Jarda_B

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Už jsem za půlkou hrníčku a dostal jsem hlad. :roll:

Máme v kanclu pěkné dusno (jak vzduch, šéf to dnes ještě nebyl :-) )
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Kolega vedle mě si stěžuje, že má hrozný hlad. :D

Že bych se mu svěříl, že jsou mezi námí tací, kteří od středy nejedli a nepili (teda to teď porušuju tou hnusnou vodou). >:-)

To by byla blbost, já vím. Ale příjde mě to vtipné. Jak je všechno relativní.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Kolegovi, co má tak strašný hlad, spadla pinzeta pod stůl a jak ji zvedal, tak se bacil hlavou do stolu. :lol:

Je tu veselo.

Teď padla další. "K...., já mám takový hlad, no, ale musím vydržet, je málo hodin." (:-)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Potí se mi ruce. Čtvrt litru vody už mám skoro v sobě. Všichni šli na oběd.
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od svit »

Jardo, ty nepises denicek, to je primo minutnicek :) Ahoj M.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Jarda_B

Příspěvek od jans »

svit píše:Jardo, ty nepises denicek, to je primo minutnicek :) Ahoj M.
mně se to líbí, je to takové akčnější :D
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

rozhovor mých dvou kolegů, čech a slovák
ˇčech: Vy už máte dvě zlata na té vodě, že?
slovák: Nie, tri.
č: Jak to tři?
s: Šak boli dvaja v tom kajaku.

(:-)

Myšlení některých Slováků mě stále fascinuje.

lidi já se těším na meloun, ale mám ještě spoustu práce a vyřizování.
dvdmchl

Re: Jarda_B

Příspěvek od dvdmchl »

odpovedel naprosto spravne a logicky, maji tri zlata a dve vitezstvi a tazatel se ptal na zlata. Takze mysleni odpovidajiciho je v poradku.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

Dovolím si vás opraviť :wink: Máme 3 víťazstvá: Martikán (C1), Kaliská (K1) a bratia Hochšíci (K2). :wink: Takže 4 zlaté medaily a 3 víťazstvá :wink: Som na nich hrdá aj preto, že môj mladší syn je celkom úspešný vodák :P
Štěpánky mi je ľúto, že tak padla. Mala na viac. Ale ten kanál je strašne ťažký. Obdiv všetkým.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Jarda_B

Příspěvek od Renáta »

jarda_b píše:
Myšlení některých Slováků mě stále fascinuje.
Radíš sem aj Slovenky? :mrgreen:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda_B

Příspěvek od epony »

plus jedno striebro :wink: apropos, kolko zlata maju česi? :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Já se musím přiznat, že o tom, jak probíhají OH, nevím vůbec nic, takže netuším, kdo má kolik medailí. :roll:

Jinak včera po cca 44 hodinách jsem ukončil první půst. A bylo to docela v pohodě. Je to jen věc psychiky a nijak mi to nedělalo problémy. Trochu jsem přemýšlel nad tím, co je to vlastně hlad a co žízeň. >:-)

Přemýšlel jsem to dotáhnout do soboty do rána, ale nechtěl jsem bez tréninku tělo zatěžovat. Je potřeba asi postupně.

Ke konci mě pobolívalo u srdce a uzlina na krku, která mě zlobívala kdysi.

No a vrátily se deprese, které zázračně zmizely po první šance před 14 dny. Předpokládám, že to je detox a že zase zmizí (doufám).

Návratovka (jestli je tomu tak dá říkat po takovém pidi půstu) docela v pohodě akorát hrozná chuť na konc. potraviny (čokoláda, pizza a pod), ale odolal jsem a jel jsem na ovoci.

Za ty necelé dva dny jsem vypotil přes pět kg. :mrgreen:

Zítra už se těším na šanku.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Včera u nas byl finanční poradce, který pomáhá vymyslet optimální spořicí plán do budoucnosti a jedna z jeho otázek byla, do kdy tu plánujete být (jinými slovy, kdy plánujete umřít) a moje odpověd 110 let (nechtěl jsem ho šokovat a dávat ještě vyšší číslo) ho dost zarazila, ale jelikož jsem to řekl pevným hlasem a naprosto vážně, tak to musel vzít.

Prohodil na to, že proč ne, že lékařská věda jde stále dopředu a že se třeba i na tu rakovinu něco najde.

Na to já opáčil něco ve smyslu, že s rakovinou si, myslím, poradím líp než lékaři. No a zase byl rozpačitý.

Tož tak včera jsem vynechal naplánovanou jedničku a zítra nevynechám naplánovanou šanku.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

:D Pekna prihoda.
Je sance, ze mu z toho rozhovoru neco v hlave utkvi a po case si na tebe treba vzpomene..... Je zvlastni, ze si lidi obecne zvykli odevzdavat svoji vladu nad zivotem do ruk lekaru, nepocitaji vubec s tim ze maji hlavne svoji silu a zodpovednost...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

No, on potom říkal něco ve smyslu, že kdyby dostal rakovinu, že se staví. Ale je to takové .....

Tak jsme mu řekli, že když bude chtít, rádi mu poradíme. Vždycky se ale musí čekat, až ten dotyčný dozraje a zeptá se sám. Je to ale těžké neradit :D

No přemýšleli jste vůbec někdy nad takovou otázkou? Do kdy byste mohli/chtěli žít?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jarda_B

Příspěvek od buc11 »

jarda_b píše:No, on potom říkal něco ve smyslu, že kdyby dostal rakovinu, že se staví. Ale je to takové .....

Tak jsme mu řekli, že když bude chtít, rádi mu poradíme. Vždycky se ale musí čekat, až ten dotyčný dozraje a zeptá se sám. Je to ale těžké neradit :D

No přemýšleli jste vůbec někdy nad takovou otázkou? Do kdy byste mohli/chtěli žít?
jelikož se spíš přikloním k vynechání, tak nad tím rači nepřemýšlím
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Jako k úplnému vynechání smrti?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jarda_B

Příspěvek od buc11 »

jarda_b píše:Jako k úplnému vynechání smrti?
kdepak, vynechávání jedniček a pod. oddalovačů
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
Ke konci mě pobolívalo u srdce a uzlina na krku, která mě zlobívala kdysi.

No a vrátily se deprese, které zázračně zmizely po první šance před 14 dny. Předpokládám, že to je detox a že zase zmizí (doufám).

Návratovka (jestli je tomu tak dá říkat po takovém pidi půstu) docela v pohodě akorát hrozná chuť na konc. potraviny (čokoláda, pizza a pod), ale odolal jsem a jel jsem na ovoci.

Za ty necelé dva dny jsem vypotil přes pět kg. :mrgreen:

Zítra už se těším na šanku.
Srdce - miva to dost lidi, dobre to neni, ale dobra zprava je, ze pri opakovanych pustech dochazi ke zlepseni, az k uplnemu srovnani (taky jsem to mela)
Uzlina - to je dobre znameni, boli neco, co driv zlobilo, to znamena, ze telo ma stale snahu a silu to resit. Delsi pust to urcite vyresi a pak uz to citit nebudes.
Deprese - ano, mam vysledovano, ze je probiha celkem uspesne i detox psychiky, a to se projevuje ruzne neprijemne. Jedina rada je, prezit - a to se da, kdyz to clovek proziva s vedomim, ze vi, ze je to jen chvilkova zalezitost a nezbytna faze cisteni.

Navratovka - chvalim :P , tak to ma byt, nenechat se zdolat blbostma 8)
Co se tyka dechu, s tim se vicemene neda delat nic. Taky bych kolikrat nejradsi kvuli dechu prerusila pust, protoze nekdy je to celkem mazec, takze k tomu neporadim, ja se pri pustu stranim lidi, protoze vim, ze kolem me je asi super vonavy opar... :?

Byla jsem na dovolene, takze reaguji trosku opozdene...
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

To RadkaS

Díky za komentář, s půsty začínám, tak se spíš učím poznávat tělo a jedu postupně v klidu. Chtěl bych dávat jednou týdně polosuchou jedničku a pak časem jednou měsíčně trojku a jednou ročně něco většího.

Dnes mám polosuchou jedničku a zatím v pohodě.

Taky se snažím stranit lidí, ale občas s někým holt musím jednat.

Ještě mně příjde, že při detoxu to bolí jinak než dřív. Měl jsem 15 let chronický zánět v úponech v obou loktech a teď už půl roku pohoda. Občas to tam ještě trošičku bolí, ale jinak. Dřív to bylo citlivé na dotek, teď to ten dotek spíš zlepšuje. Beru to tak, že se tam pořád uvolňuje svinstvo a tělo ho postupně rozpouští.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:To RadkaS

Díky za komentář, s půsty začínám, tak se spíš učím poznávat tělo a jedu postupně v klidu. Chtěl bych dávat jednou týdně polosuchou jedničku a pak časem jednou měsíčně trojku a jednou ročně něco většího.

Dnes mám polosuchou jedničku a zatím v pohodě.

Taky se snažím stranit lidí, ale občas s někým holt musím jednat.

Ještě mně příjde, že při detoxu to bolí jinak než dřív. Měl jsem 15 let chronický zánět v úponech v obou loktech a teď už půl roku pohoda. Občas to tam ještě trošičku bolí, ale jinak. Dřív to bylo citlivé na dotek, teď to ten dotek spíš zlepšuje. Beru to tak, že se tam pořád uvolňuje svinstvo a tělo ho postupně rozpouští.
Myslim, ze jedes super, staci se poslouchat a ono to pujde, nekdy hur, nekdy lip, ale pujde, pokud budes chtit. Postupne si budes intervaly menit a upravovat podle citu. Neboj, takove ty jakoby zalecene veci Ti pust vyresi, chce to cas, pri delsich pustech se Ti muze stat, ze ty veci pocitis durazne, ale chce to chapat jako ocistu a nebat se toho. Pokud preci jenom dochazi k pochybam, je dobre zkontrolovat moc. Pokud je moc tak tmava, ze skrz ni nevydis tmavou minci /treba desetikorunu/, pak je treba dodat telu vic vody najednou, treba i litr a sledovat, zda moc zesvetla, pokud ano, pokracujes v pustu, pokud by stale zustavala tmava, a mas k tomu bolesti nebo motani hlavy, pak je na miste zvazit ukonceni pustu, protoze doslo k velke koncentraci skodlivin v tele a mohlo by dojit k samootrave, ale musim rict, ze me osobne /ani nikomu v okoli/ se nikdy nestalo, aby byla moc az tak tmava, a ze mi bylo super zle, takze zadny strach
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

No, s tou močí mi to není jasné, jak to děláte u suchého půstu. Já šel dnes naposledy ráno a to byla moč normální, jako každé ráno. Předpokládám, že půjdu symbolicky před spaním a tím to asi bude končit, ale možná se pletu.

A začínám cítit ledviny. Když je cítím, tak mám trochu strach, jestli je půst bez pití OK. :-)

Ale asi jsem si tam nasyslil kameny a teď se s nimi peru. A to jsem byl vždycky příklad pitného režimu. >:-)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Uff, tak si postím a zároveň studuji a plánuji jedlou zahradu, tak mi to nějak nedělá dohromady dobře a mám na to všechno chuť. :roll:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:No, s tou močí mi to není jasné, jak to děláte u suchého půstu. Já šel dnes naposledy ráno a to byla moč normální, jako každé ráno. Předpokládám, že půjdu symbolicky před spaním a tím to asi bude končit, ale možná se pletu.

A začínám cítit ledviny. Když je cítím, tak mám trochu strach, jestli je půst bez pití OK. :-)

Ale asi jsem si tam nasyslil kameny a teď se s nimi peru. A to jsem byl vždycky příklad pitného režimu. >:-)
Tu moc nemusis nijak extremne resit, jen kdyby se ti neco nezdalo, tak si projistotu nacurej do sklenicky a mrkni, jestli neni tmava jak cerny pivo, ale jak rikam, jen, kdyby se ti neco nezdalo a nebo by se Ti zdala v zachodove mise hodne tmava. Mne se to nestava. Je tmavsi nez pri normalnim rezimu, ale ne zas tak, aby me to znepokojovalo. Ledviny jsem taky citila a po jednom dlouhem pustu i pisek vycurala :? a jak se pak ulevilo... uff
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

A jinak to sledovani moci se spis tyka dlouhodobych pustu... si myslim
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Uff, tak si postím a zároveň studuji a plánuji jedlou zahradu, tak mi to nějak nedělá dohromady dobře a mám na to všechno chuť. :roll:
Presne tohle chci taky delat, akorat ze u toho nepustuju, tak snad se k tomu tenhle vikend dostanu. Pak dej vedet, co jsi vymyslel, ja budu rada, kdyz to dame dohromady za par tydnu, je toho moc k nastudovani a k rozhodovani... a preci jenom tam chceme stravit cely zivot, tak at to stoji za to.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Radko,

Přesunu sem to jezírko, začíná se nám to prolínat.

Navrhnout zahradu byla architektova podmínka realizace jezírka, že to chce pojmout koncepčně, ať to jezírko zapadá do celkové zahrady. Říkali jsme si, že to zkusíme, cena za projekt byla zanedbatelná v porovnáním s jezírkem a může se vrátit v úsporách za bagr a přesuny zeminy.

Jsme tomu rádi, protože nás přivedl na lepší tvar jezírka, než jsem měli původně a taky nás donutil zamyslet se nad zahradou a udělat to na jeden zátah.

Ale jinak návrh pro nás nepoužitelný. Na první pohled krásný, ale chodníček vedený metr před česny úlů, končící v plotě, pískoviště na konci zahrady vedle kotce pro psa, ovoc. stromy umístěné skoro v lese a pod nimi záhonky(vše v místech kde ani tráva neroste) a na "lukrativních" místech samé tůje, stříbrné smrky, platany na podélném kmeni ... No prostě jak na hřbitově. :D

Zatím tak probírám různé stromy a keře, které bych chtěl a z jedlého trávníku jsem zatím nesvůj, protože se mi zatím zdá, že se dá jíst jenom pampelišky a jetel a zbytek je spíš koření. Navíc většinu semen neseženu. Už jsem to zkoušel s kopretinou a sedmikráskou a v obchodě mi řekli, že plevele nevedou. :(

Až to dám nějak dokupy tak dám vědět.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Jarda_B

Příspěvek od Michal S. »

Zdar Jardo, taky plánuju založit jedlou lesní zahradu. Co se týče toho trávníku zkus www.plantanaturalis.com. Nevim přesně co v těch trávníkobylinných směsích mají, ale kopretinu můžeš i přesadit a začas jí můžeš mít plnou zahradu a plný zuby. Když se jí daří rozlézá se. Navíc pravidelným kosením 2-3x ročně se ti do trávníku nastěhuje spousta zajímavých kytek přirozenou sukcesí. :wink: :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
Ale jinak návrh pro nás nepoužitelný. Na první pohled krásný, ale chodníček vedený metr před česny úlů, končící v plotě, pískoviště na konci zahrady vedle kotce pro psa, ovoc. stromy umístěné skoro v lese a pod nimi záhonky(vše v místech kde ani tráva neroste) a na "lukrativních" místech samé tůje, stříbrné smrky, platany na podélném kmeni ... No prostě jak na hřbitově. :D
Tak to zasnu :shock: , to by snad i male dite navrhnulo lepe.... No aspon, ze z toho vyslo to jezirko :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
Zatím tak probírám různé stromy a keře, které bych chtěl a z jedlého trávníku jsem zatím nesvůj, protože se mi zatím zdá, že se dá jíst jenom pampelišky a jetel a zbytek je spíš koření. Navíc většinu semen neseženu. Už jsem to zkoušel s kopretinou a sedmikráskou a v obchodě mi řekli, že plevele nevedou. :(

Až to dám nějak dokupy tak dám vědět.
Urcite bych Ti doporucila ten ekokurz, na kterem jsem byla. Je to super a je to neprenosne. Musi se to zazit. Fakt odejdes plnej informaci a pokud se poustis do jedle zahrady, vsechny informace zuzitkujes. Navic, vsechny otazky, co Ti nejsou jasny, Ti Jarda zodpovi a mozna to proberes i se zbytkem kurzu. Je to fakt bomba. Jinak verim, ze to zvladnes i tak, jen to bude trosku dele trvat a hodne veci bude formou pokus-omyl vyselektovana. Rozhodne se tesim, na Tvoje dalsi info.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Jaký ekokurz? To bych si klidně zašel, navíc bych to chtěl vidět v praxi, takhle to bude spousta studia, ale to má taky něco do sebe.

U toho návrhu bylo nejdůležitější, že nás donutil nad tím přemýšlet, příští týden bychom se s ním měli sejít a domluvit další postup. Dím určitě vědět, jak to pokračuje.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:Jaký ekokurz? To bych si klidně zašel, navíc bych to chtěl vidět v praxi, takhle to bude spousta studia, ale to má taky něco do sebe.

U toho návrhu bylo nejdůležitější, že nás donutil nad tím přemýšlet, příští týden bychom se s ním měli sejít a domluvit další postup. Dím určitě vědět, jak to pokračuje.

wwwteckaekozahradyteckacz
My byli v cervnu na kurzu DES. Jsou tam i fotky.
Je to suprovej kurz o permakulture, ale zabavnou formou, muzes se zapojovat do vykladu, budete diskutovat v prubehu vyuky, je to takove zive, vede to clovek, ktery to vsechno v praxi dela, zije to, co kaze :P . Je to drazsi, ale prave proto se tam prihlasuje spousta zajimavych lidi, zaplati si to jen lidi, kteri maji opravdu zajem a na tom kurzu je to znat. Vyplati se tam jit spolu s partnerem, protoze jinak je to neprenosne. Uz to proste vsechno nevysvetlis. Za tech par dni se toho dozvis moc a moc a odneses si hodnotna skrypta, ktera jsou pouzitelna a navic tam Jarda (prednasejici) udelal kus prace a vypsal tam spousty veci, ktere delat nemusel, na zaklade kurzu bych byla schopna si to udelat sama, ale vzalo by to spousty casu a on nam to serviruje pod nos. Jestli jen trochu muzes, fakt bez. Dozvis se, co vsechno se da jist, ktera rostlina je na co, ktera produkuje koreny dusik, ktera je proti hmyzu, ktera prilaka to a odlaka ono, ktera je na to a na ono, nektere kere maji jedle plody v zime, jine uplne brzy na jare. Vpodstate zjistis, ze se daji jist plody ze zahrady temer celorocne, coz je pri vitarianstvi uzasne. Spousta chuti a temer cely rok. Dokonce jsme meli moznost ochutnat na kurzu i kvety, ktere tam kvetly... vyborny!
Myslela jsem, ze se dostanu tento vikend na projekci zahrady, ale nebyl cas. Ovsem, byli jsme na vystave Dum a zahrada 2008 v Lounech a nasli jsme tam lidi, kteri prave prodavaji spousty rostlin, ktere jsme meli moznost na kurzu poznat a jeste dalsi. V zari se k nim urcite chystame, protoze jsme v okoli nemohli nikoho najit. Maji i sladke rostliny, ktere ostrihas jak matu, nasusis, nadrobis na prasek a mas prirodni sladidlo, meli jsme moznost ochutnat cerstve s rostliny a fakt vyborny.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

Navic je tam i zminka o koupacich jezirkach a vzdycky se najde nekdo, kdo uz ho ma vybudovane a nebo ho zrovna buduje, takze tam si urcite bude moznost vymenit informace i s ucastniky kurzu. My, kdyz tam byli tak taky akorat jeden kluk budoval. Mel to vsechno zdokumentovane, poustel nam to na notebooku
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše: U toho návrhu bylo nejdůležitější, že nás donutil nad tím přemýšlet, příští týden bychom se s ním měli sejít a domluvit další postup. Dím určitě vědět, jak to pokračuje.

Tesim se na dalsi info :P
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Jinak tady je jeho současný návrh. Na levé straně obrázku (východě) hraničí pozemek s lesem, jehož větve až stromy zasahují do pozemku.

Tak a teď jsem zvědavý, jestli se mi podaří přiložit obrázek. :D
08-08-04 Jezírko návrh small.jpg
(218.4 KiB) Staženo 606 x
dvdmchl

Re: Jarda_B

Příspěvek od dvdmchl »

Koukal jsem na to jen zbezne, ale to detske piskoviste mi prijde prilis blizko kotce, kompostu, rybnicka a branky. Dal bych ho spise nekam blize travniku, mezi jablon a tresen.
Na tom stavajicim miste mi to prijde jako rizikove misto pro male deti bez dohledu.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

To dvdmchl:
Dík za komentář, to ale není jediná věc, která se mi nezdá. Já zatím pískoviště cítím vedle terasy tam, kde je teď šipka "suché kamenné zídky".

Ale myslím si, že dost dobře nejde vymyslet celou zahradu najednou. Jezírko bude tak velký prvek, že změní atmosféru a ráz zahrady a potom bude člověk umisťovat zahradní domky a pískoviště jinam než teď.

Například já, vždycky cítíl zahradní domek tam, kde jsou včely, architekt mě přesvědčil, že lepší to bude na opačné straně a teď, jak nad tím přemýšlím, tak si říkám, že když se budu dívat z terasy na jezírko, tak radší uvidím les a ne zahradní domek s nářadím.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

jo, jo, je to urcite velky rozhodovani, musi se vsechno zvazit a promyslet. My cim dal dele premyslime o zahrade a travime tam vice casu, tim logictejsi se nam nejake upravy zdaji, aniz bychom to driv jen tusili. Chce to se na tu zahradu naladit a pak to prichazi tak nejak samo.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jarda_B

Příspěvek od Fiona »

Nevim, ale prijde mi ze architekt by ti nemel moc kecat do tvych predstav. Konzultace s nim je jedna vec, samozrejme bych vyslechla i jeho nazor, ale je to tvoje zahrada, a cokoli se na ni zmeni oproti puvodnimu stavu by melo vychazet predevsim z tebe. Architekt mozna lip rozumi architekture, ale zas bych se na tvem miste nepodcenovala. Je spousta veci o kterych toho vis vic nez on, a hlavne vis co a jak citis. Pro nej je to jen design, pro tebe domov :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jarda_B

Příspěvek od Sluníčko »

jojo to pískoviště bych také dala jinam, někam blíže místu, kde budete sedávat, aby děti cítily blízkost rodičů
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne úte zář 02, 2008 13:07, celkem upraveno 1 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

Na piskoviste by melo byt videt z kuchynskeho okna.

Nebo aspon z mistnosti, ktera s kuchyni sousedi . jidelna, obyv. pokoj..

:lol: Ale ve vasem pripade, kdyz planujete nevarit.. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Jarda_B

Příspěvek od Sluníčko »

:D
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

to Fiona:
To už jsem se naučil brát architekty jenom jako zajímavý názor. Kdykoli jsem došel při stavbě ke konfliktu - můj selký rozum vs. odborný názor, tak vždycky, když jsem dal na odporný názor, tak jsem litoval. Ale jsem rád, že jsme toho architekta oslovili, vnesl do toho nový pohled a využijeme a přizpůsobíme některé jeho nápady.

to dgm:
Zajímavý postřeh díky. Tam, kde je naplánované námi, je vidět z OP. No a ono příprava salátu nebo šťavení, taky zabere čas.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

Tak mě včera na hruškách píchl/a sršeň. Odborná literatura tvrdí, že píchnutí od včely je horší a že sršeň je zveličován, protože je větší. Jaká je skutečnost? O včele za pár hodin nevím. Večer se mi špatně usínalo, protože mě to pořád bolelo. V noci když jsem se probudil, tak jsem o tom skoro nevěděl, ale pohyb to zhoršoval a dnes ráno to taky ještě pořád bolí a je to trochu napuchlé.

No a dnes půstík, přestože jsme včera dotáhli HROMADU hrušek. Ty na hraně jsme ale vyšťavili a zbytek vydrží do zítřka.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

Tak jak se mate, rodinko?
Presouvam se radsi podle tve rady sem do denicku. O tech praktikach, co popisujes, jsem slysela uz driv, chodim jeste na jeden web o rodicich a tam do jednoho vlakna, kde jsou prave takove alternativni matky, ktere tohle vsechno taky zkouseji na detech, s dobrymi vysledky, samozrejme. Takze vim, co jsou latkove plenky, ted hrozne moderni, zase na svych detech to mam vyzkouseno z duvodu, ze jine nebyly , lepe receno uz na ty dve ladsi byly nejake prvni papirovky, ale zase jsem mela nakoupene po prvnim ty latkovky.... , potom co je bezplenkovka, spani s rodici, znakovani, co ja vim, co jeste, samozrejme kojeni, noseni misto kocarku, prani ve slizu, ... Tak ja naopak jim zase rikam, ze existuje vitarianstvi, pusty, atd. Kolikrat ty maminky maji doma maleho vitarianka, aniz by tusily, ze neco takoveho existuje, ani si to neuvedomuji , vsechno resi tak prirozene ....
Jinak se mejte moc hezky cela rodina a pozdravuj zenu.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

dgm píše:Tak jak se mate, rodinko?
Presouvam se radsi podle tve rady sem do denicku. O tech praktikach, co popisujes, jsem slysela uz driv, chodim jeste na jeden web o rodicich a tam do jednoho vlakna, kde jsou prave takove alternativni matky, ktere tohle vsechno taky zkouseji na detech, s dobrymi vysledky, samozrejme. Takze vim, co jsou latkove plenky, ted hrozne moderni, zase na svych detech to mam vyzkouseno z duvodu, ze jine nebyly , lepe receno uz na ty dve ladsi byly nejake prvni papirovky, ale zase jsem mela nakoupene po prvnim ty latkovky.... , potom co je bezplenkovka, spani s rodici, znakovani, co ja vim, co jeste, samozrejme kojeni, noseni misto kocarku, prani ve slizu, ... Tak ja naopak jim zase rikam, ze existuje vitarianstvi, pusty, atd. Kolikrat ty maminky maji doma maleho vitarianka, aniz by tusily, ze neco takoveho existuje, ani si to neuvedomuji , vsechno resi tak prirozene ....
Jinak se mejte moc hezky cela rodina a pozdravuj zenu.
Muzes tu uverejnit adresu toho webu? Dekuji
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jarda_B

Příspěvek od dgm »

Radko, to je dlouha histori. Vzpominas, jak zalozil Standa K na MK diskuzi Hlavne nevarit? A jak sem potom zavitala Macik? Diskuze byla po velkych hadkach uzavrena a ted nejspis i smazana ...Tak ja jsem na tom webu taky. Diskuze se jmenuje :
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... upOffset=0, ted tam momentalne probiraji jeszli radsi lino, plovoucku nebo drev. podlahy ... :lol: :lol:
Mozna te bude zajimat, ze jsem tam zalozila vlakno Pust, hodne holek si na Standu pamatuje a divi se, ze ta diskuze tam skoncila, mohly se dozvedet vic. Kdyz jsme se tam v At. Parent. zacaly bavit o pustech a syrove strave, bylo tech informaci tolik, ze jsem zalozila vlastni vlakno :
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... upOffset=0
O te same diskuzi - AP - jsem psala i v poslednim svem prispevku v Energie potravin.
Ted si dokonce pridaly na svuj vlastni web AP odkaz i na vitarian.cz v casti Zdravi nemoci
http://www.attachmentparenting.estranky.cz/
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

dgm píše:Radko, to je dlouha histori. Vzpominas, jak zalozil Standa K na MK diskuzi Hlavne nevarit? A jak sem potom zavitala Macik? Diskuze byla po velkych hadkach uzavrena a ted nejspis i smazana ...Tak ja jsem na tom webu taky. Diskuze se jmenuje :
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... upOffset=0, ted tam momentalne probiraji jeszli radsi lino, plovoucku nebo drev. podlahy ... :lol: :lol:
No tak to je uzasny, zrovna tohle ted resim.... jakou podlahu si dat na podlahove vytapeni :P , tak to se mrknu, diky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jarda_B

Příspěvek od RadkaS »

Jo,jo, jinak si na tu "kauzu" se Standou pamatuju :P . Jsi sikulka, ze takhle siris osvetu :P
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Jarda_B

Příspěvek od jarda_b »

dgm píše:Tak jak se mate, rodinko?
Presouvam se radsi podle tve rady sem do denicku. O tech praktikach, co popisujes, jsem slysela uz driv, chodim jeste na jeden web o rodicich a tam do jednoho vlakna, kde jsou prave takove alternativni matky, ktere tohle vsechno taky zkouseji na detech, s dobrymi vysledky, samozrejme. Takze vim, co jsou latkove plenky, ted hrozne moderni, zase na svych detech to mam vyzkouseno z duvodu, ze jine nebyly , lepe receno uz na ty dve ladsi byly nejake prvni papirovky, ale zase jsem mela nakoupene po prvnim ty latkovky.... , potom co je bezplenkovka, spani s rodici, znakovani, co ja vim, co jeste, samozrejme kojeni, noseni misto kocarku, prani ve slizu, ... Tak ja naopak jim zase rikam, ze existuje vitarianstvi, pusty, atd. Kolikrat ty maminky maji doma maleho vitarianka, aniz by tusily, ze neco takoveho existuje, ani si to neuvedomuji , vsechno resi tak prirozene ....
Jinak se mejte moc hezky cela rodina a pozdravuj zenu.
Ono latkovky a latkovky je rozdíl, začínali jsme s klasikou a teď jedeme na vícevrstvých a je to obrovský rozdíl. Jinak ostatní netradiční metody děláme tak přirozeně. Na znakování jsme narazili náhodou už před narozením (ale žena je surdoped, tak kdo ví, jestli bychom neznakovali i bez toho), spani s rodiči, to máme vlastně taky. Vyrobil jsem naši postel a jeho postýlku stejně vysoké, takže může kdykoli k nám, šátek máme taky (což je na malé dědině na severní Moravě dost úlet), ale kočátek máme taky :-) Moc to ale něšíříme, protože už tak jsme všude za exoty a to včetně rodiny (no tam možná hlavně).

Praní ve slizu neznám, budu muset zagooglovat.
Odpovědět