mirunnka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Jak si tak tady porad tak chaoticky brouzdam, prijde mi, ze uz je fakt zahodno zalozit si vlastni denicek. Neco malo o tom, co jsem zac a proc jsem tady: Posledni dobou jsem docela nalehave citila potrebu neco ve svem zivote zmenit. Mozna spis vsechno, nez neco. Nejspis krize stredniho veku :lol: Takova povsechna nespokojenost s zivotnim stylem, pocit, ze by vsecko melo byt jinak. Jeee, ja placam. Blbe se to vysvetluje. Proste me cesticka dovedla k nejake krizovatce, bodu, kde trosku rekapituluju, hodnotim, neco uz vim, ale chci vedet a poznat mnohem vic a taky spoustu veci ve svem zivote zmenit. Tu druhou pulku bych rada ve znameni radosti, lasky, harmonie. Zdravi. Prvni se mi az tak uplne nepovedla, nicmene naucila jsem se, co jsem se naucit mela a ted stojim tady. Toz tak.
Pred par tydny jsem, pri priprave na delsi pust, narazila na tyhle stranky a od te doby jsem na nich tezce zavisla. Netreba komentaru, coz?
Momentalne ziju druhym rokem v Irsku, ale uz se pomalu vracim domu. Mam to trosku jinak, nez Cisilko, dvd, Fiona. Nejsem svetobeznicky typ 8) urcite bych si nezvykla zit jinde, nez doma. Mam tam hodne silne hacky, hlavne na me ceka takova mala blondata prisera pubertalni :mrgreen: . Prijeli jsme sem jako typicti vychodoevropsti zlatokopove :twisted: . Doma jsme si poridili dum nasich snu. Beskydy, polosamota, baracek z roku 1921, obrovsky pozemek, les za domem, maliny, boruvky.....no a tak nejak jsme se rozhodli, ze chceme, aby to vsecko bylo co nejdriv opravdu nase a ne banky, protoze jeden nikdy nevi. A ze kdyz nebudeme muset behat jak veverky v kolecku, abychom byli schopni ustat hypoteku, udrzbu domku a vsechno kolem, budeme mnohem svobodnejsi.Takze lip obetovat dva tri roky. Ne vsecko vyslo, jak jsme si malovali, ale docela to pomohlo.
Ja jsem mela jeste o duvod vic. Ta krize, nespokojenost s tim, jak to vsechno vedu. Potreba nejakeho zastaveni, potreba vypadnout z danych mantinelu, odstupu. Doma jsem pracovala jako pani socialni na MU. Napred jako kuratorka. Prace pro me byla neskutecne vycerpavajici, boj s vetrnymi mlyny, resp. s tuposti nadrizenych, pres kterou nejel vlak. Lidem se dalo pomahat jen v mezich paragrafu, vyhlasek a papir s razitkem byl dulezitejsi, nez clovek za nim. Pak jsem nejakou dobu distribuuovala soc. davky potrebnym. Take velmi povznasejici a uspokojive. V podstate totez, co vyse receno.Vcelku nikoho nezajimalo, ze si pro davky jezdi dobre obleceny typek v bouraku a jemu je na rozdil od zoufalce, ktery nema na rohlik davku priznat muzu, protoze ma spravne podklady pro zadost.Kolegyne vesmes nechapaly, proc se vztekam a proc chci vypadnout. Vzdyt mame do duchodu jistou zidli, penzicka taky bude.....Me ale z predstavy, ze si zvyknu a budu tou spravnou urednici z rozsezenou , sorry, rozsezenym zadkem, popijejici kaficko, fakt jimal des. Muj muz to mel dost podobne. Takze to tak nejak dozralo k bodu, kdy jsme se rozhodli vypadnout z toho vseho, vypadnout z mesta. A odjet sem, aby nas sen o tom, ze budeme zit, jak se nam libi, delat praci, ktera nas bude uspokojovat a vubec...mel sanci.Mimochodem, s tou praci: moc by se mi libilo, kdyby treba Terezka potrebovala distributora lifefoodu pro Severni Moravu, joj :lol: Dneska mam, coby pako, co neumi poradne anglicky, za sebou karieru mycky nadobi, utiracky prdelek stariku a starenek s Alzheimerem a demenci, uklizecky hotelovych pokoju. A nevadi mi to. Vadi mi tady jine veci, ale o tom mozna nekdy priste.
Dyl uz se mi tu byt nechce, Kaca na podzim zacina posledni rok zakladky a to uz chci byt s ni. A vubec, dal by to asi uz moc nefungovalo. Prestoze jsem se snazila, abychom se plus minus co tri mesice videli, ona tady nebo my doma, skypujem, volame si, je to uz dlouho a citim, ze je nejvyssi cas se vratit. Dalsi duvod, ktery me tlaci k navratu je opet ma ratolest, nejstarsi, ktera krome toho, ze se o dum stara studuje, mmch do kvetna to byly DVE vysoke skoly, leze po skalach, semotamo pracuje, cestuje.....Je stejne silena jako ja, ale daleko silnejsi, odvaznejsi a tvrdsi v dobrem slova smyslu.Ale uz bych mela prevzit stafetu zodpovednosti za teplo domaciho krbu ja. Posledni z mych milacku je v Dublinu se mnou. No,se mnou. Bydli na opacnem konci mesta se slecnou a sem tam da vedet, ze zije. Hned tak se pochopitelne domu nechysta.
Jeeee, jak ja uz s tam tesim :lol: :lol: :lol: Oba s muzem jsme mestske deti, znacne neprakticti a neprilis sikovni. Bude to jedno velke dobrodruzo.
Nejspis se co nejdriv pozvu na navstevu k Bucovi, ktery to na sve hroude tak krasne vede, nacerpat neco malo inspirace a moralu. Co rikas, Buci?
A moc se tesim, ze vas poznam osobne vic :wink: :wink: .
Jsem to dnes pekne prepiskla, cas koncit. Priste uz tak ukecana nebudu, mozna. :mrgreen:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: mirunnka

Příspěvek od Fiona »

No konecne :wink:
Tohle opravdu obdivuju, kdyz clovek co ma koreny a zazemi jednoduse jde a udela to co povazuje za nejlepsi, namisto aby o tom jen nostalgicky snil ve chvilich sebelitosti. Klobouk dolu.
A nahodou, ta kariera mycky nadobi a utiracky prdelek ma neco do sebe. Doda uplne jiny rozmer, a ten pretrva i potom. Vim o cem mluvim, taky jsem prvnich par mesicu ve Svedsku (nac mi byly dalsi jazyky, kdyz jsem neumela poradne ten jeden co se pocital...) delala uklizecku. Vubec nejlepsi byly zachody :roll: Zpetne vidim jak to bylo obohacujici, videt svet trosku z jine perspektivy, ovsem tehdy jsem z toho byla dost zdeptana. O par mesicu pozdeji mi muj nynejsi sef polozil pri prijimacim pohovoru nad mym CV otazku - "Proboha, a jaktoze s timhle profilem uklizite?" Bylo mi jasne ze tenhle pohovor je v haji a ze uz neni co ztratit... "No, jednou jsem se to uklizeni prece musela naucit..." Melas videt jak se mu rozjasnila lice, misto jsem dostala, a sefik dodnes dava tuhle hlasku sem tam k dobru jako vtip tydne. Az si preju, abych tu situaci tehdy taky byvala videla tak humorne jako on 8) a naopak si nepreju aby nekdy prisel na to co jsem tim vlastne myslela...
Je skvele ze se mas kam, s kym a ke komu vratit. Urcite najdes i praci ktera je pro tebe ta prava, a obzory se ti budou jen dal rozsirovat. Jsem moc rada ze jsi tady :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: mirunnka

Příspěvek od IDASEK »

Mirunko nechce se mi věřit, že máš tak velké děti :shock: :o : Tipovala bych ti tak do třicítky :D . Už se za tebe těším, až budeš zpátky v Beskydech, co píšeš o zázemí, vypadá to jako skutečný ráj!!! Tak třeba se tu někdy potkáme :) .
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Dekuju :D Ale tohle se mi stava docela casto.Obcas nas s Dominikou povazujou za sestry :) My Blizenci to pry tak mame :wink: :wink: Prestoze si dokazem spousty let huntovat telo, jidlem, pitim, cigarama........ :lol: Ale stejne, co mas v hlave a srdicku, si myslim je jeste dulezitejsi. A cim dal vic se mi libi ve veku tesne po ctyricitce. Bo uz nejsi uplne pitoma, neco malo o zivote vis......a ta mlada duse, eufemisticky receno ( nebo zastydla puberta? zaplatpambu za ni) ti stejne zustava. (:-)
Jo, jeste neco. Myslim, ze zenskejch, jejichz kalendarni vek neodpovida tomu vnitrnimu, jsou tu mraky. Za vsecky - babicka :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: mirunnka

Příspěvek od Sluníčko »

také Tě moc obdivuji :D přesně....že jsi jen nepovídala a šla jsi :) držím Ti ve všem palečky :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: mirunnka

Příspěvek od RadkaS »

mirunnka píše: Mam to trosku jinak, nez Cisilko, dvd, Fiona. Nejsem svetobeznicky typ 8) urcite bych si nezvykla zit jinde, nez doma. Mam tam hodne silne hacky, hlavne na me ceka takova mala blondata prisera pubertalni :mrgreen: . Prijeli jsme sem jako typicti vychodoevropsti zlatokopove :twisted: . Doma jsme si poridili dum nasich snu. Beskydy, polosamota, baracek z roku 1921, obrovsky pozemek, les za domem, maliny, boruvky.....no a tak nejak jsme se rozhodli, ze chceme, aby to vsecko bylo co nejdriv opravdu nase a ne banky, protoze jeden nikdy nevi. A ze kdyz nebudeme muset behat jak veverky v kolecku, abychom byli schopni ustat hypoteku, udrzbu domku a vsechno kolem, budeme mnohem svobodnejsi.Takze lip obetovat dva tri roky. Ne vsecko vyslo, jak jsme si malovali, ale docela to pomohlo.
Mirunnko, ja Ti rozumim. Mam to stejne. Mam koreny v Cechach, v mem rodnem meste a vzdycky mi bylo jasne, ze chci zit tady a do ciziny jsem sla taky pouze pracovat, abych tady jednou mohla zit a ne zivorit. Nikdy bych si tam nezvykla. Ne, ze nezvykla, rikala jsem tam tomu i doma, ale bylo takove prazdne doma. V cizine mam proste v sobe pocit prazdnoty, muzu tam zazivat vsechno mozne, muze tam byt krasna priroda, muzou tam byt fajn lidi, za tech skoro 8 let jsem si tam vybudovala slusne zazemi, nebyl by problem tam byt do konce zivota.... jenze.... vzdycky s pocitem prazdnoty. Ja se bytostne potrebuji probouzet v prostredi, kde jsem se narodila, v prostredi, kde maji lide ceskou mentalitu a kde se mluvi cesky. Potrebuju ten pocit, ze jsem v blizkosti sve rodiny, potkavat po meste ty zname tvare lidi, s kterymi se mozna ani nezdravim... ty zname domy, ulicky... tady to pro me ma hloubku, tady mi to dava pocit naplneni, v cizine jsem tenhle pocit marne hledala. Takze urcite nejsi sama, taky nejsem svetobeznik :P . Hlavne, ze uz se vam to chyli, v Cechach je krasne :P !
dvdmchl

Re: mirunnka

Příspěvek od dvdmchl »

Ono je zajimave, ze podobne nazory ma skoro kazdy Cech, Slovak se kterym jsem se nekde v cizine potkal. Skoro vsichni do jednoho se chteji jednoho dne vratit. I ti co uz jsou v cizine 5 a vice let. Rekl bych ze cecho-slovaci jsou v tomhle tosku vyjimka, u ostatnich narodnosti jsem tak silnou vazbu na zemi puvodu nepozoroval.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Radko, to je presne ono :wink: :wink: :wink: Uplne do puntiku presne.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: mirunnka

Příspěvek od Fiona »

Hm, priznavam ze vam tak trochu zavidim. Ten pocit bych celkem chtela zazit, ale u nekoho to proste nejde. Jak se rika "vsude dobre, doma nejlip", tak mne to spis pripada jako "vsude alien, ale nekde je to vyhoda" >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: mirunnka

Příspěvek od RadkaS »

Fiona píše:Hm, priznavam ze vam tak trochu zavidim. Ten pocit bych celkem chtela zazit, ale u nekoho to proste nejde. Jak se rika "vsude dobre, doma nejlip", tak mne to spis pripada jako "vsude alien, ale nekde je to vyhoda" >:-)
:P , hlavne, at je to tak, jak je to nejlepe mozne
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: mirunnka

Příspěvek od Pavluška »

Fiona píše:Hm, priznavam ze vam tak trochu zavidim. Ten pocit bych celkem chtela zazit, ale u nekoho to proste nejde. Jak se rika "vsude dobre, doma nejlip", tak mne to spis pripada jako "vsude alien, ale nekde je to vyhoda" >:-)
Fionko, nejsi moje druhé já? :lol:

Mirunnka: Krásně se to četlo! Držím pěsti.
Já mám poslední dobou mezery co se týče nověji příchozích, tak jsem zase o trošičku chytřejší.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Tak dneska si tady pobrecim. To jsem to zas paradne podelala, chjo. Zravka jako vymalovana. Zacalo to tak nevinne. Rano nejake to namocene zobani a klice, Pohar zivota se to jmenuje, znate? Btw, co o tom soudite? Ale to ted mimo misu, pokracuju: bananek, pak nejake susene datle a kousek sedmdesatiprocentni horke cokoladky. Mam porad straslivou potrebu sladkeho, vic, nez dokazu uspokojit ovocem. K obedu uzasny zeleninovy salat s cersvyma bylinkama a naklicenym. No a pak :? :( :oops: Jsem byla vyrizovat vselike zalezitosti na uradech. Priserne frustrujici, otravne, fuj. Kam se hrabe ceska byrokracie a chaos na irskou. Proc by veci mohly slapat jednoduse, kdyz se daji delat slozite. Navic je na vsecko straaaaaasne moc casu. K tomu prelidnene centrum Dublinu, cesta povestnym dublinbusem / cekej, snad dojedes / v dopravni spicce. No a kdyz jsem nakonec vytocena, ustvana i nastvana narazila na slovensky obchod, s radosti jsem sobe zakoupila nejakou tu parenicu, baleni tvaruzku.......Jeste porad to slo zastavit, porad to slo mit pod kontrolou. Ale po ceste domu jsem jeste musela nakoupit svemu choti neco k veceri, taky jsem to musela nachystat. No, nebudu to protahovat. Vysledek: sest karamelovych susenek, 2 chleby s maslem, kafe a jako bonus prosim ( !!!!!!!!) plechovka sladkeho kondenzovaneho mleka. No comment. Prosim nekamenovat, neutesovat, nic. Jen jsem se potrebovala vykecat. Mmch, zdravim, Fllowie, jestli se sem dostanes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co uz. Porad jeste se to deje, ale uz ne tak casto, jako driv. Navic se snazim davat bacha na to, co tomu predchazi. Vetsinou depka, stres, frustrace a tak. Nekdy se to da zvladnout vcas, nekdy se to da zastavit, ale nekdy je clovek jako fetak bez vule.
Jinak to mam s jidlem vicemene v pohode. Hodne ovoce a zeleniny, tak dve ku jedne vita nevita. Obilniny prakticky vubec, neco syra a jogurtu, hl. kozi, obcas ryba . Hrisek je sladke: med, cokoska, sus. ovoce. Jenze cas od casu recidiva te podelane zravky.Plus minus jednou za tyden, dva. Jak ja se tesim na dobu, kdy si budu moct rict, ze jsem v pohode.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: mirunnka

Příspěvek od Fiona »

Mirunnko, na to fungujou zhruba 3 veci (jako prevence):

1/ Svet se napravi od zakladu, zhoji sramy a zahrne te laskou (to se nacekas)
2/ Tanec - brisni, cigansky, tribe, trans, freestyle..... az do extaze (nekolik hodin v kuse)
3/ Poctivy, poradny orgasmus (kdykoli treba)

Mnoho stesti 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

To Fiona:
1) Ja vim :?

2) Diky za tip :P

3) Vyridim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: mirunnka

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:
Mam koreny v Cechach....,
i já
:)
cestování miluji, ale doma jsem tady
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: mirunnka

Příspěvek od fllowiee »

mirunnka píše:Jeste porad to slo zastavit, porad to slo mit pod kontrolou. Ale po ceste domu jsem jeste musela nakoupit svemu choti neco k veceri, taky jsem to musela nachystat. No, nebudu to protahovat. Vysledek: sest karamelovych susenek, 2 chleby s maslem, kafe a jako bonus prosim ( !!!!!!!!) plechovka sladkeho kondenzovaneho mleka. No comment. Prosim nekamenovat, neutesovat, nic. Jen jsem se potrebovala vykecat. Mmch, zdravim, Fllowie, jestli se sem dostanes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

uf no to poznám :D ale vidím že tozvládaš statočne, ja by bola dodepkovaná teraz...ale pravdupovediac, aj ja som dnes bola na varenom... ale to iba kvôli druhým zasa a obmedzila som to v najväčšej miere ako sa dalo..inak celkovo ja zvládam..a teba toto prepadlo po akej dobe?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Ja to malokdy vydrzim dyl jak tyden - myslim slusne a bez excesu jist. Staci neco, co me psychicky rozhodi a je to v pytli. Ale driv to bylo mnohem horsi, zrala jsem jako prasatko prakticky porad. :oops:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

A dneska mi prijela dcerenka :D Bude tady par tydnu pracovat. Ja su tak stastneeee. :D :D :D
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od epony »

ahoj Mirunka,chcela som ťa pozdraviť, privitať a popriať pevnu vôlu :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: mirunnka

Příspěvek od Fiona »

:D
Toz si to uzite, a hlavne ji nezapomen zavest na ten utes :) Jsem zrovna na ne koukala na GoogleEarth... Chodis plavat smerem na jih nebo na sever od Dublinu? Docela se mi pozdava tam okolo te zatoky na sever, ale to se tezko hodnoti takhle zvrchu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Bydlim v Bray. Cesta z B. do Greystone vede kolem pobreznich utesu, je moc krasna. A kdyz slezes mimo turistickou stezku, je to uplna pecka. Zitra chceme jet na dvoudenni vylet do Wicklow Mountains, mame divocinu par kilometru za barakem, coz je uzasne. Chci ji vzit k tem jezerum, kde jsem byla v dobe pustu. Musim kout zelezo, dokud je zhave, protoze Dominika je hlavne a predevsim dusi i telem skalolezec a behem par dnu da dohromady lezeckou partu a uz ji skoro neuvidim. Leda kdyz se pridam. A to ja, lezec svatecni, troufajici si jen na ty max. ctverkove cesticky, moc ne. Bo se vzdycky citim velmi zahanbena. Takoveto: Tak co, mamo, chces si to jeste zkusit....? :? A ja pak radsi koukam, jak to jde lidem, co byli v minulem zivote pravdepodobne jesterkama, nez abych jim, s rozklepanyma nozkama a smrti v ocich prekazela na lane (:-)
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Ve stredu jedu domu. Je to tak uzasne, ze se mi nechce psat vic, protoze to ani nejde popsat, jak se citim. Uz to nebude kazdodeni ritual, zabrousit sem, na baracku neni pripojeni k netu. Tak zas nekdy :wink:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Ahoooooj!
Zdravím po delší době. Koukat sem chodím docela často, ale není moc času a příležitostí napsat. V práci jsem docela vytížená a taky si nás šéfová docela hlídá. Bodejť, pracuju u neziskovky, každá korunka, co se do zaměstnanců vrazí, měla by se třikrát vrátit :D . Takže stručně: momentálně se živím jako sociální pracovník. Dokážu si představit lepší místo, zajímavější práci ( i v rámci svého oboru ), ale ani si nestěžuju. Vůbec nejlepší by bylo vymyslet něco, co by mi dovolilo žít u nás v kopcích, dolů se stahovat, jen když budu chtít a přitom mít právě tak dost na své potřeby,závazky a radosti. Ale ono to přijde, žádost tam někde nahoře už mají evidovanou( a pokud mi to bude ku dobrému, pošlou ) :D :D :D
Je mi dobře. Žiju v chaloupce, válčím s pohodlností děvčete z paneláku, učím se, co je potřeba, divím se, mrznu,řežu dřevo ruční pilou, pokouším se vyrábět něco málo za účelem zútulnění, raduju se. A tak. Od jara už na to budem dva. Plus holky: malá pendluje mezi náma a městem se všema jeho radostma :roll: Velká, když zrovna nevisí na skále nebo neudržuje oheň někde v týpí, taky pobude.
A nadále bojuju se svou bulimiií ( čau, Flowie :mrgreen: ). Pořád se mi pere Jekyll s Hydem. Co už. Dělám, jak nejlíp umím. Ráno rituálek s ovocnou šťávou pro mě a pro Káču. Přes den snaha nahradit aspoň nějaké ty prasárničky čerstvým ovozelem. Sem tam den, dva půstu, na delší v zimě není nálada. Těším se na jaro, kdy se ve mně zase probudí nová Mirka, bojovnice, plná dobrých předsevzetí a energie a síly k jejich plnění.
Zdravím všechny, moc a moc. I když nepíšu, jsem tu s váma
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: mirunnka

Příspěvek od Sweetie »

Ahojky Mirunko, rada bych te podporila ve tve snaze posunovat se bliz k prirode, at uz pobyvanim v ni, v chalupe, nebo vybiranim si vhodne potravy, co nejprirozenejsi. Zda se, ze sis nasla poteseni, chalupu a okoli, zkusila bych se tomu venovat jako svemu zivotnimu konicku a mozna zacala i nejake meditace, vzdyt na svete je plno jinych impulsu, ktere lidska duse chce nasat, ne jen jidlo, urcite na bulimisticke stavy brzo zapomenes. Preji lehke ziti :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od Katarína »

Jeeej, ahoj, Mirunnka, uz si dlho nepisala. Som rada za chalupku, postoj k ziadosti zaevidovanej hore :wink: a tak... Drzim palce aj vo vsetkom ostatnom, Mirka bojovnica. m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Dnes jsem dala v práci výpověď. Cítím ohromnou úlevu a taky mám strach , co bude. Tož tak. Ale už to fakt nešlo. Mám ráda lidi, chci pracovat s nima a pro ně. Nejsem a nechci být papírožrout, byrokrat, diplomat, intrikán, podrazák.....chjo, některý věci těžko vysvětlit. Už to trvalo moc dlouho a bez vyhlídky, že se to změní. Tak to měním. Snad k lepšímu.
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: mirunnka

Příspěvek od Oli »

Jsi hodně odvážná, držím palce a přeji hodně štěstí. Když pročítám deníčky´, zjišťuji, že je to jedna osobnost za druhou a o tom to je. Vitariánství chce hodně vůle a to dokážou jen silné osobnosti.
Děláš věci tak jak je chceš ty a to chce hodně odvahy. Něco o tom vím, trvalo mi hodně dlouho než jsem na to přišla, a ještě déle než jsem se vymanila a stále se vymaňuji z diktátu společnosti.
Držím palce a přeji hodně štěstí.
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: mirunnka

Příspěvek od Sweetie »

mirunnka píše:Dnes jsem dala v práci výpověď. Cítím ohromnou úlevu a taky mám strach , co bude. Tož tak. Ale už to fakt nešlo. Mám ráda lidi, chci pracovat s nima a pro ně. Nejsem a nechci být papírožrout, byrokrat, diplomat, intrikán, podrazák.....chjo, některý věci těžko vysvětlit. Už to trvalo moc dlouho a bez vyhlídky, že se to změní. Tak to měním. Snad k lepšímu.
nejak mi to pripomnelo sebe pred asi peti lety..tak jsem se rozhodla vycestovat zivot se mi zmenil a nelituju
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od epony »

MIrunka, si odvážna, verím, že to bol spravny krok. Určite sa ti čoskoro naskytne lepšia praca. žijeme len raz a v práci človek trávi vela času, tak nech robí to, čo ho naplňa... :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: mirunnka

Příspěvek od Pavluška »

Držím pěsti Mirunnko. Pokud to už opravdu nešlo, je tento konec začátkem pro něco nového. Zatím si užívej volna a přeji co nejhezčí (naplňující) nový job.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: mirunnka

Příspěvek od fllowiee »

Ahoj, Mirunka :)
No čo, ako ty pokračuješ so životom? Čo ten víkend? Spackáme to nejak? :wink:
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Podívej se do Srazů - poslední červnový týden pácháme na baráčku takovou menší :mrgreen: akcičku. Moc ráda tě uvidím (e). Pokud bys radši něco komornějšího a klidnějšího, můžem se domluvit na jindy.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od ml »

............bylo spíše komorní.......... :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: mirunnka

Příspěvek od Sweetie »

a budou fotky? :)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od ml »

určitě nějaké ano, ale ne ode mne, jsem antitalent na tyhle věci (:-)
mirka
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od lakyluk »

Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od ml »

mirka
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: mirunnka

Příspěvek od mira »

Širokospektrální herbicidy :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

:lol:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Dávám na vědomost, že se mi přihodil krámek se zdravou výživou ( ehm......tak dobře, sama nevím co to vlastně je, nicméně od 1.7.vlastním krám, kde neprodávám bůček, pivo, cigára, ale např. soju, zrní, sušené ovoce, bylinky, čaje, ekodrogerii ). A pokud budete mít někdo cestu kolem Rožnova, resp. sídliště Písečná, resp. OD Láz, pak vězte, že Krámek u Slunečnice v 1. patře potěší jakákoli návštěva platícího zákazníka. Moc jich není, asi jsou v Chorvatsku. Ale nějak výrazně nechmuřím, časem přijdou. Podstatné je, že už nemusím otročit osm hodin denně svému zaměstnavateli a plýtvat svou invencí, schopnostmi a šarmem. Jo, a něco málo maličko ( zatím ) od Terezky taky mám.
:D :D :D
dvdmchl

Re: mirunnka

Příspěvek od dvdmchl »

Hezký. :) Držím palce ať to šlape.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od epony »

mirunnka, prajem mnoho spokojných zákazníkov :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: mirunnka

Příspěvek od Jindra »

Miruunko moooc moooc přeju! Občas se mi o tomhle zdají sny. Mít svoji prodejnu Zdravěnku. K tomu poradenství (až jednou budu ještě chytřejší). Jen nevím, jestli by se ta moje prodejna uživila, protože bych si představoval mít tam jen a pouze skutečně zdravé věci a ne to, co dneska ve Zdravěnkách běžně je. Ale chápu to - obchodník se především musí uživit, tj. nabízet, po čem je poptávka.
Za dvacet let, v důchodu, otevírám obchůdek!
Přeji spokojené a solventní zákazníky :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Jen nevím, jestli by se ta moje prodejna uživila, protože bych si představoval mít tam jen a pouze skutečně zdravé věci...
Skutečně zdravé věci by znamenalo prodejna = zahrada někde v divočině, ve které by si zákazníci sami utrhli zaručeně čerstvé ovoce bez chemie, všechno ostatní už má nějaké své "nezdravosti" (jako např. sušení nebo uskladnění). :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: mirunnka

Příspěvek od Sitar »

Odvážná žena, tak to má být. Ať Ti to pověstné štěstí přeje.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: mirunnka

Příspěvek od mira »

Ať je fronta, jako v masně.
Všeho s mírou.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

zacinas mi byt povedoma mirunko. muj kamos cilan chvili bydlel na dolni v chaloupce a vsechno mi tak zapada ze bys mohla byt zena mladyho zajice.
jestli jo tak se zname - minimalne jednou sme se potkali na 6. mozna i vickrat ale mam to obdobi dost v mlze
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Bingo! Jo, Daniel bydlel u nás, když jsme byli pryč a to ostatní taky sedí. Akorát nevím, kterej že to seš ty, i když si myslím, že máš pravdu a v nějaké knajpě jsme se viděli. Tak přijď na zrní, jo?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: mirunnka

Příspěvek od balada »

v roznove nejsem balada ale bačis. nakupuju v zrnku ale urcite se stavim udelat trzbu i tobe. zatim sem tam nemel moc dobre zkusenosti, asi 2x sem tam koupil nake orisky, ktere byly mnohem vic vita nez sem chtel. zivotem se to v sacku jenom hemzilo, ale chapu ze to je asi slozite na takovem miste a v takove konkurenci. o to vic obdivuju tvou odvahu a preju hodne stesti
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: mirunnka

Příspěvek od mirunnka »

Co si myslíte o transplantaci? Jde mi konkrétně o transplantaci rohovky. Zajímají mě vaše názory z hlediska etického, zdravotního, pohled na otázky rizika, ale taky možnosti vést po letech plnohodnotný život. Prosím, hrňte to sem. Děkuji.
Odpovědět