Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

dobre, možno vám skúseným vitariánom príde ako naprosto banálna záležitosť, ale ako sa vykonáva klystýr? :D som mimo :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

na to je potřeba speciální souprava, kterou za 300 korun prodávají ve zdravotnických potřebách, naplníš nádobku vodou druhý konec trubičky zasuneš do konečníku, otočíš kohoutkem a necháš proudit, když se voda přesune do tebe, tak se snažíš s ní chodit nebo se hýbat a potom vše pustíš do WC
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Sluníčko píše:na to je potřeba speciální souprava, kterou za 300 korun prodávají ve zdravotnických potřebách, naplníš nádobku vodou druhý konec trubičky zasuneš do konečníku, otočíš kohoutkem a necháš proudit, když se voda přesune do tebe, tak se snažíš s ní chodit nebo se hýbat a potom vše pustíš do WC
bože ...asi to nechám napotom... :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

to je úplně v pohodě, není se čeho bát :D jen závislosti :lol: :wink: :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

myslím psychické, je to hodně příjemné být "prázdná", člověk se cítí tak čistě

já osobně už dělám jen výjimečně
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Sluníčko píše:myslím psychické, je to hodně příjemné být "prázdná", člověk se cítí tak čistě

já osobně už dělám jen výjimečně
a nemôžem si nejak ublížiť tým alebo čo, keď to nejak nesprávne urobím?...a fakt to pomáha? naozaj cítiš nejaké zmeny organizme?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

ne nemůžeš, ona se ta flora ve střevech obnoví, nesmí se to samozřejmě přehánět každodenně nebo víckrát za den :) jinak je to moc dobrý pomocník při zanešeném střevu
po klystýru se cítíš odlehčeně a fajn

nejlepší je ho dělat večer než jdeš spát
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Flowiee, vzdycky je dobre si o tom nejdriv co nejvic zjistit. Ublizit si tim muzes jen v pripade, ze bys zkousela hodne velke vylomeniny, coz asi nebudes. Urcite v zadnem pripade nepreplnuj strevo vodou, staci tolik aby jsi to bez problemu chvili udrzela, to ti telo povi samo. Taky neni dobre davat prilis teplou vodu nebo prilis studenou. Nejlepsi je tepla asi jako telo, muze byt i urina (urina je vlastne lepsi, ale mozna spis az pro pokrocilejsi).

Pokud se ti to napoprve moc nepovede, to je celkem normalni. Chce to trosku cviku. Jinak nejsou zadne predepsane polohy, chvili se budes vselijak kroutit a zamotavat do hadicky, a pak na neco prijdes :) Nekomu svedci v predklonu vklece, nekomu zase poloha "svicky", aby to dobre teklo samospadem dovnitr... ale vleze to jde taky.

Ten proud vody je dobre nepustit naraz, ale pomaloucku privirat a otvirat kohoutek. Napoprve te vody moc dovnitr nedostanes. Casto je prvni varka jen na to, aby "odspuntovala", odeslo to tuhe co tam ceka, a teprve dalsi davka vody muze protect trosku hloub. Muzes te vode ruzne pomahat. Treba ruznymi brisnimu cviky (nafukovani, stahovani), masazi tu vodu muzes hnat kam je treba, dobre pomaha taky poloha svicky s naslednym obracenim se na pravy bok (aby to teklo doprava).

Hlavni vec je se u toho nestresovat, vuchutnavat si to, ona je to celkem sranda, tak si tak povidat s telickem, poslouchat to bublani, zkoumat pak ty vytvory co vyjdou :roll: Hodne brzo si zvyknes na ten slastny pocit, ze mas v brisku cisto, a bude to cim dal tim lepsi :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/k ... _zacpa.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba tady je trochu o tom, proc se to vlastne dela...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

15.júl 2008 (zatiaľ)
Raňajky: 06:55-80g sušených banánov + jablko+pol litra citrónovej šťavy
9:02- druhé jabko+pol litra čistej vody(do obeda veľa pijem, nech mám potom pokoj :D :D )
11:42-musli tyčinka
=obed
Večera: cukyna s vajíčkom(varené)
Neskoré nočné hodiny: pažravosť ma prepadla, no krotila som sa- oriešky vlašské, cibuľa a cesnak, ďatle...


Pohyb: pol hodina cvičenia
Váha: ja vám neviem..skáče mi to... pôsty a prejedanie..neviem...56-60? 54-62? 52-64? 58?(dúfam že tých aspoň 56 :D ) prídem si strašne napuchnutá po tých prežieračkach...
Cigarety: žiadne, moc mi nechýbajú, na moje prekvapenie
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hugis »

Tá pol hodina cvičenia predstavuje čo? Behaš, plávaš, tancuješ, upratuješ, mlátiš to vankúšov :?:
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

hugis píše:Tá pol hodina cvičenia predstavuje čo? Behaš, plávaš, tancuješ, upratuješ, mlátiš to vankúšov :?:
No... urobím 100 brušákov, niekedy aj 200 podľa chuti, potom nejaké cvičenia s rukami, nohami, nejaké drepy...tak do pol hodinky to vyjde, neviem, chceš aj cviky presne opísať? :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

pomalšie sa mi hoja jazvy, má to niečo spoločné s tým mojím stravovaním?... Kamarátka mi obarila ruku cigaretou skoro pred dvoma týždňami a je to skoro v takom stave ako na začiatku, pritom ona už má ruku skoro zahojenú (potom naschvál obarila aj seba..)....
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

jo ze zacatku se mi taky ranky hojily pomaleji...ted uz je to zpatky v normalu...jiny rikaji, ze se jim hojeni naopak urychlilo...
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

16.júl 2008:
Ráno-do 18:00 absolútna nechuť do jedla...iba nejaké čaje...
od 18:00 prežieracia nálada- cukyna s vajíčkom (asi polku som jej pojedla)-úž najedená, chute trvajú (hlavne sladké)...zjedla som dva zaváraninové poháre marhúl!!! Išla som prasknúť... zle navracanie... ešte vypila nejaké vody a ja som myslela že umriem... Potom to ustálo a zjedla som asi 4 uhorky a stále chute..ja som už skoro plakala, že som cvok... a potom ešte za hrsť orieškov..
Neviem sa kontrolovať, vôbec... Brucho mám nafučané, cítim sa otrasne...
Nedokážem to teraz, uvoľňujem na veganstvo... (tie vajíčka omrzím, mlieko aj tak normálne nepijem a mliečne výrobky vôbec... mäso tiež nie)...
Včera som preplakala celý večer a rozmýšľala, že vyhľadám nejakú odbornú pomoc...

dnes-musli tyčinka a kávu som si akurát urobila...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

stále myslím na ten citát... musím to dokázať, ale potrebujem niekoho pomoc, kto ma bude regulovať :(
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Ale zlati, chybami se člověk učí. Jasně, dej si veganské období s dostatkem čerstvého a postupně, pokud budeš chtít, přejdeš. Hlavně žádný stres. K čemu??? :?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

hlavně nejez ovoce po jiném jídle.... to by ublížilo kdekomu.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hugis »

Flou, vieš koľko krát som si myslel, že to nedokážem? Sice som neplakal, na to som moc drsný chlap, ale škrelo ma to teda poriadne. A vidíš, teraz som viťoš ako repa. Tak hlavne kľud, daj si pauzu, nerieš a potom skús znovu. Určite sa ti to raz podarí. Som o tom pevne presvedčený.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

hugis píše:Flou, vieš koľko krát som si myslel, že to nedokážem? Sice som neplakal, na to som moc drsný chlap, ale škrelo ma to teda poriadne. A vidíš, teraz som viťoš ako repa. Tak hlavne kľud, daj si pauzu, nerieš a potom skús znovu. Určite sa ti to raz podarí. Som o tom pevne presvedčený.
Ja dúfam :( :( možno keď budem na škole...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od epony »

fllowiee, ako bolo na pohode? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Standa K. »

fllowiee píše:
Standa K. píše:
časom sa dopaminové centrá v hlave vyzdravejú a něbudú potrebovat varené stimulanty ani cígo...
slovenčina je celkom ok :D snahu oceňujem, čo znamená časom? za ako dlho?
- mamu mám od Trnavy... měsíc prázdnin jsem vždy trávil u tety... už je to ale let...

- ako dlho ? - to je různý, záleží na stupni zničenosti receptorů v hlavě (z toho vychází, že narkomani to maj nejtěžším :D )

- celý rok 2007 jsem si kladl otázku - jím tu nejlepší stravu na světě, nabitou vitamíny, bílkovinami, minerály, enzymy atd. v živém stavu... ale ... ten parchant tělo stejně volá po tom nevýživným, nevhodným vařeným svinčíku - proč proboha ?? volá po něm jak po droze... i začal jsem zkoumat tyto souvislosti a i moje praxe za posledního půl roku mně přesvědčila, že to funguje...

otázkou je je-li potom v moderní době - s těmi nesmírně omezenými možnostmi k pohybu, sluníčku, luftíku, pobytu mimo Faradyovu klec vůbec možné dlouhodobě přejít na 100% raw bez chutí (neboli nedostatku serotoninu a dopaminu) apod. Věřím, že jo ale nebude to hold hned...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

fllowiee píše:
hugis píše:Flou, vieš koľko krát som si myslel, že to nedokážem? Sice som neplakal, na to som moc drsný chlap, ale škrelo ma to teda poriadne. A vidíš, teraz som viťoš ako repa. Tak hlavne kľud, daj si pauzu, nerieš a potom skús znovu. Určite sa ti to raz podarí. Som o tom pevne presvedčený.
Ja dúfam :( :( možno keď budem na škole...
Všechno má svůj pravý čas. Jen si udrž ten plamen touhy a sílu vytrvalosti a zvládneš to. Vždyť já kvůli závislosti na rodině taky čekala několik let....Víš, jak mě ta bezmoc štvala? Darmo mluvit...
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

info: asi po 10 dňoch, možno 2 týžnoch vegetariánstva-no varenej stravy (rožky tiež nejem, ani chleba a podobne) sa opäť dávam na vita(tretí deń)... resp. 1 varené jedlo denne- žijem opäť s mamčou a ona mi varí obedy, tak no nejedz to...nechcem provokovať :) ale jem nechutné množstvo ovocia a zeleniny, až sa bojím že priveľa :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

epony píše:fllowiee, ako bolo na pohode? :)
no parádne, ako inak? :D akurát že som zmešakala zasa veľa kapiel ,čo som chcela vidieť a dala som si cheesburger :D :D a tie horalky 5-korunové som mala vkuse v ústach...nj, festivaly...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

awa píše: Všechno má svůj pravý čas. Jen si udrž ten plamen touhy a sílu vytrvalosti a zvládneš to. Vždyť já kvůli závislosti na rodině taky čekala několik let....Víš, jak mě ta bezmoc štvala? Darmo mluvit...
hlavne že ma drží stále to nadšenie pre vec, aj keď sa mi to nedarí... vôbec si nedokážem predstaviť, že aj vy, čo ste vitariáni jak repa (jak hugis :) ) ste niekedy čímsi podobným prechádzali..ale keď vravíte, tak vám verím :) ďakujem za podporu...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Standa K. píše:- ako dlho ? - to je různý, záleží na stupni zničenosti receptorů v hlavě (z toho vychází, že narkomani to maj nejtěžším :D )

- celý rok 2007 jsem si kladl otázku - jím tu nejlepší stravu na světě, nabitou vitamíny, bílkovinami, minerály, enzymy atd. v živém stavu... ale ... ten parchant tělo stejně volá po tom nevýživným, nevhodným vařeným svinčíku - proč proboha ?? volá po něm jak po droze... i začal jsem zkoumat tyto souvislosti a i moje praxe za posledního půl roku mně přesvědčila, že to funguje...

otázkou je je-li potom v moderní době - s těmi nesmírně omezenými možnostmi k pohybu, sluníčku, luftíku, pobytu mimo Faradyovu klec vůbec možné dlouhodobě přejít na 100% raw bez chutí (neboli nedostatku serotoninu a dopaminu) apod. Věřím, že jo ale nebude to hold hned...
no dúfam ,že ja nie som taký ťažký prípad... ono je to asi aj vec psychiky..teraz, ako som sa opäť pomerila s maminou, cítim sa omnoho lepšie a dokonca nemám ani také pohnútky k prejedaniu...
rovnako sa snažím športovaťäbehať ako si mi poradil) len teraz mi to nevychádzalo moc s počasím...ale už sa to zlepšuje :)
dík za rady
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

po dvoch mesiacoch depresií, striedania období nedobrovoľných pôstov( nemala som čo jesť) a prejedaní (denne za dvoch dospelých chlapov-nesrandujem) som sa opäť vrátila k vita...vlastne dnes mám prvý deň a ťažko sa mi zvyká...úú...nemám teraz čas to rozpisovať, ozvem sa čoskoro... ja len, že som nezabudla na vás... a vraciam sa späť... moje alkoholovo-cigaretovo-kávovo-varené excesy musia skončiť...resp. už čiastočne skončili, týždeň som čistá :D akurát že na varenom...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

:) tak vítej "zpět"
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Bob »

S vědomím, že každý jsme jiný přidávám svůj pohled na Tvoje těžkosti:Myslím, že zklouzávání k alkoholu, cigáretám, kávě jsou tři samostatné a zásadní problémy. Jen velmi silný jedinec, dokáže najednou kompletně změnit svůj život. My ostatní, musíme jít krůček po krůčku. Já mám velmi silný sklon ke získávání závislostí a nedovedu si představit, že bych utnul všechno v jeden okamžik. Pokud bych Ti měl poradit na základě svých zkušeností (nepiju 6 let, nekouřím cca rok, nekafuju 3 měsíce) vyrovnej se postupně (s odstupem několika měsíců, klidně i let) s cigaretami a alkoholem. Když tohle zvládneš, budeš si umět poradit i se vším ostatním. A ve srovnání s cígem a panákem Ti 100% vita možná přestane připadat jako ten nejdůležitější cíl v životě :D .Přestaň kouřit, užívej si to a každou okurku a broskev kterou sníš ber jako bonus navíc. Já od té doby, co jsem přestal kouřit zažívám spostu úžasných změn, ,které přicházejí nezávisle na mé vůli (včetně vitariánství) a občas se nestačím divit.

Právě jsem si to po sobě přečetl a zní to jak poučování od starého kmeta. :D No, třeba Ti to k něčemu bude...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

hezké :)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

som späť m:-) m:-) m:-)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

jee a tys nekde byla?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

fllowiee píše:som späť m:-) m:-) m:-)
Super, fllowiee, rozpravaj. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:jee a tys nekde byla?
No jasně, u sebe .... (:-)
Je fajn, že tu zase jseš!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Nooo... no potácala som sa niekde medzi nenávisťou samej seba, rozpormi s celou rodinou, školskými prílišnými aktivitami, nazeraním do kruhov bulímie, priberaním na váhe, ale najmä absolútnym prerušením vzťahov s mamou.
Nechce sa mi to nejak rozoberať, ono sa to so mnou vlastne vlieklo od polky júna, no naberalo to na rozmeroch a ja som to nevedela celé stopnúť, až nakoniec... som si problém s maminou vyriešila a akosi znovu nadobúdam snahu zmeniť samú seba a tešiť sa z vecí :D takže asi dva týždne šlapem na vita-nevita ( samozrejme aj počas posledného polroka som mávala obdobia, kedy som sa snažila o vita stravu) a postupne zvyšujem tu vita stránKU :) prajem si hodne zdaru
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

kdeže je to môj denníček, tak si idem písať, čo papám ,aby som to mala nejak pod kontrolou celé...

Raňajky 8:34 - 0,5l rajčinovej šťavy 100%
Desiata 10:00- 2 dcl rajčinovej šťavy
Obed 12:30- banán, kiwi, pol pomaranča, kešu oriešky
Desiata+večera 15 30: 3 dcl rajčinovej šťavy, banán, kiwi, kešu, pol pomaranča
(bolí ma brucho, dnes už nemám chuť nič jesť)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

vítej zpět bojovnice :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

nedivim se ze te bolelo bricho. kombinace orisky a ovoce neni dobra. lepsi je to zvlast.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

sweetie: neviem, nejak som nezaregistrovala, aké kombinácie sú pre mŇa vhodné a ktoré nie..ale nechám si poradiť... ja to mám teraz celé rozhádzané to moje stravovanie a celkovo aj psychik ua všeto čo sa dá, tak si nechám poradiť v čomkoľvek, aj keď to zasa neznamená, že sa budem podľa toho na 100% riadiť :D so m rebel :D

pavluška: to oslovenie bojovnica sa mi páči :) ďakujem... normálne, že som sa zamyslela, že možno máš aj trochu pravdu, lebo ja sa ta ľahko nevzdám, hoci som netrpezlivá, má msnahu sa postaviť na nohy po každo mpáde...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

fllowiee píše: lebo ja sa ta ľahko nevzdám, hoci som netrpezlivá, má msnahu sa postaviť na nohy po každo mpáde...
To je dobře!!! Drž se. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

ja ti poradim :)
Postav se pred zrcadlo a na vsem co tam uvidis si najdi neco peknyho a pak to obdivuj a kochej se. Jo a kdyby jsi si nahodou dala neco varenyho, tak si proste rekni "no a co" a dej si pak jabko. :)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

dvdmchl píše:ja ti poradim :)
Postav se pred zrcadlo a na vsem co tam uvidis si najdi neco peknyho a pak to obdivuj a kochej se. Jo a kdyby jsi si nahodou dala neco varenyho, tak si proste rekni "no a co" a dej si pak jabko. :)
Urobila som to, dokonca viackrát dnes m:-) Snažím sa pozitívne myslieť, je overené, že to pomáha. Ďakujem
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Dnes to bolo všeliaké. Jediné jedlo, čo mám na intráku boli kešu oriešky. Včera večer prišla ku mne na izbu prespať sesternica a tá bola ráno kúpiť raňajky, takže moje raňajky boli jogurt s rožkom.
Nechcela som jej hovoriť, že to jesť nebudem alebo podobne, pretože to by boli zasa rozhovory ohľadom toho a to ja nechcem, určila som si priority, ale nebudem na seba upozorňovať. Aj tak mi je jasné, že som ešte neni pripravená na 100% vita, taže myslím, že mi to nejak neuškodilo.
Celý deň sa mi nechcelo ísť do obchodu a vlastne ani moc jesť, vypila som asi za pohár vody a teraz večer ma prepadol hlad tak som pojedla tie kešu a chystám sa ešte asi nejaký pomaranč kúpiť.

Raňajky: jogurt s rožkom
Večera: zatiaľ kešu 80g

Tekutiny-3dcl vody
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

akurát som sa dozvedela,že som nedala jednu skúšu, ja som taká nervózna a smutná zároveň, lebo som sa fakt učila a príde mi ,že to lepšie vedieť nemôžem
chce sa mi fakt plakať :(
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Michal S. »

Nezoufej, postupně se zbavíš nervozity a zkoušku uděláš později a bude zase dobře. :) :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

urcite, zkouska je od toho aby se zkusila. kdyby jsi ji nedelala, nemela bys starost. posili te to. ja se zrovna vratila ze skoly, a celou cestu jsem si rikala ze to je na me moc, ze i kdyz se to ucim, je to neprekonatelny. tak uvidime.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

dnes píšem ďalšiu, ja mám také stresy, hlava ma strašne bolí, ja už to chcem mať za sebou....držte palce....
jesř som nič nejedla, ráno som mala žihěavový čaj a pred chvíľou 0,5 l vody...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Fllowie, nefňukej, nejsi v tom sama. Já jsem letos extrémně nesoustředěná, tak poznávám, co je to nedat něco na první pokus. Docela hnus. :)
Drž se; dáš to.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

ráno: banán rozmixovaný s mrkvou, pomaranč, Asi 6 orieškov lieskových

teraz: mango + obrovská chuť na sladké- oriešky s medom
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Odpovědět