Veri

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Veri

Příspěvek od kveta »

awo, letos nebyly ani tresne zadna velka slava, a mamka mi taky vcera rikala, ze jablka na jejich zahrade letos nic moc. tak jeste ze mas ty svestky. me se chute na ruzny druhy ovoce meni podle toho v jakem jsem podnebi, jsem zvedava zda to i na tebe bude pusobit. a kam se chystas zacatkem kvetna?

awo, jde jen o zvyk. tady jsou hygienici prisni, navic vi, ze umyti rukou k tomu aby se neprenesly ruzne plisne a poty atd do jidla na ktery se saha.
me pripadlo hodne veci divnych, kdyz jsem prisla do australie, ale ted uz mi pripadaji uplne normalni. napr. i to, ze jsou lidi usmevavy, a stastny.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri, že já nechal v Biotrendu to vánoční cukroví? Jak si mi to ukazovala, tak si na to dostala chuť a už si mi to nedala zpět do bedýnky, styď se. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Veri

Příspěvek od epony »

veri, pekný citát od da Vinciho! :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri, beru zpět a omlouvám se. Krabička byla vypadlá v kufru auta. Tortillu a štrůdl testnu zítra a dám vědět.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Veri, beru zpět a omlouvám se. Krabička byla vypadlá v kufru auta. Tortillu a štrůdl testnu zítra a dám vědět.
Je, tortilla uz zitra nemusi byt dobra, ten krem v kombinaci s ovocem nevydrzi moc dluoho, ale treba se mylim. :)
p.s.Jako bych toho cukrovi nemela pod rukama uz dooost (:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri, tortilla vynikající, ostrost byla přesně akorát aby nekazila chuť jídla, jen ji tak příjemně podtrhla. Byly u toho dva druhy klíčků, řeřicha a co bylo prosím to druhé?

Štrůdl je na můj vkus dost datlový a málo jablečný. Vím, je to asi těžké zabalit do slabšího těsta, ale tolik můj postřeh.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Ještě k cukroví. Je vynikající, asi si kilo vezmeme. Jak dlouho dopředu potřebujete objednávku?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

hele, objednavku klidne ted, spis rekni, na kdy to chcete mit doma :)
to je super, ze tortilla byla dobra, s jeji trvanlivosti nemame fakt dobre zkusenosti, holt nejlepsi cerstva :D
s jablecnym snem neustale experimentujeme (resp. lukas - lakyluk), tahle verze byla s kesu moukou misto dynove mouky, delali jsme ho i s fiky, korpusem z kesu a kokosu atp., ale vypada to, ze stala verze s dynovou moukou je nejlepsi, co?
No a nazvy klicku byly napsane na menuboxu, nebyly? rericha tam nebyla urcite, ale byla tam brokolice a jetel :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

epony píše:veri, pekný citát od da Vinciho! :wink:
dekuju, uz ho tam mam nejakou dobu a porad se mnou tak nejak ladi :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

veri píše:hele, objednavku klidne ted, spis rekni, na kdy to chcete mit doma :)
to je super, ze tortilla byla dobra, s jeji trvanlivosti nemame fakt dobre zkusenosti, holt nejlepsi cerstva :D
s jablecnym snem neustale experimentujeme (resp. lukas - lakyluk), tahle verze byla s kesu moukou misto dynove mouky, delali jsme ho i s fiky, korpusem z kesu a kokosu atp., ale vypada to, ze stala verze s dynovou moukou je nejlepsi, co?
No a nazvy klicku byly napsane na menuboxu, nebyly? rericha tam nebyla urcite, ale byla tam brokolice a jetel :)
Tak 1 kg na 14.12 k vyzvednutí v Biotrendu, prosím.

Sen byl jablečnej dost, ale štrůdl už méně. Tím neříkám, že by byl špatný, to ne, jen dost hutný a sladký. Měl jsem ho poprvé.

Na menuboxu stálo pouze "mexická tortilla". Ty klíčky k jídlu jsou příjemné, to velmi oceňuji. Kde to půjde, určitě dávjte, jídlo to osvěží.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Veri

Příspěvek od mira »

"To kyselo je moc kyselý a ten bramborák je moc bramborovej."
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Promin, ja si automaticky spojila jablko s jablecnym snem, tak jsem o nem hned zacala mluvit.
Jablecna rolada delame asi dva tydny a nezacli jsme s ni na vlastni popud - meli jsme pozadavek na slovensky dezert, tak luky vymyslel strudl a ja dala dohromady recept. Budeme davat vice jablek, ale testa asi nechame stejne. Diky za komentare, Jardo, moc si toho cenim.

Objednavka na cukrovi prijata a predana Filipovi :)
Klicky byly tenhle tyden prijemny bonus, jelkoz jsme je doma nezvladali sami spotrebovavat :lol: priste budou asi v bedynce..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri, jak je?

Mohu si, prosím, opět pozdě, objednat na pondělí talíř (španělský) a sen k vyzvednutí v biotrendu?

Díky.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

S tebou my Jardo počítáme :D Takže se na něj můžeš těšit :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Veri, ještě prosím jedno další kilo cukroví na toho 14. Povezu to Mirovi do Jilemnice, kam jedeme na Vánoce, tak doufám, že to ten týden a něco vydrží, co myslíš?

Tedy dvakrát po kilu, baleno zvlášť.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Veri

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:Veri, ještě prosím jedno další kilo cukroví na toho 14. Povezu to Mirovi do Jilemnice, kam jedeme na Vánoce
Přeju vám kluci aby to nebyly Vánoce na blátě. Zatím to nevypadá nijak extra. Jestli ale sednete do auta a popojedete si každý den těch patnáct dvacet kilásků nějak vejš do Krkonoš, tam sníh bude, řek bych.
Jestli by tu mělo bejt na Vysočině jen a jen bláto, taky možná budu koukat po nějakým last minute (Krkonoše nebo Jeseníky), aby se mi děcka vyřádily taky na sněhu a ne jen na blátě. Zimní prázdniny přece taky "musí" trochu vypadat :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

ok, super, tak dostanete dve krabice, chlapi :)
nase cukrovi vydrzi dlouho, dva tydny na 100%, spis myslim i dyl. Kazdopadne to je trvanlivost, pokud se k nikomu nedostane, to totiz nevydrziiii (:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Veri

Příspěvek od Jindra »

Ahoj Veri, pozdravuji i Filipa; prosím Tě, rád bych se k objednávkám cukroví přidal, objednám kilo nebo dvě. To asi normálka pošleš balíkem za 60 Kč poštou, viď? Kdy to mám objednat, aby se to všechno stihlo (jak Ty, tak pošta) tak, aby to bylo co nejdéle, tedy "těsně" před Vánoci? Cukroví bych chtěl až na Vánoce, ne teď, tak dlouho dopředu. Koukám do kalendáře... nejradš bych, kdybys balíček odeslala 21/12 ráno, to by snad pošta stihla dodat a neleželo by jim to tam někde v kdovíjakém skladu přes víkend...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Veri

Příspěvek od veri »

Jindra píše:Ahoj Veri, pozdravuji i Filipa; prosím Tě, rád bych se k objednávkám cukroví přidal, objednám kilo nebo dvě. To asi normálka pošleš balíkem za 60 Kč poštou, viď? Kdy to mám objednat, aby se to všechno stihlo (jak Ty, tak pošta) tak, aby to bylo co nejdéle, tedy "těsně" před Vánoci? Cukroví bych chtěl až na Vánoce, ne teď, tak dlouho dopředu. Koukám do kalendáře... nejradš bych, kdybys balíček odeslala 21/12 ráno, to by snad pošta stihla dodat a neleželo by jim to tam někde v kdovíjakém skladu přes víkend...
Dve kila ti radi poslem, nad posilanim postou jsme nejdriv moc nejasali, ale vitarianu nebo nadsencu do zdravi je hodne i mimo Prahu, takze nakonec posilat budem. Takze do SZ mi napis adresu a ja ti dve kilca 21.prosince poslu :D . Budes tam chtit pridat i nejake chlebiky, datle nebo neco suseneho navic? Zatim ahoooj :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Veri

Příspěvek od Jindra »

veri píše:Dve kila ti radi poslem, nad posilanim postou jsme nejdriv moc nejasali, ale vitarianu nebo nadsencu do zdravi je hodne i mimo Prahu, takze nakonec posilat budem. Takze do SZ mi napis adresu a ja ti dve kilca 21.prosince poslu :D Budes tam chtit pridat i nejake chlebiky, datle nebo neco suseneho navic? Zatim ahoooj :)
Díky! Objednám 2 kg přes SZ. A jestli chci něco přidat? Jasně, kousek Staročeského sezamového chleba, na ochutnání :) Asi si ho zkusím pěkně brzo udělat, láká mne... stejně jako třeba Jablečný sen. No o svátcích bude času hafo, budu experimentovat.
Jinak teda k dotazu "Budes tam chtit pridat..." mi chybí zdroj, z něhož vybírat. Máte někde na webu seznam, co u Tebe lze objednat a ceník? Nevím, z čeho bych mohl vybírat... Dík za info, dík za ochotu!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veri

Příspěvek od Sitar »

Ahoj Veri,
na pondělí mimo cukroví ještě prosím jeden český talíř, sen a nápoj, když je to v té akci. ;-) Nebo to není akce a bude to tak napořád? To by se mi líbilo a asi nejen mně.

Bedýnku tentokrát ne, nějak se nám doma hromadí ovoce.

Vše k vyzvednutí v Biotrendu jako vždy.

P.S. Jak se vlastně vydařila ovocná mikulášská párty? Vyřiď prosím Filipovi díky za pozvání, ale bylo toho dost, tak jsem raději spočinul v klidu doma.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Veri

Příspěvek od Jindra »

veri píše:Dve kila ti radi poslem, nad posilanim postou jsme nejdriv moc nejasali, ale vitarianu nebo nadsencu do zdravi je hodne i mimo Prahu, takze nakonec posilat budem
Ptal jsem se na poště, jak dlouho dodávají balík, píšou: "Balíkové zásilky jsou zpravidla dodávány během 2-4 pracovních dnů po dni podání. V době zvýšeného vánočního provozu však může být dodání poněkud opožděno (cca 3-7 pracovních dnů)." Tak jsem "dostal strach", aby to stihlo včas dojít a poprosím Tě o odeslání 2 kg již toto pondělí 14. prosince. Napíši Ti SZ, díky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Veri

Příspěvek od Jindra »

Veri dneska jsi mne "obrala" o několik hodin, protože jsem si sjel celý Tvůj deníček; velmi zajímavé čtení, jsi moc milá a upřímná a hlavně i moc hodná. Teď už mám pocit, že Tě znám roky... a to Tě znám nejen odtud, ale i z mailu, však víš.
Tak, a jsi další, koho tady z fóra už znám blíže - rád si tu deníčky pročítám, hlavně když někdo popisuje osobní zkušenosti se zdravotními problémy, s mezilidskými vztahy, s existenčními potížemi... člověk si vždycky říká, jak by se asi zachoval sám a je to prostě ponaučení a svým způsobem i zkušenost, která se může hodit.
Počítám s tím, že se uvidím s účastníky letošního freshness týdne (tedy i s Tebou, Filipem, Michalem...), vždyť se koná jen kousek od mého bydliště. Na jeden nebo dva dny se k vám s manželkou přihlásíme (doufám celkem určitě na neděli 8/8 a pak možná ještě čtvrtek). A třebas tam osobně poznám i někoho z tohoto fóra, pokud tam tací budou.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět