Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Renáta píše:
Renáta píše:Mamine to zrejme nevadí, lebo odhadujem, že s týmto má vlastnú skúsenosť, na rozdiel od vita...
Dozaista je nezvyčajné citovať sama seba :cry: , ale chcem sa ti ospravedlniť za slová na adresu tvojej maminy. Neprináleží mi súdiť kohokoľvek. Prepáč.
To je v pohode, naozaj :) nemusíš sa ospravedlňovať, chcela si len pomôcť a ukázať na tú stránku, že je horšie robiť niečo podobné ako tá strava vita...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

pričom vlastne vita je dobré pre mňa :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

epony píše:to Flowie
Noo, chcela sosa vyjadriť k tejto diskusii čo čom tu čitala: Flowie, asi pred 6 rokmi, ked som chodila na strednu, mala som tiež rada cigarety, travu, alkohol(bola som punkačka alebo nezavislačka či ako sa tomu nadavalo :) ). Na konci strednej v 4.roč. som sa spamatala a prestala s tým svinstvom, lebo som videla ako alkohol vymeta mozgy. Skus sa niekedy triezva pozerať na opitých ludí a pridu ti tak primitívni- tie reči, výraz tvare..a tak vypadať hadam nechceš. No, k veci- najprv som skoncovala s alkoholom, fajčenim. Ked som to dokazala(chvala bohu netrvalo to dlho, nebola som žiaden notorik :wink: ), prišlo na rad mäso-stala som sa vegetariankou(zo dna na den), potom vegankou. A nakoniec (POSTUPNE) som prišla k vitarianstvu. Si mlada, maš čas, pokial maš pevnu volu a si trpezliva, musiš tieto prekažky zdolavať postupne, naraz to nejde..Takže-radila by som ti, prestan fajčiť a vela piť (poharik vina raz za čas nie je škodlivy) a ak to budeš zvladať, vynechaj aj to mäso. Vela zdaru :) Ps: Ja na festivaloch nepijem (aj na pohode) a citim sa super. dokazem si totiz to všetko vychutnat s triezvou hlavou, zatial co vidim ako ostatní už davno ležia opití kdesi v trave..:)
Ale mne nechutí alkohol, ja normálne ani nepijem, som písala predtým o mojej apatii voči nemu... Nemôžem už ani cítiť tú chuť, možno trochu víno, ale to určite nepíjavam nejak normálne. Tu šlo proste iba o túto dvojdňovú akciu, ktorú si bez toho neviem predstaviť. To je akoby ste korytnačke zobrali pancier( jedine toto mi prišlo ako prirovnanie :D :D na rozum)...Nebudem piť teraz už(sobotu je veľká "párty" u kamaráta na dome-včera mi to telefonoval a mne ani len na um neprišlo, že by som si tam mala vypiť, mne hneď napadlo ,že paráda, oni majú doma vždy veľa exotického ovocia :D :D ) a ani potom. Ale na tom Hodokvase som si dala a aj na Topfeste a dám si aj na Pohode. A môžte mi akokoľvek vysvetľovať, že to nie je správne. Ja viem o tom, ja to sama neuznávam sa spiť ako taká krava a všetko zameškať a robiť trapasy. Ale to že má človek náladu a akurát mu to umocní tie príjemné pocity si myslím, že nie je zlé. Takže 17.júla kupujem víno opäť :roll: .
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Mesiac,dva, tri na vita strave a festivalové alkoholové(aj redbullové-napríklad ani ten vôbec bežne nepijem a tam som mala hádam 6... tri jeden večer, tri druhý) jedy budú zo mňa preč :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Mám jednu otázku... Sojové mlieko je prípustné pre vitariánov?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Pokud bys to chtěla brát úplně striktně, tak ne, protože se při výrobě vaří.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Advid píše:Pokud bys to chtěla brát úplně striktně, tak ne, protože se při výrobě vaří.
Ach sakra...hm...takú obrovskú chuť mám naň :mrgreen: hehe....a dám si ho..šak čo :D lepšie ako kravské...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Dávam si pôstík dnes... Ako fakt ten víkend ma zničil... Je zo mňa úplná troska, hrdlo ma bolí, unavená (a to som včera šla spať o štvrtej poobede a vstávala dnes ráno o piatej), dokonca sa mi objavila aj nádcha... Možno to nebol taký dobrý nápad hnať do seba alkohol... v robote mi nadávajú,že ochorejú odo mňa..ach jo... a dohodla som sa s kamarátom, že si dáme teda pôst, tak snáď ma to nejak zregeneruje...aspoň 3ku... Držte palce...
PS:Musím piť destilku? u nás to vyjde 45sk/l, tak neviem, či mienim minúť 270sk za jeden pôst, to by som toľko neminula ani keby sa stravujem vita....
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Nemusíš. Ta se doporučuje při delších půstech a někomu i víc chutná, ale není to nutnost.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Advid píše:Nemusíš. Ta se doporučuje při delších půstech a někomu i víc chutná, ale není to nutnost.
Parádička >:-)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od epony »

ahoj, ja by som ti určite na začiatok doporučovala knihu od Guntera, tiež tam piše,že kozie mlieko je pre vitarianov pripustne, dokonca zdrave, pokial je surove, nepasterizovane. :) čiže ak maš možnosť zožen kdesi od babky z dediny čerstvo nadojene :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Takže môj pôst zatiaľ prebieha v pohodičke, žiadne chute, žiadna únava, žiaden hlad, až sa divím, lebo inokedy bývam úplne mŕtva :D paráda... celkom ma to baví.. Je síce dosť zložité sa pred ocinom tváriť že jem( starostlivo som si pripravila desiatu a obed, nech si myslí, že jem). Najviac ma mrzí jedna vec, včera so mstretla jedného známeho náhodou a strčil mi do ruky hádam kilo-dve marhúľ, jeho do domácich krásne voňajúcich a ja si ich nemôžem dať, tak som jednu otvorila a iba vdychovala jej vôňu. To bola krása. Inak nádchu mám stále a rozprávať tiež nemôžem (to je to vyhukovanie na sex pistols :D :D :D i wanna be anarchy!! m:-) ).. Hádam mi to ten pôst nejak odstráni, pretože chudák kolega má už ozaj nervy( ale za dva týždne má preteky na bicykli a musí trénovať, takže by bol asi dosť nerád, keby ochorie)... Takže tak :D Majte saaaaa...!

btw, stále nebývam doma, mamina ma úplne ignoruje, včera mi volala jej sestre, že je u nás bratranec, tak nech ho idem kuknúť a dohovárala mi, nech sa uzmierim s maminou, že ona ma ľúbi a blady blady bláá... ja som pevne rozhodnutá ,že teraz to je na nej, keďže som jej včera volala a zložila ma a poslala dva maily a neodpísala... ja sa jej do zadku pchať nebudem už (aj keĎ ma to veľmi trápi a každý deň sa tak na chvíľu zastavím a poplačem... ) v každom prípade, pôst ma nabíja energiou a dobrou náladou... Naplánovala som si výlet s tým bratrancom(9ročným) zoberem ho do kina na Kung Fu Panda, tak dúfam, že mi ho "požičajú" na deň...Paráda, teším sa veľmi...juchúúúú :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Hezky se to čte. Už je to takové veselejší. Tedaaž na to s mamkou. Mohla by sis sem dát nějakou veselou fotku. Třeba kung-fu pandy. :-) Ba ne, tvoje je lepší. Já taky časem lamu vyměním.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Advid píše:Hezky se to čte. Už je to takové veselejší. Tedaaž na to s mamkou. Mohla by sis sem dát nějakou veselou fotku. Třeba kung-fu pandy. :-) Ba ne, tvoje je lepší. Já taky časem lamu vyměním.
Berem ťa za slovo, máš fotku, keď si ju chcel :D
a hento je lama?..ja som myslela, že nejaká divná veverička... :D :D ups... videl si rozprávku vladárová nová tvár?
Přílohy
Mum__do_you_remember_me__by_fllowiee.jpg
Tak toto som ja s maminou v septembri na dovolenke v grécku...
(206.47 KiB) Staženo 1031 x
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Pekné. :)

Vraj Veverička :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Advid píše:Pekné. :)

Vraj Veverička :P
a tak nemá lama iný výraz tváre?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Lam je hodně druhů. Já jsem lama ovocná. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

m:-) a toto zelené je lama kaktusová?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

čo hovoríte na psyllium?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

fllowiee píše:čo hovoríte na psyllium?
Mám pocit, že je skôr riešením pre ľudí, ktorí nemajú v strave dosť vlákniny. Osobne ho nepotrebujem, aby ma pohnalo. Stačí mi ovozel.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Renáta píše:
fllowiee píše:čo hovoríte na psyllium?
Mám pocit, že je skôr riešením pre ľudí, ktorí nemajú v strave dosť vlákniny. Osobne ho nepotrebujem, aby ma pohnalo. Stačí mi ovozel.
napríklad kamarát drží pôst teraz so mnou a zápchu a neviem si to vysvetliť a ani on ,tak si ho dal...je to zlé pri pôste?... tkaže keď sa budem držať vita psyllium nepotrebujem čo?..ale zrejme ho tatovi odporúčim, nech schudne, veď on má ale 30kg nadváhu...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

No to potom kamarát už dopôstoval. Pri zápche si mohol dať klystír a bolo by. A mohol pokračovať v pôste.
Tak neviem, či tvoj tato práve s týmto schudne... prinajlepšom sa po... :wink:
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

pri puste jenom voda nic jineho...cilem pustu je zastavit praci zaludku a strev, cokoliv jineho nez voda zaludek opet spousti...

tatka, a stejne tak kdokoliv jinej, zhubne az sam bude chtit...pomoct mu muzes az sam podnikne nejake kroky, do te doby je zbytecne se o cokoliv snazit...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od epony »

Renáta píše:
fllowiee píše:čo hovoríte na psyllium?
Mám pocit, že je skôr riešením pre ľudí, ktorí nemajú v strave dosť vlákniny. Osobne ho nepotrebujem, aby ma pohnalo. Stačí mi ovozel.
Psyllium nesluži ako vlaknina v pravom zmysle slova, on len prejde telom a čistí črevá. Je to nahrada klistiru, akurat že učinok nie je okamžity, ale aj tak odporučam (až na tú chuť- akoby si pila želatinu :roll: )
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

Tak neviem. Psyllium je vláknina zo šupiek Skorocelu indického. Vraj.
Pri pôste nebrať :wink:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Dnes jsem v takovem obchudku se zdravymi vecmi (jediny kde maji trosku slusny vyber caju a Himalajskou sul) videla Psyllium. Takova zrnicka, vypadalo to ze by to mohlo i naklicit. Jednak meli ty zrnicka, hned vedle lnenych seminek, a pak jeste "psyllium powder"...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

na mě psyllium vždy působilo opačně, v Indii se beztak používá při průjmu. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

víkend 50% vita:
sobota-80% vita
nedeľa-20%vita (obed-slížová polievka+knedľa s kapustou
večera-marhule+pistácie+2 kiwi
+neskoré nočné hodiny- káva, arašidy pražené solené!!!, v zaváraninovom pohári nejaká kapusta s neviemčím, puding!!!, možno toho bolo viac, neviem si spomenúť ABSOLÚTNE OBŽERSTVO + neustále chuť na 2 žemle-prekonané....)
Poučenie: Radšej sa prežer(keď už musíš) vita stravou ako vareným!


Inak jedno pozitívum-prestala som fajčiť :D ..resp. nefajčila som 8 dní zatiaľ....

Nálada: Hm, samozrejme, som najedovaná na seba, ale naučili ste ma nebrať tieto veci negatívne(resp iba trošku)-rozhodnutá zabrániť niečomu podobnému v budúcnosti!
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

a jasné, vedela som ,že som niečo zabudla, ešte 4 tie syry Karičky :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Standa K. »

fllowiee píše:Poučenie: Radšej sa prežer(keď už musíš) vita stravou ako vareným!
to nefunguje... alespoň u mne

radšej choď každý děň von si zabehať, na slnko a čerstvý luft (a nabrať tak pozitívnou formou serotonín a dopamín), časom sa dopaminové centrá v hlave vyzdravejú a něbudú potrebovat varené stimulanty ani cígo...
omlúvam sa za svoju slovenčinu... :D
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Standa K. píše:
radšej choď každý děň von si zabehať, na slnko a čerstvý luft (a nabrať tak pozitívnou formou serotonín a dopamín), časom sa dopaminové centrá v hlave vyzdravejú a něbudú potrebovat varené stimulanty ani cígo...
omlúvam sa za svoju slovenčinu... :D
slovenčina je celkom ok :D snahu oceňujem, čo znamená časom? za ako dlho?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

fllowiee píše: Poučenie: Radšej sa prežer(keď už musíš) vita stravou ako vareným!


!
spíš, raději střídmě raw nebo střídmě vařeného (dušená zelnina, olivový olej atd.jednoduché vydatné jídlo) přejídaní v jakékoliv podobě je brr - vlastní zkušenost :wink: :) ale často přes něj cesta vede a neboj, když má člověk vizi a chuť něco se sebou udělat, tak se to snižuje a stravování harmonizuje
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

ale mne sa to akosi nedarí...a bojím sa,že to naozaj nezvládnem :(
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

zvládneš, jen na sebe možná nandaváš moc, chceš být ihned raw,...to je někdy těžké, protože jsou tady staré zvyky, tak vyzkoušej třeba dopoledne čerstvé ovoce, potom vařené, jednoduché, dělenou stravu pomalu začlenit.... a pozvolna to % raw zvyšovat, půjde to, ale jen to nechce být na sebe tak přísná :)

ty výsledky se dostaví i po takovýchto změnách, každý krok k něčemu lepšímu, než co bylo je výborný a výsledky, se časem jak budeš % zvyšovat, budou více a více dostavovat

chce to se nad tím vším zamyslet v klidu, tak aby jsi to zvládala v klidu, víš aby to nešlo odezdi ke zdi, to se potom člověk na to často vykašle, protože je to pro něj těžké

jde to zvládnout, každý z nás si prošel počátečním období, ale je to na TOBĚ a ty sama rozumným zkoušením přijdeš na to jaký stravovací systém je pro TEBE vhodný, který ti sedí
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon črc 14, 2008 10:38, celkem upraveno 1 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dgm »

Pekny citat:

Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nedokážeš, máš pravdu! Henry Ford.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od kybl »

flowiee. jis malo. neni v tom nic spesl. nenajis se ovoce a salatu? okej budes chtit svoji minulost. neni zadna slaba vule, akorat neschopnost se najist. (jo taky vim o cem mluvim) neze bych teda delal krok zpet, ale proste to nebylo vono, nespavost, unava a tak...jo a chute. hh. jez. co pises je smesne malo. rekneme, ze mas 60kg to je asi 1100-1200kcal ktery potrebujes k udrzeni svy vahy (bez toho aniz bys vstala z postele) coz je napr. (mluvime o ciste vaze ovoce bez slupek) neco malo pres 2kg jablek nebo nebo treba nejakych 14-15 strednich bananu. to jen tak pro predstavu. myslim, ze tohleto muze byt docela velky problem pro vice lidi tady na foru. jako dusevni sila a ja nevim jaky eter okolo nas je sice super, ale...
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

kybl píše:flowiee. jis malo. neni v tom nic spesl. nenajis se ovoce a salatu? okej budes chtit svoji minulost. neni zadna slaba vule, akorat neschopnost se najist. (jo taky vim o cem mluvim) neze bych teda delal krok zpet, ale proste to nebylo vono, nespavost, unava a tak...jo a chute. hh. jez. co pises je smesne malo. rekneme, ze mas 60kg to je asi 1100-1200kcal ktery potrebujes k udrzeni svy vahy (bez toho aniz bys vstala z postele) coz je napr. (mluvime o ciste vaze ovoce bez slupek) neco malo pres 2kg jablek nebo nebo treba nejakych 14-15 strednich bananu. to jen tak pro predstavu. myslim, ze tohleto muze byt docela velky problem pro vice lidi tady na foru. jako dusevni sila a ja nevim jaky eter okolo nas je sice super, ale...

Hm na tom čosi môže byť..lebo dávnejšie som písala, že neviem odhadnúť aké množstvo mám zjesť... takže to sa mám až v takýchto sférach pohybovať? :D ale vážne... možno tým, že pri !vita jedení" sa poriadne ani nenasýtim, tak si to kompenzujem prejedaním sa + teraz aj strata nikotínu a potom booom!...Popracujem na tom... Takže dnes ešte cca 12 banánov :D :D a nie menej, chcem si dať aj nejaké tie oriešky....
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mirunnka »

Ty jsi vazne moje duchovni sestricka :lol: :lol: :lol: Vim, vim vim, bojuju sec muzu a stejne me to zase dostane. Zacala jsem pracovat v restauraci, v kuchyni. A zeru jako prasatko. Kazdy den si slibuju, ze dneska se uz ovladnu a zas prd. Pizza, testovinky s uzasnyma omackama, salaty, ale s kurecim masem, syrem.......a nedovedes si predstavit, jak uzasne dezerty Irove umi. Ach jo. Ale Fllowiee, stejne to dame. Uz jen, ze to chceme prece neco znamena, sakra. Pujde to. Zaplatpambu za kazdy den, kdy vitezime nad demony zravosti :wink: A mmch, myslim, ze Standa ma pravdu.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Stále nad tým uvažujem, kde je môj problém. Prečo sa správam miestami ako čuník a ako je možné, že to nedokážem ovládať(to je zrejme jasné, je to silnejšie ako ja)... No dôležitá je príčina. A poviem vám pravdu, že sa stotožňujem kyblom... Ja žijem teraz iba s ocom a naša domácnosť vyzerá tak, že čo si kúpim v Tescu, to za ten deň zjem( všetku vita stravu)... Lenže ja si toho nekúpim nejak extra veľa a potom sa stáva, že už nemám čo viac ten deň jesť a odopieram si, odopieram, pritom mne by stačilo si dať dve jabĺčka a bol by pokoj. No ja si nemám aké jabĺčka dať a tým pádom snorím po dome a nájdem arašidy, tak ich celé zvalím, nájdem to a to a všetko pojem. Ako stroj, bez hanby a ohľadu na svoje telo. A rovnako mi chýba zrejme cukor, preto ten puding(pre info. ja som puding nejedla asi tri roky). Keď už si aj niečo kúpim-tak sú to rajčiny alebo uhorky, žiadne ovocie (možno jedno jabko, alebo jedno kiwi).. Je to jediné logické vysvetlenie.
Určite má pravdu aj Standa, kedysi som behávala, no teraz nemám na to vôbec chuť. Asi jediné čo správne robím teraz je, že papám každý deň oriešky nejaké (aj keď s nimi to tiež pre háňam, keďže niet čo iné zjesť) a každý deň takú pol hodinku cvičím. Takže tak. Preto musím teraz rýchlo zmeniť tieto "návyky" krátkodobé.(a tiež nepapám mäso a pečivo, na to som na seba hrdá)
Dnes som si kúpila na raňajky sušený banán(viem, ráno by som mala len čerstvé ovocie, no mne naozaj ten cukor strašne chýba, stále myslím na ďatle a čokoládu) a dve jabká. Banány som už zjedla a bola som najedená, no dala som si aj jedno jabĺčko už. Takže tak.
(a tiež pijem každý deň citrónovú šťavu a zjem dva struky cesnaku :D )...

Včera sa tiež prejavil môj problém s nedostatkom jedla, tak som si uvarila vajíčka. Šak čo, ako hovoríte treba postupne.

Mirunnka, my to musíme zvládnuť! Úplne chápem tie syrečky a podobne...Ani ja by som neodolala. Je to hnusné, no som rada,že nie som v tom sama. Že aspoň ty chápeš na 100% tie stavy a potom výčitky svedomia. Raz to prekonáme, že?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Dobre, mám denníček, tak budem písať doňho všetko čo zjem, nech mi pomôžete to kontrolovať.

15.júl 2008 (zatiaľ)
Raňajky: 06:55-80g sušených banánov + jablko+pol litra citrónovej šťavy
9:02- druhé jabko+pol litra čistej vody(do obeda veľa pijem, nech mám potom pokoj :D :D )
11:42-musli tyčinka
=obed
Večera: plánujem si urobiť cukynu (ja ani neviem čo to je zač :D ) s vajíčkom, áno varené... :D ale aspoň je to zeleninka (a mojou snahou je predísť prejedaniu sa, potom môžem skoncoať s vareným)


Pohyb: žiadny ešte, večer si pol hodinku pocvičím
Váha: ja vám neviem..skáče mi to... pôsty a prejedanie..neviem...56-60? 54-62? 52-64? 58?(dúfam že tých aspoň 56 :D )
Cigarety: žiadne, moc mi nechýbajú, na moje prekvapenie
Naposledy upravil(a) fllowiee dne úte črc 15, 2008 12:29, celkem upraveno 5 x.
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

Proc jis v lete susene? To si nech na zimu, az bude malo cerstveho. :)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

dvdmchl píše:Proc jis v lete susene? To si nech na zimu, az bude malo cerstveho. :)
Lebo to chutí sladšie o čosi a potrebujem zahnať tú nenormálne veľkú chuť po čomsi cukrovom :D ach tie ďatle...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Flowiee, tak me napada, ze hodne sladounke jsou treba zlute a oranzove melouny. Nevim kde presne bydlis, ale mozna mas nablizku les plny malin a cucoriedok >:-) Taky ceresne, egrese... Ted je takove obdobi, ze dozrava to nejsladsi v roce, asi te slnko vola na pastvu. Jestli mas chut na hodne sladky a zdravy napoj, zkus si udelat caj z lekorice. Netreba ho sladit, je sladky az prilis.

Taky by sis pmn nemela odepirat ani jine chute. V salatu by nemelo chybet trosku morske nebo himalajske soli (ne kuchynske!!!), dobra sul je hodne dulezita a vubec ji nemusi byt moc. Taky dobry olej, mel by byt v kazdem pripade za studena lisovany (panensky) a pokud mozno uchovavany v tmavych lahvich. Muze byt olivovy, ze seminek lnu, sezamovy, bodlakovy... take slunecnicovy a repkovy je moc dobry, akorat je potreba koukat na to aby nebyl rafinovany.

Drzim palce. Vim jak je to tezke, ale ty chute opravdu budou pomalu odchazet. Ne tim ze se zatnes a premuzes, ale tim ze budes telu naslouchat. Kdyz ma na neco neprekonatelnou chut, neco chce. Co by to mohlo byt? (v pripade sladkeho to casto byva potreba velkych davek ovoce, ale muze to byt i jinak). Zkus telicku davat vsechno co potrebuje, a v te nejlepsi mozne forme. Ono si pak prestane vymyslet, kdyz uvidi ze ho mas rada a je na tebe spolehnuti :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

Ja som mala v nedeľu takú veľkú chuť na sladké. Tak som ju spoľahlivo zahnala asi 3 lyžicami lipového medu - konzumovala som postupne počas dopoludnia vždy po lyžici, až kým som nemala dosť a napokon som bola presladená :D
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Fionka, ďakujem moc za rady, určite ich využijem.. Nechcem písať zasa ódy na to, aká som teraz silná a plná entuziazmu a že tentokrát to zvládnem..Možno nie, ale za pokus to stojí..Ja neviem, ako sa zachovám zasa doma... Neviem. Ale mením návyky. Tak snáď sa to odrazí. (Dnes si teda kúpim ten melónik a asi aj soľ a olej, chýbajú mi doma pri príprave šalátikov...a ešte tsatsiky :D poznáte to korenie? je parádne :D :D )
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Renáta píše:Ja som mala v nedeľu takú veľkú chuť na sladké. Tak som ju spoľahlivo zahnala asi 3 lyžicami lipového medu - konzumovala som postupne počas dopoludnia vždy po lyžici, až kým som nemala dosť a napokon som bola presladená :D
:D to som robievala aj ja, až sa mi napokon med minul (nedeľu tuším).... :D lenže v robote sa mi to ani nedá moc využiť :)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

možná by nebylo od věci udělat si různé vita recepty zkoušet atd. ne rovnou přejít jen na plody, to u Tebe nefunguje, potom sahneš vždy po vařeném; opravdu začlenit všechny chutě sladké, slané, tučné, kyselé atd.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Sluníčko píše:možná by nebylo od věci udělat si různé vita recepty zkoušet atd. ne rovnou přejít jen na plody, to u Tebe nefunguje, potom sahneš vždy po vařeném; opravdu začlenit všechny chutě sladké, slané, tučné, kyselé atd.
Hm...u mňa nie je ani problém to varené, znamená to iba východisko, keď mám prežieracie stavy...
V pohode by som mohla žiť na surovom a ani by som si nepomyslela na pizzu(pretože to beriem tak ,že si varené neodopieram, že kedykoľvek dostanem na to chuť, si môžem dať a tento pocit ma drží "nad vodou")...
Ja sa neviem zbaviť toho prejedania sa a období, kedy málo jem. Neviem to dať na normálne úroveň. Odhadnúť koľko čoho mám zjesť.
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Akosi začínam byť hladná...to nie je dobré pre mňa teraz... lebo potom sa zasa prejem, keď sa dostanem k jedlu...hm...rýchlo musím čosi drobné zohnať a zjesť...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

tak som si tedka kúpila musli tyčinku v bufete(nič ale vôbec nič tam nemajú vita!!!!!!!!!!) bez pridaného cukru :D :D aspoň čosi...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Odpovědět