Jarda_B

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Opouštím dočasně Vaše vitariánské řady. Na začátku prázdnin jsem přešel prakticky ze dne na den na vita a za tu dobu jsem zhubnul z 81 na 72kg (výška 192cm a sportovní postava(už před tím jsem neměl tuku nazbyt)). Už zbyly jen šlachovité svaly a žena mě nazývá anorektikem a "z koncentráku". A vadí to i mě, tlačí mě kolena, když spím, zadek když sedím apod. Takže zařazuji cca jednou denně nějaké vařené jídlo a dočasně ruším páteční půsty. Jak se dostanu k optimální váze, tak zase budu rušit vařené a těšit se na půsty.

Nebojím se, že bych zůstal na vařeném, kdo jednou zažil raw ...... >:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Opouštím dočasně Vaše vitariánské řady. Na začátku prázdnin jsem přešel prakticky ze dne na den na vita a za tu dobu jsem zhubnul z 81 na 72kg (výška 192cm a sportovní postava(už před tím jsem neměl tuku nazbyt)). Už zbyly jen šlachovité svaly a žena mě nazývá anorektikem a "z koncentráku". A vadí to i mě, tlačí mě kolena, když spím, zadek když sedím apod. Takže zařazuji cca jednou denně nějaké vařené jídlo a dočasně ruším páteční půsty. Jak se dostanu k optimální váze, tak zase budu rušit vařené a těšit se na půsty.

Nebojím se, že bych zůstal na vařeném, kdo jednou zažil raw ...... >:-)

Doufam, ze nas neopoustis nadobro, a ze alespon sem tam juknes a prispejes. Pises zajimavy prispevky, rada Te tu zase uvidim m:-) !
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

RadkaS píše: Doufam, ze nas neopoustis nadobro, a ze alespon sem tam juknes a prispejes. Pises zajimavy prispevky, rada Te tu zase uvidim m:-) !
Neboj, budu to tu pravielně sledovat, navíc bude reportáž ze stavby jezírka. Jestli teda chceš? :-)

Zatím jsme dostali cenovou nabídku a technický výkres jezírka. Z kalkulace se mi podlomily kolena (304 tisíc), ale když jsem to procházel, tak jsem našel spoustu nesrovnalostí a myslím že takových 70 tisíc je tam chybně. (doufám, že i víc)

Výkres vypadá takto:
Jezirko.jpg
(111.86 KiB) Staženo 258 x
Ještě k tomu máme nějaké drobnosti, které uděláme na místě a výkres měnit nebudeme.

Teď architekt zařizuje bagr a předělává nabídku.

Jak to vlastně vypadá s vaším jezírkem?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jarda_B

Příspěvek od Fiona »

No jo no, to vis, kdo ji jedno teply jidlo tydne, ten uz sem nesmi. Jeste bys moh mit na nas spatnej vliv a my bysme pak byli zli na tebe 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

Jasne, ze chci :P .

Uz jsem cela napnuta :P . Ta cena, to je teda sila, doufam ze uz je v tom zapoctena i cena projektu... Ten tvar jezirka se mi libi. Taky bych to u nas videla podobne. Dival jsi se na ty ekostranky? Jinak s nasim jezirkem jsem zatim nehla. Ted jsem se zasekla zase na jinych vecech. Zarizovala jsem mereni radonu na pozemku a posouzeni vskakovatelnosti, protoze tam neni kanalizace, tak jeste resim, kam a jak odvadet vodu...no a tohle jsem musela ted urychlene zaridit, protoze bez toho mi nemuze projektant vyprojektovat projekt na rozvody vody. Taky projektuje rozvody topeni, tak jeste resim to podlahove topeni. Neni tam plyn, na elektriku by to bylo drahe, takze tepelne cerpadlo zeme-voda a projektant ode me potrebuje vyjadreni, jake ze chceme podlahy, aby mohl vsechno na miru vypocitat. Jenze cim vic se snazim prijit na to, co by bylo idealni, tim vic zjistuji, ze nic :roll: , zatim me nic nepresvedcilo o tom, ze zrovna ten povrch podlahy je ten idealni pro podlahove vytapeni.... chjo... No, takze jezirko ted ceka v rade, az se na nej zase dostane, protoze uz bych chtela pozadat o stavebni povoleni, teda, uz jsem ho chtela mit v ruce, ale ono se to vzdycky vsechno tak protahuje....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

A to sa to jazierko musí zveriť do rúk odborníkom? Nejde to odkukať a zmajstrovať "na kolene"?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Renáta píše:A to sa to jazierko musí zveriť do rúk odborníkom? Nejde to odkukať a zmajstrovať "na kolene"?
To samozřejmě jde. Původně jsem to chtěl udělat tak, že si udělám všechno sám a odborníky nechám pouze svařit folii, protože to je něco, co se nechci učit na svém jezírku :-)

Ale vzhledem k tomu, že jsem postavil celý dům svépomocí (kromě základové desky a pár drobností) a už toho mám všeho až až, tak jsem se rozhodl, že pokud se vejdou do určité ceny, tak si ho nechám udělat na klíč. Protože já bych to po odpolednech dělal měsíce, ale oni to budou mít na plný úvazek za týden, dva.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Radko, dík za schálení tvaru jezírka. Architekt se s ním naprosto neztotožňuje, špatně v něm proudí energie a je moc pravidelné a já nevím co ještě (až jsem se bál, že ho nebude chtít dělat), ale po zkušenostech s projektanty dávám raději na svůj názor. Ano koupací část je pravidelná, ale dobře přehledná a využitelná pro děti všech věkových skupin s dostatkem prostoru pro hry, ale i pro plavání. V jeho návrhu, mimo jiné přecházela 80cm hloubka skokem do 220cm, měla nepravidelný tvar a byla tak pro dvě vzorně stojící děti.

Na ekostránky jsem se díval, ale ohledně jezírka tam nebylo nic, co bych nevěděl. Přece jenom to už chvíli studuji a tam byly jenom tři spíše obecné články. Rozhodně jsem tam nenašel žádné jedlé trvalky do jezírka, ale ještě jsem se tomu moc nevěnoval.

S podlahou doporučuji dřevo a vytápění řešit jinak, třeba teplovzduchem s řízeným větráním s rekuperací. My máme kromě zádveří a koupelen všude dřevo a je to úžasné. Je to ale echt dřevo (slepené podlahové borovicové palubky) žádná "click and go" montovaná podlaha plná formaldehydu. Není sice tak abosultně rovná jako běžné laminátové nebo dřevěné podlady, je sice měkká, v zimě menší než v létě, ALE vyzařuje z ní NĚCO, co se těžko popisuje. Je taková přátelská, příjemná, přírodní, na nic si nehraje, teplá, nevím jak to vyjádřit. Ale asi není pro každého. Chápu, že pro někoho její jasné nevýhody převyšují nad mlhavými výhodami, které jsem nebyl schopný ani vyjádřit. >:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Radko, dík za schálení tvaru jezírka. Architekt se s ním naprosto neztotožňuje, špatně v něm proudí energie a je moc pravidelné a já nevím co ještě (až jsem se bál, že ho nebude chtít dělat), ale po zkušenostech s projektanty dávám raději na svůj názor. Ano koupací část je pravidelná, ale dobře přehledná a využitelná pro děti všech věkových skupin s dostatkem prostoru pro hry, ale i pro plavání. V jeho návrhu, mimo jiné přecházela 80cm hloubka skokem do 220cm, měla nepravidelný tvar a byla tak pro dvě vzorně stojící děti.
Tak o to mi presne jde.... Aby to jezirko bylo taky pro deti... a ne, aby se na nej mohly jen koukat...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
Na ekostránky jsem se díval, ale ohledně jezírka tam nebylo nic, co bych nevěděl. Přece jenom to už chvíli studuji a tam byly jenom tři spíše obecné články. Rozhodně jsem tam nenašel žádné jedlé trvalky do jezírka, ale ještě jsem se tomu moc nevěnoval.
Jo, jo, chce to jit na kurz. Ja tenkrat taky z tech stranek moudra nebyla.... ale nevim, jestli jsou nejake jedle trvalky primo v jezirku... jestli neco objevim, dam vedet
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
S podlahou doporučuji dřevo a vytápění řešit jinak, třeba teplovzduchem s řízeným větráním s rekuperací. My máme kromě zádveří a koupelen všude dřevo a je to úžasné. Je to ale echt dřevo (slepené podlahové borovicové palubky) žádná "click and go" montovaná podlaha plná formaldehydu. Není sice tak abosultně rovná jako běžné laminátové nebo dřevěné podlady, je sice měkká, v zimě menší než v létě, ALE vyzařuje z ní NĚCO, co se těžko popisuje. Je taková přátelská, příjemná, přírodní, na nic si nehraje, teplá, nevím jak to vyjádřit. Ale asi není pro každého. Chápu, že pro někoho její jasné nevýhody převyšují nad mlhavými výhodami, které jsem nebyl schopný ani vyjádřit. >:-)
S podlahou si fakt uzivam... >:-) , kdyz k tepelnemu cerpadlu se prave nejvice doporucuje podlahove vytapeni... Jinak pocitame i s krbovou vlozkou, chceme rozvest do vsech mistnosti husi krky, tak myslim, ze teplicko bude.
Ja bych taky nejradeji drevo, jenze k tomuto typu vytapeni mi to moc nejde. Drevo je dobry izolant, myslim, ze prohrivat prave drevo bude celkove financne o dost narocnejsi, nehlede na dalsi rizika, jako sesychani, krouceni... musi se dodrzet urcita vlhkost, musis davat pozor, jak podlahu myjes.... udrzba celkem slozita, alespon, co vsude vyhrozujou. Drevena podlaha je plna formaldehydu?? Musim zjistit, co to je, to neznam...
Jinak si taky myslim, ze neni nad drevo.... urcite to vyzarovani je super, proste podlaha zije... je to urcite utulnejsi, vic domaci... jsem z toho fakt uz docela zoufala... snad se nakonec rozhodneme dobre.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

RadkaS píše: Jinak pocitame i s krbovou vlozkou, chceme rozvest do vsech mistnosti husi krky, tak myslim, ze teplicko bude.

Ja bych taky nejradeji drevo, jenze k tomuto typu vytapeni mi to moc nejde. Drevo je dobry izolant, myslim, ze prohrivat prave drevo bude celkove financne o dost narocnejsi, nehlede na dalsi rizika, jako sesychani, krouceni... musi se dodrzet urcita vlhkost, musis davat pozor, jak podlahu myjes.... udrzba celkem slozita, alespon, co vsude vyhrozujou. Drevena podlaha je plna formaldehydu??
To teplovzdušné vytápění, co máme my, není klasický rozvod tepla husími krky od krbu, ale to bylo na delší povídání.

Jinak se o dřevěnou podlahu nestaráme. Koupil jsem lak nejvyšší třídy určený do tělocvičen a podlahu normálně vysáváme a stíráme a je to asi OK. Žádná další údržba není.

Bězné plovoucí dřevěné podlahy jsou tvořeny sendvičem nějakých překližek nebo vláknitých desek a aspoň ta, ke které jsem si čichal v obchodě smrděla jako dřevotříska a nevoněla jako dřevo. Z toho usuzuju, že je to lepené něčím nesympatickým. Možná, že jsem čichal k low cost a kvalitní jsou lepeny vodou ředitelným disperzním a jsou OK, ale mě to pořád nějak něpříjde jako dřevo.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše: To teplovzdušné vytápění, co máme my, není klasický rozvod tepla husími krky od krbu, ale to bylo na delší povídání.

Jinak se o dřevěnou podlahu nestaráme. Koupil jsem lak nejvyšší třídy určený do tělocvičen a podlahu normálně vysáváme a stíráme a je to asi OK. Žádná další údržba není.

Bězné plovoucí dřevěné podlahy jsou tvořeny sendvičem nějakých překližek nebo vláknitých desek a aspoň ta, ke které jsem si čichal v obchodě smrděla jako dřevotříska a nevoněla jako dřevo. Z toho usuzuju, že je to lepené něčím nesympatickým. Možná, že jsem čichal k low cost a kvalitní jsou lepeny vodou ředitelným disperzním a jsou OK, ale mě to pořád nějak něpříjde jako dřevo.
Ja myslim, ze vim, jake vytapeni mate, v Americe jsem mela teplovzdusne vytapeni, v zime se s tim topilo, v lete z toho mohla jit i klimatizace, bylo to prijemne vytapeni a dalo se to naprogramovat dle potreb.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

Kdybych neresila podlahove vytapeni, urcite bych nevahala a taky sahla po klasicke drevene podlaze.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Potraviny

Příspěvek od jarda_b »

Tak se teď živím v podstatě jenom hruškami (když nepočítám jedno "povinné" ne zcela vita jídlo denně) a vždycky když sním víc než cca 5-6 hrušek najednou, cítím se divně a bolí mě trapézové svaly. Předpokládám nějaký detox.
Naposledy upravil(a) jarda_b dne čtv zář 25, 2008 9:17, celkem upraveno 1 x.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Jezírko

Příspěvek od jarda_b »

Dnes jsme měli začít kopat jezírko, ale podle odborníků je půda moc promoklá a stroje by měly problémy. Tak to nebudeme lámat přes koleno a odložíme to na neurčito. Už se pomalu smiřuji s tím, že se už letos nebudu koupat. :(
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Potraviny

Příspěvek od jarda_b »

Předevčírem jsem měl v rámci povinného nevita jídla na oběd torteliny (z Billy) a očividně je v tom nějaké svinstvo. Jednak mi to nechutnalo jako dřív (jako už většina nevita stravy), ale hlavně mi večer váha skočila o dvě kila nahoru, takže se asi tělo snažilo ředit a ředit. Včera večer byla váha zpátky dole o ty dvě kila.

Jinak to byly prastaré torteliny z dávných dob, dnes už bych něco takového nekoupil. :D Tak se neděste, co to máte mezi sebou za všežravce.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jezírko

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Dnes jsme měli začít kopat jezírko, ale podle odborníků je půda moc promoklá a stroje by měly problémy. Tak to nebudeme lámat přes koleno a odložíme to na neurčito. Už se pomalu smiřuji s tím, že se už letos nebudu koupat. :(
No, tak to jsem zvedava, kdy kopneme my :?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jezírko

Příspěvek od jarda_b »

RadkaS píše:
No, tak to jsem zvedava, kdy kopneme my :?
A kdy to plánujete?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jezírko

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
RadkaS píše:
No, tak to jsem zvedava, kdy kopneme my :?
A kdy to plánujete?

No, ted uz ti ani nevim. Plany jsou jedna vec, ale vypada to, ze realita je nejaka pomalejsi, vsechno se desne protahuje a do toho resim jeste dalsich tisic milion veci... ale az kopnem, dam vedet :P , netroufam si hadat, ze to bude jeste letos...
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jezírko

Příspěvek od jarda_b »

RadkaS píše:No, ted uz ti ani nevim. Plany jsou jedna vec, ale vypada to, ze realita je nejaka pomalejsi, vsechno se desne protahuje a do toho resim jeste dalsich tisic milion veci... ale az kopnem, dam vedet :P , netroufam si hadat, ze to bude jeste letos...
No tak dnes mi realizátor jezírka napsal, že už se to letos pravděpodobně nestihne, takže to asi odložíme na jaro. Škoda, ale třeba to tak má být.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jezírko

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
RadkaS píše:No, ted uz ti ani nevim. Plany jsou jedna vec, ale vypada to, ze realita je nejaka pomalejsi, vsechno se desne protahuje a do toho resim jeste dalsich tisic milion veci... ale az kopnem, dam vedet :P , netroufam si hadat, ze to bude jeste letos...
No tak dnes mi realizátor jezírka napsal, že už se to letos pravděpodobně nestihne, takže to asi odložíme na jaro. Škoda, ale třeba to tak má být.
Je to mozny, ja se taky snazim mit spoustu veci rychle a kde co me brzdi a kolikrat prijdu na to, ze to, ze se to pozdrzelo bylo nakonec dobre
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jarda_B

Příspěvek od s.arik »

Ahoj Jardo, šmíruju tady, když ses prokecl s tou bezplenkovkou :wink: . Zmínil si sliz na praní - ten jsem právě popsala v Odborných diskuzích v tématu Ekodrogerie.
Ad znakování: prosím jaký znak používáte na nočníkování? Já dcerku obvykle držím v klubíčku nad nádobou/vanou/WC/trávníkem - v důsledku čehož už nemám volnou ruku na znakování :lol: tak spoléhám na její jiné neverbální signály a doufám, že si brzy bude říkat nějakou svou verzí mého "čuracího zvuku": čččččč.

Prosím prosím, odpověděl bys přímo na naši bezplenkovou diskuzi na koníkovi? Všichni tam mají radost z každé nové tváře a kór z chlapa :D

http://www.modrykonik.cz/forum/group.ph ... &vOffset=0
najdeš tu Půsty a syrovou stravu, bezplenkovku i AP (attachment parenting) a v Kojencích i látkové pleny (já jedu stejně na čtvercovkách, pro bezplínkáčka jsou vícevrstvé zbytečně veliké, nemyslíš? já jich mám 34 a všechny dám známé na rozstřižení na třetiny a obšití - nejlepší plena co jsem zatím měla jsou vkládačky HaipaDaipa, ale mohly y mít o vrstvu více)....

Přeji mnoho zdaru,
Šárka
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Ahoj Šárko,
na MK zatím nebudu psát, mám dost problémů psát aspoň na jedno fórum a v poslední době se mi to nějak nakupilo.

Znak na čúrání/kakání používáme znak T (toilet) z jednoruké abecedy a s bezplenkováním teď máme problémy. Začali jsme pozdě, asi v pěti měsících a to jsme byli docela úspěšní (tak 80%). Teď to ale upadlo a malý nechce čůrat do vany. Vidím, že se mu chce, vezmu ho a držím, on se začne vzpírat a za minutu se vyčůrá do plínky.
Včera jsem ho ale po neúspěchu v koupelně vzal ven a tam to šlo hned a potom taky, takže holt asi bude mrznout venku, když tam spolupracuje. Akorát nevím, co sousedi, až budeme čúrat v zimě do sněhu. :roll:

Co je AP, zatím nevím, budu muset zjistit. Ale dnes ne, už toho mám až nad hlavu a půjdu spát. Hurrrráááá.
:P
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Jarda_B

Příspěvek od k.winky »

ahojky Jardo, četla jsem tvoje začátky (jsem také začátečník - měsíc a půl) a nějak jsem tam zaregistrovala tu vaší debatu o ŠANCE, copak to je a jak se to provádí ?
Jsem zvědavá všeho co se vita a pročišťování týče a zvlášť, když to tak vychvaluješ :) předem dík ...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jarda_B

Příspěvek od s.arik »

k.winky píše: vaší debatu o ŠANCE, copak to je a jak se to provádí ?
když toho má Jarda hodně, dovolím si doporučit http://zivotni-energie.cz/sankhapraksal ... isara.html


Jardo,
bojkoty znám...každý BKM-rodič je zná :) někdy jsem s tím sekla na pár dní, jindy na týden...ale vždycky jsme se vrátily k tomu přirozenému. Změna místa a polohy dělá někdy divy, co WC? Já ráda sedím "naopak" čelem k nádrži s vodou, malou držím za stehna, záda a hlavu opírá o mé břicho. Sedací nočník si dcerka též oblíbila, to bylo myslím v 8m.
AP - attachment parenting - kontaktní rodičovství. Cizí slovo pro to, co asi doma denně děláte :lol: . Vlastně respekt k přirozeným potřebám dětí, u kojenců hlavně kojení dle potřeby, nošení na těle, spaní s rodiči, bezplenkovka a tak :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

k.winky píše: Jsem zvědavá všeho co se vita a pročišťování týče a zvlášť, když to tak vychvaluješ :) předem dík ...
My si to se ženou nemůžeme vynachválit. Popis už poslala Šárka. V poslední době už flákám i to cvičení a necvičím po každém hrnku. Naučil jsem se tu vodu protlačit hlavou a dýcháním a významně se mi celý obřad zkrátil. Teď mi to trvá okolo 45minut vypít 5 litrů slané vody a asi jedne litr sladké.

Další hodinu jdeš ještě několikrát na záchod a pak ještě tak dvakrát za dopoledne. Je dobré "odpočívat". Třeba já dvě hodiny po šance nemůžu jít rychlejším tempem víc jak několik set metrů, pak mi začne být divně, jako když se člověk přetáhne.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše: Jardo,
bojkoty znám...každý BKM-rodič je zná :) někdy jsem s tím sekla na pár dní, jindy na týden...ale vždycky jsme se vrátily k tomu přirozenému. Změna místa a polohy dělá někdy divy, co WC? Já ráda sedím "naopak" čelem k nádrži s vodou, malou držím za stehna, záda a hlavu opírá o mé břicho. Sedací nočník si dcerka též oblíbila, to bylo myslím v 8m.
AP - attachment parenting - kontaktní rodičovství. Cizí slovo pro to, co asi doma denně děláte :lol: . Vlastně respekt k přirozeným potřebám dětí, u kojenců hlavně kojení dle potřeby, nošení na těle, spaní s rodiči, bezplenkovka a tak :)
Se mnou malý čůrá do vany a držím ho stejně jako my. Žena to střídá vana, bidet, záchod. A když je venku pěkně tak na terase do trávy. Nočník zatím nemáme, ale asi pořídíme.

Na AP jsem se díval ještě včera večer (nedalo mi to) a máš pravdu. Nic nového pod sluncem. Akorát nevím, jestli splňujeme spaní s rodiči. :-) Postel a postýlku jsem vyráběl tak, aby byly ve stejné výšce. TAkže malý spí na své posteli, ale může se překulit k nám, nebo my si ho můžeme přitáhnout k sobě.

Jinak AP asi splnujeme. :-) Nedávno jsme byli na oslavě a bratracův děda (ten, kterého nemáme společného) říkal: Teda u Vás člověk ani neví, kdo je máma. (:-)

No, budu končit a půjdu na úřad a do práce.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Příspěvek od k.winky »

Děkuji vám za reakce, už jsem to začala studovat a ve čtvrtek se na to vrhám !! :wink:
Jen mám dotaz, co mám jíst po ? Rýže asi není to pravé ořechové pro vita :?
Jo a Jardo, prosím tě ještě jsem se chtěla zeptat proč používáš i sladkou vodu ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

jarda_b píše: Se mnou malý čůrá do vany a držím ho stejně jako my.
Teda, já když to po sobě čtu ... :roll:

... držím ho stejně jako ty. :lol:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jarda_B

Příspěvek od s.arik »

pochopila jsem :)
hodně štěstí! teda spíše komunikace...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re:

Příspěvek od jarda_b »

k.winky píše:Děkuji vám za reakce, už jsem to začala studovat a ve čtvrtek se na to vrhám !! :wink:
Jen mám dotaz, co mám jíst po ? Rýže asi není to pravé ořechové pro vita :?
Jo a Jardo, prosím tě ještě jsem se chtěla zeptat proč používáš i sladkou vodu ?
Po jím nejčastěji banány. Pomalu ukusuju a pořádně žvýkám a mělním.

Sladkou (rozuměj neslanou) vodou naplním trubky nakonec, abych vypudil co nejvíc soli z těla. V poslední době už mi ani chuťově nevadí ta slaná voda.

Jinak dávám 10g/litr. To je u mě hranice, kdy tu vodu už nečůrám a zároveň z toho nemám žízeň.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Jarda_B

Příspěvek od k.winky »

jo tááák :) Asi si každý musí ozkoušet, co mu vyhovuje...
No určitě napíšu, jak to dopadlo u mě :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Milí vitariáni,
mám přímý důkaz, že vitariánství nefunguje. Dnes jsem byl u zubaře a měl jsem jeden kaz (prý odvápněný zub). :oops: A to za posledního půl roku jím nejzdravěji za celý život.

No a to samé manželka, taky jeden a před tím několik prohlídek oba dva v pohodě na přibližně MB stravě.

Jarda

P.S. No, dám vitariánství ještě jednu šanci a uvidím. (:-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od hugo »

jarda_b píše:Milí vitariáni,
mám přímý důkaz, že vitariánství nefunguje. Dnes jsem byl u zubaře a měl jsem jeden kaz (prý odvápněný zub). :oops: A to za posledního půl roku jím nejzdravěji za celý život.

No a to samé manželka, taky jeden a před tím několik prohlídek oba dva v pohodě na přibližně MB stravě.

Jarda

P.S. No, dám vitariánství ještě jednu šanci a uvidím. (:-)
A kde je ten důkaz?
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jarda_B

Příspěvek od awa »

A co na vitariánství nefunguje?
1.Alkalizace?
2.Detoxikace?
3.Energetizace?

Možná to nechápu, ale opravdu máš všechny tyto roviny zvládnuté?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

hugo píše:
jarda_b píše:Milí vitariáni,
mám přímý důkaz, že vitariánství nefunguje. Dnes jsem byl u zubaře a měl jsem jeden kaz (prý odvápněný zub). :oops: A to za posledního půl roku jím nejzdravěji za celý život.

No a to samé manželka, taky jeden a před tím několik prohlídek oba dva v pohodě na přibližně MB stravě.

Jarda

P.S. No, dám vitariánství ještě jednu šanci a uvidím. (:-)
A kde je ten důkaz?
No přece to, že jsem měl ten kaz, ne? :D Možná jsem to napsal moc vážně a měl jsem se raši víc odvázat. m:-) Aby bylo jasné, že je to v žertu.

Vitariánství je zatím nejlepší stravovací koncepce, kterou jsem poznal. (A nejenom stravovací.)

Ale je pravda, že jsem tam šel s tím, že je blbost, abych měl kaz a tak mě to trochu rozhodilo. Stejně jako když se o mě minulý týden pokoušela rýma. Holt na zářící zdraví si asi budu muset ještě chvíli počkat.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

awa píše:A co na vitariánství nefunguje?
1.Alkalizace?
2.Detoxikace?
3.Energetizace?

Možná to nechápu, ale opravdu máš všechny tyto roviny zvládnuté?
Awo, to samozřejmě nemám, nemám ani zvládnuté 100% vita.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jarda_B

Příspěvek od awa »

Jo, tak to chápu. Prošla jsem teď silnou očistnou krizí a taky jsem musela přijmout, že i při vita není vše, jak jsem si myslela. Nicméně mám-li být zcela upřímná, zrovna rovina alkalizace mi poněkud občas činí potíže. Také jsem v dobré víře uplatňovala " všeobecná " pravidla a názory vitariánů a ne skutečné potřeby, šité na míru mě osobně v souladu s "kapitálem", se kterým jsem do vita naskočila, proto jsem dostala lekci. Do té doby jsem si to plně neuvědomila. Jenže dokud se člověk dobře nepozná po různých rovinách, tak to holt dělá, jak umí.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jarda_B

Příspěvek od s.arik »

Jardo,
s kazem netuším co a jak, ale rýma by mohla být očistná krize ne? Kapeš si jonášovky, třeba je to z toho......může jí o "aktuální onemocnění", anebo o snahu těla se zbavit starých nánosů...?
Každopádně bez to tak, že kdybys jedl denně mléko a lepek, možná by to nebyla rýma, ale horší záněty...pravděpodobně si můžeš gratulovat k hladšímu průběhu. :?:

Ad alkalizace: jsem začátečník, ale dočetla jsem se, že vlastně všechno syrové ovozel je alkalické?!! Takže 100% vitarián nemusí poměr kyselin a zásad řešit rozumem nebo se mýlím?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše:Jardo,
s kazem netuším co a jak, ale rýma by mohla být očistná krize ne? Kapeš si jonášovky, třeba je to z toho......může jí o "aktuální onemocnění", anebo o snahu těla se zbavit starých nánosů...?
Každopádně bez to tak, že kdybys jedl denně mléko a lepek, možná by to nebyla rýma, ale horší záněty...pravděpodobně si můžeš gratulovat k hladšímu průběhu. :?:

Ad alkalizace: jsem začátečník, ale dočetla jsem se, že vlastně všechno syrové ovozel je alkalické?!! Takže 100% vitarián nemusí poměr kyselin a zásad řešit rozumem nebo se mýlím?
Jonášovky jsem teď už několik měsíců neměl. Teď studuji účinky vita stravy :D , ale zítra zase začnu kapat.

Myslím, že to byla fakt choroba, protože okolo mě to padalo a já přežil. (:-)

S tou alkaličností zatím nevím, teď jsem jel nějakou dobu na hruškách a jablkách a když na delší dobu vynechám zeleninu, hlavně mrkvovou šťávu, tak to cítím v kloubech. Ženě taky bez mrkvové šťávy lupe v kolenou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jarda_B

Příspěvek od buc11 »

nemusí to řešit ten co dává rozumná množství, aspoň 200x pokousaná, má odpovídající výdeje proti příjmům a je již dostatečně pročištěn. A To půstikmy. Na vita to de hódně pomaly a ůletíky to vrací hned zpět. Takže osobně mám-li náznaky sníženej vitálnosti, je mi to znamení mého vychýlení a žádného detoxu, spíš naopak, že by bylo potřeba ho opět zopakovat
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

buc11 píše:nemusí to řešit ten co dává rozumná množství, aspoň 200x pokousaná, má odpovídající výdeje proti příjmům a je již dostatečně pročištěn. A To půstikmy. Na vita to de hódně pomaly a ůletíky to vrací hned zpět. Takže osobně mám-li náznaky sníženej vitálnosti, je mi to znamení mého vychýlení a žádného detoxu, spíš naopak, že by bylo potřeba ho opět zopakovat
S tím naprosto souhlasím, taky si myslím, že si za to můžu sám nějakou chybou. Teď bych to viděl na stres nebo/a špatné emoce.

Jak dlouho jíš jednu hrušku, když 200x koušeš? To já bych potom nedělal nic jihého než jedl a kousal. Už teď mám pocit, že nedělám nic jiného než jím. :roll:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jarda_B

Příspěvek od buc11 »

já mám tu výhodu, že mohu při kousání dělat i jiné věci, teď třeba už od 6ti loupu a jím orechy, dost často omylem z roztržitosti polknu, ale jsa citliví cítěje jak se mi to tam válí, vracím a opět překousávám
s tou psýchou potvrzuji
Ještě poznámka: s narůstajícím věkem shledávám, že není nic důležitější než co právě dělám, zvlášť nemohu-li dělat zrovna něco užitečnějšího, jako např běhat v thaji po plage s ďurošem v ruce a s la la na rtech
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: Ještě poznámka: s narůstajícím věkem shledávám, že není nic důležitější než co právě dělám,
Tak. To jest základ meditácie - plné sústredenie na tu, teraz a to čo práve robím. Oslobodiť myseľ od podružných záležitostí, ktoré nám rozptyľujú pozornosť. Skrátka, napríklad, keď si umývam zuby, tak si LEN umývam zuby. A vyhadzujem z hlavy milión myšlienok, čo všetko dnes musím...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jarda_B

Příspěvek od awa »

Renáta píše:
buc11 píše: Ještě poznámka: s narůstajícím věkem shledávám, že není nic důležitější než co právě dělám,
Tak. To jest základ meditácie - plné sústredenie na tu, teraz a to čo práve robím. Oslobodiť myseľ od podružných záležitostí, ktoré nám rozptyľujú pozornosť. Skrátka, napríklad, keď si umývam zuby, tak si LEN umývam zuby. A vyhadzujem z hlavy milión myšlienok, čo všetko dnes musím...

Tohle si uvědomuji právě při jídle. Zjišťuji, že dokonce jím ráda sama. Není to proto, že by mi lidé okolo mě vadili jako takoví, ale ten jejich hltací styl a překotná mluva mě bývá nepříjemná. Kolikrát jsem si rejpla, že jim to nesním a že jim i nechám kousek svého... :D Navíc je pro mě jídlo tak trochu malý relax a já si u toho tak v poklidu rozjímám a toulám se v mysli. Zajímavé, že mi vůbec nevadí žádostivý pohled mého čtyřnohého žaludku nebo upřené kočičí oči. Oni aspoň nežvaní a tiše trpělivě čekají....
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jarda_B

Příspěvek od awa »

s.arik píše: Ad alkalizace: jsem začátečník, ale dočetla jsem se, že vlastně všechno syrové ovozel je alkalické?!! Takže 100% vitarián nemusí poměr kyselin a zásad řešit rozumem nebo se mýlím?
Většina ovozel skutečně jako taková alkalická je. Jenže druhá věc je, že za prvé nekonzumujeme jen ovozel, ale i oříšky, semena, občas koření a trocha himalájské soli apod. a druhá věc, kterou jsem hlavně měla na mysli, je to, jak jednotlivé ovozel působí na jednotlivé části v těle po stránce chemické, fyzikální. Zkus si tři dny jíst jen třeba grepy. Zažívací trakt, pokud nejsi na ně alergická asi bude spokojen, ale zuby ti nepoděkují. Grepy obsahují étérické oleje, mnoho těkavých látek, kyselin atd. a v kombinaci se zubní sklovinou, vzduchem a různými bakteriemi, které v ústech bývají, to zrovna zubní regeneraci nezpůsobí. Po dlouhodobější konzumací dochází k naleptávání zubní skloviny. A to je jen příklad, dělají to i jiné druhy ovoce, ale to si každý musí otipovat sám. Také delší přílišná konzumace ovo způsobuje jakési vychýlení z rovnováhy, většinou se odráží v psychickém rozpoložení ( ale ne vždy, někdo to pociťuje víc na fyzické úrovni ), proto je třeba dennodenně mít v jídelníčku zelené lupení ( které zuby naopak milují ) a to prvotřídně zharmonizuje a hlavně "alkalizuje" celý organismus. Najít takovou rovnováhu ve vyrovnané konzumaci syrového, to tady řešil dřív nebo později každý. Jak si to kdo nastaví, je ale dáno osobními potřebami, znalostí sebe sama.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

At zijou pampelisky :)

Vite, co by me zajimalo? Jak tohle maji vyreseno frutariani? Treba Neo ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jarda_B

Příspěvek od awa »

dgm píše:At zijou pampelisky :)

Vite, co by me zajimalo? Jak tohle maji vyreseno frutariani? Treba Neo ...
At zijou pampelisky - nejen pro zuby! Jsou širokospektrální a navíc zadarmo! Vyšťavené nemaj chybu...medicína k nezaplacení. Kdo opovrhuje, tak je hloupej, neví, co odmítá.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jarda_B

Příspěvek od s.arik »

Awo,
díky za obsáhlé vysvětlení. Nejraději mám sladké chutě a tedy z vita ovoce. Sama ovšem cítím, že jíst celý den jenom ovoce mi nedělá dobře, jsem přeslazená a paradoxně mám na čokoládu ještě větší chutě (paradoxně protože mi nechutnají hořké, jenom hezky sladce mléčné).
Do zeleného a semínek se musím doslova nutit, semena pak chutnají, zelené je spíše utrpení.

Tím ale nemyslím pampelišky, na výletě do čistší louky sním s radostí i 10-15 mladších listů. (Je to málo?)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět