihuje mandle jako výborný zdroj minerálů. Ale 100g každý večer asi na mysli neměl :( . Také proběhl nějaký ten úlet, ale vždy to bylo po zralé úvaze a ne momentální podlehnutí chuti. Jen mě štve, že každý (i ten sebemenší) úlet k vařenému mi rozhodí chutě. Najednou začnu toužit po sladkém, slaném, kořeněném a trvá to tak dva dny.
S jídlem jsem spokojen, ale horší je to s pohybem a s hlavou. Díky častému cestování jsem vypadnul ze svého cvičebního rytmu (cca 5xtýdně hodina poweryogy) a nejak se mi nedaří to vrátit-jen pravidelně chodím pěšo dopráce-cca 3 km. Vždycky si jednou, dvakrát zacvičím a pak zase 4 dny nic. Jsem mistr světa v hledání výmluv. Když si ráno zacvičím, je celý den podstatně příjemnější, záda lépe snášejí sezení u počítače a vůbec je mi fajn. Když si nezacvičím, podstatně hůř snáším stres a o dobré náladě si můžu nechat jen zdát. Ta nálada je můj druhý problém. Nepřipouštět si k duši stres a blbou náladu-to je můj Mt. Everest.


V pondělí zahajuju půstík-sedmičku. Plánoval jsem to už dřív, ale Fiobna mi to rozmluvila. Tak jen doufám, že teď už je ta správná chvíle.

Děkuju všem, kdo na tenhle server píšete. Každý den pročítám nové příspěvky a vždy mi to dodá optimismus a chuť pokračovat v cestě, kterou jsem si vybral.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Bob

Příspěvek od Pavluška »

Bob píše: Když si nezacvičím, podstatně hůř snáším stres a o dobré náladě si můžu nechat jen zdát. Ta nálada je můj druhý problém. Nepřipouštět si k duši stres a blbou náladu-to je můj Mt. Everest.
Mám to stejně. Jak si nezacvičím (v jakékoli formě, ale nejlépe s protažením), jde to se zvládáním běžného stresu z kopce. Myslím, že mám uvnitř jakousi toleranci plusminus den lenošení, víc ne. Nálada jde podpořit ještě spoustou způsobů, ale mě se neosvědčilo šidit ten pohyb. Energie musí v těle prostě proudit...
:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Dnes první den plánovaného půstu. Čeká mě sedum dní a objevují se první obavy. Poslední jídlo jsem měl před 18-ti hodinami a začíná se dostavovat hlad. Jsem docela zvědav, jak se mi zadaří.
Začátek dne proběhl podle plánu. Ve čtyři jsem se vyhrabal z postele, studená sprcha, yoga, klistýr, neti a na pracovní schůzku jsem dorazil s předstihem. Takovéhle ráno je pro mně ideální a celý den je to poznat na náladě a kondici. Uvidíme jak zítra.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bob

Příspěvek od Katarína »

Wow.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Bob

Příspěvek od Sluníčko »

Pavluška píše:
Mám to stejně. Jak si nezacvičím (v jakékoli formě, ale nejlépe s protažením), jde to se zvládáním běžného stresu z kopce. Myslím, že mám uvnitř jakousi toleranci plusminus den lenošení, víc ne. Nálada jde podpořit ještě spoustou způsobů, ale mě se neosvědčilo šidit ten pohyb. Energie musí v těle prostě proudit...
:)
mám to stejné :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Bob

Příspěvek od Pavluška »

:D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Jelikož chci mít info o tomhle půstu i ve svém deníčku, kopíruju sem záznamy z tématu půst a doplňuji první den:

Včera (14.9.2008) ve 20.00 jsem zahájil sedmidení půst. Návrat ke stravě je naplánován na pondělí 22.9. v 8.00 hod. první den jsem ráno zahájil klistýrem. Jinak proběhl stejně jako jindy. Kolem desáté přišel hlad a vydržel až do večera. K večeru ale zeslábl, což je docela netypické-večer bývají moje krize nejhorší.

Prožívám druhý den ze sedmi. A jsem zpomalenej a línej. Nic se mi nechce. Pročítám si vitariana a sbírám sílu a motivaci pro případnou krizi. Fyzicky jsem zatím OK, jen se mi občas udělá špatně od žaludku-ale trvá to jen chvilku a pomůže pár doušků vody.
V 17 hod. mám schůzku s jedním partnerem. Tyto schůzky jsou poměrně časté a téměř vždy je spojujeme s večeří. Posledních pár měsíců kouká na moje saláty trošku divně, ale neříká nic. No, dnes ho čeká další překvápko-výměna salátu za vodu. Asi to s ním rychle projednám a vezmu roha.
No, jdu něco dělat. před chvílí jsem nerozumně zabrousil do receptů tak se teď musím nějak rozptýlit.

Den třetí byl zahájen docela příjemně. Z postele jsem nespěchal (od 4 do 6-ti hod. jsem se povaloval a četl) a do práce jsem šel pěšky. Ta raní procházka mi vždy udělá dobře. Docela cítím žaludek, ale nic extra nepříjemného. Při minulých trojkách jsem se touhle dobou cítíl hůř.
Včera jsem si v restauraci objednal vodu a čaj. Honza (náš prac. partner) si objednal něco jako hemenex a divil se, ža já nejím. Ještě větší údiv nastal, když zjistil, že jsem si ten čajový pytlík nerozbalil a piju jen teplou vodu. No a číšník se taky tvářil dost divně, když to zaregistroval.
Ze schůzky jsem šel pěšky-cca 6 km a udělalo mi to moc dobře-stejně jako dnes ráno. Jen je škoda, že ty procházky jsou ve městě a ne někde lesem. Minulou trojku jsem trávil u mamky na venkově a to bylo jiný kafe...
Hlad mě opustil po prvním dni, chutě občas mám, ale jen malé.

Každý den si dělám klystýr a myslím, že mi to dost pomáhá. Taky procházky a cvičení jsou super. Dnes cítím trošku zahlenění, tak asi udělám néti.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Tři dny za mnou, čtyři přede mnou. Zítra touhle dobou to bude znít líp. Každopádně úvodní trojka proběhla docela v pohodě. Včera jsem do alkoholtesteru nadýchal 0,5 promile, tak mám obavy sednout za volant. Já sice vím, že to je aceton, ale jak bych to vysvětloval pol. to fakt nevím.

Včerejší den byl fajn, energie vcelku slušná, občas bolest žaludku, ale nic velkého. Myslím, že to může souviset s malým příjmem vody. Večer jsem dal klystýrek, ale na néti nezbyl čas, protože jsem dorazil pozdě a těšil jsem se do postele. Dnes to asi prohodím. Néti jo, výplach ne.

Včera jsem zas absolvoval jednání v hospodě-konkrétně objed. Partner taky nejedl (pil pivo) tak jsem to měl o něco jednodušší. Objednal jsem čaj a vodu bez bublin. Pinkl zas divně koukal, že piju jen ohřátou vodu a mozek mu nebral, proč nepiju tu vodu, kterou mi donesl. Byla to korunní a obsah rozpuštěných látek 998 mg/l není PMN při půstu to pravé. Destilku nemám, ale co je moc, to je moc. Takže jsem vypil 2dl teplé vody a platil 52 Kč, ten druhý platil 24 za 1 Plzeň. A Obsluha byla protivná, že jim tam zabíráme místo přes oběd.

Dnes opět pěšo do práce, ale šlo to nějak ztuha. Energie je míň a mám pocit, že se něco děje na játrech. Sice jsem letos 2x játra čistil dle partykové, ale evidentně to bylo málo.
Naposledy upravil(a) Bob dne čtv zář 18, 2008 13:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Bob

Příspěvek od RadkaS »

Bobe, jedes super, jen tak dal. Tebe boli zaludek nebo je Ti blbe od zaludku? Ja jednou drzela 21-cku, ale diky zaludku jsem se doplazila jen k 17-tce. Bylo mi tak blbe, ze jsem nejradeji jen lezela, protoze zmeny polohy me zabijely, sednout jsem si mohla jen s velkym sebezaprenim o chuzi nemluve. Prvni den navratovky zadna uleva, spis horsi, celou noc mi bylo blbe, porad jsem se budila... rano jsem sla na zachod, a vycurala jsem se... uleva jak blazen, pote jsem se podivala do zachodove misy a tam celkem slusny mnozstvi pisku. Paradni zazitek a super pocit po vycisteni. I kdyz je fakt, ze tenhle pust mi dal sakra zabrat :P
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Radko, děkuju za reakci. Vždycky mě potěší nějaká podpora z okolí. Moje okolí (pokud něco ví o mém půstu) spíš dává najevo strach a obavy.
Nevím, jak přesně rozlišit špatně od žaludku x bolí žaludek, ale aj tak Ti odpovídám: je mi špatně od žaludku a dnes čím dál víc. A stále cítím játra. Myslel jsem si, že když se žaludek zastaví, nemůže mi být špatně. Chybná doměnka, nebo se žaludek nezastavil?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bob

