Malvina1111

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Ahojte, narazila som na tento web a pekne si skúšam čítať skoro všetko aby som sa dozvedela čo najviac a čo najrôznejšie odpovede,nápady,názory. Takže toto je akoby predpríprava na 100% raw. Milujem mäso, mliečne výrobky a hlavne syry a podobné mňamky ako pizza,hamburger,hranolky,langoše..................... O zelenine fakt nesnívam,ovocie len niekedy občas hlavnie tie ktoré mávame občas (čučoriedky,čerešne,višne,mango,slivky,marhule, melon .......) tieto sa nedajú u nás jesť furt, len občas a pravdaže len keď maju sezonu :D kysele veci tiež nejak nejdu ako ani štiplavé. NAjmenej mi chutí a ide dole krkom dačo zeleného :-/ No ale odkedy čítam tieto vaše témy,nejak mi psychika začína pracovať a nemám chuť v podstate na nič, a hlavne nie na tie nezdravé veci. Nemala som také zdravotné problémy žiandé,aspoň som si nič nevšimla, no vždy som mala problém s akné. A keď som skúšala všelijaké blbosti okolo toho bolo to len horšie a horšie. Začala som brať antikoncepciu. (viem že to bolo najhoršie rozhodnutie...už...) Po 2,3 rokoch už nepomáhali a zas sa vrátili ale teraz už v horšej forme, pravdaže prišla depka a hlavný celodenný program zvané žrádlo a spánok a nechodenie ani von aby ma nik nezbadal. No potom rodičia ma zas nahovorili na anti-anti tabletku. Tak som zase vybavila no teraz som dostala minervu, vydrzalo zase len 2 roky a potom zas obrovský úpadok.(nehovoriac o tom že moja vaha furt bola väčšia a väčšia). Po malej pauze zase toto iste...blabla... Cítim sa vo vnutri špinavá,celá zakalená,hnusná,plná špín a odpadu. Mám v pláne už navždy vyradiť antikoncepciu a skúšat bojovať o zdravie, zničilo mi to krv, lekari ma varuju pred trombozou, mam vysoku zrazanlivost krvy a pri menzese priam umieram uz pol roka... (fakt su to take silne krče že dokážem len ležať a spať.) Počula som aj videla v tv vela správ a ludí u ktorých na všeličo pomohla hlavne táto surová strava, najprv som si naštudovala veci na zásaditu stravu a podobne, ale keďže som zistila dosť veci z mojej krvy čo všetko mi hrozí a už sa to deje , tak som narazila na tuto stranku,podla mňa je to znamenie, a chcela by som radšej sa dať na toto, viem aký boj ma čaká a moja psychika mi vraví že je pripravená do toho spadnúť. (potrebujem len postrčiť a povzbudiť aby som nestratila ciel) Buduci týždeň začínam,dovtedy si prečítam ešte zopár vecí,stále neviem presne ako mám začať pri mojom probléme s akné, kedže po vysadení toho šmejdu čo berem sa všetko vráti ihneď a aby som z toho nedostala infarkt radšej odložim aj zrkadlá :P Keby ste mali dajaké rady šup sem s nimi, velmi by mi pomohli na štart.
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Ooo. Ozaj. Zabudla som napisat... Vyskusala som tu ocistu s olivovym olejom a cit.stavou a vsetko okolo toho co bolo napisane v knihe aj hodiny som dodrzala.No nedopadlo to najlepsie. Vobec som sa na konci nevedela vyprazdnit. Taky strasne silny tlak som citila v konecniku,skusila som klystir,trochu to pomohlo, ale len taka vodicka s olejovou skvrnou na hladine.Tu bodavu bolest som citila este tyzden,takze tyzden bec velkej potreby. To boli teda nervy. No ten tlak odvtedy citim pri kazdom menzese :-/ nemyslim ze je to normalne.olej uZ nechcem ani citit,nieto jest. Inde pisali ze je to moja vina a ze som blba se take veci vobec skusam :D No? Som blba? Co som mohla urobit zle?
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Malvina1111

Příspěvek od ovekyska »

ked mas rada syry a maso, nechces skusit pre zaciatok paleo? nejako aj tepelne upravena zelenina s masom, to je mnamka, lebo ist tak strmhlav do vita, hlavne ak by si sa mala vzat vlastne komplet vsetkeho, co mas rada, to moze pekne udriet na psychiku.
http://www.paleo.sk/ kazdopadne, ak uz vita, pekne postupne a pomalicky.
k menzes, citala som viacero reakcii, kde po vyradeni muky z jedalnicka, sa bolesti minimalizovalia alebo stratili. tak aspon tu muku a cukor prec. drzim palce.

http://tinykitchenstories.com/2012/12/0 ... aleo-buns/
:lol: 8)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Malvina1111

Příspěvek od Janek »

Ano to jsem mel, paleo dietu pred vita, avsak domaci maso, ne umele vyrobene prumyslove kureci a veprove maso (a vyrazene kusy hoveziho).

Kolik ti je, vyzkouselas, tohle nefunguje jako ze se prolejes olivovym olejem a za 2 dny jsi jak po generalce, to chce cas. Se vsim zavinat pomalu po malych davkach, jinak skoncis jak po HA, na odpis vylagrovana :-) navodu je vsude spousta, jde o to na co si troufas a mas podminky a vuli a jaky je cil.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

:) vdaka za reakciu. No k tym syrom a masu... Uz nemam chut na ne. Ani na tepelne upravenu stravu. Odkedy som o tom citala.Zjest daco zjem kvoli rodicom na nedelny obed. Potom uz len furt rozmyslam a len otvaram chladnicku co by sa dalo skombinovat. Ako som vravela psychika je pripravena na ten pad. No telo... to uz je ina otazka. Mimochodom mam 24 rokov 162 cm a 71 kg. Zaujimalo by ma ci radsej ta zasadita strava alebo surova? A nazov na to akne ci sa raw stravou odstrani to svinstvo kvoli comu mohlo akne vzniknut. (co mavam uz ani akne neni,to uz su tvrde uzliky a krvave velke pluzgiere, fujha).Tu som zatial nasla len jednu vetu a to je ze ten vsetok humus v creve a neviemkde este sa zeodstrani a akne tomu cloveku zostalo aj ked nie tak vela. Moj ciel sa mal tocit okolo toho akne hlavne- a uzdravit krv,telo vseobecne.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Malvina1111

Příspěvek od Jindra »

Malvina1111 píše:mam 24 rokov 162 cm a 71 kg
Zaujimalo by ma ci radsej ta zasadita strava alebo surova
já mám tuhle váhu při 186 cm, asi by Ti udělalo dobře pohubnout (neboj, na raw si tělo najde svoji váhu samo)

zásaditá x syrová strava? zcela nerozumím - pojem zásaditá strava neuznávám, protože i ta, pokud je nevhodně konzumovaná, bude okyselující
syrovou stravu na tomhle serveru rozepisovat nemusím, tu jednoznačně doporučuju, kvůli nezbytným enzymům
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Iste :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Malvina1111

Příspěvek od Janek »

Naordinovat pust a klystir :-)

Ovekyska, a co bercaky?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Mimochodom... niekto mi napisal o MMS nech skusim na to akne. V zivote som o tom nepocula,no teraz som si zopar veci vygooglila, moze to byt pravda? Skor mi odporucali odparazitovat s tym....jak sa vola.. Trigelm. Co vy na tieto hovorite?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Malvina1111

Příspěvek od Janek »

Rozdil je v tom, ze MMS je pro chude a Trigelm pro ty druhe... Nebo jinak: u toho prvniho je znam ucinek a funkce a je to nekomercni, to druhe presne naopak... je to potravna a ne lecivo (viz honosne nadepsany certifikat), a pochybuju, ze je k nemu "pribalovy letak" se slozenim?

Ve tvym pripade, naordinuj si pust predtim, nez zacnes chemizovat, potrenuj vuli a shod sadlo, takovych 14 dnu by pro zacatek mohlo byt idealnich:-) neuc se resit male problemy pohodlnym resenim, pilulkama, kdovi co v nich je a jak to funguje?

Hlavne si uvedom, ze telo je po cca 21-24 roce stari odrazem hlavne toho, jak se k nemu chovas, takze pokud chces nadale prasit, i po vycisteni (pust, mms, cokoliv...) se to vsechno vrati jako jojo :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Malvina1111

Příspěvek od rudo »

Malvina1111 píše:Ooo. Ozaj. Zabudla som napisat... Vyskusala som tu ocistu s olivovym olejom a cit.stavou a vsetko okolo toho co bolo napisane v knihe aj hodiny som dodrzala.No nedopadlo to najlepsie. Vobec som sa na konci nevedela vyprazdnit. Taky strasne silny tlak som citila v konecniku,skusila som klystir,trochu to pomohlo, ale len taka vodicka s olejovou skvrnou na hladine.Tu bodavu bolest som citila este tyzden,takze tyzden bec velkej potreby. To boli teda nervy. No ten tlak odvtedy citim pri kazdom menzese :-/ nemyslim ze je to normalne.olej uZ nechcem ani citit,nieto jest. Inde pisali ze je to moja vina a ze som blba se take veci vobec skusam :D No? Som blba? Co som mohla urobit zle?
neviem co si urobila zle a neviem ci si blba, to je na dialku tazko :mrgreen:

ja som to robil takto:

3 din som mal uplnu hladovku ale pil som cistaoce cajiky na litre s obcas epsomkou obcas medikom
teda striktne nie toatl hladovka ale bolo to dokladne cistenie criev, uplne prazdy

epsomka = glauberova sol = to co robi saraticu saraticou

potom som dal 4 dni len jablka
pil som jablkovu stavu a hryzol som jablka az kym mi v ustach nezostala len sucha duzina a tu som vypluval

kila jablk denne

stale som pila cajiky med a epsomku

stale precistovanie a vyprazdnovanie

takze potom to samotne , vecer som vypil mix olivaca s grapefruitovou stavou

rano klasika cajik s epsomkou

a bola to takmer nestihacka

dala si si tu eposmku vobec?
a ak ano a nic

tak telo asi ma tak malo magnesia ze si ho jednoducho vazalo pre seba
5 2 8
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

rudo píše:
Malvina1111 píše:Ooo. Ozaj. Zabudla som napisat... Vyskusala som tu ocistu s olivovym olejom a cit.stavou a vsetko okolo toho co bolo napisane v knihe aj hodiny som dodrzala.No nedopadlo to najlepsie. Vobec som sa na konci nevedela vyprazdnit. Taky strasne silny tlak som citila v konecniku,skusila som klystir,trochu to pomohlo, ale len taka vodicka s olejovou skvrnou na hladine.Tu bodavu bolest som citila este tyzden,takze tyzden bec velkej potreby. To boli teda nervy. No ten tlak odvtedy citim pri kazdom menzese :-/ nemyslim ze je to normalne.olej uZ nechcem ani citit,nieto jest. Inde pisali ze je to moja vina a ze som blba se take veci vobec skusam :D No? Som blba? Co som mohla urobit zle?
neviem co si urobila zle a neviem ci si blba, to je na dialku tazko :mrgreen:

ja som to robil takto:

3 din som mal uplnu hladovku ale pil som cistaoce cajiky na litre s obcas epsomkou obcas medikom
teda striktne nie toatl hladovka ale bolo to dokladne cistenie criev, uplne prazdy

epsomka = glauberova sol = to co robi saraticu saraticou

potom som dal 4 dni len jablka
pil som jablkovu stavu a hryzol som jablka az kym mi v ustach nezostala len sucha duzina a tu som vypluval

kila jablk denne

stale som pila cajiky med a epsomku

stale precistovanie a vyprazdnovanie

takze potom to samotne , vecer som vypil mix olivaca s grapefruitovou stavou

rano klasika cajik s epsomkou

a bola to takmer nestihacka

dala si si tu eposmku vobec?
a ak ano a nic

tak telo asi ma tak malo magnesia ze si ho jednoducho vazalo pre seba
----------------------------------------
ano mala som,aj cajiky, hmm no vidis na take som nepomyslela :D vsetko zozralo telo 8)
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Janek píše:Rozdil je v tom, ze MMS je pro chude a Trigelm pro ty druhe... Nebo jinak: u toho prvniho je znam ucinek a funkce a je to nekomercni, to druhe presne naopak... je to potravna a ne lecivo (viz honosne nadepsany certifikat), a pochybuju, ze je k nemu "pribalovy letak" se slozenim?

Ve tvym pripade, naordinuj si pust predtim, nez zacnes chemizovat, potrenuj vuli a shod sadlo, takovych 14 dnu by pro zacatek mohlo byt idealnich:-) neuc se resit male problemy pohodlnym resenim, pilulkama, kdovi co v nich je a jak to funguje?

Hlavne si uvedom, ze telo je po cca 21-24 roce stari odrazem hlavne toho, jak se k nemu chovas, takze pokud chces nadale prasit, i po vycisteni (pust, mms, cokoliv...) se to vsechno vrati jako jojo :-)

Takze tak... dobre ze som si objednala mms a nie trigelm, (strasna drahota,hlavne ked si pomyslim ze jedna davka nestaci) a ten post planujem tiez,vdaka :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Malvina1111

Příspěvek od Pavluska »

Malvina1111 píše: Milujem mäso, mliečne výrobky a hlavne syry a podobné mňamky ako pizza,hamburger,hranolky,langoše..................... O zelenine fakt nesnívam,ovocie len niekedy občas hlavnie tie ktoré mávame občas (čučoriedky,čerešne,višne,mango,slivky,marhule, melon .......) tieto sa nedajú u nás jesť furt, len občas a pravdaže len keď maju sezonu :D kysele veci tiež nejak nejdu ako ani štiplavé. NAjmenej mi chutí a ide dole krkom dačo zeleného :-/
ahoj :)
Myslim, ze prave to zelene by Ti vubec neuskodilo. Jen mas ted "znicene" chutove poharky vyraznymi jidly jako syry, pizza, hamburger, hranolky, langose.... btw prave smazene je na plet velmi nezdrave. To same s kvantem mouky, mlecnymi vyrobky... ale to uz asi tusis. Kazdemu se skodliviny ukladaji nekam jinam, nejak jinak se s tim telo vyporadava. U Tebe to je viditelne na pleti, takze mas velkou motivaci s tim neco delat. To je vyhoda (i kdyz to tak clovek kolikrat nevidi).

Za sebe muzu rict, ze na plet je vyborne omezit stres (jj, to se to rika, co?!), okolni znecisteni (velkomesta apod. si nekdy u nekoho vybiraji i tuto dan), vyrazne omezit cukr (muj nazor je, ze i ovocny...), vykopnout mlecne vyrobky (mnohem lepsi je avokado, obcas ryba - proc ne...), bla bla.... a hybat se!!! Lymfa k cisteni potrebuje pohyb. A pohyb (nejlepe na cerstvem vzduchu, ne v zaprasenem interieru) potrebuje i psychika. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Myslim, ze prave to zelene by Ti vubec neuskodilo. Jen mas ted "znicene" chutove poharky vyraznymi jidly jako syry, pizza, hamburger, hranolky, langose.... btw prave smazene je na plet velmi nezdrave. To same s kvantem mouky, mlecnymi vyrobky... ale to uz asi tusis. Kazdemu se skodliviny ukladaji nekam jinam, nejak jinak se s tim telo vyporadava. U Tebe to je viditelne na pleti, takze mas velkou motivaci s tim neco delat. To je vyhoda (i kdyz to tak clovek kolikrat nevidi).

Za sebe muzu rict, ze na plet je vyborne omezit stres (jj, to se to rika, co?!), okolni znecisteni (velkomesta apod. si nekdy u nekoho vybiraji i tuto dan), vyrazne omezit cukr (muj nazor je, ze i ovocny...), vykopnout mlecne vyrobky (mnohem lepsi je avokado, obcas ryba - proc ne...), bla bla.... a hybat se!!! Lymfa k cisteni potrebuje pohyb. A pohyb (nejlepe na cerstvem vzduchu, ne v zaprasenem interieru) potrebuje i psychika. 8)[/quote]




Stres bohuzial bude tak ci tak... je jedno co urobim,(cviky,meditacie a tak dalej) Len som zvedava ako bude telo reagovat ak sa vysadia tie najhorsie veci ako muka maso mliecne veci... vsetko sa mi ukaze na pleti bohuzial :D staci jedna cokolada a vidim uz pupienok hlboko pod kozou. Znecistenie tiez bude,tusim do vtedy kym si nenajdem manzela :D alebo niekoho s kym sa odstahujem do rodinneho domu mimo toho smradu a vsetkeho :D kde je cerstvy vzduch,zelené, lesik,vlastna zahradka:D pekny sen :P
Zijem v panelaku blizko slovnaftu takze fujfuj smrad,staci vyliezt na balkon nie to este von z domu :P skoda...mesto je mesto.Toto tiez nezmenim. S tym ovocim mas pravdu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Malvina1111

Příspěvek od Pavluska »

Malvina1111 píše: Stres bohuzial bude tak ci tak... je jedno co urobim,(cviky,meditacie a tak dalej) Len som zvedava ako bude telo reagovat ak sa vysadia tie najhorsie veci ako muka maso mliecne veci... vsetko sa mi ukaze na pleti bohuzial :D staci jedna cokolada a vidim uz pupienok hlboko pod kozou. Znecistenie tiez bude,tusim do vtedy kym si nenajdem manzela :D alebo niekoho s kym sa odstahujem do rodinneho domu mimo toho smradu a vsetkeho :D kde je cerstvy vzduch,zelené, lesik,vlastna zahradka:D pekny sen :P
Zijem v panelaku blizko slovnaftu takze fujfuj smrad,staci vyliezt na balkon nie to este von z domu :P skoda...mesto je mesto.Toto tiez nezmenim. S tym ovocim mas pravdu.
kdepak. Neni jedno co urobis. :) Pohybova aktivita apod. dovede aspon trochu odbourat nasledky stresu... A ze stres je "superzabijak", tomu teda verim (zazila jsem si nedavno sve a jeste ted si davam telo do poradku).
Mestske znecisteni je taky humusac. I to je jeden z duvodu prekyseleni organismu. Ble. Kdyz k tomu dodas stres a spol., tak nic moc. Jasny, ze velka zmena nejde hned. Ale treba aspon vikendy v prirode?... ten vzduch je tam o necem jinem! No vlastni domek, zahrada... to mame stejny sen. ")
Ja taky nemuzu jist cokoladu (podle mne podporuje plisne v tele a nasledku je vic... u me treba nabeh na ekzem, kt. jinak vubec nemam). Je to stejne blivajs. Sorry vsem cokomilum.

Jinak jestli jde neco odbourat, tak jsem toho dukazem. ") Nemohla jsem se zbavit zavislosti na kafi. Stridave jsem se k nemu porad vracela. Ale ted mi neskutecne smrdi. Jednou jsem to s nim prehnala a myslela jsem, ze me klepne. Nekleplo, ale mam pokoj od kafe. :) Jo a taky jsem zjistila, ze zesilovalo muj stres... jako bych ostreji vnimala vsechny podnety. Coz ja vnimam dost dobre i bez kafe (nekdo ne, nekdo je plechovej). 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Malvina1111

Příspěvek od Janek »

Takze jen pohodlnost (lenost) neco (z)menit.
Co kdyz vedome setrvani v zumpe (vis, ze ti to skodi) uz jen somaticky zvysuje skody? Stastny nevedomy, tobe to nyni (vis a nemenis) ublizi dvakrat tolik... Jen nazor.

Protoze pri 75 kg z jedne cokolady 100g neni myslim moc normalni aby skakaly pupinky, to neudela nic ani prumernemu psu (u psu se traduje, ze cokolada psa zabije, ale to by si musel dat 20 kg pes tak 3 kg cokolady).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Malvina1111

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: 1) Stastny nevedomy, tobe to nyni (vis a nemenis) ublizi dvakrat tolik... Jen nazor.

2) Protoze pri 75 kg z jedne cokolady 100g neni myslim moc normalni aby skakaly pupinky, to neudela nic ani prumernemu psu (u psu se traduje, ze cokolada psa zabije, ale to by si musel dat 20 kg pes tak 3 kg cokolady).
ad 1) na tom je dost pravdy...

ad 2) urcite veci se nedaji porovnavat. Nekdo na urcite reakce tela trpi, nekdo ne :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Malvina1111

Příspěvek od Janek »

2) nutno odlisit, jestli nezadouci reakce (napriklad na cokoladu) je nova, anebo byla vzdycky...

Zavislosti se zbavis tak, ze si to kafe proste nekoupis a vyhnes se ji... Horsi to je, bydlis-li s rodici, pracujes-li s zavislackami, chodis-li okolo kavarny ;-).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Malvina1111

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:2) nutno odlisit, jestli nezadouci reakce (napriklad na cokoladu) je nova, anebo byla vzdycky...

Zavislosti se zbavis tak, ze si to kafe proste nekoupis a vyhnes se ji... Horsi to je, bydlis-li s rodici, pracujes-li s zavislackami, chodis-li okolo kavarny ;-).
jo jasne :)
Napr. ja jsem na coko reagovala vzdy aspon trosku. Nevim jak Malvina...

To jsem si taky myslela. Ale jak pises, on se k tomu pak clovek vzdycky nejak dostane... napr. konkretne kafe je vsude. Nejlepsi je, kdyz to pak zacne smrdet. Jinak musim rict ze tentokrat (po tom co organismus uz kafe sam od sebe nechce; neni to jen rozhodnuti hlavy) zadny abstak, bolest hlavy, propad energie... Coz nebyvalo samozrejme. Tak honem sehnat drevo na zatukani. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Malvina1111

Příspěvek od rudo »

no jo 2kg blok cokolady muze psa zabit, kdyz to hodis ze tretiho poschodi a trefis se presne
ale velkej kvetinac udela to same, neni te cokolady skoda?
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Malvina1111

Příspěvek od Janek »

Buh ma rad vsechny sve ovecky, i ty, kterym mnoho nenadelil

http://www.google.cz/search?q=cokolada+pes

Pavluska: ze je kafe vsude - myslis automaty na kavu? Asi zalezi, kde se pohybujes... Ja zadny dlouho nevidel ;-) jsou jen tam, kde se uzivi.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Malvina1111

Příspěvek od Pavluska »

myslim tim vsechno, nejen automaty. Jdes po ulici a vane se to odevsad, to same byva v praci, na navstevach.... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

Hlasim sa zas. 1: Odvtedy som skusala pôsty. Dosla som na 5 dni( viac to neslo bohuzial ). Zatial mam pocit ze staci s tymto experimentovat. 2: skusam rano zatial stavicky (vijde mi pol litra dacoho) ale citim sa po nich hrozne. Krce a tie traviace veci chapem ako aj wc... Ale je mi po nich tak blbo vsetko by som vyzvracala najradsej.akoby sa telo branilo. Je pravda ze to chcem co najskor vypit. Moze to byt chyba? Po nich citim ze by som to radsej zjedla v celku aby zaludok citil v sebe aspon daco.( tu stavu vidi ako vodu aj sa tak sprava a je to strasny pocit) Telo potrebuje zvyknut si alebo dat si menej? Takto si vobec neviem ani predstavit ako by reagovalo keby som si urobila smoothy zo zeleniny ktore musim zjest ale ktore nemozem ani citit. ( napriklad celer.zazvor.cervena repa...) Alebo mam pocuvat aj vtedy svoje telo ked napriklad cviklu odmieta a nemozem ani citit hned mi je na zvracanie?Ved to patri medzi top veci ktore maju v sebe strasne moc dobreho. Poradte :-/
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Malvina1111

Příspěvek od xHardCorex »

Malvina1111 píše:Hlasim sa zas. 1: Odvtedy som skusala pôsty. Dosla som na 5 dni( viac to neslo bohuzial ). Zatial mam pocit ze staci s tymto experimentovat. 2: skusam rano zatial stavicky (vijde mi pol litra dacoho) ale citim sa po nich hrozne. Krce a tie traviace veci chapem ako aj wc... Ale je mi po nich tak blbo vsetko by som vyzvracala najradsej.akoby sa telo branilo. Je pravda ze to chcem co najskor vypit. Moze to byt chyba? Po nich citim ze by som to radsej zjedla v celku aby zaludok citil v sebe aspon daco.( tu stavu vidi ako vodu aj sa tak sprava a je to strasny pocit) Telo potrebuje zvyknut si alebo dat si menej? Takto si vobec neviem ani predstavit ako by reagovalo keby som si urobila smoothy zo zeleniny ktore musim zjest ale ktore nemozem ani citit. ( napriklad celer.zazvor.cervena repa...) Alebo mam pocuvat aj vtedy svoje telo ked napriklad cviklu odmieta a nemozem ani citit hned mi je na zvracanie?Ved to patri medzi top veci ktore maju v sebe strasne moc dobreho. Poradte :-/
Preco sa takto tyras?
Vegan vitarianstvo v podobe akej ho praktizujes ti sposobi poruchu prijmu potravin alebo nejaku dalsiu poruchu.. je ti to treba?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Malvina1111

Příspěvek od Janek »

To dnes uz neni pravda, ze v sobe maji jen to dobre... A ano, je to o mnozstvi. Navic stavicky dovedou byt agresivni, nepij to na lacno, zkus si merit jejich pH a na lacno bych si radeji dal cele ovoce-zeleninu a ne stavicku, zadne potize jsem nikda nemel a muj zaludek snese myslim asi vsechno... Ale proc ho zbytecne drazdit, a zadelavat na vredy...

Pokud te bavi experimentovat, uber davku, zacni odznova a pokud zvracis, je neco spatne (spatna surovina, spatne davkovani/koncentrace, spatne telo)...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Malvina1111

Příspěvek od cepheus »

Janku, zase u Tebe plati "mlceti zlato", nebo-li zase kecas blbosti a nejake sve domnenky a dojmy z velmi kratke zkusenosti.
Zkus si dat takovych rekneme dvanact velkych pomerancu na posezeni, jak Ti bude ? Vim presne jak Ti bude ..
Podobne jabka, mrkev, cokoli, mas pro to rozumne vysvetleni ? Ono lip jej myslim ani nehledat a praktikovat, co Ty na to, rozumbrado, hmmm ? :|

Zatimco vypiju vedle Tebe klidne dvanact velkych odstavenych Tobe pukne bricho jak Ti bude tezko.
Tak tu nerad lidem hovadiny z Tve vitarianske pidi praxe, dekuji Ti za to:) .
Uživatelský avatar
Malvina1111
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 13, 2014 18:00

Re: Malvina1111

Příspěvek od Malvina1111 »

:-/ ehm... pojdem na veci pomaly, no uz mam nastastie ovela radsej tie ovo-zele. co som predtym nemala az tak moc v laske... zeleninu a ovocie som vzdy brala ako plus daco k jedlu (co nie je potrebne-je len dekoracia) :D no nevychovali nas najlepsie ako vidim :D prave ovocie a zelenina ma byt TOP a to varene a polotovary su blekk.-menejcenne alebo este menej. Dakujem za komenty :) Este jedna vec... ako som vysadila tie antikoncepciu pomaly sa mi vracia akne,a napriklad na tvary ked sa zdavim jedneho,po mozno tyzdni sa mi zase na tom istom mieste objavi...a tak dalej... podla obrazkov na nete tie miesta suvisia s organmy-tak podla toho mam problemy skoro s kazdym oragnom :-/ Co by mi pomohlo vycistit si telo? mms mi pomaha skor na tu tvar-ale vnutorne uz mi je furt zle aj pri 1 kvapke...takze zatial si dam pokoj... su aj raw jedla ktore ma vycistia od (cojaviem coho) ... (paraziti,bakterie...) ktore sposobuju tie vyrazky, mam v sebe zapal,a to treba odstranit.Potrebujem sa vycistit,no nenasla som spravne riesenie na toto este. Chcela by som pocut dajake rady :) vdaka
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Malvina1111

Příspěvek od Janek »

cepheus píše:Zatimco vypiju vedle Tebe klidne dvanact velkych odstavenych Tobe pukne bricho jak Ti bude tezko.
Tak tu nerad lidem hovadiny z Tve vitarianske pidi praxe, dekuji Ti za to:) .
1. Litr pomerancoveho dzusu resp kilo pomerancu ma 1900 kJ resp 1960 kJ (viz tabulky) - objemove identicke - proc bych mel odstavnovat pomeranc? Abych nemusel na velkou ale jen na malou stranu a to akutne a casto a podrazdil si zaludek? A potrebnou vlakninu ze suplementu?

Honit si triko, ze snim bez problemu 2 kila pomerancu na lacno, nebudu, to tu neni ucelem. Ale vyse uvedenou zahadu se stavenim jsem jeste nepochopil, vyjma lidi, kteri uz prisli o zuby ...

2. Nikomu neradim, diskuse je o ruznych nazorech a pohledech, kazdy necht se zhuntuje sam na vlastni triko :-) ale mohl by zvazit i jiny pohled
Janek píše:To dnes uz neni pravda, ze v sobe maji jen to dobre... A ano, je to o mnozstvi.
s dnesnim obsahem rezidui pesticidu, davat zvysene davky, je zatez, to bylo obsahem sdeleni... Ze ne ve zvyseni, ale ve snizeni prijmu potravin nevypestovanych pod vlastni kontrolou je cesta ke snizeni zateze...

Pokud mas holka zanesene telo, pokud jsi dospela, omez (vedle pravidelnych pustu) prijem vseho, co obsahuje sracky, jinou radu mimo porady s lekarem a radne vysetreni nemam. Predavkovat se stavama (ze zdroju mimo mou kontrolu) mi prijde silne nevhodne. Podivej se na potravinynapranyri cz jake davky v ovozelu obcas najdou, a to je jen spicka ledovce...

Podle me, zdravy clovek konzumujici normalni potraviny (omezeně i vyrobky) avsak hlavne v normalnim mnozstvi, nema problem, to je podobne jako s ockovanim, nemocneho to zabije atd. Vsak se jeste brzy ukaze....
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Malvina1111

Příspěvek od Jindra »

Malvina1111 píše::-/ ehm... pojdem na veci pomaly, no uz mam nastastie ovela radsej tie ovo-zele. co som predtym nemala az tak moc v laske... zeleninu a ovocie som vzdy brala ako plus daco k jedlu (co nie je potrebne-je len dekoracia) :D no nevychovali nas najlepsie ako vidim :D prave ovocie a zelenina ma byt TOP a to varene a polotovary su blekk.-menejcenne alebo este menej. Dakujem za komenty :) Este jedna vec... ako som vysadila tie antikoncepciu pomaly sa mi vracia akne,a napriklad na tvary ked sa zdavim jedneho,po mozno tyzdni sa mi zase na tom istom mieste objavi...a tak dalej... podla obrazkov na nete tie miesta suvisia s organmy-tak podla toho mam problemy skoro s kazdym oragnom :-/ Co by mi pomohlo vycistit si telo? mms mi pomaha skor na tu tvar-ale vnutorne uz mi je furt zle aj pri 1 kvapke...takze zatial si dam pokoj... su aj raw jedla ktore ma vycistia od (cojaviem coho) ... (paraziti,bakterie...) ktore sposobuju tie vyrazky, mam v sebe zapal,a to treba odstranit.Potrebujem sa vycistit,no nenasla som spravne riesenie na toto este. Chcela by som pocut dajake rady :) vdaka
paráda - gratuluju k vysazení HA, to je bezva
tělo teď cítí žádoucí prostor pro detox, proto to akné - je to dobré znamení očisty
jestli Ti je blbě už po jedné kapce mms, tak to jsi fakt zanesená; nespěchej, pomalu - proč se otravovat nevolností (když jsem tehdá s mms začínal, joj to mi bejvávalo špatně)
ty nejjednodušší rady na detox asi jsou půst (klidně jen půldenní, postupně natáhni až na 36hodinový jednou týdně), pití alkalizujících nápojů no a v případě hladu ovoce, to nejščavnatější
každému, kdo ji ještě nečet, radím zkouknout tuhle vynikající knížku od Tepperweina Pryč s kyselostí, fakt má cenu milionu :-)
a není to jediná knížka, která je pro zdraví tolik cenná
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Malvina1111

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Zavislosti se zbavis tak, ze si to kafe proste nekoupis a vyhnes se ji...
e e, takhle jednoduše to nefunguje (respektive funguje dočasně a máš tu jojo)
trochu jsem to studoval a na to se musí jináč, aby to fááákt fungovalo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět