Veri

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Veri

Příspěvek od veri »

Ráda bych rozšířila vaše řady, i když ne dnes ani zítra, tak snad do konce léta. Takže tenhle deníček bude mít zatím jen informativní charakter, zvláště pak co se týká otázek, na které jsem na fóru nebo i u klasických (a dokonce ani alternativních) lékařů nenašla odpověď, proto je vám - zkušeným vitariánům (které mimochodem moc obdivuji), chci položit...

Tak prvně by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost s vitariánskou stravou v souvislosti s tinnitem (pískání a všelijaké jiné zvuky v uších), pokud strava pomohla, za jak dlouho. Mám přečteného Walkera a v jedné z jeho knih byla zmínka o ušních problémech, ale blíže nespecifikovaných, proto se ptám konkrétně. Slyším naprosto normálně, ale odmalinka (je mi 16) trpím na záněty středního ucha, po posledním zánětu jsem chytla tinnitus...

Nejhorší na tom je, že člověk se s takovými problémy smíří a pak si jich nevšímá... Klasičtí lékaři říkají, že důvody pro tinitus jsou různé - pozánětové bakterie (podle mě nesmysl, mám to už rok), podtlak v uchu (nechápu jak by tam mohl vzniknout, zkuste mi to osvětlit).
Irisdiagnstik přišel s nápadem, že to je od páteře a kolem krčních obratlů usazených toxinů (tomu bych i věřila, ale po roce pití čajů jsem taky nezaznamenala žádnou změnu - asi bodejť při stejné stravě).
Doktorka celostní medicíny měla odpověď vcelku důvěryhodnou - usazeniny ve střevech, ale řešení žádné, o klystýru ani o HCterapii se nezmínila (ačkoli by na tom sama vydělala, provádí se to u ní)...

A druhá otázka je, jak přesně jste začli, jestli pouze syrouvou stravou, ze dne na den (to je jedno jestli jste vydrželi, zajímá mě spíš, jak dlouho jste vydrželi po přejití ze dne na den) nebo postupným zvětšování objemu syrové stravy v jídelníčku. A nebo jste začli ze dne na den s detoxikací a pak už jste se drželi (věřím tomu, že bez výplachů je zdravá strava víceméně neefektivní, střevo se asi samo stravou nevyčistí, nevím, kdyžtak se mnou nesouhlaste :)

No, pokud jste se proklovali až sem, tak mi snad odpovíte :)
Ještě pár informací o mně - je mi 16, druhým rokem vegetarián (s přechodem žádné problémy, neměla jsem chuť k masu, teď vyloženě nechuť), mlíko nepiju, vajíčka nejím (maximálně v koláči, no :), jogurty vyjímečně s vločkami, to samé sýry - vyjímečně. Jako hodně lidí mého věku - problémy s pletí a již zmíněný tinnitus. Nadváhu nemám, jsem v normě :)
Vitariánství zdar, zatím jen z vnějšku :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Veri, vitej :)

Dlouho jsem hledala odpovedi jak by se dal resit tinnitus, ma ho kamarad a dost mu to drasa nervy. Doktori mu rikaji ze je to nelecitelne, on to ma z mnohacetnych padu pri paraglidingu. Nakonec jsem objevila zajimavou mensi pasaz o tinnitusu v knize od Dr. Kelleyho o leceni rakoviny. Nevim jak jsi na tom s anglictinou, kdyztak bych ti mohla sem dat odkaz anebo z toho udelat mensi vycuc. Pochybuju ze by se to vylecilo samotnou vita stravou, to asi ne, ale urcite se to nezhorsi, uz jen proto ze ti diky ni prestanou hrozit ruzne zanety. Snad, mozna by mohl pomoct delsi pust, ale to je vhodne delat az ve vyssim veku (okolo 20) a az po treninku s kratsimy pusty. Urcite ne ted kdyz se jeste v tele zakoncuje dozravaci proces, ted by ti to mohlo spis uskodit.

Gratuluju k rozhodnuti prejit na vita, a obdivuju tvuj rozumny pristup. Opravdu je jen strasne malo lidi, kterym stacilo rict si ze odted budou jist jen syrove a dokazali to bez toho ze by se po chvili vzdali. Ty prechody vypadaji hodne ruzne, myslim ze hodne lidi ti tu povi svoje pribehy. Taky muzes kouknout do vlakna "Jak jste zacinali" , aby sis o nas nedelala iluze :wink: Klystyry nebo CHT jsou pro zacatek vyborny napad, opravdu to chce nejdriv procistit, i kdyz nerikam ze by to neslo i bez toho. Vetsina lidi vcetne me tu zacinala nebo zacina asi tak, ze nejdriv se rozhodnou pro 100% raw, chvili to jde, pak nezvladnou chute, ulitnou, chvili litaji ode zdi ke zdi a nakonec se smiri s tim, ze musi prechazet postupne. Cest vyjimkam. Takze ja osobne bych ti doporucila radsi postupny prechod, zacit dejme tomu na 75% raw a postupne zvysovat. Taky hodne odstavnovat. Ale je pravda ze zrovna ty muzes byt jiny pripad, to musis rozhodnout sama.

Dalsi kapitolou jsou rodice, zvlast ted kdy za tebe jeste "nesou zodpovednost". Asi bude nejlepsi je predem pripravit na to, ze chces byt co nejzdravejsi, a proto chces jist co nejvic syroveho ovoce a zeleniny a postupne to zvysovat. Je to urcite lepsi nez na ne vyhrknout ze odted jsi vitarian :roll: Ale to je ti nejspis jasne :) Je dobre mit po ruce i dobre argumenty, treba zrovna Walkera, aby se trosku rozptylily jejich obavy.

Kazdopadne ti moc drzim palce m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od epony »

ahoj Veri. Ja som prešla z dvojrocneho veganstva na vitarianstvo a reakcia rodiny a okolia bola samozrejme ako sa dalo čakat- žiadna podpora, samé hádky. Na vita som skušala prejsť asi 3 krat a vždy som sa nakoniec vratila k varenemu. Chce to pevnu vôlu, ked zo začiatku zješ občas čosi varene, nenadavať si, posmeliť sa, že zajtra to bude lepšie a taktiež je vyhodne viesť si nejaky "stravovací" denník (ja mam denník v počítači, poctivo píšem každy den), zapisovať si, čo si zjedla, ak si zjedla niečo varene a bolo ti potom zle, zapíš si to a ak dostaneš chuť zasa na niečo, po čom ti bolo ťažko, pomože ti to tu chuť prekonať). takže veľa zdaru a ešte by som odporučala- zožen si knihu od Ernsta Guntera- tajomstvo zdravia a dlheho života (je aj na internete na stiahnutie-link najdes niekde v nejakom vlakne tu na fore), je tam veľa zaujimaveho na čitanie, rady, recepty a pod) :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Veri

Příspěvek od Pavluška »

vítej :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Doma to mám v pohodě, mamka byla vitaránkou (teď trochu polevila), takže o domácnost strach nemám, od taťky jsem si to vyžrala při přechodu na vegetariánství.

Fiona: Za tu pasáž bych ti byla moc vděčná, s angličtinou si poradím.
A všem děkuju moc za přivítání :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Taky te tu vitam.
S tou maminkou bych to brala jako bonus z nebe.
Tak at se ti u nas libi a napis neco o mamince, co vsechno ji - jedla - a jestli so do toho pusti znovu s tebou.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Mamka se do toho hodlá pustit, ale až se zaběhne v práci (nastupuje po mateřské), takže pokud se mi to nepodaří samotné, mamka mi s tím pak pomůže, pojedem v tom spolu :)

Zkouším ale zatím sama, takže sem se rozhodla udělat to následovně - první týden: ob den budu mít syrový den (počínaje dneškem, od rána jsem pouze na ovoci a zelenině), druhý týden ob dva dny vařené, co třetí den vařené atd., až postupně nic, pokud se to povede budu ráda, pokud ne, nic si z toho dělat nebudu.

Mám strach dělat naráz detoxikaci, bojím se, kdyby se všechny škodliviny naráz zvedly, mohl by se mi tinnitus zhoršit. Mamka taky začínala postupně, ale od začátku s klystýrem, takže příští týden si ho jedu koupit do města.
Dík, s tím deníčkem je to dobrý nápad, hned jsem si ho zavedla, i když ne v elektro-podobě.

dgm: Pokud tě zajímá, co mamka jedla, tak prý téměř vůbec nenakličovala obilí ani luštěniny, jen šťávy (miluje Walkera, říká, že by si ho hned vzala:) ), syrovou zeleninu, oříšky a ovoce, nikdy ani na slunku sušené. Ale dělala si hodně nepečený chleba. Teď se vrátila k "normální" stravě (i maso), i když z toho není šťastná. Vitariánkou byla rok, ze zdr.důvodů, bylo u ní podezření na roztr.sklerózu, po přechodu na raw samozřejmě brnění levé půlky těla přestalo a od té doby se neobjevilo. Jestli si vit.stravou začínající sklerózu vyléčila už se naštěstí nikdy nedovíme! (Snad se na mě nebude zlobit, ani neví, že tu o ní píšu, ale píšu jen hezky :) )

Pro příště slibuju zkrátím příspěvky:)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Naplanovane to mas dobre, hlavne se do niceho nenut, ani do vareneho, kdyz budes mit vareny den a nebudes mit chut :wink: . Maminku obdivuju a drzim pesti at zdravi vydrzi, pises o ni pekne, neboj.
A prispevky nezkracuj!!!! :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

100% souhlas s dgm :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Veri

Příspěvek od Renáta »

Vitaj Veri :D A pozdravuj maminku, vidieť, že máte pekný vzťah. Je fajn, že sa jej môžeš zveriť aj so zmenou stravy. To by ti viacero rovesníkov závidelo. Držím ti palce a maminke prajem pohodový nástup do práce po materskej. Máš brášku či sestričku?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Brášku :D

dgm: Do ničeho se nutit nebudu, to ne, spíš mě tělo bude nutit samo - co se týká prvního dne, tak jsem měla už hodinu po salátu hlad, myslela jsem, že to můj žaludek zaměstná na dýl. No uvidíme zítra, zkusím převahu syrového, jak se mi bude chtít.

Mamce vyřídím :)

A ještě jsem se chtěla zeptat na dvě věci - jak to je s tím Walkerem - v jeho knížkách i na vitarian.cz se dočtu, že umřel v 118, ale třeba na wikipedii nebo i jinde na netu se dočtu že umřel v 99. I když mi 99let přijde jako úctyhodný věk, přecijen 118 a 99 je rozdíl... Tak jak to s ním teda je...? Asi těch 118, že?

A druhá věc, ve svých knížkách taky píše resp.doporučuje 75 cm rektální rourku - to je vtip ne? Slyšela jsem o klystýru s 15 cm (už i to mi přijde akorát), ale nasoukat do sebe třičtvrtě metru...? Řekněte, že to z vás nikdo nezkoušel, uklidní mě to :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od Advid »

75 cm je pro lidi, co mají chobot vzadu. :-)

Já myslím, že 15cm bude stačit.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od epony »

ahoj, je užasne počuť že maš podporu z maminej strany a ešte lepšie, že v tom pojdete spolu :) a čo sa tyka klystyru-15cm stači, niekde som čitala o nejakych dychových cvičeniach pri klystyre aby sa voda dostala čo najďalej..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

Veri, ta rourka ma byt dlouha 75 cm, aby mohla voda tect samospadem z pytliku co je relativne vysoko nad tebou. Ne proto aby se cela strkala dovnitr, to by byla sebevrazda :roll: Uvidis jak daleko ji dostanes, hlavne nic na silu. Postaci i par centimetru. Neni dulezite jak daleko jde rourka, ale jak daleko jde voda. Taky je pokazde potreba ten klystyr dat nejmin dvakrat za sebou, jeste lepe trikrat. To proto, ze prvni davka vody nejde hluboko. Zastavi ji neco co tam ceka :) Takze prvni poklus na WC behem minuty nebo i min. Druha uz jde hloub, pak uz ji muzes hnat dal ruznymi polohami, brisnimi cviky, masazi apod. Myslim ze v tom hodne rychle ziskas praxi, preju zdar.

Jak to presne bylo s panem Walkerem tu asi nikdo z nas presne nevi. On sam svuj vek pokud mozno tajil, aspon podle toho co pise. Taky bych si nebyla jista pravosti nekterych dokumentu... Co bys delala ty, kdyby ti bylo 80, vypadala bys na 40 a pravdu ti stejne nikdo neveril? Presvedcovala lidi ze je ti fakt 80? Asi ne, ze. Nedostala by ses ani pres hranice, ani do letadla, akorat tak do basy za pokus o podvod. Ja bych to nejspis resila nejakym papirovym figlem, abych mohla normalne fungovat v tomhle byrokratickem svete, a spokojene zila veselym zivotem ctyricatnice 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od Standa K. »

čau veri,

kde se daj koupit takový mamky ?? :D

mně už táhne na 40 ale ta moja mamka/babička se např. teďkom celý prázdniny stará o naši 4 letou princeznu (školky pozavíraný) a z jejího jídelníčku jde na mně ale fakt dost hrůza a děs... :|

jinak souhlas s předešlými příspěvky, po první fázi ("já všem ukážu, že jde píďo přejít ze dne na den" - vlastní zkušenost, že) a následným jo-jo začni pěkně polehoučku, nezapomínej na ostatní stránky :
spánek, sluníčko, pohyb, čerstvý vzduch, příroda...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

Ahoj Veri,
vítám tě také a i tvoji maminku. Jsem ráda za každého, kdo pochopil základní principy a touží je uplatňovat. Přejít na vita stravu mi rozhodně nešlo ze dne na den. Vůle a touha byla obrovská, ale v té době jsem ještě dostatečně nerozuměla tomu, co mi tělo říká, proč dělá to a ono, proč je mi někdy tak mizerně a jindy fantasticky... Některé věci si budeš stejně muset vyzkoušet a zažít sama osobně, protože každý je tak jedinečný...a proto si vita styl musí nastavit podle sebe.
Co se týký té "rourky", tak jsem zpočátku zvládla jen několik centimetrů, později však úplně celou. Ovšem moc příjemná procedura to není . Dnes klystýry nepoužívám ( pytlík s hadičkami leží pod nočními košilemi ve skříni), poradím si bez nich, ale pro začátek mohou být určitě moc užitečné.
Také jsem si všimla, že se u Walkera uvádí různý věk úmrtí, ale pořád je to krásný věk, pokud žil až do konce bez neduhů a nemocí, se spoustou vitality a radosti. O tom si dnešní starouškové mohou nechat jen zdát...., ale na druhou stranu, taky to neměl zadarmo. Však o tom ve svých knihách píše. :D
Měj se tu mezi námi hezky.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Standa K.: To se musíš umět takové mamince narodit :)

Včera na syrové stravě jsem měla hlad, skoro neustále (i když jsem jedla 5krát) - 1/4 melounu,oběd salát, sváča jablko s medem, salát a jelikož jsem měla za chvíli zase hlad, ještě pár kešu oříšků, ty ě konečně zasitily :)

S těmi 75cm jsme si to opravdu s mamkou špatně vyložily, tím líp :)
A děkuju vám moc všem za účast, ještěže tu něco takového jako tohle fórum nebo stránky existuje :D
edit: mamka chce abych to tu upřesnila - nepochopily jsme to tak, že se má těch 75cm opravdu jaksi zasunout, spíš že je to překlep. Abyste si nemysleli, že jsme natvrdlé :lol:
Naposledy upravil(a) veri dne ned srp 03, 2008 14:26, celkem upraveno 1 x.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Hurá - třetí den na vita stravě pouze s jedním veganským vařeným jídlem! Pro mě úspěch. Na vařené nemám chuť, ale to asi přijde, když mám hlad, tak mám chuť hlavně na petržel nebo celer, zvláštní.

Nevl.taťka mi nakoupil všechno co jsem si nadiktovala bez zbytečných výčitek nebo obav, za to ho miluju, takže jsem vybavená na pár dní dopředu. Ve středu si jdu navštívit zdravou výživu a ulehčím jim o pár balíčků oříšků a taky pro klystýr do lékárny.

Nevím, co bych dělala bez medu a oříšků :)

P.S. Začíná mi skoro nepřetržitě téct z nosu (co se vysmrkám, tak za pár minut už mi zas kape)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

Veri, jsem rada ze ti to tak krasne vychazi :) Ale s tema oriskama a s medem opatrne. Jsou sice dobre, ale mely by se uzivat jen v malych mnozstvich a sem tam. Orisky navic radsi namocene aspon pul dne ve vode, chutnaji pak skoro jak cerstve. Lidi co zijou prevazne na oriskach, medu, semenech a podobnych dobrotach mivaji casto problemy, prestoze vse co jedi je syrove. Pak bud prejdou na rozumnejsi jidelnicek, nebo na syrove zanevrou a vrati se zpatky k vsezravstvi, protoze na tom se opravdu neda moc dlouho vegetit a byt spokojeny.

Ono to neni jenom o te syrovosti, jde i o skladbu potravy. Hlavni by melo byt cerstve ovoce a zelenina plus jejich stavy, pak dlouho nic, a az pak sem tam par orisku, seminkovych dobrutek, suseneho ovoce apod. To vsechno se da jist, ale spis to brat jako bonbony nez jako stravu :wink:

Preju hodne zdaru!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Fiona: Já vím, toho se nebojím, zdůrazňovala mi to i mamka, zatím jsem měla oříšky jen dvakrát jednou s medem vlašské ze zahrady a jednou bez medu kešu. A bylo jich fakt pár, ještě jsemmusela nechat bráškovi :)
A taky nemohla bys mi moc prosím poslat tu pasáž z knihy Dr.Kelleyho o tinnitu, jestli ji ještě někde máš? (kdyžtak mail: vejous@seznam.cz) Byla bych ti opravdu moc vděčná :oops:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

Medík dokáže pěkně pohoupat s cukrem a emoční stabilitou. Opravdu střídmě. Koukala jsem taky na info k tinnitu, stěžuje si na něj tady i babička ( viz. její deníček ), ale zatím jsem něco, co by stálo za řeč nenašla. Ale budu na tebe myslet, určitě na fundované info brzy narazím a napíšu. :D
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Dneska jsem dostala ránu - cca deset minut po probuzení, kdy jsem se cítila fajn, přišel z ničeho nic jakýsi "záchvat", nejdřív mi začlo být na zvracení, to jsem nějak přešla, ale pak jsem ztěžkla, zatočila se mi hlava, pískání se mi strašně zhoršilo, hučelo mi v hlavě tak, že jsem slyšela vedle mě mluvící mamku jen tlumeně a jakoby z dálky. Ztěžkly mi i oči, že jsem je sotva mohla otevřít.
Mamka mě dala do postele, obklad na čelo a vodu. Do minuty se pískání a hučení ztratilo a bylo mi líp. Cca po půlhodině ležení a pítí vody jsem dostala hlad, vzala jsem si pár plátků pufované bio rýže. Teď sem píšu - je mi líp, jen když rychle pohnu hlavou, trochu se mi zamotá a zamlží před očima.
Možná to bude chyba, nevím, ale dávám si den dva pauzu a začnu znova až s klystýrem ve středu, protože co jsem na syrové stravě a jím menší množství a méně "hutné" potravy, nechodím na záchod.
Tři syrové dny byly fajn, ale tohle mě dostalo :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Veri

Příspěvek od buc11 »

Jedná se o běh na dlouhou trať. Jestli se jedná o detox, či projev skrytých chorob, můžeš rozklíčovat jen ty. Detox vitoušem se dle mě projeví po dosti dosti dlouhé době a i to jest individuální a to dle jeho provádění (tedy složení, jedovatost a množství raw potravy/i vita lze provádět chybně/, počet případných excesů atd)
Ad detox: bát se detoxu, že jako něco vyvede a rači si nechat sajrajtík v těle, jakože mu je tam dobře, jest neprozíravé. minimálně může způsobovat choroby.
Na pročištění těla (tedy zbavení se chorob, únavy atd) jest nejspolehlivější a nejrychlejší půst. Pro mne jest toť velmi nepříjemné, ale normální lidé s vůlí to zvládnou. Tak hodně zdaru.
Mimochodem, jakmile jsem obdržel boreliozu, taky mám v uších zajímavý stavy (někdy) i to pískání, ...má moky ráda
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

To co píše Buc je pravda. Moje detoxy byly a i očistné krize bývají taky hrozné. I po roce vita se něco objeví. Já ve svých očích vidím, co se už vyřešilo, ale i to, co ještě není OK, tak zas nejsem tak překvapená. Ale pořadí toho, co se bude regenerovat, si určuje tělo samo. Ale nebuď smutná, taky se mi někdy zdá, že je to moje poslední hodina. Při očistné krizi dochází k přechodnému zhoršení symptomů. Co tě také bude možná překvapovat, bude to, že při očistných krizích vyplují na povrch i skryté nepříjemné emoce a fobie, o kterých si člověk myslel, že je má vyřešené...a to je taky hodně nepříjemné, ale patří to k tomu. Zase na druhou stranu v několika dnech zmizí a pak už se neobjevují. Opravdu se netrap, to je to o čem jsem psala v náznaku dřív - že jsou věci, se kterými ti nebude moci nikdo pomoci a budeš si je muset prožít sama. Měl to každý z nás.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Takže naznačujete, že omdlít je v pořádku?
Tušila jsem, že přechod nebude med, ale ocitnout se na chvíli mimo realitu se mi zas nezdá až tak v pohodě a netušila jsem, že to přijde tak náhle a tak brzo...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Veri

Příspěvek od awa »

veri píše:Takže naznačujete, že omdlít je v pořádku?
Tušila jsem, že přechod nebude med, ale ocitnout se na chvíli mimo realitu se mi zas nezdá až tak v pohodě a netušila jsem, že to přijde tak náhle a tak brzo...
Já jsem taky na několik sekund omdlela. Partnera to dost vyděsilo. Ale tělo někdy spustí takový detox a toxiny v takovém množství, že se to může stát. Já to tedy v počátcích měla a ne jednou. Proto ani dneska, až na výjimky, nejím celý den jen ovoce, ale prokládám to zeleninou. Že se něco takového blíží, ale s předstihem poznám. Taky půsty a celodenní monodietu neplánuji na pracovní dny. Může to být v pohodě, ale taky nemusí. Dokud není člověk zdráv, tak je prozíravost k nezaplacení.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Tak to jo, uklidnilas mě. I když se z myšlenky na takový stav jen klepu, horší by bylo, kdyby mě to postihlo někde mimo domov.
Mamka mě ale stejně chce zítra vzít na odběry krve, tak se aspoň o sobě něco dozvím :)

Ale bez klystýru znova nezačnu. Tím vitariánství nechci oddálit (ať to fakt nevypadá jako výmluva), ale čtyři dny bez stolice se mi nejeví jako dobrý začátek, takže na "znovu-přechod" se těším, ale bez klystýru nee. Do půstů se nebudu pouštět zatím vůbec - jednak jste mi to tady nedoporučovali kvůli věku a jednak mi to nedoporučuje ani mamka.

A když tak uvažuju, když už tělo ty toxiny vypustí a ještě než je stačí vyloučit, začít do něj znova cpát vařené je nesmysl, abych si ulevil, že? No, už se stalo, takže poučení pro příště, no...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Veri

Příspěvek od Hugo z Hor »

Pro mě jsou půsty, hlavně ty delší než 3 dny, taktéž velice nepříjemné, proto taky nedržím delší půsty v době pracovního nasazení. Ovšem minimálně jednou za rok se snažím týdenní půst spáchat. Ale slevil jsem z pravidelných pátečních jedniček, ani nevím proč k tomu došlo. :roll:

Šťávovou monodietu jsem provozoval kdysi brzy na jaře celý týden, bylo to velice v pohodě celý týden konzumovat jen šťávu z pomerančů, byť v jistých lokacích mimo Ostravu jistě finančně mírně náročnější (já kupoval většinou "akční" nebio pomeranče (:-) , ovšem taky se zadařilo jednou či dvakrát slevněné BIO).
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Jůů? Taky z Ostravy >:-)
Jak říkám, o půstu nemám ani zdání, šťávová strava mi ale přijde ideální :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

Veri, ta knizka je tady: http://www.drkelley.com/CANLIVER55.html

O tinnitu se pise nekde okolo poloviny, jinak je to spis o rakovine a vyzive. Neni tam toho moc, jen asi 2-3 odstavce. Asi to budes muset precist cele, abys to nasla, ale to ti neuskodi 8)

Jinak me osobne napada souvislost mezi tim tinnitem a omdlivanim. Je jiste ze nekde v hlave nebo v krku bude neco co tam nepatri, zpusobuje bloky, tlaky, podtlaky nebo tak neco. Akorat je zahadou jestli to bude mechanickym poskozenim (treba od narazu apod) nebo zanesenim treba dutin... To druhe by se myslim dalo spravit stravou, a pak by se dal opravdu cekat detox podobneho razeni. Jenze to prave neni jiste, jak jsi k tomu tinnitu vlastne prisla... Ja kdyz jsem si kdysi lecila nador na mozku Breussovym pustem, omdlivala jsem docela casto, tak obden, hlavne kdyz jsem vstala moc rychle. Kdyz jsem si na to dala pozor a vstavala pomalinku (i ze sedu), tak se to dalo ustat. Nechci v zadnem pripade tvrdit ze omdlivani je OK, ale pokud mas opravdu nanosy neceho v oblasti hlavy, moc to neprekvapuje :?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Fiona píše:Veri, ta knizka je tady: http://www.drkelley.com/CANLIVER55.html

O tinnitu se pise nekde okolo poloviny, jinak je to spis o rakovine a vyzive. Neni tam toho moc, jen asi 2-3 odstavce. Asi to budes muset precist cele, abys to nasla, ale to ti neuskodi 8)

Jinak me osobne napada souvislost mezi tim tinnitem a omdlivanim. Je jiste ze nekde v hlave nebo v krku bude neco co tam nepatri, zpusobuje bloky, tlaky, podtlaky nebo tak neco. Akorat je zahadou jestli to bude mechanickym poskozenim (treba od narazu apod) nebo zanesenim treba dutin... To druhe by se myslim dalo spravit stravou, a pak by se dal opravdu cekat detox podobneho razeni. Jenze to prave neni jiste, jak jsi k tomu tinnitu vlastne prisla... Ja kdyz jsem si kdysi lecila nador na mozku Breussovym pustem, omdlivala jsem docela casto, tak obden, hlavne kdyz jsem vstala moc rychle. Kdyz jsem si na to dala pozor a vstavala pomalinku (i ze sedu), tak se to dalo ustat. Nechci v zadnem pripade tvrdit ze omdlivani je OK, ale pokud mas opravdu nanosy neceho v oblasti hlavy, moc to neprekvapuje :?
Díky moc moc za odkaz, večer si ho projdu!
Tinnitus se u mě objevil po zánětu středního ucha.
Jsem si celkem jistá, že je to od ucpaných dutin - ráno mám většinou plný nos, ale tak, že nejde vysmrkat, je to někde výš... A cítím občas i tlak v hlavě, hlavně když trochu předkloním nebo nakloním hlavu. Taky mě v hlavě píchá, (už jsem kvůli tomu měla jít na vyšetř.mozku, ale pak to ustalo), takže asi to tím zanesením v dutinách bude... A jestli ne, tak syrovou stravou si neuškodím :)
(pokud by to nebyly dutiny, tak to můžou být střeva, aspoň si to tak myslím, ale kdo ví, v těle je provázané všechnose vším, že :) )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Veri, musim ti napsat, co uz dyl z tvych prispevku citim. Kdybys nenapsala, ze je ti 16, tak to odhaduju na vic. Mam totiz okolo sebe, v rodine i v prizni taky ruzne "sestnacky", i min i vic a znam jejich slovnik a zajmy, zdravi az na poslednim miste, nejvic moda, tancovani a parada, ovoce a zeleninu jsou schopni vzit na milost jen z duvodu cistejsi pleti ... :D Navic si jeste ke vsemu vybavim sama sebe v sestnacti :oops: , co ja jsem vedela o zdrave vyzive? To je tak vsechno, co jsem ti chtela napsat. Drzim pesti.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Tak tady je ticho po pesine.
Doufam Veri, ze jsi me dobre pochopila. Verim ti, ze je ti teprve 16, ale obdivuju tvuj projev a uvazovani, myslim si, ze chapes souvislosti a vis o hodne vic, nez tvoji vrstevnici ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od epony »

taktiež sa pripajam k obdivu. Ja mam 15-ročnu sestru, ale ju by nenapadlo, že by sa mala zdravo stravovat.. Ked odšťavujem pupavu a žihlavu, tak sa vaľa od smiechu po zemi. Puberťáci.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

epony píše:taktiež sa pripajam k obdivu. Ja mam 15-ročnu sestru, ale ju by nenapadlo, že by sa mala zdravo stravovat.. Ked odšťavujem pupavu a žihlavu, tak sa vaľa od smiechu po zemi. Puberťáci.. :wink:
:D :D Presne toto jsem mela na mysli. Mam 15 letou dceru .....
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

O ne, pochopila jsem tě správně, děkuju :), jen jsem pročítala forum a ještě nestačila odpovědět :)

A k tomu mému věku a "vyspělosti" - asi to bude i výchovou, jsem třeba i věřící , to taky pošle člověka jinam, ale zase za to člověk platí ne zrovna pochopení od vrstevníků, taky bych potřebovala vrstevníka se stejnými zájmy (a nejen virtuálního, samozřejmě :-) ), jenže těžko se hledá :roll: (tak snad časem)
Každopádně děkuju aspoň vám virtuálním přátelům a taky mamince >:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Ještě dodávám, teď jsem na vařeném, ale od středy opět zkouším znova, tak už vím, že na omdlívání (nejen samozřejmě) si dát pozor :-D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

Jeste tady je jedno vlakno z makrobiotickeho fora, kde se resi ocista dutin. V tech dutinach ma bordel kazdy, lisi se to jen intenzitou a stupnem zaneseni. Ta ocista je celkem sado-maso, ale uvazuju ze do toho pujdu. Neni nad to mit uklizeno aspon v tele, kdyz uz doma se mi nechce 8)
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,444.0.html
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Veri

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:Neni nad to mit uklizeno aspon v tele, kdyz uz doma se mi nechce 8)
Hm, ja som si vybrala z práce na dnes voľno práve preto, aby som doma upratala - tiež sa mi do toho veľmi nechce. Tak momentálne mlgám olej (detoxikácia :wink: ) a prihováram sa sama sebe, že sa teším na proces upratovania :D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

Tak k tomu lakavemu ovoci: Kdybych si mela vybrat pust podle toho, kdy je nejmin lakaveho ovoce a zeleniny, tak nepustuju snad nikdy. Vzpominam si, jak jsem si naplanovala delsi pust v obdobi jahod. Mela jsem tak treti ctvrty den a sla jsem deckam trhat jahody. Ta vune vsude okolo, jen co jsem vlezla do zahradky. Myslela jsem, ze omdlim. Proste jahodova vune ve vzduchu. No, podlehla jsem .... A na podzim, to budou hrusky, svestky, jablka, to je opravdu masochismus a do mrte se prokaze, jakou kdo ma vuli. Snad tak leden, unor .....
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Veri

Příspěvek od Renáta »

To je pravda. Ani nevrav! Na záhrade máme práve v tom období hrušky maslovky a slivky....
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

:D :D Jej, kde jsem se to ocitla? Chtela jsem odpovidat Reni ve tvem denicku a klikla jsem na tvuj odkaz u Veri. Ale vidim, ze jsi to pochopila... :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Veri

Příspěvek od jans »

Fiona píše:Jeste tady je jedno vlakno z makrobiotickeho fora, kde se resi ocista dutin. V tech dutinach ma bordel kazdy, lisi se to jen intenzitou a stupnem zaneseni. Ta ocista je celkem sado-maso, ale uvazuju ze do toho pujdu. Neni nad to mit uklizeno aspon v tele, kdyz uz doma se mi nechce 8)
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,444.0.html
Jsem si to pročetl a vypadá to fakt jako docela drasťárna. Já zkoušel jenom jala neti, jak tam i někdo popisuje. Se slanou vodou celkem ok, pak jsem to zkoušel i s urinou a to bylo mnohem drsnější, smrkal jsem z toho pár dní. Tohle bude ještě, jestli pak smrkaj i krev. Každopádně všichni přežili, tak držim palce :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Veri

Příspěvek od Fiona »

Hm, mozna by nebylo od veci dat jeden den preslicku s anyzem, druhy den urinu a pak porovnat vysledky... >:-)

Jenze zas treba prihlednout k tomu ze ti lidi co tam pisou jsou prevazne alergici, za prve, a za druhe, stravujici se prevazne varenymi skroby, kteri z vetsiny svych zdravotnich problemu vini to ze kdysi jedli cerstve ovoce. Pri vsi ucte k nim, kdo by za takovych okolnosti cekal prubeh bez dramat. Myslim ze v nasem pripade to bude trochu milosrdnejsi, aspon v tom smyslu ze hlenu bude min a bude ridsi, ale i tak to urcite bude zazitek :roll: :oops: :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Veri

Příspěvek od dgm »

To mam Fiono stejny nazor. Taky jsem tam tu diskuzi cetla. Nejsrandovejsi je, ze se zivi jak ty pises temi varenymi skroby a jedine jablko potom za vsechno muze. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Veri

Příspěvek od buc11 »

dgm píše:To mam Fiono stejny nazor. Taky jsem tam tu diskuzi cetla. Nejsrandovejsi je, ze se zivi jak ty pises temi varenymi skroby a jedine jablko potom za vsechno muze. :D
bať bať
já jsem néti dělával, ale bylomižto ku ničemu, páč jsem nebyl a ani nésu nikdá zahleněnej, tak co
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

K těm dutinám - cca před půl rokem jsem zkoušela právě přesličku s anýzem, ale injekční stříkačkou aplikovat přímo do nosu - metoda podle Šímy (kdyby někdo neznal,tu je zmínka: http://www.e-knihovnicka.cz/nej/06_bylinky/sima.htm). To na mě bylo tak drastické, že jsem toho nechala, maximálně se do mě vešlo tak cca polovina požadovaných ml (nehledě na to, že to pálilo jak blázen, v hlavě se mi ozýval takový gong). Bez očisty zbytku těla by to ale stejně bylo dlouhodobě bez efektu...

Dneska jsem začla s tou "křenovou očistou" podle Walkera, z toho jsem taky smrkala dost, tak vzhledem k trvalejší očistě těla, kterou plánuju (dneska jsem si koupila udělátko na klystýr, jupí), by i ten křen měl zabrat...Snad :) Když ne, budu pátrat dál, ale děkuju vám všem moc za starost o mé dutiny >:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Když tak pročítám ten odkaz o čištění dutin - akorát u šímy v knížce bylo psáno natlačit to tam naráz a ne po 2,5 ml. Já vím, že tenkráte, co jsem to dělávala, tak se mi do jedné dírky vlezlo cca 5ml, ale najednou...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Tak jsem znova našla šímovu knížku a fakt je to tam psané na třikrát, ale přijde mi divné, že se mi tam teda naráz vlezlo 5ml a měla jsem stejné pocity, jako popisují v té diskuzi >:-) Jsem divná :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Tak dneska druhý den na vita stravě, včera první klystýr. Zkušenost nijak negativní, ale ani vyloženě příjemná :)

Konečně jsem si taky udělala šťávu - ráno mrkvovou, odpoledne hodlám přidat i celer a petržel.

Včera:
- banán, pár vlašáků s lžičkou medu
- misku hlávkového salátu s oliv.olejem
- pár vlašáků
- banán
(Sice ne moc pestré, ale stačilo mi to)

Dneska:
- 0,5l mrkvové šťávy
- později jablko
- 2 banány (v době oběda)
- hrnek ovčího kysaného mlíka (vím, vita to moc není, ale bylo to dovezeno mně, tak to taky piju - chutná to jako bych pila ovčí sýr)
- na večeři bude salát (česnek, kousek cibule, rajče, řapíkatý celer, okurka, paprika, sušené řasy namočené ve vodě (nevím, jestli jsou sušené šetrně, ale zatím lepší než nic), panenský ol.olej) + 0,5l šťávy (celer,mrkev,petržel)
- pak už nic, bude další klystýr

Dneska mi bylo trochu malátno, hlavně po ránu, třetí den byl minule kritický, tak se uvidí zítra.
Nakličuje se pšenice a cizrna (vařenou už ji jíst nebudu, tak se jí musím zbavit jinak) :D
Jsem spokojenost sama :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Odpovědět