Příspěvek od buc11 »

Bob píše:Radko, děkuju za reakci. Vždycky mě potěší nějaká podpora z okolí. Moje okolí (pokud něco ví o mém půstu) spíš dává najevo strach a obavy.
Nevím, jak přesně rozlišit špatně od žaludku x bolí žaludek, ale aj tak Ti odpovídám: je mi špatně od žaludku a dnes čím dál víc. A stále cítím játra. Myslel jsem si, že když se žaludek zastaví, nemůže mi být špatně. Chybná doměnka, nebo se žaludek nezastavil?
no můžeš už trávit ten svůj odpad a to není bůchvíjaká kvalita a jestli to jde či nejde cez žalůdok, špatně být klidně může
ano radit půstu to můžu, ale to je to jediný
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bob

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Bob píše:Radko, děkuju za reakci. Vždycky mě potěší nějaká podpora z okolí. Moje okolí (pokud něco ví o mém půstu) spíš dává najevo strach a obavy.
Nevím, jak přesně rozlišit špatně od žaludku x bolí žaludek, ale aj tak Ti odpovídám: je mi špatně od žaludku a dnes čím dál víc. A stále cítím játra. Myslel jsem si, že když se žaludek zastaví, nemůže mi být špatně. Chybná doměnka, nebo se žaludek nezastavil?
no můžeš už trávit ten svůj odpad a to není bůchvíjaká kvalita a jestli to jde či nejde cez žalůdok, špatně být klidně může
ano radit půstu to můžu, ale to je to jediný
chmm a jak se cítí játra, já jsem při konzumaci hafo ATB nic necítil?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

Jatra muzou pobolivat i z toho duvodu, ze v tele se toho pri pustu cisti opravdu hodne a naraz, a jatra jsou ten kdo ma vsecko to cisteni na povel. Musej stepit, filtrovat, stepit, filtrovat, metabolizovat to a ono a zase stepit... Takze makaj na 3 smeny. Me ted taky trosku pichaj, ale neni to zly, spis jen davaj o sobe vedet :roll:

To same treba treba lymfaticke uzliny a ledviny. Taky muzou trochu bolet. Tudy proste vsechen ten bordel musi projit, nez jde ven...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

Jo a jeste je taky mozny ze tak uplne nestihaj. A humusiky se uvolnuji a uvolnuji, ale vylucovaci organy maj omezenou kapacitu, tak je mozny ze je ti blbo z toho jak to tam plave a ceka. Trosku tomu muzes pomoct treba kartacovanim suche kuze nebo pocenim (zvysi se vylucovani kuzi).
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Buc: (viz Fiona) Játra tak jako tlačí až píchají. Podobný pocit jsem měl v noci při očistě (olej+citron). Pokud jsi na ATB nic necítíl, buď rád. Já na ATB taky ještě nikdy nic necítil-ale to bude spíš mým tehdejším životním stylem. A taky je možné, že cítím něco úplně jiného a nebo jde o autosugesci.

Fiona:Jdu se kartačovat až se u toho zpotím jak dveře od chlíva :)

Dík za rady a názory. Večer budu mít půlku (90 hod.) a dokončenou 24 na sucho, tak se napiju a třeba ten humus ze žaludku odpave do střeva. Zítra dám vědět.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Právě mi volal ten člověk, se kterým jsem včera "obědval". Má dceru čerstvou nebo ještě studující lékařku a dnes s ní konzultoval moje podnikání půstu. Tak mi hned telefonoval, že když piju pouze vodu bez iontů (včera jsem mu vysvětloval, že když si dám trošku šťávy, nastartuje se trávení a vše jde do .....), cosi v játrech mi přestane fungovat a detoxikace se zastaví. Na můj klasický dotaz jsem dostal odpověď, že dcera ještě nikdy nehladověla ani 24 hodin. Ale oba mají pocit, že je třeba mi poradit a nade mnou bdít. No, byl jsem milej, do telefonu jsem se usmíval (možná trošku posmíval), ale stejně mě to trošku mrzí. Já tohle ustojím, ale kolik jiných lidí ne. Maminka té lékařky je alkoholička a zrovna té by změna životního stylu směrem k vita a půstu PMN dost prospěla. Vícnež od okolí zakázaný pití a opakované recidivy. Ještě jsem zapomněl dodat, že 100-300mg rozpuštěných látek na litr vody není bez iontů. (destilku bohužel nemám)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Bob

Příspěvek od RadkaS »

Ja pri pustech casto citim zada dole, hadam ze ledviny, popr. by to mohly byt vajecniky
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Bob

Příspěvek od Renáta »

RadkaS píše:Ja pri pustech casto citim zada dole, hadam ze ledviny, popr. by to mohly byt vajecniky
Rovnako - začína mi to asi na štvrtý deň.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

No kdyz to picha v zadech a pri puste tak to budou ledviny. Vajecniky jsou spis vpredu a pichaj pri ovulaci :)

Jej, sorry Bobe, tys tu chtel mit denicek, vid ... :roll: :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Bob

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:No kdyz to picha v zadech a pri puste tak to budou ledviny. Vajecniky jsou spis vpredu a pichaj pri ovulaci :)

Jej, sorry Bobe, tys tu chtel mit denicek, vid ... :roll: :D
Nie, nie, obličky by som cítila vyššie. Toto je nižšie.
Sorry, Bob :oops: :wink:
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Původně jsem tu chtěl mít deníček tohoto půstu, ale pak mi došlo, že v soukromém deníčku najdu všechno snáz. Takže něco píšu jen do svého (podrobněji) a co napíšu sem, to si k sobě nakopíruju. Sem píšu proto, že i další budou hledat insiraci tak, jako jsem jí hledal (a stále hledám) já a každá zkušenost může být dobrá.
Od včerejšího večera občas cítím bolest v oblasti ledvin a výše uvedené zkušenosti mě dost potěšily. Vždycky to podpoří, když má někdo podobnou zkušenost. :D
Naposledy upravil(a) Bob dne pát zář 19, 2008 8:59, celkem upraveno 1 x.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

:D :D (:-) :D :D
Předchozí příspěvek tu nechávám jako vtip. Byl jsem přesvědčen, že jsem v tématu PŮST.
To mám za to, že se se svojí sedmičkou roztahuju ve dvou vláknech :D
Klidně sem pište, a řešte tu všechno, co vás v souvislosti s jakým koliv příspěvkem v mém deníčku napadne. Vše, co sem někdo napíše mě potěší a patří to sem.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bob

Příspěvek od Katarína »

Este to mozes skopirovat napriklad do vlakna o detoxe. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Bob

Příspěvek od Bob »

Den pátý-pátek
Dnes jsem napůl plánovaně zaspal. Nenařídil jsem si budík a chrněl až do sedmi. Tak mi dnes ten den utíká docela rychle-až moc..
Dnes už zas piju a je mi o něco líp než včera. Ale pořád mi je lehce špatně od žaludku. Energie mám víc než včera večer, ale oproti včerejšku touto dobou je to horší. Nebude to tím že nejím? Jsem zvědav, jetli bude sedmička stačit k dosažení acidotické krize. No, moc to nečekám, ale potěšilo by to. Už mi zbývá jen dnešek, víkend a v pondělí ráno první šťávička.Asi vyhraje mrkev. Jakou šťávou zahajujete návratovku vy?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Bob

Příspěvek od Fiona »

Hm, nekteri tvrdi ze po pustu je lepsi zacit ovocem a az potom pridat zeleninu, protoze je o neco narocnejsi na traveni nez ovoce. Je otazka jestli to plati i o stavach nebo ne. Ja vetsinou zacinala taky mrkvovou a vsecko bylo ok, ted zkusim pro zmenu jablecnou a jine ovocne, asi grep, pomeranc, hrozno :) Ovocne stavy dodaji vic energie (cukry), zeleninove zas vic zivin pro tkane.

Jo a myslim ze sedmicka je hodne dobra na ocisteni tela a oziveni. Nevim jak presne to je s tou acidotickou krizi, ze me jdou vzdycky kyseliny ve velkem uz druhy den a po peti dnech je po nich (soude dle chuti moci, jine metody na to nemam). Hlavne to neresim. Prece to delame pro oziveni telicka, ne pro krizi :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět