Veri

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

kveta píše:veri, to je krasa, blahopreju. nevedela jsem ze mas blog, uz jsem si cast precetla. doufam, ze se tu obcas objevis, a co k.winky? jeste se s ni vidas? jestli jo, tak ji moc pozdravuj. po dlouhy dobe jsem navstivila jeji blog a uz tam delsi dobu nenapsala. mam z tebe veri velkou radost. opravdu jsi hodne vyrostla. preji ti a tvym blizkym jen to nej nej nej.. a hodne slunicka lasky a ovoce..
s winky se uz moc nevidam, obe travime spostu casu s nasimi ovocnymi chlapci, mame svoje aktivity a nejak se nestihame. ale brzo budeme spoluzacky kvuli tomu dalkovemu studiu, takze se uvidime kazdy tyden v uterky ve skole :)
objevit se tu obcas urcite objevim, uz kvuli vam lidickam tady, protoze vase prispevky si rada prectu, i kdyz nestiham vsechny. a urcite se nekdy uvidime na nejakem srazu, i s tebou kvetko (at uz v tropech nebo v cr).
mimochodem - uz jsem ochutnala durian a jsem dalsi spokojeny konzument >:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Jiz mam objednanou ovocnou freshbedynku na utery, tak se tesim.
jee a ja ti ji vlastne v utery dovezu - budem jezdit spolu s filipem, tak v utery ahoj :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Pavluška píše:Také veri gratuluju. Je to optimistické. Líbí se mi na blogu úvodní foto - čekala jsem, že píšeš z Afriky. :))) Ať se všechno daří!
z afriky zatim ne :) tu fotku jsem nasla kdysi davno na googlu, kdyz jsem snila o dovolene v tanzanii. no a nejak se mi zalibila, tak jsem si ji ulozila a jako jedna z mala prezila velky pocitacovy uklid, tak jsem ji pouzila na blog :wink: citim, ze do afriky se jednou podivam, jen ten cas jeste neni tak blizko :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše:Ahoj Veri. Prožetl jsem si tvé příspěvky na blogu. Energie z nich přímo čiší. :)
Tak přeju ať se síla z léta přeleje i do podzima a pomůže přes zimu.
Jinak jsem v Ekvádoru kromě jedné nohy také skoro celou hlavou. :)
Tak to jsem rada. Budes nejak komunikovat nebo az se vratis? (pokud se vratis..? :) )
nasel sis tam tu raw komunitu? urcite to pises v blogu, ale nejak jsem nemela cas to tam prolezt :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

veri píše:
Sitar píše:Jiz mam objednanou ovocnou freshbedynku na utery, tak se tesim.
S mangem, ze jo? :lol: >:-)
Jasně že s mangem. Co by to bylo za ovocnou bedýnku bez manga, když v kombu je. Jak nespravedlivé by to bylo. ;-)
Ten den se nám sejdou doma bedýnky dvě, jedna od vás a jedna z Toulcáku. Poslední dvě z Toulcáku byly nic moc (dost nahnilých cibulí a jablek), tak snad se to zase vrátí do správných kolejí.

Tedy v úterý naviděnou.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

No tak to od nás nahnilou nedostaneš :) V úterý se těším!
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Veri

Příspěvek od kveta »

veri píše:
kveta píše:veri, to je krasa, blahopreju. nevedela jsem ze mas blog, uz jsem si cast precetla. doufam, ze se tu obcas objevis, a co k.winky? jeste se s ni vidas? jestli jo, tak ji moc pozdravuj. po dlouhy dobe jsem navstivila jeji blog a uz tam delsi dobu nenapsala. mam z tebe veri velkou radost. opravdu jsi hodne vyrostla. preji ti a tvym blizkym jen to nej nej nej.. a hodne slunicka lasky a ovoce..
s winky se uz moc nevidam, obe travime spostu casu s nasimi ovocnymi chlapci, mame svoje aktivity a nejak se nestihame. ale brzo budeme spoluzacky kvuli tomu dalkovemu studiu, takze se uvidime kazdy tyden v uterky ve skole :)
objevit se tu obcas urcite objevim, uz kvuli vam lidickam tady, protoze vase prispevky si rada prectu, i kdyz nestiham vsechny. a urcite se nekdy uvidime na nejakem srazu, i s tebou kvetko (at uz v tropech nebo v cr).
mimochodem - uz jsem ochutnala durian a jsem dalsi spokojeny konzument >:-)
aha, veri, neni cas, to znam.. tak to je parada ze se s k.winky uvidit ve skole. mam radost ze se ji dobre dari a ma jako ty ovocnyho pritele. ono, precejenom, ve dvou se to lepe tahne.

jsem rada ze sem obcas skocis, i kdyz jsi dost vytizena. a uz se moc tesim na nase setkani at uz je to kdekoliv. preju at ti/vam ty tropy brzy vyjdou.

krasa jasa (:-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Bedýnka krásně vypadá a krásně voní, jen tak dál. Švestky jsou luxusní, dětem moc chutnají. Zbytek ochutnáme zítra.

Moc Ti to slušelo.

Tak příští týden na Harmonii čus.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Bedýnka krásně vypadá a krásně voní, jen tak dál. Švestky jsou luxusní, dětem moc chutnají. Zbytek ochutnáme zítra.

Moc Ti to slušelo.

Tak příští týden na Harmonii čus.
To jsem mooc rada, ze se bedynka libi a i chutna! :)
Mas krasne deti, plne radosti..
za tyden ahoj :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Moc vás všechny zdravím, jen se chci podělit o radost. Letošní Harmonie byla uuužasná! Vita jídlo frčelo a my si to moc užívali. Sice jsme za tmy do areálu přijížděli a za tmy odjížděli, takže jsme tři dny neviděli sluníčko, moc jsme nespali a v klidu nejedli, ale i tak jsme zářili a užívali si to! (že? :lol: )
Hoodně letěly fresh drinky z ovoce, místy náš mixovací master nestíhal mixovat, ale vždycky to měl pod kontrolou :wink:
Děkuju moc všem za pomoc a za to, jak úžasný tým jsme vytvořili :)

Ráda jsem viděla i tebe, Sitare :) A Awo, co ty? Na tebe jsem se moc těšila, ale asi jsi měla něco jiného krásného co dělat, viď? :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

veri píše:Moc vás všechny zdravím, jen se chci podělit o radost. Letošní Harmonie byla uuužasná! Vita jídlo frčelo a my si to moc užívali. Sice jsme za tmy do areálu přijížděli a za tmy odjížděli, takže jsme tři dny neviděli sluníčko, moc jsme nespali a v klidu nejedli, ale i tak jsme zářili a užívali si to! (že? :lol: )
Hoodně letěly fresh drinky z ovoce, místy náš mixovací master nestíhal mixovat, ale vždycky to měl pod kontrolou :wink:
Děkuju moc všem za pomoc a za to, jak úžasný tým jsme vytvořili :)

Ráda jsem viděla i tebe, Sitare :) A Awo, co ty? Na tebe jsem se moc těšila, ale asi jsi měla něco jiného krásného co dělat, viď? :)
Verunko, ve čtvrtek a v sobotu jsem se tebe chodila koukat...v reálu ti to moc sluší, ale působila jsi na mě jako takový stydlík. Jablečný dortík je opravdu dobrý, jsem ráda, že na mně zbyl ten s kokosovým posypem a ne s banánovými kolečky. :lol: Prosím jukni ke mně do deníčku. Zítra napíšu víc na freshness.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Awo, stydlin nejsem, jen si drzim zdravy odstup, to uz jsem se naucila. Stydlin jsem byla pred par mesici, a to bych nic jako tady delat nemohla.. Jinak me mrzi, ze ses neozvala, na prestavky pro nas prostor byl, kdyz nekdo chtel, a to ja bych chtela :) Ale nebyla to posl.prilezitost, tak priste ;)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Veri

Příspěvek od mira »

Na fotečkách s rajským menu jsi z chodů skvoucích nejvíc k sežrání.
Myslel jsem, že dnes už do spíže nevkročím a hle, již jdu a dvířka
vrzly potemnělou küche.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od Panda »

mira píše:...Myslel jsem, že dnes už do spíže nevkročím a hle, již jdu a dvířka
vrzly potemnělou küche.
Klika cvakla, dvéře vrzly,
Míra vchází do dveří.
Banánů trs hle tu leží,
a za chvíli - už není! :shock:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Ó pánové, toť pro mne velká pocta,
snad nemluví z vás frťan jablečného octa.

A co nového se u vás děje?
Taky bílé závěje?

Můj ret fialovou barvu má,
když chladný vzdych na Prahu sedá.

Basníka však v sobě nehledám,
jelikož kdo nehledá, toho si to najde! :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Veri

Příspěvek od mira »

Mne nikoliv. Bývám znamenitě ukryt za hranicí dřev, nimiž se oháním
a plaším nejen vše éterické, chmury, dokonce i velmi smělý hmyz, jenž nyní
na čas utichl, aby se mohl z jara opět zaskvět svými letovými schopnostmi,
nad kterýmiž mnohdy zcela vyčerpán potleskem, nepřestávám žasnout.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri,
jablečný sen delikátní. Snědl jsem ho celý, jen co jsem dorazil domů po cvičení aikida. Pochvalu jeho štvořiteli. A s těma švestkama to byl rovněž výborný nápad. David když je viděl, hned žadonil. Snědl jich asi 10 a i holky si daly. Palačinku testnu až zítra, tak se těším.

Včera jsem dělal sushi s hořkou láskou, kterou jsem ale krapet pozměnil. Někdy to sem někam hodím.

Dobrou noc.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Těší mě, že sis s rodinkou pochutnal, ten, kdo splácal sen dohromady, jsem byla já, ale recept spáchal jiný kouzelník :)
Bedýnka se snad taky líbí, užijte si meloun a určitě dej vědět, co palačinka :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Polovinu palačinky jsem měl před chvílí k obědu a musím říci, že je to geniální, i ten ovocný salát k tomu. Ke snídani jsem měl kus toho žlutého melouna a několik švestek. Poezie.

Prosim Tebe, suroviny na tu palačinku a ovocný salát jsou taky všechny bio?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Prosim Tebe, suroviny na tu palačinku a ovocný salát jsou taky všechny bio?
bio ne, ale tvořila jsem to s láskou, to je milá kompenzace :) ta placka je čistě z banánů, ty bio nejsou, pak je tam mák, kokos - ty jsou bio. a to je až na nějaké koření všechno :) takže si myslím, že tak min70% váhy je bio :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

veri píše:
Sitar píše:Prosim Tebe, suroviny na tu palačinku a ovocný salát jsou taky všechny bio?
bio ne, ale tvořila jsem to s láskou, to je milá kompenzace :) ta placka je čistě z banánů, ty bio nejsou, pak je tam mák, kokos - ty jsou bio. a to je až na nějaké koření všechno :) takže si myslím, že tak min70% váhy je bio :)
Dobře, díky. Teď jsem dojedl druhou půlku a mám plný břicho. V podstatě se jedná o dvě hlavní jídla, což je potěšující.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Hm, tak si rikam, nafotit... ale co ted, kdyz uz jsi to vsechno zblajznul?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Veri

Příspěvek od Pavluška »

dgm píše:Hm, tak si rikam, nafotit... ale co ted, kdyz uz jsi to vsechno zblajznul?
to teda. Nestačím zírat. Palačinka z banánů......................... :P :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

dgm píše:Hm, tak si rikam, nafotit... ale co ted, kdyz uz jsi to vsechno zblajznul?
http://www.freshbedynky.cz/jidla/
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Veri

Příspěvek od Pavluška »

mňam :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Veri

Příspěvek od mira »

dgm píše:Hm, tak si rikam, nafotit... ale co ted, kdyz uz jsi to vsechno zblajznul?
Prst do krku a spoušť. Blyl by pestrý obrázek a členství v klubu gestikulujícího tlustokožce. :idea: :roll:
Naposledy upravil(a) mira dne stř říj 21, 2009 19:49, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Veri

Příspěvek od mira »

Dal bych si to všecko, ale metropole vzdálená jest.
Všeho s mírou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

mira píše:
dgm píše:Hm, tak si rikam, nafotit... ale co ted, kdyz uz jsi to vsechno zblajznul?
Prst do krku a spoušť. Blyl by pestrý obrázek a členství v klubu gestikulujícího tlustokožce. :idea: :roll:
Miro :shock: :shock: ty romaticky poeto :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Veri, fakt lakave, pokud by jednou Filip (a ty) expandoval do Brna, rada bych na necem takovem spolupracovala ...
A ty fotky z veletrhu - krasa.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Expandovat (my :mrgreen: ) asi jednou budem, treba brzo treba pozdeji, takze je dobre to vedet, diky moc dgm, klidne ale muzes prijet i do prahy, budeme mit jeste jednu velkou akci pred vanoci, velmi podobnou harmonii, takze pokud by ses chtela stat soucasti tymu, jsi vitana! :)
Jsem rada, ze se fotky i jidla libi, to zahreje u srdicka :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

veri píše:Awo, stydlin nejsem, jen si drzim zdravy odstup, to uz jsem se naucila. Stydlin jsem byla pred par mesici, a to bych nic jako tady delat nemohla.. Jinak me mrzi, ze ses neozvala, na prestavky pro nas prostor byl, kdyz nekdo chtel, a to ja bych chtela :) Ale nebyla to posl.prilezitost, tak priste ;)
Vnímala jsem to neverbálně, ano byla tam směsice více věcí, které jsem viděla. Téhle oblasti se věnuji cíleně, protože to potřebuji, jsem často mezi cizinci nebo jinak handicapovanými (neslyšící, autisté...) a dostanu přesnější a pravdivější informace než při slovním projevu. Ten odstup jsem tam viděla, přesněji bych označila jinak, ale to je dáno hodnotami.
Já však neměla takový prostor, jak by se zdálo. Taky je to dáno i mnou, mým rozhodnutím. V Praze budu určitě častěji, ráda se sejdu, můžu ti poslat mobil do SZ nebo ty mně můžeš dát svůj a najdeme pro obě nějaký časový úsek.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

awa píše:
veri píše:Awo, stydlin nejsem, jen si drzim zdravy odstup, to uz jsem se naucila. Stydlin jsem byla pred par mesici, a to bych nic jako tady delat nemohla.. Jinak me mrzi, ze ses neozvala, na prestavky pro nas prostor byl, kdyz nekdo chtel, a to ja bych chtela :) Ale nebyla to posl.prilezitost, tak priste ;)
Vnímala jsem to neverbálně, ano byla tam směsice více věcí, které jsem viděla. Téhle oblasti se věnuji cíleně, protože to potřebuji, jsem často mezi cizinci nebo jinak handicapovanými (neslyšící, autisté...) a dostanu přesnější a pravdivější informace než při slovním projevu. Ten odstup jsem tam viděla, přesněji bych označila jinak, ale to je dáno hodnotami.
Já však neměla takový prostor, jak by se zdálo. Taky je to dáno i mnou, mým rozhodnutím. V Praze budu určitě častěji, ráda se sejdu, můžu ti poslat mobil do SZ nebo ty mně můžeš dát svůj a najdeme pro obě nějaký časový úsek.
Awo, co si vnimala u mne, mohu-li se zeptat. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

To, že jsi reálný mnohem milejší a sympatičtější než virtuální. Net dost zkresluje skutečného člověka. Není ani trochu důležité, co si myslím já, ale co si o sobě myslíš ty sám. :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

awa píše:To, že jsi reálný mnohem milejší a sympatičtější než virtuální. Net dost zkresluje skutečného člověka. Není ani trochu důležité, co si myslím já, ale co si o sobě myslíš ty sám. :D
Ano, ano, ale kdyz tohle se tak hezky cte.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Ahoj Veri, mohl bych si prosím objednat na toto úterý český talíř a dva jablečné sny k odběru odpoledne v Biotrendu?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Si piš m:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Výborně, mám radost. Plněný papriky jsou asi jediný vařený jídlo, co mi nikdy nechutnaly, ale na tyhle se těším.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Pro Tebe i pro Filipa: český talíř vynikající. Sedl mi víc, než ten slovenský. Přišel mi totiž lehčí, ale jinak chutné byly oba. "Rýže", přeliv, papriková náplň i zeleninový salát samostatně delikátní a dohromady úplný koncert. K večeři mi opět stačila půlka, takže druhou půlku si dám k zítřejšímu obědu. Jen tak dál. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Pro Tebe i pro Filipa: český talíř vynikající. Sedl mi víc, než ten slovenský. Přišel mi totiž lehčí, ale jinak chutné byly oba. "Rýže", přeliv, papriková náplň i zeleninový salát samostatně delikátní a dohromady úplný koncert. K večeři mi opět stačila půlka, takže druhou půlku si dám k zítřejšímu obědu. Jen tak dál. ;-)
Ooo, no teda, děkujem :D Příští týden havajský a thajský talíř :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

veri píše:
Sitar píše:Pro Tebe i pro Filipa: český talíř vynikající. Sedl mi víc, než ten slovenský. Přišel mi totiž lehčí, ale jinak chutné byly oba. "Rýže", přeliv, papriková náplň i zeleninový salát samostatně delikátní a dohromady úplný koncert. K večeři mi opět stačila půlka, takže druhou půlku si dám k zítřejšímu obědu. Jen tak dál. ;-)
Ooo, no teda, děkujem :D Příští týden havajský a thajský talíř :D
Už těším až zavítám. Sice se mi zdá, že v hodně jídlech vždycky najdu nějakou tu brukvovinu, ale to je nepodstatné-však to nemusím jíst. Jablíčkový sen je dobrý a těším se, že se objeví i něco z červené řepy. Viděla jsem z malých bulviček udělané růže a bylo to nádherné. Jo, a právě jen ty růžičky jsem snědla, bylo to u ozdoba u rautu ke steakům.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

awa píše:Už těším až zavítám. Sice se mi zdá, že v hodně jídlech vždycky najdu nějakou tu brukvovinu, ale to je nepodstatné-však to nemusím jíst. Jablíčkový sen je dobrý a těším se, že se objeví i něco z červené řepy. Viděla jsem z malých bulviček udělané růže a bylo to nádherné. Jo, a právě jen ty růžičky jsem snědla, bylo to u ozdoba u rautu ke steakům.
Awi, jsi vitana u nas v ovocnem byte kdykoli budes chtit a my budem doma :lol: , prichystame ti libovolne velkou misu jablicek nebo cehokoli si budes prat :) staci mi treba zavolat, moje cislo najdes na webu rajchuti.cz v kontaktech nebo napsat soukr.zpravu/mail...
ale nezda se mi, ze bychom pouzivali nejak ve vyraznem mnozstvi brukvoviny, natoz ve vsech jidlech..mne totiz taky moc nejedou a na slozeni naseho menu mam tak trochu vliv :mrgreen: , takze brukvoviny v nem stlacuji na minimum :lol:
p.s. z repy delame odededneska novo variantu sushi :wink:
takze se ozvi kdykoliv budes chtit :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri, ještě k bedýnce, co ty papričky? Vždyť to pálí jak čert. Nerad něco vyhazuji, tak jsem včera jednu snědl a spálil si jazyk. Pravda, dnes ráno na záchodě už to tolik nepálilo. ;-)

Ale všiml jsem si, jak jazyk krásně zčervená, bílý povlak úplně zmizel, alespoň na nějakou dobu.

Moc prosím, mohly by být v bedýnce přespříští týden broskve? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

jardoooo, biobroskve jsou v zime tabu, zvlast pro nase milovane bedynky - 100kc/kg je pro nas fakt moooc :wink:
(jaks to myslel s temi chilli? vzdyt is, na co se chilli papricky pouzivaji a ze jsou jen tak na chroustani moc silne, ne? :lol: )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

veri píše:jardoooo, biobroskve jsou v zime tabu, zvlast pro nase milovane bedynky - 100kc/kg je pro nas fakt moooc :wink:
(jaks to myslel s temi chilli? vzdyt is, na co se chilli papricky pouzivaji a ze jsou jen tak na chroustani moc silne, ne? :lol: )
Co se dá dělat, ale díky za info.
Na co se tedy ty papričky nejlépe hodí? Moc zkušeností s nimi nemám.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

Verunko,
díky. Já vidím květák, řeřichu a spol. a bohužel i banány a mořské řasy a ohrnuju pysky. Se stydím. :oops: Víš, ani nevím, proč to tělo nechce. Před vita jsem to všechno jedla. Neznamená to, že vůbec neochutnám, ale když si můžu vybrat, tak bez. Já bych snad nejradši jedla jen jabka. Vlastně to tak i vypadá. To ostatní jen uzobnu pro zpestření v rámci společenských akcí. No, asi jsem budoucí kandidát brethariána...čico :lol: . Já ani nemívám hlad. No, moc se tady nebudu ventilovat, ještě budu kazit morálku a nevhodný příklad nepestrého jídelníčku.
Do Prahy bych určitě měla jet v nejbližší době, musím zaregistrovat nějaké výrobky na ministerstvu zdravotnictví a pak kongres k wellnessu. Předběžně to je 8.12. a 10.12., ale ještě s předstihem upřesním, teda zavolám.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

Sitar píše:
veri píše:jardoooo, biobroskve jsou v zime tabu, zvlast pro nase milovane bedynky - 100kc/kg je pro nas fakt moooc :wink:
(jaks to myslel s temi chilli? vzdyt is, na co se chilli papricky pouzivaji a ze jsou jen tak na chroustani moc silne, ne? :lol: )
Co se dá dělat, ale díky za info.
Na co se tedy ty papričky nejlépe hodí? Moc zkušeností s nimi nemám.
Já tu malou někdy samotnou sním, pač ta palivost má své kouzlo,ale cítím to jako extrém pro tělo. Zkus překopírovat ten samý dotaz ke Květě do deníčku. Jí je s Mangem často. Uvidíš, co napíše.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Jasně, asi do nějakého zeleninového salátu. Okurky, rajčata, papričky, asi bez jader, že?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

Sitar píše:Jasně, asi do nějakého zeleninového salátu. Okurky, rajčata, papričky, asi bez jader, že?
Saláty nedělam. Jím na styl hlodavce. :lol: Sním tu okrasnou minifeferonku, bez peciček, na ex..a hned je mi tuze horko, lepší než kamna. Ale psala jsem není to moc často. V létě vůbec.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Veri

Příspěvek od kveta »

sitare, chilli papricky jsou ruznych druhu a ruzne palivosti. mezi ty nejpalivejsi patri asi ta, co si dava awa, paricka mrnava mini.

malo kdo jako awa, rad a nebo je i schopny jist palive chilli jen tak samotne, navic celou najednou. videla jsem jednou v televizi porad, kde dosti lidi s touto oblibou se vselijakymi moznymi chilli krmili, a malokdo dokazal snist celou, ale byli i takovi co jich snedli i par. jeste zajimave, ze to byli skoro vyhradne muzi.

uz jsi zjistil, ze mono ti nejede (chilli), a tak nasekej na malinke kousicky, bacha budes mit tu palivost na prstech, nestrkat do oci, to silene pali, daji se

pouzit rukavice. a chilli jde jinak se vsim, zkousej a najdi si s cim ti nejvic chutna. pred lety zacala byt popularni v cokolade. ja a mango ji jime hlavne jen s okurkou nebo rajcetem ci okurkou a rajcetem, on si dava i avokado. obcas kdyz i toto ovoce odstavnujeme taky odstavinime i chilli, mango ji do ty okurky prekrojenou napul zasune, je to moc dobry.

chilli jime hlavne v zime, v lete prirozene na ne oba ztracime chut. me zahrejou jen na kratkou dobu, pak je mi jeste vetsi zima nez predtim. jinak jsem ji sama nikdy neholdovala, ale od ty doby co bydlim s mangem, ktery si na nich rad uz delsi dobu pochutnava, jsem taky dostala pri ty vuni chut a zkusila a chutnalo tak si taky pochunavala, ale jen dve zimy, letosni australskou zimu jsem na ne vubec chut nemela, i kdyz mango si daval a vonely mi moc krasne, takze uz je jen inhaluju.

awi, mas to proste tak zarizeny, to tvoje papani, a je bezva, ze jis co ti vyhovuje. sikulka. rikala jsem o tve jablickove lasce mangovi, a on na to, ze davno, uz nevi kde, a nebo jsem zapomela ja? kde to cetl, ale pry je nekde psano, ze zije/la? nejaka pani, ktera zila ctyricet let jen na jablkach. no, druhu jich je prehrsel, nas tatik znal kazdou jablon v okoli (skalna) a ty nejlepsi jablka si od zahradnicku objednaval po lbedynkach na zimu. skadovalo se v loznici kde jsme s brachou spali a to protoze se tam netopilo, a vonelo to tam jak v rajsky zahrade. taky jsem od narozeni byvala velkou milovnici jablicek. od ty doby co ziju pod jiznim krizem a v jinem podnebi, miluji ze vseho nejvic ovoce tropicke a i dkyz jsem jablinecka nikdy uplne neopustila, chut na ne se pomalu ale jiste snizuje. v lete si na ne ani nevzpomenu, ale v zime si obcas to jablko OPRAVDU CHCI dat.

veri, blahoprejji k uspechum, mam radost, ze se pri veletrhu v praze nejvice prodavali ovocne napoje, i kdyz ja osobne bych si je nekoupila, nebot nejsou stopro ovocne. taky souhlasim s awou ze to vase menu taky neni az tak moc ovocny. a stopro ovocny snad ani jedno. prekvapila me sul, ty omacky tamari a spol, a taky ze jste nemeli pri sahani na jidlo rukavice, tady by vam to neproslo. je to tak, jiny kraj, jiny mrav. fandim vam, jste v zacatcich a urcite z vlastnich zkusenosti budete vas biznis zdokonalovat ke spokojenosti zakazniku.

pozdravuj k. winky (jinak nevim zda vi, ze v angl. winky je slang pro muzske prirozeni.) (:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

Můj dědeček několikrát do roka (babička si předpěstovávala sazeničky už v zimě) mlel ty mini chilli papričky, když v náhrdelnících nad kamny doschly. Pokaždé bulel, slzel, smrkal... a já většinou s ním, byli jsme prima dvojka. Pořád spolu. Jsem zvyklá sníst jednu divokou z nostalgie, která pak hřeje i tělesně.
Letos nebylo tolik jablek jako obvykle, zato tuny švestek. Nechávala jsem je na stromě trochu zasychat a pak byly al dente.
Je možné, že potřeba některého typu potraviny je dána krom vnitřního prostředí i klimatem, kde žiju. Citrusy nemusím, ani ty bio, ty jen tak ďoubnu, nedojídám. Na začátku května mě čeká zkušennost s teplým klimatem (+ spoustou slunce, barev a světla) tak kolem třicítky. Tak se nechám překvapit, jak se to vyvrbí.

Co se týká rukavic, tak to u nás nemá skoro nikdo. Snad jen jednou jsem to viděla v Plaze v Plzni na rukou jednoho klučiny z fastfoodu. No, hygiena je jedna věc, libé pocity druhá. Tak nějak mi to připomnělo nemocnici a výtěry, víte kde. Zajímalo by mě, jestli šéfkuchaři s Michelinskými hvězdičkami pracují taky v rukavicích. Pochybuju. V rukavicích se pracuje špatně.V rukavicích se kulinářské výtvory deklasují na odvedenou proceduru. Kouzlo vyprchalo.
Hygiena lpí na rukavicích, místo aby lpěla na dobře umytých rukách. Jenže to se špatně kontroluje.
Odpovědět