Jarda_B

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Ahoj všem, protože mám spoustu nejasností, rozhodl jsem se založit si deníček. Zatím ještě nejsem vitarian, ale vypadá to, že k tomu směřuji. Zhruba před rokem jsme s manželkou pod vlivem knih MUDr. Jonáše, začali upravovat naši stravu a vnitřně čistit organismus. Byl jsem typ člověka, který maso může každý den a navíc půl litru mléka na snídani a půl litru odpoledne na svačinu. Začal jsem postupně omezovat mléko a maso a začali jsme jíst obilí, pohanku, kuskus jáhly s dušenou zeleninou. V listopadu jsme si pořídili domácí pekárnu a od té doby jsme eliminovali bílou mouku. Postupně jsem začal být nespokojený s kvasnicovým chlebem z pekárny a naučil se péct klasický žitný kváskový chleba. Při přechodu na tuto stravu jsme ze začátku měli pocit, že jsme "nedojedení", ale časem jsme si zvykli a změna měla významný vliv na zdraví. Zbavil jsem se například 15 let trvajícího chronického zánětu úponů v obou loktech, nebyl jsem přes zimu nachlazený a další drobnosti.
Zhruba před měsícem jsem náhodou narazil na knížky Dr. Walkera a začal si je pročítat a před 14 dny jsme si pořídili odšťavňovač s tím, že budeme jíst tak jako dřív a přidáme si k tomu půl litru až litr nějakých šťáv denně.
Jenže ouha, jeli jsme na dovolenou na jih Slovenska a já si říkal, že bych to pojal jako očistnou kůru a že se budu živit převážně ovocem a zeleninou. Tak to taky dopadlo, manželka se přidala a až na nějaké pizzy, těstoviny a ryby v restauracích jsme to dodrželi a velmi nám to prospělo.
Říkali jsme si, že postupně pozvolna přejdeme na živou stravu, ale nějak se nám to nedaří přecházet postupně :-), ale máme tendenci přejít najednou. :-)

Zatím si tělo zvyká a opět se potýkáme s pocitem "nedojedenosti" a tak to dopadá tak, že po celém dnu živé stravy si otevřeme bonboniéru a dojíme se.

Taky mám pocit, že že oproti Vám (aspoň co jsem viděl některé vaše jídelníčky), jíme velká množství a jíme v podstatě pořád a pořád máme pocit nedojedenosti. Zkusím evidovat přesně, co jím.
Včera to bylo (přibližně):
- půlka 5kg melounu
- 2 banány
- 100g mrtvého celozrnného makovce
- 4 broskve
- 3/4 litru štávy (mandarinky, josta, mrkev)
- 2 mkrve
- 50g lískáčů
- půl hrnku žita se lžicí medu a mungo klíčků
- 50 g bonboniéry
- určitě jsem ještě něco zapomněl
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jarda_B

Příspěvek od Fiona »

Ahoj, vitej i se zenou :)
Telo ma pocit nedojezenosti kdyz je hladove alias podvyzivene. Spis to souvisi s malou absorbci zivin, nez ze bys jich malo dodaval. Ale sam pozorujes jak se to meni, cim zdravejc jis tim vic se telo cisti a prizpusobi. Ono tam logicky bude hodne kanalu ucpanych, takze spousta dobrych veci projde travicim traktem, aniz by daly hladovym bunkam to po cem volaji. Cim je telo cistejsi, tim mensi davky jidla potrebuje, protoze si to "umi" vzit. To prijde casem samo od sebe, hrotit se to neda. Coz ovsem neznamena, ze by se clovek nemel pokouset drzet prezirani bonbonama na uzde a pracovat na discipline :lol:

Jinak jsem to mela dost podobne - kratce po tom, co jsem konecne zavrhla kupovane chleby a naucila se pect doma "nejlepsi chleba na svete", prisel Walker a pa pa chleby... :roll: :D

Tak vam obema preju zdar m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Já s přechody na zdravější stravu nemám problém. Jídlo, o kterém vím, že není zdravé mi časem přestane chutnat. Takže při tom přecházení nemusím nijak brutálně zapojovat silnou vůli. (Žena to má trochu těžší :D )

Na druhou stranu neřeším nějaké "úlety" s bonboniérou, vím, že to bude čím dál tím méně časté. Navíc to byla součást pěkného večera, seděli jsme naproti sobě v obyváku u akvárka, povídali si a u toho snědli tu bonboniéru. Tak je to lepší, než se stresovat, že si ji nesmím dát.

S těmi chleby mě to taky mrzí. Už když jsem se naučil dělat žitné, tak mně bylo líto, že jsme si koupili pekárnu a to ještě dost drahou. Ale pořád jsem to bral, že to je prostě daň za kváskový chleba a byl jsem v pohodě. Později jsme si koupili i mlýnek na obilí a ten byl ještě dražší. :-)

No a před 14 dny jsem začal uvažovat o parním hrnci, ale na ten naštěstí nedošlo. Tak aspoň něco.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

Vitajte, Jarda + tvoja žienka. Zdá sa ti, že papáte veľké objemy? Pozri si Bucov denníček a zistíš, že sa naňho nechytáš :D :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od epony »

Aj ja sa pripajam k uvítaniu :) Prajem veľa zdaru, je super, že máte jeden v druhom oporu :) teším sa na priebežne info ako vam to pojde
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

Take vitam. :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od Honza »

Ahoj,
nedojedenost: zkus zařadit MÁČENÁ semínka a ořechy (slunečnice, konopí, mungo, mandle, lískáče, vlašáky, čočka, hrách,..)
Renáta: hezký avatár, to jsou tvé ruce? :)
Nevědomost je tak lehká!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

Honza píše:Renáta: hezký avatár, to jsou tvé ruce? :)
Honzík, nie sú moje, ale páčilo sa mi, že objímajú jabĺčko. To robia tie moje tiež často :wink:
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Ahoj,
díky všem za přivítání. Včera to nebylo tak úplně vita. :o Na oběd jsem měl původně nachystanou namočenou pohanku s naklíčeným mungem, ale nechtěl jsem trhat partu, tak jsem na rozlučkovém obědě zvolil nejmenší zlo - rybu se zeleninou. (Já vím, mohl jsem si dát jenom zeleninu, ale už tak jsem za exota, tak je chci připravovat volnějším tempem :D . Už tak jsem byl divný, když jsem číšnici zdůrazňoval, že chci jenom SYROVOU zeleninu (což je podle nich i sterilizovaná kukuřice :lol: ))

30.7.2008
6:20 - 1/4 5kg melounu - bolest v žaludku
6:40 - 50g celozrnné bulky
8:30 - 4 lískáče
9:08 - banán
11:38 - broskev
12:30 - rozlučkový oběd s kolegou, česneková polévka, losos se zeleninou.
15:15 dvě broskve
16:29 banán
19:00 - 20:30 dva čtverečky mléčné čokolády, půlka makrely s krajícem chleba, 1/4 5kg melounu

Stravu si zatím píšu, tak budu informovat i dál. Jo a první věta, kterou mi doma řekla žena na uvítanou. "Smrdíš jako každý, kdo jí normálně." (:-) Takže česnečka s lososem se projevila :) .

Honzo: dík za tip s namáčením ořechů, já je zobám jen tak, ale zkusím je namočit, i když mi to příjde "divné". Ale to mi před rokem přišlo kde co. :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

Ahoj, s tim namacenim Honza vi, o cem mluvi. Az po case prijdes na to, kolik casu je nechat macet. Kdyz je to malo, tak skoro zadna zmena, jsou jenom o neco lahodnejsi. Kdyz to vychytas tak akorat - nekolik hodin - budes mit orisky podobne tem, co jsme jako deti sbiraly cerstve jeste z lisky. Kdyz je to moc, projevi se nejvic jejich kvalita. Ty spatne jsou takove jako rozblemcana hmota, nechutne. Vetsinou je tady namacime ne proto, aby vyklicily, ale aby byly svezejsi, lahodnejsi. :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

No, vlastne hlavni duvod je to, ze jsou orisky stravitelnejsi a telo si z nich umi vzit vic.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Tak máme za sebou další den. Byl celkem RAW až na hrachovou polévku z naklíčeného hrachu s mořskou řasou a půlkou krajíce chleba. Žena si ji ohřívala, když jsem přišel hladový z práce, tak jsem neodolal.

Když jsem si v práci myl oběd (4 nektarinky a 2 jaderničky), tak mě potkala o dost staší kolegyně se slovy, že si mám raději zajít do kantýny. Tak jsem drze opáčil, že to je teda naopak a že ona by si měla dát na oběd to, co já. :lol:

V neděli bych chtěl zkusit šanku, chci se zeptat, jak teplá má být ta voda? Horká jako polévka co dá zrovna začít pít, teplotu těla, nebo chladnější?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od Honza »

z ořechů mám nejl. zkušenost s mandlemi a s vlašáky. U lískáčů bych řekl, že je změna menší. A přesně jak píše dgm: chuť a stravitelnost a filtr. Ořechy máčej "přes noc". Ostatní (slunečnice) nakličuj. Naklíčená slunečnice je lahodná.
ještě ad nedojedenost - je to v hlavě, v mozku, je to zvyk. Všichni jsou zvyklí pořád něco jíst. Nejlepší je se něčím "zaměstnat" (sport, práce, hra, meditace) pak se na jídlo lépe zapomíná. Jakmile je zdravé jídlo cíl, moc to nejde. Měl by to být prostředek. "Jez jako dýchej" chápu tak, že jídlem bychom se v mozku měli zabývat právě tak, jako se zabýváme dýcháním. Tedy skoro vůbec. To však předpokládá správné (chuťové) návyky, což je problém. Od mala jsme všici zkažení a složitě to přes podobné weby a literaturu sami objevujeme (tu naši přirozenost). A teď jak z toho ven? Babo raď.. :)
Nevědomost je tak lehká!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Honzo, díky za tipy. Myslím si, že nedojedenost bude v mém případě spíše objektivní snaha těla mi vyjádřit, že mu něco chybí, nebo nemá dostatek energie, jako bylo zvyklé. Nikdy jsem totiž nežil, abych jedl, ale vždycky jsem jedl, abych žil. Dá se říci, že mě jídlo spíš obtěžovalo a zdržovalo. :D

Nechci zbytečně shazovat, tak se snažím moc neměnit celkovou energetickou bilanci stravy a pohybu.

Jak klíčíš slunečnice? Loupané, neloupané?

Na ten návrat k přirozenosti pomůže třeba vyhodit televizi. To my udělali před pár lety a je to paráda.

(Žena mi teď přes rameno říká: "To je snad jasný, že vitariáni nemají televizi." Nebo má zkreslené představy?)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jarda_B

Příspěvek od Pavluška »

Vítej :)

televizi nemám a občas mi chybí. :lol: Ale jen malinko.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od epony »

Ja naopak milujem kvalitne filmy, občas rada pozriem nejaky ten serial a na internete som zavisla.. :mrgreen: :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše: (Žena mi teď přes rameno říká: "To je snad jasný, že vitariáni nemají televizi." Nebo má zkreslené představy?)
Vitejte :P ,

televizi mam, ale nebyt pritele, tak uz ji asi snad ani nemam. Tak se alespon snazim, aby byla zapnuta co nejmene :roll:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

epony píše:Ja naopak milujem kvalitne filmy, občas rada pozriem nejaky ten serial a na internete som zavisla.. :mrgreen: :mrgreen:
Kde ze jsou ty kvalitni filmy??
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od Honza »

1. TV mám - moc nekoukám, ale ted budu sledovat OH
2. nepočítám se mezi pravé vitariány
3. slunečnice - hlavně musí být kvalitní :)
Naposledy upravil(a) Honza dne čtv črc 31, 2008 23:16, celkem upraveno 1 x.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od epony »

RadkaS píše:
epony píše:Ja naopak milujem kvalitne filmy, občas rada pozriem nejaky ten serial a na internete som zavisla.. :mrgreen: :mrgreen:
Kde ze jsou ty kvalitni filmy??
kvalitne filmy- cez tyžden večer - čt2, stv2. a samozrejme na dvd´s. (samozrejme mam na mysli filmy režiserov Kubrick,Forman, Bergman, Fellini, Lynch, Passolini, Paskaljevič, Burton, Gondry a pod) :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Tak jsem dnes posnídal čtvrtku melounu z Kauflandu, ale oproto těm domácím, co jsme si kupovali na Slovensku to je děs. Jak by řekl všežravec neslaný, nemastný. No a vita by a asi řekl bez chuti a bez zápachu, že? :) Po rozkrojení byl jakš takš červený, ale chuť .... :?

Ještě mám doma půlku a jeden 7kg ze stejné várky, tak se mi do nich určitě nebude moc chtít.

Je to hrůza .....
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jarda_B

Příspěvek od awa »

To znám. Zrovna, když si koupím velký...tak bejvá takovej tyfusovej. Tak pomáhá s konzumací i pes. Pak si koupím nějaký malý kousek a ten je fantastický a zrovna je ho málo. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jarda_B

Příspěvek od Pavluška »

Já teď kupuju jen krájený, takže vždycky super. :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od epony »

Pavluška píše:Já teď kupuju jen krájený, takže vždycky super. :P
ano, pri kupovani krajaneho melona vidiš či je zrely, ale neodporuča sa kupovat krajany, lebo predavajuci ho neumyju a pri rozrezani sa chemikalie dostanu dovnutra, byvaju z toho hnačky a pod..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jarda_B

Příspěvek od Pavluška »

jj vím, mám zmapované, kde to myjí a kde ne. Ale ani po nemytých krájených mi nic nebylo. Já jsem schopná jíst téměř cokoli kdekoli v jakýchkoli hygienických podmínkách navzdory základním bezpečnostním pravidlům (oloupat nebo uvařit...). Je fakt, že chemie je horší.
Dobrou chuť. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Tak dnešek byl celý vita a úplně bez problémů. Teda až na ten meloun na snídani a na svačinu. :?

Odpoledne jsem dělal několik hodin v lese a tahal dřevo do prudkého kopce a u toho průběžně jedl broskve. Ani jsem neměl pocit, že bych potřeboval nějaké jiné jídlo. Pak jsem se dopil čtvrtkou melounu a na večeři obrovská mísa fantastického zeleninového salátu, kterou mi moje skvělá žena nachystala. (Chudák má výčitky svědomí, že přechází pomaleji, ale pořád ji říkám, ať všechno dělá v klidu, klidně třeba rok.)

Nikdo mi neodpověděl na teplotu vody na šanku. :( Ale nezlobím se. :D No, vznesu ještě dotaz na šankovém fóru.
seelig
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 01, 2008 13:50

Re: Jarda_B

Příspěvek od seelig »

Ahoj, aj ja Ta tu vitam :) Ak Ti este nikto neodpovedal ohladom sanky inde, skusim ja: podla mojich skusenosti a vedomosti by teplota vody mala byt ako teplota tela, iba vlazna. Vela zdaru, sanka je super!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jarda_B

Příspěvek od buc11 »

seelig píše:Ahoj, aj ja Ta tu vitam :) Ak Ti este nikto neodpovedal ohladom sanky inde, skusim ja: podla mojich skusenosti a vedomosti by teplota vody mala byt ako teplota tela, iba vlazna. Vela zdaru, sanka je super!
veru tak, studená mi vyvolávala zimu, takže vlažná
jinak jakmile se prorazí, dojíždím minerálkou a ta je už normální (ta teplota)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Díky za teplotu a podporu. Už jsem to zvládnul. Psal jsem si i přesný průběh, ale ten asi nebudu přepisovat :-)

Jinak to bylo celkem 21 otoček (šálek, cvičení, záchod) a celkem 24 šálků (ke konci jsem jel po dvou). Pět litrů slané vody (pět kávových lžiček) + jeden a půl litru sladké vody. Ze začátku jsem měl pocit na zvracení (tak prvních 8 sklenic) pak už to bylo v pohodě. Ke konci jsem je pil už na jeden zátah.

Ze začátku mě hodně blokovala psychika (strach, jestli to dělám správně, jestli to bude fungovat a podobně), pak jsem byl jednu chvíli dost unavený (to cvičení se nezdá :D ). Na poslední třetinu se mi naprosto změnila nálada a cítíl jsem se v pohodě. To jsem začal "kopat" skleničky naráz a pak jel po dvou.

Celou dobu jsem cítil hrozný nedostatek vody. Teď už jsem chvíli spočnul a dal i tři banány a cítím se skvěle.

Celková doba trvaní - něco málo přes dvě hodiny. Končil jsem čistou vodou.

Cvičíte po každé sklenici? Nechápu, jak to můžete stíhat rychleji. Mám pocit, že jsem se nezastavil. Kromě jednoho přebalování (samozřejmě ne mojeho (:-) ). Ale to asi bude rychlejší a rychlejší, až si člověk zvykne.

Jdu si odšťavit mrkev.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jarda_B

Příspěvek od buc11 »

to je pravda, to cvičení se nezdá
žížeň je z té sole, proto co nejdřív přepínám na vodzu,
vody dávám míň, tak max. 3 litry, a dělám 3dl exovky, a tak po 6.té, 7.mé jdu , nejlepší je to po celodenním postu
hlavně to chce klid a nehonit se, není co chytat, ono to počká
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

To jo, ten klid je důležitý, ale napoprvé je člověk nervózní, co když to nepůjde, co když se mi slepí střeva a podobně a honí to. Takže až odladím psychiku, tak to bude veselejší.

Já jsem pil, dokud netekla skoro čistá voda a tím, že jsem spěchal a měl blok, tak jsem asi v sobě držel té vody víc. Proto jsem se dostal až na těch šest litrů.

No a furt jsem čekal, kdy se otevře sifon, že to nějak poznám, že prostě najednou odteče voda ze žaludku nebo něco a ono nic. :-)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Jo a jinak dnes byl den taky skoro vita a docela v pohodě. Na oběd jsem to sice pokazil agar-agar polévkou, ale měl jsem na ni už tředí den chuť, tak co to lámat přes koleno.

Stavil jsem se u našich, otrhal jim rybíz a jostu (celkem asi půl kýble od omítky) a doma jsem to odšťavil a už je to v mrazáku. Zítra zaběhneme k babičce od ženy, prý ji dozrávají velké švestky. :)

V září konečně uděláme terénní úpravy na pozemku a nasadíme konečně vlastní stromky a keře.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Včera (po šance) a dneska mám super náladu. Teď už jsem skoro 4 hodiny v práci a pořád mě to neopouští (což je divné). Nevím jestli je to tou včerejší šankou, nebo tím, že jsem dnes ráno pěkně zacvičil za rosou zalité zahradě.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Tak dnes začínám svůj první půst, tak jsem zvedavý, jak to bude probíhat a uvidím, jak dlouho to potrvá. Předpokládal jsem 36 hodin, ale co když třeba možná náhodou mě to bude vyhovovat pokračovat? :-)

No uvidíme, zatím mi trochu chybí snídaně.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Jarda_B

Příspěvek od jans »

V tom případě bych určitě pokračoval, musíš potom ale počítat také s delší návratovkou, což bude větší zkouška vůle. :)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Tak zatím všechno v pohodě (teda relativní). Jedu nasucho, takže už pár hodin cítím divnou chuť v puse, trochu mě začíná bolet hlava (jako když mám nedostatek tekutin, nevím, jestli to znáte)

Jednu chvíli mě trochu škručelo v břiše a teď mě trochu pálí oči, ale sedím celý den u počítače. Myslím, že to pro dnešek v práci zabalím, půjdu nakoupit ovozelo pro manželku (to jsem zvědavý, jak se mi bude nakupovat) a pojedu domů.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Tak zatím všechno v pohodě (teda relativní). Jedu nasucho, takže už pár hodin cítím divnou chuť v puse, trochu mě začíná bolet hlava (jako když mám nedostatek tekutin, nevím, jestli to znáte)

Jednu chvíli mě trochu škručelo v břiše a teď mě trochu pálí oči, ale sedím celý den u počítače. Myslím, že to pro dnešek v práci zabalím, půjdu nakoupit ovozelo pro manželku (to jsem zvědavý, jak se mi bude nakupovat) a pojedu domů.
Drzim palce :P , neboj, Tvoje priznaky jsou naprosto normalni, urcite vytrvej, telo reaguje dobre :wink:
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

No když jsem četl tu vaši diskuzi o půstech, jak jste v lednu 2005 drželi 21 dnů, tak se stydím sem vůbec něco psát. :D Ale každý jednou začínal.

Teď jsem pro manželku šťavil hrušky a to mě teda rozeslintalo. Hrušky byly vychlazené a teklo z toho takové husté pyré, hmmmm. Ještě si objednala ananas. :roll: Taky jsem uklízel lněnky. :roll:

Proč je vlastně lepší suchý půst? Vždycky jsem si myslel, že se má hodně pít, ať můžu vylučovat jedy.

Ale ono je to asi tak, že se učím hospodařit a tělo se zbavuje nejdřív i špatné vody, což bych mu neumožnil, kdybych pil.

Díky za podporu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

Aj ja držím palce :wink: Hlava bolí - to toxíny dávajú zbohom tvojmu telíčku, takže všetko ako má byť. Kedysi ma pri pôste tiež tá hlava trápila, ono to prejde, neboj.
Zajtra sa k tebe pridávam piatkovou jedničkou :D
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Teď jsem posekal zahradu a celkem jsem se u toho zpotil. Ta tráva voněla ... No hned bych si dal.

Teď před chvílí jsem měl dokonce chuť na krabicové mléko (kdysi jsem ho pívával litry), ale když jsem si ho představil, tak už ho cítím v žaludku, jak mi tam nesedlo. :|

No a hlavně mám chuť na šťávy. Zatím je to jenom o mozku.

Ve kterou denní dobu se začíná jíst? Já si říkám, že ráno stejně nesnídám, v práci to nějak překlepu a začnu odpoledne. (Nebo až v sobotu ráno? hi hi hi)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:No když jsem četl tu vaši diskuzi o půstech, jak jste v lednu 2005 drželi 21 dnů, tak se stydím sem vůbec něco psát. :D Ale každý jednou začínal.
Ale jdi Ty :P . Tady nejsi na zavodech, vzdycky jde jen o to, posunout dal samu sebe, prekonavat svoje hranice, vsechno, co citis jako uspech je uspech :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Teď jsem posekal zahradu a celkem jsem se u toho zpotil. Ta tráva voněla ... No hned bych si dal.
Super, pohyb je dulezitej, podoruje cisteni
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše: Ve kterou denní dobu se začíná jíst? Já si říkám, že ráno stejně nesnídám, v práci to nějak překlepu a začnu odpoledne. (Nebo až v sobotu ráno? hi hi hi)
Nech to na pocitech, myslim, ze neni az tak dulezite kdy zacnes, ale cim zacnes a cim budes pokracovat. U pustu jsem vypozorovala, ze cisteni vpodstate poradne zacne, az pri navratovce. A cisteni vzdycky podporuje ovoce. Takze si zkus dat treba ovocnej den, nebo prinejmensim zacni ovocem a pokus se nejist nic vareneho a nepouzivej zadna koreni a hlavne zadna sul. Zbytecne tim cisteni zbrzdis a mohl by jsi natect.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Radko, díky za podporu a tipy. Zatím pokračuju, je to tak jak jsem si říkal včera, že v pátek neposnídám a do práce si nevezmu ani jídlo ani vodu a najím se až odpoledne nebo večer doma. Mám pocit, že bych to v pohodě zvládl i dál, ale chci začít pozvolna 48 hodin musí napoprvé stačit. >:-)

Jinak je to zatím v pohodě a zatím jenom o psychice. Nejtěžší bylo včera štavit ty hrušky pro manželku. :)

Jídlo jsem chtěl jíst takové, na co mám chuť a samozřejmě raw. Na vařené nemám absolutně chuť. No a chuť mám na meloun, mrkvovou šťávu, broskve.

Tak začnu tím melounem a broskvemi a mrkvičku nechám až na sobotu.

Včera večer před spaním mě párkrát píchly ledviny, jinak noc v pohodě. Několikrát jsem se v noci probudil a bděl si, ale bylo to příjemné bdění. Tak nějak jsem si čistil mozek a probíral všechno možný, nic si z toho nepamatuju. Ono to bylo něco mezi spaním a nespaním.

Dnes ráno jsem si dal pár dechových cvičení na zaradě (bydlíme 30m od lesa, šel z něho nádherný opar, tráva mokrá po nočním dešti) a to byla paráda. Vůbec se mi nechtělo do práce.

Cestou jsem si uvědomil hrůzostrašnou věc. Já jsem jedl a pil naposledy ve středu večer. (:-) To zní úplně děsivě. :roll:

Co děláte proti tomu pocitu v puse? Ta chuť by mě nevadila, to si srovnám s hlavou, ale musím hrozně smrdět. Mám dnes dvě porady, tak si sednu daleko do rohu a těsně před tím vyčistím zuby (stejně mám pocit, že to čištění moc nepomáhá).
Naposledy upravil(a) jarda_b dne pát srp 15, 2008 7:22, celkem upraveno 1 x.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Jo a dneska už mám žízeň. I když. Co je to žízeň? Nutkavý pocit se napít? To se dá potlačit vědomím, tak vlastně nemám žížeň. :P

Jenom suché rty a hnusně v puse.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Jé, já mám krásně fialové rty. :lol:
dvdmchl

Re: Jarda_B

Příspěvek od dvdmchl »

No kdyby to s tebou seklo tak to byla zizen. Fialove rty nejsou moc dobre. Asi bych napoprve nedaval suchy pust. Mozna se clovece radeji napij.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Jarda_B

Příspěvek od jans »

fialové rty nevim, doporučuje se sledovat barvu moči, jestli máš už tak tmavou moč, že přes ni není vidět, tak se fakt radši napij
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Díky za starostlivost. Cítím se v pohodě i 4 patra jsem si teď vyběhnul a v poho. Akorát mě vadí horko a hrozné dusno.

Moč jsem měl naposledy asi včera večer. Barva poměrně tmavá, ale asi žádná hrůza.

Když mě se nechce tady v práci pít tu hnusnou vodu z vodovodu. Doma máme pramen superměkké vody a to je balada. No a já si nevzal s sebou do flašky.

Dobře, dobře, jdu si nabrat hrníček vody. Když se nemá napoprvé sušit. :-)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Fuj ta je hnusná, asi zůstanu jenom u toho čtvrt litru a budu se těšit na MMMEEELLLOOOUUUNNN. Hurá.
Odpovědět