mirunnka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

mirunnka píše:Co si myslíte o transplantaci? Jde mi konkrétně o transplantaci rohovky. Zajímají mě vaše názory z hlediska etického, zdravotního, pohled na otázky rizika, ale taky možnosti vést po letech plnohodnotný život. Prosím, hrňte to sem. Děkuji.
pokud to nekomu pomuze zlepsit kvalitu zivota a zaroven nikomu neublizi tak pro v tom hledat nejake problemy?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mirunnka

Příspěvek od buc11 »

mirunnka píše:Co si myslíte o transplantaci? Jde mi konkrétně o transplantaci rohovky. Zajímají mě vaše názory z hlediska etického, zdravotního, pohled na otázky rizika, ale taky možnosti vést po letech plnohodnotný život. Prosím, hrňte to sem. Děkuji.
riziko neznám, ale asi nízké, a je-li důvod, tak proč ne a na hlediscích pak nezáleží
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: mirunnka

Příspěvek od mira »

Na syrové výživě se to oko po zákroku rychleji zahojí.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od ml »

ahojky, jak obchůdek??
prázdniny tak nhorázně letí, ted v srpnu se na váš konec už nedostanem...
pozdravuj doma m:-)
mirka
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Ja nevím, nejspíš jsem lehce přecitlivělá až hysterická. Oko se hojí déle než rok. První stehy se vytahují cca po 6 - 8 měsících. Nemusí to klapnout. Paní doktorka říkala,že je to něco jiného, než transplantace orgánu, kdy se vybírá biologicky nejpodobnější materiál. U té rohovky to takhle řešit nejde. " Prostě dostanete rohovku někoho, kdo měl tu smůlu a měl autonehodu a musíme doufat, že se to chytne ", téměř doslovná citace. A to je další problém. Já nevím, jestli je v pořádku mít kousek těla po někom, kdo měl tu smůlu a měl autonehodu. Nejspíš se jevím jako pako, což?
Problém je v tom, že od útlého mládí disponuji poměrně atypickou oční vadou. Jmenuje se to keratokonus a velmi jednoduše řečeno, hlavní problém je ve špatném zakřivení rohovky. Takže nepomáhají brýle ani klasické čočky, musí to být korigováno tvrdou kontaktní čočkou. Kombinace mechanické a optické korekce, tak asi. No a zvolna nastává situace, kdy to už čočkou spravit nepůjde. Deformita je tak velká, že se na to čočka prakticky nedá udělat.
Ale pořád je to moje oko a ne oko mrtvého bližního. A neřezali mi do něj.
Já fakt nevím. Nejspíš budu ještě čekat a řešit to budu, až mi opravdu nic jiného nezbyde.
Mirko, krám je zatím velký průser. To sídliště je přes léto úplně liduprosté. Taky jsem zjistila, že to tu nemá nejlepší pověst, bývalá majitelka na to docela kálela. Ale není cesty zpátky. Přinejmenším ten úvěr někdo musí zaplatit. A mimo jiné mě to baví. Takže to půjde.
Jinak, stavíme kamna. Nechtěj znát podrobnosti. Snad jenom: stavíme je druhý týden, v baráku mám neskutečný svinčík a chaos. Můj praktický muž a klučina, co to staví jsou dokonalou kopií Pata a Mata z A je to. Ale já to vydržím. A až bude po všem ozvu se ( pokud nebudu ve vazbě za těžké ublížení na zdraví ). Nebo se z kraje podzimu jednoduše pozvěte.
Balada - Bačis, máš tu ten zeleninový seitan, tak si pro něj pošli. A kváskový chlebík Ason chodí v pondělí odpoledne.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od Panda »

S tou rohovkou to je síla, brr. Osobně bych se do toho raději asi nepouštěl, protože mám zkušenosti, že jak se do něčeho začne vrtat tak se začne všechno rozsýpat mnohem více - nějaké záněty a kdovíco ještě. Asi raději vidět špatně než vůbec.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

mirunnka píše:Ja nevím, nejspíš jsem lehce přecitlivělá až hysterická. Oko se hojí déle než rok. První stehy se vytahují cca po 6 - 8 měsících. Nemusí to klapnout. Paní doktorka říkala,že je to něco jiného, než transplantace orgánu, kdy se vybírá biologicky nejpodobnější materiál. U té rohovky to takhle řešit nejde. " Prostě dostanete rohovku někoho, kdo měl tu smůlu a měl autonehodu a musíme doufat, že se to chytne ", téměř doslovná citace. A to je další problém. Já nevím, jestli je v pořádku mít kousek těla po někom, kdo měl tu smůlu a měl autonehodu. Nejspíš se jevím jako pako, což?
Problém je v tom, že od útlého mládí disponuji poměrně atypickou oční vadou. Jmenuje se to keratokonus a velmi jednoduše řečeno, hlavní problém je ve špatném zakřivení rohovky. Takže nepomáhají brýle ani klasické čočky, musí to být korigováno tvrdou kontaktní čočkou. Kombinace mechanické a optické korekce, tak asi. No a zvolna nastává situace, kdy to už čočkou spravit nepůjde. Deformita je tak velká, že se na to čočka prakticky nedá udělat.
Ale pořád je to moje oko a ne oko mrtvého bližního. A neřezali mi do něj.
Já fakt nevím. Nejspíš budu ještě čekat a řešit to budu, až mi opravdu nic jiného nezbyde.
Mirko, krám je zatím velký průser. To sídliště je přes léto úplně liduprosté. Taky jsem zjistila, že to tu nemá nejlepší pověst, bývalá majitelka na to docela kálela. Ale není cesty zpátky. Přinejmenším ten úvěr někdo musí zaplatit. A mimo jiné mě to baví. Takže to půjde.
Jinak, stavíme kamna. Nechtěj znát podrobnosti. Snad jenom: stavíme je druhý týden, v baráku mám neskutečný svinčík a chaos. Můj praktický muž a klučina, co to staví jsou dokonalou kopií Pata a Mata z A je to. Ale já to vydržím. A až bude po všem ozvu se ( pokud nebudu ve vazbě za těžké ublížení na zdraví ). Nebo se z kraje podzimu jednoduše pozvěte.
Balada - Bačis, máš tu ten zeleninový seitan, tak si pro něj pošli. A kváskový chlebík Ason chodí v pondělí odpoledne.
hodne asi napovi statistika podobnych zakroku. v poslednich nekolika letech se podobne zakroky delaji s temer 100% uspesnosti ale to je treba zjistit
diky!
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

rohovka je jen par bunek. u vyznamneho organu by asi eticke hledisko hralo nejakou roli ale tady bych to neresil.
podle me bys mela uplne zmenit vstupni vylohu - jine barvy, jine jmeno apod. aby kazdy kolemjdouci vedel, ze je tam nekdo novy. Tvi pochybni predchudci odradili spoustu lidi, ktere potrebujes dostat zpet
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Jmenuju se jinak, vývěsní štít je úplně nový. Předtím to bylo Zdravíčko Včelka ( dost hrozné, ne? ). Další poutač přijde do oken a tabule před venkovní dveře. Taky letáky s informací o změně majitele jsou na cestě. Jenže mi je dělá týpek za dobré slovo, tak nemůžu moc tlačit. A vůbec, to vypadám tak pitomá, že by mě tyhle věci nenapadly? :?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

nevypadas, omlouvam se
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Jen tak pro zajímavost - je mezi přítomnými ještě jiné děvče, které by dokázalo sníst na posezení sojovou sekanou o hmotnosi 340g? A že to nebylo první mé dnešní jídlo..... Já su fakt občas čuně.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

mirunnka píše:Jen tak pro zajímavost - je mezi přítomnými ještě jiné děvče, které by dokázalo sníst na posezení sojovou sekanou o hmotnosi 340g? A že to nebylo první mé dnešní jídlo..... Já su fakt občas čuně.
devce tak stihle jako ty si s tim vubec nemusi delat hlavu
vycitky skodi vic nez sekana
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: mirunnka

Příspěvek od kveta »

zdravim te mirunko, jak je? uz jsi se z ty sojovy sekany vzpamatovala? prislo uz jaro i k vam?
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Ahoj Květuš,
moc šikovně ses netrefila s tím vytažením mého deníčku, holka. Právě se plácám v ukázkovém záchvatu depky a sebelítosti. A to i přes krásné jaro.
Všechno se to nějak pokazilo a já nevím, jak z toho ven. Před půldruhým rokem, když jsem se vracela z Irska domů, moc jsem se těšila, na chaloupku, na svoje blízké, na krásný zbytek života. Nejspíš jsem všechno zkonila tím, že jsem si pořídila krám. Nebudu unavovat detaily, zkusím to co nejstučněji: Každý měsíc se rvu, abych zaplatila aspoň nájem, úvěr...Na nákup zboží zbývá pramálo, všechno jde od desíti k pěti. Osm hodin tady tvrdnu, modlím se, aby přišlo aspoň tolik zákazníků, abych ustála další den ( většinou to neklapne ). Bez radosti, bez nadšení, což je samozřejmě úplně špatně, o tomhle to být nemůže. V noci nemůžu spát, nedokážu se už na nic těšit, ani na zahrádku, ani na jaro a léto, nedokážu mít radost. Jsem jenom paralyzovaná strašlivou beznadějí a úzkostí. Hlavně z toho, kdo zaplatí ten úvěr, který jsem si , já debil, s vidinou úžasné perspektivy na ten krám vzala. Jedna z mých hororových vizí je o tom, jak nám na dveře naší vytoužené a v Irsku tvrdě odpracované chaloupky buší exekutor. A můžu za to já.
Tak abys snad přijela letos, když ti to loni nevyšlo, ať to stihneš :?
Měj se hezky, děkuju za zájem. A aspoň jsem se vykecala a vybulila. Dík.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od Eva.cz »

Mirunko, ty máš nějakou prodejnu se zdravou výživou v Rožnově? Občas se v Rožnově stavujeme v Mandragoře, což by vlastně byla konkurence. Vím, že je tam ještě nějaká prodejna, ale nikdy jsem nepátrala.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Ahoj Evi, adresu najdeš kousek výš v deníčku. Ale asi nebudu ta, o které jsi slyšela. Jsme tu tři - dva obchůdky ve městě a já na periferii, a obávám se, že můj krámek věhlasu konkurence nedosahuje. ( Což je pravděpodobně jasné z mého předchozího příspěvku :| ). Naivka důvěřivá věřila, že jí sídliště s cca třemi tisíci obyvatel uživí. A tak moc to chtěla, že předchozí majitelce baštila pohádky i s navijákem. Prosím, komentáře o tom, že jak jsem velká, tak jsem pitomá, vynechat. Ráda tě uvidím.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: mirunnka

Příspěvek od Renáta »

Mirunnka, za úver teda zrejme ručíš chalúpkou. Chápem tvoje obavy. Nehľadáš nejakého optimistu, ktorý by predajňu prevzal aj s úverom, hoci aj na iný účel? Ak ten sortiment tam nejde (lebo, ako som pochopila, konkurencia je lepšia s bohatším sortimentom), asi by bolo treba zmeniť zameranie, prípadne ho doplniť o niečo atraktívne. Čo to je pre ľudí zo sídliska, ktorí by mali tvoriť tvoju klientelu, to je otázka...
Viem si živo predstaviť tvoju situáciu, tiež som na voľnej nohe a často to nie je jednoduché. Skúsila by som asi hľadať niekoho, kto prevezme predajňu aj s úverom - aj keď by som finančne stratila. Zaspávať a vstávať s úzkosťou sa nedá dlhý čas bez toho, aby to nespôsobilo škody na zdraví. Predsa kvôli tomu neskončíš na psychiatrii. Veľmi ti držím palce, nech ti spadne z neba nejaký dobrodinec, ktorý ťa zbaví neprosperujúceho obchodíku, alebo nech z neba spadne myšlienka, ako rozvinúť sortiment tak, aby bol zaujímavý pre tvojich zákazníkov.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: mirunnka

Příspěvek od kveta »

mirunnko,

pravda, vetsinou jsem dobre nacasovana.. :)

je, mi lito, ze o zdavou vyzivu neni na sidlisti kde mas obchod, neni velky zajem. souhlasim s renatou, bud prodat, a nebo zmenit sortiment. na sidlisti by se asi tobre prodavali bezne potraviny, kterymi se vetsina naroda zivi, a nebo neco jako smiseny zbozi, jako jidlo denni potreby: mliko, chleba, kafe, cukr atd, a pak dalsi veci, jako noviny, drogerka atd, a mohla by jsi tam mit i koutek potravin zdave vyzivy, aby jsi byla spokojena, ze aspon z casti delas to co opravdu chces. prave ze uspech obchodovani je v tom, ze nabizime to co chteji zakaznici, a ne to co chceme my. drzim ti palce at tu ozehavou situaci nejak vyresis, a domecek neztratis.

rada, moc rada bych se zucastnila srazu vitarianu u tebe, ale budu mit fofr a tim padem uz mi na srazik nevyjde cas.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: mirunnka

Příspěvek od Renáta »

kveta píše: na sidlisti by se asi tobre prodavali bezne potraviny, kterymi se vetsina naroda zivi, a nebo neco jako smiseny zbozi,
Kveti, to je asi z dažďa pod odkvap, teda, ak je to v Čechách ako na Slovensku. Tu totiž maličkých obdchodníkov so základným tovarom potrebným denne takmer úplne zlikvidovali veľké reťazce, ktorým ťažko môžu konkurovať cenou. Ľudia sa hrnú nakupovať do hypermarketov, kde sú furt nejaké akcie, ktoré pritiahnu pozornosť. Malí obchodníci to nemajú jednoduché.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: mirunnka

Příspěvek od Sitar »

Miru, co nějakou přidanou hodnotu? Pohlídat děcko, tematické dny, ochutnávky... Stačí přilákat pozornost lidí a až se to rozkřikne, stačí pár stálých zákazníků a ono to půjde. Prostě osobní přístup, toho nejsou supermarkety schopné. Máš nekonečně možností.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: mirunnka

Příspěvek od dgm »

Mirunnko a neuvazujes treba i o internetovem obchode? V case cekani na zive zakazniky bys mohla mit stranky pekne vymazlene ... Takhle v Roznove te tezko podporim...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: mirunnka

Příspěvek od kveta »

Renáta píše:
kveta píše: na sidlisti by se asi tobre prodavali bezne potraviny, kterymi se vetsina naroda zivi, a nebo neco jako smiseny zbozi,
Kveti, to je asi z dažďa pod odkvap, teda, ak je to v Čechách ako na Slovensku. Tu totiž maličkých obdchodníkov so základným tovarom potrebným denne takmer úplne zlikvidovali veľké reťazce, ktorým ťažko môžu konkurovať cenou. Ľudia sa hrnú nakupovať do hypermarketov, kde sú furt nejaké akcie, ktoré pritiahnu pozornosť. Malí obchodníci to nemajú jednoduché.
aha, no, pravda je, ze tady je situace dosti hodne podobna, ale presto jsou aspon tady ty mensi obchudky se vsim moznym mimo obchodni strediska popularni, i dkyz maji drazsi zbozi, lidi co jim doslo mliko atd, nebo jsou lini radi do obchudku za rohem skoci a i si radi priplati, nez aby cestovali nekam do velkyho supermarketu. znam i lidi, kteri z ruznych duvodu obchodaky nesnasi a radi si nakupuji v malych obchodech. je to vzdy o tom, rozumet tomu co zakaznik chce. potreby lidi jsou ruzne. ja bych to zkusila. navic, mit nejake ty slevy muze i maly obchod.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: mirunnka

Příspěvek od kveta »

Sitar píše:Miru, co nějakou přidanou hodnotu? Pohlídat děcko, tematické dny, ochutnávky... Stačí přilákat pozornost lidí a až se to rozkřikne, stačí pár stálých zákazníků a ono to půjde. Prostě osobní přístup, toho nejsou supermarkety schopné. Máš nekonečně možností.
sitare,taky dobrej napad :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: mirunnka

Příspěvek od kveta »

dgm píše:Mirunnko a neuvazujes treba i o internetovem obchode? V case cekani na zive zakazniky bys mohla mit stranky pekne vymazlene ... Takhle v Roznove te tezko podporim...
dgm, internetovy obchod by urcite pomohl, akorat udelat ty stranky muze byt drahe.. ale treba ma mirunka nekoho, kdo ji je udela gratis, kdyz ma ty momentalni financni problemy.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Díky za zájem a snahu pomoct. Už je to dobrý. Občas to neustojím a zpanikařím, ale strom k pověšení si nehledám :D . Pořád jsme na tom se vším všudy o kus líp, než když jsme odjížděli do Irska a měli na krku celou hypotéku. Domem neručím, vzala jsem si klasickou půjčku na cokoli ( ale pokud bych jí nebyla schopna splatit, pochybuju, že by se banka o dům nezačla zajímat ).Dluhy splácíme, i když určitě ne s prstem v nose. Jsme zvyklí žít skromně, jsme všechno, jen ne "konzumenti".
Na internetovém obchodě děláme, jde to pomalu, protože to moc neumíme. Teď v sezóně se chystám se svým zbožím jezdit po trzích a jarmarcích. Taky jsem rozeslala letáky s nabídkou rozvozu po naší vesnici, která je pět kilásků od Rožnova. Hledám pro krám lepší místo, protože ke vší smůle se objekt, ve kterém jsem, bude nejpozději napřesrok rekonstruovat, což nám majitel oznámil letos na jaře. ( To je taky důvod, proč je obchod neprodejný - i bez zatížení úvěrem ). Přes léto bych chtěla ráno před otevřením krámu prodávat na trhu ovoce. A po večerech budu třeba masírovat stařenky v okolních chalupách.
Jen mě hrozně štve, že tohle všechno mělo být o radosti a o tvoření, což odjakživa považuju za jediný smysl života. Ne o tom se uštvat, nemít čas na děcko, na psa, na zahrádku. A ještě žít v jednom kuse ve stresu. Tenhle stav taky bere energii a sílu cokoli dělat, takže to člověk potom už jen jako otrok z povinnosti tlačí a tím to dělá ještě horší.
Rekapitulace: prodat to nelze, takže buď to pomalu půjde do kytek anebo se to otočí. Udělám pro to, co půjde.
Ještě jednou díky všem.
To Maria: díky obzvlášť. Vím, že mám zvláštní talent průsery tohoto druhu přitahovat. Něco dělám špatně a nemyslím, že jsem až tak úplně líná nebo blbá. Jenže teď vážně nemám čas ani peníze na to, řešit nějakou terapii. Mám to v plánu hned jak to bude možné.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: mirunnka

Příspěvek od Renáta »

mirunnka píše: Hledám pro krám lepší místo, protože ke vší smůle se objekt, ve kterém jsem, bude nejpozději napřesrok rekonstruovat, což nám majitel oznámil letos na jaře. ( To je taky důvod, proč je obchod neprodejný - i bez zatížení úvěrem ).
Tak to je teda nemilé. Človek fakt celý život prechádza školou - na čo všetko dať bacha, keď do niečoho investujem. Záleží od toho, ako dlho bude rekonštrukcia prebiehať, niekde to ide rýchlo a niekde sa to ťahá až hrôza.
Nech ti vyjdú plány, i keď teda na jedného je toho až moc, veru to dobre poznám. Nejaký čas sa to dá utiahnuť. Ale nesmie to trvať večne. Držím palce. :wink:
Naposledy upravil(a) Renáta dne pon bře 29, 2010 23:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od hugo »

Pokud budeš potřebovat pomoc s tím eshopem, tak mi dej vědět. Nějaké zkušenosti mám, protože už jsem jich pár rozjel, a nějaké spravuju doteď. Akorát času moc není, ale něco málo bych našel.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Mockrát děkuju za nabídku, Hugo. Hrabe se v tom můj muž, ale taky má zoufale málo času. Já jsem úplně mimo, co se těchhle věcí týká. Určitě dá vědět, když se na něčem zasekne. Ještě jednou dík. Jinak - http://www.kramekuslunecnice.cz. Ale je to zatím ve stadiu ...řekněme prenatálním :?
Naposledy upravil(a) mirunnka dne pon bře 29, 2010 22:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: mirunnka

Příspěvek od s.arik »

krámek, v linku chybí R http://www.kramekuslunecnice.cz/
vypadá to náhodou použitelně!
asi čaj objednám :) ale jen jako dárek pro mamá, sama bych si nevybrala.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

JJ, už jsem to opravila :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: mirunnka

Příspěvek od s.arik »

Kolik stojí ten roibosový a kolik poštovné? Nevypsala bys stručně i jinou nabídku? Co třeba ořechy a semínka, ty já ráda, šly by objednat? Jaké a ze kolik? Tržbu za 200-300 ti klidně udělám, bude-li aspoň minimální výběr.

Pak můžu objednávku poslat na email z Kontaktů?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Zítra ti napíšu, ano? Mám já to dneska ale hezký den :) Jste fajn.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: mirunnka

Příspěvek od s.arik »

Za podrobný ceník budu ráda jistě nejenom já :!:

Osobně aktuálně přemýšlím nad sezamem, pohankou, jakýmikoliv ořechy, mákem, možná jakési mořské řasy, nějaký detox čaj a brusinky (i neraw pro mámu).
Téměř cokoliv z toho mají i v superhyper, ale vyhovuje mi dovoz balíkem do domu a ráda tě podpořím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: mirunnka

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Miru, koukam ze mas dneska taky bojovnou, vitej v klubu :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Já mám teď bojovnou pořád. :twisted: Ale stejně nás mám všechny ráda.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: mirunnka

Příspěvek od Lidka »

Ted jsem cetla o Tve ukrutne nalade - pred par dny bojove ted deptajici. :cry:

Chci Ti rict, ze Tvuj pribeh mi pred par dny pomohl spravit mou a hlavne manzelovu -kus v nem je totiz taaak podobny nasemu!

Touha po vlastnim bydleni - tri roky vydelavani v Anglii - navrat domu -depka- podnikani - depka - stavba domu - des
ale uz je to par let a neco se vyresilo ufff byl to zahul ale jsme silnejsi :evil:

Krize byla navrat do CR vraceli jsme se dobrovolne, ale zvyknout si tu bylo tezsi nez v Anglii - a to jsem tam zazila dobre i zle nekoukam na TAM s ruzovyma brylema a TADY to mam rada - ale bylo to proste tezke

Drzim Ti pesti bude to lepsi :wink:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

To si piš! :wink:
A děkuju :D
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

A chčije a chčije a chčije. Loni v říjnu sněhová kalamita a polomy, teď tohleto...ještě jsme tu neměli tornádo a zemětřesení. :roll:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: mirunnka

Příspěvek od Fiona »

Jo. A taky tsunami a ropnou skvrnu jste nemeli, dokonce ani valku a epidemii ;)
Ja ti nevim Miru jestli bude lip. Nekdy si rikam, budme optimisti, ale co kdyz uz furt bude jen hur, nebo kdyz bude chvili hur a hur a pak brzo necekane umru? Jako treba ty rodiny ve filmu Pianista. To by pak cloveku nezbylo nic jinyho, nez se vykaslat na to jak bylo dobre, a radsi si vychutnavat kazdou chvilku z toho co zustava. Respektive najit v tom neco, co se da vychutnat. Pokud mozno neco jinyho nez zvanec :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: mirunnka

Příspěvek od Lidka »

hur - lip a jsme na tobogane,
proto nas to nekdy semele a my se dostaneme sami sobe na kost a pak vzpominame, jak i v te kasi to melo neco do sebe a dekujem, ze to tak bylo :mrgreen:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Srdečně zvu: www. kramekuslunecnice.cz. Díky Hugovi za pomoc s poslední vychytávkou.
Mmch, nechcete někdo štěně? Nebo pět?
Odpovědět